Reg ering steunt proeven met bestraald voedsel H AL moet vlaggeschip weer laten verbouwen eet 'n appel! Beter met Bot er Veel adhesie voor groep van Bogaers en Aarden In Kamer veel haken en ogen omtrent ziektekostenregeling ambtenaren „Rijdende kluis" maakt rovers het leven moeilijk GRRRRatis bij twee N: Perspectieven voor visserij KOOPMANS PANNEKOEK MEEL speciaal Tweede Kamer heft twee „schappen" op Betaalcheques komen steeds meer in trek pakjes Wajang één speeldiertje. snoep verstandig: ajang- GUNSTIG ADVIES UITGEBRACHT NA EXPERIMENT MET AARDAPPELEN Ja.... pannekoeken! ^Goed idee! Sergeant leverde vrijwillig zijn strepen in Ouwe Nol's zoon kreeg half jaar Bij demonstratie twee mensen omvergereden Geraffineerde miljoenenroof uit KLM-depot Tiende arrestatie in zedenschandaa! Utrechtsche Asphalt twaalf procent Staatssecretaris verdedigde wetsontwerp Onderzoek naar Dutschke's rede Drs. J. Boersma somber terug uit New-Delhi HELIKOPTER NEERGESTORT KWADE REUK IN OPMARS RECEPT VRAAG PREVENTIEF V.S. EISEN BETERE BRANDBEVEILIGING NIET ALLEMAAL Grootmoeder wist het en een (C-: kind weet het: de enige beste brüine saus is saus waar échte boter aan te pas komt. TIEN ZETELS GEEN BEZWAAR PREMIES OMHOOG AMRO-BANK: ONDERSCHEIDING „CONFERENTIE DREIGT PUINHOOP TE WORDEN99 Volgende week: S*'/ Wajang, een goud-eerlijke plantenmargarine DONDERDAG 29 FEBRUARI 1968 WAGENINGEN De regering gaat akkoord met bestraling-op-proef van le vensmiddelen. Binnenkort is de goedkeuring te verwachten van een advies, dat vrijdag j.l. is uitgebracht ten gunste van een proef met een eerste voorraad aard appelen, die door bestraling langer houdbaar zijn gemaakt. Dr. It. J. H. Kruisinga, do staats secretaris voor Sociale Zaken en Volksgezondheid, heeft dat gisteren verteld in de Proeffabriek Voedselbe- straling te Wageningen. Die fabriek moet de voorraad aardappelen gaan le veren. Tot de stralingsbronnen, die gebruikt kunnen worden bij deze moderne wijze van verduurzaming van levensmidde len, behoort het radio-actieve Cobalt 60. Voor bedoelde proeven komen verder garnalen, vis en visfilets, champignons en andere aan snel bederf onderhevige levensmiddelen in aanmerking. Vooral de garnalenvissers hebben een groot economisch belang bij snelle aanvaar ding van de wetswijzigingen, die ver koop van levensmiddelen welke door bestraling zijn geconserveerd, mogelijk moeten maken. Staatssecretaris Kruisinga deelde mee, dat Frankrijk overweegt de im port van garnalen die met chemische conserveringsmiddelen zijn behandeld volledig te verbieden. „De bestraling van voedsel", zei dr. Kruisinga, „staat geheel ten onrechte bij het publiek in een kwade reuk. Die verkeerde image is een gevolg van vrees voor allerlei toepassingen van kernenergie, die ontstond aan het ein de van de tweede wereldoorlog". Dr. Kruisinga zei, dat binnen afzien bare tijd het tegengaan van voedselbe- derf door bestraling algemeen ingang zal vinden en geleidelijk zelfs goedkoper zal zijn dan de bestaande methoden. Hij nam onmiskenbaar afstand van con servering met chemische middelen, om dat wij over mogelijke nadelen daarvan voor de volksgezondheid nog veel te weinig weten, en toonde zich voorstan der van natuurkundige conserverings methoden zoals koken, bevriezen of be stralen. Vele andere landen zijn ons al voor gegaan met bestraling van levensmid delen, zei dr. Kruisinga. Hij noemde de Sovjet-Unie, waar de consumptie van bestraalde aardappelen wettig is toegestaan. Israël, Denemarken, Cana da en. de Verenigde Staten. Staatssecretaris Kruisinga acht be straling van levensmiddelen van groot belang. „Ik verwacht daarvan een bij drage in de vermindering van het we reldvoedseltekort", zei hij. „Het gaat daarbij voornamelijk om een kwalitatief tekort. Ik ben van oor deel dat een vermindering van dat teT kort is te bereiken, doordat een deel van het bederf kan worden tegenge gaan. Op den duur zal bestraling waar schijnlijk een goedkopere methode blij ken te zijn dan andere methoden, die voedselbederf weren". Enkele wetenschappelijke instituten zijn nu begonnen met een onderzoek- ADVERTENTIE Maar dan van Door de speciale combinatie van tarwebloem en boekweit bloem maakt u hiermee heer lijke goudgele pannekoeken. Echte smulpannekoeken Koopmans Pannekoekmeet Speciaal speciaal voor Pannekoeken Ter kennismaking nu van 78 voor leent ^KaaspannekoekerO Op de normale wijze beslag maken. Dikke plakken kaas In ditjj k beslag onderdompelen en daarna meebakken. HOEVEN Tegen de dienstplichtig soldaat W. J. M .die twee weken gele den vrijwillig zijn sergeantsstrepen in leverde, is gisteren door de Hoevense rijkspolitie proces-verbaal opgemaakt. De man had uit solidariteit met stu denten in Amsterdam en Utrecht een biljet voor het raam van zij.i ouder lijk huis gehangen met de woorden „Johnson is oorlogsmisdadiger". DR. R. J. H. KRUISINGA Voorstander van bestraalde levensmiddelen programma naar de invloed van ioni serende stralen op levensmiddelen. Daarvoor is bijvoorbeeld een contract gesloten tussen Nederland en de Euro pese Gemeenschap voor Atoomenergie (Euratom). Dit laatste onderzoek zal zich voor het overgrote deel voltrekken bij het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid in Bilthoven. Ook anderen werken er aan mee, zoals het Instituut voor hy giëne en epidemiologie in Brussel. De werkgroep van Euratom heeft dezer dagen haar eerste bijeenkomst gehou den. Ook zeven deskundigen uit West- Duitsland namen er aan deel. Het onderzoek zal zich in eerste aan leg beperken tot een klein aantal le vensmiddelen, zoals vlees, vis, granen, aardappelen, eieren, eipoeder, fruit en groenten. Er zal gebruik worden ge maakt van verschillende stralingsbron nen, onder andere Cobalt 60, Caesium 137 en Röntgenstralen. De produkten zullen worden bekeken zo spoedig mo gelijk na de bestraling, en nadat zij on geveer drie, zes en twaalf maanden op geslagen zijn geweest. Ter bescherming van de volksgezond heid verbieden wettelijke bepalingen in de landen van de EEG een dergelijke bestraling. Mocht de nieuwe methode in de toekomst worden ingevoerd, dan zullen die bepalingen aan de situatie moeten worden aangepast. Nederland is intussen al zover, dat het met de stichting van een proefbedrijf in de UTRECHT „In 1962 ben ik het huis uitgegaan, omdat ik mijn vader te ba zig vond. Bovendien wilde ik niet met zijn grote zaken meedoen". De 46-jarige koopman A. J. F. R., die gisteren door de Utrechtse politierechter tot een gevangenisstraf van zes maan den waarvan drie voorwaardelijk, werd veroordeeld, sprak over zijn vader die beter bekend is als Ouwe Nol. De officier van justitie had tegen de koopman vier maanden geëist wegens diefstallen in verscheidene warenhuizen, en drie maanden voor het stelen van een kostbare boortol. Het strafblad van de man vermeldde al vele veroordelin gen wegens diefstal en vernieling. AMSTERDAM De Amsterdamse rechtbank heeft gistermorgen de 24- jarige monteur W. J. M. C. D. over eenkomstig de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee weken en •tien maanden ontzegging van de rijbe voegdheid. De monteur had in Amsterdam tij dens een demonstratie tegen de oorlog in Viëtnam twee mensen omvergere den. DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gisteren zonder hoofdelijke stem ming besloten de produktschappen voor tuinbouwzaden en voor het fotografisch bedrijf officieel op te heffen. Er was geen enkele tegenstand. De heer A. Nijhuis (B.P.) werd zelfs dichterlijk, toen hij zijn vreugde als volgt vertolk te: „Door een duivelse macht, zijn we met een schap bedacht". De Boer had er overigens bezwaar tegen, dat de schatkist moet opdraaien voor de betaling van de afvloeiïngsre- gelen voor personeel. Minister Roolvink (Sociale Zaken) zei, dat er waarschijnlijk voldoende in kas is om het personeel uit te betalen. Mocht er toch een tekort zijn, dan zal inderdaad het Rijk moeten bijspringen. Er moet nu eenmaal aan de verplich tingen tegenover het personeel worden voldaan. experimenteel-commerciële fase is ge streden. Een actuele vraag voor de wetgevers is, of zij kunnen volstaan met een con trole op de deugdelijkheid, zoals in Ne derland de Keuringsdiensten van waren op levensmiddelen uitoefenen. Dr. Kruisinga: „Wij beschikken he laas nog niet over goede methoden om na te gaan of levensmiddelen al dan niet zijn bestraald. Hierdoor is het niet goed mogelijk om een sluitende controle in te voeren". In N'ederland zal op grond van een afgegeven vergunning de zekerheid bestaan, dat hier bestraalde produkten de mens niet kunnen schaden. Die ze kerheid zal er als het gaat om inge voerde levensmiddelen niet zijn zo lang betere onderzoekmethoden nog niet tot stand zijn gekomen. De onderzoekingen zullen zich daar om vooral ook richten op het ontdekken en' beproeven van methoden tot contro le. Zij zullen zich ook bezig houden met de doeltreffendheid van bestraling, de voedingswaarde van de produkten en de neveneffecten van de toegepaste be handeling. Staatssecretaris Kruisinga: „Als wij te zijner tijd bestraling van levensmid delen gaan invoeren, vind ik het wel noodzakelijk, dat er een preventieve controle tot stand komt. Zowel bij de producent als bij de bestraler. Op 1 augustus heb ik de Gezondheids raad hierover advies gevraagd. De raad heeft inmiddels een bijzonder deskundi ge adviescommissie ingesteld. Verder zijn hierbij internationale samenwer king en overleg van het grootste belang. Het is voor ons land een gelukkige om standigheid dat het juist Nederland is geweest, dat een contract met Eura tom heeft afgesloten". In het algemeen geeft dr. Kruisinga de voorkeur aan natuurkundige metho den tot conservering van levensmidde len boven chemische methoden. „Van de nu gebruikte toevoegingen weten wij soms de gevolgen voor de gezondheid niet. Een belangrijk voorbeeld van een zeer goede nieuwe methode van fy sische conservering is het diepvriezen van haringen. Daardoor kan het optre den van de haringworm in de toekomst worden voorkomen. AMSTERDAM Op vertoon van val se documenten hebben twee mannen zich op het Newyorkse vliegveld Ken nedy Airport meester gemaakt van een partij palladium ter waarde van bijna twee miljoen gulden. Het kostbare edelmetaal lag voor verder transport opgeslagen bij de ves tiging op Kennedy Airport van het vrachtbedrijf van de KLM. Het palladium, een platina-achtig metaal, was verstuurd door een Ne derlandse firma en was bestemd voor een bedrijf in Amerika. Het ging om in totaal elf kistjes, waarin bij elkaar honderd drie baren met een totaal ge wicht van tweehonderd twintig kilo. Op Kennedy Airport meldden zich dinsdag twee mannen die zich uitga ven voor vertegenwoordigers van de expëditie-onderneming, die voor het verdere transport van de kostbare kist jes zou zorgen. Het tweetal beschikte ook over de nodige documenten. Later zou blijken, dat de papieren vals waren. Het onderzoek naar de roof is in han den van de veiligheidsdienst van de KLM en van de Amerikaanse recher che. DEN HAAG De Haagse polilic heeft gisteren de tiende aanhouding verricht in de serie zedenmisdrijven, waarbij drie minderjarige meisjes zijn betrokken. Het betrof de 21-jarige Haagse etaleur W. J. E. H. ROTTERDAM Het passagierschip Nieuw Amsterdam van de Holland- Amerika Lijn (HAL) in Rotterdam zal dit jaar opnieuw een verbouwing on dergaan. Deze is nodig, omdat van 1 novem ber af passagiersschepen niet in Ame rikaanse havens mogen afmeren met Amerikaanse passagiers aan boord als zij niet voldoen aan nieuwe voorschrif ten van de Verenigde Staten omtrent beveiliging tegen brand. De directie van de HAL zal zeer binnenkort beslissen wanneer zij de Nieuw Amsterdam uit de vaart zal ne men om haar deze veranderingen te la ten ondergaan. Met de nieuwe opera tie vorig najaar werd het schip voorzien van een nieuwe ketelinstalla tie zal verscheidene weken zijn ge moeid. De rederij meent dat drie van haar passagiersschepen niet voor zulk een kostbare verbouwing in aanmerking komen. Dat zijn de Rotterdam, de Sta tendam en de Rijndam. De Masadam voldoet niet aan de strengere eisen. Dit schip vaart nu in de dienst op Canada. De nieuwe voorschriften hebben in hoofdzaak betrekking op het maken van brandvrije schotten en het ge bruik van onbrandbaar materiaal in be paalde delen van elektriciteitsleidingen. Deze eisen staan ook in de aanvul ling op de uit 1960 daterende conven tie over de veiligheid van mensenle vens op zee. Deze wijziging werd in 1966 vastgesteld op een bijeenkomst van de Imco, de intergouvernementele maritieme raadgevende organisatie van de Verenigde Naties. Zij zal van kracht worden als ongeveer dertig aan gesloten landen haar hebben geratifi ceerd. Tot dusver hebben twaalf lan den. waaronder Nederland, dit gedaan. De Verenigde Staten willen niet wachten tot het nodige aantal bekrach tigingen van de regeringen binnen is. Men wil de nieuwe bepalingen op 1 no vember gaan toepassen. Het gevolg van dit standpunt zal zijn dat tal van schepen met spoed worden aangepast. Een klein aantal passagiersschepen voldoet nu al aan de nieuwe eisen. UITHOORN De Chemische Indus trie Uithoorn wil het dividend over 1967 van 7 tot 9 pet. en de Utrechtse As- phaltfabriek, die de helft van de aande len Cindu bezit, van 9V« tot 12 pet. De andere helft is in handen van Konink lijke Hoogovens en Staalfabrieken. De resultaten van dé Cindu zijn vo rig jaar aanmerkelijk verbeterd. ADVERTENTIE ADVERTENTIE - DEN HAAG De groep-Bogaers-Aarden heeft al veel instemmende reacties ge kregen. Er is ook een meldingsadres voor sympathisanten: het huisadres van de Bogaers-radicaal mr. A. Q. C. van Ruiten (38) in Gouda. In het kantoor van de St.-Vincentiusvereniging van deze sociaal-charitatieve vereniging is hjj alge meen secretaris zegt h(j: „Die telefoontjes kwamen niet alleen bjj rnjj, ook de heren Bogaers en Aarden hebben veel reacties gehad. Hoeveel kan ik moeilijk zeggen". „Bij degenen, die de KVP de rug toe keerden, was het oud-Kamerlid mevr. Van der Heiden-Knol met haar echtge noot. Ook de katholieke jongeren Ja cobs en Van Dongen hebben zich aan de kant van onze groep geschaard. Al eerder is gebleken dat de meerderheid van de jeugd van de KVP achter het radicale standpunt staat. Ik neem aan, dat die jeugd ook de consequenties wil aanvaarden." Mr. Van Ruiten beschouwt zijn mel dingsadres als een voorlopig secreta riaat. „Het is een tijdelijke voorziening. Binnenkort hopen we dat allemaal be ter te regelen", zei de man, die twee dagen geleden een bedankbrief naar het partijbestuur aan de Mauri tskade schreef. Vorige week werd zijn naam nog genoemd in het rapport van de commissie van wijze mannen, die pro beerden de bestuurscrisis binnen de KVP tot een oplossing te brengen. De commissie wilde hem een belang rijke bestuursfunctie aanbieden. Zijn radicale ideeën waren al geruime tijd bekend. Hij was nauw betrokken bij 't opstellen van het veel besproken adres van de radicalen in het najaar van 't vorig jaar. Oud-premier Cals en andere radica len die in de nacht van Bogaers in Utrecht geen reden zagen uit de KVP te treden, zullen dat standpunt binnen enkele dagen toelichten. Mr. Van Ruiten is lid van Provincia le Staten van Zuid-Holland en van de raad van Gouda. Hij wil dat blijven ook waarmee hij de scheiding in de Kamer fractie, provinciaal en plaatselijk, door trekt. De heer J. de Lange, eveneens raadslid voor de KVP in Gouda, wil zich achter mr. Van Ruiten scharen, zodat de stroming-Aarden dan meteen met twee man in de Goudse raad is verte genwoordigd. Drs. M. van Dam, die vorig jaar een prognose van de verkiezingsresul taten opstelde, waagde zich gisteren aan een schatting over het aantal vol gelingen van de Groep-Aarden. In een radioprogramma van de KRO veron derstelde hij, dat de christen-radicalen zeker 25 pet van de KVP uitmaken. Dit zou ruwweg gesproken op tien ze tels neerkomen. DEN HAAG Staatssecretaris mr. C. van Veen (Binnenlandse Zaken) pro beerde gistermiddag een zeer verdeelde Tweede Kamer ervan te overtuigen, dat het wetsontwerp Ziektekostenvoorziening Ambtenaren in het belang van het overheidspersoneel moet worden aangenomen. Of de Kamer inderdaad door de knieën gaat, zal vandaag, tijdens de stemming, blijken. De meeste fracties waren verdeeld, zij werden door twee sprekers vertegenwoordigd, van wie de een „ja" en de ander „neen" zei. Het wetsontwerp kan overigens dit jaar niet meer worden ingevoerd. De voorbereiding vraagt, zo zei mr. Van Veen, zeker acht tot tien maanden na dat het ontwerp door de Eerste Kamer is. Als de verzekering op dit moment zou ingaan, zou de premie 6,3 procent worden, waarvan het Rijk de helft be taalt. „Wanneer de Kamer het ontwerp ver werpt, blijven de gepensioneerden in de kou staan", zo probeerde de staats secretaris de onwilligen nog te overtui gen. Deze gepensioneerden krijgen na melijk niet de tegemoetkoming, die ac tief dienende ambtenaren wel ontvan gen als bijdrage van het Rijk in de kos ten van de particuliere verzekering. Een uitbreiding van di e „interimre geling" tot de gepensioneerden zou de schatkist 35 miljoen gulden kosten. Mr. Van Veen had geen bezwaar te gen het amendement van mr. J. G. Rietkerk (lib.) en mr. F. H. J. M. Daams (soc.) om als particuliere ziek teverzekeraars ernstig worden gedu peerd door het vertrek van ambtenaren uit de verzekeringsportefeuilles, te overwegen hun een schadeloosstelling te geven. Wel had hij bezwaar tegen het amendement van mr. Rietkerk om de premie voor vrijgezellen wat lager te maken. De argumenten pro en contra waren eigenlijk al lang voor het Kamerdebat bekend. De één, bijvoorbeeld de KVP- er A. J. Huischemaekers, vindt dat het niet duidelijk is waarom de ambtena ren een eigen verzekering moeten heb ben. Hij vindt het een overleefde zaak, die bovendien de vereenvoudiging van onze sociale verzekeringen nog moeilij ker maakt. Even later roept zijn par tijgenoot A. C. M. Weijers: „De staats secretaris zou niet enthousiast kunnen zijn over een wetsontwerp dat niet meer in deze tijd past". Ook het verdwijnen van vele aange slotenen bij particuliere verzekeringen of bij de vrijwillige ziekenfondsverzeke ring vonden sommige Kamerleden be zwaarlijk, omdat dit tot gevolg zou heb ben dat de premies voor die verzekerin gen moeten stijgen. Daarentegen beriepen de voorstan ders, zoals de heer Weijters en de so cialist R. Wieldraaijer, zich op hun beurt op de omstandigheid, dat het Ge organiseerd Overleg het roerend eens is met dit wetsontwerp. Een ander moeilijk punt vormt vol gens de tegenstanders het deel dat de ambtenaren voor eigen rekening moe ten nemen. Aan dit laatste tilde staats secretaris Van Veen niet zwaar. Het zou dit jaar gemiddeld 24,52 gulden per verzekerde zijn geweest. Bovendien heeft dit „eigen risico" het voordeel, dat een bescheidener gebruik van medi sche voorzieningen wordt gemaakt. Hij was het met mr. Rietkerk eens, dat er een „overconsumptie" is. Dat ons sociaal verzekeringsstelsel weer wat ingewikkelder wordt, is vol gens mr .Van Veen evenmin een be zwaar. Hij wil de nieuwe rijksregeling en de bestaande provinciale regelingen samensmelten. De ambtenaren gaan er wis en zeker op vooruit, was een an der argument. De particuliere maat schappijen dekken maar 55 procent van de kosten, die straks volgens de nieu we wet worden vergoed. AMSTERDAM Overvallers krijgen het moeilijk, nu in Amsterdam grote geldbedragen kunnen worden vervoerd onder de hoede van dc Eerste Neder landse Geld- en Waardetransport On derneming van de broers Bob en Lothar de Bruijn. Gisteren hebben de broers hun eerste auto voor de geldtransporten getoond: een opvallende, lichtgroene bestelauto (Volkswagen), voorzien van tal van snufjes om kostbare zendingen te be veiligen. Daartoe behoren onder meer een mobilifooninstallatie, sirenes en een ingebouwde kluis die voor een niet-in- gewijde onmogelijk, dan wel uiterst moeilijk te openen is. Het hoeft nu, zo menen de broers die al een autorijschool hebben, niet meer voor te komen, dat een geldloper van C. en A. wordt neergeschoten, een kist met geld uit een wagen van Van Gend en Loos wordt geroofd of een boekhouder, zoals in Diemen, van zijn fiets wordt gerukt en wordt beroofd van een tas met ruim een ton. De wagen, waarin al een sirene gaat loeien als een onbevoegde een portier opent, draagt met lichtgeverfde letters het opschrift „Geld- en Waardetrans port". De broers De Bruijn hopen er van, dat het publiek onmiddellijk te hulp zal schieten of de politie zal alarmeren als er iets met of bij de auto gebeurt. AMSTERDAM De Amsterdamse officier van justitie, mr. J. F. Hartsui ker, zal uitzoeken wat de Westberlijnse studentenleider Rudi Dutschke vorige week woensdag precies heeft gezegd tijdens een openbare bijeenkomst in Krasnapolsky in Amsterdam. De Federatie van Nederlandse oud- strijdersorganisaties had bij de officier een klacht ingediend tegen Dutschke en de VARA wegens belediging van prins Claus. De uitlating van Dutschke was later in een televisie-uitzending van de VARA uitgezonden. Het Tweede-Kame lid, de heer Jongeling (G.P.V.) heeft vragen over het gedrag van Dutschke gesteld. ROTTERDAM Het gaat goed met de betaalcheques. De Amsterdam-Rot terdam Bank heeft tot nu toe honderd duizend betaalpassen met de daarbij be horende cheques uitgegeven. „Elke dag komen er tussen de vierhonderd en vijf honderd bij", aldus dr. J. R. M. van den Brink, lid van de raad van bestuur, gisteren in de jaarvergadering. „Per dag worden er ongeveer tienduizend be talingen mee verricht". Het maximale door de bank gegaran deerde bedrag van vijftig gulden per cheque is na diepgaande studie vastge steld. Hierbij is het bedrag, dat het grote publiek gemiddeld per betaling uitgeeft, in aanmerking genomen. „Bo vendien moet de cheque een betaalmid del vormen voor zoveel mogelijk men sen en met een zo groot mogelijke vie- ligheid", aldus dr. Van den Brink. Hij voegde er aan toe dat de zaak in studie blijft en dat de bank op den duur wel licht tot een verhoging van het maxi mum zal besluiten. Een van de aandeelhouders stelde een vraag over een geheel ander onder werp: „Hoeveel effectenorders voor aan- en verkoop kunnen er in elkaar ge schoven worden, waardoor deze niet op de beurs terecht komen?". Bij de Am- ro Bank is dat tien tot twaalf procent van alle orders die bij haar binnenko men. Voor de kleine fondsen lukt het meestal niet, omdat de orders over het algemeen niet op hetzelfde tijdstip ont vangen worden", zo luidde 't antwoord. Even voordat de vergadering in het Rotterdamse Hilton Hotel begon kwa-ë men de minister van financiën (prof dr. H. J. Witteveen) en die van economi sche zaken (mr. L. de Block) op be zoek. Zij brachten de heer C. A. Klaas- se, aftredend lid van de raad van be stuur, het bericht dat hij was benoemd tot Commandeur in de orde van Oranje Nassau. In de vergadering, waar hij niet aan wezig kon zijn, werd de heer Klaasse benoemd tot commissaris. Verder wer den mr. J. W. Beyen en de heer H. J. Knottnerus opgenomen in de raad van advies. Zij traden af als resp. voorzitter van de raad van commissarissen en lid van de raad van bestuur. ADVERTENTIE ELKE DROGIST HEEFT HET! DEN HAAG Na vier weken waar nemerschap, is het anti-revolutionaire lid van de Tweede Kamer drs. J. Boer sma terug in Nederland van de wereld handelsconferentie in New Delhi. Hij bleek nogal somber gestemd over de gang van zaken, want deze vier weken hebben nog niets opgeleverd, zo zei hij woensdagavond in een radio-interview. Bij zijn vertrek was het dieptepunt van de conferentie nog niet bereikt. In dien er geen opleving komt, aldus de heer Boersma, wordt het „helemaal een puinhoop". De bereidheid van de rijke landen om iets bijzonders te doen en concessies te doen aan de ontwikke lingslanden is bijzonder gering. Neder land dreigt op die manier in een geïso leerde positie te raken op grond van het door ons lamd steeds getoonde optimis me. Het weglopen van gedelegeerden bij verschillende gelegenheden werkt ge weldig deprimerend en ook dé houding zowel van zogenaamde rijke landen als ontwikkelingslanden draagt niet tot een goede stemming bij. De ontwikkelingslanden, zo zei de heer Boersma, doen zichzelf met hun houding weinig goed. Het zijn vooral extremisten, als b.v. de Algerijnen, die een toon aanslaan, die de kloof tussen rijke en arme landen alleein maar gro ter zal maken. BONN (AP) In de buurt van de Beierse stad Mittenwald is gisteren een hefschroefvliegtuig van het Westduitse leger neergestort. Vier militairen kwa men om het leven. De piloot werd ern stig gewond. ADVERTENTIE Dp7a MfPplf" zittende tijger/ Itccn. bukkende gorilla Vinden kinderen geweldigFijn om mee te spelen. Steedsbijtwee pakjes Wajang: één zo'n speeldiertjecadeau. Elke week twee nieuwe exemplaren. Handbeschilderd in natuurlijke kleuren. Vraag erom bij uw Wajang leverancier. Ongezouten eerlijke ptentenmaraarli

De Vallei | 1968 | | pagina 11