„Elk scheerapparaat is goed als het maar ronde scheerhooiden heeft Magere doorregen varkenslappen 1.19 Vers mager Spek 1.19 Hacheevlees 1.99 Gehakt 1.79 Extra moo'e Bloemkool 69 Geschilde aardappelen 19 13 KIJKGRIJPI l SUPERMARKT I PHILIPS PHILISHAVE DINSDAG- EN WOENSDAG- 1 KOOPJES Visser-Neerlandiaprijzen in Den Haag uitgereikt Jaime Sabartes overleden VARA brengt nog viermaal Maigret 500 gram AAN EEN STUKJE 500 gram 500 gram HALF RUND-, HALF VARKENSVLEES 500 gram per stuk kilo WOUDT'S lékker glad geschoren en toch geen schrale huid Ronde Philishave scheerhoofden, voor compleet scheercomfort Verrassend snel en gemakkelijk-Altijd lekker glad-Nooit een schrale huid Stoer en degelijk-de nieuwe Philishave 3 met drie ronde scheerhoofden! Overal (zelfs in Amerika) het meest gevraagde apparaat! GROTESTRAAT 54 HOOFDSTRAAT 2-4 1 - EDE /EENENDAAL Doodgevroren bij vlucht naar Westen Nieuwe zuivering in Griekse leger Franse wapens naar Midden-Oosten Verkiezingen in Australisch Nteuw-Guinea 1 Burgemeester ontkent beheren geld fonds op eigen rekening Jordanië in actie tegen terroristen Labour verloor I DE NIEUWE NU MET INRUILPREMETOT F20- AANBIEDINGEN UITSLUITEND GELDIG 20 EN 21 1 FEBRUARI BONN Met een opgevouwen lucht matras sloop de 18-jarige Oostduitser Manfred Kerbstat 's nacht door de Oost- duitse grensbewaking bezuiden Trave- münde. Wekenlang had hij gewacht op de juiste weersomstandigheden om over de Baai van Pötenitz te vluchten naar de Bondsrepubliek: zacht weer, oosten wind en dichte mist. Plat op zijn buik en peddelend met de handen, begon hij op zijn luchtmatras de drie kilometer lange tocht over de baai, die uitmondt in de Oostzee en juist tussen Oost- en West-Duitsland ligt. Die nacht daalde plotseling de tempe ratuur tot ver onder het vrierpunt en 'n heftige ijsregen stortte neer over de zee arm. De jongeman werd door kou be vangen. Toen de wind bij zonsopgang zijn matras op de Westduitse oever dreef was hij dood. ATHENE De Griekse regering heeft negen hoge marine-officieren in nbam van koning Constantijn ontsla gen. Onder hen zijn oud-vice-admiraal Ippocratis Dedes en de schout-bij-nacht Atom Rozakis en Dimitrios Soetzos. Voorts zijn vijf kapiteins en een kapi tein-luitenant-ter-zee ontslagen. Vice-admiraal Dedes was chef van de marinestaf toen koning Constantijn in december vorig jaar na een misluk te greep naar de macht naar Rome moest vluchten. De meesten die nu ontslagen zijn wa ren na die staatsgreep geschorst, met behoud van hun rang. Die is hun nu ontnomen. Tot nu toe zijn ongeveer 600 Griekse officieren ontslagen. PARIJS Nu Amerika bekend heeft gemaakt, dat het zijn wapenleveranties aan een van de Arabische landen (Jor danië) zal hervatten, is er voor Frank rijk geen enkel beletsel meer om nog langer geheim te houden dat het goede zaken heeft gedaan en nog hoopt te doen met Irak. Deze dateren niet van de vorige week, toen de Iraakse president Aref bij de Gaulle op bezoek was, maar reeds van het vorige jaar. In november is er een contract geslo ten voor de levering van zeventig lich te pantserwagens, ter waarde van enke le tientallen miljoenen francs. De onderhandelingen over de levering van vliegtuigen door Frankrijk aan Irak zijn al zeer ver gevorderd. Irak heeft 54 gevechtsvliegtuigen gevraagd van het type Mirage, uitgerust met raketten. De totale order wordt op 760 miljoen francs geschat. De Franse regering heeft besloten om, wanneer zij deze vliegtuigen aan Irak levert, ook het wapenembargo voor Israël op te heffen en een begin te ma ken met de levering van de twaalf Mi- rages V, die Isral reeds in 1966 had be steld. 's-GRAVENHAGE In de Rolzaal op het Binnenhof in I)en Haag zijn za- terdagmidag de Visser-Neerlahdia- prijzen uitgereikt: 30 prijzen voor een totaalbedrag van f 77.500, waarvan f 31.500 naar het Nederlands sprekend deel van België gaat. In Nederland gingen de prijzen naar: Jules de Corte in Delft (f 2000) voor zijn "belangeloos optreden voor vereni gingen of instellingen voor gehandi capten in sanatoria en ziekenhuizen, waardoor hij deze mensen veel levens vreugde heeft gegeven; G. J. Simonis uit Den Haag (f 2000) voor alles wat hij in stilte heeft ge daan en doet om zijn medemensen te helpen; Mevr. A. Veldkamp-v. d. Linden uit Aalst (f 2000) voor alles wat zij buiten haar werk als gezinsverzorgster voor haar dorpsgenoten in Nuenen heeft ge daan; Mej. J. W. M. Govers uit Reek bij Grave (f 2000) voor getoonde wils kracht en volharding door op 17-jarige leeftijd na de dood van haar vader, het beheer over zijn bedrijf op zich te ne men en daardoor broertjes en zusjes in de gelegenheid te stellen te studeren; De Stichting voor sociale heilpeda gogie, instituut „De Arend" in Schoorl (f 2000) voor aanschaf van koelkast en wasmachine; De Johannesstichting „Maarten-Huis" in De Koog (f 2000) als bijdrage in de kosten van een massagetafel en een speciaal bad; De „Ver. voor Heilpedagogie", zon nehuis Stenia in Zeist (f 3000) als bij drage tot de verbetering van het ge bouw; De Stichting Centrum voor Jeugd psychiatrie „Zandwijk" in Amersfoort (f 3000) voor uitbreiding van het werk; De Stichting Nederl. Letterkundig Museum en Documentatiecentrum in Den Haag (f 4000) als steun voor de uitgave van de periodiek „Achter het boek". De Nederl. Stichting Jan van Rie- beeckhuis in Culemborg (f 4000) voor de aankoop van een 17e-eeuws kunst- PORT MORESBY, Austr. Nieuw- Guinea In het Australische deel van Nieuw-Guinea, waar sommige stammen nog kanibalisme beoefenen, zijn van daag algemene verkiezingen begonnen, die een maand in beslag zullen nemen. Het. gebied, dat Australië namens de Verenigde Naties beheert, omvat 600 eilanden. De stembussen, die per kano worden vervoerd, zijn onzinkbaar ge maakt. Er zijn 484 kandidaten voor de 84 zetels van het huis van afgevaardig den in Port Moresby. Het is de tweede maal dat er algemene verkiezingen worden gehouden. De eerste keer was in 1964. of ander voorwerp om dit in een van de vertrekken van het huis te zetten; De Nederl. Ver. voor de Volkszang in Den Haag (f 4000) als steun tot het maken van een grammofoonplaat die gratis op de scholen wordt uitgereikt; De Sticht. Vlaams Festival in Eind hoven (f 4000) als aanloopsubsidie; Het Instituut voor de rijpere jeugd, clubhuizen „De Arend" en „De Zee meeuw" in Rotterdam (f 2000) voor verbetering van de toneelaccommoda tie; De Ver. voor de Haagse jeugd, club huizen De Mussen in Den Haag (f 2000) voor de aanschaf van een pottenbak kersoven; De federatie van telefonische hulp diensten in Nederland, in Rotterdam (f 2000) voor het uitgeven van een in structieboekje; De Ver. Tehuizen voor Werkende Meisjes in Amsterdam (f 3000) voor een nieuwe keukeninrichting; W. H. F. Bischot in Amsterdam (f 1000) voor de eenakter „Ratten in Padenghe"; J. J. van Houweninge in Amsterdam (f 1000) voor de eenakter „Pachaca- mac"; Dr. H. A. Voet in Rotterdam (f 1000) voor de eenakter „Slakken en vrou wen". SCHIPLUIDEN Burgemeester drs. P. J. Bollen van Schipluiden ontkent dat hy op zjjn privé-bankrekening het geld beheert, dat anderen in het sociaal en cultureel fonds van Schipluiden heb ben gestort. Burgemeester Bolten maakte dit gis teren bekend, nadat enkele raadsleden schriftelijke vragen over deze zaak had den gesteld. Volgens deze raadsleden had de burgemeester nooit het bestaan van dit fonds bekendgemaakt. Burgemeester Bolten liet gisteren we ten, dat hij in 1967 een suppletoire be groting bij de raad had ingediend om geld van het fonds, dat mensen die on bekend wensten te blijven hadden ge schonken, toe te voegen aan de gemeen telijke begroting over 1967. Du burgemeester heeft indertijd voor deze giften een speciale bankrekening (niet op zijn naam) geopend, omdat voor het geld niet altijd direct een bestem ming was te vinden. Het bestaan van het fonds heeft de heer Bolten al voor 1964 bekendgemaakt aan het vroegere college van burgemeester en wethou ders. De gemeenteraad werd op 13 april 1964 vertrouwelijk ingelicht. De heer Bolten heeft nooit veel ruchtbaarheid gegeven aan het bestaan van het fonds met het oog op de wens van de schen kers, onbekend te blijven. Toen het saldo van de bankrekening vorig jaar groter werd dan tienduizend gulden, heeft burgemeester Bolten in overleg met de wethouders besloten het beheer van het fonds over te dragen aan de gemeente-ontvanger. AMMAN Hassan al Kayed, minis ter van Binnenlandse Zaken van Jor danië, heeft gisteren bekendgemaakt, dat men twee grote wapenopslagplaat sen heeft ontdekt van Arabische com mando's, die uit Jordaans gebied de Is raëlische bezettingstroepen bestreden. Koning Hoessein van Jordanië ver oordeelde vrijdag de operaties van „on verantwoordelijke elementen", die Jor danië blootstellen aan vergeldingsmaat regelen van Israël. Minister Kayed zei dat strenge straf fen zullen worden uitgedeeld aan dege nen die Israël een voorwendsel ver schaffen om Jordanië aan te vallen. PARIJS Jaime Sabartes, secreta ris en biograaf van Pablo Picasso, is vrijdag in de ouderdom van 86 jaar te Parijs overleden. Sabartes en Picasso leerden elkaar tegen het einde van de vorige eeuw in Barcelona kennen en reisden samen naar Parijs. Sabartes werd de persoonlijke advi seur van de schilder. Als dichter en schrijver woonde Sabartes vele jaren in Zuid-Amerika. Hij keerde naar Pa rijs terug toen de Spaanse burgeroor log uitbrak en werd daar de toegewij de secretaris van Picasso. Sabartes heeft een aantal gedetail leerde biografieën van Picasso ge schreven. LONDEN Uit een donderdag gepubliceerd Gallup-opinie-onderzoek blijkt dat de Britse conservatieve par tij 52V« procent van de Britten achter zich heeft, terwijl de labourpartij tot 30 procent is gedaald, een dieptepunt dat 31 jaar lang niet is voorgekomen. Slechts 26 procent van de Britse kiezers meent dat de regeringspolitiek op eco nomisch gebied na de devaluatie suc ces zal hebben. Wilson en Heath komen er persoon lijk niet zo goed af. Even 44 procent meent dat premier Wilson maar door moet gaan, 45 procent wil dat hij af treedt. Voor Heath zijn de cijfers iets beter. 46 procent wil dat hij als leider van de conservatieven aanblijft, 40 pro cent vindt dat hij vervangen moet worden. HILVERSUM De Vara is terugge komen van haar besluit na mei te stop pen met de televisieserie van Maigret De serie wordt nu het seizoen 1968 1969 voortgezet. In plaats van elke maand zal dan om de drie maanden een aflevering wor den uitgezonden. De televisiemakers denken nog mogelijkheden te hebben om vier afleveringen op het scherm te brengen.

De Vallei | 1968 | | pagina 4