Raad Leersum brak hoofd over subsidies Bcroepententoonstel lin g in gebouw Irene te Rhenen Veiling Septer Tiel CAR NA VAL IN VEENENDAAL BEGROTING 1968 GOEDGEKEURD: Veiling Kesleren Collecte voor Groesbeekse tehuizen Kleuter (4) „Dijkje" slechts voor 90% intact liep scheurtje in schedel op SLAPERDIJK WORDT Ver beteringen gaan bijna 1 ton kosten Vermakelijkheidsbelasting Bloemencorso in opspraak ARP en CHII in Leersum voor samenwerking Bejaarden zagen unieke bijenfilm Burgemeester opent verblijven gehandicapten DEOS-uitvoering Jeu^di^ fietser aangereden Waterleiding voor de onrendabele gebieden Stieren keuring Ruim f 170,voor gehandicapten Oud papier voor E.M.M. DONDERDAG 22 FEBRUARI 1968 (Van een onzer redacteuren) LEERSUM „Wat u wilt doen is hetzelfde als de toegangsprijzen van H.D.S. gelijk stellen met die van Ajax'\ merkte gisteravond het raadslid II. Slijkhuis van de V.V.D. op tijdens een uitvoerig debat over het wel of niet ge lijk stellen van de subsidie van de Floraliavereniging met de vermakelijkheids belasting, die deze vereniging moet betalen. Het debat vond plaats tijdens de begrotingsvergadering van de gemeente Leersum. De commissie, die de begro ting voor 1968 heeft onderzocht was van mening, dat gezien de financiële positie en de vele verdiensten van de Floraliavereniging de subsidie gelijk gesteld moest worden met de ontvangen vermakelijkheidsbelasting. In de me morie van antwoord van burgemeester en wethouders werd echter gesteld, dat deze belasting kan en mag worden verhaald op de bezoekers van het bloemen corso, dat de vereniging organiseert. De raad was het hier niet mee eens, maar kon ook niet tot een ander voorstel komen. Daarom weTd besloten de zaak nog eens met „Floralia" te bespreken om er in de volgende raadsvergadering op terug te komen. De raad ging vervolgens een stemming akkoord met de be groting voor 1968. J. C. DELL (Leersum's Belang profiteren De heer J. F. Benink (VVD) vond de vermakelijkheidsbelasting een vol komen verouderde vorm van belas ting. Hij deed dan ook de suggestie deze belasting niet langer te heffen. Het verhogen van de toegangsprijzen voor het bloemencorso sloot hij, even als zijn reeds geciteerde fractiegenoot Slijkhuis, helemaal uit. „Het corso van Leersum heeft nog niet die allure van corso's in andere plaatsen. Daarom kunnen we de prijzen niet gaan ver hogen", zei hij. De heer A. Takken (PvdA) sloot zich hier helemaal bij aan. Burgemeester mevr. mr. C. M. 'sJacob des Bouvrie vertelde, dat de vermakelijkheidsbelasting voor de ver eniging in de vorige raad is aangeno men. Omdat het college toen de moei lijkheden van de vereniging dacht te begrijpen, heeft men gezocht naar we gen om aan de wensen van „Floralia" tegemoet te komen. Men heeft toen de vermakelijkheidsbelasting teruggege ven. Verleden jaar bevatte de gemeen tekas echter geen cent meer en kon men zodoende ook niets van de ont vangen vermakelijkheidsbelasting te rug betalen. Mocht de rekening van 1967 achteraf nog meevallen dan kan men het geld altijd nog terug betalen. „Maar om nu al te zeggen: „weg met die f 2000", vinden wij onverantwoord" aldus de burgemeester. Daar kwam volgens haar nog bij, dat het corso dit jaar kan worden ge houden in het zuidelijk deel van Leer sum, zodat iedereen, die er van wil meegenieten, entrée-geld moet beta len. Mislukking CHU-wethouder J. K. de Vries merkte nog op dat de vereniging, in clusief de belasting, momenteel f 14.500 in kas heeft. „Dat is genoeg om de kosten bij een eventuele mis lukking te dekken". Wethouder J. Bo- gert van Leersum's Belang stelde de zaak zwart-wit met de woorden: „De gemeente kan maar eenmaal haar geld uitgeven. Als de raad dit geld aan de Floraliavereniging wil besteden is dat best. Maar dan is er niets meer over voor andere kapitaalswerken. En die zijn er nog voldoende". Het raadslid J. C. Dell (L.B.) be treurde het, dat de gemeente profiteer de van het werk van een belangeloze vereniging. Wethouder De Vries ant woordde hierop, dat de gemeente nog geen cent van de vereniging had ont vingen. „Als wij de belasting terug kunnen betalen, krijgen ze die terug. Als het corso een succes wordt, is de belasting echter geen bezwaar", zei hij. De burgemeester hakte tenslotte de Gordiaanse knoop door en vroeg de RESTEREN De prijzen van de op de veiling te Resteren aangevoerde produkten waren gisteren als volgt: Goudreinette: EI 65—75: 21—24; EI 75—85. 28—38; EI 85—95: 26—31; EII 65—75: 17—21; EII 75—85: 25—30; EII 85—95: 24—31. Aanvoer 50 ton. Golden Delicious: EI 60—65: EI 65—70: 35—37; EI 70—75: 43—46; EI 75—80: 46—50; El 80—85: 53—54; EII 60—65: 26—27; EII 65—70: 32—37; EII 65—70: 32—37; EII 70—75: 4049; EII 75—80: 48—52; EII 8085: 45—46. Aanvoer 18 ton. I.axton's Superb: EI 60—65: 23—30; EI 65—70: 35—43; EI 70—75: 50—58; EI 75—80: 55—61; EU 60—65: 20—23; EII 65—70: 31—39; EII 70—75: 41—46; EII 75—80: 46—48. Aanvoer 13 ton. Jonathan: EII 60—65: 18—22; EII 65—70: 22—25. Aanvoer 7 ton. Rode Goudreinette: El 65—75: 30—35; EI 75—85: 37—53; El 8595: 4156. Aanvoer 4 ton. Lombartscalville EU 60—70: 25—27; EII 70—80: 31—35; EU 8090 28—30. Aanvoer 5 ton. Conference: EII 55—65: 79—85; EII 65—75: 85—92. Aanvoer 8 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg. raad te beslissen. De heer Benink re ageerde hierop, dat dit niet moeilijk was. Men moest zowel de subsidie als de vermakelijkheidsbelas ting afschaffen. Dan had niemand meer last van elkaar. „Maar dan krijgen ze ook hun jaar lijkse f 600 niet", bracht mevr. 'sJa- cob des Bouvrie hier tegenin. De heer Benink: „Dan moet de subsidie maar net zo groot als de belasting worden gesteld". Drs. A. G. W. Schapenk vond dit voorstel te gevaarlijk. Daarna be sloot 'men nog maar eens met de ver ening te gaan praten. Subsidie vormde ook op andere pun ten stof voor discussie. Zo werd bij voorbeeld uitvoerig aandacht besteed aan de subsidie-regeling vor de Leer- sumse Oranje-vereniging. De heer E. Homan (AR) vond dit een onzuivere zaak, omdat de gemeente niet op de hoogte was van de inkomsten van deze vereniging in verband met de exploita tie van het terrein aan de Mr. Bosweg als kermisterrein. Wethouder Bogert stelde hem in verband hiermee de vraag: „Dacht u, dat de gemeente zich met een kermis ging bemoeien?" De heer Homan ging verder: „Aan de hand van het inkomen van een vereni ging moet de subsidie worden vastge steld en we weten van het inkomen van de Oranje-vereniging niets!" De heer Slijkhuis loste uiteindelijk het pro bleem op met de opmerking dat de subsidie aan de vereniging voor de kinderen bestemd was en niet voor de vereniging zelf. Laag Het derde grote subsidie-probleem betrof de sportverenigingen HDS en Larsheim. Uitgezonderd de heer C. de Lange (SGP) was de .commissie van mening dat de subsidie van HDS en Larsheim te laag was. Hoewel B. en W. van mening waren, dat deze ver enigingen belangrijk werk verrichtten, speciaal met betrekking tot de jeugd, achtten zij het niet verantwoord de sub sidie van beide verenigingen met 50 pro- VEENENDAAL Van maandag 26 februari tot en met zaterdag 2 maart wordt in diverse gemeenten gecollec teerd voor de Groesbeekse tehuizen. De Groesbeekse Tehuizen pogen een wa re Centrale voor Praktische Hulpverle ning te zijn. Vierhonderd kinderen en volwassenen worden er verzorgd in de protestantse instelling in 14 apart staan de tehuizen en gezinspaviljoentjes. Rin- deren die om enigerlei reden hun ouder lijk huis moeten missen (voogdijkinde ren) en volwassenen, die zich wegens overgevoeligheid, een moeilijk karak ter of een geestelijke of lichamelijke handicap niet zo goed in de harde maatschappij handhaven, worden er op genomen. Voor alle arbeid, die deze opvoe ding, opvang, werkverschaffing, thera peutische begeleiding enz. met zich meebrengt zijn de gedeeltelijk gesub sidieerde verpleegprijzen niet toerei kend. Nieuwbouw, noodzakelijke ex tra voorzieningen, e.d. dienen betaald te worden uit giften en gaven, waar onder de jaarlijkse inzameling een zeer belangrijke plaats inneemt. Indien de collectanten een deur voor bij gaan staat de girorekening open: 882788 ten name van de Nederlandse Centrale voor Praktische Hulpverlening te Groesbeek. LEERSUM De mogelijkheid be staat, dat percelen in super-onrenda bele gebieden worden aangesloten op de drinkwatervoorziening. Voor de aansluiting wordt door de overheid subsidie verleend. Deze subsi die bedraagt ogeveer 60 pet van de tptale aansluitingskosten. Van degenen, die hun perceel op de drinkwatervoorziening aangesloten wensen te krijgen, wordt een bijdrage van f 400,- in de kosten gevraagd, wel ke bijdrage, gezien de totale aanslui tingskosten. veelal laag genoemd kan worden. Deze regeling geldt tot 1 januari 1971. Zij. die belangstelling hebben voor aansluiting, wordt aangeraden ruim schoots v ór afloop van de regeling aansluiting op de drinkwatervoorziening te vragen. Nadere inlichtingen kunnen desgewenst op het gemeentehuis worden ingewon nen. LEERSUM Op 1 maart 1968 zal des morgens 11.00 uur weer de jaar lijkse keuring van stieren plaats vin den. De aandacht wordt er op gevestigd dat de keuring dit jaar niet op het ter rein van de heer C. de Lange aan de Nieuwe Steeg zal worden gehouden, doch op het terrein van de heer A. Schimmel Darthuizerweg 12. H. SLIJKHUIS (V.V.D.) Ajax O cent tot f 1500 te verhogen. De heer Benink betreurde dit, „omdat juist de sportverenigingen het zo moeilijk heb ben". Hij deed daarom het dringende verzoek om de huurprijzen van de voet balvelden en de toekomstige tennisba nen zo laag mogelijk te houden. De heer Dell sloot hierbij aan met de op merking, dat de gemeente in sportza ken behoorlijk te kort schoot. De bur gemeester beloofde dat het punt bij de bespreking met de sportraad van de provincie Utrecht op 11 maart ter spra ke gebracht zou worden. Inzake de verhoging van de subsidie van de EHBO-afdeling Leersum werd beslist de vereniging voor te stellen een actie in de gemeente te ontketenen. Wethouder De Vries dacht, dat dan het geld zo op tafel zou komen, omdat Leersum de EHBO een warm hart toe draagt. Wat betreft het stellen van een minimum aantal dienstjaren voor uit keringen en pensioenen aan gewezen wethouders werd beslist om deze zaak te bespreken met andere gemeenten, eventueel via de Vereniging van Neder landse Gemeenten. Kleuterschool De raad besloot voorts tot het bou wen van een 2-klassige openbare kleu terschool aan de oostzijde van de Mr. Bosweg. De bouw van de kleuterschool werd onderhands opgedragen aan de A.C.B. Coöperatieve Vereniging de „Arbeiders Coöperatie voor het uitvoe ren van bouwwerken Rotterdam" U.A. te Rotterdam. Wel zal men met de architect gaan praten over de installering van de centrale verwarming. De installatie, met gas gestookt, kost f 25.366, terwijl de centrale verwarming volgens de heer Slijkhuis bij de woningwetwonin gen f 2500 kost. „Die centrale verwar ming voor een 2-klassige school kost net zoveel als een installatie voor tien woningen", rekende hij voor. De bur gemeester wist te vertellen, dat de kos ten van verwarming bij scholen altijd aanzienlijk hoger liggen. Wethouder De Vries vond de kpsten echter ook wel wat aan de hoge kant. Hij stelde voor met de architect te overleggen of de zelfde installateur als die van de wo ningwetwoningen ook de centrale ver warming voor de kleuterschool zou kunnen verzorgen. De raad ging hier mee akkoord. Ook de geldlening voor de bouw van de bijzondere kleuterschool werd goed gekeurd. Raadslid Benink sprak in verband hiermee zijn blijdschap uit, dat beide kleuterscholen gelijktijdig ge realiseerd konden worden, Maar waar om komt er niet een nieuwe gebouw voor de centrale kleuterschool?" vroeg hij. Hij hoopte dat er voortaan van een eensgezinde oplossing sprake kon zijn. Dit mede in verband met een eventu eel dorpshuis. Wethouder De Vries deel de hierop mee, dat de centrale kleuter school beslist niet wordt opgeheven. Hij sprak zelfs van één 4-klassige school in de toekomst. VEENENDAAL Het vierjarig raHelweg^lep^gisteren^en hersenschud- TTFDCTFT "Pk ding en een scheurtje in zijn schedel I I I I I I Bm I op bij een ongeluk op de Rerkewijk. k^JJL B J 1 F B B B lil ll B B 1 B 1 B F Het knaapje liep tegen een personen auto aan, die bestuurd werd door de heer D. A. O. uit Veenendaal. De heer O. reed rechts van enkele auto's die voor het stoplicht op de hoek van de Rembrandtlaan stilstonden, met de be doeling de Rembrandtlaan in te rijden. Het jongetje kwam plotseling tussen de stilstaande auto's uit en een aanrij ding was niet te voorkomen. LEERSUM Dezer dagen vond in Leersum de eerste gecombineerde ledenvergadering plaats van de ARP en CHU kiesvereniging. De aanwezige leden betuigden unaniem adhesie en spraken de wens uit dat deze vergade ring spoedig door andere bijeenkomsten gevolgd zou worden. De beide besturen kregen de nodige vragen te beantwoorden. De meest be langrijke was wellicht of. en in hoever re. de plaatselijke activiteiten moeten worden bezien in samenhang met de werkzaamheden van „de groep van 18" (Het overleg op landelijk niveau tus sen de ARP. CHU en RVP). VEENENDAAL De heren Schrij ver en Laman verzorgden dinsdag de wekelijkse middag voor de bejaarden in het OCB-gebouw met verschillende mooie kleurenfilms. De eerste film was een documentai re over de honingbij, die reeds sedert de oudheid om de honing en de was in korven, tegenwoordig veel in kasten, wordt gekweekt, 't Was een 20 jaar oude film, waar de vereniging erg zui nig op is en die hoge uitzondering ge toond wordt. Er werd ook getoond dat de bijen een belangrijke rol bij de be stuiving spelen. Ook de jaarlijkse keu ring op de Veenendaalse bijenmarkt o.a. door de heer Schrijver werd ge memoreerd. Na de pauze kwam er nog een kleu renfilm over insekten. Dinsdagmiddag 27 februari is er de maandelijkse middag voor de dames. Op 5 maart spreekt ds. Terlouw indus triepredikant alhier. VEENENDAAL Dinsdag 5 maart opent burgemeester mr. Gr. J. Hazen berg de beide tijdelijke dagverblijven voor gehandicapten in Veenendaal. De opening zal plaatsvinden tijdens een bijeenkomst in de aula van de Chr. La gere Technische „Talmaschool" aan de Industrielaan. De bijeenkomst begint om 15.30 uur. De tijdelijke dagverblijven zijn onder gebracht is twee gebouwen. Een voor de kinderen in het houten gebouw in de Tuinstraat, waarin voorheen de Socia le Gemeentelijke Dienst was onderge bracht. De oudere gehandicapten kun nen de dag doorbrengen in het houten schoolgebouw van de Hervormde ULO II aan de Geerseweg. VEENENDAAL Ongeveer honderd leden van de chr. sportstichting DEOS komen heden, donderdagavond, op de planken van het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan tijdens de jaarlijkse uit voering onder leiding van de heer A. Roest. Het programma vermeldt onder meer het optreden van de kleutergroep onder leiding van mej. N. Mollema en de presentatie van ritmische oefenin gen. De toegang is vrij. VEENENDAAL De Slaperdijk, samen met zijn voortzettingen, bekend onder de naam „Dijkje" bij Renswoude en Ederveen, is momenteel slechts voor 90 procent in tact. Tot deze conclusie kwamen functionarissen van de Provin ciale Waterstaat bij een inspectie van deze noodwaterkering. Met eenvoudige middelen hoopt men binnenkort deze dijk weer zover te herstellen, dat bij een eventuele doorbraak van de Grebbedijk het achter de slaper liggende land be schermd is. De werkzaamheden zullen samen een bedrag vergen van bijna f 100.000,—. „Het Rijk heeft in 1953 te kennen ge geven. dat alle dijken en waterkeringen verbeterd moeten worden", zo deelde men van de zijde van de provinciale waterstaat mee. „In het kader van de ze visie wordt de Grebbedijk verste vigd, zodat de kans op een doorbraak betrekkelijk gering te achten is. Wij hebben ons afgevraagd of we de Sla perdijk moesten herstellen of geheel af graven. Rekening houdend met de theoretische mogelijkheid van een door braak van de Grebbedijk, bijvoorbeeld als er bom zou vallen, hebben we be sloten een extra „verzekeringspremie" te betalen, door de Slaperdijk te her stellen." De dijk is op verschillende plaatsen doorbroken voor wegenaanleg, zodat hierdoor het water zich eventueel een weg in het achterland zou kunnen ba nen. Op een aantal plaatsen is zelfs de top van de Dijk afgegraven, waardoor het water er over heen zou kunnen slaan. Het feit dat deze zwakke plek ken in de dijk vrij gemakkelijk te her stellen zün, heeft de doorslag gegeven Op verschillende plaatsen zullen we gen, die nu als het ware door de dijk heengaan, over de dijk gelegd worden. In Renswoude is, in verband met de reconstructie van de oude rijksweg de doorbraak in de dijjc gloojend gemaakt om een beter zicfit voor het verkeer te krijgen. Op deze plaats zal men de dijk A Dergelijke doorgravingen van de Sla perdijk maken dat de dijk niet meer aan zijn functie voldoet. Men heeft hier wel gleuven voor borgbalken aan gebracht, maar de dijk is aan beide kanten van de weg teveel afgegraven om effect te kunnen hebben. RHENEN Het Gewestelijk Ar beidsbureau te Veenendaal organi seert in de periode van 27 februari tot en met 8 maart in gebouw „Irene" een beroepententoonstelling. De leerlingen en hun onderwijzers van de lagere scholen in de gemeen ten Amerongen, Leersum (Overberg) en Rhenen (Eist, Achterberg) zullen de expositie bezoeken. Deze beroepententoonstelling is sa men met de daarbij behorende deskun dige explicatie een belangrijke schakel in de voorlichting aan jonge mensen VEENENDAAL Dat men in Veenendaal ook carnaval kan vieren bewees de carnavalsvereniging ,,De Veense Blauwkous' dezer dagen tijdens een gro tesk feest in het N.V.V.-gebouw. Voor het eerst werd in Veenendaal de zuide lijke sfeer geproefd. Er was een formidabele opkomst van de leden en vrijwel iedereen kwam gekostumeerd. De meest vreemdsoortige figuren namen aan het „leut"-festijn deel: Neptunus, zeemeerminnen, indianen en rovers, leder een wilde zo goed mogelijk voor de dag komen. Toen Prins Frans de Eerste met z'n gevolg de zaal betrad, zat de carnavalsstemming er al goed in en die is er in gebleven tot ver na middernacht. Het canmvalsorkest uit Geffen (N.B.) heeft in grote mate bijgedragen tot het welslagen van het feest. Voor de be stuursleden van „De Veense Blauwkous"de nog zeer jonge carnavalsvereni ging, is het succes een stimulans om door te gaan op de ingeslagen weg. Op de foto reikt Prins Carnaval één van de bezoekers een onderscheiding uit. RESTEREN Op de openbare la gere „Prinses Marijke" school te Res teren is ruim f 170,- bijeengebracht naar aanleiding van de tv-actie voor geestelijk en lichamelijk gehandicapten. De totale oprengst in de gemeente Resteren is hiermee gekomen op f 662,50. en hun ouders omtrent de verschillende opleidingsmogelijkheden en de vele fa cetten. die aan een te kiezen beroep vastzitten. Om binnen het basisonderwijs de vorm van beroepenvoorlichting voor te bereiden, is naar het oordeel van de op dit terrein deskundige personen en instanties des te meer noodzakelijk, omdat elementaire kennis van het maatschappelijk leven bij de huidige schooljeugd in onvoldoende mate aan wezig is of soms geheel ontbreekt. Na het verlaten van de lagere school moet de jeugd beslissen in overleg met ouders en onderwijzer ofwel verder le ren ofwel een beroep kiezen. De be doeling van de expositie is, te bevor deren dat een zeker globaal inzicht in de beroepenwereld bij de leerlingen van de hoogste klassen tot stand komt. Ouders en overige belangstellenden worden 's avonds in de gelegenheid ge steld de expositie te bezoeken en wel op donderdag 29 februari en donderdag 7 maart van 19.30-21.00 uur. Op deze avonden zullen rondleiders aanwezig zijn, die de bezoekers met voorlichting van dienst zullen zijn. weer op hoogte brengen. Dat zal even eens het geval zijn op de vele plaatsen, waar een uitholling in de dijk ontstaan is. Bij een aantal doorgravingen voor wegen zullen voorzieningen getroffen worden waardoor „schotbalken" tus sen de twee dijkdelen kunnen worden geplaatst. Indien niet aanwezig zullen hiervoor muurtjes tegen de dijk aan ge metseld worden, waarin gleuven uitge spaard zijn om balken tussen te leggen. Een dergelijke voorziening is reeds aan wezig in het „Dijkje", waar deze na bij Renswoude, de oude Rijksweg kruist. De Slaperdijk is nu nog in beheer bij verschillende waterschappen. De pro vincie denkt er over om na het herstel van de dijk het beheer over te nemen. De plannen daartoe zijn echter nog nauwelijks onderwerp van bespreking geweest, zodat deze eventuele over dracht nog niet zeker is. Geruchten, als zou herstel van de Slaperdijk noodzakelijk zijn in verband met de Rijnkanalisatie werden door de woordvoerder van de Provinciale Wa terstaat met klem tegengesproken. „We doen het echt alleen als een extra be veiliging, die waarschijnlijk nooit nodig zal zijn", verzekerde hij. VEENENDAAL De jeugdige fiet ser L. t. H. uit Veenendaal werd gister middag aangereden door een vracht auto bestuurd door de heer T. H. v. K. uit Tegelen, toen hij plotseling de Rer kewijk overstak. Het ongeluk gebeurde voor de VSW- vestiging in de voormalige Frisia-fa- briek. De jongen zwenkte naar links, zonder richting aan te geven en werd door de vrachtauto op de weg gewor pen. Hij is voor een onderzoek naar het Julianaziekenhuis overgebracht, maar mocht later op de dag naar huis. LEERSUM Zaterdagmorgen zullen leden van de muziekvereniging EMM in Leersum weer huis aan huis oud pa pier ophalen. VEILBERICHT VAN DE TIELSE VEILING SEPTER VAN WOENSDAG 21 FEBRUARI 1968. Opgave na klasse mm maat. APPELEN x Cox Orange k.2 Dijkmanszoet x Goudreinet k.2 x Golden Delicious k.l x Golden Delicious k.2 Ingrid Marie k.l Ingrid Marie k.2 Jasappel x Jonathan k.2 Laxton Superbe k.2 Lombarts Calville k.l Lombarts Calville k.2 Winston 75/opw 70/75 65/70 60/65 55 60 1 2 84—86 85—87 80—82 61—64 33—35 34—39 21—25 23—37 21—24 15—22 18—29 60—62 52—56 39—41 45—61 41—51 35—37 22—26 46—49 36—38 43—45 444P 32—35 - 14—26 23—26 21—29 19—28 14—19 10—22 50—54 48—51 32—39 18—22 12—45 39—41 32—39 30—34 28—32 - 10—32 Rroet per 100 kg: zuur f 6.70, rood f 6.10, zoet f 6.10. Fabrieksfruit per 100 kg: blank f 8.40, rood f 6.10. PEREN: Brederode Conference IJsbouten Perenkroet per 100 kg f 4.10. 101—108 72—80 55—60 82—92 52—62 GROENTEN: koolraap 79; sla per 100 krop 5875; spruiten 8284; witlof 84—86, 5052. x Is hoof daan voer. Alles in centen per kg, tenzij anders vermeld. Volgende veilbericht op maandag 26-2-'68. f 20.00—22.00; 15.00—17.00; prei

De Vallei | 1968 | | pagina 3