Nu reeds een GAZELLE - GELRIA W f 169.50 Fa. Wed. G. van Eden Opheusden morgen contra Oosterbeek Pet af voor verleden; jas uit voor toekomst RITMEESTER Voetbalprogramma Weekagenda Arnhem Bioscopen in Utrecht S.G.P. tegen instuif in Opheusden Weekagenda Utrecht Achterwielen verloren PIENTERE JONGEN een jonge administratieve kracht SERVICE GARANTIE FINANCIERING Scherpenzeel favoriet in Barneveld Raad vergadert Raad Resteren AQUARIUMVERENIGING „DE LAREO" OPGERICHT 75 jaar G.M.v.L. Barneveld SIGARENFABRIEKEN N.V. (mnl.) voor de patiënten-administratie. ST. JOSEPH STICHTING SUPERLICHTE SPORTFIETSEN HOUDT UW BEURS IN BALANS Compleet voor Dames- of Herenrijwiel Kinder-, vouw-en minifietsen 115.- Gitane Jongens racefietsen 155.- Gitane racefietsen Afd. Utrecht Pagina 12 ZATERDAG 24 FEBRUARI 1968 Het psychiatrisch ziekenhuis St. Joseph-Stichting te Apel doorn wenst op korte termijn de afdeling administratie te versterken met: Gedacht wordt aan een energieke jongeman, met een goede algemene ontwikkeling, die studeert of bereid is te studeren voor het Praktijkdiploma Boekhouden. Uitvoerigeschriftelijke sollicitaties worden gaarne ingewacht bij de afdeling Personeelszaken, Deventerstraat 459Apeldoorn. PSYCHIATRISCH ZIEKENHUIS - APELDOORN Sport E een lichte sportfiets voor een fantastische prijs Onze reclame-aanbieding: Reeds voor139.50 Zeer uitgebreide sortering reeds vanaf al vanaf 199.50 NIEUWEWEG 37 TEL. 12125 PATRIMONIUMLAAN 2 TEL. 10025 VEENENDAAL Het kleine aantal wedstrijden dat de KNVB voor morgen heeft vastgesteld in de vierde klasse H-West en vierde klasse F-Oost zal vermoedeljk wel niet doorgaan, gezien de slechte terreinsomstandigheden. In eerstgenoemde afdeling staan slechts de ontmoetingen De Meern—SVF en Utrecht—Fortitudo op het programma. Het Culemborgse team zal vermoedelijk beide punten wel meenemen uit Utrecht en daardoor koploper Candia tot op vier punten naderen. Hertog Hendrik speelt in de vierde klasse F-Oost een inhaalwedstrijd tegen Ex celsior Z., terwijl Opheusden als gastheer optreedt van Oosterbeek. De Betuwenaren blijven met EWV in de onderste regionen staan en het ijkt on waarschijnlijk dat zj morgen Oosterbeek een punt afhandig kunnen maken. De opstelling van Opheusden luidt: doel: Van Eldik; achter: H. Huibcrs, M. Broek huizen; midden: H. van Brenk, G. Barten, A. Geurts; voor: Siahaya, H. Winkel man, A. Arends, A. Huibers, W. Huibers. In de eerste klasse B van de afde ling Utrecht heeft het Amerongse DVSA een vrije dag. De koploper van de tweede klasse B., het nog ongeslagen Scherpenzeel, onderneemt morgen de reis naar Bar neveld om daar aan ,te treden tegen de gelijknamige club. Barneveld startte dit seizoen bijzonder sterk en belaagde in de eerste competitiehelft, samen met plaatsgenoot. Maluku Muda, Scher penzeel voortdurend. De thuisclub staat momenteel echter in'de middenmoot met dertien winst punten. Scherpenzeel een definitieve opstelling is niet bekend is favoriet. Op het sportpark in Eist wordt mor gen de derby Oranje-Wit-RK Unitas ge- 4e klasse H-West: De MeernSVF; U trechtFortitudo. 4e klasse F-Oost: OpheusdenOoster beek; Hertog HendrikExcelsior Z. Afdeling Utrecht: le klasse B: VSK—Hoogland; Utrecht se BoysBrederodes; RodaPatria; Stichtse BoysDe Meeuwen. - 2e klasse B: Oranje WitRK Unitas; BarneveldScherpenzeel; DSO (U) Houten. 3e klasse B: Fa ja LobiEn Avant; AresDorestad. Zaterdag, 24 feruari Korenbeurs 21.00 uur: Toneelgroep Pro loog met „Wachten op Godot". Zondag, 25 februari Theater aan de Rhijn 20.30 uur: Toneel groep Theater met Hooggeëerd Pu bliek". Maandag, 26 februari Stadsschouwburg 20.00 uur: Nederland se Comedie met „De Vrek". Dinsdag, 27 februari Stadsschouwburg 20.00 uur: Haagse Co medie met „Van de brug af gezien". Donderdag, 29 februari Musis Sacrum 20.00 uur: Het Gelders Orkest o.l.v. Carl von Garaguly, m.m. v. Sylvia Rosenberg, viool. Werken van Borodjin, Prokowjew en Bruck ner. Zaterdag, 2 maart Stadsschouwburg 20.00 uur: Toneelgroep Centrum met „Slippers". Voorstellingen werkdagen: 14.30, 18.45 en 21.00 uur. Zondag: 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 uur. CAMERA, Oude Gracht 156: „Liefdes spel in Finland". CITY, Voorstraat 89: „Bond Callaghan, Operatie Schoppen aas". FILMAC, Vredenburg 29, doorlopend 1018.30 uur: Nieuws, „Het Zuidafri- kaanse dierenrijk" en twee tekenfilms. PALACE, Vredenburg 29, voorstellingen 18.45 en 21.00 uur: „Meisje, minderja rig meisje". OLYMPIA, Amsterdamsestraatweg 350, middagvoorstelling alleen op zondag en woensdag. Tot en met zondag: „Wraaktocht der Apachen". Maandag tot en met woensdag: „Judith". REMBRANDT, Oude Gracht 73, voor stellingen 14.00 en 19.30 uur (woens dag alleen 19.30 uur): „Ik, een min naar". Woensdag 14.30 uur: „Jacht op de gouden ketting". SCALA, Potterstraat 16: „Het Quiller- dossier". Zondag 10.30 uur: „Rapso die der hartstochten". STUDIO. Oude Gracht 154, voorstellin gen 15'min. later: „Le Weekend". VREEBURG, Vredenburg 8a: „Wait un til dark". Nachtvoorstellingen 24 februari PALACE, Vredenburg 29, 23.30 uur: „Voor een hand vol dollars". CAMERA. Oude Gracht 156, 23.15 uur: „Repulsion". VREEBURG, Vredenburg 8a, 23.15 uur: „Strijd in de Birma-jungle". speeld, een duel dat vermoedelijk ge wonnen wordt door de thuisclub. De opstelling van de Veenendalers luidt: doel: Brekelmans; achter: Van de Broek, Mering, Romijn, Hoessen; mid den: Van Ojik, Meulenbroek; voor: Harmsen, Nuyten, Mollemans en Mar- tine. Oranje-Wit is als volgt gefor meerd: doel: D. Haisch; achter: J. Haisch, H. de Vries, C. van Dam; mid den: W. Bos, T. Drost; voor: KI. van Burken, L. Hage, St. van Veenendaal, B. Bosman en H. C. Bos. De Elstena- ren hebben dus hun team sterk gewij zigd. In de derde klasse B komt het Leer- sumse HDS morgen niet binnen de lij nen voor een cbmpetltiematch. RENSWOUDE De gemeenteraad van Renswoude komt maandagavond 26 februari in openbare vergadering bijeen: De agenda luidt: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken; 4. Aanvraag ex-artikel 72 der Lager Onderwijswet van het bestuur van de Vereniging tot Stichting en In standhouding van een school met de Bijbel, inzake verbouw van de school etc.; 5. Verhoging huurprijs van 2 lo kalen van gebouw „Rehoboth", ten be hoeve van het geven van kleuteronder wijs; 6. Vaststelling exploitatievergoe ding over het jaar 1967, ten behoeve van de christelijke kleuterschool alhier; 7. Verlening van een voorschot op.de ex ploitatievergoeding over het jaar 1968, ten behoeve van de christelijke kleuter school alhier; 8. Aankoop grond nabij de School met de Bijbel; 9. Wijziging salaris- en loonverordening 1965; 10. Wijziging beheersverordening van het grondbedrijf; 11. Vaststelling Gemeen schappelijke Regeling t.b.v. het Wel standstoezicht in de provincie Utrecht; 12. Verlening van een subsidie over het jaar 1968 aan het bestuur van „Het Groene Kruis", afdeling Renswoude; 13. Rondvraag; 14. Sluiting. RESTEREN Tijdens de vrijdag avond gehouden raadsvergadering in Kesteren hebben enkele SGP-raadsle- den zich fel gekeerd tegen het voorstel van B. en W. om in het dorp Opheus den een zgn. instuif voor de jeugd te realiseren. De heer P. Schaap, die als fractieleider van de SGP-fractie optrad, was er nagenoeg van overtuigd dat het hele plan een fiasco zou worden. „Wan neer de instuif wordt uitgerust met een t.v.-toestel en er beat-avonden. zullen worden gehouden mogen wij onze me dewerking daar niet aan verlenen", merkte hij op. Burgemeester D. J. Pott duidde de SGP-er op het feit dat een instuif geen politieke zaak is. Het is onze taak de jeugd op te vangen en ze van de straat te houden. De heer Schaap liet zich niet door de woorden van de voorzitter intimide ren. Ook de pleidooien van de overige raadsleden legde hij naast zich neer met de opmerking: „Ik wil mijn ge weten niet bezwaren, want later zal ik daarvan verantwoording moeten afleg gen. Daarom durf, kan, en mag ik niet voor het voorstel stemmen". De SGP- wethouder J. van Eek distancieerde zich van de uitlatingen van zijn frac tiegenoot en wilde de proef van een in stuif met belangstelling gadeslaan. „Ik hoop dat het zal slagen", merkte hij op. Het voorstel werd overigens met 10 tegen 2 stemmen aanvaard. Een commissie bestaande uit plaatse lijke verenigingen en politieke groepe ringen werkt in Opheusden sinds kort aan de plannen voor een instuif in een groot herenhuis genaamd „De Snellen burg". Tijdens de ijshockeywedstrijd tussen Montreal en New York in de Madison Square Garden wand een toeschouwer zich zo op, dat hij de stick van een Canadese speler greep (foto 1Toen de speler terug sloeg maakte de man zijn broekriem los om deze als wapen te gebruiken (foto 2), terwijl niemand zich iets aantrok van de scheidsrechter (foto 3). De opgewonden toeschouwer had evenwel niets in te brengen tegen de robuste New Yorkse politieman, die hem in een soort houd greep nam en hem hardhandig het stadion uit werkte (foto 4). VEENENDAAL Dezer dagen is in Veenendaal een nieuwe aquariumver eniging opgericht, die de naam kreeg „De Labeo". Op de eerste contactavond die in de kantine van voetbalvereniging De Meri no's werd eghouden, werd door plaats vervangend voorztiter Passenier be kendgemaakt dat de nieuwe vereniging reeds veertig leden geregistreerd heeft. Voorzitter Lemmens kon op de bij eenkomst niet aanwezig zijn wegens ziekte. Nieuwe leden kunnen zich opge ven bij de heer P. C: van de Haar, tel. (08385)-11706 en 11431. Het bestuur van „De Labeo" bestaat uit de heren Lemmens, voorzitter; C. Schoeman, secretaris; Van Ginkel 2e secretaris en Van de Haar, penning meester. Toegevoegd bestuurslid is de heer A. J. van Roger. Zaterdag, 24 februari Stadsschouwburg, 20.00 uur: René Slees- wijks revue „Proficiat". Nicolaikerk, 19.30 uur: Orgelvesper. Muzevaltheater, 21.00 uur: Cabaret Hennie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis". Zondag, 25 februari Stadsschouwburg, 20.00 uur: René Slees- wijks revue „Proficiat". Maandag, 26 februari Stadsschouwburg, 20.00 uur: René Slees- wijks revue „Proficiat". Dinsdag, 27 februari Stadsschouwburg, 20.00 uur: René Slees- wijks revue „Proficiat". Gebouw voor K W, 20.15 uur: Con cert Utrechtse Kring met Tibor de Machula, cello en Géza Frid, piano. Woensdag, 28 februari Stadsschouwburg, 20.00 uur: René Slees- wijks revue „Proficiat". Aula Utrechts Conservatorium, 20.00 ifür: Voordrachtsoefeningen. Muzevaltheater, 20.30 uur: Eenmansca- baret Hessel van der Wal met „Land in zicht". Donderdag, 29 februari Stadsschouwburg, 20.00 uur: René Slees- wijks revue „Proficiat". Tivoli, 20.15 uur: Promenadeconcert USO door het Promenade-orkest o.l.v. Benedict Silberman m.m.v. Marilyn Tyler, sopraan en Heinz Hoppe, tenor. Russisch en Weens programma. Vrijdag, 1 maart Stadsschouwburg, 20.00 uur: René Slees- wijks revue „Proficiat". Muzevaltheater, 21.00 uur: Cabaret Hen nie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis". Zaterdag, 2 maart Stadsschouwburg, 20.00 uur: René Slees wij ks revue „Proficiat". Tivoli, 19.30, uur: Balletuitvoering door de muziekschool van het Conservato rium voor Toonkunst. Muzevaltheater, 15.00 uur: Poppenkast voorstelling voor kinderen vanaf 3 jaar: „Jan Klaassen en de betoverde patates frites" en optreden goochelaar Pahajo. Muzevaltheater, 21.00 uur: Cabaret Hen nie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis". BARNEVELD De pet af voor het verleden en de jas uit voor de toe komst, was het slot van het verslag, dat de heer W. v. Dijk, donderdag avond hield ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de GM v. L afd. Barneveld; de avond werd belegd in gebouw Irene. Reeds vroeg in de avond waren ruim 150 leden en genodigden bijeen om aan te zitten aan een gezamenlijke brood maaltijd. De bijeenkomst werd geopend door de oud-erevoorzitter van de plaatse lijke afdeling de heer W. v.d. Bosch. Hij sprak een hartelijk welkom tcrt al le aanwezigen, in het bijzonder tot o.m. burgemeester en mevr. Van Die- peningen, de wethouders Rebel en Zandbergen, de heer W. J. Lokhorst voorzitter van de GM v. L, de heer D. v. Nijhuis, kringvoorzitter van de GM v. L, vertegenwoordigers van het Wa terschap, de plaatselijke CBTB, de Alg. Plattelandsvrouwenbond, de land bouw- en landbouwhuishoudschool, het boekhoudbureau van de maatschappij, en vertegenwoordigers van verschillen de afdelingen uit omliggende plaatsen, sen. De heer Van de Bosch haalde enke le herinneringen op geestige wijze naar voren. Zo werd in 1893 in een bijeenkomst, die 's avonds half zeven begon de plaatselijke afdeling opgericht op 31 jan. in een zaal van hotel De Rorkam. Daar waren zeer veel landbouwers bij een en werd op initiatief van de toen malige burgemeester van Barneveld Baron Van Nagell de afdeling opge richt. Men startte direct met 55 leden, de heer Van Nageil werd voorzitter. Men begon direct al goed, er werden snoeicursussen gegeven, melkwedstrij- den gehouden, alsmede een landbouw- en landbouwhuishoudcursus. Dit laat ste heeft er zeker toe bijgedragen, dat de GM v. L samen met de plaatselijke CBTB hier nu een landbouw- en een landbouwhuishoudschool heeft. Het is hard nodig, aldus de heer Van de Bosch om georganiseerd te zijn vooral in deze tijd, ook sterk gelet op de EEG. De eenling doet vandaag niet veel. Hij hoopte dat de Gelderse in de komende tijd nog veel zal doen ten goede van de boerenstand, vooral hier ter plaatse. Hierna leidde de voorzitter de heer A. v.d. Lagemaat de tafel in. Nadat men gezamenlijk had gegeten kreeg de heer Van Dijk het woord voor zijn ver slag van deze 75 jaar. In een lang be toog las hij voor wat hij had opge maakt uit de ruim 300 notulen, die hij voor dit verslag had moeten lezen. Drie punten waren er vooral van be lang in n.l. de crisistijd, de oorlog en de wederopbouw. Het werd een echt historisch overzicht met veel jaartal len. De heer Van Dijk noemde van de oprichting behalve de naam van de heer baron Van Nagell, de namen nog van de heren C. J. Schimmel en B. J. v. Essen. In het begin werd steeds vergaderd in het gemeentehuis. In 1902 kwam dp heer D. Romeijn Hzn. in het bestuur als secretaris, welke functie hij 44 jaar heeft bekleed. Baron Van Nagell was ook zeer veel jaren voorzitter, terwijl de heer Van de Bosch 52 bestuurslid is geweest en nu sinds 1959 ere-voorzitter; deze mensen hebben zeer veel voor de afdeling ge daan. In 1921 werd al gesproken over een 8-urige werkdag in de landbouw, waar toen nog fel tegen werd geageerd. De afdeling heeft ook veel werk gedaan voor de boeren in de crisisjaren, veel verenigingen werden onder auspiciën van de GM v. L opgericht. Na de oorlog zocht men aansluiting en fusie met de confessionele land bouworganisaties. Dit werd van die kant niet gewenst geacht, hoewel de heer Van Dijk opmerkte, dat de plaatse lijke samenwerking met de CBTB alle lof verdient. We zitten nu in een ande re tijd, de tijd van de PBO, de Pro- duktschappen, de opvolging op de boer derij, de tijd van de EEG, de fusie in de coöperatieve en particuliere sector, dat vraagt een ander beleid dan vroe ger. Toch moeten we dit samen onder ogen zien en zien met beleid er iets van terecht te brengen, denken aan wat onze voorvechters ons hebben nagela ten, en daar dankbaar voor zijn. Het Vrolijke gedeelte van de avond dat genoten werd onder het gebruik van een glaasje, werd gebracht door het Oostveluwse gezelschap Diny Woudenberg en Herman Bomhof met begeleiding van accordeon. Er voer den ook nog verschillende sprekers het woord: de heer W. J. Lokhorst bracht gelukwensen over namens het hoofdbestuur; 75 jaar is een lange tijd! Dit werd de 3e afdeling op de Veluwe bij de oprichting, ook hier is veel werk verricht, maar een jubileum is geen eind maar een startpunt voor de toe komst. De heer Lokhorst ging verder in op het landbouwbeleid zoals het er nu ligt. De landbouw is van belang voor de nationale economie zowel als van groot belang voor de betalingsba lans. Verder hoorden we nog gelukwensen van burgemeester Van Diepeningen, de heer Van Nijhuis, een vertegenwoor diger van de Alg. Plattelandsvrouwen bond en van de CBTB. EDE Tot zijn grote verbazing ontdekte gisterochtend de chauffeur van een truck met oplegger, P. H. D. uit Rotterdam, dat hij zijn linker ach terwielen had verloren. D. reed met matige snelheid op Rijksweg 12 in de richting Arnhem. Een met zijn lichten knipperende achter hem rijdende auto deed hem in de spiegel kijken. Hierbij zag hij van achter zijn wagen vonken komen. Het voertuig werd in de vluchtstrook gereden. Hier ontdekte men, dat alle bouten van de linker achterwielen van het tandemstel waren afgebroken, even als de remtrommel, die bij de aanra king met het wegdek de vonken had veroorzaakt. Ongeveer 800 meter terug werd één wiel teruggevonden; het an dere is nog zoek. De oorzaak van de breuk was waar schijnlijk metaalmoeheid. In de loop van de dag is ter plaatse een nieuw tandemstel gemonteerd. In onze afdeling DEKBLADSORTEERDERIJ hebben wij plaats voor een De werkzaamheden bestaan o.a. uit het afwegen van tabak voor verdere produktie-afdelingen, de verzending ervan en het bijhouden van een eenvoudige administratie. Wij zoeken voor deze functie een jongeman, die nauwkeurig is en niet ouder dan 17 jaar. Sollicitatie te richten aan de afdeling Personeelszaken van ons bedrijf, Kerkewijk I 15 te Veenendaal.

De Vallei | 1968 | | pagina 14