Anderlecht staat geen spelers meer af aan nationale team Nederland speelt toch tegen Polen Olympisch kampioene Ans Schut maakte triomfale intocht UMjbULD BETR0GEN! Ruiterfestijn Indoor-Brabant krijgt sterke bezetting OPEL antwoordt FORD met kleine 850 cc Voor u 3727o op uw salarisrekening en desgewenst een maand salaris extra als gezinskrediet en voor u Motocross-elite komt naar St.-Anthonis Jeugdelftal speelt tegen België Koersen in Hilversum Achttien turnsters strijden om titel Bennie Mulder weer bij centrale training Tom Okker versloeg Mano'o Orantes Zweden overweegt boycot Zomerspelen Tsjechen kraakten West-Duitsland Renz en Severeyns koploper in Milaan Inzeil huidigde Erhard Keiier Wolfgang Schwarz wordt professional (C de bank waar ook u zich thuis voelt Terug naar kleine, zuinige auto Benadeeld Hard IJshockey DENK OVERAL EN ALTIJD WEER AAN HET KIND IN 'T VERKEER Vier-districtenwedstrijd tafeltennis wordt in Deventer gehouden Negerwerkloosheid in Amerika Hoe? Heel eenvoudig. Open een salarisrekening bij onze bank, de NMB. U profiteert dan van 3Virentevergoe ding. Bovendien kunt u als u wilt een maandsalaris extra opnemen als gezinskrediet. Natuurlijk regelt de NMB als u wilt óók alle betalingen voor u. Vraag ons gratis NMB/PS Pakket! De NMB biedt u alles wat een moderne bank u kan bieden en daarenboven nog de Persoonlijke Service. De NMB is groot genoeg om die Service groot te zien. En de NMB is juist klein genoeg om die service Persoonlijk te houden. De NMB zendt u het PS Pakket graag en gratis toe. Telefoontje of briefkaart is voldoende. WOENSDAG 21 FEBRUARI 1968 BRUSSEL Het bestuur van het machtige Anderlecht heeft in een zeer felle brief de Koninklijke Belgische Voetbalbond verzocht geen spelers van deze Brus selse club meer uit te nodigen voor het nationale elftal. Aangezien de bondssta- tuten niet toestaan dat een speler weigert heeft Anderlecht bovendien de alge mene bondsvergadering dispensatie gevraagd, zodat Anderlecht het recht ver krijgt geen spelers beschikbaar te stellen. De brief van de Brusselse club komt voor keuzeheer Constant van den Stock op een zeer ongelukkig moment. Op 6 maart spelen de Rode Duivels tegen West-Duitsland, voor 7 april staat in Am sterdam het duel met Nederland op het programma. De spelers van Anderlecht hebben zich achter hun bestuur gesteld. ST. ANTHONIS Voor de interna tionale motocross op 17 maart a.s. in St. Anthonis bestaat grote belangstel ling van de zijde van de Europese cross-elite. Ploegen uit Engeland, Zwe den, België, Denemarken, Duitsland en Zwitserland zullen met Nederlands sterkste rijders Pierre Karsmakers, Frans Sigmans en Jo Lammers de strijd aanbinden voor de ere-plaatsen. De Engelsen, die verleden jaar ontbra ken, komen nu met de oud-wereldkam pioenen Smith en Bickers, Vic Eat- wood, Chris Horsfield en de Greeves- fabrieksrijders Wade en Browning aan de start. Verder is het zeer waarschijn lijk, dat ook de Oostduitse wereldkam pioen Paul Friederichs zich in de strijd zal mengen. In tegenstelling tot vorig jaar is de zijspanklasse ditmaal ook internatio naal. Niet minder dan zeven landen zullen proberen in deze eerste grote internationale ontmoeting voor zijspan nen van het nieuwe seizoen de over winning te behalen. Aan de start verschijnen de zijspan- specialisten uit Frankrijk, België, Zwitserland, Engeland, Zweden, Duits land en zeven Nederlandse combina ties onder wie Broer Dirckx, Cor van Heugten, Ten Thije en Ben Snijder. DEN HAAG. De vriendschappelij ke voetbalinterland Polen-Nederland gaat woensdag 1 mei in Warschau ge woon door. Nadat bekend was geworden dat het Nederlandse elftal in de voorronden van het toernooi om het wereldkam pioenschap onder andere tegen Polen had geloot heeft de Koninklijke Neder landse Voetbalbond (KNVB) gepro beerd het al eerder vastgestelde vriend schappelijke duel tussen beide landen van het programma af te voeren. Po- heeft echter laten weten grote waarde te hechten aan deze interland, waarop de KNVB besloot de wedstrijd toch te laten doorgaan. DEN HAAG. Als voorbereiding op het jeugd toernooi van de Europese Voetbalunie (UEFA), dat van 7 tot 15 april in Monaco wordt gehouden speelt het Nederlandse team vanavond in Brugge tegen de jeugd van België. Voor de UEFA-ploeg zijn zestien spe lers geselecteerd. De spelers zijn: Husers (AFC), Ko ning (Ajax), Van der Woude (AZ '67), Van Reevoort (Blauw Wit), De Groot (Cambuur), Van der Sluis (CW), Drij ver (DFC), De Jong (Eindhoven), Nieuwhof (Elinkwijk), Barth (Fort. VI.), Smid (Go Ahead), Graaumans (NAC), Visser (Sparta), Van der Berg (Velox), Stoop (VUC) en De Wit (ZFC). De vermoedelijke opstelling (4-2-4) Stoop; Nieuwhof, De Wit, Visser, Drij ver, Van der Sluis, Van der Berg, Ko ning, Smid, Husers, De Groot. HILVERSUM. De vijfde race om het amatrice-winterkampioenschap, gis teravond in Hilversum, had wèl een on verwachte uitslag maar bracht deson danks niet veel spanning. De laatste werd o.m. veroorzaakt door het falen van favoriet Eros Hollandia (mej. A. M. van Rijswijk) die zelfs werd gedis kwalificeerd. Ceral Spencer (mevr. G. de Jong-van Essen) rook prompt de kans en bleef vrij gemakkelijk op kop omdat er achter deze combinatie niet zo heel veel meer gebeurde. De internationale koers werd een overtuigende zege voor Alchimist (P. A .Strooper) die snel startte en ook on derweg zo goed opschoot, dat er bij voorbeeld voor El Hadie (J. de Leeuw) en Aristo Scotch (F. J. Erenberg) geen passeren mogelijk was. De uitslagen waren: Poedelprijs: 1. Farm Lady (P. Hey- nen) 1 min. 30.8; 2. Fannit Blankers; 3. Frieda Zelé W. Winn. 2.30, pl. 1.30 en 1.60, kop. 6.30, cov. 4.10, trio 8.40. Setterprtfs eerste afdeling: 1. Egena W. C. Strooper 1.30; 2. Ebarth van Eiberhof; 3. Forth Cox. Winn. 4.90, pl. 1.70, 2.70 en 2.40, kop. 15., cov. 6.60. Herderprijs: 1, Faola Hollandia (W. Stort) 1.28.7; 2. Cotland; 3. Empereur C. H. Winn. 3.80, pl. 1.90, 2.30 en 1.60, kop. 10.90, cov. 7.50, trio 110.40. Amatrice-winterkampioenschap: 1. Cereal Spencer (mevr. G. de Jong-van Essen) 1.27.7; 2. Cromwell W.; 3. Car rière. Winn. 9.20, pl. 5.10 en 5.90, kop. 60.10, cov. 7.30. Terriërprijs: 1. Alchimist (P. A. Strooper) 1.23.5; 2. El. Hadie; 3. Aris to Scotch. Winn. 6.30, pl. 2.70, 1.80 en 2.20, kop 5.80, cov. 5.40. Foxprijs: 1. Erica (S. van Dooye- weerd) 1.26.5; 2. Duranie Frances; 3. Don Stuermann W. Winn. 14.40, pl. 4.00, 1.50 en 2.20, kop. 20.30, cov. 4.30. Setterprijs, tweede afd. 1. Fresia Fez (P. R. R. Koppejan), kiloraetertijd 1.31.9; 2. Excellentie S.; 3. Fantast, winnend 8.70, pl. 2.50, 2.30 en 2, koppel 6.70., cov. 5.20. Hcidewachtelprijs, eerste afd.: 1. Black Hollandia (J. Wagenaar Jr.), ki- lometertijd 1.26.2; 2. Esmeraud; 3. 3. Benny Parisien, winnend 6.80, pl. 3.60, 2.10 en 3.60, koppel 11.30, cov. 6.30, trio 519.20. Hcidewachtelprijs, tweede afd.: 1. Entry Volann (J. van Leeuwen), kilo- metertijd 1.25.1; 2. Carma; 3. Dakota, winnend 1.90, pl. 1.70 en 2.40, koppel 6.30, cov. 4.10. Totale omzet 230.690.50 gld. Van de onlangs geformeerde Belgi sche selectie, bestaande uit zeventien spelers, maken zeven voetballers van Anderlecht deel uit. De oorzaak van de woede der Anderlechtbestuurders vormt een artikel, dat onlangs is ver schenen in het clubblad van concurrent Standard Luik. Daarin wordt betoogd dat het beleid van Constant van den Stock in negen jaar tijd tientallen mil joenen franken voor het Belgische voet bal verloren heeft doen gaan. Steeds weer, zo betoogt Standard Luik, had er een massale selectie van de Anderlech- ters plaats. Niettemin bleven de succes sen uiterst gering. Bovepdien zo argumenteerde Stan dard is het steeds de bedoeling ge weest dat de weinige internationals die niet van de Brusselse club afkomstig zijn, zo snel mogelijk werden ingepast in het Anderlecht-blok om de homoge niteit van het nationale elftal zo groot mogelijk te maken. „Een van de gevolgen is dat de spe- DEN HAAG t— Achttien turnsters beginnen zondag in de nieuwe sporthal van Ede aan dë eerste fase van de strijd om de nationale titel. Voor het eerst in de geschiedenis moeten de turn sters in de halve finale, waarvan de punten meetellen voor de eindstrijd, naast keuze- ook verplichte oefenstof afwerken. De belangrijkste gegadigden voor de titel van Ria Rietveld, die zich vorig jaar terugtrok, zijn Janny Meyer, Margo Klees, Ans Heerschop, Famie Klunder en Grietje van Essen. De eind strijd wordt op 7 april in Utrecht ge houden. DEN HAAG Aan de centrale trai ningsgroep van het Nederlands voetbal elftal is dinsdag toegevoegd de Ajacied Bennie Muller. De selectiegroep, die vandaag in Zeist bijeenkomt, bestaat uit 17 spelers. Iers, die niet tot Anderlecht behoren, in hun eigen club niet meer op volle sterkte speelden, vooral niet wanneer zij tegenover „bevriende spelers" kwa men te staan. Ook dit heeft het Belgi sche voetbal benadeeld". Die kritiek is hard aangekomen bij het bestuur van de Brusselse vereniging. Het mag slechts hopen op inwilliging van zijn verzoek door de Koninklijke Belgische Voetbalbond. Weigering van het spelen in het nationale elftal heeft in België schorsing tot gevolg. De geselecteerde spelers van Ander lecht zijn: Jean Cornelis, Johan De- vrindt, Georges Heylens, Pierre Ha- non, Jean Plaskie, Wilfried Puis en Paul van Himst. Van Standard Luik zijn drie spelers geselecteerd: Roger Claessen, Nic Dewalque en Jean This- sen. MACON In de eerste ronde van het internationale tennistoernooi van Macon heeft de Nederlander Tom Ok ker de Spanjaard Manoio Orantes met 3-6, 6-3, 6-4 verslagen. De wedstrijden worden op overdekte banen gespeeld. STOCKHOLM Zweden overweegt als eerste Westeuropese land een boy cot van de Olympische Spelen in Mexi co naar aanleiding van het besluit van het Internationaal Olympisch Comité om Zuid-Afrika toe te laten tot deze Spelen. Het Zweeds Olympisch Comité zal op korte termijn een beslissing nemen. Intussen hebben Irak en Kenia beslo ten geen afvaardigingen te sturen naar Mexico, waar de Zomerspelen in okto ber van dit jaar worden gehouden. LANDSHUT In Landshut (Did) heeft Tsjecho Slowakije zilveren-me daillewinnaar op de Olympische Win terspelen van Grenoble met 10-0 van West-Duitsland gewonnen. De Tsjechen, die in alle drie perioden een groot overwicht hadden, ondervonden in het begin nog wat tegenstand van de zich fel verwerende Duitse ploeg, maar scoorde in het laatste part niet min der dan zesmaal. De tussenstanden wa ren 0-1, 0-3 en 0-6. Er waren vierdui zend toeschouwers. APELDOORN Apeldoorn heeft gisteren Olympisch schaatskampioene Ans Schut een grootse huldiging bereid. Om vier uur landde Ans Schut met een par ticulier vliegtuig, dat gevlogen werd door een plaatsgenoot, op het vliegveld Teuge, waar ze werd welkom geheten door Apeldoorns eerste burger, mr. A. L. des Tombe. Vanaf Teuge werd het een ware triomftocht naar Apeldoorn, waar het verkeer vastliep tengevolge van de enorme publieke belangstelling. Op vele plaatsen stonden de mensen rijen dik om de eerste Olympische kampioene in de Apeldoornse geschiedenis toe te juichen. Voor de Franse ambassade in Wenen hebben gisteravond enige tientallen demonstranten betoogd tegen de dis kwalificatie van hun landgenoot Karl Schranz als deelnemer aan de slalom in de Olympische Winterspelen. Door die diskwalificatie ging de gouden medaille naar de Fransman Jean KUly. MILAAN De Westduitser Sigfried Renz en de Belg Emile Severeyns heb ben woensdag de leiding genomen in de wielerzesdaagse van Milaan. Aan de zesdaagse komt vanavond een einde. Het laatste nummer dinsdag avond was een Amerikaanse race, die over 50 km werd gewonnen door de Denen Palle Lykke en Fred Eugen in 56.46. Hun gemiddelde snelheid was 52,847 km per uur. De stand luidt als volgt: 1. Renz-Severeyns, 178 punten, 2. Klaus Bugdahl, Duitsland, Fritz Pfenninger, Zwitserland, 170, 3. Lukke-Eugen, 126 Op één ronde: 4. Gianni Motta, Italië, Peter Post Ne derland, 486, 5. Dieter Kemper en Horst Oldenburg, Duitsland, 455, 6. Felice Gi- mondi, Italië-Rudi Altig, Duitsland, 436. DEN BOSCH Het concours hippique „Indoor-Brabant" op 8, 9 en 10 maart in de Brabanthallen van Den Bosch, heeft in het tweede jaar van z\jn bestaan een plaats veroverd op de kalender van de Internationale Hippische Federatie (FEI). Die plaats op de kalender schept „verplichtingen", die vorig jaar btf het debuut nog niet allemaal verwezenlijkt konden worden. Over ruim twee weken echter beschikken de organisatoren, in vergelijking met vorig jaar, over een veel rui mere hal en over een deelnemersveld, dat aanzienlijk oudere concoursen dan Den Bosch de Brabantse stad zullen benijden. In de grote hal, die de organisa toren dank zij de steun van de gemeente kunnen gebruiken, zullen de bouwers Ben Arts en Wim Mom parcoursen uitzetten, waar zevenendertig ruiters met achtennegentig paarden uit negen landen hun krachten kunnen meten. Bij die zevenendertig is ook weer de Braziliaan Nelson Pessoa, die vorig jaar de eerste prijs veroverde. In Den Bosch start ook een sterke Duitse ploeg met Winkler, Schöckemöhle, Wildfang, Meyer en Giebanns. Er komen ook vijf Engelsen, bij wie onder anderen Har vey Smith, Andrew Fielder en Maryon Na Ford heeft General Motors ook plannen om met een kleine wagen op de Europese markt te komen. De Ka- dett en de Vauxhall Viva zijn in de loop der jaren opgegroeid tot aankomende middenklassers en de snelle edities ko men terecht bij een betrekkelijk kleine groep „sportieve rijders". Bovendien zijn de krachtiger en luxueuzer uitvoe ringen niet aantrekkelijk voor het gewo ne autopubliek, omdat ze te duur zijn. Voor hetzelfde geld zijn er auto's, die meer waar voor het geld bieden, betere tq-eigenschappen vertonen en die zich b(j hoge snelheden veiliger gedragen. De grote automobielconcerns zijn op grond van marktonderzoeken tot de con clusie gekomen dat de brede massa goedkope en sobere wagens wenst, die een redelijk goed prestatievermogen hebben, maar vooral zuinig in het ge bruik zijn. Vandaar dat de kleine auto weer actueler is geworden. Ford brengt tegen het voorjaar de Escort op de Op paleis Het Loo werd Ans, samen met de andere leden van de dames-kern ploeg alsmede coach „ome" Piet Zwa nenburg en conditietrainer Ben Holle boom, ontvangen door prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven, die zich ruim een uur ongedwongen met haar onderhielden. Het voor deze gelegenheid speciaal gevormde huldigingscomité bood Ans en haar verloofde alsmede haar ouders in hotel „De Keizerskroon" een souper aan, waarna in open wagens een rit door de stad werd gemaakt, die eindig de in de schouwburg „Orpheus", waar een huldigingsfeest was georganiseerd. Burgemeester mr. des Tombe heeft daar namens de gemeente een zilveren broodschaal aangeboden en na hem volgde een stoet van sprekers, die vele cadeaus offreerden. O.m. kreeg Ans in bruikleen een bromfiets en een fiets, terwijl haar een complete uitzet werd toegezegd. Daarnaast waren er vele an dere geschenken voor de toekomstige huishouding van de kampioene en wer den zelfs twee bruidskostuums alsmede een „trouwpak" voor de toekomstige bruidegom aangeboden. Het feest in „Orpheus" werd o.m. opgeluisterd door Europees kampioen accordeonspelen Henny Veis, terwijl Teddy Scholten als gastvrouwe optrad. INZELL Niet alleen Nederland kent zijn huldigingen van Olympische kampioenen, ook Duitsland weet er weg mee. In Inzeil was dinsdagavond, on danks de stromende regen, de hele be volking uitgelopen om „hun" Olympi sche 500 meter-kampioen Erhard Kei ler toe te juichen. Gezeten in een open wagen onder een paraplu maakte Keiler een luid bejubelde triomftocht door het plaatsje. Na afloop van de rondrit ont ving Keller van Inzells burgemeester, Ludwig Schwabel, die ook voorzitter is van de Duitse schaatsbond, de gouden ere-ring van de gemeente. Gerhard Zimmerman, die op de 500 meter kwam te vallen en aan de overige afstanden van de Olympische wedstrijden we gens een blessure niet kon deelnemen, deelde ook in de hulde. Een erepoort van suikerwerk vond Ans Schut gisteravond op haar tafel bij het souper in de Keizerskroon. Op de voorgrond een foto van de aankomst op Teuge die onze fotograaf snel had afgewerkt markt en misschien komt er later nog een kleinere Standard bij. Het mag ook een Junior zijn. Via Opel wil General Motors tegen Ford uitkomen met een kleine Opel, die eventueel wordt uitge rust met een 850 cc motor. Rekord weer op de helling Bij Opel worden de modellen om de twee of drie jaar afgelost en het gam ma wordt gaandeweg uitgebreid met nieuwe typen. In Rüsselsheim zit men niet stil. Volgens berichten uit München heeft Opel thans een nieuw Rekordmo- del in de maak, dat iin verband met de tussengeschoven Olympiaserie iets ho ger moet worden ingedeeld. Het gaat hier hoofdzakelijk om stijlverbeterin gen en krachtiger motoren. Aan de prestigewagens Kapitan, Ad miral en Diplomat wordt ook gedok terd. De koetswerkvorm wordt gewij zigd en het interieur ondergaat een aantal detailveranderingen. Nog dit jaar zal de Opel BT coupé worden geïntro duceerd, een sportieve wagen met een topsnelheid van ruim 200 km/uur. 12 M met achterwielaandrijving Ford-Keulen zet zich schrap tegen de felle concurrentie van Opel. In de popu laire 1000-1300 cc klasse komt de Es cort ook op de Westduitse markt, maar het blijft hierbij niet. Naar verluidt werkt Keulen intussen aan een nieuwe 12 M, die niet meer voorwielaandrijving zal hebben maar op de achterwielen wordt aangedreven. Het is gebleken dat de Britse tegenhangers van Keulse Fordmodellen 12 en 15 M, de Cortina's met hun conventioneel aandrijvingsys teem betere verkoopresultaten hebben geboekt. Opel en Vauxhall, de Europese filialen van GM, doen het immers zon der voorwielaandrijving ook goed. Zes cilinders bij BMW De andere autofabrieken in Duitsland zijn ook druk bezig aan nieuwe of ge wijzigde modellen. Volkswagen heeft een nieuwe „1800" klaar staan, die waarschijnlijk na de fabrieksvakantie wordt gepresenteerd. Het model is ge construeerd in samenwerking met Pi- ninfarina en Porsche. Niet bekend is wanneer de nieuwe „1300" op de markt komt. Het hangt af van de verdere ver koop van de kevermodellen, die onge twijfeld in produktie zullen blijven. Van VW/Auto Union worden een grotere Audi en een 1,5 liter uitvoering ver wacht. BMW brengt binnenkort een TI-ver- sie van de kortgeleden geïntroduceer de „2002" uit en voor de „2000" wor den zescilinders geprepareerd. Ook zou de 2000 in aanmerking komen voor car rosserieveranderingen. Voor de 1600 denkt BMW aan een elegante uitvoering met fastback. En wat de twee dure en sportieve Duitse toerwagens betreft: de Porsche 911 zou er volgens berichten uit Stuttgart nog een handjevol pk's bij kunnen krijgen en de Mercedes SL cou pé, die nu een 2.8 liter onder de kap heeft, zou het wel eens met de 6,3 liter machine van de grote 600 kunnen pro beren.... Het ontbreekt de autoindustrie werkelijk niet aan grootse en gedurfde initiatieven en we wachten nu maar af wat er dit jaar uit de bus komt. Dat 1988 een modellenrijk jaar wordt staat wel vast. Coakes. In de franse afvaardiging rij den Janou, Lefébfre en Charles Moi- zard en verder zij er deelnemers uit Zweden, België en Portugal. De Portugese rijders zijn voor het eerst sinds een lange periode weer in Nederland nu voor dit evenement ont heffing is gegeven van het invoerver bod voor Portugese paarden, dat be staat wegens de daar heersende var kenspest. Ierland zal in verband met de Ierse epidemie van mond- en klauw zeer dit keer niet in Den Bosch zijn vertegenwoordigd. Daar staat tegen over, dat Raymondo d'Inzeo waarschijn lijk komt. De Italiaanse routinier heeft ingeschreven. Zijn deelneming hangt slechts af van toestemming van het Italiaans Olympisch Comité. Naast de talrijke nationale nummers zijn ook zeven Nederlandse rijders toe gelaten tot de internationale concoursen, die door samenwerking met de organi satoren van de concoursen hippique van Frankfort, Dortmund en Antwerpen een zo sterke bezetting hebben. Het Nedertlandse zevental bestaat uit: An ton Ebben, Harry Wouters van de Ou- denweyer, Gerrit en Jan Maathuis, Ire ne Wagemakers-Jansen, Josje Ernst en Tjeerd Velstra. DEVENTERH Vorig jaar werd het initiatief genomen om tot een inten sievere uitwisseling van krachten te komen tot de instelling van een vier- districtenwedstrijd tussen IJsselstreek, 't Gooi, Gouda en Kennemerland. Het vorig jaar gehouden openingstoernooi in Velzen leverde een zege op voor de spelers en speelsters uit 't Gooi, die hiermede tevens beslag legden op de wisselbeker. Het bestuur van de afdeling IJssel streek treedt ditmaal mede in ver band met het komend twintigjarig be staan als gastheer op. Dit is mo gelijk geworden dank zij de medewer king van de directie van de NV Crane in Deventer, die hiervoor op zondag 3 maart a.s. haar kantine gratis ter be schikking stelde. In elke klasse wordt door iedere af deling een tweetal spelers(sters) afge vaardigd, waardoor in totaal zes acht kampen worden gehouden. De winnaars van deze achtkampen ontvangen een extra persoonlijke prijs. Naar aanleiding van de klassering in de di verse achtkampen van de spelers en speelsters wordt het totaal-klassement opgemaakt. De samenstelling van de IJssel streek-teams luidt als volgt: Ere-Hoofd-Overgangsklasse: J. v. Hummel en W. Overweg (Swift). Res.: J. Bijsterbosch (DTTC). lste Klasse: G. Schuurman (Wijhe) en A. W. van Kampen (CTVA). Res.: H. Harmsen (Wijhe) en D. Baars (Swift). 2e Klasse: W. Leermakers (ZTTC) en G. Peet (Terwolde). Res.: 1. H. Brusse (ZTTC) en A. J. Ballijns (Staphorst). 3e Klasse: P. H. Bruin (Epe) en A. van Drielen (Be uick). Res. J. Slot (NON). 4e Klasse: W. Tempelman (MTC) en H. Naberhuis (Actief). Res.: J. C. de Groot (Flos) en D. Frinking (Groen Zwart). Dames: E. Reinders-Van Etten (ZTTC) en S. Bloemheuvel (De Brug). Res.: E. Kloek (CTVA) en G. Biemolt (De Brug). WENEN De Oostenrijker Wolf gang Schwarz, die op de Olympische Winterspelen in Grenoble het goud bij het kunstrijden voor heren veroverde, wordt professional. In Wenen maakte Schwarz dinsdag bekend, dat hij niet meer aan de wereldkampioenschappen die van 28 februari tot 4 maart in Ge- nève worden gehouden, zal deelnemen. De Olympische kampioen zal nog deze week een contract tekenen bij „Ice Capades" of „Holiday on Ice". WASHINGTON De negerwerkloos heid in de grote steden van de Verenig de Staten is tweemaal zo groot als die van de blanken, aldus heeft het depar tement van arbeid verklaard. De regering heeft een werkloosheid van 4,7 procent in de 20 grootste ste den gemeld voor 1967. Het aantal niet- blanke werklozen beliep 7,6 pet. tegen 3,7 pet. voor blanken. De werkloosheid in deze 20 steden was bijna 25 pet. hoger dan in de rest van het land, waar zij verleden jaar 3,8 pet. heeft bedragen. ADVERTENTIE (te heer A. Koopmana beheerder bijkantoor Sneek NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Veenendaal: Markt 15. Ede: Breelaan 1.

De Vallei | 1968 | | pagina 11