Lübke: geen nazi-vriend Europa nog te zeer verdeeld Vietnam dikwijls oorzaak van ongeregeldheden Koop uw nasi en bami met oosterse wijsheid Anders Frankrijk bevestigt het standpunt van Hanoi President zal niet aftreden V TELEVISIE 9RAKA PARADE Quick Up... 't is goed. Ko drinkt 't. ONZEKERHEID OVER ECHTHEID HANDTEKENING Mevr. Lübke's leeftijd Herstel voor Europese Pluimvee-Unie Ministers vandaag bijeen ipi m jlte Bi WÊÊÈ. de matras waarop u werkelijk uitrust 83 doden bij carnaval in Rio de Janeiro Britse studenten roeren zich Robinson uit Labourpartij Paus looft Ned. katholieken Attachés voor exportbelangen m I> Shriver wellicht in Parijs ambassadeur GEEN AANKLACHT VERVALSINGEN AUTHENTIEK GASTENBOEK ENTHOUSIASME VERTROUWEN r_ B l -aJsÉiiiï GEEN INTERVIEW7 SIT-IN IN VERTROUWEN NASI GROOT PAK 2,60 KLEIN PAK 1,55 BAMI GROOT PAK 2,60 KLEIN PAK 1,55 VIEUX DONDERDAG 29 FEBRUARI 1968 (Van onze correspondent) ¥>ONN In de oorlogsjaren moet Lübke, zo luidt de oorspronkelij ke Oostduitse beschuldiging, een be langrijk aandeel hebben gehad in de bouw van barakken voor concentratie kampen en kampen voor dwangarbei ders. Daaronder bevindt zich het con centratiekamp Neustassfurt, waarin talrijke Nederlanders opgesloten heb ben gezeten. Oost-Berlijn staaft zijn beschuldigingen in hoofdzaak met bouwschetsen van barakken waarop de handtekening of paraaf van Lübke staaf. Het kabinet van de president, het Bundesprasidialamt, wees destijds de Oostduitse beschuldigingen van de hand als „propagandaverzinsels". Toen hier en daar in West-Duitsland, o.a. door het Münchense cabaret Ra-- tionaltheater, de verwijten werden herhaald, ontraadden Lübkes adviseurs hem een aanklacht in te dienen bij de justitie. Het staatshoofd, zo meenden de adviseurs, behoorde zich niet te storten in een vernederende reeks van processen, temeer daar de campagne uit Oost-Berlijn daarmee toch niet tot zwijgen te brengen zou zijn. Zoals de feiten nu staan, is het wel zeker dat een deel van de documenten in Oost-Duitsland vervalsingen zijn. Lübke, die in de Hitlerjaren meer dan eens gevangen heeft gezeten, was zeker geen vriend van de nazi's. Als ingenieur bij de Bouwgroep Schlempp werkte hij in Berlijn en vermoedelijk heeft zijn rol zich beperkt tot het goedkeuren van blauwdrukken voor ba rakken, waarvan een deel van meet af aan voor gevangenen was bestemd. De campagne uit Oost-Berlijn duurde voort. Eind 1966 liet de Westduitse mi nister Lübke (binnenlandse zaken) zich ertoe verleiden een criminologisch rap port te laten samenstellen door het la boratorium van de federale recherche in Wiesbaden. Daarin werden de Oostduitse docu menten gebrandmerkt als falsificaties. Een belangrijk argument uit het rap port was, dat de handtekeningen op drie blauwdrukken tot in het kleinste detail identiek waren, wat in de werke lijkheid niet mogelijk is. In de Westduitse pers werd het rap port niet zeer overtuigend geacht. De opmerkelijkste kritiek kwam van het weekblad Der Spiegel, dat onthulde dat het Wiesbadense rapport niet was gebaseerd op de originele documenten uit Oost-Berlijn, maar op notarieel gewaarmerkte fotokopieën. Volgens Der Spiegel zou een overijverige Oost duitse functionaris, ter wille van de leesbaarheid, op de fotokopieën van de drie blauwdruken één en dezelfde handtekening, namelijk de best lees bare, hebben laten inkopiëren. Daar mee viel het voornaamste argument van de Wiesbadense criminologen in het water. Vorige maand baarde het geïllus treerde weekblad Stern opzien met de publikatie van een expertise van de Amerikaanse schriftkundige J. Ho ward Haring. Deze Amerikaan zou de beschikking hebben gehad over de ori ginele documenten uit Oost-Berlijn, en kwam tot de slotsom, dat zij zonder twijfel authentiek zijn. Stern drukte tevens een dienstbrief van 5 september 1944 af, waaruit moet blijken, dat Lübke nauw betroken was bij de bouw van het arbeiderskamp Leau en ervan op de hoogte was dat daar „duizend concentratiekampman nen, duizend concentratiekampvrouwen en vijfhonderd buitenlanders" zouden worden ondergebracht. Er was haast bij dit werk, zo blijkt uit de brief, want de gevangenen waren op dat mo ment gehuisvest 'en, de winter naderde, en „ta procent van de concentratiekampgevangenen heeft ernstig diarree". Een officiële zeg 'n Bonn noem de de expertise van Haring onlogisch en ondeskundig. De Amerikaanse schriftkundige heeft nu bij 'n rechtbank in Keulen de Westduitse staat aange klaagd en herroeping van deze uit spraak en schadevergoeding geëist. In Bonn kwamen rebellerende linkse studenten kort geleden in verzet tegen de president, die tevens ere-senator is van de Bonner universiteit. Enkele re bellenleiders drongen zelfs binnen in de kamer van de academische senaat en schreven daar in 't gouden gastenboek, onder de handtekening van Lübke het woord „concentratiekampbouwer". Op aandringen van twintig hoogleraren, be- aloot de rector-magnificus, prof. Schnee- melcher, daarop de president om -op heldering te vragen. Na overleg met bondskanselier Kie- singer, heeft president Lübke nu beslo ten tot zijn verklaring voor radio en te levisie. Daarna zal een verklaring van de regering volgen. Het staat wel vast, dat Lübke niet zal aftreden, noch juridi sche stappen ondernemen. In Bonn ver wacht men dat hij zal pogen de aantij gingen van een „concentratiekampbou wer" tot de kleinst mogelijke proporties terug te brengen. De vrouw van president Lübke, Wil- heimine, is ook in de campagne tegen haar man betrokken geraakt. Van haar doet al lang het verhaal de ronde dat zij Lübke ertoe gebracht had, haar leeftijd in officiële documenten enkele jaren jonger te stellen. Zij is 82 jaar oud wat haar overigens volstrekt niet is aan te zien en zij wilde graag ongeveer even oud schijnen als haar man, die 73 is. Nog deze week werd die beschuldiging, die van offi ciële zijde is weerlegd, herhaald in „Der Stern" een groot geïllustreerd weekblad. MKW 46 9 few >***5 Hier is een van de documenten die de kern vormen van de Oost duitse beschuldiging. Het is een schets van een barak, die duidelijk leesbaar, in het midden aan de on derzijde, de handtekening draagt van Lübke. WÈ HE1NRICH LÜBKE verweer ADVERTENTIE Lust voor 't oog. 59 cm beeldbuis. Zwart/wit. Mat noteliouten kast. Opvallend geringe diepte. Alle knoppen en toetsen zijn bijeengebracht op één metalen strip (uiterst rechts). Voorzien van ettelijke automatische functies. Zoals beeldbreedte en -hoogte. f799,- AMERSFOORT (ANP) De verlies gevende t9kken van de Europese Pluimvee Unie zijn voor een goed deel geliquideerd, zodat in 1968 de verliezen daarvan nagenoeg tot het verleden zul len behoren. Het bestuur meent thans het dieptepunt na de zeer bewogen ja ren te zijn gepasseerd, zodat de weg naar herstel is gevonden. Dit deelde mr. J. C. de Waard, voor zitter van de raad van commissaris sen, mee in de jaarvergadering, die na uitvoerig beraad de jaarstukken over 1966 goedkeurde. Mr. De Waard neemt samen met een mede-commissaris, de heer C. Bosman, het bestuur over de vennootschap waar sinds medio 1967. Toen hadden de beide directeuren en belangrijkste aandeelhouders hun func ties neergelegd. Het bedrijf noteerde over 1966 een verlies van f 2.5 miljoen en vorig jaar van één miljoen. ADVERTENTIE OLIFANT EN HET LIED. Het liedje van verlangen. Naar een echte Olifant jonge of oude borrel. Na een lange, moeie dag. Doet je goed! Knap je van op. "l/DOR de eerste maal sinds het tweede Franse veto tegen de toetreding van Engeland tot de Europese gemeenschappen, zijn vandaag de ministers van Buitenlandse Zaken van Frankrijk, Duitsland, Italië en Benelux bijeen gekomen. Tien weken van plannen maken, reizen, overleg, speculaties en publikaties hebben tot op heden geleid tot vijf standpunten. 1. Engeland, Ierland, Noorwegen en Denemarken verlangen een volledig lidmaatschap. Zij zijn bereid de ver dragen van Rome en de daaruit voortvloeiende regelingen te onder schrijven. De landen vragen een over gangsperiode, waarin zij zich kunnen voorbereiden op de verplichtingen van de gemeenschap. Economische regelingen die niet bij voorbaat uitlopen op een volledig lid maatschap worden van de hand ge wezen. Engeland met name heeft steeds de nadruk gelegd op het poli tieke karakter van de gemeenschap. 2. Frankrijk blijft van oordeel dat En geland niet rijp is voor een volledig lidmaatschp. Een of andere handels overeenkomst is wel mogelijk. In een poging het onverzoenlijke te ver zoenen zijn drie plannen ingediend, die vandaag op de agenda staan. 3. Benelux wil voortzetting van de EEG. De drie landen willen geen sa menwerking binnen de gemeenschap op gebieden die niet door de verdra gen zijn voorgeschreven. Zij streven naar samenwerking buiten de ge meenschappen op het gebied van ont wikkelingshulp, technologie en de aankoop van militair materiaal. Er moet een voortdurend overleg zijn met de kandidaten voor de EEG in zake onderwerpen die in Brussel aan de orde komen. 4. Duitsland durft niet zover te gaan, zeker niet na het bezoek van kanse lier Kiesinger aan De Gaulle. De re gering in Bonn streeft naar een ver snelde verlaging van de invoerrech ten in de handel tussen Engeland en de gemeenschap; naar een uitbrei ding van de handel in landbouwpro- dukten, naar een technologische sa menwerking tussen dë EEG enerzijds en andere landen anderzijds. Kern energie zou tot het gebied van sa menwerking behoren. 5. De Italianen bewandelen de mid denweg. Zij willen economisch en fi nancieel overleg in de Westeuropese Unie, waarvan behalve de zes landen van de EEG ook Engeland deel uit maakt; de Europese Commissie moet nagaan hoe Engeland en de andere leden van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, van Euratom en van de EEG kunnen worden; verde re vrijmaking van de handel over eenstemming tussen de Zes over de verdere uitbouw van de gemeenschap zonder dat evenwel de kloof met En geland wordt vergroot. Indien nodig moet er een conferentie worden ge houden van ministers van Buitenland se Zaken van de EEG samen met die van Engeland, Noorwegen, Ierland en Denemarken. Tot nu toe zijn de plannen van Bene lux en van Italië doorLonden met meer of minder enthousiasme be groet. Natuurlijk juicht Engeland al les toe wat een spoedig lidmaatschap kan bevorderen. Engeland heeft haast. De regering-Wilson maakt moeilijke tijden door. Maar welke re gering in Engeland ook aan het be wind is, hoe groot het enthousiasme voor de Europese eenwording ook moge zijn, het land zal op langere termijn toch'naar andere mogelijk heden moeten uitzien. Het is overigens de vraag of één van de plannen de steun van alle partners zal kunnen verkrijgen. Bijna elke Duitse verklaring van steun aan Be nelux wordt, wat minder luid, ge volgd door nadere uitleg, die neer komt op een terugkrabbelen. Duitsland gaat uit van een hechte sa menwerking binnen de gemeenschap als basis voor contact met de Brit ten. Maar voor die samenwerking is vertrouwen nodig, dat in de loop der jaren herhaaldelijk is geschonden door Frankrijk. Zolang bovendien En geland niet in de EEG zit, wil Neder land geen technologische samenwer king. Als bewijs daarvan weigert ons land dan ook medewerking aan stu dies hierover in de EEG. De Italianen hopen op een redelijk overlég, maar vergeten te melden wat zij doen als dat overleg jaren slepen de blijft zonder dat er zelfs een schijn van resultaat in zicht is. De toelating van Engeland moge dan niet van de Europese agenda zijn af gevoerd, er moge dan met instem ming en ditmaal zelfs onder voorzit terschap van Frankrijk worden ge sproken over Engeland, dat betekent geenszins dat enige vooruitgang is geboekt. Het laat de Franse presi dent volkomen koud hoe lang men over Engeland wil praten, mits dat land maar niet wordt opgenomen. Het is bedroevend te moeten constate- DE GAULLE ren dat juist nu eemwid nódig is om de uitdaging van de twintigste eeuw te aanvaarden, Europa nog hopeloos in zichzelf verdeeld is. De minister raad van vandaag zal daar weer een toonbeeld van zijn. ADVERTENTIE m C! RIO DE JANEIRO (AP) Het we reldvermaarde carnaval in Rio de Ja neiro in Brazilië is er, zoals iéder jaar, niet zonder „kleerscheuren" van af gekomen. Drieëntachtig mensen kwamen om het leven. Veertien van hen werden vermoord; anderen werden het slacht offer van ongelukken of relletjes. Ruim vijfduizend mensen werden voor lichte verwondingen behandeld in ziekenhui zen. De meesten bleken te diep in het glaasje te hebben gekeken.' ADVERTENTIE (Van onze correspondent) LONDEN Onder de studenten aan universiteiten in Engeland leven onrust en onlustgevoelens; gisteren was er in Londen nog een grote protestoptocht. Viëtnam is er meestal de oorzaak van, maar ook interne zaken, zoals het gevoel dat de studenten te weinig zeggenschap hebben bij het bestuur van hun univer siteiten. Een andere grief is dat hun studietoelagen als gevolg van de bezuini gingsmaatregelen van de regering niet kunnen worden verhoogd. In Brighton, de grote badplaats in Zuid-Engeland, is er dezer dagën een uitbarsting van studentenwoede ge weest tijdens een teach-in over Viët nam. Daarbij is rode verf gegoten over een voorlichtingsambtenaar van de Amerikaanse ambassade in Londen, die het standpunt van zijn regering kwam uiteenzetten. Hij moest door de politie worden gered uit de handen van zijn jonge belagers. Deze week zijn twee studenten in Brighton tot 22 april uitgesloten van de colleges als straf voor de verfgooierij. Een van hen, een 26-jarige Amerikaan, is verder gewaarschuwd dat hij zich niet mag laten interviewen. Gebeurt dat toch dan wordt hij voorgoed van de universiteit verwijderd. Zodra de straf bekend werd, liepen vierhonderd studenten te hoop voor het bureau van de rector magnificus. Meer dan een uur werd er xeen luidruchtige betoging gehouden. Pas toen kreeg de vice-kanselier van de universiteit de kans om de maatregel tegen de studen ten te verdedigen. Ook bij andere universiteiten, zoals die van Edinburgh, in Schotland, gist het onder de studenten. Dat ondervond onlangs de rector in Engeland is dat een erefunctie waarvoor men wordt verkozen de bekende schrijver en criticus Malcolm Muggeridge. Die voel de er, ondanks de revolutionaire opvat tingen die hij vroeger huldigde, niets voor dat alle meisjesstudenten in Edin burgh zomaar de pil zouden kunnen krijgen. Er ontstond zo'n agitatie te gen hem, dat hij maar aftrad. Deze week heeft een groot aantal stu denten aan de universiteit van Leicester drie nachten lang een zogenaamde sit- in gehouden in het administratie gebouw, om hun eis kracht bij te zetten voor zeggenschap in aangelegenheden betreffende de universiteit. In Londen is men aan de beroemde Londen School of Economics and Political Science (De economische en politieke faculteit, LSE) al druk bezig met het opnemen van studenten in de belangrijkste be stuursorganen. Dat gebeurt onder druk van de grote onrust die er vorig jaar zomer heeft geheerst. Geoffrey Martin, voorzitter van de National Union of Students, de belang rijkste studentenorganisatie in Enge land, die 380.000 leden heeft, formuleert de grieven van de studenten aldus: „De universiteiten en de regering moe ten de studenten in vertrouwen nemen. Er moet wederzijds respect bestaan. Studenten hebben bewezen dat zij zich verstandig kunnen gedragen wanneer zij de kans krijgen om samen te wer ken". Zondag wordt in Londen een grote be toging gehouden door studenten uit het hele land. Daarbij gaat het vooral om hun studietoelagen. ADVERTENTIE LONDEN (Reuter De bisschop van Woolwich, dr. John Robinson, schrijver van het boek „Honest to God", is uit de Labourpartij getreden. Hij is het niet eens met de nieuwe immigratiewet en met de steun van de Britse regering aan de Amerikaanse politiek in Viëtnam, zo werd gisteren in Londen bekendgemaakt. De nieuwe immigratiewet, bedoeld om de toevloed van Keniase Aziaten die een Brits paspoort hebben tegen te gaan, zou vandaag van kracht wor den. Volgens een woordvoerder van de Britse liberale partij heeft bisschop Robinson het lidmaatschap yan de li berale partij aangevraagd. VATICAANSTAD Paus Paulus heeft zich woensdag in een toespraak tot een groep rooms-katholieken uit Ne derland lovend uitgelaten over de Ne derlandse katholieken. Hij zei te weten, dat het geloof in Nederland intens be leefd wordt. De Nederlandse rooms-katholiek stel de zich volgens hem niet tevreden met een loutere vormendienst, zijn gods dienstige praktijk was de uitdrukking van een oprechte bekering. De paus gaf verder te kennen, dat de rooms-katholieken in Nederland altijd trouw moetem blijven aan de kerk en haar opperhoofd. Deze trouw stond ge grift in de geschiedenis van de Neder landse katholieken. „Zij is de roem van uw voorvaderen en zal ook uw roem en die van de komende generaties zijn", aldus paus Paulus. UTRECHT Nederland zal in enke le veelbelovende exportlanden handels commissarissen bü de ambassades moeten istellen, zo meent de Centra le Kan van handelsbevordering. Binne.i.cort zal hierover worden ge praat met de regering. De kamer, die dit als een proef ziet meent, dat daar mee onze export een nieuwe stimulans zal krijgen. De heer S. J. van den Bergh, voor zitter an de Centrale Kamer, maakte het p i gisteren bekend op een ex- portda^ voor het midden- en kleinbe drijf in Utrecht. Hij becijferde, dat de Nederlandse uitvoer jaarlijks met twee tot drie miljard gulden moet stijgen om de Nederlanders een behoorlijke le vensstandaard te garanderen. Vele dui zenden ondernemingen gaan, volgens hem, pas exporteren als de binnen landse vraag stokt. Mr. L. P. Nijenbandring de Boer, directeur van de Nederlandse Midden- standsbank, deed een beroep op het midden- en kleinbedrijf zich ook in de buitenlandse verkoop te storten. ADVERTENTIE Neem Iglo. Dan proeft u lekker vlees. Lekkere kruiden. Goede groenten. Oosterse ingrediënten. En niets meer. Dus geen bijsmaak. Dat hoort niet. Doe zoals het wel hoort: neem Iglo nasi en bami. Dat is wijs. De Zachte Hollandse KONJAK "\Ta zeven jaar en een maand aan het hoofd te hebben gestaan van het machtigste militaire apparaat van de Westelijke wereld, vertrekt Robert S. McNamara heden als minister van Defensie van de Vemigde Staten, om één april zijn nieuwe functie van pre sident van de Wereldbank op zich te nemen. De 52-jarige McNamara, die bijnamen had als „elektronisch geheugen" en „wonderkind", bekleedde het ambt van minister van Defensie langer dan wie ook van zijn na-oorlogse voorgan gers en drukte mede zijn stempel op kwesties van wereldbetekenis zoals Viëtnam, de Amerikaanse strategi sche kernstrijdmacht en de Cuba-cri sis. Dobert McNamara werd door Kenne- dy tot minister van Defensie be noemd, in de eerste plaats om her vormingen en besparingen door te voeren, terwijl hij nog maar net be noemd was tot president van het Fordconcern. Na een becijfering van McNAMARA tragiek wat hij bij Ford had kunnen verdie nen kwam hij tot de conclusie, dat het ministerschap hem in totaal on geveer een miljoen dollar zou kosten. Talloze vernieuwingen voerde hij in. maar ook schafte de „bezuiniger** McNamara overbodige militaire in stellingen af. Zo stelde hij een centraal inkoopbureau in waardoor de afzonderlijke inkoop afdelingen van leger-, vloot en lucht macht overbodig werden. Ook ver enigde hij de inlichtingendienst van de drie onderdelen van de strijd krachten. ie opbouw strategische raketmacht waarmee de Verenigde Staten over al ter wereld kunnen ingrijpen, is goeddeels het werk van McNamara. Een week voor het einde van zijn carrière als minister, verdedigde hij zich in het Congres nog fel tegen me ningen volgens welke het incident in de golf van Tonkin in 1964 dat lei- de tot de luchtaanvallen op Noord- Viëtnam door de Verenigde Staten zou zijn uitgelokt. 1Y/|cNamara was van Ierse afkomst en werd geboren in San Francisco. Aan de universiteit van Hr.rvard stu deerde hij economie en in 1940 doceer de hij daar statistiek. In 1943 meldde hij zich als vrijwilliger, maar werd vanwege zijn slechte ogen als burger adviseur naar Engeland gezonden. Na de oorlog volgde een aanstelling op het Pentagon, waar hij het bracht tot luitenant-kolonel. Samen met negen collega's bood hij zich datzelfde jaar aan voor elke onderneming die lei dinggevend talent nodig had. Henry Ford II ging hier op in en de groep werd bekend als de „wonderkinde ren". In het Congres werd hem i sommig® kanten verweten, zich met met hart en ziel in te zetten voor een militair® overwinning in Viëtnam. Anderen daarentegen vonden, dat hij zich bin nen het kabinet niet genoeg tegen da „harde" politiek verzette. Over het algemeen werd hij in het Viëtnam-be- leid eerder als een „Duif" dan alt een „Havik" beschouwo' Hoewel hij dus een succe; ol organisa tor was, moet het toch v oijn doen, dat geen van de taken di ij op zich nam tot nu toe, ten einde .o gebracht. Noch zijn arbeid bij Ford, noch zijn werk op Defensie, is tot een afgerond geheel geworden. Of hij nu „duif", dan wel „havik" was, een succesvol afronden van de strijd in Viëtnam, door een goed vergelijk, dan wel een militaire overwinning, is hem niet gegeven geweest. Kennedy zocht een man die de strijdkrachten efficiënt in elkaar moest zetten. Het is anders gelopen. McNamara werd een minis ter die een oorlog moest voeren, een taak waarvoor hij niet was aangeno men. PARIJS Noord-Viëtnam vindt on voorwaardelijke stopzetting van de Amerikaanse bombardementen vol doende om vredesonderhandelingen te kunnen beginnen. Dat liet de Franse regering gisteren weten. Zij had dit vernomen uit officiële Noordviëtname- se bron. De Franse minister van Buitenland se Zaken, Maurice Couve de Mürvilje, die dit gisteren in het wekelijkse be raad van het Franse kabinet vertelde, bevestigde hiermee de verklaring die Oe Thant, de secretaris-generaal van de UNO, vorige zaterdag aflegde. De Franse regering sloot zich aan bij de conclusie van Oe Thant dat het con flict in Zuidoost-Azië zich kan uitbrei den zolang de onderhandelingen niet zijn begonnen. Zij was het ook eens met Oe Thant dat het conflict een steeds grote re bedreiging vormt voor de wereldvre de. De Franse bekendmaking viel samen met overleg dat president Johnson gis teren pleegde met zijn belangrijkste raadgevers over de vraag of hij meer strijdkrachten en geld ter beschikking moet stellen van de oorlog in Viëtnam. Over het „oorlogsberaad" in Wash ington dat twee uur duurde werd niets bekendgemaakt. Wheeler, voorzitter van de gezamen lijke chefs van staven, zou op verzoek van generaal William Westmoreland, de Amerikaanse opperbevelhebber in Viëtnam, hebben voorgesteld vijftig tot honderdduizend man extra strijdkrach ten naar Viëtnam te sturen. President Johnson zou, naar diploma tieke waarnemers in Washington aan nemen, niet onwillig zijn om in te gaan op dit verzoek. Een beslissing over uit breiding van de Amerikaanse troepen macht in Viëtnam zal, naar men aan neemt, echter pas worden genomen wanneer men het rapport van generaal Wheeler volledig heeft bestudeerd. PARIJS Als nieuwe Amerikaanse ambassadeur in Parijs wordt in Fran se diplomatieke kringen algemeen Sargent Shriver, zwager van oud-pre sident Kennedy, genoemd. Shriver zou binnenkort door president Johnson worden benoemd als opvolger van am bassadeur Charles Bohlen. Shriver is op het ogenblik directeur van de Amerikaanse federale organi satie ter bestrijding van de armoede.

De Vallei | 1968 | | pagina 9