„Als ze komen om het huis leeg te halen, dan doe ik gewoon de deur op slot". Landbouwer moet huis zijn dochter ontruimen van Taart voor 100.000ste bezoeker van overdekt instructiebad KLACHT IN SW-PANTERS (DAMES) WORDT ZWARE OPGAVE STINKENDE SPOORSLOOT NOG STEEDS OVERBERG Bestelwagen ramde bus Rhevo teams succesvol Veense figaro in de prijzen Rath Doodeheefver Woning mag niet langer als woning dienst doen Jaarvergadering van het NUT Uitslagen D.C.E. Alweer zon ijzersterk staaltje van Jaarvergadering Overberg's Belang Bestuurder zwaar gewond V.K.S. I en IJ.S.S. 6 verslagen Raadsfractie P.v.d.A. bijeen met leden Gemeente gaf abonnement grote bad Stroopt afelactie voor nieuwe kerk WOENSDAG 21 FEBRUARI 1968 AMEEONGEN Op woensdag 28 februari wordt om acht uur in de bo venzaal van het Dorpshuis de jaarlijk se algemene ledenvergadering van het Nut, afdeling Amerongen, gehouden. Aftredend zijn de bestuursleden A. C. Kars, G. J. G. van Schaik en H. v. Eek. De heer Van Schaik stelt zich niet meer herkiesbaar. Ter vervanging van dit bestuurslid, alsmede ter uitbreiding van het aantal bestuursleden, draagt het bestuur als kandidaten voor mevr. J. van den Bosch-Feith en de heer S. Giezen. Na de pauze zullen de aanwezigen kun nen genieten van een aantal dia's, die worden vertoond door de heer D. Hen- drikse. EDERVEEN. Gisteravond kwa men de Ederveense dammers in het Groene Kruisgebouw bijeen voor de te spelen wedstrijden in de onderlinge competitie. Er werden 7 partijen ge speeld, waaronder enkele belangrijke voor het klassement. G. J. Dikkenberg, die op de tweede plaats staat, moest het opnemen tegen B. v. Beek. Het werd een zeer spannende partij die in een remise eindigde. Dikkenberg kwam halverwege de partij een schijf voor te staan, maar kon dit niet in winst o in zetten, omdat Van Beek in het eindspel bijzonder sterk was. De partij tussen de gebroeders Ger- rit en Dik v. Heerdt eindigde eveneens in remise, waarmee laatstgenoemde het meest tevreden was. W. Veldhuizen behaalde tegen G. Vlastuin een kostbare punt, maar de kans as volop aanwezig om de volle winst te grijpen. w J. Lagerwei speelde erg wisselvallig. Nadat hij vorige week Veldhuizen ver sloeg, startte hij tegen P. Bos als fa voriet. Hij v erloor echter kansloos van zijn tegenstander. De overige uitslagen waren: H. v. Nieuwamerongen - J. Slotboom, 2-0; J. de Koning - T. Mid delman, 2-0; P. B os - J. Slotboom, 2-0. AMERONGEN Ten behoeve van de nieuw te bouwen Gereformeerde kerk in Amerongen wordt op zaterdag 24 februari een huis-aan-huis stroopwa felactie gehouden. Met de opbrengst van de actie hopen de organisatoren een bijdrage te kun nen leveren in de hoge bouwkosten. ADVERTENTIE Uw behangleverancier heeft ijzersterke staaltjes voor u klaarligaen. Radocota superafwasbaar behang van Rath Doodeheefver. Mooi behang dat tegen een stootje kan. Niet verkleurt. Waarvan u alle vlekken in een wip verwijdert. Ideaal voor èlk vertrek. Kwaliteitsbehang dat overal fleurig schoon blijft. Jarenlang. Vraag uw vakman. 53 cm Breed; 1.20 per strekkende meter. onttverpers en fabrikanten van behang EDERVEEN Landbouwer J. van de Brandhof uit Ederveen moet op last van de gemeente Ede het huis van zijn dochter ontruimen. Twaalf jaar geleden vroeg de heer Van de Brandhof een vergunning aan om op zijn erf een bak huis met schuur te mogen bouwen. De uiteindelijke bestemming van dit bak huis was om er een gezin in onder te brengen. Volgens de heer Van de Brand hof was de gemeente daar toen van op de hoogte, maar heeft toch toestem ming gegeven. Er zijn daarna ook nooit moeilijkheden over geweest. Ruim een jaar geleden kwamen er andere bewoners in het bakhuis. Dat had volgens de gemeente niet mogen gebeuren en men schreef de landbouwer 22 december een brief, waarin hem werd opgedragen het huis te ontruimen en het in de oor spronkelijke staat terug te brengen. De heer Van de Brandhof weigert dit per tinent. De huidige bewoners van het huis, de heer en mevrouw Van Zanten, de schoonzoon en dochter van de heer Van de Brandhof weigeren al even vastberaden om het huis te verlaten. Op 22 december van het vorige jaar ontving de Ederveense landbouwer een brief van de gemeente Ede. Hierin stond dat het hem uit verschillende perspu- blikatie wel duidelijk geworden zou zijn dat hij in zijn „bakhuis" geen nieuwe bewoners onderdak mocht verlenen. Zo dra de eerste familie naar een andere woning was verhuisd, moest Van de Brandhof het perceel werkelijk als bak huis of schuur gaan gebruiken of het af breken. In geen geval mocht het langer als woning dienst doen. Nu er toch weer nieuwe bewoners zijn inge trokken is de heer Van den Brandhof bevolen het huis te ontruimen. „Ik ga hier stevig tegen protesteren", verzekert de heer Van de Brandhof. Hij vertelt, dat het vorige gezin elf jaar in het huis had gewoond. Door mid del van een driehoeksruil gingen de vorige bewoners eruit en kwam zijn dochter erin. „De gemeente wist hier alles van. Ze hebben zelfs mijn dochter de huisvestingsvergunning gegeven. Er was geen vuiltje aan de lucht en nu moeten ze er ineens uit", zegt hij. „Binnen twee maanden moet 't huis ontruimd zijn", zo schreef de gemeente destijds. Dat wil zeggen dat het huis uiterlijk morgen 22 februari, leeg moet zij. De heer Van de Brandhof steekt echter, evenals zijn schoonzoon W. van Zanten, geen hand uit. „Als het nou een houten, bouwvallige keet was zou ik het heel goed kunnen begrijpen, maar het huis is nog in pri ma staat. Hoeveel gezinnen zouden het niet graag willen hebben?", aldus Van de Brandhof. Inderdaad ziet het huis er nog goed bewoonbaar uit. et is een vol waardige woning, goed t nouden. De woning bevat twee slaaA aers en een pverloop boven en twee wonkamers en een keuken op de begane grond. „Als je zoiets afbreekt hoor je toch in Wolf- heze thuis", meent de landbouwer. Toen hij twaalf jaar geleden de vergun ning voor de bouw van het perceel aan vroeg werden in de tekening enkele ver anderingen aangebracht. „De ramen waren te klein, die hebben ze groter ge maakt. Het is dus een volwaardig huis. Ik kan er nota bene zo f 40 00,- voor krijgen". Mevrouw W. van Zanten - Van de Brandhof, dochter van de protesterende boer, is dezelfde mening toegedaan. „Ik ga er niet uit", zegt ze, „Als ze komen om het huis leeg ie halen, doe ik gewoon de deur op slot". Ook zij be grijpt niets van het hele geval. Zij vraagt zich af waarom de gemeente niets gezegd heeft toen haar man de huisvestingsvergunning aanvroeg. „Als ze het van te voren gezegd hadden, wa ren we naar een goede oplossing gaan zoeken. Ik wil nu geen huis van de ge meente", vertelt ze. Ze heeft ook nog niet naar een an dere woongelegenheid uitgekeken. Me vrouw Van z,anten zal alles do enom op het erf van haar vader te kunnen blij ven wonen. Tot nu toe heeft men alleen maar afgewacht. Maar als de slopers komen, zullen ook zij maatregelen gaan treffen. Zij zullen dan naar een advo caat stappen. „Ik vind het gruwelijk", komt haar vader er nog even tussen en de huisvrouw merkt op: „Als het nou stiekum was gebeurd, maar dat is ook niet het geval. Ik begrijp er niets van". De heer W. van Zanten schijnt niet in het minst geïmponeerd te zijn door de dreigementen van de gemeente Ede. „We houden het wel tegen", meent hij. En als ze dan toch komen om de zaak te ontruimen'.' „Ach. als ze de slopers hamer aanhaicu, haal ik m n vuist aan", zegt hij lakoniek. „1 kzit hier als een vorst. Men heeit mij nooit gezegd dat ik hier niet altijd zou kunnen wonen, waarom moet ik dan nu plotseling weg?" De burgemeester van Ede, Dr. P. J. Platteel maakt zich ook al niet erg druk over de zaak, al heeft dat bij hem een andere reden. „Er lopen zoveel van dit soort gevalletjes dat ik er echt niets van kan zeggen", is zijn commentaar, „Ik weet niets van de zaak af". Het laatste argumenteert hij met het feit dat het geheel niet zo belangrijk is. Voor hem dan mischien niet, maar voor de Ederveense familie wel. Op het rustige erf van de heer Van de Brandhof speelt het zevenjarige dochtertje van de heer en mevrouw Van Zanten met wat vriendjes en vriendin netjes. Zal zij op het erf kunnen blijven spelen of zal zij binnen afzienbare tijd in een vreemde, nieuwe buurt andere speelmakkertjes moeten zoeken? Zij maakt zich hier geen zorgen over. Als het aan haar ouders en aan haar opa ligt zal zij haar hele jeugd op het erf kunnen spelen. Maar als het aan de ge meente Ede ligt, wordt de zaak bedenke lijk. Rest de vraag of haar stoere vader daar nog wat aan kan veranderen. „Als ze de slopershamer aanhalen haal ik m'n vuist aan", zei hij. MEVR. W. VAN ZANTEN- VAN DE BRANDHOF vergunning VEENENDAAL Vanavond trekt het eerste damesteam van Panters naar de Amersfoortse sporthal om daar het Soester SVV te bekampen. Het wordt onge twijfeld een zeer zware opgave voor de Veenendaalse formatie, want het moet ten eerste met enkele invallers aantreden en ten tweede heeft SVV het favoriete BBSC uit Apeldoorn verleden week een nederlaag weten toe te brengen. Dit biedt overigens veel perspectieven voor de Pantersploeg, want nu hebben beide ploegen twee verliespunten. Zaterdagmiddag vindt het eerste tref fen plaats in Veenendaal. Derhalve een jammerlijke geschiedenis, dat Panters vanavond gehavend aan de start moet verschijnen. Het wordt dan ook zeer twijfelachtig geacht dat de dames winst zullen behalen. De nederlaag van BBSC uit Apel doorn kwam zeer onverwacht. Vriend en vijand was er vast van overtuigd dat deze formatie zonder een nederlaag het kampioenschap zou gaan behalen en zodoende automatisch zou promoveren naar de hoofdklasse. SVV heeft in het sportieve eten van BBSC danig veel roet gegooid en heeft Panters op gelijke voet met BBSC ge bracht. Maar Panters moet nu zelf aan treden tegen SW en dat lijkt een te zware opgave als het met enkele inval sters moet aantreden. Panters beschikt op dit moment he laas niet over rijpe krachten, die in de ze klas volwaardig kunnen meedraaien. Mocht Panters van SVV winnen, dan zal dit aan de weds trijd van zaterdag tegen BBSC bijzonder veel cachet ge ven en zelfs na een nederlaag blijft Panters niet kansloos. OVERBERG Gisteravond vond in Overberg de jaarvergadering plaats van Overberg's Belang. De vergadering stond onder leiding van secretaris Hasselaar, die de onlangs overleden voorzitter, de heer H. Regeling verving. In zijn ope ningswoord wijdde de heer Hasselaar een „in memoriam" aan de heer Regeling, die vanaf de oprichting van de vereniging in 1945 voorzitter is geweest. Tijdens de vergadering werden twee nieuwe bestuursleden, met vrijwel algemene stemmen gekozen. Het zijn de heren Bos, hoofd van de lagere school en Spruit, die werk zaam is op het „Kamp Overberg". Zjj komen in de plaats van de heer Regeling en de heer Van Vliet, die aftredend was en zich niet herkiesbaar stelde. Het be stuur zal onderling uitmaken wie de heer Regeling als voorzitter opvolgt. Als gewoonlijk op de vergaderingen van Overbergs Belang was de rond vraag het belangrijkste deel van de avond. Een groot aantal klachten en wensen werd onder de aandacht van 't bestuur gebracht, waarbij enkele, die elk jaar weerkeren. Een van die grie ven in de Overbergse gemeenschap vormt de spoorsloot. waarop de riole ring van enkele huizen uitloopt. In de zomer, als er weinig water in de sloot staat, kan dit een zeer onaangename geur ten gevolge hebben. Er werden enkele suggesties gedaan om op ande re sloten te lozen, maar deze werden alle verworpen, omdat de eigenaars van die sloten nooit toestemming zou den geven. Men vroeg zich af of de spoorwegen toestemming gegeven heb ben om op de spoorsloot, die hun eigendom is, te lozen. De heer Hasse laar beloofde over deze kwestie een schriftelijke vraag in te dienen in de gemeenteraad van Amerongen. Een nog jeugdig lid vroeg het bestuur stappen te ondernemen om tot een sportvereniging in Overberg te ko men. Uit het antwoord van de heer Hasselaar bleek, dat het bestuur daar wel eens over gedacht had, maar dat men meende dat er in de buurtschap te weinig jeugd woont om tot een enigs zins bloeiende vereniging te kunnen ko men. Hij beloofde echter deze zaak nog eens te bezien, waarbij het nieuw gekozen bestuurslid, „meester" Bos, nauw betrokken zou worden. De heer Hasselaar wond zich nogal op, toen het plaatsen van lichtpunten aan de orde kwam. Ik kan niet begrij pen, waarom de burgemeester tegen ons bestuur gezegd heeft, dat we voor lopig niet meer om lichtpunten moes ten vragen, omdat de aanleg ervan veel te duur komt. Nu hebben echter enke le particulieren een verzoek gedaan en er zijn op één plek vier nieuwe lichtpun ten gemaakt. Wij hadden daar om twee gevraagd, maar konden ze niet krijgen. Nu gaan de mensen zeggen, dat men 't beter zeik kan vragen dan de vereni ging. Het mooiste is nog, dat de licht punten nu nog verkeerd staan ook", al dus de heer Hasselaar. De verbetering van een groot aantal wegen in het Overbergse wacht op de ruilverkaveling „Heiligenbergerbeek" Hoewel de Overbergers menen, dat men daar eigenlijk niet op kan wach ten, gezien de slechte toestand waar in veel wegen verkeren, meent men zich er bij te moeten neerleggen. Een der vraagstellers kreeg wel de toezeg ging, dat de diepe kuil in de Dwarsweg bij een uitweg tegenover het „kamp" onder de aandacht van gemeentewer ken gebracht zou worden. De ver wachting was, dat men deze wel zou dicht maken. VEENENDAAL De heer G. V. werd zwaar gewond en de bestelauto waarmee hij reed totaal vernield bij 'n botsing met een bus van de firma De Haas, bestuurd door de heer L. uit Vee nendaal. Het ongeval vond plaats op de Kerkewijk nabij de Vaartbrug en werd veroorzaakt doordat V met grote snelheid een personenauto passeerde, terwijl de bus te dicht bij was. De bus chauffeur heeft nog getracht een aan rijding te vermijden door gedeeltelijk over het fietspad te gaan, maar kon niet voorkomen dat de bestelauto zijn bus aan de zijkant raakte. Na de botsing reed de bestelauto, eigendom van bakker B. uit Veenen daal, enige meters door en kwam toen midden op de rijbaan tot stilstand. De wagen was aan de zijkant geheel open gereten en de bestuurder zat beklemd. V. is in bewusteloze toestand overge bracht naar het Julianaziekenhuis. De leerlingen wisten toen zij naar het instructiebad gingen voor hun uurtje schoolzwemmen nog niet dat een van hen de honderdduizendste bezoeker zou zijn. De vlaggen buiten en binnen het gebouw attendeerden de zwemmertjes er al wel op, dat er iets feestelijks aan de hand was. Toen zij in het bad kwa men ontdekten ze aan wand de reden van de uitbundige versieringen. Op de wand stond in grote letters „100 000". Toen alle leerlingen op hun plaats zaten, kwam de heer Van Kuyk naar voren, die hun van het heugelijke feit vertelde. „Het bad is nu ruim tien maanden in gebruik. Vandaag ontvan gen we er de honderdduizendste bezoe ker. Dat betekent dat per maand on geveer 10.000 personen komen zwem men". De wethouder dankte de Sport stichting Veenendaal voor het vele goe de werk wat zij verricht en overhandig de tenslotte Diederik Jan namens het gemeentebestuur een driemaandelijkse abonnement voor het grote overdekte zwembad, dat dit jaar gereed zal ko men. De volgende spreker was een be stuurslid van de Veenendaalse zwem club de heer R. Sipkema. Hij merkte op dat het ledental van de zwemclub voortdurend stijgt. Als nieuw lid werd Diederik Jan genoteerd; hij kreeg een gratis lidmaatschap aangeboden voor het jaar 1968. De heer Van Asselt boor Diederik namens het personeel van het bad een RHENEN Zowel de dames als de heren van Rhevo uit Rhenen kwamen in hun thuiswedstrijden van maandag avond tot winst. De dames bleven met 3-0 de baas over hekkesluiter VKS 1 uit Utrecht. De heren hadden echter wat meer moeite met het vrijwel gelijk op de ranglijst staande USS 6 uit Utrecht. Niettemin werd het 'n fraaie 3-1 over winning, hetgeen met drie invallers een goede prestatie van Rhevo genoemd mag worden. Hoewel VKS 1 onderaan op de rang lijst van de tweede klas prijkt, heeft het de Rhevo dames goed partij gege ven. Het werden niet die ruime set overwinningen voor Rhevo, die normaal tegen een rode-lantaarndrager ge boekt kunnen worden. Rhevo is vrijwel de hele strijd de betere ploeg geweest en heeft de overwinning beslist ver diend. In de eerste set nam Rhevo een 10-6 voorsprong en na de stand 14-10 fi nishte Rhevo met een 15-10 setoverwin ning (1-0). In de tweede set speelde Rhevo met meer overtuiging. Weder om via de stand 10-6 ging het nu recht streeks door naar een ruime 15-7 zege (2-0). In de derde set heeft Rhevo zich even laten overbluffen. Het moest toe zien dat VKS in de beslissende fase met maar liefst 11-14 voor kwam te staan, maar Rhevo dacht niet aan op geven. Langzaam maar zeker speelde het zich naast VKS op 14-14 en wist na een spannende finish de set toch nog op zijn naam te brengen met 16-14 (3-0. De heren moesten het opnemen tegen USS 6, een ploeg die met enkele punten minder op de ranglijst van de derde klas stond geklasseerd. In de eerste set ging alles naar wens bij Rhevo en on danks het feit, dat met drie invallers moest worden aangetreden kreeg Rhe vo een voorsprong van 11-5 en even daarna won het de set met 15-10 (1-0). In de tweede set speelde USS 6 zich boven Rhevo uit. Rhevo had weinig verweer tegen hard ingeslagen ballen van USS 6, waardoor de set verdiend met 8-15 werd verloren (1-1). In de der de en vierde set kon Rhevo de Utrecht se studentenploeg de baas blijven, zij het dan, dat de ploegen steeds dicht bij elkaar bleven. Rhevo speelde wat meer in de aanval en met meer overtuiging en wist deze sets te winnen met 15-11 en 15-12, waardoor een 3-1 overwinning een feit werd. heerlijke taart aan. „Je ma ghem mee nemen om hem je ouders te laten zien maar vanmiddag moet je hem weer mee naar school nemen want dan moet de taart met de hele klas worden ge deeld", lichtte de heer Van Asselt toe. Dr .Thoomes merkte op dat hij het instructiebad voor de eerste maal van binnen zag. „Wat hebbben de kinderen van nu het toch goed", zei hij. „Ik kan niet eens zwemmen, vroeger werd er geen gymnastiek of schoolzwemmen op de scholen gegeven". Overigens voelde de heer Thoomes er wel voor om zwemlessen te gaan nemen: „Een betere vermageringskuur kan men zich niet indenken. Al is het voor mij mis schien beter te wachten tot het grote bad klaar is. Ik weet niet of ik hier wel in pas". Het schoolhoofd vond het fijn dat een leerling van zijn school de honderdduizendste bezoeker was, al De heer Van Assellt overhandigt da 100.000ste bezoeker namens het per soneel van het Instructiebad een grote taart. O was dit puur toeval. Diederik Jan was erg blij met zijn geschenken. „Ik heb best zin in de taart", zei hij Diederik vertelde dat hij vaak gaat zwemmen, „vooral des zomers". Hij was nog geen lid van VZC, maar zal nu zeker gebruik van zijn lidmaatschap gaan maken. „Maar ik ga niet meer zwemmen dan ik ge daan heb", zei hij. „Ik heb nu diplom® A en ik ga er niet meer bij halen". Na drie hoeraatjes voor het zwem bad gingen alle leerlingen het water in. Even later werden ze nog op een stuk chocolade getrakteerd. VEENENDAAL De Partij van de Arbeid, afdeling Veenendaal, belegd op maandag 26 februari een ledenvergade ring in het NW-gebouw in de Tuin straat. Op de vergadering zal een ver slag van de raadsfractie worden be handeld, waarna ruimschoots gelegen heid zal worden gegeven tot het stellen van vragen. Ook niet leden hebben toegang tot de bijeenkomst, die begint om half acht. VEENENDAAL De heer M. van Hardeveld jr. behaalde in Geldermal- sen een eerste prijs bij kapwedstrij- den. De wedstrijden in Geldermalsen vormden de eerste ronde van de natio nale kampioenschappen, die georgani seerd worden door de Nederlandse Bond van Technische Clubs in het Kap persvak. Landbouwer J. van de Brandhof met z'n 7-jarige kleindochter voor de om streden woning, die mor gen ontruimd moet zijn. In Geldermalsen wist de heer Van Hardeveld 117 punten te behalen, 20 meer dan de winnaar van de tweede prijs. Zijn overwinning geeft hem recht om in maart in de tweede ronde uit te komen in Rotterdam. De finale zal in april gehouden worden in Arnhem. Een „heet hangijzer" was ook nu weer de uitweg van de lagere school. Deze mondt tussen twee grote stenen palen uit op de Haarweg en verbreding is uiterst noodzakelijk. Er is reeds eni ge malen contact geweest met ir. Ten- ge, de rentmeester van de eigenares van de grond, maar tot nu toe zonder merkbaar resultaat. Men hoopte ech ter dat indien aan de bouw van het nieu we schoollokaal begonnen zou worden, ook de uitweg verbreed zou worden. Een ander „schoolprobleem" vormen de goederentreinen, die altijd passeren als de school net uitgegaan is. Het be stuur zal contact opnemen met de NS om te proberen de rijtijd van de trein veranderd te krijgen, of eventueel de trein voor de voornaamste overwegen te laten stoppen en een signaal te laten geven. VEENENDAAL Gistermorgen om half twaalf dook de honderdduizendste bezoeker van het Instructiebad het wa ter in. Het was Diederik Jan Budding, leerling van de Koningin .Julian, ocohl leerling van de Koningin Julianaschool. De gelukkige zwemmer kreeg een taart, een abonnement op het grote bad en een gratis lidmaatschap van de zwem club VZC aangeboden. In het feestelijk versierde bad werd hij toegesproken door wethouder C. N. van Kuyk, de heer E. van Asselt en het hoofd van de Julianaschool ,dr. J. G. Thoomes.

De Vallei | 1968 | | pagina 3