Meeste leden van Kesslers selectie kampen met blessures Keuzeheer Van den Stock en Anderlecht-spelers willen uitspraak van voetbalbond Erhard Keiler snelste op de ook in Oslo 500 meter Delft huldigde wereldkampioene Stien Kaiser op spontane wijze EE G Engelsen voor vuurproef Dames reden in Toensberg snel Vojvodina boekte benauwde zege Nederlandse ieugd versloeg België Motta/Post winnaar zesdaagse van Milaan Delft gaat aan competitie deelnemen Bravenboer wellicht naar Willem II Ook Zambia niet naar Zomerspelen Ann Jones vindt prijzenbedrag te klein Griep...? MACHTIGE TOELOOP VOOR DERBY 1968 Gotenburg verwacht invasie van Noren en Nederlanders Kraay krijgt (nog) geen trainerslicentie Hamburger SV woi van Olympique Lyon Uitslagen FA Cup Onderscheidingen voor Franse skiërs (Nog) geen beroep op Van Haaren Observeren Weer best Record Schenk verraste Aanstaande zaterdag het grote duel met Schotland Problemen Stirling Moss in ziekenhuis Pagina 13 DONDERDAG 22 FEBRUARI 196 NOVI SAD De Zuidslavische club Vojvodina Novi Sad heeft woensdag in Novi Sad met 1-0 gewonnen van Göztepe Izmir uit Turkije. Het was de eerste wedstrijd tussen beide clubs voor de derde ronde van het toernooi om de J a a rbeursstedeinbeker. Savic was in de 48e minuut de maker van het enige doelpunt. Zeist „Ik wil er geen geheim van maken", aldus bondscoach Georg Kessler tijdens de centrale training voor het Nederlands voetbalelftal op het Sportcentrum in Zeist, „dat ik Piet Keizer van Ajax graag in mijn ploeg wil hebben. Binnenkort ga ik eens met Piet praten. De pas geboren zoon van de Ajacied is een gelukkige aanleiding om een speler, die ik graag mag, eens op te zoeken. Er zal dan zonder twijfel over voetbal worden ge sproken". De bondscoach heeft overigens tij dens de tweede centrale training voor wat de praktische lessen betrof, weinig kunnen doen. Slechts drie spelers, Van Zoghei, Wamas en de weer in de groep opgenomen Bennie Muller, verkeerden in een optimale conditie. De overige veertien werden geplaagd door min of meer hinderlijke blessures, waardoor vooral de activiteiten van Van der Kuijlen. Cruyff, Moulijn, Israel en De Zoete tot een minimum moesten wor den beperkt. Kessler zei overigens nidt te ver wachten, dat Heinz van Haaren binnen korte tijd in de selectie zal worden op genomen. „Van Haaren is een goede voetballer en ik ben in staat om hem, doordat in West-Duitsland op zaterdag wordt gespeeld, herhaaldelijk te obser veren. Dat hij geen Nederlands spreekt, is geen bezwaar, het beste communica tiemiddel tussen voetballers is de bal. Voor de interlandwedstrijd tegen Bel gië zal ik hem toch niet kunnen opstel len. Bij de MSV Duisburg heeft men er geen bezwaar tegen, mits hij de zater dag voor de interland maar in de Bun- desliga speelt. Men roept dus niet, dat het niet kan. Bij MSV wil men zeker meewerken, maar ik kan in een voor bereidingsperiode voor een belangrijk evenement niet op het laatste moment een man invoegen". Bennie Muller was volgens de bonds coach weer in de groep opgenomen door zijn zeer goede spel in de wed strijden tegen Sittardia en MVV. „Het aanvankelijk niet kiezen is voor hem een grote stimulans geweest". Een tevreden Bennie Muller: „Ik ben geen man van grote uitschieters, maar de laatste weken ging het weer best". Nu het vaststaat, dat tijdens de kwa lificatiewedstrijden voor het wereld kampioenschap twee spelers onder alle omstandigheden vervangen mogen wor den. is Kessler van plan om deze mo gelijkheid ook toe te passen in de oefenwedstrijd tegen Borussia Mön- chen-Gladbach en in de interlandwed strijd tegen de Belgen. „Dan kunnen de spelers er vast aan wennen", aldus de bondscoach. BRUGGE Het Nederlandse UEFA- jeugdelftal heeft woensdagavond in Brugge met 2-0 gewonnen van de Bel gische jeugd. De doelpunten kwamen in de eerste helft tot stand. Tweei verdedigingsfouten gaven de Nederlandse jongeren bij rust al een voorsprong van 2-0. In de zevende mi nuut reeds scoorde Van der Berg (Ve- lox) en drie minuten later Husers 1 (AFC). De Belgen hadden over het al gemeen een lichte veldmeerderheid. Zij waren in de aanval echter nauwe lijks tot enig initiatief in staat. Zes mi nuten voor de rust ontsnapten zij zelfs aan een nog grotere achterstand, toen Smid (Go Ahead) van vijf meter naast schoot. België startte in de tweede helft met een tegen-offensief, maar toen dit luwde, konden de Nederlanders, geleid door de voortreffelijk spelende Van der Berg, het initiatief weer overne men. De Nederlandse zege kwam in het geheel niet in gevaar. De opstelling van het Nederlandse team was: Stoop (VUC), Nieuwhof (Elinkwijk), De Wit (ZFC), Vissers (Sparta) en Drijver (DFC). Van der Sluis (CVV) en Van der Berg (Velox); Koning (Ajax), Smid (Go Ahead), Husers (AFC) en De Groot (Cambuur). MILAAN De Italiaan Gianni Mot- ta en de Nederlander Peter Post heb ben woensdagavond voor het derde achtereenvolgende jaar de wielerzes- daagse van Milaan gewonnen. Het was de vierde achtereenvolgen de overwinning voor Motta in het ma rathon evenement. In 1965 won hij als teamgenoot van de Belg Rick van Steenbergen. Motta en Post behaalden in totaal 626 punten. Als tweede eindigde het koppel Felice Gimondi (Italië) en Ru- di Altig (Duitsland) met 602 punten. Het koppel Post-Motta heeft in to taal 9269 ronden gereden en in 62 uur, 21 minuten een afstand van 1853,8 km afgelegd. De gemiddelde snelheid van het winnende team bedroeg 29,732 km per uur. Post en Motta wonnen de grote fina le, een „Amerikaanse" race over 80 kilometer, in een uur, 36 minuten, met een gemiddelde snelheid van 50,125 km t per uur. De einduitslag luidt: 1. Motta-Post 626 punten; 2. Gimondi-Altig 602; op een ronde: 3. Dieter Kemper-Horst Ol denburg, Duitsland 509; 4. Sigfried Renz, Duitsland-Fritz Pfenninger, Zwitserland 218; 6. Palle LykkeFred dy Eugen, Denemarken 180; op twee ronden: 7. Ron Baensch, Australië-Ro- main Deloof, België 347. :3m De selectiegroep van Georg Kessler is gisteren in Zeist bijeen geweest voor de centrale training. De fotograaf maakte een plaatje tijdens de lunch. Men ziet links op de voorgrond Swart, Israël en IJkenbroek met réchts van voren naar achteren Muller, Cruyff, Van Beveren, Wary en Warnas. Op de voorgrond midden bondscoach Georg Kessler. Deze overwinning van Peter Post in de Milanese zesdaagse betekende voor de Amstelvener tevens een record. Met 41 triomfen in zesdaagse-evenementen is hij nu „Keizer" geworden. Geduren de lange tijd heeft hij samen met Rik van Steenbergen de ranglijst met 40 overwinningen aangevoerd. DELFT De algemene ijshockey- club „Delft" heeft zich bij de Neder landse IJshockey Bond als lid aange meld en gaat met ingang van het vol gende seizoen aa)rr de nationale compe titie deelnemen. De leden van deze ver eniging trainen momenteel op de Jaap Eden baan in Amsterdam en de club wil in de toekomst gebruik maken van de kunstijsbaan in Delft, waarvoor ver gevorderde plannen bestaan. Als secre taresse van A.IJ.C. „Delft" zal optre den wereldkampioene hardrijden Stien Kaiser. De Nederlandse competitie zal vol gend seizoen een aanzienlijke uitbrei ding ondergaan. Naast Delft zijn Ge leen en Eindhoven nieuwelingen. De ijshockey clubs uit Heerenveen, Den Haag, Amsterdam, Tilburg, Den Bosch en Rotterdam spelen al langer mee om het Nederlands kampioen schap. Bovendien bestaan er in Nijme gen plannen tot de bouw van een kunst ijsbaan. Het is mogelijk, dat er binnen afzienbare tijd in het centrum van Ne derland een „full time" ijsbaan komt, die het gehele seizoen ter beschikking zal staan van de ijshockey sport en het kunstrijden. Besprekingen hierover zijn in volle gang. TILBURG Doelman Fred Braven- boer (23), die destijds Hermes DVS verliet om te gaan spelen in de Ame rikaanse „wilde" vereniging Pitts burgh Phantoms, gaat het volgende voetbalseizoen hoogstwaarschijnlijk in de Tilburgse eerste-divisieclub Willem II spelen. Willem II moet het nog eens worden over de afkoopsom van Bravenboer, die in ons land ook nog heeft gespeeld in Neptunus en Feyenoord. LOESAKA Ook de Oostafrikaan- se staat Zambia zal geen ploeg naar de Olympische Spelen in Mexico afvaardi gen. Dit besluit maakte de minister voor jeugdzaken en sociale ontwikke ling, Dingiswayo Banda, woensdag in de hoofdstad Loesaka bekend. Zambia is het dertiende Afrikaanse land, dat zich terugtrok. Intussen worden er ook andere gelui den gehoord. Zo stelt Nigeria een be slissing uit tot na de buitengewone zit ting van de Afrikaanse sportraad, mor gen te Brazzaville. Het Hongaarse IOC-lid Arpad Csanadi neemt een standpunt in, dat lijnrecht tegenover dat van de andere communistische lan den staat. Hij zei in Boedapest, dat het besluit van het IOC „niet genoeg naar waarde geschat kan worden". Csanadi is wel van mening, dat het IOC ter stond moet ingrijpen als Zuid-Afrika de gedane beloften niet nakomt. Woensdagavond schaarden ook So malië en Mali zich in de rij die nu be staat uit: Algerije, Egypte, Ethiopië, Gambia, Ghana, Guinea, Irak, Kenya, Mali, Somali, Syrië, Tanzania, Oegan da en Zambia. Zuid-Afrika en Mexico doen intussen ernstige pogingen de landen, die zich voor een boycot hebben uitgesproken, tot andere gedachten te brengen. Frank Braun, de president van het Zuidafrikaanse Olympische Comité deelde in Johannesburg mee, dat hij persoonlijk de betrokken landen zal gaan bezoeken. Ook Mexico probeert via vertegen woordigers verandering in de situatie te brengen. Men verwacht echter dat zich zeker nog twintig landen achter de boycot zullen scharen. Op 23 febru ari komt het secretariaat van de Afri kaanse sportbond in Brazzaville (Kon go) in een buitengewone zitting bijeen. Tegen die tijd", aldus de voorzitter van de nationale sportbond van Kenya, de> heer Isaac Lugonzo, „zullen alle 32 landen die bij de Afrikaanse sportbond zijn aangesloten, wel bekend hebben gemaakt, dat zij niet naar Mexico zul len gaan". BRUSSEL „Het gaat", oordeelde gisteren Anderlechts voorzitter Roosens, „om het principe. Standard Luik heeft in zyn clubblad het nationale elftal en on ze spelers zodanig door de modder gehaald, dat de voetbalbond het hele probleem rondom het nationale Belgische voetbalelftal maar eens moet gaan bestuderen. In juni, tijdens de algemene verga dering, kan wellicht worden bepaald dat het een speler vrijstaat al of niet voor het nationale elftal te spelen. Dan zijn we al een eind in de goede rich ting. Of ik mijn spelers dan zal ver plichten zich niet beschikbaar te stellen voor het Belgische elftal? Dat is een heel andere zaak". In Belgische voetbalkringen heeft uiteraard Anderlecht opzien gebaard met zijn brief aan de Koninklijke Bel gische Voetbalbond, waarin werd ver zocht voorlopig geen spelers te invite ren voor de nationale ploeg, die de ko mende maanden tegen West-Duitsland en Nederland speelt. Oorzaak: felle kritiek van concurrent Standard Luik aan het adres van Anderlecht, dat hof leverancier is voor de nationale keuze heer Constant van den Stock. Niettemin waren gisteren zes van de zeven geselecteerde Anderlechters aan wezig tijdens het oefenpartijtje dat de Rode Duivels speelden tegen een mili taire formatie. Alleen Wilried Puis liet verstek gaan, wegens familie-omstan digheden. Vedette Pol van Himst: „Het bestuur van Anderlecht, waar ik volledig ach ter sta, heeft ons aangeraden de cen trale trainingen normaal te bezoeken, omdat wij anders de kans lopen ge schorst te worden. Overigens vind ik ook dat de leiding van Standard veel te ver is gegaan. Als het waaj- is dat de spelers van Anderlecht door her haald falen in de nationale ploeg het Belgische voetbal grote schade hebben berokkend, dan moeten andere spelers het maar eens proberen beter te doen. Het is bovendien Anderlecht niet, dat de nationale ploeg samenstelt. Wanneer wij een uitnodiging krijgen voor cen trale trainingen of interlands hebben wij die steeds aanvaard. Dat is alles". Morgenavond gaat het bestuur van de Koninklijke Belgische Voetbalbond zich met dit probleem bezig houden. Tot zolang heerst er ook bij Constant van den Stock onzekerheid. Zijn commentaar: „Ik ben een be zadigd man, hou niet van ruiten in gooien. Maar de manier waarop Stan dard Luik de sfeer heeft vertroebeld kan ik niet accepteren. Ik eis, dat de bond vrijdagavond een duidelijk stand punt bepaalt". Van den Stock, die men kwalijk neemt, dat hij de afgelopen tien jaar vele spelers van Anderlecht in het Belgische elftal opstelde .voegde er aan toe: „Ik ben niet van plan mijn beleid te wijzigen. Het zou wat al te makkelijk zijn als ik er nu de brui aan gaf. Ik weet alleen dat er een zeer be langrijke interland BelgiëWest-Duits land op komst is en ik hoop in elk ge val in die wedstrijd de beste Ander lechters op te stellen". OSLO De Westduitser Erhard Kei ler, wereldrecordhouder en Olympisch kampioen, heeft woensdagavond in het Bisletstadion te Oslo de 500 meter ge wonnen tijdens internationale schaats wedstrijden. Zijn tijd was 40.2 sec. Hij bleef eentiende seconde voor de Ja panner Keiiqhi Suzuki. Ook de Neder landers, die 't a.s. weekeinde in Goten- burg aan de wedstrijden om de wereld titel deelnemen (Kees Verkerk, Ard Schenk. Jan Bols, Peter Nottet en Arie Eriks) kwamen in de baan. Op de sprint was voor hen weinig succes weggelegd. Ard Schenk deelde de zestien-de plaats met de Noor Arne Lier (voor beiden stonden de klokken stil op 41.7 sec). Kees Verkerk eindigde vlak achter Schenk op de 18e plaats in 41.9 sec. Arie Eriks verbeterde zijn persoonlijk record op deze afstand door in 42.0 sec. te finishen. De Noor Roar Groenvold vestigde een nieuw Noors record met 40.6 sec. Enkele ritten later kwam Johan Lindt tot dezelfde tijd. Fred Anton Maier, ook al een Olym pisch kampioen, won de drieduizend meter met een nieuw nationaal record: 4.27.7. Het oude record stond al met 4.28.1 op zijn naam. Peter Nottet ein digde achter de Noor Per Willy Gut- tormsen op de derde plaats in de goede tijd van 4.28.1 Kees Verkerk had een ruime achterstand. Zijn tijd, 4.36.5, was goed voor de vijfde plaats. Ard Schenk verraste in het Bislet stadion door de 5000 meter te winnen in de alleszins aanvaardbare tijd van 7.36.8. Weliswaar kwamen Fred Anton Maier en Per Willy Guttormsen niet op deze afstand uit (zij prefereerden de drieduizend meter), maar dat doet weinig aan de prestatie van de lange Noordhollander af. Tenslotte moesten een Ingar Bollerud en een Svein Erik Stiansen verslagen worden. En niet te vergeten Jan Bols. De Hoogeveener eindigde achter Dag Forness en Ingar Bollerud op de vierde plaats in 7.43.1. De duizend meter, een incourante afstand, die door de Nederlanders ge meden werd, leverde een overwinning op voor de Noor Björn Tveter. Hij ging na 1.23.6 over de finish. Uitslagen 500 meter: 1. Erhard Keller (W. Did) 40.2 sec.; 2. Keiichi Suzuki (Japan) 40.3; 3. Neil Blatchford (V.S. 40.4; 4. Roar Groen vold (Noor), Johan Lind (Noor) en Tom Gray (V.S.) 40.6; 7. Svein Erik Stiansen (Noor), Ivar Eriksen (Noor) en Arne Herjuaune (Noor 40.8). 10. Ole Iversen (Noor), Björn Tveter (Noor) en Dag Forness (Noor) 41.0; 16. Ard Schenk 41.7; 18. Kees Verkerk 41.9; 20. LONDEN De Engelse top-tennis- speelster Ann Jones heeft in Londen verklaard, niet aan het eerste open tennistoernooi, dat van 22 tot 26 april in Londen wordt gehouden, deel te ne men. Ann Jones vindt het prijzenbe drag dat voor het damestoernooi be schikbaar wordt gestelid veel te klein. „Ik ben niet van plan me uit te slo ven voor een bedrag dat driemaal klei ner is dan dat van de heren", aldus de Engelse ranglijstspeelster. De eindover winning in het damestoernooi levert 2580 gulden op, terwijl de wininaar van het herentoernooi 8600 gulden ontvangt. Loco-burgemeester Elffrich van Delft heeft Stien Kaiser gisteren de gouden legpenning en het ereburgerschap van zijn stad aangeboden. De wereldkam pioene, die tijdens de Olympische Spelen te Grenoble twee bronzen medailles veroverde, werd in gezel schap van de andere leden van de damesploeg gehuldigd. DELFT. Wereldkampioen Stien Kaiser in een jeep. Dit toneel kon woensdagavond in het centrum van Delft aanschouwd worden, toen Stien Kaiser de huldiging van de Delftse in woners in ontvangst nam, gezeten in een jeep van de luchtmacht, ter be schikking gesteld door de vliegbasis Ypenburg. In de namiddag was Stien door de gemeenteraad en de loco burgemeester ontvangen ten stadhuize. Ook de overi ge leden van de dameskernploeg wa ren hierbij aanwezig. Stien Kaiser, die in Grenoble twee bronzen medailles won, ontving uit handen vdn loco-bur gemeester P. C. Elfferich, de erepen ning in goud van de gemeente Delft met de daarbij behorende oorkonde. Het is de hoogste onderscheiding, die Delft kent. De burgemeester van Delft, mr. J. M. Ravesloot, was door ziekte verhinderd, maar deed schriftelijk fcijn gelukwensen aan Stien Kaiser toeko men. In een korte toespraak zei de heer Elfferich: „De gehele Delftse be volking is trots qp uw prestaties. Hier past een eresaluut voor uw uithoudings vermogen, wilskracht, nuchterheid en eenvoud". Stien Kaiser bracht in een dank woord ook hulde aan haar trainers, de heren Simons, Holleboom en Zwanen burg, voor het werk, dat zij hebben verricht. Namens de gemeenteraad kreeg Stien Kaiser de presentiegelden aangeboden van de bijzondere raads vergadering. De belangstelling in de straten van Delft was beperkt. Het weer werkte ook niet mee. Sneeuwvlagen hielden de Delftenaren thuis. Wel waren velen naar de Stadsdoelen getogen, om ge tuige te zijn van de huldiging van Stien Kaiser. Het was een dolle boel, voornamelijk door het optreden van de carnavalsgroep „De Olijkers". Carnavalsprins Adriaan de eerste overhandigde de schaatsenrijdster de Orde der Zotheid. De drumguards, een plaatselijk muziekkorps, beloonde Stien met een gloednieuwe mars, de Stien Kaiser-mars. De voorzitter van de afdeling Zuid- Holland van de KNSB, de heer G. W. van Dedem, tevens burgemeester van Boskoop, onthulde nog iets van de plan nen tot bouw van een overdekte kunst ijsbaan in Delft, genaamd Stien Kai- ser-ijsbaan. Dit miljoenenproject, dat ook een 400 m wedstrijdbaan omvat, is technisch „rond". Er zijn echter nog en kele financiële problemen. en Arie Eriks 42.0; 26. Peter Nottet Jan Bols 42.8. 3000 meter: 1. Fred Anton Maier (Noor) 4.27.7; 2. Per Willy Guttormsen (Noor) 4.28.0; 3. Peter Nottet 4.28.1; 4. Günter Traub (W Did) 4.35.6; 5. Kees Verkerk 4.36.5; 6. Gerhard, Zimmermann (W. Did) 4.37.0; 7. Ivar Eriksen, Dag Nordskog (Noor) en Arie Eriks 4.38.4; 10. Bil Cox (V.S.) 4.42.0. 1000 meter: 1. Björn Tveter 1.23.6; 2. Roar Groen vold 1.24.1; 3. Erhard Keiler 1.25.0; 4. Neil Blatchford 1.25.1; 5. Asbjörn Eide (Noor) 1.25.2. 1. Ard Schenk 7.36.8; 2. Dag Forness 7.37.6; 3. Ingar Bollerud 7.41.5; 4. Jan Bols 7.43.1; 5. Svein Erik Stiansen 7.46.3. ADVERTENTIE m i Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. In de juiste dosering óók voor kinderen! LONDEN Groot-Brittannië gaat een bewogen weekeinde tegemoet. Za terdag treffen de nationale voetbal teams van Engeland en Schotland el kaar in het Hampden Park in Glas gow, waar wereldkampioen Engeland moet gaan proberen een plaats te ver overen in de kwartfinales van het toer- ROTTERDAM De nauwelijks te temmen geestdrift waarmee de fokkers van dravers hun hobby beoefenen heeft er toe geleid, dat voor dit jaar 153 paarden staan ingeschreven voor de Derby. Dit is dan nadat het derde inleggeld is betaald; er is dus al een flink aantal dieren afgevallen. Voor het volgende jaar zijn na betaling van het tweede inleggeld 208 inschrijvingen ge handhaafd. Er is de laatste paar jaar een soort uitwijkmogelijkheid gekomen voor de paardendie aan de afstand van de Derby 2500 meter wat teveel heb ben. Die kunnen vijf dagen voor de Derby over 2000 mater de koers in voor een flink prijzengeld, al is het niet zo gunstig als in de Derby zelf. Voor de Derby op 4 augustus op Duindigt is de eerste prijs ongeveer twintigduizend gulden, voor het crite rium in Hilversum op 30 juli ongeveer zesduizend. Het „ongeveer" komt door dat aan de eerste prijs nog vijftig pro cent van de inleggelden zal zijn toege voegd. Intussen is de situatie nu wel bijna zo, dat ambtshalve paarden geschrapt moeten worden. Van de 153 in de Der by 1968 zal zeker de helft om een of andere rede wel vroeg afvallen. Ten slotte houden veel fokkers zo lang mo gelijk staande dat zij een voortreffelijk beestje hebben, maar de grond wordt bij velen weggeslagen omdat zij zien dat het dier nog niet meekan in de hoogste klasse. Er vloeit een deel af naar het Crite rium, maar tenslotte lijkt het ons lang niet onmogelijk, dat een 35 paarden wel zouden willen starten, met of zon der kans. Dat is een onmogelijke zaak, hoe breed Duindigt dan ook mag zijn. GOTENBURG De organisatoren van de wereldkampioenschappen hard rijden op de schaats, die het komende weekeinde in Gotenburg gehouden zul len worden, hebben gezegd dat Kees Verker, Fred Anton Maier en de ande re internationale topfiguren 'in staat zullen zijn op snel ijs te rijden van de 9oort, die er bij de Olympische Winter spelen in Grenoble was. De baan van 400 meter is met een ijsmachine glad geschaafd en een nieu we laag ijs, gemaakt uit gedestilleerd water, is erop gelegd. Het gebruik van „zacht en zuiver water" maakt het ijs sneller. De belangstelling voor de wedstrijden is groot en de organisatoren verwach ten 80.000 toeschouwers op zaterdag en zondag. Er wordt een invasie verwacht van Noorse- en Nederlandse schaatsliefheb bers. TOENSBERG Tijdens de schaats wedstrijd tussen een dames-ploeg, sa mengesteld uit rijdsters van Noorwe gen, Zweden en Finland, en een ster ke ploeg uit Rusland, zijn woensdag in Toensberg goede prestaties geleverd. Zo verbeterde de Noorse Kirsti Bier- mann het nationale record op de 500 meter en bracht het op 45,7 sec. Het oude record stond op naam van Sigrid Sundby, die juist voor haar vertrek naar Grenoble tot 46,3 was gekomen. Kirsti Biermann eindigde, samen met de Russische Tatjana Sidorova, als eerste op de sprint. Sigrid Sundby werd derde in de nieuwe persoonlijke record tijd van 45.8? De uitslag van de 500 meter was: 1. Kirsti Biermann (Noor.) en Tatjana Sidorova (Rusl.) 45.7 sec.; 3. Sigrid Sundby (Noor.) 45.8; 4. Irina Jegorova (Rusl.) 46.1; 5. Lasma Kauniste (Rusl.) 46.6; 6. Ludmilla Titova (Rusl.) 46.7 7. Lidiia Skoblikova (Rusl.) 46.9; 8. Ka- ja Mustonen (Finl.) 47.0. De 1500 meter werd een overwinning voor Sigrid Sundby, die het nationale record evenaarde met 2.28.5. Kaja Mus- tonen, die op deze afstand in Grenoble goud won, werd tweede in 2.29.0. De uitslag van de 1500 meter was: 1. Sigrid Sundby 2.28.5; 2. Kaja Mus- tonen 2.29.0; 3. Lidia Skoblikova 2.29.6; 4. Lasma Kauniste 2.30.0; 5. Kaja Li sa Keskivitikka (Finl.) 2.30.7; 6. Lud milla Titova 2.30.9; 7. Valentina Steni- nu 2.31.3; 8. Tatjana Sidorova 2.31.6. Na de eerste dag leidt Rusland met 118 tegen 92 punten. I nooi om de Europese beker voor lan denteams. Het zeer grote contingent Schotten onder de ruim 130.000 toeschouwers, die het duel zullen bijwonen hoopt van ganser harte dat het de Engelsen niet zal lukken. Daarbij vertrouwt Schotland vooral op zijn individualistisch ingestelde, maar briljant voetballende vedetten Denis Law van Manchester United en Jimmy Johnstone van Celtic. Lastige mannen die een wedstrijd op hun een tje kunnen beslissen. Weliswaar is de vorm van Johnstone minder dan verleden jaar, toen hij met Celtic in de Europese beker voor lands kampioenen met grote animo onrust stookte in de beste Europese defensies, maar hij is toch altijd nog een speler die Ramsey voor problemen stelt. De Engelse coach heeft trouwens zor gen genoeg. Rechtsachter Cohen en Jacky Charlton ?ijn op het ogenblik niet fit. De vasthoudende Stiles is, zolang uit de roulatie geweest, dat Ramse/ hem liever niet opstelt. ROTTERDAM De Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond (KNVB) heeft Hans Kraay, die trainer bij de Rotter damse tweede-divisieclub Excelsior wil worden, een trainerslicentie geweigerd. Kraay heeft weliswaar het vereiste di ploma, maar de licentie kon hij niet krijgen omdat hij nog steeds bij de Rot terdamse vereniging onder contract staat. Dat contract loopt per 1 juli af, doch het kan door Feyenoord stilzwijgend worden verlengd. Het bestuur van Feyenoord stelt zich op het standpunt dat er nog best overeenstemming met Kraay kan worden bereikt. Hans Kraay heeft intussen de zaak voorgelegd aan de arbitragecommissie van de KNVB. HAMBURG De Westduitse club Hamburger SV heeft op eigen terrein met 2-0 van Olympique Lyon (Fr.), gewonnen. Het was de eerste wedstrijd voor de kwartfinale van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor be kerwinnaars. De 35.000 toeschouwers, die de wed strijd bijwoonden, moesten lang wach ten op doelpunten. Tien minuten voor tijd was de stand, ondanks vertwijfel de aanvallen van de Westduitsers, nog 0-0. In de 81ste minuut opende Dieck- mann echter de score. Zijn clubgenoot Dörfel bracht de stand twee minuter later op 2-0. LONDEN De uitslagen van d „replays" voor de vierde ronde van het toernooi om de FA-cup luiden: Portsmouth - Fulham 10; winnaars thuis tegen West Bromwich Albion); Southampton - West Bromwich Albion 23 (winnaars uit tegen Portsmouth); Tranmere Rovers - Coventry City 20 (winnaars uit tegen Everton). De indeling voor de vijfde ronde is: Everton - Tranmere Rovers; Ports mouth - West Bromwich Albion; Arse nal - Birmingham City; Tottenham Hotspur - Liverpool; Rotherham Uni ted - Leicester City; West Ham United - Sheffield United; Leeds United - Bris tol City; Sheffield Wednesday - Chel sea. PARIJS De succesvolle Franse skiërs Jean-Claude Killy, Mariëllc Goitschel en Annie Famo9e zijn be noemd tot ridder in het Legioen van Eer. Isabelle Mir werd ridder in de natio nale orde van verdienste. De onder scheidingen werden uitgereikt in' de ministerraad door Francois Missofte, minister van jeugd en aport. MELBOURNE De vroegere Britse autocoureur Sterling Moss is in een zie kenhuis opgenomen na betrokken te zijn geweest bij een auto-ongeluk in de buitenwijk Saint Kilda van Melbourne Hij zou er niet ernstig aan toe zijn. De Zweedse nationale voetbalploe' heeft woensdag gelijk gespeel (2-2) tegen een stedelijk team va Haifa. Dinsdag hadden de Zweden me 3-0 gewonnen van het Israëlische na tionale elftal.

De Vallei | 1968 | | pagina 13