Zwak spelend voorlopig Nederlands elftal verloor van Borussia Mönchen Gladbach Alleen van Beveren kreeg een ruim voldoende Gymnastiek Verbond gaat eeuwfeest uitgebreid vieren Eintracht Braunschweig en Juventus moeten het overdoen Merckx verbeterde positie in Ronde van Sardinië Danzer verspeelde zijn voorsprong aan Amerikaan Wood Koersen Hilversum Eerste partij Donner- Gligoric remise Marg. Court-Smith weer op tournee AGOYY vanavond tegen Go Ahead Man geslipt op gladde brug Wat is een T-biljet waarop je belasting terugkrijgt Willem II- Gazelle- Zelden Vierde keer IJsdansen Zwak Lankmoedig Hoogtepunt Post Wales versloeg Noord-lerland vooraan in Antwerpen Italianen door strafschop gered Ovatie Goede positie Veel inschrijvingen voor strijd om veldlooptitel Jaarbeurs Voor oplichting aangehouden Boekennieuws In pocketformaat Belasting-almanak Wat verdienen wij DONDERDAG 29 FEBRUARI 1961 ROTTERDAM Bondscoach Georg Kessler heeft weer reden om in diep ge peins verzonken te geraken. In het Feyenoord-stadion, waarin slechts 21.000 toeschouwers een plaats hadden gevonden, verloor zijn voorlopige selectie gis teravond na een zeer zwak gespeelde oefenwedstrijd met 10 van de Westduitse voetbalploeg Borussia Mönchen Gladbach. De kandidaten voor het Nederlands elftal, op twee na dezelfde mannen, die on langs het sterke Rusland op dezelfde grasmat met 31 klopten, vormden al lerminst een hechte eenheid. De ploeg miste snelheid, hetgeen bij de Westduit sers een van de sterkste wapens was. De aanval, waarin toch rijkelijk getalenteerde spelers als Cruyff en Moulijn rondliepen, bracht er tegen de robuuste, maar rustig ingrijpende defensie van Borussia weinig van terecht. De Nederlandse verdediging bleek allerminst so- liede, want te gemakkelijk konden de tegenstanders naar doelman Van Beve- ren glijden. De Spartaan was overigens nog de beste man van de „voorlopigen". Aan de enige treffer uit het duel had hij beslist geen schuld. VALKENSWAARD De Willem II Gazelle-ploeg is met vier renners uit gebreid: Cees Lute, Jan Fransen, Rik Wouters en Piet van der Lans. De in ternationale wielrenfederatie had Wil lem II Gazelle het verzoek gedaan nog vier Nederlanders te contracteren, zo dat de ploeg dan officieel als „Neder lands" geboekt zou staan. De ploeg bestaat nu uit 22 renners, van wie 8 buitenlanders. Georg Kessler over de ontmoeting: „Ik vond het, ondanks het vertoonde spel, een zeer nuttige wedstrijd. Wij speelden matig maar vergeet niet, dat Borussia MönchenGladbach in de West duitse Bundesliga hoog genoteerd staat. Het heeft ieen elftal van Europese klas se". Woorden, die de teleurstelling van de bondscoach niet konden verbergen. Ofschoon voorlopig-Oranje de strijd aantrekkelijk begon Moulijn en Cruyff vonden elkaar in een paar goe de combinaties waren het de West duitsers, die de score in de vijfde mi nuut openden. Pijs, die kort daarvoor jagend over de lat had geschoten, speel de verkeerd terug op zijn mede-mid denveldverdediger Jansen. Wimmer sprong ertussen en lanceerde vervol gens de bal naar Laumen, die met een droog schot Borussia op 0-1 bracht. De vaderlandse geselecteerden nau welijks geïmponeerd door deze snelle tegenslag zochten opnieuw de aan val op. De koele Westduitsers, wier spel voornamelijk was gebaseerd op kracht en snelheid, ontregelden echter voortijdig de Oranje-attaques die na de beginperiode vaak ontbloot waren van enig raffinement Het Nederlandse aanvalsspel had In de eerste helft in feite weinig te bete kenen. Borussia, dat niet eens op volle toeren behoefde te draaien om de tegen stander van het lijf te houden, ving de voorlopig Oranje-aanval rustig op. Een aanval, waarin Cruyff al gauw gebles seerd geraakte, waardoor hij zich niet GENèVE Niet de grote favoriet Emmerich Danzer, maar de Ameri kaan Tim Woon, voert na de twee res terende verplichte figuren het veld aan in het toernooi om de wereldkampioen schappen kunstrijden in Genève. De 19- jarige zilveren-medaille-winnaar van Grenoble slaagde erin woensdagmid dag zijn achterstand, die na vier ver plichte figuren ruim tien punten be droeg, te verkleinen tot 1,3 punt. De plaatscijfers waren echter doorslagge vend. De Amerikaan werd voor zijn prestaties beloond met plaatscijfer 13 en de Oostenrijker met 16. De finale van het kunstrijden voor heren is bepaald op vrijdagavond. De stand na de verplichte figuren luidt: 1. Tim Wood (VS) plaatscijfer 13, 1136.9 punten: 2. Emmerich Danzer (Oost.) plaatscijfer 16,0-1138,2 pnt.; 3. Patrick Pera (Fr), plaatscijfer 30,0-1093,1 pnt; 4. Scott Allen (VS) 1083,1 pnt.; 5. Garv Visconti (VS) 1053,1 pnt.; 6. Ondrej Ne- pala (Tsj. SI.) 1048,5 pnt. Het Russische paar Ludmilla Beluso- van-Oleg Protopopov heeft voor de vier de maal in successie beslag gelegd op de wereldtitel paarrijden. De ruim 6000 toeschouwers in het Geneefse ijs stadion kregen een zeer fraaie Kür voor geschoteld, die echter niet helemaal vlekkeloos verliep. Het enthousiaste pu bliek beloonde het Russische echtpaar na afloop met een ovationeel applaus. Het Westduitse paar Margot Glock- huber-Wolfgang Danne zorgde voor een schandaal in het toernooi. Het duo, dat na de verplichte oefeningen slechts een tiende plaats bezette, was gistermiddag niet op de laatste training verschenen. Toen de paren 's avonds voor de Kür aantraden lieten de Westduitsers ver stek gaan. De tweede plaats in de eindrangschik king was voor de Russen Tatjana Schuk en Alexanders Gorelik. Het brons ging naar de Amerikanen Cynthia en Ro nald Kauffman. De eindstand luidt: 1. en wereldkampioen: Ludmilla Be- lusova/Elog Protopopov (Rusl) plaats cijfer 9-315,9 pnt; 2. Tatjana Schuk/ Alexander Gorelik (Rusl) 19-311,5; 3. Cynthia en Ronald Kauffman (VS) 31- 304,3; 4. Tamara Moskwina/Alexei Mis- jin (Rusl) 303,6; 5. Heidemarie Steiner Heinz Ulrich Walther (O Did) 299,0; 6. Gudrun Hauss/Walter Hafner (W Did) 295,9. Na de vier verplichte dansen heeft het Britse paar Diane Towler-Bernard Ford de leiding in het ijsdansen behou den en de voorsprong op hun landgeno ten Yvonne Suddick-Malcom Cannon nog vergroot. De stand na de vierde en laatste dans luidt: 1. Diane Towler-Bernard Ford (GB) pl c 9-196,0 pnt, 2. Yvonne Suddick-Mal- colm Cannon (GB) 21,5-189,1, 3. Janet Sawbridge-Jon Lane (GB) 24,5-187,9, 4 Judy Shwomeyer-James Sladky (VS) 182,5, 5. Itina Grischkova-Viktor Rish- kin (Rusl) 180,8. meer voor de volle honderd procent kon geven. Een aanval ook, waarin van een goede samenwerking bijna geen sprake was. Zelden liep er een Ne derlander vrij. Zelden kon de noncha lant ingrijpende defensie van onze land genoten met een gerichte pass een voorwaarts bereiken. Alleen in de 34ste minuut was er even weer een vlekkeloze vaderlandse combinatie. Een voorzet van Van der Kuylen betrok Cruyff in het spel. Diens kopbal ging rakelings langs. Drie minuten voor rust kreeg Van der Kuylen de bal van Jansen. De Eindhovenaar, hoewel in buitenspelpo sitie, rukte op maar vergat op het goe de moment toe te slaan. De gelijkma ker, die zo zeker had geleken, bleef uit. Romeyn, de stoere Rotterdamse verde diger, had van dit falen van Van der Kuylen geen weet. Op dat moment lag hij geblesseerd 'in de kleedkamer en trachtte Suurbier zijn taak zo goed mo gelijk over te nemen. Na de hervatting bleek bondscoach Kessler Pijs vervangen te hebben door Swart. Het maakte weinig uit. De na tionale ploeg bleef zwak. terwijl de Westduitsers in die tweede helft juist wat feller van zich gingen afbijten. Wimmer kreeg na acht minuten een droomkans om de score tot 0-2 te ver hogen, maar hij raakte de bal daar voor niet vol genoeg. Tien minuten la ter sprintte dezelfde speler na een pass van Spinnler met de bal aan de voet naar het Nederlandse doel. Zijn kogel spatte stuk op de vuist van de als een flits reagerende Van Beveren. Zeker, het Nederlandse team zocht ook in deze tweede helft de richting naar het Westduitse doel. Maar het bleef dat zonder enig tempo, zonder enige fantasie doen, waardoor de ver dediging van Borussia voor geen enkel probleem werd gesteld. Dat voorlopig Oranje geen grotere achterstand opliep lag voornamelijk aan de lankmoedigheid, waarmee Borus- sia's voorhoede met de scoringskansen omsprong. De formatie uit. Mönchen Gladbach geloofde het soms wel. Zij vond kennelijk een zege van 1-0 vol doende. De opstellingen waren: Voorlopig Oranje: Van Beveren (Sparta); Romeyn (Feyenoord, later vervangen door Duurbier, Ajax), Israël (Feijenoord), Eikenbroek (Sparta) en Warnas (Go Ahead); Pijs (Sparta, la ter vervangen door Swart (Ajax) en vervangen ^fioor Zuurbier, Ajax), Israël Cruyff (Ajax), Van der Kuylen (PSV) en Moulijn (Feijenoord). Borussia MönchenGladbach: Danner; Spinnler, Vogts, Milder en Wittmann, later vervangen door Kempers; Pögge- ler en Dietrich; Wimmer, Laumen, Net- zer en Ackermann. HILVERSUM Anton, de Neder landse drafkampioen die enkele weken geleden in Hilversum nogal teleurstelde door slechts als zevende te eindigen, heeft zich gisteravond op dezelfde dra- versbaan volledig gerevancheerd. Anton maakte de revanche volkomen door zoals vanouds te wachten tot het laatste ogenblik met zijn allesbeslissen- de slotaanval. Aan de buitenkant, pal voor de tribune, passeerde hij iedereen. Zanto (J. Wagenaar jr.) werd goede tweede en Amad Kinley (M. Bouwhuis) derde. De uitslagen: Karbonkelprys: 1. ex aequo: Generaal Padua B (M. Bouwhuis) 1.29.1; Excellent Narciso (J. de Leeuw) 1.27.4; 3. George van Rhea. W. 1.60 en 4.30; pl. 1.40, 1.40. 1.30; cov. 1.80 en 2.80; koppel 2.80 en 3.10; trio 29.70 en 42.80. Jaspisprtfs: le afdeling: 1. Fresia Fez (P Koppejan) 1.31.7; 2. Gaela van Am- stel; 3. Goldfinger. W. 2.40; pl. 1.40, 2.80, 2.10; cov. 7.20; koppel 7.80. Amateurwinterkampioenschap: 1. Eros Hollandia (G. v.d. Wal) 1.27.8); 2. Dores; 3. Bernadotte. W. 4.60; pl. 1.80. 2.60, 3.10; cov 5.10; koppel 10.90; trio 179.70. RobUnprys: 1. Balios (R. Kromkamp) 1.24.8; 2. Don Stuermann W; 3. Eddy Six. W. 3.90; pl. 1.10, 1.30, 1.20; cov. 5.40; koppel 11.10. Parelprtfs: 1. Anton (J. Ham) 1.22.8; 2 Zanto; 3. Amad Kinley. W. 1.50; pl. 1.10, 1.20, 1.40; koppel 2.50; cov. 3.30. SafTierprys (eerste afd.): 1. Draisine (J. Oosting) 1.24.1; 2. Darling Adrie V; 3. Benny Parisien. W. 1.70; pl. 1.20, 1.70, 1.60; koppel 5.20; cov. 7.10; trio 35. Jaspis prijs (tweede afd.) 1. Go Awav Gerda (P. Koppejan) 1.31.2; 2. Franko- lijn S; 3. Gravin Rita W. W: 1.40; pl. 1.10, 1.50, 1.30; koppel; 6.10; cov. 6.10. Opaalprys 1. Edsel (M. Bouwhuis) 1.27.2; 2. Fietje Princess; 3. Fenno Silk. W: 4.40; pl. 1.70, 1.70, 3.20; koppel 6.80; cov. 5.80; trio 139.70. Saffierprys (tweede afd.) 1. Amor Hollandia (M. Bouwhuis) 1.24.8; 2. Brun Bee; 3. Cunera en Diomedea S. W: 6.40; pl.: 1.10 ,1.10 en 1.10; koppel: 18.80; cov: 4.—. Totale omzet: 214.608, 50. AMSTERDAM Het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Verbond (KNGV) dat op 15 maart honderd jaar bestaat, gaat dit eeuwfeest met een uitgebreid programma vieren. De viering begint op zaterdag 16 maart 's morgens met een herdenkingsbijeenkomst in het congresgebouw van de RAI waar de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mej. M. A. M. Klompé en jhr. mr. A. Feith voorzitter van de Nederlandse sportfederatie het woord zullen voeren. De dag wordt besloten met een gala-avond in de con greszaal van de RAI, waar geselec teerde keurgroepen de vele facetten van de gymnastiekbeoefening in het KNGV zullen tonen. Een week later op zaterdag 23 maart is er in het Amsterdamse Hiltonhotel een receptie voor autoriteiten en ver tegenwoordigers van binnenlandse en buitenlandse sportbonden. Een sportief hoogtepunt vormt de tournee van een groep Russische tur ners en turnsters door Nederland in de periode van 7 tot en met 18 mei. De groep zal demonstraties geven in Haarlem, Enschede, Eindhoven, Hil versum, Groningen, Schiedam en Zwolle. Voor de Nederlandse dames- turnploeg zijn er twee wedstrijden te gen gerenommeerde tegenstanders. Op 25 en 26 mei komt Hongarije, vijfde bij het wereldkampioenschap, naar Drachten waarna op 6 en 7 juli een wedstrijd volgt tegen Roemenië. De twee wedstrijden, waarin de achtkamp wordt verwerkt, gelden tevens als se lectie voor de Olympische Spelen. In het najaar volgen dan nog twee Ook Johan Cruyff slaagde er gisteren niet in de machteloosheid van de aan val van voorlopig Oranje op te heffen. In dit duel met doelman Danner van Borussia Mönchen Gladbach deed hij een vergeefse poging om te scoren. WREXHAM. Het voetbalelftal van Wales heeft woensdag in Wrexham voor 17.500 toeschouwers een overwinning met 2-0 behaald op Noord-lerland. Bei de doelpunten vielen ver in de tweede helft. Wales - Noord-lerland was de laatste wedstrijd uit het toernooi om het kam pioenschap van Groot-Brittannië en te gelijk de laatste wedstrijd uit groep 8 voor het Europees kampioenschap voor landenteams. Engeland werd zaterdag zowel Brits kampioen als kampioen van de groep door gelijk te spelen tegen Schotland. ANTWERPEN —Donderdag in de vroege ochtend was de stand in de zes daagse van Antwerpen als volgt: 1. Post/Pfenninger/Van Looy (Ned./ Zwits./Belg.) 921 punten; 2. Sercu/Bug- dahl/Janssen (Belg./Dld./Ned.) 894 pnt. Op één ronde: 3. Verschueren/Renz/Severeyns (Belg./Dld./Belg.) 829 pnt., 4. Kemper/ Oldenburg/Proost (Dld./Dld./Belg.) 525 pnt.; 5. Deloof/Seeuws/Van Lob (België) 435 pnt. Op vier ronden: 6. De Roo (alleen) 413 pnt. Op 8 ronden: 7. Bongers/De Wit/Koel (Ned.) 336 pnt pnt. Op 18 ronden: 9. Steegmans/Stevens/Duyndam (Belg/Belg/Ned) 598 pnt. TURIJN Juventus heeft woensdag in Turijn voor 50.000 toeschouwers de tweede wedstrijd uit de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tegen Eintracht Braunschweig met 1-0 gewonnen. Aan gezien de Westduitse kampioen in de eerste wedstrijd een overwinning van 3-2 behaalde, zal een derde wedstrijd tussen beide ploegen op 20 maart in Bern moeten uitmaken wie naar de halve finales overgaat. De Duitsers, die aan een gelijk spel voldoende hadden, beperkten zich tot verdedigen. Juventus kreeg daardoor 'n groot veldoverwicht, getuige de corner verhoudingen 19-3, maar was zelden ge vaarlijk voor het doel van international Wolter. De grote struikelblokken voor de Italiaanse aanvalslinie waren Bae- se en Kaack, die de te kort gehouden combinaties van Juventus keer op keer afbraken. Typerend was het dan ook, dat het technisch betere Juventus, met de het middenveld beheersende Sacco als uitblinker, een strafschop nodig had om de Duitsers een beslissingswed strijd af te dwingen. Twee minuten voor het einde beging Berg in het strafschop gebied een overtreding tegen de Span jaard Del Sol. De Oostenrijkse scheids rechter Schiller wees onverbiddellijk naar de elfmeterstip, waarna Bercilli- no de kans zijn club aan de zege te helpen benutte. Doelman Kostka van Gornïk was gis- MANCHESTER: George Best heeft teren de grote man in de Europa Cup wedstrijd tegen Manchester United. Hier is hij de gevaarlijke George Best te vlug af. Manchester United op Old Trafford naar een 2-0 overwinning geleid. De held van de wedstrijd was echter niet hij, maar de Poolse doelman Hubert Kostka, die na afloop een staande ovatie kreeg van de 63.500 toeschouwers. In de eerste helft was hij niet te passeren. Een vloedgolf van schoten van Best, Kidd en Aston verwerkte hij op schitterende wijze. In de 60e minuut, toen een schot van Crerand door halfspeler Florenski van richting werd veranderd, moest hij echter capituleren. De 18-jarige Bryan Kidd bepaalde een minuut voor tijd de eindstand op 2-0. De tweede wedstrijd wordt op 13 maart in Polen gespeeld. LUIK: Met een 1-1 gelijk spel in de eerste wedstrijd in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars heeft A. C. Milaan zich woensdag tegen Standard Luik in goede uitgangspositie voor het bereiken van de halve finales geschapen. Bij de rust was deze stand reeds bereikt. Pra- ti gaf zijn club na 20 minuten de lei ding, maar Claesens zorgde na ruim 'n half uur spelen voor de gelijkmaker (1- 1). Kort voor de rust werd „Ausputzer" Basani na een botsing gewond uit het veld gedragen. Na de hervatting moes ten de Italianen het zonder hun ploeg genoot doen en de Belgische aanvallen met tien man weerstaan. De wedstrijd werd in Luik voor 31.000 toeschouwers, waaronder ruim 5000 in België werkende Italianen, die hun landgenoten luide aanvuurden, ge speeld. De tweede ontmoeting is op 13 maart in Milaan. ARBATEX. De Italiaan I)ino Zan- degu, reeds winnaar van de vierde etappe, heeft woensdagmiddag ook het eerste gedeelte van de vijfde etappe ge wonnen. Hij legde de 162 kilometer van Elena naar Arbatax af in 4.35.15. De rit werd beslist met een massaspurt, waarin onze landgenoot Gerben Kars tens pis vijfde eindigde. De uitslag van het eerste deel van de vijfde etappe was: 1. Dino Zandegu (Italië) de 162 km in 4.35.15; 2. Lucia no Armani (Italië) z.t.; 3. Adriano Du rante (Italië); 4. Willy Planckaert (België); 5. Gerben Karstens (Ned.); 6. Guido Reybroeck (België); 7. Mari no Basso (Italië); 8. Franco Bitossi (Italië) en vervolgens het peloton in dezelfde tijd als de winnaar. De Belgische wereldkampioen Eddy Merckx heeft zijn leiderspositie in het tweede gedeelte van de /ijfde etappe verstevigd, door als winnaar over de eindstreep te gaan. Merckx had 3 uur 17 min. 5 sec. nodig voor de 102 km lange rit van Arbatax naar Nuoro. De Italiaan Franco Bitossi, die op de twee de plaats eindigde, had 24 sec. achter stand. De uitslag van het tweede gedeelte van de vijfde etappe luidt: 1. Merckx (Belg.) 3.17.05; 2. Bitossi (It.) op 24 sec.; 3. Luciano Armani (It.) op 51 sec.; 4. Vlto Taccone (It.) z.t.; 5. Italo Zilioli (It.) z.t.; 6. Vitto- rio Adorni (It.) z.t'.; 13. Karstens (Ned.) op 5.17. Het algemeen klassement na de vijf de etappe luidt: 1. Merckx 22.59.13; 2. Luciano Arma ni op 7.28; 3. Vittorio Adorni op 7.51; 4. Italo Zilioli op 8.06; 5. Vito Taccone op 8.21; 9. Pingeon (Fr.) op 12.44; 10. Gi- mondi (It.) op 12.58; 11. Van der Vleu ten (Ned.) op 13.18; 22. Karstens (Ned.) op 25.06; 46. Bart Zoet (Ned.) 23.50.09. EERSEL De eerste partij uit de tweekamp tussen de Zuidslavische grootmeester Svetozar Glogoric en grootmeester Jan Hein Donner, die in Eersel wordt gehouden, is na 32 zetten in remise geëindigd. Gligoric speelde met wit. De laatste datum van de tweekamp, die uit tien partijen bestaat, is 9 maart; 3 en 7 maart zijn rustda gen. Met de tweekamp hoopt de KNSB aan te sluiten op de roemruchte voor oorlogse tweekampen, die voor Neder land hun hoogtepunten vonden in de tweekampen tussen Euwe en de tot Fransman genaturaliseerde Aljechin met de wereldtitel als inzet De twee kamp Donner-Gligoric is een uitbouw van de zogenaamde Agio-vierkampen, die vijf jaar geleden als regionale wed strijden zijn begonnen. Het ligt in de bedoeling elk jaar een tweekamp te houden. Een interessant aspect is dat, Gligoric, de Zuidslavische kampioen, binnen twee maanden een match voor het kandidaattoernooi zal spelen. Hij komt daarin uit tegen ex-wereldkam pioen Michael Tal. DEN HAAG Ruim vijfhonderd at leten en atletes hebben ingeschreven voor de Nederlandse veldloopkampioen schappen, die zondag in het Brabantse Helmond worden gehouden, de grootste belangstelling bestaat voor de 10.000 meter heren, waarop alle prominente Nederlandse lange-afstandlopers heb ben ingeschreven. Titelhouder Piet Bee- len (De Spartaan), die zes jaar gele den op het zelfde parcours kampioen bij de junioren werd, zal ongetwijfeld de meeste concurrentie ondervinden van No Opdenoordt (Kimbria), clubgenoot Wim van Gerven, Jan Zijderlaan (Gou da) en Dirk de Bruin (AVR). Bij de dames is Mia Gommers, de wereldrecordhoudster op de 1500 m, de grote favoriete. De Limburgse atlete zal op het geaccidenteerde parcours waarschijnlijk de meeste tegenstand krijgen van Tineke van Wonderen (Trias), de Friezin Greta Negenman en de kampioene van het vorig jaar, Anneloes Bosman. ZüRICH: In het toernooi om de jaar- beursstedenbeker heeft FC Zürich woensdag op eigen terrein Sporting Lis sabon met 3-0 verslagen. Bij rust leid den de Zwitsers reeds met 2-0. Het was de eerste ontmoeting in de kwartfina les van'het toernooi. In Izmir (Turkije) verloor Göztepe met 0-1 van het Zuidslavische Vojvodi- na Novi Sad. Bij de rust was de stand nog dubbelblamk. Het was de eerste wedstrijd in de kwarteindstrijden van het toernooi om de j a a rbeu rss teden be - ker tussen beide clubs. PERTH. De Australische ex-Wim- bledonkampioene Margaret Court- Smith, die eind 1967 haar come-back maakte na ruim een jaar afwezigheid, gaat aan een zeven maanden durende tennis-tournee beginnen. Ze zal wor den vergezeld van haar echtgenoot Barry Court. In de komende drie we ken zal zij aan toernooien in Zuid-Afri- ka deelnemen. Tegenover verslaggevers verklaar de de Australische, dat zij een prof- aanbod van rond 200.000 gulden van de gewezen Amerikaanse Davis Cup aanvoerder George McCall van de hand had gewezen, omdat zij de ver diensten en andere voorwaarden in het contract niet vond opwegen tegen het feit, dat zij verplicht negen maanden in de Verenigde Staten moest blijven en* aan tenminste 167 wedstrijden moest deelnemen. Volgens Margaret Court zouden de Amerikaanse Wimble- donkampioene Billie Jean King en de Braziliaanse Maria Bueno reeds heb ben besloten tot de rijen van de be roepsspelers en -speelsters toe te tre den. APELDOORN Vanavond om acht uur speelt AGOVV op het verlichte terrein van Go Ahead in Deventer de bekerwedstrijd, die reeds enige tijd geleden gespeeld had moeten worden, maar toen wegens de sneeuwval niet kon doorgaan. Voor AGOW wordt dit uiteraard een bijzonder moeilijke opgave, want er dienen twee klassen verschil te wor den overbrugd. Winstkansen zitten er uiteraard niet in en het streven van de Apeldoorners zal erop zijn gericht te gen deze sterke eredivisieclub een zo goéd mogelijk resultaat te behalen. AGOVV komt in de volgende opstel ling binnen de lijnen: doel: Wiegmink; achter: Van Houttum, Evers, Mac- kaay en Nijdeken; midden: Cornelis- sen en Reuser; voor: Perdon, Van der Voort, Donderwinkel en Melaard. De trainer van Go Ahead, de heer Fadrhonc, kon ons gisterenavond nog geen opstelling verstrekken. Hij deelde ons mede, dat hij het voornemen had de sterkst mogelijke ploeg in het veld te brengen, doch moest nog afwachten hoe doelman Van Zoghei en back War nas de strijd met het Nederlands elf tal tegen Borussia Mönchen Gladbach hebben overleefd. De vermoedelijke opstelling ziet er a.v. uit: doel: Van Zoghei; achter: Greving, Wüstefeld, Schneider en Warnas; midden: So- mer en Knoef; voor: Ressel, Niehaus, Veens tra en Hoekema. ROTTERDAM In Rotterdam is de 46-jarige tekenaar J. C. T. aangehou den, verdacht van oplichting tot een be drag van f 11.000,—. Hij kocht bij vijf zaken in elektrische apparaten diverse goederen, die hij per giro zou gaan be talen. Hij neeft nimmer betaald, wel verkocht hij de vaak kostbare spullen meteen door. De politie vermoedt, dat nog meer winkeliers het slachtoffer zijn geworden- evenementen. Op 14 september wordt in Krasnapolsky in Amsterdam een congres gehouden waar zal worden ge sproken over de sport en lichamelijke oefening. Het eeuwfeest wordt op 30 november in Amersfoort besloten met het wereldkampioenschap trampoline springen. In de periode tussen 15 maart en 14 september zullen in tal van steden in Nederland ook op plaatselijk en regio naal niveau aandacht aan het eeuwfeest worden besteed. LEEUWARDEN De brugwachter van de Haerinxmabrug te Leeuwarden zag vannacht omstreeks half vier een man bewusteloos op de brug liggen. Het bleek de 56-jarige J. Meijer uit Wirdum te zijn, die op weg naar huis met zijn bromfiets was geslipt op het gladde brugdek. Hij had een schedel- basisfractuur opgelopen en overleed op weg naar het ziekenhuis. LEEUWARDEN In het Bonifacius- hospitaal te Leeuwarden overleed de af gelopen nacht de 46-jarige construc teur J. de Kievit uit Leeuwarden. Hij raadte gistermiddag gewond, toen een stilstaande auto, die hij per fiets passeerde, plotseling wegreed. De heer De Kievit viel met zijn hoofd op de weg en liep vermoedelijk een schedel- basisfractuur op. De bestuurder van de auto, een 23-jarige jongeman, bleek niet in het bezit van een geldig rijbe wijs te zijn. DIEPENVEEN De 69-jarige H. van 't Hof is dinsdagavond in zyn woonplaats Diepenveen door een auto geschept en met dermate ernstige ver wondingen in een ziekenhuis te Deven ter opgenomen, dat h(j daar later in de nacht aan is bezweken. UTRECHT De achttienjarige chauffeur C. J. van de Wal uit Utrecht is dinsdag zo ernstig gewond bij een verkeersongeluk, dat hij in de loop van de avond overleed. Hij reed 's mid dags met een personenauto over de Graadt van Roggenweg in Utrecht. Door onbekende oorzaak kwam hij in een bocht op het rechter voetpad te recht. Volgens getuigen, - sloeg de auto enkele malen over de koop, toen hij de stoeprand raakte. De chauffeur werd eruit geslingerd en werd tegen de gevel van de Hojelkazerne gesmakt, evenals zijn auto. OUDENBOSCH Op de rijksweg Breda-Roosendaal, bij Hoeven, is woensdag een auto door onbekende oorzaak tegen de achterzijde van een in dezelfde richting rijdende vrachtauto met aanhangwagen gereden en daaron der geschoven. De bestuurder, de 22-ja- rige A. van Opstal uit Tilburg, was op gjgg dood. De veertigjarige H. Kranen is gister nacht in een Eindhovens zieke nhuis overleden aan de gevolgen van een aan rijding. De man was bij het oversteken geschept door een bestelwagen. PRAAG .(AP) De regering van Tsjechoslowakije heeft de censuur op de pers vrijwel helemaal opgeheven. De raad voor de censuur van de com munistische partij heeft de hoofdredac teuren de vrijheid gegeven voortaan alles te publiceren wat zij geschikt vin den, met uitzondering van militaire en staatsgeheimen. Voor al degenen die dezer dagen nog zuchten en steunen omdat het invullen van hun belastingbiljet zo'n moeilijke zaak is, zijn er een paar uiterst handi ge belastinggidsen op de markt, die be slist ook voor de amateurbelasting consulent van grote waarde zijn. Bij de N.V. Uitgeversmaatschappij AE. E. Klüwer te Deventer is in de cember reeds de uitgave 1968 versche nen van de Kleine Belastinggids, die zich in haar jaarlijkse uitgave reeds een uitstekende naam heeft verworven Stap voor stap gaat de heer J. C. Ma ters, hoofdinspecteur van 's Rijks Be lastingen te Eindhoven, door 't aangif tebiljet heen. Deze editie is op een aan tal punten aanzienlijk uitgebreider da de vorige. Eveneens is een alfabetisc register opgenomen in overeenstemmir met de wensen der gebruikers van c uitgave 1967. Een proefmodel van het nieuwe aar slagbiljet 1967 is bijgevoegd en voc ons leek het onvoorstelbaar hoeve: praktische en nuttige wenken er in dez« kleine uitgave zijn samengevat. Met de gedachte „Verlaag zelf uw belasting" heeft Elsevier Amsterdam voor de vijfde maal in successie de Belastinggids het licht doen zien. Dit handige boekje in pocketformaat telt 190 bladzijden en kost f 1,90. Op het model-aanslagbiljet 1967 dat Elsevier heeft bijgevoegd, staan reeds de pagi nacijfers ingevuld, die verwijzen naar dejuiste pagind in dit boek, die op de beantwoording betrekking heeft. De uitgeversmaatschappij Bonaventu- ra te Amsterdam heeft een nieuwe uit gave gebracht van De Belasting-Alma nak 1968 van Elseviers Weekblad. De prijs van deze uitgave bedraagt f 5,90 en is een compleet naslagwerk op een royaal formaat en ook de „laatste nieuwtjes" op het gebied van de belas tingen zijn in deze gidsen verwerkt. Voor ieder die zelf met zijn aanslag biljet zit beslist onmisbare hulpmidde len. Eveneens bij de Uitgeverij Klüwer uit Deventer is eveneens van de hand van de heer C. J. Maters een pocket- uitgave verschenen onder de titel „Wat verdienen wij in Nederland". De prijs van dit boekwerk, dat een schat aan waardevolle en interessante gegevens omvat omtrent de wijze waar op wij ons inkomen verdienen, is f 4.50.

De Vallei | 1968 | | pagina 13