Moto-crossers hielden generale repetitie op circuit „Zilven" Jeugd komt aanstormen Het uur van de waarheid: een proefrit in de machtige Mercedes-Benz Diesel Kandidaten voor zwemploeg deden „toelatingsexamen" AMATEURVOETBAL in cijfers Brand leidde tot sportief gebaar SC Drente-PEC1-1 Zwolse Boys- Helmond Sport0-1 AGOW areep winst bij E*celsior0-1 Yerheyen kampioen van Overijssel Belg Haubrechts won Ronde van Andaiusië Carla van 't Hul jeugdkampioene Coupe Annie Soisbault Ada Bakker verloor in Indonesië Wolfshohl in vorm Jubbega-Noordster kreeg vroegtijdig slot Winst voor Clark Europese beker zaalhandbal Haïco Scharn won bosloop in Uden ZWEMPLOEG SAMENGESTELD Koersen in Hilversum Goed materiaal Goede bekenden 2 NIEUWE DIESELS! Aantal kneusjes opmerkelijk groot Machtsvertoon Bemoeilijkt Rini Wagtmans vierde Turnen Tennis 2 NIEUWE DIESELS! Voorlopig keus uit 3 typen (3 prijzen!) alle drie met de nieuwste veiligheidsvoorzieningen AUTOMOBIELBEDRIJF DE VRIES N.V. MAANDAG 19 FEBRUARI 1968 LOENEN De grootste pechvo gel bij de motocross In Loenen was Jan Deckers uit Breda. Met zijn splinternieuwe Husqvarna was Jan naar Loepen gekomen. Zuinig als hij Is had hij een keurig tentje, waarin zijn motor toegedekt met 'n zeil, heerlijk beschut stond. Vlak voor de race vulde hij de tank met benzine en daarbij heeft hij waar schijnlijk wat gemorst. Toen hij even later een kacheltje aanstak om zijn motor wat op temperatuur te brengen schoot er plotseling een steekvlam op en stond de motor in brand. Snelle helpers hadden het vuur spoedig geblust, maar de scha de was groot. Jan stond met tranen in de ogen te kijken. Bob van der Sluis uit Arnhem nam direct het initiatief tot een col lecte en de MCC „Loenen" gaf het goede voorbeeld met een gift van honderd gulden. Het werd door ve len gevolgd en men kon Jan Dec kers later blij maken met een klei ne zevenhonderd gulden, voldoende om de geleden schade te herstellen. Zo zijn de motocrossers! LOENEN Zondagavond om zeven uur stonden twee door en door ver moeide wedstrijdleiders, de heren G. Absen en R. Zijlstra, op het toneel van café „Modern" in Loenen. Op dat moment konden zij een streep zetten onder een bijzonder geslaagde Beker-motocross, die door de motocrossclub „Loenen" onder auspiciën van de KNMV op het circuit „Zilven" was georganiseerd. Het is aan deze twee heren en hun grote staf van medewerkers te danken, dat de door de motocrossclub Loenen georganiseerde crosses zo'n grote belangstelling genieten van de coureurs. De organisatie is steeds perfect en de terreinaccom modatie tot in de finesses in orde. Aan de veiligheid voor zowel de renners als de toeschouwers worden de hoogste eisen gesteld. Vandaar ook, dat niet alleen de ren ners graag naar Loenen komen'. Ook 't publiek komt er graag. Tegen de zeven duizend motorenthousiasten omzoom den het fraaie circuit, waarop de ren ners in de seniorenklassen 250 cc en 500 cc juist voor de aanvang van het nieuwe cross-seizoen 'n ware veldslag hebben geleverd. Na een hele winter van sleutelen en conditietraining wer den nu de krachten gemeten. Pas naar de seniorenklasgen gepromoveerde ren ners hebben het de „oudjes" danig las tig gemaakt en als we het geheel over zien kunnen we zeggen, dat de strijd nog een „onbeslist" heeft opleverd. Dat de jeugd echter het komende seizoen O M. van Heugten (H6) is hier op weg om Jan van der Hoek in te halen. KLAZIENAVEEN Achteraf zal zowel S.C. Drente als P.E.C. tevreden zijn met het 1—1 gelijk spel. De Zwolle naren hebben in de eerste helft duide lijk gedomineerd, maar na de rust was de thuisclub gevaarlijker. Reeds kort na het begin kreeg Vuckov een kans om de Zwollenaren op een voorsprong te zetten, maar hij faalde. In de 12e minuut liet hij zien, dat hij het toch wel kon. Hij ving de bal on geveer veertig meter van het doel op, passeerde drie Drentse verdedigers en maakte toen ook keeper Poelman kans loos 0—1. Bij aanvallen van Drente bleek, dat Roosken en De Jonge hun dag niet had den. Na de hervatting kwam S.C. Drente met een gewijzigde opstelling. Het had Doldersum vervangen door Klaster. Hierdoor werd de thuisclub gevaarlij ker. Met moeite kon Nijland een vlie gend schot van Gerdes met een zweef- duik stoppen. Het was echter uitstel van executie, want even later werd het uit een voorzet van Gerdes door De Jonge toch 11. ZWOLLE. De toeschouwers bij Zwolse Boys—Helmond Sport hebben gisteren een vrij slappe vertoning voor gezet gekregen. Uit niets bleek, dat een van de gegadigden voor de bovenste plaats in de tweede divisie bij de Boys op bezoek was. Wel had Helmond Sport gedurende een groot deel van de wed strijd een veldoverwicht, maar het wist dit toch niet voldoende in doelpunten uit te drukken. Twee minuten na de hervatting nam Helmond Sport de leiding. Van Veehei speelde de bal uit een door Fons van Wissen gegeven voorzet ineens door, langs de totaal verraste Bussink: 0—1. De laatste had even later geluk, dat hij enkele meters voor zijn doel staande een door Jan de Vries onverwacht ach terwaarts gekopte inzet van v. d. Berk hoog opspringend nog juist kon stoppen. Na 20 minuten vervingen Zwolse Boys Wernert door Brandes jr., hetgeen ook al geen verhoogde activiteit in de Zwol se voorhoede braqht. ROTTERDAM. AGOW heeft in Rotterdam na een bikkelharde strijd met 01 beide punten veroverd op Ex celsior. De door arbiter Hartkamp te lankmoedig geleide wedstrijd was qua voetbal van bijzonder matig gehalte en de toeschouwers bleven in feite alleen kijken om te zien, wie er tenslotte naar de kleedkamer zou worden gezonden. De heer Hartkamp nam het echter allemaal en was daardoor in eerste in stantie de oorzaak van de onprettige sfeer binnen de lijnen. Zowel AGOW als Excelsior bleek een groot gebrek aan schutters te heb ben. Het veldspel van de Apeldoorners was iets beter verzorgd dan dat van de gastheren en daarom verdienden ze de zege. Het enige doelpunt ontstond in de twintigste minuut, toen Kosten de bal slecht wegwerkte en Reuser van even buiten het strafschopgebied een hard schot loste, dat doelman Geilman te machtig was. DEVENTER Eddy Verheyen, in 1966 deelnemer aan het Europese kam pioenschap, is zaterdag op de Deventer- kunstijsbaan schaatskampioen van Overijssel gewqrden. Verheyen won alle drie de afstanden, de 500 meter in 44.4 sec., de 1500 meter in 2.15.7 en de 5000 meter in 8.05.7. Op de tweede plaats eindigde Henk Beltman (Wijhe), terwijl Adri Hekman (Balkbrug) derde werd. Bij de dames zegevierde Jannie Goor- man uit Nijverdal, die eveneens alle afstanden won. Haar tijden waren: 500 meter in 49.0, 1000 meter in 1.43.0 en 1500 meter in 2.39.1. Truus Veldhof be zette de tweede plaats. MALAGA De Belg Houbrechts heeft de wielerronde van Andaiusië ge wonnen. In de eindrangschikking be zette onze landgenoot Rini Wagtmans de vierde plaats, Steevens werd 20e en Tummers 42e. De laatste etappe, een rit van 60 km rondom Malaga werd gewonnen door de Belg Godefroot. Uitslag achtste en laatste etappe: 1. Godefroot (Belg) 1.33.04; 2. Steevens (Ned) 1.33.19; 3. Saez (Sp) 1.33.34; 10. Wagtmans (Ned.) z.t.; 45. Tummers (Ned) 1.41.10. Eindstand: 1. Hou brechts (Belg) 28.39.29; 2. Granel (Sp) 28.45.20; 3. Ocana (Sp) 28.45.42; 4. Wagtmans (Ned) 28.49.14; 20. Steevens 29.09.12; 43. Tummers 29.44.30. EINDHOVEN Carla van 't Hul (SSS, Elburg) is zondag in de sporthal van de TH in Eindhoven Nederlands jeugdkampioene turnen geworden. In het eindklassement had zij 0,1 punt voorsprong op favoriete Ans van Ger- wen, die halverwege de wedstrijd een ruime voorsprong had, doch die ver speelde door een val van de brug. Over het geheel werd door zestien deelneemsters goed geturnd, vooral bij de vrije oefening lag het peil hoog. De uitslag: 1. Carla van 't Hul (SSS, Elburg) 34.30 p; 2. Ans van Gerwen (PSV, Eindhoven) 34.20 p; 3. Stientje de Goede (Adundo, Dokkum) 33.50 p. PARIJS In het toernooi om de Coupe Annie Soisbault (voor speelsters geboren na 31 december 1947) komt Nederland uit tegen de winnaar van de ontmoeting Polen Zwitserland. Er zijn twee voorwedstrijden: Spanje Italië en Polen Zwitserland. De finalepoule, waarvoor de wed strijden van 26 t/m 28 juli a.s. op de banen van Touquet in Frankrijk wor den gehouden, is als volgt ingedeeld: Frankrijk België; Tsjecho-Slowa- kije Spanje/Italië; Hongarije Rusland; Polen/Zwitserland Neder land. haar deuntje zal meeblazen, heeft deze bekercross duidelijk aangetoond. Zowel in de 250 cc als in de 500 cc is de zege bij de routiniers terecht gekomen. Het „sleutelen" deze winter heeft voor vele renners succes opgeleverd. Het materiaal verkeerde over het alge meen in uitstekende staat. Natuurlijk waren er weer de nodige peehvogels, maar voor op 1 maart het seizoen be gint kunnen zij nog even aan het dok teren. In de drie manches van de 250 cc toonde de Amsterdammer Frits Selling zijn nog altijd grote klasse. In de eer ste manche leverde hij een geweldig ge vecht met Henk Bel. In de slotfase bleek de man uit Vianen de sterkste. In de tweede manche kwam echter 't einde voor Bel. In de felle strijd, op nieuw met Selling, kon hij een boom niet meer ontwijken en de botsing le verde hem een gebroken stuur op. Nu was voor Frits Selling de weg naar 'n onbedreigde zege vrij en met een straatlengte voorsprong ging hij als le over de streep. Dat zou hij in de der de manche opnieuw geleverd hebben als hij niet in de voorlaatste ronde met een verbrande bougie te doen had ge kregen, waardoor hij in de achterhoede eindigde. Op het tweede plan werd een fel gevecht geleverd om de ereplaat sen. Met een achtste, een vierde en 'n eerste plaats behaalde Bert Hiemstra uit Marum op zijn Maico in het totaal klassement de zege. Jan Ruinemans uit Steenwijkerwold en Jantje Roelofs uit Gorssel hebben het de international overigens lastig genoeg gemaakt. In de 500 cc ging natuurlijk de groot ste belangstelling uit naar de oostelijke crack Gerrit Wolsink en naar de in Loe nen bijzonder populaire Arnhemmer Stef van der Sluis. Neem daarbij Ton van Heugten, die is hersteld van zijn vorig jaar in Loenen opgelopen been breuk, Jan Keizer uit 's Heerenberg, Wiebe Plötz uit Dordrecht en de jong ste van de familie Van Heugten, Paul- tje, dan is bij voorbaat de strijd verze kerd. En de heren hebben strijd gele verd. Op het scherp van de snede. Adembenemend waren de duels, waar bij het publiek de spanning afreageer de door de renners luid aan te moedi gen. hetgeen de nodige sfeer aan deze wedstrijden gaf. Tenslotte kwam Jantje Keizer als overwinnaar te voorschijn. Met tweemaal een tweede plaats en eenmaal een derde bleef hij de man met de minste verliespunten. Gerrit Wolsink die tweemaal eerste was. had een bijzonder slechte tweede man che en dat kostte hem de eindïege. Ton van Heugten schoof zich met tweemaal een derde plaats en eenmaal een twee de plaats, veilig in de tweede positie (dank zij een betere tijd dan Hengelose Gerrit). Rinze de Groot reikte tenslotte in ca fé „Modern" het grote aantal bekers, dat voor deze cross beschikbaar was, op de van hem bekende vlotte en hu moristische wijze uit. Hij maakte hier bij tevens van de gelegenheid gebruik om Jan v.d. Hoek, die zo enorm veel doet voor de motorsport, in het zonne tje te zeggen en hem te verrassen met een sierfles smeerolie. De uitslagen luidden: (Bij gelijk aantal punten besliste de tijd de volgorde 250 cc: 1. B. Hiemstra, Marum op Maico 65 pnt.; 2. J. Ruinemans, Steenwijkerwold op Husqvarna 64 pnt.; 3. J. Roelofs, Gorssel op Husqvarna 64 pnt.; 4. Frits Selling, Amsterdam op Greeves 60 pnt.; 5. J. Eggink, Harfsen op Bu ltaco 59 pnt.; 6. M. v. Heugten. Hamersveld op Husqvarna 56 pnt.; 7. Jan v.d. Hoek, Amsterdam op Montesa 56 pnt.; 8. B. Haaker, Badhoevedorp op CZ 56 pnt.; 9. J. Roessink, Rijssen op CZ 52 pnt.; en 10. Ab de Groot, Blijham op CZ. 500 cc: 1. Jan Keizer 's Heerenberg op Husqvarna 72 pnt.; 2. Ton v. Heug ten, Amersfoort op Husqvarna 66 pnt.; 3. Gerrit Wolsink Hengelo (Gld.) op Greeves 66 pnt.; 4. Jan Veis, Wes tendorp op CZ 64 pnt.; 5. H. Knuiman Wychen op CZ 63 pnt.; 6. Paul v. Heug ten op CZ 61 pnt.; 7. Jan Schenk, West- zaan 53 pnt.; 8. H. Polsvoort, Lochem op Husqvarna 51 pnt.; 0. A. de Wit, Schijndel op CZ 49 pnt.; 10. W. Plötz, Dordrecht op CZ 46 pnt. DJAKARTA De Nederlandse ten nisspeelster Ada Bakker moest zater dagavond in Djakarta een nederlaag in casseren tegen de Indonesische Lieta Liem (36, 64, 16). De partij was een onderdeel van een serie demonstra tiewedstrijden tussen Indonesische top- speelsters en de Nederlandse dames, die op thuisreis zijn na de Australische tournee. De Nederlandse kampioene Astrid Suurbeek versloeg Lanny Kaligis met 46, 62, 9—7. Ada Bakker en Astrid Suurbeek blijven nog tot don derdag in Indonesië. GENèVE De Westduitser Rolf Wolfshohl heeft, een week voor de strijd om het wereldkampioenschap in Luxemburg, laten zien dat hij in goede vorm verkeert. Zaterdagmiddag won hij een internationale cyclocross in Ge- nève. Zijn tijd over de 24 km en 750 m was 1 uur en 13,44 min. De Italiaan Renato Longo eindigde als tweede op 1.34. Achter de Zwitser Hermann Gre- tener, die derde werd, legde onze land genoot Huub Harings beslag op de 4e plaats. Zijn achterstand bedroeg bijna vier minuten. De overwinning bij de amateurs ging naar de Zwitser Peter Frischknecht. Voor de 22 km had hij 1.06.41 nodig. ADVERTENTIE Wilt u de waarheid weten over auto'e? Ga rijden in een Mercedes-Benz. Dan kent u de maat waarmee alles gemeten wordt - de hoogste standaard In automobilisme. Dan weet u waar u aan toe bent met uw huidige auto. Waarom de Diesel? Wel, dat is de Mercedes-Benz die als eerste in aanmerking komt om goedkopere auto's te ver vangen. Tenminste voor mensen die meer dan 30.000 km per jaar rijden. Voor hen gaat de dieselzuinigheid werken. Die zuinigheid maakt Mercedes-Benz mogelijk. Laat het u voor- rekenenl Nog iets over die 30.000 kilometer: iemand die zoveel rijdt heeft recht op ruimte, kracht en comfort - recht op de zeker heid van veiligheid. Iemand die veel op de weg is moet de waarheid weten... moet Mercedes-Benz kennen. Ervaar het zelf. Bel meteen de dichtst bij zijnde dealer. Er wacht een Mercedes-Benz Diesel op u. MERCEDES-BENZ uw goede ster op alle wegen dealer voor Apeluoorn e.o.: O -I 9 Apeldoorn, Amersfoojtseweg 15, tel. 05760-15950 Harderwijk, Thorbeckelaan 47, tel. 03410-4255 DEN HAAG „De ploeg staat praktisch gesproken al op papier" en „we selec teren volgens de internationale ranglijsten". Twee uitspraken van zwembonds- coach Rob Kerkhoven over de wijze waarop de .ploeg wordt samengesteld, die vanaf begin maart tot een eindweegs in april een trip door West-Duitsland, Tsjecho-SIowak(je, Rusland, Polen en Frankrijk gaat maken. Men zegt in KNZB- kringen niet: „Dit is tevens de definitieve Mexico-ploeg", zo wordt het echter door zwemmers(sters) en trainers wel gevoeld. Temeer daar de KNZB aan het Nederlands Olympisch Comité heeft gevraagd, alvast de kern van de zwemploeg aan te wijzen na de trip door Oost-Europa. Wie niet meegaat, mist zoveel wed strijd-ervaring en trainingsfaciliteiten, dat het uiterst moeilijk is zich alsnog via de „tweede Olympische sluis": de nationale kampioenschappen, voor Mexico te plaatsen. Het nieuwe 25-meterbad „Morgen stond" in Den Haag was de plek, waar de kanshebbers van de kanslozen ge scheiden zouden worden. Spanning emoties en de noodzaak tot toppresta ties, midden in de winter, een periode, die nog slechts kort geleden werd aan geduid als „gesloten seizoen". Wellicht door die gedwongen verzwaarde trai ning was het aantal „kneusjes" opmer kelijk groot. Rob Kerkhoven, die de wedstrijd oorspronkelijk had beschouwd als een „bevestiging van mijn keuze" kreeg zoveel verrassingen te zien, dat de sportcommissie overleg in rustige sfeer noodzakelijk achtte, alvorens tot de definitieve selectie te komen. Er waren natuurlijk enkelen, die met machtsvertoon slaagden voor het „toe latingsexamen": Ada Kok met 1.05.7 op de vlinderslag, Nel Bos en Mirjam van Hemert met resp. 1.02.0 en 1.02.3 op de crawl, de sterk teruggekomen Klenie Bimolt op de schoolslag (ver voor de al van uitzending verzekerde Marjan Janus) en bij de heren Dick Langer- horst en Bob Schoutsen met nieuwe na tionale 25 meterrecords op 200 meter vrij (2.007) en 200 meter rugslag (2.15.1). Daarnaast presenteerden zich kandi daten voor een kansrijke 4x200 meter vrije slag estafette. Langerhorst moest er een fikse eindsprint uitpersen om het nationale record op de 200 meter in eigen handen te houden, want ook Aad Oudt en Elth Drenth bleven beneden het oude record van 2.02.0. Aad Oudt had verreweg de beste keerpunten en dat was opmerkelijk, want de brildra- gende Zian-man zwom zonder contact lenzen en gokte bij het keren. Een nieuw soort lenzen zal hem in de toe komst het nodige „zicht" moeten ver schaffen. Met het noemen van een eventuele 4x200 meterploeg, is men te vens aangeland bij de „vraagpunten' van het lijstje van Kerkhoven. Wie moet er namelijk als vierde man mee? In Amerika zwemt momenteel Bob Kannemeyer op de 25 yards-baan 1.49.0, omgerekend in een tijd over de meter afstand ongeveer twee minuten rond. Maar Kammeyer kan zijn studies niet onderbreken op gevaar naar Viëtnam te worden gestuurd. De oplossing moet dus, althans wat betreft de trip naar Oost-Europa, worden gezocht in eigen land en daar zijn talenten voor het op rapen, gezien de prestaties in Den Haag: Johan Schans 2.04.6 en Rinus van Beek 2.05.5. Van Beek kwam ove rigens op de veel minder uitzicht bie dende 200 meter rugslag wel goed voor de dag (2.16.2). Dat was hetzelfde ge val met de thans onder Wil Storm trai nende Bep Weeteling: onvoldoende op de vrije slag (1.05.4), maar buitenge woon sterk op de rugslag (de Amster- JUBBEGA Scheidsrechter Erents uit Harlingen heeft zeventien minuten voor het einde de voetbalwedstrijd Jub- bega Noordster gestaakt. Hij achtte voortzetten van de ontmoeting niet ver antwoord. De heer Erents had negen minuten na de hervatting al het voor nemen de strijd voortijdig te beëindi gen. Hij had de Jubbega-speler Klaas de Jong gemaand het veld te verlaten wegens natrappen van de Noordster speler Haan. De Jong weigerde echter de kleedkamer op te zoeken en maak te aanstalten de scheidsrechter te lijf te gaan. Jubbega-spelers voorkwamen handtastelijkheden. Op verzoek van Jubbega-aanvoerder Veenstra werd het spel toen vervolgd. Het voortdurend de man in plaats van de bal spelen noopte de heer Erents alsnog de strijd te staken. SYDNEY De Schotse oud-wereld- kampioen Jim Clark, is zondag in Sydney winnaar geworden van de in ternationale Warwick Farm Autorace, de zesde in de reeks met als inzet de Tasman Cup. Clark, die hiermee zijn derde overwinning in deze cupwedstrij den reeds boekte, leidde met zijn Lo tus-Ford van start tot finish. Hij liet een tijd van 1 uur 8 min 17,2 sec voor zich noteren over de 165 kilometer. De Brit Graham Hill, eveneens in Lotus- Ford, eindigde tweede en zijn landge noot Piers Courage bezette in Mclaren- Cosworth de derde plaats. De stand in de Tasman Cup na zes wedstrijden luidt: 1. Clark 33 p; 2. Chris Amon (Nw.-Zeeland) 30 p; 3. Courage 23 p. Het Roemeense Steaua Boekarest heeft zich zaterdagavond geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Europese zaalhandbalbeker. De Roemenen versloegen in Keulen het Westduitse VFL Gummersbach in de tweede ontmoeting met 1413. De eer ste wedstrijd was eveneens in een zege voor Steaua geëindigd: 159. In de eerste wedstrijd uit de kwart finales heeft Dukla Praag zaterdag met 2119 van de Noorse zaalhandbal kampioen Fnadensborg Oslo gewonnen. Bij de rust had Dukla een voorsprong van 136 maar de Noren kwamen in de tweede helft sterk terug. Ook het Oostduitse Dynamo Berlin plaatste zich voor de halve finales. De Oostberlljners wonnen in Helsinki de tweede wedstrijd tegen UK '51 Hel sinki met 3022. De eerste ontmoeting was ook door Dynamo gewonnen: 29—17. EERSTE KLASSE A BVCHollandia 2—1 Alkmaarsche BoysZVV 10 SDWDe Spartaan 21 DCGHillegom 1—0 Zilvermeeuwen —JOS 2—2 HRCAFC 0—0 Alkm. Boys 15 9 3 3 21 21—12 AFC 14 9 2 3 20 22—13 SDW 15 8 4 3 20 24—16 DCG 14 7 4 3 18 20—12 ZW 15 7 3 5 17 26—15 HRC 14 6 4 4 16 15—13 De Spartaan 14 6 2 6 14 20—16 JOS 15 4 4 7 12 14—19 BVC 13 4 3 6 11 18—25 Zjneeuwen 14 5 1 8 11 15—23 Hillegom 14 3 0 11 6 12—27 Hollandia 15 2 2 11 6 14—32 EERSTE KLASSE B PapendrechtEBOH 10 Unitaa—GSV 2—0 Gouda—VUC 3—2 Overmaas—de Musschen 24 CVV—UVS 0—O Neptunus 14 7 5 2 19 31—19 De Musschen 14 7 4 3 18 28-^20 EBOH 15 6 6 3 18 19—17 UVS 14 6 5 3 17 28—13 Roodenburg 15 6 4 5 16 22—19 Unitas 14 5 5 4 15 25—21 CVV 15 4 7 4 15 26—26 Overmaas 15 5 5 5 15 25—29 Papendrecht 14 5 3 6 13 24—25 Gouda 14 5 2 7 12 19—27 VUC 15 2 4 9 8 15—30 GSV 15 2 4 9 8 15—31 EERSTE KLASSE C AlcidesZwaagwesteinde 10 DrachtenNeptunia 20 Velocita»Harlingen 44 JubbegaNoordster 11 (gest.) GermanlcusSpel. Assen 31 EmmenSneek 02 Emmen 16 11 3 2 25 32—11 Sneek 17 9 7 1 25 38—22 Germanlcus 16 9 3 4 21 33—18 Zw.westeinde 16 6 6 4 18 27—21 Spel. Assen 16 6 6 4 18 25—22 Alcides 15 6 3 6 15 23—23 Velocltas 16 4 7 5 15 22—25 Noordster 15 6 2 7 14 25—36 Drachten 16 4 4 8 12 22—21 Neptunia 16 3 6 7 12 16—23 Jubbega 16 2 5 9 9 20—33 24—52 Harlingen 17 2 4 11 8 EERSTE KLASSE D Jonge Krahtde Treffers 21 AZCBe Quick (afg.) Spel. EnschedeWVC 31 RhedenVosta 51 ESCA/VC— Hengelo 3—4 Quick '20—DOS '19 1—1 Rheden 14 11 2 1 24 40—15 Hengelo 14 9 5 0 23 39—16 De Treffers 15 8 3 4 19 29—22 Spel. Enschede 13 6 4 3 16 2518 Be Quick 13 5 2 6 12 27—29 DOS '19 14 8 6 5 12 18—20 Jonge Kracht 12 5 1 6 11 14—20 Quick '20 14 3 5 6 11 19—24 VOSTA 13 2 6 5 10 22—25 ESCA/VC 14 3 4 7 10 21—31 AZC 12 2 3 7 7 16—34 WVC 14 2 3 9 7 1632 EERSTE KLASSE E Veerse BoysConcordia SVD 30 HelmondTSC 14 Sparta '25—DESK 1—1 RKCde Spechten (afg.) Vlissingende Valk 01 TOP—UNA 4—0 Sparta '25 16 8 6 2 22 36—20 Middelburg 15 9 2 4 20 38—22 Veerse Boys 15 7 4 4 18 25—18 TSC 15 7 4 4 18 25—22 TOP 16 7 4 5 18 28—19 UNA 16 7 4 5 18 29—26 RKC 15 5 6 4 16 16—18 DESK 14 6 3 5 15 23—20 Vlissingen 14 5 5 4 15 16—17 Helmond 15 3 7 5 13 19—23 Conc. SVD 16 4 5 7 13 29—37 De Spechten 15 2 2 11 6 13—35 De Valk 16 1 4 11 6 17—37 EERSTE KLASSE F AlemaniaWilhelmina '08 20 MKCKVC Oranje 3—0 Heer—RIOS '31 3—1 Spel. IreneMinor 13 ChhevremontEHC (afg.) RoermondSVN 11 Heer 16 10 4 2 24 31—13 Almania 15 10 3 2 23 42—14 RIOS '31 16 8 3 5 19 30—25 Spel: Irene 17 6 7 4 19 30—23 MKC 17 8 3 6 19 25—24 SVN 17 6 5 6 17 26—33 Roermond 16 6 3 7 15 19—23 Wilhelm '08 16 5 4 7 14 21—22 KVC Oranje 16 5 4 7 14 28—31 MINOR 16 4 5 7 13 20—32 Chevremont 16 2 8 10 17—29 EHC 16 2 3 11 7 17—37 UDEN Haico Scharn heeft zondag in Uden een bosloop, georganiseerd door De Keien, gewonnen. Scharn nam snel een voorsprong en vergrootte de ze in de loop van de raoe. Op de finish had hij een voorsprong van 32 secon den op Jo van der Hoogen, die tweede werd. i De uitslag luidde: 1. Haico Scharn (De Keien, Uden) 7500 m in 24.42.8; 2. Jo van der Hoogen (De Keien, Uden) 25.14.8; 3. Jan van Grinsven (PH, Vught) 25.59.8; 4. F. v. d. Burgt (Oss '20) 26.07.8; 5. W. Dieden (PH Vught) 26.22.0. Bij de dames ging de overwinning naar Jeanette Vermeulen van HAC Heerlen. Zij legde de 1500 m af in 5.16.6. damse studente bedreigde zelfs de er kende autoriteit van de 200 meter: Coby Sikkens: 2.31.1 tegen 2.30.1. Daarnaast werd de keuze bemoeilijkt door blessures. Wim Mulder juist hersteld van een blaasontsteking zwom de 400 meter wisselslag, nadat hem wegens infectie een injectie was toegediend. Coby Buter was de gevol gen van een hersenschudding nog niet te boven, Arthur van Oest had een uit de kom geschoten knie, Rob Bosson moest wegens een infectieziekte ver stek laten gaan en om de keuze nog wat ingewikkelder te maken, werd Dolly Maaneman na een verdienstelij ke tijd op de sprint (1.03.2) gediskwa lificeerd. Onreglementaire starts droe gen ook al niet bij tot het verkrijgen van het juiste inzicht. Alles bijeen zo veel onzekerheid, dat de meeste deelne mers net zo gespannen het bad verlie ten, als zij er waren ingekomen. De gekozenen zouden 's avonds telefonisch bericht ontvangen. 's-GRAVENHAGE Dc Nederlands® zwemploeg, die een zesweekse trip gaat maken naar Oost- en Zuid-Euro pa, is na de selectiewedstrijden in Den Haag, als volgt samengesteld: Dames: Nel Bos (ADZ), Mirjam van Hemert (VZC VL). Corrie Mulder (VZC VL), Dolly Maaneman (RDZ), Henny Penterman (HDZ), Coby Buter (Zwemlust), Coby Sikkens (GZPC) Bep Weeteling (Nereus), Klenie Bi- molt (GZPC), Marjan Janus (HOC), Ada Kok (De Futen). Heren: Dick Langerhorst (HZPC), Aad Oudt (Zian), Elt Drenth (Zwem lust), Johan Schans (De Vechtstreek), Bob Schoutsen (Dolfijn), Rlnus van Beek (IJ), Hans Spijkerman (BZZ). De ploeg bestaat dus uit 18 leden met drie leiders (chef d'équipe Moller, da mesleidster Wil Storm en bondscoach Rob Kerkhoven). Daarnaast krijgt Ar thur van Oest, die wegens een blessu re zijn kansen niet voldoende kon ver dedigen, een extra kans zich te kwali ficeren voor de zeslandenwedstrijd van 20 en 21 april in Stockholm. Hij zal uit komen bij de wedstrijden in Bremen op de 200 meter schoolslag. Van wissel slagzwemmer Wim Mulder, die even eens geblesseerd aan de start ver scheen, was dr. Gooswilligen niet over tuigd dat het zinvol zou zijn hem op de vermoeiende reis naar Oost-Europa mee te sturen. De Utrechtse zwemmer zal wel het laatste gedeelte van de sta ge meemaken: het verblijf op „Mexico- hoogte" in de Pyreneeën-plaats Font Romeu. De drie jongere meisjes, die na enig beraad niet werden gekozen voor de zesweekse reis, zullen op 23 en 24 maart a.s. startgelegenheid krijgen in Milaan. Het zijn Irene Arens (HPC), Gerda Lassooy (HDZ) en Liesbeth Klumper (HZPC). De Olympische selectiegroep is voor lopig teruggebracht tot de Oost-Euro- pa-gangers. Afgevallen zijn: Arthur v. Oest, Wieger Mensonldes, Wim de Boer, Hella Rentema, Lidia Schaap, Tineke van Rheenen, Yvonne van Kuilenburg, Betty Heukels, Gerda Las sooy en voor vijftig procent Wim Mul der. HILVERSUM De uitslagen van de zondag gehouden draverijen te Hil versum luidden: Marthaprijs (2040 m). 1. Ghia E. Leman, 3.009; 1.29.6; 1. Friedl Hanover, Friday; winnend 1.40, pl. 1.20, 3. gekoppeld 7.70; covercal 6.10; trio 21.50. Don Pasqualoprijs (2040 m), le afd.: 1. Esmeralda, J. Wagenaar jr. 3.006; 1.27.7; 2. Fils du Cocq d'Or; 3. Fire bird W; winnend 6.30, pl. 3.50, 3.40, 2.20; gekoppeld 10.20, covercal 13.90. 2e afd.: 1. Gonny T., J. Hor, 3.006, 1.30.3; 2. Flipsen; 3. General Padua B; winnend 3.40, pl. 1.30, 1.20, 1.30; gekoppeld 12.40; covercal 3.60. Porgy en Bess-prijs (2000 m): 1. Frickson, N. Schouten, 2.56; 1.28. j 2. Edsel; 3. Dacron Dear winnend 4.30, pl. 1.70, 2.90, 2.70; gekoppeld 11.10; co vercal 10.10; trio 689.70. Amateurswinterkampioenschap 6 (2000 m): 1. Brun Beer, D. L. de Bruyn, 2.53.8, 1.25.2; 2. Edelreiger S. 3. Darling Adrie V; winnend 19, pl. 3.80, 2.50, 3.60; gekoppeld 11.40; Covercal 7.30. Marie Christine-prijs (2000 m): 1. Dave Fez, L. Schoonhoven jr. 2.44.9; 1.22.5; 2. Caesar Julia H: 3. C. Alkestis van E; winnend 6.30, pl. 2.70, 3.10, 3.40; gekoppeld 31.30; covercal 9.20. Orphee-prijs (2000 m); 1. Bènjamin, R. A. A. van Gent 2.53.2, 1.26.6; 2. Delila; 3. Cesar Wil liams; winnend 6.40, pl. 4.80, 5.60, 3.10; gekoppeld 41.20; covercal 12.50; trio f 5.616.50. Grote februari prijs (2420 m): 1. Campeador MAC, J. M. Vóórhaar: 3.28; 1.26; 2. Baron Kinley; 3. Flamin go Si; winnend 11.90, pl. 3.60, 6.90, 2.40; gekoppeld 11.10: covercal 27.90. Faust Prijs (2000 m): 1. El Cid d'Aster, ir. J. Oosting, 2.51.8, 1.25.9; 2. Diana Hanover; 3. Eliectra W; winnend 1.70, pl. 1.20, 1.30, 1.30; gekoppeld 4.20; covercal 3.70; trio 13.40. Totalisator-omzet f 320.526,50.

De Vallei | 1968 | | pagina 11