S.G.P. onthield steun aan PvdA-wethouder die toegezegd was Toneelvereniging wil iets voor Eist gaan betekenen Nederlandse pianist die zuidelijk temperament in zijn spel doet Veiling Septer Tiel MARKTBERICHTEN Jan Wijn speelt 6 maart met USO Veiling Kesleren G.S. keurden raadsbesluit Rhenen af Geest PIANIST GEEN ZEELEEUW MET BAL OP DE NEUS Jongetje (3) gewond na aanrijding Zuster reed bromfietser ziekenhuis in P.v.d.A.-iractie onthulde: Derde deel Prinses Juliana1 bespreekt feest Koninginnedag Te weinig Vergadering van de kiesvereniging SGP Embleem voor „de Kangeroes99 „Schiethamer" ontvreemd VANAVOND UITVOERING OP EIGEN RISICO E.R.V. viert eerste lustrum KEKS VERLOOFDE DINSDAG 27 FEBRUARI 1968 VEENENDAAL De fractie van de Partij van de Arbeid in de gemeente raad van Veenendaal legde gisteravond tegenover de leden verantwoording af van het beleid tussen 1 september 1966 en 16 oktober 1967. Onder de zaken die in de discussie aan de orde kwamen was de kwestie rond de wethouders verkiezing in 1966. Een der aanwezigen informeerde naar de rol van de heer G. J. van Deelen. fractievoorzitter van de Staatkundig Gereformeerde Partij. Uit het antwoord van fractievoorzitter Van Remmerden bleek, dat de heer Van Deelen tijdens de vergadering van het seniorenconvent geen enkel bezwaar ge opperd had tegen de kandidatuur van de heer Koppenberg van de PvdA. maar dat tijdens de raadsvergadering bleek, dat hij en zijn fractie tegen gestemd hadden. Van de raadsfractie waren aanwezig wethouder R. Koppenberg en de heren C. G. van Hallen en B. van Remmerden. Eén der aanwezigen, een oud-raads lid, stelde de volgende vragen: „Is het juist, dat in de besprekingen van het seniorenconvent de heer Van Deelen zich niet gekant heeft tegen de kandi datuur van de heer Koppenberg als wethouder? Is het juist, dat de heer Van Deelen tijdens of enkele minuten voor de raadsvergadering gezegd heeft dat zijn fractie niet op de kandidaat wethouder van de PvdA zou stemmen? Is het juist, dat onze fractie daarop niet tijdens de openbare vergadering van de raad heeft gereageerd?". De heer Van Remmerden, die als voorzitter van de fractie de meeste vragen tijdens de discussie beant woordde zei op deze vragen: „Het is waar. dat de heer Van Deelen niet in de commissie gezegd heeft iets tegen de kandidatuur van de heer Koppen berg te hebben. Ik heb een reactie nog uitgelokt, maar deze is niet gekomen. We wisten natuurlijk wel, dat de SGP om principiële redenen niet op een kan didaat van de PvdA kon stemmen. Voor het begin van de vergadering, waarin over de wethouderszetels ge stemd zou worden is de heer Van Dee len naar de heer Koppenberg toege gaan en heeft hem verteld, dat zijn fractie niet op hem kon stemmen, om principiële redenen. Hij verklaarde uitdrukkelijk niets tegen de figuur van de heer Koppenberg te hebben, maar deze juist zeer te waarderen. ,.Ik ben er, hoewel ik na de uitslag van de stemming met mijn oren zat te klappe ren, niet in de raadsvergadering op in gegaan. Op de „plaats waar dat thuis hoort" heb ik de fractie van de SGP wel v?rteld wat voor „kerels" ze wa ren eer Van Deelen heeft toen vei dat hem bijzonder speet nic s de bespreking over de be- zett n de wethouderszetels gezegd te hei. .en, dat zij niet op een PvdA- kandiddat zouden stemmen. Op zijn manier heeft hij hiervoor zijn excuus aangeboden. Wij hebben er toen een punt achter gezet, omdat ook duidelijk is geworden, dat ze wel respect voor de heer Koppenberg hebben". Hetzelfde lid vroeg ook naar de gang van zaken rond de verkiezing van een vierde wethouder: „Welke motieven hebben voorgezeten bij deze stap? Was het motief, dat 1 wethouder slechts voor 1/3 deel zijn kracht kon geven of waren de wethouders zodanig belast, dat er een vierde wethouder bij moest komen? Heeft de fractie zich wel ge realiseerd, dat door uitbreiding van het college de inspraak van de PvdA, politiek gezien, kleiner werd?" De heer Van Remmerden antwoord de: „Op een gegeven moment werd het seniorenconvent bij de burgemeester geroepen. De burgemeester heeft ons la ten zien. hoe de taken van de wethou ders lagen. Het zou de oorzaak ge weest kunnen zijn, dat wethouder Van Kuijk een lange tijd ziek was geweest, maar ik geloof niet dat dit de reden was. Het wethouderschap werd een volledige dagfunctie en daarop was de vergoeding niet berekend. Daarom is het opgelost door een vierde wethouder te benoemen. Er kwamen twee kandi daten naar voren. In het begin waren we met geen van beiden erg gelukkig. Ik moet hier ech- KESTEREN Op maandag 4 maart, 's avonds om acht uur, houdt de oranje-vereniging „Prinses Julia na" te Kesteren een algemene leden vergadering in café Deker. Aan de orde komen de gebruikelijke huishoudelijke zaken, maar een be langrijk punt van bespreking zal zijn de viering van Koninginnedag 1968. Aan de leden worden suggesties ge vraagd. KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren gisteren als volgt: Goudreinette: EI 65—75: 25—26; EI 75—85: 35—36; EI 85—95: 35; EII 65—75: 20—25; EII 75—85: 28—33; EII 85—95: 2834. Aanvoer: 45 ton. Laxton's superb.: EI 6065: 2438; EI 65—70: 30—37; EI 70—75: 44—54; EI 75—80: 52—54; EII 60—65: 20—23; EII 6570: 25—30; EII 70—75: 34—40; EII 7580: 4046. Aanvoer: 18 ton. Golden Delieoius: EI 60-65; EI 65-70; EI 70—75: 54; EI 75—80: 59; EII 60—65: 29—34; EII 65—70: 36—40; EII 70—75: 40—49; EII 75—80: 48—55. Aanvoer: 12 ton. Jonathan: EII 60—65: 16—19; EII 65— 70: 21—25; EII 70—75: 27—29; EII 75— 80: 2435. Aanvoer: 5 ton. Rode goudreinette: EII 6575: 2427; EII 75—85: 37—39; EII 85—95: 35. Aan voer: 2 ton. Conference: EII 5565 8486; EII 6575: 97. Aanvoer: 1 ton. Lombartscalville: EII 6070: 2423; EII 70—80: 30—36; EII 80—90: 32—37. Aanvoer: 4 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg. ter vaststellen dat wethouder Bast- meijer zeker geen teleurstelling ge worden is. Dat we niet op de heer Van Deelen gestemd hebben vindt zijn oor zaak niet in het feit, dat Van Deelen ook niet op onze kandidaat gestemd heeft. Dat is voor ons zelfs geen punt van bespreking geweest. We hebben al leen niet op hem gestemd, omdat het negatieve standpunt van de SGP over maatschappelijk werk bekend is. ter wijl dat één van de portefeuilles van de nieuwe wethouder zou worden. Het minder inspraak hebben in het college krijgt een ander aanzien, als men let op de portefeuilles, die door de heer Koppenberg beheerd worden. Dat zijn de „zwaarste". Een aanwezige maakte er bezwaar tegen, dat de PvdA-fractie weinig in de persverslagen van de raadsverga deringen komt. Hij stelde de fractiele den voor om wat meer uit de commis sievergaderingen te praten. Hij dacht dat de kiezers voor de dergelijke din gen gevoelig waren. De heer Van Re- merden verklaarde, dat hij er beslist bezwaar tegen had, wat door de heer Van Hal ondersteund werd, om na uren praten in de commissievergade ringen er ook nog eens in de raadsver gadering over te beginnen. Hij noemde dat „leuteren". De vraagsteller zou graag de com missievergaderingen openbaar willen maken. Volgens de leden van de frac tie is dat door de Gemeentewet onmo gelijk gemaakt. „We zien in de com missies echter vaak kans om onze vi sie in het voorstel van B. en W. te laten doorklinken, iets waarvoor wij met de minderheid die wij hebben in de raad, tijdens de openbare vergadering geen kans toe hebben", merkte de heer Van Remmerden op. Eén der vele vrouwelijke aanwezigen een unicum op een politieke verga dering, had vragen over de „door stromingsverordening". Vooral het feit dat indien de pot leeg is, men niet meer voor een uitkering in aanmerking komt, lag haar zwaar. De heer Van Hall vertelde, dat dit één van de din gen was waarvoor hij altijd beducht was geweest. Dat standpunt heeft hij in verschillende raadsvergaderingen laten blijken. Tijdens de commissie vergadering, waarin een wijziging van de verordening aan de orde kwam heeft hij voorgesteld f 50.000,- uit de al gemene middelen beschikbaar te stel len. Dat voorstel is door het college overgenomen, zij het dat de dekking op een andere manier gevonden werd, dan hij had voorgesteld. RHENEN Vanochtend verscheen een aanvullend voorstel voor de Rhe- nense gemeenteraadsvergadering van hedenavond. Het voorstel heeft betrek king op een grondtransactie, die vorig jaar in de raadsvergadering van 31 ok tober is behandeld. Het gaat om de aankoop van enkele percelen met op stallen, gelegen aan de Nieuwe Vee- nendaalseweg. De raad besloot vorig jaar tot aankoop voor f 30.000, Gedeputeerde Staten van Utrecht delen echter mee. dat aan dit raadsbe sluit geen goedkeuring kan worden verleend, omdat zij zich niet konden verenigen met de koopsom. GS ver zoeken om de aankoop opnieuw te be zien en een lagere koopsom te bedin gen. Tijdens de inmiddels heropende on derhandelingen konden burgemeester en wethouders een koopsom bedingen van f 24.000,De raad wordt voorge steld het in oktober genomen besluit in te trekken en over te gaan tot aankoop van de percelen voor f 24.000, i Op woensdag 28 februari 's avonds om half acht hoopt de kiesvereniging van de S.G.P. te vergaderen in het ge bouw van de Geref. gemeente aan de Fluiterstraat. Spreker is ir. F. C. Moree uit Geldermalsen. Het onderwerp is: christen-radicaal of radicaal christelijk? Nuchtere Kalverenmarkt. Utrecht, 26 febr. Aanvoer 236 nuch tere kalveren. Prijs per stuk van f 40,- tot f 55,-; prijs per kg van f 1,35 tot f 1,60. De handel was willig. VEENENDAAL De herenploeg die iedere zaterdagmorgen onder leiding van sportschool Van der Velde in de bossen rond Veenendaal aan lichame lijke ontspanning doet heeft sinds vori ge week een officieel embleem gekre gen. De ploeg zal in de toekomst voort bestaan onder de naam „De kangeroes". Ook de leden van de ploeg springen ie dere zaterdagmorgen, ongeacht de tem peratuur, door de bossen en heren die hieraan mee willen doen kunnen zich nog aanmelden bij de heer T. van Beek, Achterkerkstraa*. 16 of J. H. van Hardeveld, Zandstraat 5. VEENENDAAL Gedurende het weekend is ingebroken in de uitvoer derskeet van bouwbedrijf Van E. Er wordt een „schiethamer" en een hoe veelheid patronen vermist. ELST De Elsterse Resiteer Vereniging geeft vanavond in gebouw Pniël te Eist haar eerste toneeluitvoering op eigen risico. De opbrengst van deze toneelavond is bestemd voor de verbetering van het interieur van gebouw Pniël. ERV heeft tot nu toe alleen maar besloten voorstellingen gegeven voor verenigingen. Als van avond biykt, dat de inwoners van Eist toneelliefhebbers zijn, zal de vereniging in de toekomst meer van dergelijke avonden organiseren. De opbrengst is dan steeds bestemd voor een goed doel. „Wy zyn niet op winst uit", zegt de oprichter en geesteiyk leider van de toneelvereniging, de heer G. Zandhuizen. „Het is voor ons alleen maar een hobby". De toneelvereniging bereidt zich momenteel voor op de viering van het eerste lustrum in het volgende seizoen. Nog deze zomer bestaat ERV vijf jaar. De heer Zandhuizen vertelt hoe de Elsterse toneelvereniging is ontstaan. „Voorheen lieten wij elk jaar een keer een toneelgroep naar Eist komen voor de jaarlijkse feestavond van de Bestu ren Bond. Dat begon op den duur ech ter een beetje prijzig te worden. We vroegen ons af waarom we eigenlijk zelf niet een toneelstukje zouden op voeren. De heer Zandhuizen is toen met een aantal vrienden en kennissen gaan praten en kwam tot de oprichting van de Elsterse Resiteer Vereniging. Aan die eerste uitvoering werkten ze ven mensen mee. Nu heeft ERV veer tien leden. De heer Zandhuizen is de geestelijke leider van ERV. Men heeft nooit een leider aangewezen maar hij regisseert. hij is de oudste (46) speler van de groep, hij heeft de meeste ervaring op het gebied van het amateurtoneel en de overige leden vragen hem raad als ze die nodig hebben. Het repertoire wordt door de leden gezamenlijk sa mengesteld, alhoewel ook hier het ad vies van de heer Zandhuizen zeer in vloedrijk is. „We vragen bij een uitge verij een aantal stukken en die gaan we op een avond eens rustig doorne men. Als we dan een paar stukken leuk vinden gaan we kijken welke het meest geschikt voor ons is." Met dat „het meest geschikt" wordt hoofdzakelijk bedoeld het minst kostbare stuk wat attributen en decors betreft. ERV kan V.t.n.r.: de heer G. Zandhuizen. mej. G. Zandhuizen. mevr. F. Kok-Vervat de heer B. Kok, zijn broer W. Kok en de heer G. J. Verbeek. Zes leden van ERV in een speciaal voor de fotograaf ge- improviseerde scène. /////////////I f////////////// VEENENDAAL Woensdag 6 maart geeft het Utrechts Symfo nie Orkest weer een concert in het Verenigingsgebouw Als solist treedt dan op de Nederlandse pia nist Jan Wijn, de man „die zoveel zuidelijk temperament in zijn spel doet". Vaak wordt van de heer W'yn gezegd, dat by Hongaars Frans of Italiaans bloed in zijn aderen zou hebben, maar alleen zyn gezicht al bewyst het tegen deel. Jan Wijn is volbloed Nederlander, volbloed Amsterdammer. Hij werd in de hoofdstad geboren en doorliep er het Amsterdams Con servatorium. Zijn „zuidelijk" tem perament bewaart hij alleen voor zijn pianospel, dat in het begin van de jaren '60 door de beroem de Spaanse pianiste Alicia de Lar- rocha is bijgeslepen. Jan Wijn werd in 1934 te Amster dam geboren. In 1954 haalde hij, na zijn opleiding ontvangen te hebben van C. Berkhout, het eind diploma van het Conservatorium. Een jaar later ook zijn solis*endi- ploma. Na 1955 gaf hij recitals in Bussum, Amsterdam, Rotterdam. Amersfoort en Parijs. Hij maak te opnamen voor de Nederlandse radio en voor Radio de la Suisse Romande te Genève. In 1958 be hoorde Jan Wijn tot de prijswin naars van het Concours Interna tional in Genève. In 1960 ontving hij van de Spaanse regering een beurs, die hem in staat stelde les sen bij Alicia de Laroche te vol gen. Daarvoor heeft hij nog een half jaar les gehad van Béla Siki. In d° laatste jaren trad hij op met bijna alle Nederlandse orkes ten. Uit zijn Spaanse tijd stamt de me ning in Spanje dat zijn naam be ter Juan Vino zou kunnen zijn. Sinds zijn tournee, in 1967. door Brazilië heeft men daar ook een tongbrekende vertaling van zijn naam gevonden. Over die tournee door Brazilië vertelde Jan Wijn het een en ander aan de redactie van „Ouverture", het maandblad dat „De Doelen" in Rotterdam uitgeeft. Het volgende is een deel van dat gesprek, dat misschien zijn stoel (denkt er natuurlijk het zijne van) en morgen lees je in de krant of de zeeleeuw de bal goed op zijn neus gehouden heeft. Dat is de hoofdzaak de bal op je neus houden. Voor de rest had de zeeleeuw net zo goed een andere zeeleeuw kunnen zijn. Dat is in een land als Brazilië an ders. Het publiek is er volledig bij dat voel je meteen en dan is het ook werkelijk spelen. Je voel* dat de mensen daar in de zaal zitten te snakken naar een muzi kaal contact. Maak je dat con tact, dan wordt het werkelijk spe len, maak je het niet, berg je dan maar op, want dan gedraagt het publiek zich op het hondse af. Het reageer* onmiddellijk en zonder enige gêne". kan bijdragen tot een begrip van het fenomeen Jan Wijn. „In Brazilië is het spelen gemeen goed, voor de vakmensen zowel als voor het publiek. Als je in Ne derland een concert geeft heb ik vaak het gevoel: au fond maakt het voor het publiek niet veel uit of ze mij nu op het toneel zien ko men dan wel een zeeleeuw met een bal op zijn neus. Een zaal in Nederland is een soort van tempel en een concert een sacraal gebeuren. Iedereen zit op i f§i Jan Wijn had die reactie „zonder „zonder gêne" bemerkt bij hel optreden van een in Brazilië heel beroemd pianiste. Hij zegt ervan: „Triest, maar het ging gewoon niet en het publiek reageerde met een vertoon van ongeïnteresseerd heid dat niet te beschrijven is. Tot het met pijn en moeite tot een toegift kwam: Toen kreeg die pianiste plotseling de geest en toen begreep ik ook iets van haar legendarische reputatie het pu bliek was meteen gillend van ent housiasme. Dat is een mu^ekbe- levenis van een soort die je hier bijna niet kent". Jan Wijn is nu weer terug in Ne derland. Over ruim anderhalve week speelt hij in Veenendaal in het Verenigingsgebouw, dat toch niet veel van een (muziek)„tem- pel" heeft. De „sacrale" sfeer. waar hij iets op tegen heeft, ligt ho pelijk niet in de aard van de Vee- nendalers, zodat het wat Jan Wijn betref* een goed concert kan wor den. Noodzakelijk daarvoor is wel een vol Verenigingsgebouw, vol me* mensen die zich willen open stellen voor muziek en beslist geen genoegen nemen met een „Zee leeuw met een bal op zijn neus". VEENENDAAL Het driejarig zoontje van de familie Van den Berg uit Veenendaal werd gisteren gewond, toen hij plotseling de Buurtlaan-Oost overstak. Hij is in het Streekziekenhuis te Bennekom opgenomen. Het knaapje stak nabij de Polderweg over juist op het moment, dat een auto bestuurd door de heer H. van R. uit De Klomp naderde. Het jongetje werd ge schept en tegen het wegdek geslingerd. VEENENDAAL De 20-jarige leer ling verpleegster Marijke K. reed op de hoek van de Patrimoniumlaan/Ge- rard Doustraat de bromfietser J. D. S. uit Veenendaal het ziekenhuis in. Zij trad onder het toezicht van de heer P. K. als leerling-chauffeuse op. Mej. K. naderde vanaf de Doustraat met matige snelheid de Patrimonium laan. Toen zij naar rechts keek, reed de bromfietser tegen haar linkerspat bord aan. De bromfietser was voor haar ongemerkt over de Patrimonium- laan dichterbij gekomen. namelijk net rond komen met de con tributie en de „zeer geringe" verdien sten. „Dat is natuurlijk helemaal niet erg. Het gaat ons niet om het verdie nen, maar we kunnen natuurlijk geen geld uitgeven voor dingen die niet di rect noodzakelijk zijn", aldus de gees telijk leider Als het stuk is uitgekozen gaat men de rollen verdelen. „Elk jaar gaan er wel een paar leden weg door huwelijk en elk jaar komen er ook wel een paar bij. Maar er blijft toch altijd een vaste kern en daarvan weet je welke rol hun het beste ligt." Als de rollen zijn ver deeld gaat men beginnen met het in studeren. Daar hebben de leden over het algemeen weinig moeite mee. „We hebben een keer een speler gehad die niet lezen kon", vertelt de heer Zandhuizen. „Zijn broer las toen de rol voor en dan zei hij hem na. Net zo lang tot hij z'n rol uit het hoofd kende. Hij had dan wel niet niet zo'n grote rol, maar het was toch een hele prestatie". Toch heeft dit lid niet lang deel uitgemaakt van ERV. Als de rollen zijn ingestudeerd begint men met repeteren. Elke week komen de Elsterse acteurs bij elkaar in de oude gymnastiekzaal die zij als repe titie-ruimte van de gemeente toegewe zen hebben gekregen. Als het tegen een uitvoering loopt wordt er intensiever gerepeteerd. Ook komen de leden vaak bij elkaar thuis de rollen doornemen. „De man die het beste is in het leren van rollen is hij", en de heer Zandhui zen wijst op een bescheiden glimlach ende B. Kok. Hij zit nog niet zolang bij de groep. „Dit is mijn tweede seizoen. Ik ben op aandringen van mijn broer by de vereniging gegaan. Ik wilde eerst al wel maar ik durfde niet. Op 'n gegeven moment had de vereniging echter uitvoering terwijl er twee ziek waren. Toen moeest ik wel invallen." Zijn knobbel voor rollen leren kwam toen wel van pas. Hij moest binnen een week zijn aandeel in het stuk kennen, dat bovendien nog vrij groot was ook! „Hij leert niet alleen zijn eigen rol maar hij kent altijd het hele stuk", voegt de heer Zandhuizen er nog aan toe. De broer, die de heer B. Kok bij het toneel heeft gesleept is de heer W. Kok. Hij draagt ERV een warm hart toe. Om meer dan een reden overigens, want hij heeft zijn vrouw, mevrouw F. Kok-Vervat tijdens de repetities leren kennen. Dit is trouwens niet het enige paar dat het geluk bij ERV heeft ge vonden. Mej. G. Zandhuizen en de heer J. G. Verbeek zijn onlangs met elkaar verloofd. „Dat is door ons eerste stuk gekomen", vertelt mejuffrouw Zand huizen, „Ik was toen dochter van een groot fabrikant en verloofd met een jonkheer. Die jonkheer is nu mijn ech te verloofde". Het is voor mej. Zand huizen te hopen dat de laatstgenoem de verloving een betere afloop zal heb ben dan de eerste. In het toneelstuk bleek haar „verloofde" namelijk een oplichter te zijn, die zich aan het eind bovendien in een rode sportwa gen dood reed. Mej. Zandhuizen houdt van het ama teur-toneel omdat het haar, naar ze zegt, zelfvertrouwen heeft gegeven. „Je gaat je veel vrijer en doelbewuster tegenover allerlei mensen bewegen", zegt ze. „Bovendien kun je je heerlijk op het podium uitleven." De heer Zandhuizen hecht ook veel waarde aan het zelfvertrouwen dat door toneelspe len wordt bevorderd. „Ik vind ook de geest in de club zo fijn", zegt hij. Hij vertelt dat alle leden hard wer ken aan het welslagen van de opvoe ringen. Er wordt elke avond hard ge studeerd. Daarom wilde men ook wel eens meer spelen dan die enkele keer per jaar dat men voor een vereniging optrad. Zo kwam men op het idee om op eigen risico uitvoeringen te gaan geven. En omdat ERV een belangeloze vereniging is bestemde men de op brengst voor een goed doel. „We zyn benieuwd hoe het straks zal gaan", aldus de heer Zandhuizen. „Trekken we publiek? Zou het een suc ces worden?" Als dat het geval is zul len er zeker meer uitvoeringen volgen op deze manier. Maar hoe dat dan zal gaan is nog niet bekend. De leden zijn nu te druk met het instuderen van een nieuw stuk: „De Veendokter". Boven dien bestaat ERV deze zomer vijf jaar en dat wil men goed gaan vieren. Ver dere toekomstplannen van de vereni ging? „We willen eens met z'n allen naar een uitvoering van een groot to neelgezelschap in de stad gaan kijken. En we zyn bezig met onderhandelin gen om deze zomer een aantal uitvoe ringen te geven op de camping „De Thijmse Berg". Maar we weten nog niet wat voor stuk men daar wil heb ben", vertelt de heer Zandhuizen. ERV bestaat uit een enthousiaste groep mensen die andere mensen van hun ontspanning willen laten meege nieten. Dat kan vanavond, van acht uur af in gebouw Pniël. En als men daar geen gelegenheid voor heeft, dan heeft men aanstaande zaterdag nog 'n kans om de uitvoering mee te maken. Veilbericht van de Tielse veiling Septer van maandag 26 februari 1968. Opgave na klasse mm maat. Appelen Cox Orange k.2 Dijkmanszoet x Goudreinet k.l x Goudreinet k.2 x Golden Delicious k.l x Golden Delicious k.2 Jasappel x Jonathan k.2 Laxton Superbe k.2 Lombarts Calville k.2 75/opw 70/75 65/70 87—89 60/65 61—64 55/60 35—37 27—39 26—37 44—49 41—58 25—30 19—28 43—52 38—50 35—40 16—21 18—26 38—44 28—42 20—30 12—22 17—24 18—23 17—21 1619 51—58 37—56 28—43 18—26 33—37 29—34 25—28 Zuurkroet per 100 kg fl. 7,00; rood fl. 6,10; zoet fl. 6,10. Fabrieksfruit per 100 kg blank fl. 9,30; rood fl. 7,60. Peren: Brederode Conference k.2 8991 IJsbouten Perenkroet per 100 kg fl. 4,10. Groenten: Koolraap 79; prei 5280, 3473; uien 913; wortelen 1518; aardappel middel 1012. x is hoofdaanvoer Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. 32—51 16—25 18—51 25—34 108—120 86-106 87—89 89—97

De Vallei | 1968 | | pagina 3