Welke tank moet straks Centurion vervangen Kandidaten zetten best e rupsband voor Keuze uit Chieftain, M 70 of de Leopard Bonaparte Drs. Aarden verzweeg wat Bogaers ervan dacht Prins Claus bij 40-jarig jubileum lab. voor grond- en gewasonderzoek E R R ES Wat doe ie met trek 's avonds laat? Dan pak je zo'n lekker blikje vlees! MOEILIJKE BESLISSING VOOR DEFENSIE: Meer viswater beschikbaar voor sport vissers Vele diefstallen uit auto's opgelost A.N.V.V. deelt hotels sterretjes uit AUTO OVER DE KOP GESLAGEN N.K.V. wil op arbeidsmarkt slagvaardiger beleid Man vrijgesproken, die inbreker in been schoot Weigering visum riep vragen op MOOIE ORDER KEIJZER TAPIJT WEINIG VERSCHIL MARATHONTEST zemen zonder. zorgen TIJDELIJK met gratis wafeldoekje Boze wijze mannengaven fractieleider opheldering: NADERE UITLEG Klasse-indeling op komst I PHILIPS BATTERI JEN I die móéten wel I I Cy m. rned riin 1 Chichester uil weer op reis Nieuwbouw te Oosterbeek in gebruik gesteld ENORME KAART WATERANALYSE TOEJUICHING BROODROOSTER DINSDAG 27 FEBRUARI 1968 AMERSFOORT Het ministerie van Defensie en de Nederlandse legerleiding «laan voor een moeilijke keus, nu het er om gaat de sinds de bevrijding al in gebruik zijnde Centurion-tanks te vervangen door een nieuw type. Met deze materie is men eigenlijk al vanaf 1964 bezig. Toen waren er vijf typen tanks, die voor aankoop door ons land in aanmerking kwamen. Twee zijn er inmid dels afgevallen, de Zweedse „S-tank" en de Franse A MX 30. Defensie heeft thans nog optie op de Main Battle Tank 70, een Duits-Amerikaans ontwerp, dat nu de wat kortere naam M 70 heeft gekregen, de Engelse Chieftain en de Duitse Leopard. Van deze laatste drie werden de twee laatste modellen, waar van Nederland sinds kort van ieder twee proefexemplaren in bruikleen heeft, maandag aan de pers getoond. In een legertent, opgesteld bij de tankwerkplaats in Oud-Leusden, heeft de staatssecretaris van Defensie voor de Koninklijke Landmacht, de heer J. C. E. Haex, enige tientallen journalis ten en officieren ontvangen, waarbij hij verklaarde, dat de proefnemingen met de beide tanks nog wel tot medio 1968 zullen duren en dat pas in de tweede helft van dit jaar een definitie ve beslissing over de aankoop zal kun nen volgen. In die beslissing zal dan ook de thans nog niet voor proeven beschikbare M 70 worden begrepen. Deze tank komt weliswaar wat later voor onderzoek beschikbaar, maar de gegevens erover zullen toch tijdig be kend zijn. Hoe de beslissing ook zal uitvallen, een ding staat vast: de Nederlandse industrie zal een groot aandeel in de levering krijgen. Bedongen werd reeds, dat een zo groot mogelijk deel van de produktie, tenminste vijftig procent, in Nederland zal plaats hebben, waarbij de DAF-fabrieken als hoofdaannemer zullen optreden, uiteraard zoveel mo gelijk met inschakeling van onderaanne mers voor details. Waar het hier gaat om ongeveer 500 tanks, die omstreeks acht ton per stuk gaan kosten, zal een groot deel van de order van circa vierhonderd miljoen gulden als de keus op een van de beide Europese tanks valt hier ver werkt kunnen worden. Ook als de Duits- Amerikaanse M 70 wordt aangeschaft, waarvan er volgens staatssecretaris Haex minder nodig zullen zijn, name lijk ruim tweehonderddertig, zal een groot deel van de werkorder de Neder landse industrie ten goede komen. Deze laatste tank zal echter, mede gezien de meer intensieve elektronische uitrusting, aanmerkelijk duurder wor den dan de beide andere typen, name lijk ongeveer twee miljoen gulden per stuk. De Chieftain en de Leopard, waar- er dus twe<5 van ieder in bruik leen hebben, worden sinds medio febru ari op de tankbanen bij Amersfoort da nig beproefd. De Chieftain weegt leeg 50.240 kg, geladen voor het gevecht 52.435 kg. De lengte is, met het ka non in gevechtsstelling 10.77 meter. De ADVERTENTIE een ~^nl?alon- tapijt KAMERBREED P. STR. MTR. POSTBUS 39 - HILVERSUM DEN HAAG De Kamer voor de binnenvisserij kan de visrechten op de binnenwateren voortaan zo verdelen, dat het vangen van schubvis wordt overgelaten aan de honderdduizenden sportvissers in Nederland. Aalvis van gen blijft voorbehouden aan de enkele honderden beroepsvissers. Dit is de strekking van de wijziging van de Visserijwet uit 1963, die gister avond bij de Tweede Kamer is inge diend door de minister Lardinois (Land bouw) en Polak (Justitie). De bescherming, die de beroepsbin- nenvissers tot nu toe genoten hoeft niet langer te worden gehandhaafd, om dat voor hen alleen de aalvis van be lang is, menen de beide ministers. Daar staat tegenover, dat voor zeshonderd duizend sportvissers in ons land veel meer viswater beschikbaar moet ko men. De beide ministers willen de moge lijkheid open laten, dat beroepsvissers zo nodig schadeloos worden gesteld voor het verlies van hun rechten op schubvis. Op verzoek van de eigenaren, kan de minister van Landbouw en Visserij toe stemming geven dat er in particuliere wateren zonder speciale vergunning wordt gevist met een gewone hengel. De minister kan echter ook bepaalde wateren onttrekken aan de vrije visse rij als dat voor een doelmatig visserij- beheer nodig is. zo wordt voorgesteld. hoogte bedraagt 2,82 m, de breedte 3,50 en de maximumsnelheid 50 km. De Leopard is aanzienlijk lichter en weegt gevechtsklaar 39.000 kg, leeg 36.000 kg. De lengte is 9.53 meter en de hoogte 2,64 meter. De maximum snelheid bedraagt ruim 60 km. Het klimvermogen van beide tanks is 60 pet. De bovenbouw van de Leopard leek ons in het terrein minder kwetsbaar; de wendbaarheid is zo niet groter, dan toch zeker soepeler dan die van de Chieftain en ook spreekt de snelheid een woordje mee. Overigens schijnen, volgens deskun digen, beide tanks qua gevechtswaarde niet zo heel veel van elkaar te ver schillen. Ook de prijzen en de leve ringstijden van deze beide tanks schij nen niet zo veel uit elkaar te liggen. Welke tank ook gekocht wordt, men wil trachten de grote NAVO-tankwerk- plaats in Amersfoort zo produktief mo gelijk te maken. Daarom worden po gingen gedaan het onderhoud en de re paratie van de tanks, ook van die van de bondgenoten, van wie verscheidene ook nieuwe tanks moeten aanschaffen, in Nederland te doen geschieden. Is men thans bezig met medewer king van tal van wetenschappelijke in stituten als Philips voor de elektronica en T.N.O. voor andere technische aspecten de Engelse en de Duitse tank grondig te beproeven, ook de M 70 ver liest men niet uit het oog. Als deze laatste tank aan de verwach tingen zou voldoen en een bestelling DEN HAAG Door bijna een week lang twee Hagenaars te verhoren, heeft de Haagse rechersche bijna zestig dief stallen uit auto's kunnen oplossen. De 23-jarige verwarmingsmonteur J. A. H. en de 28-jarige stoffeerder A. P. beken den diefstallen uit auto's in Den Haag, Wassenaar, Hoek van Holland, Reeu- wijk, Alphen aan den Rijn, Voorburg, Leiden, Zoetermeer, Zoeterwoude en Heemstede. Drie helers in Den Haag, de 42-jari- ge C.V., de 18-jarige W. E. M. en de 23-jarige Haagse opkoper F. A. H., zijn eveneens door de Haagse politie aangehouden. De autokrakers waren vorige week door de politie van Haarlem aangehou den. omdat zij zich in een Heemsteedse straat verdacht ophielden. In hun auto vond de politie talrijke artikelen, die waren gestolen uit auto's. Bij een groot aantal kennissen van de beide Hagenaars vond de politie kle dingstukken, die afkomstig bleken te zijn uit een wagen van een wasserij. Bij de heler C. V. vond de Haagse re chersche twintig autoradio's. Een be stelauto die bij hem voor de deur stond bevatte accu's, plaids, gereedschap en andere auto-accessoires. Alle diefstallen zijn gepleegd tussen oktober en februari. BREDA De Ulvenhoutse garage houder C. B., die op 31 juli van het vorig jaar in zijn garage een inbreker in een been had geschoten, is gisteren door de Bredase rechtbank vrijgespro ken. De officier van justitie had vijfhon derd gulden boete tegen hem geëist. De rechtbank vond dat de garagehou der zijn persoon en goederen had be veiligd; de officier had aangevoerd, dat B. zonder noodzaak een jachtge weer had gepakt „en zich daarmee in een gevaarlijke situatie had begeven". De inbreker was de Bredase woon wagenbewoner H. S. geweest. Bij de garagehouder was al eens meer een geldtas met de dagopbrengst van de benzinepomp gestolen. De garagehouder verdacht S. daarvan. Toen hij S. 31 juli weer in de buurt zag, belde hij de politie en ging zelf met het jachtgeweer, waarvan één haan was gespannen, op wacht staan. Hij betrapte S. op heterdaad en dwong hem te wachten tot de politie kwam. S probeerde het geweer om laag te drukken. Tijdens een worste ling ging het wapen af. Tegen S., die ontkende in de garage te zijn geweest, luidde de eis vier maanden voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. De officier vond dat S. door het verlies van zijn been het moest worden afgezet al voldoende zwaar was gestraft. DEN HAAG Minister De Block (Economische Zaken) heeft gisteren overleg gepleegd met het bedrijfsleven over het prijsbeleid in dit jaar. Hij zei dat het beleid op dezelfde wijze moet worden gevoerd als in 1967. De minis ter beklemtoonde, dat het noodzakelijk is abnormale prijsstijgïhgen sterk in te tomen. wordt geplaatst, dan kan Nederland op aflevering uit de eerste series reke nen. Het is de bedoeling met de vervanging van de oude Centuriontanks in 1970 een begin te maken. Momenteel worden de Chieftain en de Leopard door ploegen van vier man dag en nacht in een soort marathon test beproefd. De persexcursie was door de legerleiding gecombineerd met een van die proefdagen, zodat men in het terrein beide tanks kon observe ren. Met de maatstaven, die men als chaffeur van een voertuig zou hante ren, zouden wij persoonlijk de voorkeur aan de Leopard geven. Militair-tech nisch gesproken zullen wellicht andere maatstaven de doorslag kunnen geven. Doch ook in het kader van ons bond genootschap met de Duitsers zouden wij een Duitse aankoop prefereren. We houden dan de zaak een beetje bij elkaar en onder controle. En dat laat ste lijkt ons ook belangrijk. Bij het onderzoek gaat men ook na of de nieuw te kiezen tank een vol waardige tegenstander kan zijn van de thans in de Oostblok in produktie zijn de T 64, een Russische tank die aan alle landen van het Warschau-pact wordt geleverd. Hoe de keus uiteindelijk zal uitval len, de beslissing zal moeilijk zijn. Het zou gemakkelijker zijn geweest als, zo als staatssecretaris Haex zei, „wij in ons geld en onze technische mensen en apparatuur voor onderhoud zouden zwemmen". Maar zover zijn we nog niet De twee tanks, die thans bij de Landmacht worden beproefd op hun deugdelijkheid. Links de Duitse Leopard en rechts de Engelse Chief tain. Uit deze typen tanks, alsmede de Amerikaanse M70, moet Defensie dit najaar een keus maken ter vervanging van de verouderde Centur iontank. Voor de Nederlandse industrie is hier mee, hoe de keus ook uitvalt, een or der van circa tweehonderd miljoen gulden gemoeid. DAF in Eindhoven gaat de tanks voor een groot deel as sembleren. vileda ADVERTENTIE DEN HAAG De commissie van vier wijze mannen, die zondag haar vergeefse advies over de verkiezing van het bestuur van de KVP heeft uit gebracht, heeft zich heel boos gemaakt op de KVP-radicaal drs. I. M. Aarden. Deze heeft de commissie namelijk wel doen weten, dat haar voorstellen voor de radicalen „niet onaannemelijk" wa ren, maar daarbij verzwegen, dar drs. P. C. .W M. Bogaers geenszins van plan was vice-voorzltter van de KVP te worden. Het eigenlijke standpunt van de KVP- radicalen moesten de wijze mannen pas na hun persconferentie van zondag middag uit radio- en televisieuitzendin gen vernemen. De commissie toont er zich vooral verontwaardigd over, dat in die uitzending werd vermeld, dat de KVP-radicalen zaterdag al aan de com missie hadden meegedeeld, dat bij hen „het minimum van vertrouwen" in de gedane voorstellen ontbrak. Dit wordt ten stelligste ontkend in een brief aan drs. W. K. N. Schmelzer, voorzitter van de Tweede Kamerfractie van de KVP. De brief is door alle vier de wijze mannen ondertekend: mr. J. M. L. Th. Cals. J. H. J. Maenen, mr. C .P. M. Romme en mr. K. T. M. van Rijckevorsel. Drs. Aarden had aan de commissie geschreven, dat de voordracht voor het bestuur „niet onaannemelijk" was, maar daaraan toegevoegd: „Hoewel wij vertrouwen stellen in de voorgedragen samenstelling, biedt zij niet die waar borgen voor een optimaal vertrouwen, die wij noodzakelijk achten". De brief van de commissie zegt hierover: „De ondergetekenden vroegen zich af, of deze laatste uitpraak »n overeen stemming te brengen was met de eer ste. In een zaterdagochtend gevoerd telefoongesprek werd daarom aan de heer Aarden nadere uitleg op dit punt gevraagd. Alleen wanneer wij konden lezen: „niet die waarborgen, die wij noodzakelijk achten voor een optimaal vertrouwen", zou onzes inziens het „niet onaannemelijk" kunnen worden gehandhaafd'. „Wij deelden de heer Aarden mede, absolute zekerheid op dit punt te wil len hebben, omdat zulks nodig was voor de eindredactie van ons rapport, dat zoals ook aan de heer Aarden sinds enige tijd bekend was die mor gen zou worden vastgesteld". „Tot tweemaal toe heeft de heer Aar den op onze nadrukkelijk vraag geant woord: „De voorstellen zijn voor ons niet onaanvaardbaar; wij houden het dus bij de uitspraak: niet onaanneme lijk". Hij heeft in voornoemd gesprek er wel op gewezen, dat het zeer moeilijk zou zijn tot het herstel van vertrouwen te komen, maar hij heeft met geen woord er over gesproken, dat de heer Bogaers die van voornoemde brief op de hoogte was niet bereid was als vice-voorzitter in het nieuwe dage lijks bestuur zitting te nemen". DEN HAAG De Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingen verkeer gaat de hotels, bungalows, kampeercentra en restaurants in ons land in klassen onderverdelen. Dat zal gebeuren met sterretjes achter de naam van het betrokken bedrijf. Vijf sterren is de hoogste onderscheiding die wordt gegeven, één ster de laagste. Niet alle horecabedrijven komen in aanmerking voor een classificatie. Er zullen minimum-eisen worden gesteld. De ANVV heeft met deze maatre gel het heft in eigen handen genomen. Ongeveer een jaar geleden heeft zij sa men met de ANWB en het ministerie van Economische Zaken over de moge lijke invoering van classificatie gespro ken. De kwestie werd volgens de ANWB daarna verdaagd tot een later tijdstip. De ANWB is zeer verrast, dat de ANW nu plotseling zonder verder overleg eigen initiatieven heeft ontwik keld. De toeristenbond zal zich nu na der beraden, temeer daar hij al jaren ADVERTENTIE SUVA (Reuter) Sir Francis Chi chester denkt er aan nog eens om de wereld te zeilen, maar dan met zijn vrouw bij zich. Hij vertelde dit in Suva op de Fiji- eilanden, toen hij daar aankwam aan boord van de Port Nelson op zijn reis van Londen naar Nieuw-Zeeland. Chi chester wil dan via het Panamakanaal, door de Straat Torres, dwars over de Indische Oceaan en om Kaap De Goede Hoop varen. Het is nog niet bekend wanneer dit avontuur zal beginnen. Sir Francis denkt dat hij niet eerder dan volgend jaar weer een schip zal hebben. „Ik wil het op mijn gemak doen en er drie jaar voor uittrekken". OOSTERBEEK/ARNHEM Prins Claus heeft vanmorgen in Oosterbeek het ge reorganiseerde en gemechaniseerde grondonderzoeklaboratorium van het Bedrqfs- laboratorlum voor Grond- en Gewasonderzoek officieel in gebruik gesteld. Op ztfn rondgang door het laboratorium volgde de Prins een grondmonster, afkom stig uit de tuin van kasteel Drakensteyn. Tenslotte vernam hjj van de computer wat het onderzoek over de chemische samenstelling van dat monster aan het licht had gebracht. Vanmiddag woonde de prins in het Provinciehuis in Arnhem de viering bij van het veertigjarig bestaan van het bedrijfslaboratorium. Prof. dr. A. C. van Schuffelen, hoogleraar in de land- bouwscheikunde aan de Landbouwhoge school in Wageningen, sprak daar over een wereldomvattend grondonderzoek, dat volgens hem als basis zou moeten dienen voor de wereldvoedselvoorzie ning. Het wereldvoedselprobleem kan, vol gens de hoogleraar, teruggebracht wor den tot de eenvoudige vraag, hoeveel plantenvoedende stoffen nodig zijn om voldoende planten voor de voeding van de mens te verkrijgen. Bij een wereld bevolking van 3,5 miljard mensen is hiervoor circa 56 miljard kilo zuivere meststof, (stikstof, fosfaat en kali), no dig, namelijk 16 kilo per mens per jaar. Die meststof moet geleverd worden door de grond en door de mest. Grond onderzoek kan aantonen hoe groot de meststofbron in de grond zelf is en hoe veel mest van buiten af gegeven moet worden. Thans is in de wereld jaarlijks 44 miljard kilo aan zuivere meststoffen beschikbaar, dus te weinig. Dit tekort dwingt tot een zo deskundig mogelijk mondiaal gebruik van de meststoffen, waarbij grondonderzoek een bijdrage moet leveren tot een zo Juist mogelij ke distributie. De uitvoerbaarheid van een wereld omvattend grondonderzoek, aldus prof. Van Schuffelen, hangt samen met de mogelijkheden, die aanwezig zijn en ontwikkeld worden voor een snelle en doelmatige methode van monsterne ming en onderzoek. Het samenstellen van een wereld-bo- demvruchtbaarheidskaart op grond van zo'n mondiaal grondonderzoek achtte prof. Van Schuffelen niet mogelijk. De verschillen tussen de akkers zijn zo groot, dat men de bodemvruchtbaarheid per akker zou moeten weergeven. Men zou al een wereldkaart van vijf hecta re nodig hebben, als men één echte hectare zou weergeven met een spelde- knop op de kaart. Nu er een tekort is aan meststoffen, is er in de wereld zesmaal zo veel bouw land in gebruik als bij een opbrengst van 5.000 kilo graan per ha nodig zou zijn. Bij zo'n opbrengst kan een ha een jaar lang in de calorische behoefte van vijftien mensen voorzien. Voor 3,5 mil jard mensen zou 250 miljoen hectare bouwland dan voldoende zijn, maar er is in de wereld 1500 miljoen hectare in gebruik, plus 2.500 miljoen ha grasland voor dierlijke eiwitproduktie. Prof. Van Schuffelen vond een we reldomvattend grondonderzoek, vooral voor die landen, waar het kunstmestge- bruik nog van geen betekenis is, van groot belang, omdat landbouwgewas sen in de toekomst een belangrijke rol zullen blijven spelen. Vervangingspro- dukten als kunstvlees en margarine zijn beide door industriële bewerking uit landbouwprodukten ontstaan en de land bouw is dan ook niet uit onze samenle ving weg te denken. Synthetische produkten, zoals b.v. synthetisch bereide aminozuren, zullen alleen een rol spelen bij de verdeling van plantaardige produkten. Op zich zelf achtte prof. Van Schuffelen de ver hoging van de voedingswaarde langs de ze weg aantrekkelijk, want de produk tie van rund-, kalfs- of varkensvlees eist vijfmaal zo veel calorieën uit plantaar dig materiaal, als de produktie van kunstvlees. Opvoering van de visstand in onze wateren en de produktie van algen kan men als landbouw-te-water zien, waar bij eveneens bemesting nodig is. Wa teranalyse zal daarbij de tegenhanger moeten zijn van grondonderzoek. In het grondonderzoek onderscheidde de hoogleraar drie fasen. Eerste fase: verkenning van de bodemchemische toe stand. Tweede fase: uit de combinatie van proefvelden en chemisch grondon derzoek komt het bemestingsadvies tot stand. Derde fase: opvolging van het bemestingsadvies heeft geleid tot een goed evenwicht van de bodemtoestand en het meststofgebruik. Nederland heeft het derde stadium bereikt; de meeste ontwikkelde landen zitten nog in de tweede fase, de ontwikkelingslanden in de eerste. geleden een classificatie instelde voor hotels en kampeerterreinen (de blauwe borden met het opschrift Bondshotel). De heer J. A. Risseeuw, directeur van de ANVV zei dat nog langer wach ten onjuist zou zijn geweest. „Wij heb ben besloten om zelf een classificatie in te voeren, omdat het bedrijfschap Horeca dit niet heeft willen doen en omdat In dit overleg met de andere instellingen zoals de ANWB weinig schot zat". Hij neemt aan dat de classificatie binnen zes maanden klaar kan zijn. „Wij zullen er inspecteurs voor aan stellen die het horecavak op hun duim pje kennen". „De ANW heeft", zei hij, „ook haast gemaakt omdat anders het ge vaar bestaat dat teveel organisaties zich bezig gaan houden met het inde len in klassen van hotels en andere be drijven". De KLM heeft een hotelgids, waarin al een classificatie (met ster nen) voorkomt. Daarbij heeft men zich beperkt tot de hotels in de Randstad. De heer Risseeuw is ervan overtuigd dat de indeling in klasse „stimulerend werkt voor de verkoop van het „pro- dukt" (zoals in andere landen is geble ken) en ook dat het peil van de bedrij ven met een of meer sterren zal ver beteren". De classificatie is volgens hem, ook gezien de steeds feller wor dende internationale concurrentie, een noodzaak. Hij staat open voor elke sa menwerking zoals met de ANWB. „Dat is vanzelfsprekend", zegt hij. De heer N. W. Bouwes, directeur eigenaar van de Bouweshotels in Zand- voort en hoofdbestuurder van de Hore- caf, juicht het initiatief van de ANW toe. „Nu gebeurt er ten minste wat, het bedrijfschap deed niets". De toerist zal er volgens hem, wel bij varen. „Nu vind je hotels met hele dure namen genoemd, die niet altijd zo duur en voornaam zijn, als men aou denken. Ze zullen in de toekomst laag worden geclassificeerd", aldus de heer Bouwes. DEN HAAG Waarom heeft de re gering twee in Praag wonende leden van de Unie van Studenten voor de be vrijding van Zuid-Viëtnam de toegang tot Nederland geweigerd? Dat vraagt het pacifistische Tweede-Kamerlid Van der Spek aan de ministers Luns (Bui tenlandse Zaken) en Polak (Justitie). De twee Viëtnamese studenten waren uitgenodigd door de Studentenvakbewe- ging om lezingen te houden voor haar afdelingen. De SVB heeft Buitenlandse Zaken meegedeeld, dat het hier ging om informatie binnen de universitaire sfeer. De studenten zijn wel toegelaten door Canada en Frankrijk. UDEN Met hoge snelheid is gister middag op de weg tussen Uden en Vorstenbosch een auto uit de bocht ge vlogen en over de kop geslagen. Een der inzittenden, de 36-jarige bankwer ker J. M. Ulehake uit Schijndel, kwam om het leven. De 27-jarige J. Kerkmeester uit Utrecht is zondagavond omgekomen toen de auto, waarin hij zat, bij Baar- le-Nassau tegen een boom reed. Het slachtoffer was met nog vier mensen op weg naar een carnavalsfeest. De 32-jarige bakker W. Bod uit Den Haag is gistermorgen omgekomen na dat hij met zijn bromfiets onder een vrachtwagen was geraakt. De auto had hem geen voorrang gegeven. De zeventienjarige J. Kuipers uit Lis- se is gistermiddag omgekomen bij een botsing tussen twee auto's in Nieuw Vennep. ADVERTENTIE Geheel nieuwe én gelijkmatige roostermethode d.m.v. infrarode stralen kwartselement Geen stroomvoerende delen. Voorzien van schuifje onder het apparaat voor het verwijderen van kruimels. Plus permanent regelbare thermostaat met 9 standen. f64,50 UTRECHT Het Nederlands Ka tholiek Vakverbond vindt dat er spoe dig een meer slagvaardig arbeids marktbeleid moet komen. Het vindt de instelling van een Raad voor de ar beidsmarkt daarvoor zeer belangrijk en dringt aan op een spoedig tussen tijds advies van de Sociaal-Economi sche Raad over dit orgaan. Het NKV is zeer ontevreden over het arbeidsmarktbeleid. Ruim Zicht, het blad van het vakverbond, schrijft deze week over een „falend en ongeïnspi reerd beleid". Het vindt dat de ernstige problemen rondom de werkgelegenheid in enkele delen van ons land, nopen tot het onmiddellijk nemen van maat regelen. De ervaringen van de afgelopen tijd hebben geleerd, dat er het een en an der schort aan bundeling van het regio naal en nationaal beleid. Het lijkt er op dat de rijksoverheid op dit moment de problemen van de verschillende streken onvoldoende onderkent, schrijft het blad. In de meeste geval len wordt een afwachtende houding aangenomen tot het moment dat er een noodsituatie ontstaat. ADVERTENTIE Vleet! Want dat is smakelijk en pikant op zo'n moment. En blikjes vlees kun je overal krijgen.

De Vallei | 1968 | | pagina 7