Ant. de Ruiter verliet V. W. V. KI, A AR HEID IN GR OOT AANTAL INBRAKEN SIB gaat ook bouwen naast Julianaschool J. H. v. Schuppen gekozen tot nieuwe voorzitter van w.v.Handel en Nijverheid' Bennekomse WV viert met attractiepark 70-jarig bestaan R. J. SIPKEMA WERD V.Z.C.. VOORZITTER Familiedrama MARKTBERICHTEN Streven naar huurprijs beneden f 30.- per week Mensen blijf j bij elkaar 1) 66 zoekt contact niet zijn kiezers Begroting van Amerongen is sluitend Weer tandarts in Amerongen SECTIE j Voorzitter in afscheidsrede: Oliebollenactie voor jeugdgebouw Ds. Jonkers doet zondag intrede HEVGDBENDE ONTMASKERD Transistor uit auto ontvreemd Automobielsliow BMW en Volvo OORSPRONKELIJKE PLANNEN AFGEKEURD Afscheidscadeau onder couvert AAN U HET WOORD V rouwenwereld- gebedsdag Architect Ploeg naar Veenendaal MARKTEN Met brommer tegen auto Uniek BURGERLIJKE STAND j KESTEREN AMERONGEN WOENSDAG 28 FEBRUARI 1968 Spaans echtpaar lag levenloos op bed l'EEN EN DAAL - De politie heeft gistermiddag een Spaans echtpaar dood op bed aangetroffenOnder leiding van de officier van Justitie in Arnhem wordt een onder zoek ingesteld naar de doodsoorzaak. Men denkt aan zelfmoordmaar de mogelijkheid van moord door ver giftiging uordt niet uitgesloten. Het echtpaar, de 42-jarige C. D. B. en zijn 36-jarige echtgenote M. O. P. V., was werkzaam op de KVSW. Zij woonden in een noodwoning, achter de wo ning van de heer Cimarmti aan de Nieuwe weg. Toen de familie Cimarosti tegen de aanvangstijd van de middagploeg nog geen teken van leven van het echtpaar vernam, ging men op onderzoek uit. Op pogingen binnengelaten te worden werd niet geantwoord, waarna een dochter van de familie C. de politie alarmeerde. Twee leden van het politiekorps verschaften zich toegang tot de woonvertrek ken van de Spanjaarden. Zij troffen het echtpaar op bed aan, zonder enig teken van leven. Een gewaarschuwde arts kon slechts de dood constateren. Het onderzoek staat onder leiding van de officier van justitie in Arnhem, in samenwerking met de korpschef van de Veenendaalse politie, hoofdinspecteur W. C. H. Dekker. Men heeft de assistentie van deskundigen ingeroepen en het is waarschijnlijk dat de pataloog-anatoom dr. Zeldennist sectie op de beide lijken zal toepassen, teneinde de juiste doodsoorzaak vast te stellen. Geboren: Jolanda M. G., d.v. J. Jan sen en J. A. v.d. Wardt; Flora S. W., d. v. W. J. Zaaijer en G. A. de Heer. Overleden: A. v. Gestel, 71 jr., echtg. v. H. v. Cornelissen. AMERONGEN Geboren: Willem, zoon van A. Henzen en M. van Doorn; Cornelia Maria Charlotta, d. v. C. Rijnberk en D. G. van Schaik. Ingekomen personen: K. M. Veen- man-Molendijk, Heuvelse Steeg 4 van Rotterdam. Vertrokken personen: J. van Zome ren, Burg. Jhr. H. v. d. Boschstraat 27 naar Rotterdam. UTRECHT Op de Utrechtse paar denmarkt zijn maandag 351 dieren aan gevoerd. De prijzen waren: Luxe paarden 12001650; werkpaar den 1200—1575; oude paarden 9001450; 3-jarige paarden 9001150; 2-jarige paarden 760900; veulens 400625; hit ten 700900; slachtpaarden 2,803,60 per kg gesl. gew.; jonge slachtpaarden 3.404,10 per kg gesl. gew. De handel was vlot. COOP. VEL. EIERVEILING B'VELD 26-2 Aanvoer 322.200 stuks. Stemming vlot. Prijzen (in f per 100 stuks): eieren van 54-55 gramv10,01-10,15; 58-59 gram 10,57 -11,02; 62-63 gram 11,30-11.85; 66-67 gram 12,51-12,80. VETTE KALVERMARKT B'VELD 26-2 Aanvoer 535 stuks, handel stroef. Prijzen: le kwal. 3,70-3,90; 2e kwal. 3,40-3.60 3e kwal. 3,15-3,35. VEENENDAAL Een aantal leden van de politieke partij D'66 in Rhenen en Veenendaal heeft het initiatief geno men tot de oprichting van een afdeling, die de gemeenten Veenendaal, Rhenen, Eist en Amerongen zal omvatten. Deze gemeenten maken thans nog deel uit van het rayon van de afdeling Zeist. Nu komt dan aan deze situatie een eind. De bijeenkomsten en vergaderingen werden meestal in Zeist zelf gehouden, zodat D'66-leden en -belangstellenden uit deze omgeving bepaald geen fre quente bezoekers waren. Woensdag 6 maart zal D'66 zich pre senteren aan zijn sympathisanten in Rhenen, Veenendaal, Eist en Ameron gen, in hotel-restaurant „La Montagne" te Veenendaal. Spreker zal zijn drs. E. G. Visser, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. AMERONGEN Op zaterdag 2 maart wordt in Amerongen weer een oliebollenactie voor het jeugdgebouw gehouden. Het comité dat de oliebol lenacties met de regelmaat van de klok op touw zet, heeft overwogen om de bollen wat kleiner te maken om zo doende het fonds wat meer te spekken door een hogere netto-opbrengst. Be sloten werd uiteindelijk voortaan acht oliebollen te leveren voor een bedrag van f 1.25. RENSWOUDE Zondag 3 maart zal in de morgendienst van de Gere formeerde kerk te Renswoude de be vestiging plaats hebben van Ds. Jon kers emeritus predikant van Delft. Hij zal bevestigd worden door zijn collega ds. Van Stiien, ook een emer. predi kant te Delft en beroepen predikant te Woudenberg. In de avonddienst zal ds. Jonkers zijn intreepreek houden. AMERONGEN Deze week is de gemeentebegroting voor het jaar 1968 aangeboden aan de raadsleden. De be groting algemene dienst is sluitend en laat een betrekkelijke ruimte over voor nieuwe kapitaalswerken, waartoe in de laatste maanden reeds werd besloten en voor andere voorzieningen welke een hoge graad van urgentie hebben. De oorzaak van dit gunstig beeld ▼an de begroting moet worden gezocht ln een ruimere algemene uitkering uit het gemeentefonds waarin zijn begre pen de z.g. verfijningsuitkeringen. Op het gebied van de voorzieningen ten behoeve van het onderwijs zullen m 1968 nog begrotingswijzigingen wor den aangeboden met betrekking tot de verbouwing van de school te Overberg, verbouwing van de school aan de Gast huisstraat, uitbreiding van de kleuter school „Lenteleven" en uitbreiding van de ULO-school aan de Tabakslaan. De lasten, welke uit deze wijziging voortvloeien zullen nagenoeg geheel worden gedekt door de uitkeringen van het rijk. Als urgente nieuwe onrendabele kapi taalswerken welke door het dagelijks bestuur worden voorbereid en waar voor gaarne een beschikbaar bedrag kan worden aangewend zijn b.v. uit breiding sport- en ontspanningsaccom modatie „De Burgwal". In eerste instantie gaat de wens uit naar de grondverwerving ten behoeve van een tweede sportterrein, hetgeen wordt begroot op f 30.000,-- per jaai de bouw van een zuiveringsinstallatie riolering; riolering te Eist; verbete ring Bergweg en de wegen ruilverka veling Overberg. Deze werken, uitgezonderd het sport park zullen belangrijke financiële steun van het rijk en de provincie no dig hebben om tot realisatie te kunnen komen. Vermoedelijk zal de begroting in maart in de raad worden behandeld. VEENENDAAL Door het oprollen van een jeugdbende is de politie de daders van een groot aantal inbraken in bouwketen op het spoor gekomen. Drie dertienjarige jongens blijken zich schuldig te hebben gemaakt aan dief stallen van zeer uiteenlopende voor werpen, zoals een transistorradio, een horloge, een „schiethamer" en deur sloten. Ze verborgen hun buit in een hol aan het Panhuis. Hun laatste „verovering" werd de jongens, G. van D., H. H. en D. K., noodlottig. Dat was namelijk de „schiet hamer" waarmee spijkers in betonnen muren geschoten worden. Zij schoten met dit geval ondermeer op een paard dat in een weide aan het Panhuis stond. VEENENDAAL In de nacht van maandag op dinsdag zijn drie perso nenauto's die op de Grote Pekken ge parkeerd stonden opengebroken. Uit een van de wagens wordt een transis torradio met een waarde van f 40 ver mist. De politie acht het niet minder dan een wonder dat er door het gebruik van dit „wapen" geen ongelukken gebeurd zijn. Een spijker, door een „schietha mer" afgeschoten heeft een vrij groot doordringingsvermogen, en kan in be paalde gevallen een dodelijke uitwer king hebben. VEENENDAAL Automobielbedrijf Middendorp te Ede houdt op 1 en 2 maart in restaurant d'Avondwake te Wageningen (Prof. v. Uvenweg 217) en op 8 en 9 maart in gebouw Eltheto te Veenendaal (Fluitersstraat 2) een grote automobielshow. Allereerst introduceert de heer Mid dendorp daar de BMW 2002 en de Vol vo 145 combi. Maar ook de andere mo dellen van beide merken zijn er te be wonderen. VEENENDAAL Tijdens de gisteravond gehouden jaarvergade ring van de VWV Handel en Nij verheid" hield dc heer Ant. de Rui ter een korte afscheidsrede. Hij zei ondermeer: „Ik heb tegen deze avond opgezien als tegen een berg, maar ik heb me er van overtuigd, dat het in het belang is van de vereniging, dat ik ga. Ook in onze vereniging geldt, dat er een tijd is van komen en van gaan. Als het nodig is, zal ik de vereniging gaarne nog met raad en daad bij staan terwijl ik de belangen van de Veenen daalse winkeliers zal blijven beharti gen als lid van de Kamer van Koop handel in Utrecht. In de loop van de jaren heb ik een groot aantal veranderingen meege maakt in de vereniging. Toen we de vereniging oprichtten was het bijvoor beeld onmogelijk dat een grootwinkel bedrijf lid zou worden. Nu kan men een gezond winkelcentrum niet meer indenken zonder het grootwinkelbe drijf. Ook van onze vereniging maken enige van dergelijke bedrijven deel uit. Ik zal het reilen en zeilen van de vereniging altijd met belangstelling blijven volgen. Eén ding moet me ech ter van het hart: Houdt de zaak bij elkaar. Eendracht maakt nog steeds macht. Voor ik wegging heb ik even de krant gelezen. Als ik zie, wat er in de politiek gebeuren gaat kan ik me alleen maar ergeren. Al die men sen, die menen het goede met ons land voor te hebben en toch steeds maar weer afsplitsingen in de partijen maken. Zo moet het in onze vereniging niet gaan. Nederland wordt door al die partijen onbestuurbaar, maar als er een groot aantal kleine groepjes win keliers onstaat, dan weet de plaatselij ke overheid niet meer met wie er overleg gepleegd moet worden. Ik zou willen waarschuwen tegen winkelverenigingen voor een straat, of vijf winkeliers bij elkaar. Het is voor de toekomst van het allegrootste be lang, dat we bijeenblijven", aldus de heer Ant. de Ruiter in zijn afscheids woord als voorzitter van de winke liersvereniging, een functie die hij bij na 33 jaar bekleed heeft. VEENENDAAL De Veenendaalse winkeliersvereniging „Handel en Nijver heid" nam gisteravond in haar algemene ledenvergadering afscheid van de heer Ant. de Ruiter als haar voorzitter. In zijn plaats werd zonder hoofdelijke stemming de heer J. H. v. Schuppen als voorzitter aangewezen. Voor zijn ver diensten voor de vereniging ontving de heer Ant. de Ruiter een enveloppe met inhoud. Bovendien werd hij benoemd tot ere-voorzitter van de winkeliersver eniging, zodat zijn ervaring voorlopig nog niet voor het bestuur verloren zal gaan. In de plaats van de heer D. J. Anbeek. die in de loop van het vorige jaar overleed, werd de heer E. van Ginkel in het bestuur gekozen. Hij hield zijn be noeming in beraad. Een vrij groot aantal leden van de winkeliersvereniging was opgekomen voor de vergadering. Met applaus be loonden zij de jaarverslagen van secre taris B. van de Pol en penningmeester J. Tak. Uit het verslag van de heer Van de Pol bleek, dat de winkeliers, hoewel men daar niet altijd evenveel van gemerkt heeft, in het afgelopen jaar niet stilgezeten hebben. Vooral de slechts in enkele weken voorberei de Sinterklaasactie voor het „grote bad" was volgens de heer Van de Pol een groot succes geworden. Hij be treurde het dat de auto nog steeds niet is opgehaald, want de uitreiking van de hoofdprijs zou een kroon op het wel slagen van de actie geweest zijn. Na de „gewone" huishoudelijke pun ten droeg de heer Ant. de Ruiter zijn Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Op 1 maart a.s., 's avonds om half acht wordt de vrouwenwereldgebeds dag gehouden in het gebouw aan de Eikenlaan van de Ned. Herv. Gemeen te Sola Fide. Alle vrouwen, die deze avond kunnen vrijmaken worden ver wacht. Het comité hoopt dat alle ker ken nu eens meedoen. De nood der we reld, politieke moeilijkheden, ook maat schappelijke, in alle verhoudingen, de verkondiging van het Evangelie dringen de vrouwen om al deze moeilijkheden in gebed op te dragen aan God, die heel het wereldgebeuren in Zijn handen heeft, dus over alles regeert. Vrouwen in Veenendaal en omstreken, maakt op 1 maart a.s. anderhalf uur vrij (laat uw mannen hieraan meewer ken) om met vrouwen uit verre en vreemde landen de nood der wereld aan God op te dragen in deze interkerkelij ke en in internationale gebedsure. De liturgie is verkrijgbaar aan de ingang van het gebouw. Comité V. W. G. AMERONGEN Naar verluidt zal het Architectenbureau van de heer C. M. Ploeg te Amerongen verhuizen naar Veenendaal. De heer Ploeg, die in de afgelopen jaren in Amerongen vele bouwwerken tot stand heeft gebracht zal zijn werk vanuit Veenendaal voort zetten. VEENENDAAL Het ministerie heeft de oorspronkelijke plannen voor de bouw van ongeveer tweehonderd bejaardenwoningen afgekeurd. Hierdoor heeft de Stichting Interkerkelijke Bejaardenzorg (SIB) zich genoodzaakt gezien an dere plannen te maken, die waarschijnlijk zullen resulteren in de bouw van 236 woningen, verdeeld over twee terreinen. Men onderhandelt momenteel, be halve over de aankoop van het oude Hervormde Rusthuis en „Linquenda", ook over de grond, die in het bezit is van de gereformeerde kerk. Deze grond, naast de Julianaschool, was bestemd voor de bouw van een kerkelijk centrum. Om dat de plannen van de gereformeerden gewijzigd zijn, kan deze grond voor een andere bestemming vrijgemaakt worden. houdt de lijsten van aanvragers bij. Gezien de grote toevloed op dit mo ment rekent het bestuur er op eind I VEENENDAAL Eiermarkt. Aan- 1969 als de eerste woningen gereed voer ca. 49.000 stuks. Prijzen grote moeten zijn voldoende bewoners f 11,50 tot f 12,30 en kleine f 8 tot f 11, voor het hele complex te hebben. 1 alles per 100 stuks. Handel traag. „We hadden de bedoeling te bouwen volgens het zogenaamde „bajonetsys teem". Daarbij zou de ene woning in de andere sluiten. Het ministerie vond deze oplossing voor bejaardenwonin gen niet geschikt, zodat we veel bre der moesten bouwen. Hierdoor kunnen er slechts 164 woningen op het oor spronkelijke terrein," zo vertelde de voorzitter van de Stichting, ds. A. Vroegindeweij. „Op het terrein naast de Julianaschool zullen 72 woningen verrijzen, zodat we aan een hoger to taal komen, dan oorspronkelijk was ge dacht." Ondanks het feit dat de bouwkosten per woning wat hoger uit zullen ko men, dan oorspronkelijk geraamd was. blijft het bestuur van de- SIB streven naar een huurprijs die beneden de f 30— per week ligt. alles inbegrepen. Men heeft nog steeds <*oede hoop dat dit lukt, ook al zal de prijs misschien iets hoger zijn, dan bij de oude opzet VEENENDAAL Mevr. G. van B.- A. uit Veenendaal reed met haar brom fiets tegen de auto van de juist van de parkeerstrook wegrijdende heer C. V. uit Utrecht. Het ongeluk, dat op de Hoofdstraat gebeurde, had slechts lich te schade tot gevolg. mogelijk geweest was. Door de nieuwe plannen wordt het woongerief echter ook aanmerkelijk verhoogd. Uit Veenendaal en omliggende plaat sen, waar ook kerken zijn die deelne men in de SIB. zijn momenteel rond 150 aanvragen ontvangen. Een enke le aanvraag is ook binnengekomen van bejaarden, die vroeger in Veenendaal gewoond hebben en graag weer naar hun oude woonplaats terugwillen. In principe kan iedere bejaarde voor een dergelijke woning in aanmerking ko men. Er zal in geen geval zoals el ders wel eens gebeurd is een selec tie plaatsvinden op grond van inko men. Secretaris L. Boon. Bergweg 63, AMERONGEN In Amerongen zal zich weer een tandarts gaan vestigen, De heerG. Warns, thans gevestigd met een tandartspraktijk in Groningen heeft het pand aan de Imminkstraat nummer 2, gekocht en zal daar onge veer 1 mei a.s. met de uitoefening van zijn praktijk beginnen. BENNEKOM Een op 7, 8. 9 en 10 augustus gepland" attractiepark vormt het voornaamste punt van het feestweekprogramma dat aan staande zomer bij gelegenheid van het 70-jarig bestaan van VVV-Bennekom zal worden georganiseerd. Dit kwam gisterenavond naar voren op de jaar vergadering, welke in het Verenigings gebouw werd gehouden. Het program ma ziet er in grote lijnen geschetst als volgt uit: Op maandag, 5 augustus zal er voor de kinderen een evenement „binnenshuis" komen; dinsdag worden voetbal- en andere sportwedstrijden gespeeld en zullen tamboers- en pijper- korpsen (ook van buiten het dorp) uit voeringen geven. Van woensdag tot za terdag komt er als de plannen door het gemeentebestuur worden goedge keurd -f- op het gemeenteterrein aan de Veenderweg een attractiepark, ter wijl vrijdag nog een vossejacht wordt georganiseerd en voor zaterdag, 10 au gustus een groots bloemencorso op het programma staat. De feestweek wordt besloten met een vuurwerk. Tijdens deze week vinden sport- en muziekop- tochten door het dorp plaats en zal er aandacht worden geschonken aan een fraaie versiering. Naast het feestweek-plan werden op de WV-vergadering nog andere zaken besproken, waarschijnlijk ook omdat de vooorzitter, de heer van de Weerd, in zijn openingswoord meende, dat o.a. het bevorderen van plaatselijke belan gen tot het terrein van de WV be hoort. Hij was er b.v. ten zeerste over verheugd dat de goederenspoorlijn Ede-Wageningen binnenkort tot het verleden zal gaan behoren. Het door de CAV „Landbouwbelang" ingediend protest vond hij „onbegrijpelijk", ook al omdat bijna alle goederen via het overslagbedrijf in Wageningen aanko men. De vele voordelen zoals b.v. op verkeerstechnisch gebied moes ten zijns inziens toch wel overwegen, zo meende hij. Ook had hij bezwaren tegen diverse „schoonheidsfouten" in Bennekom. Hij hoopte, dat het gemeen tebestuur hieraan toch wel iets meer aandacht zal gaan besteden! Het aftredend bestuurslid, wethouder Alberts deelde mede, dat hel „Plan Bennekom" onderdeel van het totale Edese kernplan zeer binnenkort, n.l. waarschijnlijk reeds in maart, door B en W, de stedebouwkundige en de heren van de Dienst Gemeentewer ken in maquette-vorm zal worden be sproken. Er is ook aan een parkeer plaats gedacht; het opheffen van de spoorlijn zal het plan echter wel op onderdelen wijzigen. In het begin van de avond had een bestuursverkiezing plaats gevonden, omdat de heer Alberts als bestuurslid was afgetreden. De heer W. van de Born won met 12 stemmen deze ver kiezingswedstrijd van de heer J. J. A. Gordijn, die 6 stemmen op zich kon verenigen. De heren Schütte en van 't Root werden herkozen. functie als voorzitter officieel over aan de nieuwbenoemde heer J. H. van Schuppen. „Na vijfenveertig jaar in het bestuur gezeten te hebben, is het goed dat de heer Van Schuppen nu de voor zittershamer overneemt. Ik zal niet zeggen, dat je het makkelijk zult heb ben". zo zei de heer Ant. de Ruiter tot de nieuwe voorzitter, „maar het zijn nooit lastige vergaderingen. Toen mij eens gevraagd werd wat ik nu liever was, voorzitter van de winkeliersver eniging of wethouder had ik bijna ge zegd „voorzitter van de winkeliersver eniging". „De heer de Ruiter gaf zijn functie over met de woorden: „Jan bij dezen draag ik je de voorzittershamer over". Hij kreeg hem direct daarna weer te rug, om tot het einde van de vergade ring het heft in handen te houden. De nieuw-benoemde voorzitter dank te voor het vertrouwen dat hij genoot en zei verder: „Het is moeilijk om een functie over te nemen van een man als Ant. de Ruiter, die altijd een goede voorzitter geweest is. Ik hoop er echter aan mee te werken, de middenstand in Veenendaal op een goed peil té laten blijven". Namens het bestuur en leden sprak de lieer B. van de Pol een afscheidswoord tot de heer De Ruiter: „Wat u gedaan hebt voor de Veenendaalse Midden stand is uniek. Praktisch een mensen leven bent u by de VWV betrokken ge weest. U had doorlopend aandacht voor de vereniging. Zelfs als u met vakantie was dacht u nog aan de winkeliers in Veenendaal. Als u van vakantie terugkwam en er werd een bestuursvergadering gehou den. dan wist u altijd wel iets te ver tellen over datgene wat in uw vakantie plaats de aandacht getrokken had. Er zijn in de periode dat u voorzitter was wel eens moeilijke beslissingen ge nomen. Er zijn in de vereniging wel eens spanningen geweest, maar die heeft u altijd op een bijzondere leuke manier weten op te lossen. Echt grote botsingen zijn er zelden geweest. Voor het bestuur was het altijd bijzonder prettig met u samen te werken, on danks het feit dat u dit jaar 70 wordt", aldus de heer Van de Pol, die zijn toe spraak besloot met: „We hebben ge zocht naar een passend afscheidsge schenk. Toen we er zelf niet op konden komen, hebben we zoals dat heet met uw kalf geploegd, maar we zijn er niet uitgekomen. Uw enige hobby's zijn de winkeliersvereniging en het werk in de gemeente. We hebben daarom ge dacht u een cheque te moeten geven, zodat u dit probleem zelf kunt oplos sen. Bovendien meent het bestuur u te moeten benoemen tot ere-voorzitter". „Nergens in de statuten of het huis houdelijk reglement wordt over de functie van „ere-voorzitter" gesproken maar ik neem ze graag aan", diende de heer de Ruiter ..zijn" secretaris van repliek. Met de woorden: „Jan, bij dezen Winkeliersver. „Handel en Nijverheid" draag ik je de voorzittershamer over". De heer J. H. van Schuppen neemt trad de heer Ant. de Ruiter officieel af zijn taak over. als voorzitter van de Veenendaalse VEENENDAAL Maandagavond j.I. belegde de Veenendaalse zwemclub VZC in hotel De Korenbeurs haar jaarlykse algemene ledenvergadering. De opkomst was bevredigend en de gehele avond stond in het teken van de heropbouw van VZC. In zyn openingswoord sprak voorzitter H. van Schuppen hierover zyn vreugde uit en riep iedereen op, alle krachten in te spannen om deze groei te bevorderen en zyn beste beentje voor te zetten. Na de bestuursverkiezingen werd de heer R. J. Sipkema met een overweldigende meerderheid van stemmen gekozen tot voorzitter. In zijn „installatierede" schonk de nieuwe voorzitter direct al aandacht aan de nabije toekomst van VZC. Hij bracht in zijn uiteenzetting duidelijk naar voren wat VZC te wachten staat en hoopte samen met de andere be stuursleden het tot een goed einde te brengen. Veel werk staat er op het programma om de vele nieuwe jeugd leden, die zich thans al hebben aange meld en die nog zullen komen, op de juiste wijze op te vangen. Tevens kon digde hij aan de oprichting van de reddingsbrigade VZC, die over enkele maanden van start hoopte te gaan met het geven van cursussen aan inwoners van Veenendaal en omgeving. Ook hier voor zal een beroep gedaan moeten worden op de leden van VZC. Na de opening van het grote over dekte bad staat VZC eveneens een grote taak te wachten. Voorzitter Sipkema sprak de wens uit, dat vanaf dat tijd stip eigenlijk de grote vlucht van VZC definitief kan beginnen, daar dan de accommodatie ideaal wordt. Hij hoop te op de medewerking van de gemeen te in casu de Sportstichting Veenen daal om de vaak zeer grote financiële consequenties toch rond te krijgen. Ook gedurende de rondvraag kwa men diverse goede suggesties en plan nen naar voren om straks in toepas sing te worden gebracht. Het geheel stond duidelijk in het teken van de toekomst, waarvan vrijwel elk VZClid overtuigd werd van de noodzakelijkheid tot drastisch handelen en medewerken. De nieuwgekozen voorzitter van VZC is in de vereniging geen onbeken de. Hij is reeds 26 jaar lid en speelt nog steeds in een der herenteams mee. Tevens maakt hij nu al twaalf jaar deel uit van het bestuur en heeft reeds gedurende een dito aantal jaren deel uitgemaakt van de technische commis sie. Vooral in de zomermaanden, altijd het zwaartepunt bij VZC tot nu toe, kon men hem in het Bergbad aantref fen. Vele jaren ook trainde hij ook de VZC formaties en gedurende het laat ste succesrijke seizoen van heren 1. fungeerde hij als coach van de ploeg VZC werd toen kampioen van de der de klas en promoveerde later na de promotiecompetitie naar de 2e kla Bond. Deze klas werd enkele jaren n< de oorlog verlaten, maar nu is de he- renploeg daar weer in teruggekeerd.

De Vallei | 1968 | | pagina 3