Julianaschool is hard aan vernieuwing toe, maar 't geld is er niet Echtpaar omgekomen door koolmonoxyde Nieuw! Zilvermerk van Douwe Egberts. \ficuumverse, gemalen koffie klaar voor uw snelfilter! Dat is handig! 'Douwe Egberts Zilvermerk Lekkages en stinkende riolering Tennisbanen later klaar Lekkages Orgel in aula Geslaagd Trekking loterij bij „De Rhoter" Grondverkopen in de raad Raad Leersum weer bij een MARKTEN Bij veel bezoek, voor weekend en vakantie, en al die gezellige, onverwachte situaties waarbij u snel veel lekkere koffie wilt zetten. Zilvermerk van Douwe Egberts:vaquum - verse koffie, ideaal voor uw snelfilter, maar door de speciale wijze van malen tevens zeer geschikt voor praktisch elke andere manier van koffiezetten. In de aroma-be schermende vacuumverpakking blijft deze koffie maandenlang vers.Ditis dus de ideale koffie om als reserve-voorraadje in huis te nemen! Douwe Egberts vacuum- 250 2 verse koffie in het zilveren pakje. 1 Probeert u hem eens! L9o LEERSUM VEENENDAAL - Het Spaanse echtpaardat dinsdag dood werd aangetroffen in zijn noodwoning aan de Nieuweweg, blijkt te zijn overleden ten gevolge van koolmonoxydevergiftiging. Hoe het giftige gas is ontstaan is vooralsnog een raadsel. Deskundigen van het gerech telijk laboratorium zullen nog deze week een onderzoek instellen. DONDERDAG 29 FEBRUARI 1968 „Als er geen geld is houdt alles op", schijnt het hoofd van de open bare lagere school, de heer Klaasse niet een gebaar van zijn handen te willen onderstrepen. (Van een onzer redacteuren) LEERSUM Het oude gedeelte van de openbare lagere Julianaschool aan de Schermlaan te I^eersum is hard aan verbetering toe. De toiletten en de riolering zijn bijzonder slecht, terwijl zich in de vier lokalen op vele plaatsen lekkages voordoen. Een van de meest noodzakelijke verbeteringen is 'n nieuw dak. Dit zou alleen al 40.000,kos ten. In de onlangs gehouden begrotings- raad deelde de burgemeester van Leer- sum, mevr. mr. C. M. s' Jacob-des Bo- vrie echter mee, dat geen nieuwe kapi- taalswerken, waartoe ook de verbete ring van de school behoort, in de be groting voor 1968 konden worden op genomen. De gemeente heeft alle be grip voor de nijpende problemen van de school en is ook bereid alle mede werking te verlenen, maar de financiële positie van Leersum maakt het uitvoe ren van verbeteringen echter onmoge lijk. De heer J. J. Klaasse is hoofd van de „Julianaschool". Hij prijst de goe de verstandhouding tussen het gemeen tebestuur en zijn school. „Ze hebben altijd zeer gewillig onze moeilijkheden aangehoord", vertelt hij. Ter illustra tie vermeldt hij het feit, dat onlangs nog lokaal drie geheel werd opgeknapt. Het betreffende lokaal werd voorheen als handenarbeidlokaal gebruikt. Toen echter de school een zesde leerkracht kreeg toegewezen moest ook dit lokaal voor lesgeven geschikt worden ge maakt. „Dat hebben ze voortreffelijk gedaan", verzekert het schoolhoofd. Twee andere leslokalen verkeren echter in slechte staat. De muren vertonen scheuren en zijn aangetast door diverse lekkages. Ook in lokaal drie, waar pas nog de muren werden geschilderd, begint het lekkende dak de muurverf al weer aan te tasten. Het vierde lokaal wordt door de school nog maar weinig gebruikt. Als het al gebruikt wordt is het voor het vertonen van een onderwijsfilm. De belangrijkste functie van deze ruimte is die van repetitieruimte voor de mu ziekvereniging Crescendo. Ook de tegel vloer in de gang moet nodig vervan gen worden door een nieuwe. De toi- lettn voldoen niet meer aan de moder ne eisen en hetzelfde geldt voor de rio lering, die bij regenachtig weer een ir- „Hier niet in" staat er te lezen op j een briefje dat bevestigd is op een deur in de openbare lagere school aan de Schermlaan. Achter de deur bevindt zich een toilet, dat evenwel niet meer is te gebruiken. LEERSUM De aula op de nieuwe begraafplaats is thans voorzien van een harmonium. In verband daarmee is het gewenst de verordening op te heffing en invordening van begrafenis- rechten aan te vullen met een bepaling waarin het gebruik van het harmonium wordt geregeld. Tijdens het begraven wordt voor het gebruik van de aula geen recht geheven. Dit wordt als een onderdeel van het be graven beschouwd. De exploitatielasten van het orgel kunnen per jaar worden geschat op f 200, rekening houdend met het feit dat het orgel ongeveer 20 maal per jaar wordt gebruikt is 't naar het oor deel van het college van B en W billijk voor het gebruik van het orgel een ta rief te heffen van f 10,- per keer. De particulieren dienen zei1 voor een organist te zorgen. riterende stank in het gebouw ver spreidt. Voorlopig ziet het er niet naar uit, dat de school gerestaureerd zal wor den. De financiële positie van de ge meente Leersum laat dit niet toe. De heer Klaasse heeft hier alle begrip voor. Bovendien bestaan er plannen om het tachtig jaar oude deel van de school in het geheel niet te verbeteren, omdat de grootste helft van dit oude deel zal worden afgebroken met de zeer nood zakelijke uitbreiding van het gemeente huis, dat aan de achterzijde van de school grenst. Er blijft dan welgeteld anderhalf lokaal over. Men wil, als het eenmaal zo ver is, een nieuwe vleugel aan de school bou wen. Hiervoor zijn al enkele tekenin gen gemaakt door de technische VEENENDAAL Dezer dagen slaag den voor het praktijkdiploma machine- schrijven van de Nederlandse Unie te Veenendaal, de dames: Barry Boer te Eist (U), Joke Bovenschen te Rhenen, Marian van Doorn te Veenendaal, Jan- ny Hensen te Rhenen, Henny Hol, Ger- da de Kleuver en Carla Kleyer. allen te Veenendaal ,Helma van Maanen te Scherpenzeel (Gld), Mevrouw P. v.d. Pol-van Veldhuizen te Amerongen, Co- bie Stam te Renswoude, Mary Takken en Joke de Wit, beiden te Veenendaal en de heer Bertus van de Glind te Rhe nen. Voor het diploma Duitse Stenografie (100 lettergrepen) van de Nederlandse Unie, slaagden de dames: mevrouw S. Tr. Oimarosti-Hummel, E. van Engelen burg en I. van den Bosch, allen te Vee nendaal. Voor het diploma Engelse Stenografie, (100 lettergrepen), van de Nederlandse Unie, slaagden te Veenendaal, de da mes: Janny van Dijk, Fieke van Dijk, Elleke van Engelenburg, Joke de Kleu ver en Hannie Kroesbergen, allen te Veenendaal. Voor elementair Engels slaagden Gerda v. Baren en Janneke Capelleveen, beiden te Veenendaal, Viola Goldman te Rhenen, Jannie Kool- ma en Riek Oorlog, beiden te Veenen daal, Irma Mac Gillavry te Rhenen en de heer Henny van Leeuwen te Veenen daal. Voor Engelse conVersatie slaagde te Rotterdam: mej. Anneke van Kreel te Achterberg en voor het diploma Boek houden van de Nederlandse Associatie: mej. Dinie van de Brandhof teRens woude. Voor Nederlandse Handelscor respondentie slaagden de heren: Ben nie van Ojik te Veenendaal, Henk Ul- rich te Overberg. Alle gediplomeerden werden opgeleid door het Hanidelsinstituut Van Rijswijk te Veenendaal. RHENEN De trekking van de door de VW-RMC gehuden actie ten bate van de autotocht voor Rhenense bejaarden zal worden gehouden in ga rage „De Rother" aan de Herenstraat en wel op zaterdag 2 maart, 's middags om 2 uur. De hoofdprijzen bestaan uit een televisietoestel en een bromfiets. Geboren: Aaltje, d.v. C. Meijers en J. van Eckeveld; Willemijntje Roelof je, d.v. S. K. D. J. Dorrestijn en A. van de Geer; Cornelis Diederik Johannes, z.v. C. D. de Rooij en A. W. Hegh; Arianne Charlotte en Fransisca Jeanette, d.v. F. van Esta Tjallingii en M. W. G. Schaap. Overleden: N. A. Korter, 54 jaar. Ondertrouwd: E. M. van der Wiel, 26 jaar, fs-Gravenhage) en M. Velzen, 21 jaar, Leersum. Vestigingen: Fam. F. Sanders, Rijks straatweg 232, gekomen uit Langbroek; Mej. T. Clement, Scherpenzeelseweg 43, gekomen uit 's-Gravenhage; Mej. H. L. M. F. Brok, Hoogstraat 8, geko men uit 's-Gravenhage. Vertrokken: Mw. L. J. M. Marée- Baars, Hoogstraat 8, naar Utrecht .Ma liesingel 77; Fam. C. H. M. van Asselt, Lommerlaan 3, naar Maassluis, van Beethovenlaan 335; de heer V. Aguilar Maria, mr. Bosweg 15, naar Veenen daal, de Savornin Lohmanstraat 116; dhr. R. B. Terpstra, Rijksstraatweg 58, naar Apeldoorn, Wal tersingel 102; dhr. R. Velstra, B. v. d. Boschlaan 5 naar Maarn, Valkenheide 26. Getrouwd: W. Jongenotter, 26 jaar, Maasbergen en D. Kaspers, 22 jaar. Vertrokken: Fam. C. J. Coster, K-Ju- lianalaan 41 naar Leiden, Plantijnstr. 126; dhr. C. J van Garderen, Zandweg 9 naar Ede, Reehorsterweg 34. Verhuisd: Fam. R. H. Kroes, Rijks straatweg 168 naar Bentincklaan 8; Fam. G. B. van Zetten, Kon. Julianalaan 16 naar Kerkweg 5. dienst. „Het is nu nog wachten op geld", aldus de heer Klaasse. In het oude gedeelte van de school zijn momenteel 108 leerlingen onderge bracht., Het gedeelte is, zoals gezegd, 80 Jaar oud. In die tijd is dit deel al di verse malen gemoderniseerd. De ra men zijn vergroot, er zijn moderne zongordijnen aangeschaft, en ook de inrichting van de lokalen is danig ge moderniseerd. Het nieuwe gedeelte van de „Julianaschool" voldoet aan al le eisen. Dit gedeelte werd ongeveer tien jaar geleden gebouwd. LEERSUM In zjjn toelichting op de verkoop van grond aan de NV Natio naal Grondbezit deelt het college van Burgemeester en Wethouders mee dat het er in geslaagd is een koper te vinden voor 38 premie-woningen In het kader van de bouwstroom 2. De gemeente ver koopt zelf 20 kavels. De door de NV Nationaal Grondbezit uit Den Haag te kopen grond is gelegen aan de Vijverlaan, de Hoflaan en de Burgemeester Martenslaan. Bij de hoekwoningen behoort een strook voor het bouwen van een garage, terwijl er ook tussen de bouwblokken nog gelegenheid is voor garagebouw. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de NV Nationaal Grondbezit met een iets gewijzigde opzet van bouwblok ken en garages zal komen, doch dat zal geen verandering brengen in de grootte van de aan te kopen grond en de prijs. In de kostprijs voor Leersum Zuid west dd. 13 december 1967 is voor de buiten-woningen een kavelprijs opgeno men van f 9000,- en voor de binn,en-wo ningen van f 8000,- tewijl de 6 perceel tjes voor garagebouw ter grootte van 18 m2 f 360 per stuk opbrengen. De to tale verkoopprijs wordt dus f 322.160,-. Hiervan zal het Nationaal Grondbe zit 20 pet. betalen bij het tekenen van het voorlopig koopcontract en 80 pet. zodra met de bouw wordt begonnen. LEERSUM De sportvereniging Larsheim zal nog tot ongeveer begin juni geduld moeten hebben voordat men op de eigen banen kan tennissen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling om de banen reeds half april klaar te hebben, maar dit blijkt om organisato rische redenen niet mogelijk. Reeds veel tennisliefhebbers hebben zich aangemeld. Ook de Leersumse jeugd heeft belangstelling voor deze sport. De twee banen die in Leersum worden aangelegd zullen aan de mo dernste eisen voldoen. LEERSUM Op woensdag 6 maart komt de Leersumse gemeenteraad in vergadering bijeen in de zaal van ho tel het Centrum. De agenda luidt: 1 Mededelingen, 2. Ingekomen stukken, 3. Verkoop van grond aan de Heiderand, 4. Verkoop grond aan NV Nationaal grondbezit, 5. Verkoop gronld aan de Koningin Emmalaaïi, 6 Aankoop strook je grond aan de Koningin Wilhelmina- laan. 7 2e wijziging verordening begra fenisrechten, 8 Onderhandse opdracht tennisbanen, 9 Verordening instellen ere-pennlng. BARNEVELD, 28 febr. 1968 Pluim- veemarkt. Aanvoer ca. 13.000 stuks, handel redelijk, prijzen in guldens per stuk: slachtkippen, lichte 0.901,10, zware 1,151,35; slachtkuikens 1,50 1,55. SCHERPENZEEL Eiermarkt. Aanvoer ca. 800.000 stuks. Prijzen kip- peëieren f 12,50 tot f 13,25; henne- eieren f 9,- tot f 12,- alles per 100 stuks. Handel vlug. BIGGENMARKT: Aanvoer 183 big gen. Prijzen f 65,- tot f 78,-, per stuk. Handel matig. In de kamer van het overleden echt paar trof de politie aanvankelijk teke nen aan die op een misdaad konden wijzen. Daarom heeft men geen enkel risico genomen en direct het parket te hulp geroepen. Dinsdagavond had de patholoog-anatoom reeds een vermoeden vain koolmonoxyde als doodsoorzaak, wat woensdag door het gerechtelijk la boratorium in Den Haag werd beves tigd. De politie had in de kamer een bran dende gaskachel en een brandend gas- comfoor gevonden. Men vermoedt dat deze toestellen iets met het ontstaan van de koolmonoxyde hebben uit te staan. In welke mate en hoe zal door de deskundigen uit Den Haag uitge- gemaakt moeten worden. Het echtpaar was naar Nederland gekomen om samen in korte tijd een naar Spaanse begrippen behoor lijk spaarpotje bijeen te brengen. Hun twee kinderen bleven onder de hoede van familie in Spanje achter. Door deskundigen wordt momenteel bezien of de kinderen in aanmerking komen voor een uitkering volgens de Algemene Weduwen- en Wezenwet. Bo vendien is het mogelijk dat de vader opgenomen was in het pensioenfonds van de KVSW. Spaanse gastarbeiders voeren onder landgenoten een actie om f 4500,— bijeen te brengen. Dit be drag is nodig om de slachtoffers naar Spanje te vervoeren en daar ter aarde te bestellen. K264

De Vallei | 1968 | | pagina 4