„Leerplicht tot 16 jaar is volkomen nonsens" Nieuwe leermethode en verbouwing gereed NIEUWE BOEKEN VAN RIK VALKENBURG KERKDIENSTEN ,Oeteldonk' viert het carnaval in Rhenen Bioscopen in Arnhem E. G. van Beek tijdens verwarde bijeenkomst van Boerenpartij TWEEDE KAMERLID LIET VERSTEK GAAN Goldfinger9 Mytftu&yda tyd.' MIST TOCH BOUWVERGUNNING VOOR RHENENSE FIRMA? 0 p E L CHEVROLET Huisvrouwen gaan minder collecteren B.B. onder pompstation School Achterbergsestraatweg Schoolver zui m in Rhenen niet verontrustend Herdruk Vat wij geloven Na weigering van B. en W. Nieuw bestuur vrouwenbond mat HORLOGERIE VAN MANEN BUKGKKLIJKE STAND Luxor Theater Ambtenaren ZONDAGSDIENSTEN in de omgeving u uw dagblad DE VALLEI? 10550 11079 V.A.B. KIRPESTEIN Bejaarden krijgen lezing over Israel WEDEROPBOUWWET Gecomm itteerden Handel ^avondschool VEENENDAAL EDE VRIJDAG 23 FEBRUARI 1968 VEENENDAAL „Als er over de Boerenpartij wordt gesproken, is dat altijd negatief. Toch krijgt onze partij steeds meer leden, omdat men ontevre den is over de andere partijen en organisaties. Het is nu gelukkig al zo in de Nederlandse politiek, dat er rekening met ons wordt gehouden. Waarom wordt er dan toch nog steeds negatief over onze partij gesproken?" Dat vroeg de heer E. C. van Beek zich gisteravond af toen hij een inleiding hield voor de afde lingen Veenendaal en Achterberg van de Boerenpartij. De bijeenkomst in hotel „La Montagne" werd geopend door de heer A. de Kievid, raadslid voor de Boerenpartij in de gemeente Veenendaal. Aanvankelijk zou het Tweede-Ka merlid, de heer llarmsen, een toespraak houden, doch deze kwam niet opda gen. De heer E. C. van Beek uit Barneveld trad op als plaatsvervanger van het onfortuinlijke Kamerlid, dat wel meer de gewoonte heeft gehad om plotse ling niet op een bijeenkomst van zijn partij te verschijnen. ,Het is te gek, dat kinderen, die niet kunnen leren tot 16 jaar op school moeten blijven. Een leerplichtwet tot deze leeftijd is volkomen nonsens. Het zou veel beter zijn als de jeugd, die niet kan leren, met 14 jaar mocht gaan werken", aldus de heer Van Beek tijdens zijn toespraak over hel onderwerp „Wat wil de Boeren Partij". Later, tijdens een debat over de uitla ting van de heer Van Beek, bleek dui delijk dat de beide Veenendaalse raadsleden van de Boeren Partij het helemaal niet met deze opvatting eens waren. liet Rhenense raadslid, de heer M. Lodder was het daarentegen geheel met de spreker eens. „Van my hoeven mfjn kinderen niet te Ieren. Ik heb liever dat ze gaan werken" merkte hjj op. De discussie kreeg een enigs zins verwarrend verloop en er ont stond verdeeldheid in De Boeren Par tij-gelederen. „Het is beslist verkeerd om kinderen, die niet kunnen leren, te verplichten tot 16 jaar op school te blij ven", bleef de heer Van Beek volhou den. Het Boeren Partij raadslid, de heer H. Brouwer, uit Veenendaal merkte op, dat er voor minder begaafden speciale soorten onderwijs zijn, zodat de school voor hen beslist geen geestelijke kwel ling behoeft te zijn. Ook de heer A. de Kievid was deze mening toegedaan, maar de anderen wilden van geen wij- VEENENDAAL „Goldfinger" is de naam van een supermisdadiger die bezeten is van goud. In zijn haar en huid herkent men de glans van goud. Zijn sluwe ogen verraden zijn harts tochtelijk verlangen naar steeds meer goud. Hij zet alles in. goud om, tot het lichaam van een mooi jong meisje toe. Hij smokkelt goud en hij wil in de grootste bank van de wereld, „Fort Knox", waar al het goud van de Ver. Staten wordt bewaard, inbreken. „Gold finger" is het hoofd van een machtige, wijdvertakte misdadigersorganisatie. „Goldfinger" wordt ontmaskerd en ven- slagen door één man. Een geheim agent. De enige echte geheim-agent: James Bond. Hoe deze James Bond dit', zaakje opknapt is tot en met woensdag te zien in het Luxor Theater te Veenen daal. Tot dan draait namelijk de over bekende film: „Goldfinger". James Bond, geheim-agent 007^ krijgt de moeilijke opdracht om een perfect georganiseerde internationale goud- smokel op te rollen. Al spoedig komt hij tot de ontdekking dat aan het hoofd van deze smokkel de wrede, van goud bezeten Auric Goldfinger (Gert Fröbe) staat. Goldfinger komt er echter bijna op hetzelfde moment achter, dat Agent 007 zijn winstgevend zaakje wil sabote ren. Hij laat James (Sean Connery) ge vangen nemen. Met een geniale uitvin ding van een atoomgeleerde staat de goudmaniak op het punt om 007 uit de weg te ruimen als de agent laat blijken dat hij meer weet van de plannen van zijn moordenaar. „Operatie Big Slam", zegt James, die deze woorden heeft op gevangen tijdens een gesprek, maar ver der helemaal niet weet wat ze te bete kenen hebben. James vertelt, dat hij 't plan al overgebracht heeft en als Gold finger hem zou doden, zou agent 008 het hele zaakje meteen oprollen, zodat het grote plan dan bijvoorbaat mislukt. „Goldfinger" gelooft Bond niet, maar wil toch geen risico's nemen en laat hem in leven. Bond wordt gevangen gezet, maar ontsnapt met een zeer geestige truc. Hij hoort alles van de plannen van „Goldfinger", die „Fort Knox" wil leeg halen. Bond probeert het bericht bij zijn collega's te krijgen maar dit mis lukt. „Goldfinger" dreigt vrij spel te hebben. Hij vertelt Bond tot overmaat van ramp, dat het hem niet om het goud gaat, maar dat hij voor een vreem de mogendheid werkt. Hij wil Fort Knox opblazeij, zodat er in de V.S. een crisis zal ontstaan waar de vreemde, vijan delijke mogendheid van wil profiteren. Een charmante handlangster van Gold finger, Pussy Galore (Honor Black- man) is echter van Bond gaan houden en zorgt er voor dat alle gruwelijke plannen toch nog mislukken. Dit avontuur is geweldig verfilmd. Grootse scènes als bijvoorbeeld de be volking van een hele streek, die wordt bedwelmd door gasbommen. En geesti ge momenten, zoals de reeds genoemde ontsnapping van Bond. Het is geen be langrijk cultureel werk. Misschien zelfs ongezonde ontspanning, maar roken is ook ongezond, zodat men er best eens een avondje aan kan wagen. Men zal dan in ieder geval niet over spanning hoeven te klagen. Bij het zien van „Goldfinger" wordt het wel duidelijk, dat 007 toch de enige echte en meest originele geheim-agent is. Toegang 18 jaar. Opgenomen in .cinemascope en kleuren. ken weten. „Ik heb er nooit geen spijt van gehad, dat ik niets heb geleerd", merkte een van de aanwezigen op. De beide Veenendaalse raadsleden, die kennelijk niet belust waren op onenig heid, staakten tenslotte de discussie. De heer V.an Beek wees in zijn toe spraak vervolgens op de enorme lui heid van de Nederlandse ambtenaren. „Als een ambtenaar hard werkt, wordt hij door zijn collega's weggepest", merkte hij op. De Jieer Van Beek noemde de ambtenaren „dag-dieven". „Ze doen de hele dag niets en toch mo gen ze zelf uitmaken wat ze willen verdienen. De Boeren Partij wil het Nederlandse volk duidelijk maken, dat er meer gewerkt moet worden", aldus spreker, die vervolgens aantoonde, dat de ambtenaren achter zijn. „In Heer- de werden voor een stemming 15 do den opgeroepen, die vanzelfsprekend niet kwamen. Het ergste was echter, dat ze gerekend werden voorgestemd te hebben. Dat doen nu onze Neder landse ambtenaren", aldus de heer Van Beek, die vervolgde „op alle mo gelijke manieren probeert men de kleine boerenbedrijven te laten ver>- dwijnen. De pogingen worden steeds erger, maar wij moeten als boeren baas blijven op ons eigen bedrijf". Tijdens een discussie over de EEG bleek dat de heer Van Beek het be ginselprogramma van de Boeren Par tij niet voldoende beheerste. De heer De Kievid memoreerde, dat zijn par tij voor een EEG is, maar niet op de huidige basis. De heer Van Beek daar entegen beweerde, dat de Boeren Par tij tegen iedere vorm van een EEG is. Er ontspon zich een debat, waar al spoedig het beginselprogramma aan te pas moest komen. Tenslotte bleek dat de heer Van Beek ongelijk had. RHENEN Dc school met de Bij bel aan de Achterbergsestraatweg te Rhenen heeft 'n verandering ondergaan, waarnaar al jarenlang werd gestreefd. Het uiterlijk van de school aan de voor zijde is gemoderniseerd en gelijk met de verbouwing is het^interieur ver nieuwd. Intussen is ook een experiment ingevoerd in dc vorm van zogenaamde spcelleerklassen. In augustus 1966 werd op twee scho len in de provincie Utrecht gestart met een experiment, dat geleid werd door 't Christelijk Peadagogisch Studiecen trum. Doel van dit experiment was de overgang van de kleuterschool naar de lagere school voor de kleutertjes wat meer geleidelijk te laten verlopen. Het onderwijs in de eerste klas moest dus van de traditionele klassikale sfeer om gebogen worden naar de meer bij het jonge kind passende speelsfeer. Van daar dat deze eerste klas de naam kreeg van „speelleerklas". Het gevolg van het experiment was, dat het CPS een cursus heeft gegeven om onderwijzeressen van eerste klassen met deze werkwijze vertrouwd te ma ken. Een 40-tal scholen, verspreid .over het hele land, heeft aan deze cursus deelgenomen. Ook dé school met de Bijbel aan de Achterbergsestraatweg in Rhenen is de cursus gestart met twee eerste klassen, waarin onderwijs wordt gegeven volgens de nieuwe methode. Uiteraard was het niet mogelijk dit ge heel in één cursusjaar te verwezenlij ken. Langzamerhand moest de voor raad leermiddelen uitgebreid worden. Nodig waren vooral die 'leermiddelen, die het kind zelf hanteren kan en waar mee het zich spelenderwijs kan ontwik kelen. Veel van deze leermiddelen wer den door de onderwijzeressen zelf ge maakt en samengesteld. Gedurende de VEENENDAAL Zaterdag 24 februari: N. Rijlaarsdam, Boompjesgoed 221, tel. 10885. Zondag 25 februari: G. Annot, Kerke- wijk 56, tel. 10198. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 12123. SCHERPENZEEL Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 u. neemt voor Scher- penzeel waar: Dr. Gerritsen uit Wou denberg, tel. 1220. RENSWOUDE Voor Ederveen, De Klomp en Rens- woude neemt het a.s. weekend waar: Dr. Heij in De Klomp. tel. 200. AMERONGEN De praktijken van de doktoren Kars en Ossendorp uit Amerongen, Bakker en Van de Burg uit Leersum en Van Om meren uit Eist, worden het a.s .week end waargenomen door: Dr. A. C. Kars, Burg. Van de Boschsstraat 39 in Amerongen; tel. 03434-1273. RHENEN Voor Rhenen neemt het a.s. weekend waar: Dr. Wijchers, tel. 2328. RESTEREN Voor Ommeren, Lienden en Kesteren neemt het a.s. weekend waar: Dr. Zandijk in Kesteren; tel. 08886-201. OPHEUSDEN Voor Echteld, Ochten, Dodewaard en Opheusden neemt het a.s. weekend waar: Dr. Van Driel in Ochten, tele foon 03444-220. WIJKVERPLEGING KESTEREN Voor Féhteld, Ochten en Kesteren neemt het a.s. weekend waar: Zr. C. de Jong, Groene Kruis Ochten, tele foon 03444-257. v OPHEUSDEN Voor Dodewaard en Opheusden neemt het a.s. weekend waar: Zr. H. Bud ding in Dodewaard, tel. 08885-218. TANDARTSEN VEENENDAAL/RHENEN Voor spoedgevallen bellen telefoon 08385-12945. DIERENARTSEN EDERVEEN Voor Ederveen neemt het a.s. weekend waar: Dr. Nutmfc in Ederveen, tele foon 457. eerste maanden van de cursus wordt niet het gewone lesrooster gevolgd, doch staan er speeluren op het rooster vermeld. De klas geeft ook niet het beeld van rijen bankjes, doch de tafeltjes staan in groepjes bij elkaar. Met veel plezier hebben de beide onderwijzeres sen in hun klassen gewerkt. De kinde ren zelf blijken enthousiaster en leer gieriger te zijn dan voorheen. Zij behoe ven niet meer te wachten op langza mer leerlingen. Door de grotere zelfstandigheid van werken kan ieder kind -nu in zijn eigen tempo doorwer ken. Ze behoeven ook niet altijd hetzelf de werk onderhanden te hebben. Met ingang van de cursus 1968 ho'opt men aan deze Rhenense school ook in de tweede klas met deze onderwijs-metho- de door te gaan. Bel: tor 17.30 uur van 17.30— 10 30 uur uur Zaterdags 16.30—17.30 RHENEN Uit het verslag van de commissie tot wering van schoolver zuim over het afgelopen jaar blijkt,, dat er sprake is van een kleine toeneming van het aantal gevallen van schoolver zuim. Het aantal ernstige gevallen daarentegen verminderde van zeven in 1966 tot vier in 1967. De commissie con cludeert, dat het schoolverzuim in Rhe nen geenszins verontrustend is. In enkele gevallen werd een voor waardelijke straf opgelegd, waardoor voor betrokkenen een reden temeer aanwezig is om hun kinderen voortaan niet meer zonder reden thuis te hou den. VEENENDAAL Van het boek „Wat wij geloven" door Rik Valken burg, dat reeds binnen een maand uit verkocht was, is deze week bij de uit gever, J. P. van den Tol, een nieuwe oplaag verschenen. Dit boek. dat rechtstreeks bij de uitgever besteld kan worden, is ook verkrijgbaar bij de plaatselijke boekhandel. Door de goede pers -die dit boek had, alom in den lande, zijn momenteel di verse uitgevers geïnteresseerd bij wer ken van de heer Valkenburg. Zo heeft hij een onderhoud gehad met de uitge ver W. M. den Hertog te Utrecht, die nog dit jaar drie boeken van Rik Valken burg zal uitgeven. Het eerste wordt een fors boekwerk van een bundel kerstver halen. In deze bundel komen praktisch uitsluitend onbekende verhalen voor, die door de schrijver in de loop der ja ren op schrift gesteld zijn. Ook heb ben enkele gedichten van hem er een plaats in gekregen. Titels van enkele verhalen zijn: „Pleidooi voor een SS- er", „De hedendaagse, strijd van Van Alderen", „Kerstimpressie uit het Ju- lianaziekenhuis"^ „De eerste vertelling van Morill Forinand", etc. Het tweede is een kerstboek voor meisjes en jongens dat tot titel heeft: „Rinny en de actie". Tenslotte een kerstboekje voor de allerkleinsten: „Kerstfeest in de oude boshut". De kerstbundel zal worden geïllustreerd RHENEN Vorig jaar december werd de firma K. v.d. Brink, Cunera- weg 326, een vergunning geweigerd voor de bouw van een materiaal- en werkloods en het slopen van bestaande houten schuren op een perceel hoek Cuneraweg-Brinkersteeg. De vergun ning zou in strjjd zijn geweest met het geldende bestemmingsplan. De betref fende percelen zijn gelegen in een ge bied, dat is bestemd voor agrarische doeleinden. In de te bouwen loods zou geen agrarisch bedrijf worden uitge oefend, doch in bouwmaterialen. De fir ma Van den Brink is by de gemeente raad tegen de afwijzing in beroep ge gaan. B. en W. delen de raad naar aanleiding daarvan mede, dat de gronden waarop ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS EDE VEENENDAAL Zondag 25 februari Oude kerk 9.30 uur: ds. Graafland; 17.00 uur: ds. Wisgerhof. Julianakerk 9.30 uur: ds. Van Assen- bergh (bev. amb.); 17.00 uur: ds. Langerok. Vredeskerk 9.00 en 10.30 uur: ds. Wis gerhof; 17.00 uur: ds. Van Assenbergh Sionskerk 9.30 uur: ds. Langerak; 17.00 uur: ds. Jongerden. Bejaardencentrum 9.30 uur: ds. Jonger den. Veeneind 15.00 uur: ds. v. d. Haar uit Achterberg; woensdag, 28 februari a.s. 19.30 uur: ds. Middelkoop uit Zwol le. Dijkstraat 14.45 uur: ds. Van Viegen uit Amerongen. Ilerv. gemeente „Sola Fide": 10.00 uur: ds. Vijzelaar; 17.30 uur: ds. Nijeboer. Geref. Kerk: Oude kerk 9.30 uur: ds. D. van Enk (bev. lidmaten); 17.00 uur: dr. Weij- larid te Arnhem. Petrakerk 9.30 uur: ds. Terlouw en 17.00 uur: ds. Van Enk. Oude kerk 11.15 uur: ds. Van Assen bergh (dienst voor geestelijk gehandi capten). Geref. kerk (Poortkerk) 9.30 en 17.00 uur: ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk 9.30 en 17.00 uur: ds. Lang broek. Pniëlkerk .9.30 en 17.00 u.: ds. Keuning. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 en 18.30 uur: ds. Mallan. Geref. Gemeente (Syn): 9.30 uur lees- dienst; 15.00 u. dhr. J. Baayens; wo. 28 febr. a.s. 19.30 u. ds. Verhoef (voor- ber. H.A.; bevestiging ambtsdragers) Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. Oosten te Utrecht. R.-K. Kerk: Salvatorkerk 9.00 en 11.00 uur: H. Mis; 17.00 uur Lof. Willibrorduskerk 8.00 en 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligings samenkomst; 19.30 uur: Verlössings- samenkomst. Jehova's Getuigen: 9.30 u. „De Wacht toren". studie; 10.30 u. Openbare toe spraak; dinsdag, 27 febr. a.s. 19.30 uur, Theocratische School; 20.30 u. Dienst- vergadering. LIENDEN Zondag 18 februari Ncd. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. E. S. de Lint, H.A.; 18.30 uur: ds. E. S. de Lint. LEERSUM Zondag 25 februari. Ned. Herv. Kerk 10.00 uur: Ds. G. F. Overgaauw 10.00 uur: Jeugdkapeldienst in Reho- both. 18.30 uur: ds. G. F. Overgaauw. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. G. Kaas tra (H. Doop); 19.00 u. ds. J. van Noort (Jeugdienst). Dorpshuis, 10.00 u. Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 u. ds. L. de Zwaan; 17.00 u. ds. Hoorweg. Ned. Prot. Bond: 10.30 u. ds. D. Tjalsma uit Arnhem (Rem.). OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. C. van Vie gen; 18.30 u. eerw. heer W. Visée. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. A. H. Son- neberg uit Kampen; 14.00 u. Bevesti ging ds. J. van Malenstein, intrede. Geref. Gem.: 9.30 en 18.00 u. leesdienst. Oud Geref. Gem.: dinsdag 27 febr. a.s., 19.00 u. ds. Wiltink uit Doetinchem. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk, 9.00 u. ds. J. C. de Bie uit Ecjerveen; 10.30 u. ds. A. Westra; 18.30 u. ds. N. Koore man. Bergschool, 9.00 u. ds. A. Westra. Geref. Kerk: 10.00 u. ds. L. C. Rietveld uit Wageningen; 17.00 u. drs. H. Steendam uit Wageningen. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 17.30 u. dhr. Bayens uit Ridderkerk. Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 17.30 u. leesdienst; wo. 28 febr. a.s. 15.00 en 19.30 uur: ds. Chr. van de Woestijne uit Barneveld (Biddag). Oud Geref. Gem.: 10.00 en 17.30 u. lees dienst; donderdag, 29 febr. a.s. 14.30 en 19.00 u. ds. Mieras uit Krimpen a/d IJssel (Biddag). Ned. Prot. Bond: 10.30 u. ds. G. Ch. van Royen (R.) uit Oosterbeek. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 u. (H.A.): ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10.00 u. ds. A. G. Barkey- Wolf, em. pred. uit Zeist; 18.30 u. ds. G. Lugtigheid, em. pred. uit Zeist. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 u. dhr. B. Roest. Vrije Evang. Gem.: 10.30 u. evang. G. Dolman, de dienst wordt gehouden in het verenigingsgebouw aan de Molen weg. R.-K. Kerk: 8.30 u. H. Mis, .de dienst wordt gehouden in het verenigings gebouw aan de Molenweg. EDERVEEN Ncd. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 u. ds. De Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 18.45 u. ds. Aan- geenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 én 15.00 u. lees dienst. EDE Oud Geref. Gem.: woensdag, 28 febr. a.s. 10.00 en 19.30 u. ds. J. van der Poel (Biddag). RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds. Van de Peut; 18.30 u. ds. A. Terlouw uit Vee nendaal. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. Van de Wal uit Wageningen; 18.30 u. ds. R. Das uit Rijswijk (Gld.). OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. A. Muilwijk. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 18.30 u leesdienst. Geref. Gem. Ned.: 10.00 en 18.30 u. ds. M. van Beek. de vergunning is geweigerd, nog onver minderd aanwezig zijn. De argumenten van sociaal-economische aard, die door de firma worden aangevoerd, vinden B en W geen motieven, die bij de be oordeling van een bouwaanvraag een rol kunnen spelen. Zij stellen nu echter, dat het bij de beoordeling van de bouw aanvraag niet bekend was, welke hou ten opstallen zouden worden gesloopt en welke oppervlakte deze innamen. Thans is pas gebleken, dat de firma voornemens is een drietal houten lood sen af te breken met een gezamenlijke ^oppervlakte van ongeveer 500 m2. De onderhavige loods heeft volgens het overgelegde bouwplan een oppervlakte van 752 m2. B en W zijn tot de conclusie gekomen dat het slopen van een drietal houten loodsen en het bouwen van een stenen loods uit esthetisch oogpunt een verbe tering van de tituatie betekent, zodat zij zich niet meer zullen verzetten, wan neer de raad besluit de bouwvergun ning in beroep te verlenen. Voorzitster herkozen RHENEN De afdeling Rhenen van de Nederlandse Vereniging voor Huis vrouwen kwam gistermiddag in hotel paviljoen „Grebbeberg" in jaarlijkse algemene ledenvergadering bijeen on der voorzitterschap van mevrouw M. G. Heyn-Walch. De presidente was periodiek aftredend, doch werd herko zen. Mevrouw Deys had zich niet her kiesbaar gesteld. In haar plaats werd benoemd mevrouw C. Mijrtssen-Olland. Op aandringen van talrijke midden standsvrouwen werd besloten de activi teiten van de vereniging zoveel moge lijk te richten op de woensdagmiddag of -avond. De eerste zal zijn een mode show, die wordt gehouden op woensdag 27 maart in hotelpaviljoen „Grebbe berg". Uit de verslagen bleek, dat meer dan de helft van het aantal leden actief werkzaam is in de vereniging, hetzij in clubs of in de verschillende afdelin gen. Voor de winter 1968 wordt aan ver schillende plannen gewerkt. Er werden tijdens de vergadering suggesties ge daan voor een «cursus zelfverdediging, de oprichting van een zwem- en gym- nastiekclubje en een cursus pech onder weg voor de autorijdende dames. Het is gebleken, dat de afdeling veel verzoeken krijgt om te collecteren voor charitatieve instellingen. Hoewel men ervan overtuigd was, dat al dat werk bijzonder nuttig is, is het niet mogelijk aan alle collecten medewerking te blij ven verlenen. Het eigenlijke vereni gingsleven komt daardoor in het ge drang. De meeste leden beschikken bo vendien niet over voldoende tijd om aan de verzoeken gevolg te kunnen ge ven. Men zal de hulpverlening beper ken tot wellicht één collecte per jaar. Na de pauze sprak de seer De Bruin van de Stichting „Wol" over wol. Hij behandelde dit onderwerp vanaf het ontstaan op de rug van het schaap" tot aan het eindprodukt. RHENEN Tijdens de jaarvergade ring van de afdeling Rhenen van de Ned. Chr. Vrouwen Bond bleken de pre sidente mevrouw Nanninga en de eer ste secretaresse mevrouw Verbaas niet meer herkiesbaar te zijn. Er werd een nieuw bestuur gekozen, dat als volgt is samengesteld: presidente mevr. Van Wijk-Verwoert. vice-presidente mevr. Meiresonne-V; d. Heuvel, eerste secre taresse mevr. De Jong-v. d. Heide, tweede secretaresse mevr. Buseman- De Jonge, eerste penningmeesteres mevr. v. d. Veer-Grootheest, tweede penningmeesteres mevr. Van Breenen- v. d. Sloot, hoofdpropagandiste mevr. Nomen-Burger, algemeen-adjunct me vr. De Vries-Van Dijk. De jaarvergadering werd opgeluis terd door een Amsterdams damesgezel schap, dat zorgde voor muziek, zang en declamatie. Het was een zeer geslaag de bijeenkomst. De eerstvolgende ledenvergadering wordt gehouden op 12 maart. Ds. Mie- tes uit Zeist zal dan spreken over het onderwerp: Onvervulde profetie." door de bekwame Veenendaalse teke naar de heer M. H. J. C. Koopman, die ook „Zij zagen de dood in de ogen" gedeeltelijk illustreerde. De twee an dere uitgaven zullen worden geïllu streerd door mej. Ada Spaans te Wy- chen. Bij J. P. van den Tol zal in april/ mei van dit jaar het vervolg verschij nen van „Zij zagen de dood in de ogen". Het forse en luxueus uitgevoer de boekwerk heeft tot titel: „Ondanks het moordend lood". Er komen een groot aantal spannende en ware oor logsverhalen in voor waarvan er vele in Veenendaal volkomen onbekend zijn. Het boek wordt geïllustreerd met veel originele foto's en wordt uitgege ven op kunstdrukpapier. Burgemeester mr. dr. J. Hazenberg heeft het weer voorzien van een voorwoord terwijl hem te zijner tijd het eerste exem plaar officieel zal worden aangeboden. Ook is er dan nog bij deze uitgever te verwachten het jongensboek „Fred Haring en het paard van Natte Klaas". RHENEN Zaterdagavond staat Rhenen in het teken van het carnaval. De carnavalsvereniging „De Grapjas sen" uit Den Bosch komt naar de Grebbestad om met zuidelijk tempera ment in hotel „De Stichtse Oever" de bloemetjes buiten te zetten. „Oetel- donk", de carnavalsnaam voor Den Bosch, kan er wel wat van, dat is al gemeen bekend. „De Grapjassen" brengen hun eigen concert mee, dat 12 man sterk is. Het gezelschap komt tegen half acht aan op het Fred. v. d. Paltshof, vanwaar in optocht naar de „Stichtse Oever" wordt gemarcheerd met toestemming van het gemeentebe stuur. Iedereen is gekostumeerd, zodat het een kleurrijk schouwspel belooft te worden. Het carnavalsfeest in Rhenen is voor iedereen toegankelijk. Men dient ech ter wel gemaskerd of gekostumeerd te zijn. Het kan heel eenvoudig, bij voorbeeld met een blauwe kiel en een rode zakdoek. RENSWOUDE In gebouw „Reho- both" te Renswoude wordt woensdag een bejaardenmiddag gehouden. De heer en mevrouw Vermeulen-Esser uit Renswoude zullen aan de hand van kleurendia's een lezing houden over hun reis naar Israël. Het echtpaar Vermeulen hebben deze réis vorig jaar gemaakt. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen maken bekend, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de Stichting Algemeen Ziekenhuis Veenendaal, gevestigd Cuneraweg 425 te Rhenen, om vergunning voor de bouw van een zusterhuis op het perceel, kadastraal bekend gemeente Rhenen, sectie K nr. 3401, gelegen tussen de Ou de Veensegrindweg en de Cuneraweg te Rhenen. Dit bouwplan wijkt af van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Alvorens met toepassing van artikel 20 der wederopbouw bouwvergunning te verlenen, worden eigenaren en gebrui kers van aangrenzende percelen en na bij gelegen gronden in de gelegenheid gesteld om binnen 14 dagen na dagte kening van deze bekendmaking tegen het verlenen van de vergunning schrif telijk bij hun college bezwaren in te dienen. De hierboven bedoelde bouwaanvraag en de daarbij behorende stukken liggen gedurende genoemde periode ter inzage ter gemeentesecretarie afdeling alge mene zaken. Rhenen, 23 februari 1968 B. en W. voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal. ADVERTENTIE Heden, vrydag BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „Goldfinger". Morgen, zaterdag. RHENEN De Stichtse Oever, 2002 uur: Carna valsvereniging „De Grapjassen" uit Den Bosch. BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „Goldfinger". Voorstellingen dagelijks, ook zondags, 14.30, 18.45 en 21.00 uur. REMBRANDT, Velperplein: „Bonnte and Clyde". PALACE, Bakkerstraat, tot en met za terdag: „De Schaamtelozen". Zondag tot en met woensdag: „De 13 slavin nen van Fu Manchu". SASKIA, Looierstraat, voorstellingen 14.30 en 19.30 uur: „De getemde feeks". LUXOR, Willemsplein: ..Wacht tot het donker is". Zaterdag 23.30 uur: „Pa ris-champagne". Zondag 12.00 u.: „Op het altaar der liefde". STUDIO-A, Lange Wal, 18.45 en 21.15 uur, maandag en dinsdag ook 14.30 uur: „Liefde onder voorbehoud". Za- ter-, zon- en woensdagmiddag 14.30 uur: „Vier rakkers en een oude jeep". RHENEN Voor de bouw en in richting van een commandopost ten behoeve van de bescherming bevolking in de kelder van het pompstation van de waterleiding maatschappij aan de Reumersweg te Rhenen vragen B. en W. een krediet van f 10.000.-. Aanvan kelijk was het de bedoeling de com mandopost in te richten in de archief- kluis van het gemeentehuis. Op grond van voorschriften van ho gerhand kon dit plan echter niet door gaan en moest men uitzien naar een plaats, die bovendien excentrisch van de bebouwde kom is gelegen. Aan de maatschappij is een huur ver schuldigd van f 200,- per jaar, waar voor een bedrag ineens is geraamd van f 2000,-. In het kader van de sanering van de uitmonding van de Wilhelminastraat op de Achterbergesestraatweg werden de hieraan gelegen krotwoningen met grond indertijd aangekocht. Nu de woningen zijn afgebroken kan een aanvang worden gemaakt met de reconstructie van deze uitmonding, waarvoor een krediet wordt gevraagd van rond f 21.000,-. Alvorens te beginnen met de recon structie van het gedeelte Kastanjelaan tussen Grebbeweg en Levensdaal$e- weg, zal naar thans is gebleken ook de hoofdriolering door dit wegge deelte moeten worden vernieuwd. Daar voor wordt een aanvullend krediet ge vraagd van f 11.000,-. RHENEN Jaarlijks moet de ge meenteraad gecommitteerden benoe men voor 't afnemen van de eindexa mens op de handelsavondschool. Daar bij moet tevens worden bepaald, wie als voorzitter van de commissie zal op treden. Tot dusver werd steeds het minimum-aantal van drie gecommit teerden benoemd. Het is wenselijk ge bleken om de commissie uit te breiden tot vier leden, zodat bij verhindering van één der gecommitteerden de exa mens normaal doorgang kunnen vin den. B. en W. stellen de gemeenteraad thans voor de volgende commissie in het leven te roepen: Mr. J. Deen, W. Klaassen voorzitter, Mr. J. D. Koster, en C. W. M. Ver- kroost. VEENENDAAL. Geboren: Sas- kia Iris, d.v. K. W. de Groot en A. Olivier; Anthonia Antje, d.v. J. Schol- tus en M. C. Gerritsen; Hendrika Wil- lemina, d.v. N. van der Ende en B. van de Scheur; Marinus Albertus, z.v. M. van Ginkel en P. G. van Altena; Peter, z.v. P. van Laar en J. van Stempvoort; Gerrit Simon, z.v. S. M. Druart en G. van den Brink; Gerda Hermina, z.v. G. Hardeman en C. B. van de Weerd; Jannetje Gerritje, d.v. J. Slok en A. van Soest; Aartje, d.v. J. Schoeman én C. van Dalen. Ondertrouwd: J. Klok en M. Have naar; H. A. Drok en M. Dijkstra; A. van den Bos en M. Achterberg. Getrouwd: M. Lansing en D. van der Veer; J. G. Tombroek en G. Brouwer; F. Spies en G. J. van Baaren; J. W. Sikkema en E. Valkenburg; E. R. Veenstra en C. van Stempvoort; D. E. van Boeijen en H. A. Otte; P. N. Has selaar en H. van der Sluis; C. E. Cou- mans en J. T. van Soest; C. G. van Dijk en G. van de Wardt. Overleden: Jan van den Berg 80 jr.; Hermanus van Doorn, 83 jr.; Cornelis de Gooijer, 81 jr.; Jannigje de Man, 65 jr. echtgenote van P. van Doorn. Geboren: Imke, d.v. W. v. Harten, en H. Oorlog; Johanna J. H. M. d.v. A. Beukhof en J. P. E. Gijsbertsen; Theodoor A. J., z.v. B. J. M. Maijen en G. v. Uijtert; Mark, z.v. J. de Groot en J. C. E. Boom; Femke J., d.v. A K. v.d. Vlis en A. M. D. Stelwagen; Marianne M. E., d.v. J. J. Overdijk en A. Beijer; Arianne, d.v. G. Koster en J. Meulink; Aartje, d.v. A. Braafhart en W. v. Binsbergen; Dirk, z.v. C. v. Grootveld en A. Wurster; Wouter, z.v W. Thomassen en D. v.d. Top; Ronald, z.v. B. Kroesbergen en A. v. Maanen; Lorenzo F., z.v. U. di Pietro en T. C. v.d. Sluijs; Babette W. S., d.v. M. W A. Breedveld en S. H. Schauw; Maria J., d.v. G. Hertgers en M. E. Gijsbert sen; Wulfert, z.v. E. J. v.d. Berg en D. F. Baars; Hendrina C., d.v. A. Slot boom en M. A. v.d. Haar; Jacob, z.v. J. Franken en T. Klaver; Barend, z.v. B. Groeneveld en R. v. Aggelen; Ro nald J„ z.v. J. v. Es en J. N. v.d. Kip- pe; Johanna, d.v. M. Struijs en J. Don-1 kersteeg; Brandina G„ d.v. A. Jochem- sen en B. W. v. Donkelaar. Ondertrouwd: Sydney G. R. Jansen en Irene Koudijs; Willem F. Werner en Anna A. Noordijk; Henry v. Beek en Johanna ,L. v. Hierden; Johannes van Beek en Gijsbertje v. Ginkel; Jan Klók en Anna Vink; Johan W. Luijrink en Gerritje H. Hei wegen; Hendrik Schor- temeijer en Evertje v.d. Langemeen. Getrouwd: D. Kleinrensink en G. L. Hardeman; J. G. Tombroek en G. Brou wer; J. A. L. Koot en E. Beukhof; G. J. H. Verwoert en W. Lagerweij; H. K. Brandsma en A. G. C. Fikenscher. Overleden: Gerritje Zeggelaar. geh. gew. met G. v. 't Land, 74 jr.; Gerrit v. Ruler, 57 jr.; Cornelia J. de Boef, geh. gew. met D. v. Alphen, 75 jr.; Jan Kuiper, 56 jr.; Antonia W. M. v. 't Hui lenaar, e/v J. G. Scheerder, 41 jr.; Hendrika C. Pitlo e/v A. v. Homoed, 90 jr.; Johannes Walbeek, 75 jr.; Her manus Pluim, 61 jr.; Rijk v.d. Kraats, 86 jr.; Jan van Eek, 78 jr.; Maria v. Dijk, geh. gew. H. v.d. Berg, 90 jr.; Louise E. Stache geh. gew. met P. v. Varik, 86 jr.; Gijsbert Heiwegen, 81 jr.; Lutje Rozenboom, geh. gew. met W. Schoenman, 86 jr.; Jan v. Breenen, 68 jr.; Maria G. Balt, geh. gew. met J. de Vries, 84 jr.

De Vallei | 1968 | | pagina 5