Veenendaals dagblad Groep-Aarden door PvdA en D '66 als oppositiepartner omhelsd Morgen verklaring van premier De Jong Korte explosie bij Shell eist twee mensenlevens Buiten Situatie in Laos is zorgelijk Scheiding der geesten Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Wm Aanvallen op Saigon en vliegvelden NA UITTREDEN VAN RADICALEN UIT VOOR HET LAATST BIJ FRACTIE- OVERLEG VAN K.V.P. Prins kan zijn rozen beter opruimen Jaarlijks zouden 136.000 huizen nodig zijn Vrouw door vlam vatten van stoof ernstig gewond Uitlaatgassen in dichte garage doodden vrouw Labourgroep wenst soepelere houding in EEG-kwestie EENSGEZINDHEID IN ROME Schending; akkoord van 1962 Koffie duurder Meisje aan kant van de weg door auto gegrepen Bewolking a- Maart in zicht I DRS. BOGAERS FASEVERSCHIL NEUTRAAL BELEG VEROVERING Bur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Recl.- bureau J. Baars. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt In 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prljs 17 cent. Kleine 'annonces „Vraag en Aanbod" op di., do. en za. 1-10 woorden 50, ieder woord meer 15 cent. WOENSDAG 28 FEBRUARI I968 - 42e JAARGANG no. 50 DEN HAAG ln de Tweede Kamer is gistermiddag een progressieve concen tratie geboren. Na het uittreden van de drie radicalen, drs. J. M. Aarden, drs. P. J. J. Janssen en mejuffrouw A. A. M. Kessel uit de KVP-fractie, hebben de PvdA en D '66 de nieuwe groep-Aarden onmiddellijk omhelsd als partner in de linkse oppositie. De ex-KVP'er mr. H. W. van Doorn behoort niet daartoe. Hij heeft ook als Kamerlid bedankt. In zijn plaats komt de Waalwijker K. J. van Laak, die niet radicaal is. Prins Claus heeft gisteren in het Bedrijfslaboratorium voor Grond- en Gewas onderzoek te Oosterbeek na on derzoek van een door hem meege bracht monster grond uit de tuin van „Drakensteyn" het advies gekregen de oude rozenstruiken in het rosarium van dit kasteel maar liever op te rui men. Het wortelknobbelaaltje schijnt daar namelijk zijn verderfelijk werk te doen. Zowel de PvdA als Democraten '66 heeft de groep-Aarden meteen alle steun toegezegd. De socialistische frac tievoorzitter, drs. J. M. den Uyl, meen de dat de PvdA wel het initiatief kon nemen om het gesprek met de nieuw ste fractie de twaalfde in de Twee de Kamer te openen. Mr. H. van Mierlo, fractievoorzitter van D'66 zag het zelfs als noodzakelijk om de groep te helpen deelnemen aan het parlementaire werk, in commissies en dergelijke. Hij beschouwde de af splitsing als het eerste knalletje van de ontploffing van de politieke partijen, die D'66 een jaar geleden als het doel van haar streven aanduidde. Op voorstel van drs. Den Uyl, zal premier De Jong morgenochtend om elf uur het kabinetsstandpunt inzake het uittreden van de groep-Aarden be kend maken. „Maar dat zal dan bui tengewoon kort zijn", kondigde de KVP-fractievoorzitter drs. W. K. N. Schmelzer meteen aan. Het kabinet heeft gisteravond al over deze „rege ringsverklaring" vergaderd. Drs. Aarden doelde in de uitleg van zijn afsplitsing al op het tot stand ko men van een vooruitstrevende concen tratie. De Kamer reageerde er nauwe lijks op, behalve de a.r.-afgevaardigde M. W. Schakel, die riep: „Concentra tie of afsplitsing?" ROTTERDAM Een ontploffing bij Shell-Raffinadcrij Nederland N..V te Pernis heeft vanmorgen om half zes leven gekost aan twee mensen. Er zijn verder geen gewonden, zo deelde de perschef van Shell-Nederland mee. Hij sprak van een „korte eenmalige explo sie" in een ketel, die niet gevolgd werd door brand. Er is op de raffinaderij zelfs geen brandalarm geweest." Bij een ontploffing gevolgd door een hevige brand, zijn vorige maand op de zelfde raffinaderij eveneens twee men sen omgekomen, maar bovendien wer den er toen enkele tientallen gewond. De materiële schade was toen aanzien lijk. Een gedeelte van 250 bij 250 me ter van de raffinaderij werd totaal ver nield. De Shell schatte de schade op ca 100 miljoen. fodra de vorst uit de grond is, zien we de mollen actief worden; waar er veel zitten, verschijnen de ronde zwarte aardehopen als negerhutten in een Afrikaanse steppe. In wei- en hooi land kunnen de energieke wroeters evenmin worden geduld als op het gazon en in de dorpse moestuintjes. Want daar zit de spinazie al onder de grond en in de loop van maart begint men met 't leggen van bonen, erwten, peulen en doppers, met 't planten van kool en 't zaaien van peterselie, radijs en sla. Houdt lentemaand evenwel wat tegen, hetgeen nogal eens het geval is, dan raakt men misschien een beetje achterop en krijgen zij, die zich naar het oude bijbelwoord niet haastten, maar geloofden, nog gelijk. En zo, wandelend door een Veluws dorp, ont gaan u de goede reuken der aarde niet; ze zijn pittig en hartig en mengen zich met de strenge geur van de mest, die over hofbedden, de velden en akkers komt. Ik wil niet verbloemen, dat ik er best van houd, wanneer zo'n vleug je me om de neus speelt met de zachte lucht van ammoniak. Zien we de boer echter bezig met het strooien der on persoonlijke kunstmest, die zich uit donkere wolken in grauwe vegen over bouw- of grasland legt, dan is dit nooit zo echt en wezenlijk, omdat het onde finieerbare voorjaarsaroma aan dit stoffijne poeder ontbreekt, hoe nuttig het zijn mag. Reeds als kinderen on dergingen we dit onbewust, maar toch in diepe behaaglijkheid, omdat we in ons rustige, afgelegen boerendorp za gen, roken en voelden (aan de luwe atmosfeer), dat er na de lange winter een nieuw seizoen aanbrak. Daar kom ik morgen nog even op terug. 28-2-1968 A. B. WIGMAN Bij die explosie werd ook grote scha de aangericht in het Rotterdamse stadsgedeelte Hoogvliet, en ook in Vlaardingen aan de andere zijde van de Nieuwe Waterweg. Verder liepen toen twee naburige fabrieken, Van Leers Vatenfabriek en de Albatros Su- perfosfaatfabrieken, ernstige beschadi gingen op. De slachtoffers van de explosie van vanochtend zijn de 46-jarige J. A. van Marion uit Vlaardingen en de 34-jarige G. J. Rasser uit Hoogvliet, beiden per soneelsleden van de Shell-raffinaderij. De produktie van de raffinaderij, ook in de installatie die bij de geëx plodeerde ketel hoort, wordt normaal voortgezet. De schade is van beperkte omvang; er zijn o.m. enige leidingen beschadigd. DEN HAAG Ervan uitgaande, dat de gemiddelde levensduur van een wo ning 75 jaar is, moeten er jaarlijks tot 1975 136.000 woningen worden gebouwd om in 1970 de woningnood op te heffeh en de woningmarkt volledig te liberali seren en om na 1970 de ontwikkeling van de woningbehoefte bij te houden en een begih te maken met het inhalen van de vervangingsachterstand. Deze achterstand inhalen kan ge schieden door de vervanging op te voe ren van de huidige half procent (voor een belangrijk deel veroorzaakt door brand en wegenaanleg) naar 1,3 pro cent per jaar. Na 1975 zullen er meer dan 136.000 woningen per jaar gebouwd moeten worden. Deze prognose staat in het rapport „bouwperspectief", dat op initiatief van de Zuid-Nederlandse Aannemers Vereniging werd uitgebracht door het Economisch Instituut Tilburg en giste ren werd overhandigd aan de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, ir. F. W. Schut. EINDHOVEN Met zware brand wonden is de 86-jarige mevrouw C. Feyen-Arends uit de Rijnstraat in Acht in het „Binnenziekenhuis" te Eindho ven opgenomen. Haar kleren waren in brand geraakt, toen de houten stoof, waarop ze haar voeten zat te warmen, plotseling vlam vatte. Op het hulpge roep van haar eveneens 86-jarige man snelden buren toe, die de vlammen doofden. Voor het leven van de vrouw wordt gevreesd. De regeringspartijen vormen nu geen hecht blok meer, dat een jaar lang heeft gewerkt en de politiek heeft bepaald, meende mr. Van Mierlo. Hiervan wilde de liberale fractielei der, mr. E. H. Toxopeus, toch wel duidelijk afstand nemen: „Zij zullen horen dat het regeringsblok er nog is". Oud-mihister Bogaers, die uit de KVP getreden is, heeft gisteravond voor de televisie een aantal redenen voor deze stap genoemd. Als de vijf voornaamste uit vele gaf hij op, dat hij het vertrouwen verloren had in het beleid inzake de werkgelegenheid. Hij beschouwt dit beleid als een „be leid achteraf", terwijl er zijns inziens behoefte is aan een werkgelegenheids- strategie, d.w.z. met de nog mogelijk te ontstane moeilijkheden in het be drijfsleven, waaruit werkloosheid kan voortvloeien. Voorts zei hij teleurge steld te zijn in de activiteiten inzake de ruimtelijke ordening. Deze verdient zijns inziens de grootste zorg en het heeft hem bijzonder getroffen, dat an derhalf jaar na het verschijnen van de nota ruimtelijke ordening nog geen eerste programma op middellange ter mijn is bekend gemaakt. Een ander punt van grote zorg noem de hij de continuïteit in de woningbouw. Hij twijfelt er sterk aan of de voor 1968 geplande 125.000 woningen gerea liseerd zullen worden. Eerder zo zei hij, zal dit aantal slechts honderdduizend kunnen bedra gen. Een vierde punt bleek de ontwik kelingshulp, waarin zijns inziens niet die politiek wordt gevoerd, die deze tijd vraagt. Hij wees voor een nadere duidelijk heid te dien aanzien naar de motie- Aarden, die door de Tweede Kamer niet is aanvaard. Tenslotte vond hij, dat er niets ge daan wordt aan de diepe kloof die voor de moderne mens bestaat tussen eigenmondigheid en inspraak in leven en bedrijfsleven, met andere woorden de democratisering van het leven. Inzake het geschil met de in de KVP-fractie blijvende radicalen, zei de heer Bogaers dat het criterium van uittreden eeh persoonlijk oordeel is over het niveau van vertrouwen, dat men nog in de partij kan stellen. Het zal hier zijns inziens veeleer een fase verschil en een verschil in emotionali teit betreffen daft enige andere oorzaak. Hy zei, dat de radicalen, die gebleven zyn, by een verder overleg even wel kom zullen blijven. Inzake de verklaring der „wijze man nen" van verleden zondag zei hij, dat hij dit een volkomen raadselachtige zaak vond. Verleden donderdagavond kwam hij tot het besluit om uit te tre den en hij heeft dit vrijdagochtend aan een der belangrijkste functionarissen duidelijk meegedeeld. Toen hem onder meer gevraagd werd of er nog een kleine kans inzat om op zijn besluit terug te komen, heeft hij letterlijk geantwoord: „Helaas is het voltooid verleden tijd". Sprekend over een „afschuwelijk misverstand", zei hij het onbegrijpe lijk te achten, dat de wijze mannen hun advies om hem als vice-voorzitter van de KVP te aanvaarden, hebben uitgebracht. Op een vraag of de KVP- Bij het fractieberaad van de K.V.P. waren gisterochtend voor het laatst aanwezig de heren (v.l.n.r.) Janssen, Van Doorn en Aarden, die uit de frac tie zijn getreden samen met mej. Kes sel, die door ziekte afwezig was. radicalen een grote aanhang hebben, zei hij, dat de naaste toekomst dit zal leren. )Meer nieuws over de scheuring binnen de KVP vindt u elders in dit nummer. OOSTERHOUT De 46-jarige me vrouw F. de Lege-Rueb is gisternacht in haar auto gestikt door koolmonoxy- de-vergiftiging. De vrouw was met haar twee dochters (negentien en twaalf jaar) in de in de garage staande auto gaan zitten toen bleek dat zij haar huis sleutel niet bij zich had en een mede bewoner van haar huis niet wakker werd van het gebel. Om het niet al te koud te hebben liet zij de automotor draaien. De uitlaat gassen vulden de afgesloten garage en de vrouw en haar dochters raakten spoe dig bedwelmd. De negentienjarige doch ter kwam plotseling bij en wankelde de garage uit om een buurvrouw te waarschuwen. Toen de politie en een arts kwamen, was mevrouw De Lege al overleden. Haar dochters zijn buiten levensge vaar. LONDEN Een groep Labourafge- vaardigden heeft gisteren een motie in het Lagerhuis ingediend, waarin de Britse regering wordt geadviseerd haar huidige tactiek van „alles of niets" in de kwestie van Engelands kandidatuur voor de EEG op te geven. De groep wil dat de Britse regering zich onthoudt van elk optreden, dat er op gericht is Frankrijk van zijn vijf bondgenoten in de EEG te scheiden en de mogelijkheden nagaat van een asso ciatie van Engeland met de EEG als eerste stap naar het volledige lidmaat schap. Minister Luns en de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken, Fanfani, hebben bij het overleg dat zij gisteren in Milaan hebben gevoerd, opnieuw vastgesteld dat zij het eens zijn over de grote lijnen van de Europese politiek. De beide ministers hebben de mogelijkheden onderzocht voor een „gunstig en constructief verloop van de ministers-conferentie van de EEG-landen die morgen in Brussel gehouden zal worden. Op de foto de beide bewindslieden voor het begin van de besprekingen. WW7ASHINGTON Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren zijn grote bezorgdheid uitgesproken over de Noordviëtnamese mi litaire acties in Zuid-Laos. Functionarissen zeggen dat een aanzienlijk aantal Noordviëtnamezen samen met pro-communistische Pathet-Laotroepen in de aan val is gegaan in het smalle zuidelijke deel van Laos, dat ingeklemd ligt tussen Zuid-Viëtnam en Thailand. „Wij blijven berichten ontvangen over aanvallen van Noord-Viëtnamezen en Pathet-Laotroepen en zijn ernstig bezorgd over wat een opmars naar de laaggelegen delen van Laos zou kunnen zijn", aldus het State Department in een korte verklaring. „Deze en andere recente militaire acties van de Noord viëtnamezen in Laos en de Pathet-Lao vormen nieuwe schendingen van de Ge- neefse akkoorden van 1962". De bewuste overeenkomsten moesten de onafhankelijkheid en neutraliteit van Laos waarborgen en behelsden o.a. de terugtrekking van buitenlandse troe pen. De Noordviëtnamezen hebben vol gens Amerikaanse functionarissen ech ter hun troepen nimmer uit Laos terug gehaald. Een woordvoerder van het State Department zei in antwoord op vragen dat het huidige vijandelijke of fensief gericht zou kunnen zijn op be veiliging van de Noordviëtnamese in filtratiewegen naar Zuid-Viëtnam, be kend als de „Ho Tsji Minh-route". „Maar", verklaarde hij, „het valt moeilijk te beoordelen wat hun uitein delijke ambities zijn". Volgens berichten uit de Laotiaanse hoofdstad Viëntiane zetten Noordviëtna mese troepen en eenheden van de Pa thet-Lao hun beleg van de twee zuidelij ke provinciehoofdplaatsen Saravane en Attopeoe voort. Laatstgenoemde stad is door een grote Noordviëtnamese troe penmacht omsingeld. Regeringstroepen zijn in allerijl begonnen met vergroting van de van vitaal belang zijnde lan- dingsstrook. Buiten de stad is het ver scheidene malen tot gevechten geko men tussen regeringspatrouilles en vij andelijke eenheden. Bijzonderheden zijn niet békend. Er zijn ook gevechten uitgebroken tussen Saravane, bijne 200 km ten noorden van Attopeoe en de stad Lao Ngam. Volgens betrouwbare militaire kringen in Viëntiane hebben Pathet- Laotroepen een belangrijke pas ten oosten van de hoofdstad veroverd en dreigen ze nu de voornaamste ver keersweg tussen Zuid-Laos en Viëntiane af te snijden. Amerika heeft tot dusver nog geen speciaal Laotiaans verzoek ontvangen om in te grijpen of meer hulp te bie den. De woordvoerder tekende daarbij aan dat de VS Laos al op beperkte schaal steunen, o.a. met militaire uit rusting, wat de Geneefse akkoorden toe staan. Volgens persberichten bevinden zich in Laos meer dan 40.000 Noord viëtnamezen. AMSTERDAM De koffie wordt vandaag in het algemeen vier cent per half pond duurder. Dit komt door de ho gere omzetbelasting bij invoer van ru we koffie. O DEURNE In de gemeente Deurne is gisteravond omstreeks kwart voor elf het 16-jarige meisje Johanna M. Weiten bij een verkeersongeluk om he leven gekomen. Zij stak met haar fiets een kruispunt over, toen zij door een afslaande auto werd aangereden. SAIGON De Viët-Cong heeft van nacht ophieuw raketaanvallen uitge voerd op militaire installaties in Sai gon, het vliegveld Tan Son Nhoet en de basis Bien Hoa. Het 30 km noordelijk van Saigon ge legen Bien Hoa werd het «zwaarst ge troffen. Veertien personen, onder wie 12 Amerikahen, werden gedood en 25 gewond, terwijl ook grote schade werd aangericht. Rond Bien Hoa werden mortierbe schietingen uitgevoerd op het hoofd kwartier van een Zuidviëtnamees regi ment en een kamp van de „speciale strijdkrachten". In Thu Due, halverwege Saigon en Bien Hoa, werd een opleidingsschool voor Zuidviëtnamese officieren be stookt. Een kadet werd gedood en 10 werden gewond. Vliegtuigen van het Amerikaanse vliegdekschip „Enterprise" hebben gisteren voor de tweede maal in drie dagen tijds het goederenstation van Haiphong gebombardeerd. Amerikaanse vliegtuigen hebben gis teren ook het vliegveld van Dong Hoi, autowegen in Noord-Viëtnam en de Ho Tsji-minh-route in Laos aangevallen. Op een vanmorgen in het Witte Huis gehouden „oorlogsraad" met president Johnson en al diens belangrijke advi seurs heeft de chef van de Amerikaan se generale staf, generaal Earle Whee ler, voorstellen ingediend om het hoofd te bieden aan de huidige militaire cri sis in Viëtnam. Wheeler heeft een bezoek gebracht aan Zuidoost-Azië en heeft uitvoerig overleg gepleegd met de militaire com mandant in Viëtnam, generaal Wil liam Westmoreland. In welingelichte kringen verluidt het dat Wheeler zal aandringen op zo spoedig mogelijke uitbreiding van de Amerikaanse troe penmacht in Viëtnam met 50.000 tot 100.000 man. Zweden heeft officieel laten weten dat het vredesvoorstellen van secreta ris-generaal Thant van de V.N. inzake Viëtnam volledig steunt. Het is daar mee het eerst land geworden dat zich formeel achter Thants streven heeft geplaatst. HORST I)r een ziekenhuis te Horst is vannacht de 16-jarige mej. Gertruda J. P. Lemmens, overleden aan de ver wondingen, die zij opliep bij een ver keersongeluk in het centrum van Horst. Het meisje stond omstreeks half één vannacht langs de weg eft werd ge grepen door een personenauto. Het is dan gebeurd: binnen de KVP 1b het nu ook officieel gekomen tot een „scheiding der gesten". Drie radica len zullen voortaan in de Tweede Ka mer een eigen fractie vormen en wor den aangeduid als „de groep-Aarden". Een fractie die niet by benadering weet hoe groot haar aanhang is, die meent recht te hebben op deze Ka merzetels, omdat zy idealen nastreeft die ook binnen ons volk leven. Idealen die samenhangen met de radicaliteit van het Evangelie. Daarmee heeft deze „groep-Aarden" ook een scheuring teweeggebracht binnen de zogeheten groepering van christen radicalen. Een deel van deze groep (onder wie oud-premier Cals en een aantal Kamerleden) blijft vooralsnog trouw aan de KVP, omdat zy menen dat er binnen deze party nog wèl mo gelijkheden zyn om de eigen idealen zo ver als maar mogelijk is te verwe zenlijken. In theorie kan men beide standpunten billijken. Politiek is enerzijds het na streven van de doelstellingen en idea len die uit de eigen overtuiging voort vloeien en waarmee men meent land en volk het best te kunnen dienen, anderzijds is het een bereidheid om met anderen samen te werken, om een compromis te zoeken. Want zonder compromissen is dit land immers on bestuurbaar in ieder geval onbe stuurbaar als men de democratie geen geweld wil aandoen. Echter, er kan een ogenblik komen waarop het com promis een zo grote omweg lijkt te zijn dat de kans groot is dat men het doel uit het oog verliest. Dat is het moment waarop men „neen" moet zeggen zelfs als die weigering ogenschijnlijk tot gevolg heeft dat men zijn doel nooit meer zal bereiken. Ten slotte kan men met compromissen niet zo ver gaan dat men zichzelf en zyn idealen verloochent. Op dit punt is de groep-Aarden nu ge komen: zij gelooft niet meer dat er binnen de K.V.P. iets terecht kan ko men van de door haar gewenste radi caliteit. En als zy dat inderdaad niet gelooft moet men voor de stap die zij gisteren genomen heeft, respect op brengen. Zonder daarbij onmiddellijk de vraag op de voorgrond te stellen of het nu wel of niet verstandig is. Dat immers zal de tijd moeten leren: aan deze christen-ridicalcn is nu de taak het Nederlandse volk duidelyk te maken wat nu eigenlyk die chris telijke radicaliteit betekent. Het is op dit punt dat we kritiek heb ben op deze groèp. We geloven inder daad dat het christen-zyn iets radi caals in zich heeft. Het christendom vraagt van de mens bekering, een ommekeer iets radicalere is nau welijks denkbaar. We geloven ook dat het radicale christelijke denken op het politieke terrein, het spannings veld van samenleving van mensen en volkeren, consequenties heeft. Daarom juichen we het toe dat de drie grote christelijke partijen thans een eind op streek zijn met het gezamenlijk door denken van wat christelijke politiek in onze tyd zeggen wil en dat zy ver gevorderd zyn met het gezamenlijk opstellen van een programma. Of in dit programma het radicalisme vol doende tot uitdrukking zal komen is op dit moment nog een niet te beant woorden vraag maar juist op dat punt hadden we gehoopt dat de groep die juist op dat radicalisme van het evangelie zo sterk de nadruk legt, een grote inbreng zou hebben. Dat het idealisme dat ongetwijfeld mensen als Bogaers en Aarden bezielt en dat ook leeft binnen de A.R.P. en de C.H.U., een nieuwe, bezielende impuls zou geven aan de politiek in Nederland. Die kans is, dunkt ons, nu kleiner ge worden. Ongetwijfeld heeft deze „groep-Aarden" aanhang wat dat betreft betreuren we het niet dat zy hun Kamerzetels blijven bezetten. Maar zy hebben zichzelf nu in een positie gemanoeuvreerd waarin ze in hun gunstigste geval kunnen uitgroei en tot nog 'n politieke partij in de orde van grootte van D'66 óf met andere politieke partijen tot een eenheid zul len moeten groeien. Een Party van de Arbeid wil dat wel graag en ook D'66 ziet veel goeds in deze ontwikkeling maar de christen-radicalen moeten dan wel beseffen dat deze partyen wel met hun radicalisme willen mee gaan, als dat maar niet te sterk door bet woordje christen benadrukt wordt. Zy zullen moeten beseffen dat zy ook in zo'n „progressieve" concentratie tot compromissen zullen worden gedwon gen en dat die compromissen dik wijls weinig meer van 't evangelisch- radicale in zich zullen hebben. Sommige mensen juichen nu dat deze ontwikkeling de zo begeerde „duide lijkheid in de politiek" ten goede zal komen. Het spijt ons, maar we zien er weinig van. Uit de roep om duide lijkheid is D'66 geboren het bete kent niet anders dan dat we er weer een politieke partij by hebben. Straks zullen we dan ook een christen-radi cale party hebben hoe duidelijk! Laten we hopen dat de christen-de mocraten dan in ieder geval met hun ene program klaar zijn die (al dan niet ook qua organisatievorm) ene gro te christelijke party zou tot dusverre dan de enige bijdrage zijn aan de dui delijkheid. pten hogedrukgebied boven de Noord- zee bepaalt het weer in West- Europa. Er omheen werd met zwakke noordelijke winden minder koude en vochtige lucht aangevoerd, ln deze lucht komt veel bewolking voor, die nagenoeg het gehele land bedekt. Als gevolg daarvan kwam in die gebieden de temperatuurden de nacht van dins dag op woensdag maar net even onder het vriespunt. Alleen in Zuid-Limburg bleef het onbewolkt en vroor het dan ook 3 graden. In het weerbeeld komt overigens weinig verandering. Het blijft somber weer, met veel bewolking en hier en daar mist, terwijl in de temperaturen weinig verandering komt.

De Vallei | 1968 | | pagina 1