Schaatswereld moet snel orde op zaken stellen 111(1! CHOCOLADEKORRELS TONIATENF'JHEE i» 39 SARDINES 1.00 K67 KOFFIEBONEN K6IOPLOSKOFFIE SHERRY 'lm 4.25 CO-OP Geen grote prestaties van Nederlanders in Toensberg Tafeltennisteam kansloos tegen snelle Zweden ADVERTEREN DOET VERKOPEN Emmerich Danzer wordt professional II lil mm ËS Amac „De Yeluwe hield winterrit Antwerpse zesdaagse KNLTB toch voor „open" tennis op de goed verzorgde broodschaal prijkt verkade ontbijtkoek VenkcJk ontbijtkoek, mals en kruidig lm ZAK 500 GRftM MELK VAN 1.59 VOOR PUUR VAN 1.49 VOOR co-op elleboog 400 gram franse blik 200 gram £kc«„ 2.60 reuzenpotQ CA 200 gram oallu jimene; En altijd qrafiszeqels vooreen aandeel inde winstI De man: een aktie-man. Die hard en graag werkt om goed te levenDie niet moe en uitgeblust thuiskomt maar gul openstaat voor z'n gezin en een nieuw stuk van de dag. Z'n bier: prachtpils van Amstei. Barstensvol gebrouwen met wat zij vindt dat hij verdient\dmsdemaii\ misrnbier Ontdek, hoe goed en fijn Verkade Ontbijtkoek smaakt. Een likje boter, bedachtzaam proeven... ...mmmmals Heerlijk kruidig. Op de boterham ook erg lekker. Maar dat heeft bijna iedere fijnproever al ontdekt. WOENSDAG 28 FEBRUARI 1968 Schaatscoach Wim de Graaff heeft de knoop doorgehakt en het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond laten weten, dat hij het bijltje er bij neerlegt. Ondanks de vele tegenstand en tegen kanting heeft De Graaff tot het laat ste moment zijn functie uitgeoefend en zijn besluit pas meegedeeld na de feitelijke afloop van het schaatssei zoen. Dat is een houding, waarvoor men respect moet hebben. De Graaff heeft enkele beroerde jaren achter de rug en hij heeft daarover het een en ander verteld. Bijzonder heden daarover kan men op deze pa gina lezen. Daaruit blijkt, dat hij het bitter moeilijk heeft gehad en dat de houding van onze topschaat- sers Ard Schenk en Kees Verkerk alsmede van het hoofdbestuur van de KNSB alles te wensen heeft over gelaten. Iedere partij bekijkt natuurlijk de za ken vanuit zijn eigen gezichtspunt, maar wij hebben toch weinig reden om te twijfelen aan de mededelin gen, die De Graaff nu heeft gedaan. De houding, die hij in de afgelopen jaren heeft aangenomen is voor ons aanleiding om volledig geloof aan zijn mededelingen te hechten. Hoe het ook zij, het is wèl duidelijk geworden, dat De Graaff niet de krachtige figuur was, die Anton Huiskes in onze schaatswereld was. We hebben er gisteren al op gewe zen. dat De Graaff evenwel zijn functie onder bijzonder moeilijke omstandigheden aanvaardde. De houding, die Verkerk en Schenk blijkens de mededelingen van De Graaff hebben aangenomen, valt op geen enkele wijze goed te praten. Het zou een enorme deining in de Nederlandse zowel als de internatio nale sportwereld hebben veroor zaakt, wanneer men zowel Schenk als Verkerk uit de kernploeg zou hebben gezet, maar toch menen wij, dat dat de beste methode zou zijn geweest om orde op zaken te stel len. Het lijdelijk verzet, dat onze twee toprijders hebben gepleegd heeft zonder enige twijfel een ongun stige terugslag gehad op de ontwik keling van de jeugdige aanwas in de kernploeg. In het verleden hebben wij al eens geschreven, dat de ba sis, waarop de Nederlandse schaats- top rust, te smal is. Het „gerom mel" In de kernploeg kon daarvan wel eens de oorzaak zijn. Intussen blijkt ook uit de mededelin gen van De Graaff weer eens, hoe slap en conservatief de leiding in de KNSB Is. Men heeft nu Schenk en Verkerk een berisping gegeven voor hetgeen zij in het ai dopen weekend voor de televisie hebben gezegd. Maar de heren van het hoofdbestuur en de technische commissie van c!«* KNSB kunnen daarmee hun gezicht niet meer redden. Ook bij de dit seizoen gehouden be langrijke wedstrijden hebben zij o.i. te vaak hun ware aard getoond. Vooraan staan, wanneer er succes sen zijn geboekt, maar zich verder op de achtergrond houden wanneer er iets mis is. Men denke slechts aan de ergerlijke wijze, waarop El- ly v.d. Brom werd bejegend na haar mislukte rit in Grenoble. Nadat zij aan de borst van coach Piet Zwanenburg ruim tien minuten haar verdriet had uitgesnikt werd zij zon der meer aan haar lot overgelaten- Ze kreeg zelfs geen begeleiding naar de kleedkamers... Intussen heeft coach Anton Huiskes la ten weten nog niet door de KNSB te zijn benaderd. Geen wonder overi gens, want Huiskes heeft zelf ver klaard met het huidige bestuur en de huidige technische commissie niet te kunnen en willen samenwer ken. Hij zal niet kunnen verwachten, dat het bestuur en de t.c. voor hem plaats maken. Hoewel wij het ver trek van het grootste deel van be stuur en t.c. niet zouden betreuren... Eén ding is zeker; bij de benoeming van een nieuwe coach zal direct en onmiddellijk een duidelijke beleids lijn dienen te worden uitgestippeld. Leden van de kernploeg zullen zich naar dat beleid hebben te richten en zich eraan hebben te houden. De (nieuwe) moeilijkheden in de KN SB zullen, vrezen wij, wel een ern stige terugslag hebben op de presta ties van de Nederlandse rijders in de naaste toekomst. Niet erg echter, wanneer er goed en degelijk orde op zaken wordt gesteld. In dat geval namelijk zal die terugslag slechts tijdelijk behoeven te zijn. WENEN Volgens het Weense dag blad „Kronenzeitung" zal Emmerich Danzer, Europees kampioen kunstrijden heren en vierde bij de winterspelen in Grenoble, professional worden na de wereldkampioenschappen, die gisteren zijn begonnen. Danzer zal een contract tekenen met de „Wiener Eisrevue". 0 a»ti i i ?i\3 De voormalige coach van de Neder landse schaatsploeg, Anton Huiskes, is gisteren met zijn echtgenote uit Zwe den teruggekeerd. Voor het tv-journaal een gelegenheid hem wederom voor de camera's te halen. ff APELDOORN Ondanks de concur rentie van televisie en carnaval trok ken 104 deelenemers van start op de jaarlijkse winterrit, die ditmaal inder daad een winters tintje had. De uitzet ters Ausma en Onderstal, hadden voor een prachtig parcours gezorgd, dat van Ugchelen via Hoenderloo naar Beekbergen liep, waar de deelnemers weer veel puzzels op te lossen kregen. De rekenkamer had de handen weer vol om voor iedereen het juiste aantal strafpunten uit te rekenen, maar slaag de hierin voortreffelijk, zodat de voor zitter tijdig met de prijsuitreiking kon beginnen, na eerst de uitzetters, maar ook de vele controles te hebben be dankt, voor deze geweldig geslaagde rit. De uitslag werd: A-klasse: 1. Gar- rits, Lunteren 47 str.p.; 2. Hasselaar, Ede 47 str.p.; 3. Berkhof, Ede 49 str. p.; 4. v. 't Veen, Veenendaal 50 str. p.; 5. Groos. Voorthuizen 93 str.p.; 6. Weernekes, Herveld 94 str.p. B-klasse: 1. Dekker, Apeldoorn 56 str.p.; 2. Koldenhof, Apeldoorn 95 str. p.; 3. v. d. Put, Apeldoorn 185 str.p.; TOENSBERG Voor rond 3500 toe schouwers zijn dinsdag in de Noorse stad Toensberg onder gunstige weers omstandigheden. het vroor slechts zes graden, internationale schaatswedstrij den gehouden. De Amerikaans sprinter Neil Biatchford verbeterde met z(jn tijd van 40,4 sec. het sinds 1965 op naam van de Rus Boris Goeljajev staande baanre cord met 0,4 seconde. Van de kernploeg leden noteerde Kees Verkerk de beste tijd op de 500 m.: 42,4. Wereldkampioen Fred Anton Maier won de 3000 m in 4.32.3 vóór Per Willy Guttormsen in 4.34.6 en onze landgenoot Jan Bols in 4.35.0. De resultaten waren: 500 m: 1. Neil Biatchford (V.S.) 40,4; 2. ex aequo: Ivar Eriksen (Noorw.). Johan Lind (Noorw.), Roar Groenvold (Noorw.) 41,5; 5. Magne Thomassen (Noorw.) 41,7; 4.37,4; 8. Svein Erik Stiansen (Noorw.) 4.38,7; 12. ex aequo Arie Eriks en Peter Nottet 4.46,5; 17. Ard Schenk 4.47,8. In het algemeen klassement leidde Magne Thomassen met 87.933 punten voor Björn Tveter (88.038), Ivar Erik sen (88.367), Dag Forness (88.433) en Kees Verkerk (88.517). Jan Bols bezette met 89.083 punten de negende plaats. 6. Björn Tveter (Noorw.) 42,0; 7. As- björn Eide (Noorw.) 42,2; 8. Kees Ver kerk (Ned.) 42.4; 14. Jan Bols (Ned.) 43,2; 19. ex aequo: Ard Schenk (Ned.), Ingar Bollerud (Noorw.), Arie Eriks (Ned.) 44,0; 22. Peter Nottet (Ned.) 44,3. 3000 m: 1. Fred Anton Maier (Noorw.) 4.32,3; 2. Per Willy Guttormsen (Noorw.) 4.34,6; 3. Jan Bols 4.35,0; 4. Dag Forness (Noor- w.) 4.36,2; 5. Björn Tveter 4.36,5; 6. Kees Verkerk 4.36,7; 7. Magne Thomassen ANTWERPEN Bij de neutralisatie van vanmorgen was de stand in de zes daagse van Antwerpen: 1. Sercu (Belg.)Bugdahl (Did.)Jans sen (Ned.) 696 pnt.; 2. Post (Ned.) Pfenninger (Zwits.)Van Looy (Belg.) 657 pnt. Op 1 ronde: 3. Severeyns (Belg.) Renz (Did.)Verschueren (Belg.) 711 pnt. Op 2 ronden: 4. Kemper (Did.) Oldenburg (Did.)Proost (Belg.) 436 pnt.; 5. De Loof (Belg.)Van Loo (Belg.) Seeuws (Belg.) 342 pnt. Op 4 ronden: 6. Lykke (Den.)Eugen (Den.)De Roo (Ned.) 306 pnt. Op 8 ronden: 7. De Wit (Ned.)Bongers (Ned.)Koel (Ned.) 289 punten. AMSTERDAM Het Nederlandse tafeltennlsteam heeft dinsdag in Amsterdam vergeefs geprobeerd de balans van het Tigerman-regime een beter aanzien te ge ven. Na de zes landenwedstrijden, die sinds september met de grootst mogelijke cijfers werden verloren, was tegen Zweden de kans groot, dat althans één partR voor ons land zou zijn. Het Zweedse team, op thuisreis van de open Duitse kam pioenschappen. was namelijk samengesteld uit de nationale nummers 7 (de 17- jarige Rolf Andersson). 9 (de 18-jarige Mikael Svensson) en 10 (de 23-jarige Nils Berthil Billing). Een zo op het oog niet onverslaanbare tegenstander voor het Ne derlandse team, dat van de Zuidslavische gastspeler Vecko geacht werd het no dige te hebben geleerd. Maar opnieuw bleek de starre coaching van de Zuidslavische trainer Tigerman voor zowel Bert van der Helm als Bert Schoofs een te groot beletsel om voor de hand liggende kansen te grijpen. Ze konden het ra zende tempo, dat de contra-attaque vereist, onvoldoende opbrengen, maar mochten desondanks geen drop-shots shots spelen, zelfs niet als de tegen stander meer dan drie meter van de tafel stond. Ook Frans Schoofs werd in de malaise meegesleept. De in eer ste instantie te oud bevonden, doch la ter op grond van eigen prestaties on- passeerbaar gebleken, oud-kam pioen van Nederland, was voor Tiger man weliswaar niet in het keurslijf van de contra-attaque gedrongen, maar miste toch de overtuiging. Zijn voornaamste aanvalswapen, de back hand smash, werd te weinig in het ge ding bracht, waardoor de druk op de overigens solide verdediging te groot werd. Ook hij verloor zijn partijen, maar maakte toch een veel vechtlusti- ger indruk dan Bert van der Helm, van wie Tigerman zuchtend opmerk te: „Bij de training speelt hij 2-2 te gen Vecko, maar in wedstrijden wil het er niet uitkomen. Als hij eerst maar eens een overwinning heeft be haald op een tegenstander van naam, dan zal het wel beter gaan". Of hij met het door Tigerman ge propageerde speltype ooit een dergelij ke zege zal behalen, blijft vooralsnog een onbeantwoorde vraag. „Trainen, trainen en nog eens trai nen", was de remedie, die de Zweed se coach Hagberg gaf. „Van der Helm is eigenlijk wat te lang voor het aan- valsspel. Drie keer smashen gaat bij hem nog, maar bij de vierde maal is hij net te laat. Dat kan alleen door zware training verholpen worden. Laat hem nog eens een paar maanden naar een Zweeds trainingskamp komen". De resultaten van de partijen wa ren: Frans Schoofs - Rolf Andersson 19-21, 21-23; Bert van der Helm - Mi kael Svensson 24-22. 17-21, 17-21; Bert Schoofs - Nils Berthil Billing 19-21, 21- 15, 19-21; Bert van der Helm - Anders son 13-21, 16-21; Frans Schoofs - Bil ling 14-21, 21-11, 15-21. Als toegift werd gespeeld: Bert Schoofs - Svensson 21-17, 18-21, 21-23. Ten aanzien van de voorstellen, wel ke in de komende buitengewone leden vergadering van de FILT op 30 maart 1968 ter tafel zullen komen om een op lossing te vinden voor de gerezen moei lijkheden heeft het bestuur van de KNLTB het volgende standpunt ingeno men: In de eerste plaats zal op deze bui tengewone ledenvergadering behandeld worden het reeds bekende voorstel van Engeland en Zweden om het verschil tussen „amateurs" en „beroepsspe lers" te laten vervallen en slechts te spreken van „spelers". De meerderheid van het bestuur acht het in belang van de tennissport, zoals die zich de laatste jaren heeft ontwik keld, om zich achter dit voorstel te scharen. Mocht dit voorstel niet de vereiste meerderheid behalen, dan zal een com promis-voorstel van de FILT worden behandeld, dat in grote lijnen gelijk is aan het voorstel, dat indertijd door de KNLTB is gesuggeereerd en ook door Frankrijk wordt voorgestaan. Hierbij zal tussen „amateurs" en „beroepsspelers" een nieuwe categorie worden ingevoerd, te noemen „geauto riseerde spelers" („semi professio nals"). Deze spelers mogen uit hun sport materiële voordelen trekken. Zij zullen geen les mogen geven en geheel staan onder controle van hun nationa le bond. Voorts zullen de regels, welke voor deze spelers gelden, door de na tionale bond worden vastgesteld. Bovenstaand bestuursstandpunt zal worden voorgelegd aan de Bondsraads vergadering en de jaarlijkse Bondsle- denvergadering. welke beide op 16 maart 1968 te Utrecht worden gehou den." DITISDEMAH. D PRACHTPILS VANAMSTEL. PRIJZEN GELDIG VAN 29 FEBRUARI t/m« MAART (WIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN) CA 684)9

De Vallei | 1968 | | pagina 10