Protest tegen gunning van centraal-antennesysteem Rhenense Rode Kruis actief en kerngezond e en zi ijn hippe óucceó Bussen in Betuwe gaan minder rijden Lijnen via Kesteren 7 minst getroffen Duidelijke uitspraak van raad Overleg tussen gemeenten Foto van de maand van Camera Obscura FIRMA WIL AANLEG BLOKKEREN Raad Resteren komt Wj een Ds. A. L. de Boer lioudt causerie Wisselprijs voor sportiefste lid Kolom ie zoekt jonge krachten Opï MARKTEN Uitslagen van „Willem Tel F BURGERLIJKE STAND jrengst t.v.-actie AMERONGEN KESTEREN 99 WOENSDAG 21 FEBRUARI 1968 RHENEN De directie van „Zwakstroomtechniek'" uit Zwijndrecht heeft protest aangetekend tegen de wijze waarop de aanbesteding van het centraal- antennesysteem voor een groot complex huizen van het gemeentelijk woning bedrijf is behandeld. Genoemde directie heeft op 26 januari een onderhoud gehad met de wethouders Deen en Van Lienden, waarbij bezwaar is gemaakt tegen de gunning op grond van zeer ernstige vermoedens van onregelmatig heid bij deze inschrijving. De directie van „Zwakstroom" zou verzocht hebben het werk te blokkeren, tot deze zaak zou zijn uitgezocht. Dat is echter gewei gerd op grond van het feit, dat de gunning een beslissing van de raad is ge weest. Tot de belangrijkste grieven van genoemde firma behoren de niet-exacte aanvraag, de opschorting van de aanbesteding omdat er geen financiële midde len waren en het daarna proberen de zaak in de gemeenteraad door te druk ken zonder de directie van „Zwakstroom" nader te infonneren dat er weer fi nanciële middelen aanwezig waren. „Zwakstroomtechniek" is voorts van me ning, dat het gemeentebestuur geen voorkeur mag laten gelden voor een be paald systeem. In het Rhenense geval zou het „Siemens" moeten worden. De directie is van mening, dat het ge bruikelijk is bij dit soort aanbestedin gen voorkeur te laten blijken voor een bepaald merk, maar dat er dan aan toe gevoegd moet worden de clausule: „of een gelijkwaardig systeem". Genoem de firma, die het systeem „Kathrein" voert, toegepast in de NTS-studio's, heeft twee offertes gemaakt, gebaseerd op het merk „Kathrein" en op dat van „Siemens", nadat een rondgang was ge maakt door de gemeente en mondeling dé woningen waren opgegeven.' Gezien de uitermate geringe gegevens is de firma dagenlang bezig geweest de zaak ter plaatse op te nemen en de onder linge afstanden der woningen te meten. In eerste instantie werd aan de tech- nisch-ambtenaar van de gemeente, die met deze zaak was belast, gevraagd een offerte te mogen maken met „Kath- rein"-materiaal, gelijkwaardig aan „Siemens" en geaccepteerd door de PTT, de NTS, de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten en de Nationale Woningraad. De betreffende technisch- ambtenaar keurde dit goed en is een dag mee geweest om de „kathrein"-in- stallatie te keuren, waarbij na afloop door de betrokken ambtenaar bevestigd zou zijn, dat van de installatie een goe de indruk was gekregen. „Zwakstroom", die freelance werkte voor de „Retam" NV in Den Haag, welke firma uiteinde lijk de opdracht kreeg, brak in novem ber 1965 met® Den Haag en vroeg toe stemming onder eigen naam een offer te te mogen maken. Die toestemming kwam af en de aanbieding ging 9 de cember van datzelfde jaar in zee. In september 1967 werd aan „Zwak stroom" gevraagd of zij de destijds in gezonden offerte gestand wilde doen. Dat werd bevestigd voor de verwerking van Siemensmateriaal en daarnaast werd offerte gemaakt met toepassing van „Kathrein" tot een bedrag van f 99.560,-. Dit was mogelijk omdat voor dit systeem inmiddels prijswijzigingen KESTEREN De gemeenteraad van Kesteren komt vrijdagavond om half acht in maandelijkse vergadering bijeen. De agenda omvat de volgende punten: I. Opening. 3. Ingekomen stukken. Eigendom, openbare werken, belastin gen. 4. Bezwaarschrift straataanlegbelas- ting 1966. Openbare gezondheid. 5. Garantie betaling rente en aflossing van diverse hypothecaire geldleningen, verstrekt voor de bouw van woningen. Verkeer en vervoer. 6. Beschikbaarstelling krediet voor ac tie ter bevordering van een versnelde aanleg van Rijksweg no. 15. 7. Beschikbaarstelling krediet parkeer- gelegenhederi te Kesteren en Opheus den. Onderwijs. 8. Vaststelling bedrag per leerling voor 1968 t.b.v. het gewoon lager onderwijs. 9. Vaststelling bedrag per leerling voor 1968 t.b.v. het uitgebreid lager onder wijs. 10. Vaststelling bedrag per leerling voor 1968 t.b.v. het voortgezet lager on derwijs. II. Herziening afrekening bedrag per lokaal en per kleuter over 1966 met het bestuur van de bijzondere kleuterschool te Opheusden. 12. Beschikbaarstelling krediet voor de aanschaffing van gymnastiekmate- riaal t.b.v. de openbare u.l.o.-school. 13. Verzoek van de commissie „Snellen burg" om subsidie voor de verbouwing en eerste inrichting van de woning wel ke bestemd zal worden tot „instuif". 14. Beschikbaarstelling krediet aanleg speelplaats aan de Lijsterstraat te Op heusden. Personeel. 15. Vaststelling nieuwe gemeenschap pelijke regeling ziektekostenvoorzie ning. Organisatie. 16. 66e wijziging begroting 1967. 17. Verkoop opstallen Rijnbandijk 39 en 41 te Opheusden. Woningbedrijf. 18. Aanleg centraal-antennesysteem 120 woningwetwoningen (2e bouwstroom). 19. Aanleg centraal-antennesysteem 11 bejaardenwoningen Opheusden. 20. Wat verder ter tafel wordt ge bracht. 21. Rondvraag. 22. Sluiting. AMERONGEN Woensdag, 28 fe bruari, komt ds. A. L. Broer, Doopsge zind predikant te Hilversum, in het kerkgebouw aan de Imminkstraat te Amerongen een causerie houden over het onderwerp „De vreugden van het leven". Het gesproken woord zal wor den toegelicht met vele fraaie dia's. De avond begint om 20.00 uur. en technische verbeteringen tot stand waren gekomen. De offerte voor het „Siemens"-systeem beliep een bedrag var? f 111.320,-. De „Retam" had inge schreven voor f 111.312,-, slechts f 8,- lager. De directie van „Zwakstroom" meent te weten, dat haar „Siemens"-offerte nimmer in de raad is geweest, waarbij het haar sterk is opgevallen, dat het werk voor een prijs die slechts f 8,- la ger ligt is gegund. Bij informatie ten gemeentehuize zou de technisch-ambtenaar die met de zaak was belast, hebben meegedeeld aan de directie van „Zwakstroom", dat zij f 2000,- te duur was. Dit verwondert genoemde directie en zij vraagt zich af of de betreffende functionaris zo slecht van geheugen is, wetende dat de ge meenteraad toén al beslist had. „Zwak stroom" stelt nu, dat door het niet ge bruik maken van haar offerte de ge meente Rhenen straks een centraal-an- tenne-systeem Heeft, waarvan de hoge re kosten op de bewoners worden ver haald. De firma uit Zwijndrecht wijst er op, dat door de ^ëmeente Rhen,en nu onno dig f 11.752,- wordt uitgegeven en dat zij, de gehele gang van zaken bij deze aanbesteding overziende, geen genoe gen neemt met het resultaat van het on derhoud met de wethouders. Zij ver langt thans van de raad een duidelijk gemotiveerd antwoord, waarna genoem de firma met haar raadsman zal over leggen of de motieven voor haar accep tabel zijn of dat verdere stappen zullen worden ondernomen. De heer Eppink, die als woordvoer der van „Zwakstroom" fungeerde, ziet het als de grootste grief, dat het ge meentebestuur, in casu de gemeente raad, die moest beslissen, geen objec tieve voorlichting in deze aangelegen heid heeft gekregen, waardoor hij zich sterk gedupeerd voelt. De ontknoping van deze zaak zal ver moedelijk in de gemeenteraadsvergade ring van komende dinsdagavond plaats vinden. AMERONGEN De sportvereni ging DVSA te Amerongen heeft voor de sportiefste voetballer van het jaar een wisselprijs ingesteld. Bij de beoor deling wie de prijs zal ontvangen zal rekening worden gehouden met het trainingsbezoek en de sportiviteit tij dens wedstrijden. Volgens bepaalde richtlijnen zal een commissie de gega digden toetsen. De wisselprijs zal bestaan uit een zilveren voetbal. Aan deze prijs zal de naam worden gegeven van de eerste winnaar, die vrijdagavond bekend zal worden gemaakt. De vereniging organiseert dan in het Dorpshuis een gezellige avond. AMERONGEN De leden van de schietvereniging „Willem Teil" hielden Weer onderlinge wedstrijden, waarvan de uitslag als volgt is: G. v. d. Horst 97 punt; W. van Veenendaal 97 punt; A. de Haas 93 punt; G. van Es 92 punt; H. den Uijl 91 pnt.; P. v. d. Sigtenhorst 90 pnt.; R. E. Labruyère 89 pnt. en H. van Veenendaal 83 pnt. MIST u uw dagblad DE VALLEI? Bel: tot 17.30 uur 7j(>\ Sk" 10550 van 17.30 19.30 uur uur. 11079 Zaterdags 16.30—17.30 RHENEN In hotel „De Stichtse Oever" kwam gisteravond de afdeling Rhenen van het Nederlandsche Roode Kruis onder voorzitterschap van de heer G. B. Runge in jaarlijkse algemene ledenvergadering bijeen. Uit de talrijke verslagen die werden uitgebracht bleek, dat de afdeling een bloeiperiode doormaakt en dat op velerlei terrein activiteiten worden bedreven. Colonne-commandant dok ter B. Stegeman wees het bestuur erop, dat het zeer belangrijk is de colonne uit te breiden met jonge krachten, opdat het rodekruiswerk ook voor de toekomst verzekerd zal zyn. Aan 9 ingezetenen werd de Landsteinerpenning uitgereikt voor vijfmaal bloed afgeven, aan zestien ingezetenen werd de verzilverde speld uitgereikt wegens tienmaal bloedgeven, aan elf inwoners werd de verzilverde speld uitgereikt wegens vijftien maal bloedgeven en aan de heren D. Kosters en W. van Leeuwen werd de bronzen plaquette met naam overhandigd voor twin tig maal bloedgeven. Op 19 maart wordt de eerstvolgende bloedplasma-avond ge houden, waaraan zal worden meegewerkt door zes colonneleden van de afdeliAg Veenendaal. De organisatie is er op gericht cm in zo kort mogelijke tijd zoveel mogelijk mensen te helpen. De heer Runge, die over 1967 van een stijgende deel neming kon spreken, verwachtte voor de eerstvolgende avónd opnieuw méér be langstelling. Nadat de heer Runge in zijn ope ningswoord het lid van verdienste de heer G. v. d. Steeg hartelijk welkom had geheten, bracht hij dank aan de plaatselijke artsen voor het vele ver dienstelijke werk dat door hen in het afgelopen verenigingsjaar werd ver richt. De heer Runge noemde 1967 een vruchtbaar jaar voor de afdeling. Uit mededelingen van de secretaris, tandarts H. v. d. Spoel, kwam naar vo ren, dat er plannen bestaan voor een tweede lectuurhuisje, dat geplaatst zal worden bij het postagentschap aan de Valleiweg. Vérder zal in dit jaar het hospitaalschip „Henri Dunant" Rhe- rien aandoen op 15 en 29 augustus. In het afgelopen jaar kreeg de colonne ge deeltelijk nieuwe uniformen, een ge schenk van de regering aan het Rode Kruis. Uit het verslag van mevrouw Deen,,belast met het Jeugd Rode Kruis, kwam duidelijk naar voren, dat er veel aandacht wordt besteed aan de jeugd. Er kontien talrijke «diploma's worden uitgereikt. Zelfs bij de plaatselijke pad vinderij worden jongelui de eerste be ginselen bijgebracht van het verlenen van eerste hulp bij ongelukken. Voordat dr. Stegeman als comman dant van de colonne zijn jaarverslag uitbracht, werd door de vergadering een minuut stilte in acht genomen in verband met het overlijden van twee colonneleden Roelof sen en Van de IJs- sel. De colonne bleek op talrijke fron ten weer bijzonder actief te zijn ge weest. De helpsters werden zelfs kam pioen tijdens wedstrijden in Zeist. Het contact met de plaatselijke EHBO-ver- eniging noemde dr. Stegeman van het allergrootste belang, voornamelijk om te trachten jonge krachten aan te trek ken voor de colonne, hetgeen hij een levensbelang noemde. Voorzitter Runge prees de activiteiten van dr. Stegeman en de energie waarmee hij telkéns weer het Rode-Kruiswerk stimuleert. Hem werd daarvoor hartelijk dank gebracht. Ook dr. Rienstra werd bij die dank be trokken. Mevrouw Veldhoven-van Hoogdalem bracht verslag' uit over het welfare- werk van de afdeling, dat steeds in om vang toeneemt en zeer op prijs wordt gesteld, omdat het zo zegenrijk is voor betrokkenen. Penningmeester A. Wedzinga kon een gezond financieel verslag uitbrengen. Daaruit bleek ook, dat het ledental in één jaar was toegenomen van 1462 tot 1600. In de eerste weken van dit jaar was dit aantal al weer overschreden. JU LEERSUM Toeft Rob Hoeke ruim twee jaar geleden besloot de jazzclubs de rug toe te keren om zich voortaan tot het beat- en rhythm and bluespubliek te richten, besef te hij waarschijnlijk nog niet dat de ze stap zoveel zou bijdragen tot zijn succes. Als hij op de intieme Neder landse jazztoer was blijven draaien had hij waarschijnlijk nooit een aanbieding gekregen om met zijn rhythm and bluesgroup naar de Ver enigde Staten te komen. Nu hij echter zijn muziek wat meer com mercieel heeft gemaakt en ook zijn kleder- en haardracht wat meer op de eisen van het grote publiek heeft afgestemd is hij voor zes maanden gecontracteerd door een nachtclub eigenaar uit Los Angeles. Voor het kwintet Hoeke deze zomer de Atlan tische Oceaan oversteekt maakt het eerst nog een tournee van twee we ken door Engeland. Voor de rhythm and bluesgroup naar het buitenland vertrekt, komt er in ons eigen land eerst nog nieuwe langspeelplaat uit en staat er een televisie-optreden op het programma. Rob Hoeke is vanzelfsprekend blij dat hij destijds de jazz in de steek heeft gelaten al heeft hij af en toe wel een beetje heimwee naar dié goede oude jazztijd. In de gezellige keldertjes luisterde het publiek aan dachtig naar de vertolking van de muziek uit de dertiger jaren. Nu staat een luidruchtige tienerhorde voor het beatpodium te springen ter wijl er geen applausje meer af kan. „Je voelt natuurlijk wel aan of je gewaardeerd wordt", vertelt Rob, vorige week in Leersum soms is het net of je voor stoelen staat te spe len. In die kleine plaatsjes in Noord- Holland kom je dat vaak tegen. De muziek interesseert het publiek daar niets, als ze maar dansen kunnen. Daar zie je ook meisjes met elkaar dansen. In Warmenhuizen bijvoor beeld. Als we naar zo'n plaatsje toe gaan zeggen we tegen elkaar: „We gaan op de boerentoer". Het komt daarentegen ook voor dat het pu bliek vrijwel niet danst en alleen maar fijn luistert. Dat herinnert Rob aan z'n jazztijd. Rob verlangt er soms ook naar om weer eens in een normaal kos tuum en met haren van niet al te opvallende lengte op te treden. „Vroeger speelde je en dat was ge noeg, maar nu moet je er ook nog een bühne-pak op na houden. Het is allemaal zoveel veranderd. Het pu bliek is ook zo anders dan vroeger. Ach, eigenlijk kunnen die kleren me ook niet zoveel schelen", en bij die laatste woorden werpt hij een keu rende blik op zijn spijkerpak waar mee hij ogenschijnlijk net van de bouw komt. De basgitarist en zan ger van de groep, Willem Schoone, merkt terloops op: „Ik treed liever in deze kleren op", waarbij hij z'n lange, blonde sluikhaar voor zijn ogen weghaalt. Rob Hoeke begon ongeveer vijf jaar geleden met een broertje, een neefje en een vriendje een rhythm and bluesgroup. Rhythm and blues werd toen nog alleen in jazzclubs ten gehore gebracht. Met recht ove rigens want deze muziek behoort tot de oudste jazzstijlen. Rob Hoeke en zijn familie speelden in vrijwel alle grote en kleine jazzclubs in Neder land. Daar kwam echter een eind aan toen zijn broer de dienstplicht moest gaan vervullen en zijn vriend voor het eindexamen van de kweek school zat. De groep werd ontbon den. De tijld was voor Rob nu rijp om wat meer ervaring te gaan opdoen. Hij ging hiervoor naar Zweden waar hij een jaar werkte als boogie-woo gie pianist in allerlei clubs en ca fés, Hoeke werd e enechte enter- - tainer. Met de rechterhand de mondharmonica vasthouden en met de linkerhand de piano-begeleiding verzorgen. In enkele nummers is Rob ook nu nog zo te horen. Rob leerde veel van dat jaar Zweden. „Ik deed er de inspiratie op voor de muziek die we nu maken". Toen Rob terugkwam uit Zwe den formeerde hij een nieuwe bezet ting. Deze bezetting bestaat nu pre cies een jaar en acht maanden, met uitzondering van de solo-gitarist Will de Meijer die sinds drie weken deel uitmaakt van de groep. Rob Hoeke is de pianist-mondharmonica- bespeler-leider, Martin Ru'delsheim is de slagwerker, Willem Schoone is zanger-basgitarist, neef Frans Hoe ke slaggitarist-zanger en zoals ge zegd Will de Meijer solo-gitarist. De piuziek die deze bezetting maakt is een gemoderniseerde rhythm and blues; de rhythm and blues die halverwege de dertiger ja ren in de grote steden van de Ver enigde Staten ontstond. Alleen werd die muziek toen met blaasinstru menten gespeeld terwijl Rob Hoeke alleen met gitaren werkt. De r. b. werd, toen Rob Hoeke uit Zweden terugkwam juist bijzon der populair bij de jeugd.. Rob Hoe ke profiteerde van deze renaissance en stelde een iets lichter repertoire samen. Hij paste zijn uiterlijk aan de beateisen aan, al is hij ook weer niet al te hip. Rob Hoeke is met „Cuby and the Blizzards" samen de toonaangevende r. b. vertolker in Nederland. Zij vormen een uitzon dering op de vele beatgroepen die zeggen r. b. te spelen, maar waar van de muziek niets met deze origi nele vorm van jazz te maken heeft. Die authenticiteit dringt wel sterk door in Rob Hoeke's muziek, daar staat zijn beginperiode al borg voor. Onlangs woonde een nachtclubei genaar uit Los Angeles een concert van Rob Hoeke en zijn groep bij. Hij contracteerde dc band meteen voor zes maanden. Over drie weken begint de groep met het maken van een nieuwe single en een nieuwe lp. Er zijn nog geen titels bekend. ïmimmM Geboren: Maria Cornelia, d.v. M. Boonzaaijer en H. E. Robbertsen; Wil- helmina Jacoba, d.v. J. Veldhuizen en W. C. A. Lekkerkerker. J° berg, 24 jaar" en Aaa v.d. Heijden, 18 jaar; Willem Methorst, 21 jaar en Chris tina Alberta v. veenendaal, 21 jaar. Ondertrouwd: J. A. H. Vooren, 26 jr., en J. de Gooijer, 26 jr. Ingekomen: G. Plantinga van Scher- penzeel; C. L. M. Wesseling van Den Bosch; Th. Hamers van Leiden. Vertrokken: J. v. Essen naar Veenen daal. KESTEREN. Geboren: Jan Gerrit, z.v. G. Cornelissen en A. W. Keuve laar; Jeroen F., z.v. J. van der Molen en M. M. Vossen. Getrouwd: A. P. van Noort (Omme ren) en W. Verwoert (Opheusden). Ondertrouwd: J. P. Praag (Veenen daal) en J. van Lavieren (Opheusden); IJ. Jongsma (Echteld) en P. J. Hen- sen (Opheusden). AMERONGEN De tv-actie voor geestelijk en lichamelijk gehandicapten heeft in Amerongen f 997,55 opgebracht. KESTEREN De busdiensten in de Betuwe, die worden verzorgd door de Be- tuwse Streekvervoer Maatschappij (BSM), worden met ingang van de nieuwe dienstregeling in mei beperkt. De maatschappij heeft hiertoe voorstellen inge diend bij de betreffende instanties. Volgens betrouwbare bron zijn deze voorstel len onlangs goedgekeurd. De bezuinigingsmaatregel vloeit voort uit de grote ver liezen, die de vervoeronderneming op de onrendabele lijnen lijdt. Vertegenwoor digers van 21 Betuwse gemeenten zijn dezer dagen op het stadhuis in Tiel bijeen geweest om over de situatie, die zal ontstaan, te beraadslagen. Over de bespre kingen, die een informatief karakter droegén, wilde men nog geen mededelingen doen. De busverbindingen via Kesteren zul len het minst door de nieuwe dienstre geling worden getroffen. Volgens een woordvoerder van de BSM behoren zij tot de meest rendabele lijnen van de1 onderneming. Overigens zullen alle ge meenten, die de bussen van de BSM aandoen, wel iets van de nieuwe rege ling merken. Aangezien het openbaar vervoer in de gemeente Kesteren nog verre van ideaal genoemd mag worden, betekent de goedkeuring van de nieuwe dienstregeling opnieuw geen vooruit gang. Na het tumult over de plannen tot opheffing van de Betuwespoorlijn, schijnt het vervoerprobleem in dit ge bied opnieuw de kop op te steken. Aan het begin van dit jaar werd reeds bericht, dat er plannen bestonden om busdiensten aan een beperking te onderwerpen. Volgens inlichtingen is een en ander thans reeds definitief. Aan de besprekingen in Tiel heeft ook burgemeester D. J. Pott van de ge meente Kesteren deelgenomen. Ook hij kon na afloop geen nadere mededelin gen doen. Verwacht wordt, dat binnen kort door de betrokken gemeenten een actie zal worden gevoerd. VEENENDAAL Eiermarkt. Aan voer ca. 48.000 stuks. Prijzen voor grote f 12,tot f 12,50 en voor kleine f 8, tot f 11, alles per 100 stuks. Handel traag. VEENENDAAL Het predikaat „fo to van de maand" is dit maal toegekend aan een inzending van de heer R: J. Jonker, lid van de foto-club „Camera Obscura". De foto is zowel technisch als artistiek gezien bijzonder goed ge slaagd. Het poesje schijnt zich af te vragen wat al die drukte te betekenen heeft, maar toch bleek het bereid te zijn een ogenblikje te poseren. Kort daarop ver volgde het haar noodzakelijk middag slaapje, want <s nachts is daar vooral deze maand beslist geen tijd voor.......

De Vallei | 1968 | | pagina 5