BELGIË VERVROEGD NAAR STEMBUS vlees eten is verantwoord eten Onenigheid in Jordanië over tactiek tegenover El Fatah-guerrilla's Communistische top bewijst teruggang van de Sovjet-macht Griep? Chefarine „4" doet wonderen! 100 GULDEN Gelukzoekers verslagen door de techniek Mevr. Gandhi wil uitspraak eerbiedigen Quick Up't is goed. Ko drinkt 't. Geen verzoening over Leuven mogelijk s Lübke weer in praak Kritiek op toestand in Guatemala BANKOVERVAL ZEER SNEL OPGELOST INDIëR LEEFDE DRIE UUR NA HARTTRANSPLANTATIE Zware vonnissen voor Egyptische generaals ^ere' Moordenaar van Stalin jr. zou bekend zijn te LEUVEN Uurtje vrij? Brei! ONGEDULDIG Bemanning van Pueblo wellicht voor gerecht De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nóg beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. Studentenstaking Rann van Koetsj Belastingvrije spaarpremie van 20% voor deelnemers aan het Premie Spaarplan tot een maximum van f 100,- per echt paar of f 50,- per persoon per jaar. WOENSDAG 21 FEBRUARI 1968 BRUSSEL Het Belgische parlement wordt ontbonden. Vervroegde verkie zingen worden waarschijnlijk nog voor de Paasvakantie, op 31 maart of op 7 april gehouden. Informateur Segers is door koning Boudewijn van zijn opdracht ontheven. Hij had geen andere oplossing kunnen voorstellen dan verkiezingen. De koning heeft daarna de demissionaire premier Vandenboeynants van Segers' bevin dingen op de hoogte gesteld. ADVERTENTIE Want vlees houdt fit De eiwitten in vlees zijn onontbeerlijk voor een goede conditie. Conclusie? Vlees uw hoofdschotel, elke dagl De afgetreden regering zal allereerst een datum moeten vaststellen voor de verkiezingen, die men voor de Paas vakantie wil houden. Tevens moet de regering maatregelen voorbereiden op dat 't nieuwe parlement de bevoegdheid zal hebben de Grondwet te wijzigen. Daartoe moeten Kamer en Senaat een verklaring goedkeuren. Zonder een der gelijke verklaring zou het nieuwe parle ment de Grondwet niet kunnen herzien en alle tot dusver verrichte voorberei dende werkzaamheden zouden verloren zijn. Segers was tot het inzicht gekomen dat er maar één mogelijkheid was om de kabinetscrisis op te lossen: herstel BEIROET De pogingen van koning Hoessein om de spanningen langs de be standslijn met Israël te verminderen, door Arabische guerrillaaanvailen op Is raëlisch grondgebied te voorkomen, hebben geleid tot verwarring en mogelijke oppositie tegen de troon in Jordanië, volgens berichten uit Amman, die in Bei roet zijn ontvangen. ADVERTENTIE met Scheepjes Crylor. Adorable! Wie oog heeft voor echte mode breit met Scheepjes Crylor. Goed wasbeer, blijft els nieuw. Vraag het patroon b(J uw winkelier of stuur onderstaande bon op. CO 1 2 co BONN Opnieuw rijst in West- Duitsland de vraag of het staatshoofd, dr. Heinrich Lübke, in de oorlogsjaren betrokken is geweest bij de bouw van slavenarbeidersbarakken, zoals van Oostduitse kant wordt beweerd. Op verzoek van twintig hoogleraren zal de rector magnificus van de Bonner uni versiteit, prof. W. Schneemelcher, bin nenkort bij president Lübke aandringen op een „woord van opheldering" daar over. Lübke is eresenator van de universi teit en in de afgelopen weken hadden demonstrerende studenten zich o.m. gekeerd tegen zijn veronderstelde rol in de Hitlertijd. De beschuldigingen zijn al jaren ge leden geuit. Volgens de Oostduitsers zou Lübke in de oorlog als ingenieur bij een bouwonderneming zijn handte kening hebben gezet onder ontwerpen voor barakken die waren bestemd voor kampen voor dwangarbeiders. Lübkes adviseur ontraadde de presi dent destijds zich te storten in een dis puut met de Oostduitse propaganda. Bonn liet toen alleen weten dat de aan tijgingen volkomen gefantaseerd wa ren. Libanese bladen hebben Jordaanse of ficieren geciteerd, die gezegd hebben, dat zij geen bevelen kunnen opvolgen die inhouden dat zij op andere Arabie ren moeten schieten, teneinde de guer rilla-activiteiten te doen ophouden. Vol gens andere berichten, wordt in de vluchtelingenkampen om wapens ge vraagd voor overvallen op Israëlisch gebied, ondanks het feit dat Israël de kampen beschiet. Israël heeft duidelijk laten weten, dat de beschietingen op stellingen, dorpen en nederzettingen over de Jordaan be doeld zijn om de guerrilla-activiteiten der Arabieren tegen te gaan. Israël heeft de beschietingen en bom bardementen bedoeld als een „les voor Jordanië", aldus de nieuwe Israëlische ambassadeur in de Verenigde Staten generaal-majoor Jitzak Rabin. Hoessein heeft vrijdag verklaard dat hij geen activiteiten kan tolereren die Israël aanleiding kunnen geven tot ver geldingsmaatregelen. Dit was duidelijk een waarschuwing aan het adres van de Al Fatah, de Arabische guerrilla-organi satie, Jordanië niet langer als basis te gebruiken voor overvallen op Israël. Hoessein heeft de Al Fatah echter niet met name genoemd, óm kritiek van de aanhangers van deze organisa tie en andere Arabische landen te ver mijden. Zaterdag heeft echter de minister van Binnenlandse Zaken, Hassan Al Kayad, in een rede verklaard, dat de Jordaan se regering „met ijzeren vuist" zal op treden tegen iedereen die de spannin gen met Israël aanwakkert. De rede gibg gauw in de doofpot en premier Bahjat Talhoeni ontkende, dat hij ge houden was. Dit wijst erop, dat koning Hoessein de spanningen in zijn land niet groter wil maken door zich openlijk te gen de guerrilla's te keren. Het resultaat van deze verwarde gaög van zaken is geweest, dat er ge ruchten de ronde deden over verschil van mening in het Jordaanse kabinet en over toenemende onrust in het land. In Beiroet schreef de pers, dat Tal hoeni zou moeten aftreden, en vervan gen zou worden door een Palestijn, Kassem Rimawi. De regeringswijziging zou zijn be doeld als een gebaar tegenover de Pa lestijnse bevolking van Jordanië, van wie velen sinds de oorlog met Israël in vluchtelingenkampen wonen. Het pro bleem van de vluchtelingen ls na de re cente gevechten in de Jordaanvallei al leen maar groter geworden. Voor de winter zijn veel kampen, die oorspron kelijk in de open woestijn waren opge zet, overgebracht naar de meer be schutte vallei van de Jordaan. Na de ge vechten zijn veel vluchtelingen deze kampen weer ontvlucht en moeten zij opnieuw ondergebracht worden in kam pen verder het land in. Daar zullen zij wederom zijn blootgesteld aan de bar re weersomstandigheden. MEXICO De Amerikaanse priester Thomas G.Melvüle van de Maryknoll- missionarissen die in december door Guatemala is uitgewezen, omdat hij steun zou hebben verleend aan querril- la strijders en die momenteel in Mexi co vertoeft, heeft in een brief aan het blad La Prensa een boekje opengedaan, over de toestand in Quatemala. Een ka pitalistische minderheid deelt er de la kens uit, gesteund door het leger dat op zijn beurt de steun heeft van de Ame rikaanse regering, „en met de zegen van de katholieke hiërarchie", zegt hij. De Amerikanen helpen het leger de sta- tusquo te handhaven. Mocht die steun wegvallen, dan zou er volgens pater Melville misschien nauwelijks meer ge wapende strijd nodig zijn om aan de huidige gang van zaken een eind te ma ken. Wat de tegen hem en twee andere leden van het genootschap ingebrachte beschuldiging van hulpverlening aan querillastrijders betreft, zegt pater Mel ville: „Wij hebben ze nooit geholpen, alleen maar een bijeenkomst bijge woond, waarop ze ons hun standpunten hebben meegedeeld". De massa van de bevolking verkeert volgens de pater in ellendige omstandigheden. „Wanneer wij hulp wilden bieden, stuitten wij bij de regering op onverschilligheid en verzet". van de afgetreden regering. Dit vergde dat allereerst de Nederlands- en Frans sprekende katholieken het eens zouden worden over het probleem-Leuven. Daarom heeft Segers zich ingespan nen om te bereiken dat de bisschoppen een voorstel zouden doen over de toe komst van de Franse afdeling van de RK universiteit dat voor de twee frac ties aanvaardbaar zou zijn. Ondanks een zekere toenadering waren de bis schoppen daartoe niet bij machte. Bijgevolg zat er voor de informateur niets anders op dan de koning aan te raden verkiezingen uit te schrijven. Er is nog sprake van geweest dat de ko ning een andere informateur zou aan wijzen, doch inmiddels is wel duidelijk geworden dat de liberale regeringspart ner ongeduldig is. Als gematigden, die geen keuze willen doen voor of tegen vertrek van de Franse afdeling van de universiteit uit Leuven (een probleem dat volgens hen van de bisschoppen afhangt), verwachten zij een grote ver kiezingsoverwinning. In de in tweeën ge spleten christelijke volkspartij vreest men dat de liberalen met die verwach ting gelijk hebben. MOSKOU De Noordkoreaanse zaakgelastigde in Moskou Zang Ye Zoon, heeft er dinsdag op gezinspeeld dat de bemanning van het door de Noordkoreanen opgebrachte Ameri kaanse spionageschip „Pueblo", ge straft zal worden. „Degenen die tegen een land spionage hebben bedreven, moeten worden gestraft volgens de wetten van dat land", zei de zaakge lastigde tijdens een persconferentie. Tijdens de bijeenkomst werden banden afgedraaid met „bekentenissen" van de kapitein en bemanningsleden van het schip. Op de persconferentie waren Amerikaanse correspondenten onuitge nodigd aanwezig. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zei, dat de crisis nog ernstiger zal worden wanneer de communisten er zelfs maar aan denken de beman ning van de Pueblo te berechten. Zon dag was daar al voor gewaarschuwd en Noord-Korea weet ongetwijfeld hoe de VS over een proces denken, zei hij. DEN HAAG Over het niet lossen van een aantal vriesauto's met tong door tegenwerking van Franse vissers in Boulogne zijn vragen gesteld door ir. Van Rossum (lid van de Tweede Kamer voor de SGP). Hij verzoekt mi nister Lardinois contact op te nemen met de Franse regering om haar aan sprakelijk te stellen voor de ontstane schade. PARIJS Binnen een uur. nadat zij een overval op een bank hadden ge pleegd en hierbij tachtigduizend francs (ruim 58.000 gulden) hadden buitge maakt, zijn vier Zuidslavische gang sters door de politie van Nice onscha delijk gemaakt. De politie-inspecteurs hebben hier echter met bloed voor moeten betalen: een inspecteur werd door een kogel aan beide benen ernstig gewond. Dit drama begon gisteren even voor tien uur in de ochtend, toen drie met revolvers en een machinepistool gewa pende gangsters het bijkantoor van de Socièté Générale in het centrum van Nice binnendrongen en zich tachtigdui zend francs lieten uitbetalen. In een auto. waarin een medeplichtige wacht te, maakten zij zich uit de voeten. Bij haar onderzoek kreeg de politie al heel gauw een belangrijke tip: een wandelaar aan de andere kant van de stad had gezien, hoe vier mannen blik semsnel van wagen gewisseld hadden en waren weggereden. Hij had de goede gedachte gehad het nummer van de tweede wagen op te schrijven. Nog geen vijf minuten later was de politie in het bezit van het adres van de eigenaar van deze wagen: een garage houder aan de westelijke uitgang van de stad. Vijf inspecteurs trokken er on der leiding van een commissaris heen. Zonder te kloppen gingen zij binnen en verrasten de bandieten die bezig wa ren hun wapens te verbergen en hun buit te verdelen. MOSKOU De conferentie van communistische partijen welke de vol gende week in Boedepest wordt gehou den, zal een nieuw stadium betekenen in de teruggang van de Sovjet-heer schappij in de internationale commu nistische beweging. Het is nog niet dui delijk, hoever de invloed van Moskou al is teruggedrongen. 65 partijen zul len, naar verwacht wordt, bijeenkomen voor overleg over het bijeenroepen van een grote internationale communisti sche conferentie. Maar uit de Sovjet-pogingen om de partijen naar Boedapest te krijgen bleek reeds een wijziging in het vroege re overheersende Sovjet-standpunt. Het recente standpunt is geweest dat „de belangen van de communistische beweging solidariteit vereisen bij het naleven door elke communistische par tij van de overwegingen en de conclu sies betreffende de algemene taken van de strijd tegen het imperialisme en voor de vrede, democratie en so cialisme welke gezamenlijk door de zusterpartijen werden uitgewerkt op hun conferenties". Met andere woorden, zodra op een conferentie onder leiding van de Sov jet-Unie een standpunt is bepaald, zijn alle partijen verplicht zich daaraan te houden. Vier middelen In één tablet - waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox - helpen snel en... doen wonderen! MADRID In de faculteit der rech ten in Madrid heeft de Spaanse politie dinsdag aanplakbiljetten van de muren afgehaald, waarop de studenten protes teerden tegen de aanwezigheid van de „speciale politie" op het universiteits terrein. Een duizendtal studenten, die waren bijeengekomen om een van hen de „verklaring over de rechten van de mens" te horen voorlezen, werden door de politie uiteengejaagd. Op een verga dering in de faculteit van de natuurwe tenschappen hebben ongeveer duizend studenten besloten donderdag in hon gerstaking te gaan. De leiding van de universiteit heeft gewaaFschuwd, dat de faculteit zal worden gesloten wanneer ADVERTENTIE BOMBAY Bodhan Chittan. een 27- jarige Indische boer, heeft het afgelo pen weekeinde drie uren geleefd met een ander hart, maar overleed daarna aan een longcomplicatle. Het was de zesde overplanting van een menselijk hart in de geschiedenis van de geneeskunde. De ingreep werd verricht in het King Edward Memorial Hospital, een ziekenhuis in Bombay, door een 45 personen sterk medisch team dat onder leiding stond van prof. dr. P. K. Sen. "Chittan, een hartlijder wiens toe stand hopeloos was geworden, ontving het hart van Lalita Balkrishna, een meisje van 19 Jaar dat uit een trein was gevallen en in hopeloze toestand naar een ziekenhuis was vervoerd. Chittans nieuwe hart begon te klop pen toen de harttransplantatie was vol- tpoid. Het was niet nodig het door een elektrische schok op gang te brengen. De chirurgen noemden dan ook de hart transplantatie in technisch opzicht ge slaagd. Naar verluidde zouden zij bij de eerste gelegenheid die zich voordoet opnieuw een harttransplantatie willen verrichten. Evenals onlangs enkele Britse hart chirurgen deden heeft een Russische hartchirurg gepleit voor een afwachten de houding. Deze Rus, dr. Nikolai Amosof, betoogde in de,Literatoernaja Gazeta van deze week dat verdere hart transplantaties achterwege dienen te blijven totdat vast is komen te staan dat Philip Blaiberg verder kan blijven leven met zijn nieuwe hart. In tegen stelling tot andere Russische chirurgen keurde dr. Amosof de harttransplanta ties van prof. Chr. Barnard in Kaap stad echter niet af. SCHIEDAM Aardgas Service, dochteronderneming van Wilton-Fijen- oord-Bronswerk en van Bechtel Inter national Corporation in San Francisco, heeft van Chevron Petroleum Maat schappij (Nederland) een order ontvan gen ter waarde van ca. 35 miljoen. Chevron is van plan haar raffinaderij in Pernis uit te breiden, waarmee in totaal ƒ200 miljoen is gemoeid. CAIRO De voormalige bevelheb ber van de Egyptische luchtmacht, lui tenant-generaal Mohamed Sidki Mah- moed, is gisteren tot vijftien jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Hij beland de in de cel „wegens achteloosheid waardoor de overwinning van de Egyp tische strijdkrachten (tegen Israël) werd bedorven." Generaal Ismail Laleeb, die in de oorlog tegen Israël in juni vorig jaar de leiding had van de Egyptische lucht verdediging. werd veroordeeld tot tien jaar. Twee andere beklaagden, generaal Gamal Affifi, voormalig chefstaf van de luchtmacht en generaal Abdel Hamid Deghiedi, werden vrijgesproken. De vonnissen zullen ter goedkeuring wórden voorgelegd aan de Egyptische minister van Oorlog, Mohamed Fawzi. Beroep is overigens niet mogelijk. De twee generaals die schuldig werden be vonden kunnen president Nasser wel om clementie verzoeken. Toen president Nasser na de Egyp tische nederlaag ontslag nam verklaar de hij dat de opperbevelhebber van de luchtmacht zich had schuldig gemaakt aan onachtzaamheid. Daardoor was de nederlaag in de Sinai volgens hem be zegeld. Nasser zou de bevelhebber van de luchtmacht hebben gewaarschuwd dat Israël op 5 juni zou aanvallen en dat het eerste doelwit de Egyptische lucht macht zou zijn. Later werd bekend dat generaal Mahmoed aan de vooravond van de oorlog om onbekende redenen de staat van alarm introk. Daardoor werd zo goed als de gehele Egyptische luchtvloot verrast en op de grond ver nietigd. Op de betreffende avond gaf Mahmoed een feest voor luchtmachtoffi cieren dat de hele nacht duurde. O PARIJS De Paryse effectenbeurs is voor onbepaalde t\jd gesloten. Dit is het gevolg van de staking van de beurs bedienden die. na op 9 en 13 februari het werk reeds te hebben neergelegd, ook gisteren weigerden de koersen te noteren. ADVERTENTIE Zoltan Komocsin, de Hongaarse or ganisator van de conferentie te Boeda pest, heeft dit kennelijk met goedkeu ring van Moskou verzwakt. „Besluiten of documenten welke ge meenschappelijk op de raadgevende vergadering en vooral op de interna tionale conferentie worden geformu leerd, kunnen niet als verplicht wor den voorgesteld en zij moeten be schouwd worden als richtlijnen welke door elke partij in overeenstemming met de bijzonderheden van de toestand zullen worden nageleefd". Deze concessie was nodig om de par tijen die huiverig waren naar Boeda pest te komen, gerust te stellen. Een ding waarvoor veel partijen hui- NIEUW DELHI De Indische pre mier, mevrouw Indira Gandhi, heeft op een stormachtige bijeenkomst van het parlement in Nieuw Delhi ver klaard, dat zij de bezorgdheid van de afgevaardigden en het land als geheel over de uitspraak van een internatio naal scheidsgerecht inzake de Rann van Koetsj volkomen deelt. Met een formele reactie wilde zij wachten, tot de tekst van de uitspraak was ontvan gen. Ze sprak van een „zeer ernstige zaak", maar wees er op, dat het tribu naal unaniem Pakistans eis had ver worpen dat de 24ste breedtegraad als grens in de Koetsj werd erkend en 8190 km2 (90 pet) van het omstreden gebied aan India had toegewezen en 770 km2 aan Pakistan. Premier Gandhi die herhaaldelijk on derbroken werd door de oppositie, die eiste dat voorrang zou worden verleend aan een motie van wantrouwen, herin nerde er teyens aan dat wijlen premier Sjastri de overeenkomst over voorleg ging van het geschil aan een scheidsge recht in 1965 door het parlement had la ten goedkeuren. Woordvoerders van de oppositie eisten, dat de regering geen conclusies velde, voordat de afgevaar digden hun mening kenbaar hadden ge maakt Er is geen besluit genomen over de vraag wanneer de motie van wantrouwen in stemming wordt ge bracht. Volgens kringen van de regerende congrespartij had premier Gandhi haar kabinet eerder verteld, dat India de uitspraak van het tribunaal moest eer biedigen. De regering schortte haar oordeel over de beslissing op. Mevr. Gandhi heeft ook de parlementsfractie van de Congrespartij onder de aan dacht gebracht, dat India zijn verplich tingen moet nakomen, hoe groot ook de teleurstelling en ontevredenheid mogen zijn. Ze werd hierin bijgevallen door vice premier Desai, minister van Bin nenlandse Zaken Sjavan en minister van Defensie Swaran Singh. De parle mentsfractie kreeg ook de verzekering dat er geen waarheid school in berich ten over Pakistaanse troepenbewegin gen en -concentraties in de Rann van Koetsj. Het omstreden gebied, waar in 1965 een oorlog om uitbrak, is nu nog geheel in handen van India. De uitspraak van het tribunaal is in Pakistan met voldoening ontvangen. verig zijn is verwikkeld te raken bij de krachtige Sovjet-veroordelingen van China. Zowel de Russen als Komocsin hebben verklaard, dat het binnenlandse beleid van China niet zal worden be sproken, maar dit zal wel ruimte laten voor een veroordeling door de Sovjet- Unie van het buitenlandse beleid van Peking. ADVERTENTIE Spaarvormen (evt te combineren): apaarkasinschrijvingen hypotheekaflossingen spaarbewijzen effectenbewijzen levensverzekeringen garantiekredietaf lossingen Nadere inlichtingen bij Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren. Banken, Borgstelling^ fondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverzekering maatschappijen, assurantie-tussenper sonen en de Sociale Verzekeringsbank. Of vraag per briefkaart aan Premie Spaarplan. Postbus 51, Den Haag, vrij blijvend de brochure over dit nationale plan. MüNCHEN Het openbaar ministe rie van München onderzoekt momen teel in hoeverre een voormalige SS-ser- geant, die thans terecht staat onder ver denking van oorlogsmisdaden, betrok ken is geweest bij de moord op Jacob Stalin, de zoon van de Russische dicta tor, die in 1943 in het concentratiekamp Sachsenhausen is doodgeschoten, zo heeft een woordvoerder bekendgemaakt De verdachte, de 57-jarige Kurt Ec- carius, werd verleden jaar juli gear resteerd, wegens vermeende deelname aan een moordpartij op gevangenen in het concentratiekamp. Het is niet bekend of er onder de slachtoffers ook Russen waren. De zegs man legde er de nadruk op dat het hoofddoel van het onderzoek, is de juis te toedracht van de dood van Jacob Stalin vast te stellen. Als het algehele onderzoek zal zijn voltooid, zal een apart rapport worden uitgebracht over de kwestie-Stalin. al dus de woordvoerder. Eccarius heeft verklaard dat Stalin door een andere SS-er is doodgeschoten. De naam van die man was hem niet bekend, zo verklaarde hij. B LAN TYRE (Malawi) De Neder lander Marinus Groeneveld (42) is in Malawi tot ongewenst vreemdeling ver klaard en moet voor woensdag het land verlaten hebben. De reden voor de uit wijzing is niet gegeven. Groenveld is in augustus 1967 in Ma lawi aangekomen om onderwijs te ge ven aan een lekenopleidingscentrum van de United Church. ADVERTENTIE •Hm voer B«by'* huidje stofvrij afgesloten ELLIOT LAKE (Canada) Char lie Martin, een 60 jaar oude man, die maandag met nog 700 anderen dromend van uraniumvondsten de wildernis was ingetrokken, is met tranen in de ogen teruggekeerd. In de wedloop naar het stuk grond waarop hij zijn zinnen had gezet, werd hij geslagen door een grote ontginningsmaatschappij. Zo is het met nog honderden ande ren gegaan, die nadat het start schot was gelost het gebied van 40.000 ha waren ingetrokken, waar voor de inschrijving maandag werd opengesteld, cn waarvan wordt ge hoopt dat het lagen uranium, koper of thorium zal bevatten. Tegenover Charlie Martin stonden m i j nbouwondernemingen met hun gehele juridische, geologische en technische apparaat. Terwijl Martin nog bezig was het perceel af te ba kenen waarop hij zijn zinnen had ge zet, waren reeds twe evliegtuigen van de maatschappij met ondertekende papieren onderweg om officieel een concessie aan te vragen. Een uur later toen Martin nog de grens van zijn stekkie afliep, landden de vliegtuigen van de maatschappij te Sault Ste.Marie ,waar het in schrijvingsbureau van de regering is gevestigd. Uit een helikopter sprong Pat Sheridan twee huizenblokken van het bureau en een sportvliegtuigje bracht Patrick Dastonguay naar het nabij gelegen spoorwegemplace ment. Martin zakte toen nog tot de enkels in de sneeuw. Wanneer het bureau heden weer opengaat, zijn reeds 84 concessieaanvragen ont vangen. Onder de gelukzoekers bevond zich ook nog een aantal amateurs. Onder wie twee jongelui uit Los Angeles, die bij 23 graden vorst zonder over jas uit Los Angeles waren aangeko men.

De Vallei | 1968 | | pagina 6