Tragisch omgekomen Spaans echtpaar was hier voor opvoeding van dochtertjes Hotel „de Klomp voegt zaalruimte aan bestaande accommodatie toe Twee meisjes blijven als wezen achter KERKDIENSTEN Bijna f 2700,- voor Instuif Advertentie- combinatie R.D.P. u.a. Ook exterieur ondergaat een drastische wijziging VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. MARKTEN Predikant op diareis met CPB afd. Overberg U HET WOORD Jonge leeuwen n HORLOGERIE VAN MANEN VAN WOUT BLAUWKOUS Permanent FORD-show in showroom VEENENDAAL SCHERPENZEEL AMERONGEN OVERBERG RHENEN ELST EDERVEEN EDE KESTEREN 0PHEUSDEN RENSWOUDE ZONDAGSDIENSTEN LUXOR THEATER BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL VRIJDAG I MAART 1968 Terwijl onze wethouder van onderwijs vorige week donderdag de leerplicht snoep-verstandig omlijstte door een appeltje uit te delen had een avond tevoren, in een uitspanning even voor over onze gemeentegrenzen gelegen, een aankomend politicus de verlen ging van diezelfde leerplicht tot 16 jaar naar het rijk van de onzinnighe den gejaagd. Tussen het een en het ander poog ik geen verband te zoeken. Ik veronder stel slechts dat ik de spreker over de leerplicht nooit in de functie van wet houder van onderwijs zal zien. Wordt deze hem ooit aangeboden en mag het dan nog zo aantrekkelijk zijn, hij kan hem niet aanvaarden want van de bekleder van deze portefeuille wordt niet gevraagd of hij voor of te gen de leerpilcht tot zestien jaar is. Hij heeft de voorschriften slechts uit te voeren en ik vermoed dat deze be palingen de kinderen binnenkort wel tot die vergevorderde leeftijd in de banken gevangen zullen houden. Over het al of niet verlengen van de leerplicht zou ik geen verstandig woord kunnen zeggen. Volgens mij is het een kwestie van kiezen: of al lemaal korter werken of het volk van 15 jaar nog een jaar langer onder het oog van de meester. Het gaat mij meer om het appeltje. Iets duidelijker gezegd: daar gaat het mijn Driek om. Op zichzelf was Driek wel te spreken over het idee. Als grootmoeder heeft zij zich meermalen bezondigd aan het kwistig uitdelen van stuivers en dub beltjes voor spekkies, dropslierten en meer van die tandenverwoestende consumptie. Daarvoor is zij ook dik wijls terechtgewezen door mijn doch ter die erop gesteld is dat haar kin deren met mate van zoetwaren wor den voorzien. „Ik weet het wel", zegt Driek dan on derdanig, „maar zeg nou 'es „nee" tegen die schapen". Ze vergeet daar bij dan dat ze het kleine spul al met een knipoog op de tas van oma heeft gewezen. En dan weten ze het al, zelfs de kleinste pierneuzen, in die tas zit of een voorraadje in natura of een knip met dubbeltjes waarvoor je in de winkel terecht kan. Toch is Driek in wezen overtuigd van haar verkeerde handelwijze. Ze zou het ook graag met een gave van na tuurzuivere artikelen doen, maar dat zijn nou geen presentjes waarmee grootmoeders op de proppen moeten komen. Dat is geen geven :_een appel of een banaan. Die horen erbij. Na het eten en zo. Maar, zoals gezegd, het gebaar van de gemeente vond ze uitstekend. Voor onze groenteboer had deze zaak echter een minder plezierige uitwer king. Ik vond het vervelend voor de man, maar, Driek kennende, had ie er op kunnen rekenen. Driek leeft wat dat betreft nog met haar gedachten in de tijd, dat het fruit rechtstreeks van de boom in de Betuwe hier aan de man werd ge bracht. Vroeger staken ze een paar keer per week de Rijn over met hun hoge karretjes, de fruitboeren „uit de klei" die de handel achter hun huizen maar voor het plukken had den. Met die neringdoenden kon Driek han delen. Altijd was hun waar te duur voor Driek en het moest al heel gek gaan als ze niet een stuiver van de drie pond voor een kwartje afpingel de. Deze manier van handeldrijven heeft ze nooit helemaal afgeleerd. Onze groente- en fruitleverancier, een goud eerlijke kerel, is altijd te duur voor Driek. Dat heeft nog nooit Verande ring in de prijs teweeggebracht, hoog stens een extra appel. Maar Driek kan het niet laten. En ze meent ook stellig dat de winstmarge in deze branche altijd een paar percent te hoog ligt. Dat heeft ie het afgelopen weekeinde geweten, onze groenteboer. In plaats dat het schoolfruit uit de Betuwe hem een stukje reclame bezorgde, had het een averechtse uitwerking. Driek wilde wel eens graag weten hoe hij nog zo'n onbeschofte prijs durfde rekenen terwijl een goeie tien kilo meter bij ons vandaan het ooft bijna te geef lag. De groenteman, altijd heer, probeerde het voor te rekenen. Inderdaad, de veilingprijs lag niet hoog, moest ie toegeven. Maar er' kwam zoveel bij; vervoer, emballage, de kosten van z'n bedrijf, verlies door verrotten enz. Driek leek na de verhandeling nog niet overtuigd. Ze greep een appel van de wagen. „Wat een prijs" zei ze. „Die appel", zei de groenteboer „komt toe vallig uit Italië..." WOUT BLAUWKOUS ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 VEENENDAAL Maria en Marifè Diaz Pol, respectieve lijk 15 en 13 jaar oud, zijn de dochtertjes van het zo tra gisch omgekomen Spaanse echtpaar. Voor het geluk van deze meisjes hebben hun ou ders hun eigen geluk opzij ge zet. Voor een goede toekomst van hun dochtertjes werkten de ouders ver van huis en haard. Hun doel was 'n goede toekomst, voor de meisjes, die zij onder andere wilden verzen- keren door hen een goede schoolopleiding te laten vol gen. Daarvoor waren de heer en mevrouw Diaz Boudon-Pol Varela bereid hard, keihard te werken. Daarvoor waren zij bereid ver van huis en haard en ver van hun geliefde kinderen in een voor hen af grijselijk klimaat te gaan wer ken. Gewend aan de zonne warmte in Spanje konden ze het in Nederland nooit warm genoeg krijgen. Die behoefte aar warmte in deze vader en moeder noodlottig geworden. Maria en Marifè blijven achter. Naar Spaanse begrip pen niet geheel onverzorgd, want de eerste jaren komt in ieder geval Marifè nog in aanr- merking voor een uitkering volgens de Algemene (Wedu wen-) en Wezenwet. Een uitke ring, die in Nederland nau welijks voldoende is voor de voeding en in Spanje mis schien voor voeding en kle ding. Hun studie aan de mid delbare school moeten zij op geven. Maria halverwege en Marifè terwijl zij nog nauwe lijks begonnen ls. Natuurlijk staat er nog wat salaris, vakantiegeld en der gelijke te wachten bij de KVSW, waar de ouders werk ten. Ook het overlijdensfonds, waarvoor gewoonlijk ieder personeelslid een kwartje of fert bij een sterfgeval onder de collega's, welk totaalbe drag dan door de directie ver dubbeld wordt, zal wel uitge keerd worden. Die bedragen bij elkaar zullen echter nog lang niet voldoende zijn om de twee slachtoffers naar hun geboortegrond terug te bren gen. Voor het overbrengen naar Spanje hebben de collega's- landgenoten een actie op touw gezet, waarin zij alle Spaanse burgers in Nederland willen betrekken. Nodig daarvoor is een bedrag van tussen de f 4.500 en f 5.000. Zondag- Maria, de oudste van de twee dochtertjes van het Spaanse echtpaar, dat deze week onder zo tragische omstandigheden om het leven kwam. De foto werd ongeveer anderhalf jaar geleden genomen, toen de vroe gere „kostbaas" van de heer Diaz Boudon in Spanje was. middag zal tijdens het pro gramma „Roma-Athene", van af 13 uur over Hilversum III, aandacht gevraagd worden in het Spaanse deel van de uit zendingen, voor deze actie. De Spaanse gastarbeiders hopen echter op een groter bedrag, dan nodig is voor het vervoer van de stoffelijke res ten naar Spanje. Ergens leeft er bij deze mensen een vonkje hoop op een veel groter be drag. Een bedrag dat hen in staat zal stellen datgene wat hun vrienden-collega's niet hebben mogen volbrengen: de opvoeding van Maria en Ma rifè. Coördinator van de spon taan op gang gekomen acties is de heer H. W. Hannink. districtsbestuurder van de Al gemene Bond van werkne mers in de textielnijverheid. „De Eendracht". „Ik zou graag alles in het werk stel len om Maria en Marifè naar Nederland te laten overko men. Er woont hier een broer van de heer Diaz Boudon en ik hoop dat het mogelijk is dat deze kinderen in zijn ge zin worden opgevoed. Ze zou den hier dan een goede oplei ding kunnen volgen. Wie weet waar die kinderen nu terecht komen. De sociale voorzienin gen zijn in Spanje nu een maal minimaal. Er is een grote kans, dat die kinderen in een klooster terecht komen en dat zou ik ze niet willen aandoen." Het zijn maar plannen van de heer Hannink. Hij weet dat ze moeilijk te verwezenlijken zün. Ze worden onmogelijk zonder geld, veel geld. „De gastarbeider, die het ini tiatief om de zaak in de uit zending voor gastarbeiders, „Roma-Athena" te brengen, aan mij voorlegde vroeg of mijn gironummer gebruikt mocht worden. Natuurlijk heb ik dat graag toegestaan." Mochten er lezers zijn, die het (eenvoudige) levenswerk van de heer en mevrouw Diaz Boudon willen helpen voort zetten, dan kunnen zij ook gebruik maken van dat giro nummer. Giro 608921, t.n.v. H. W. Hannink. Veenendaal. Indien men op het strookje zet „Voor Maria en Marifè" komt het geld terecht. Men kan ook een gift in contanten afgeven op het kantoor van „De Eendracht", op de bo venverdieping van het NVV- gebouw, ingang Raadhuis straat. Zondag 3 maart Ned. Herv. Kerk (bediening H.A. in alle kerken) Oude Kerk, 9.30 uur: ds. A. Terlouw; 17.00 uur: dr. C. Graafland. Julianakerk, 9.30 uur: ds. Van Assen bergh; 17.00 uur: ds. A. Terlouw. Vredeskerk, 9.30 uur: dr. C. Graaf land; 17.00 uur: ds. A. Vroegindewey. Sionskerk, 9.30 uur: ds. H. Jongerden; 17.00 uur: ds. Van Assenbergh. Bejaardencentrum, 9.30 uur: ds. A. Vroegindewey. Veeneind, 15.00 uur: ds. A. Vroeginde wey; woensdag 6 maart a.s. 19.30 uur: ds. Dorsman uit Staphorst. Dijkstraat 14.45 uur: ds. S. P. van Assenbergh. Herv. Gem. „Sola Fide", 10.00 uur: ds. Nijeboer en 17.30 uur: ds. Vijzelaar. Geref. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: ds. IJtsma en 17.00 uur: ds. Feenstra van Zwager- veen. Petrakerk, 9.30 uur: ds. Feenstra en 17.00 uur: ds. IJtsma. Geref. Kerk (Poortkerk), 9.30 uur lees dienst; 15.00 uur: ds. Veltkamp uit Zeist. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 uur en 17.00 uur: ds. Langbroek. Pniëlkerk, 9.30 uur en 17.00 uur: ds. Keuning. Geref. Gemeenten (Ned.), 9.30 en 18.30 uur: ds. Mallan. Geref. Gemeente (syn.), 9.30 en 17.00 uur ds. Wisse; donderdag 7 maart a.s. 19.30 uur ds. Vergunst. Ned. Prot. Bond, 10.30 uur: ds. Monné van IJsselstein. R.K. Kerk: Salvatorkerk, zaterdag 2 maart a.s. 18.45 uur: H. Mis; zondag 3 maart a.s. 9.00 en 11.00 uur H. Mis. Willibrorduskerk, 8.00 en 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils, 10.00 uur: Heiligings samenkomst en 19.30 uur: Verlos singssamenkomst. Jehova's Getuigen: 9.30 u.: „de Wacht toren" studie; 10.30 uur: Openbare toespraak; dinsdag 5 maart a.s. 19.30 uur: Theol. school; 20.30 uur Dienst- vergadering. Soefi-beweging: 16.30 uur: Universele Eredienst. De dienst wordt gehouden in het gebouw van de Ned. Prot. Bond, Kerkewijk 75. Ned. Herv. Kerk, 9.30 uur: ds. G. J. Jansen van Voorthuizen; 18.30 uur: ds. P. Zijlstra. Geref. Kerk. 10.30 en 18.30 uur: ds. G. Duinen, em. pred. uit Wassenaar. Geref. Gem., 10.00 en 18.30 uur: dhr. B. Roest. Vrije Evang. Gem., 10.30 uur: Evang. Th. Bijlsma uit Hilversum. De dienst wordt gehouden in het Verenigings gebouw aan de Molenweg. Ver. v. Vrjjz. Herv., 19.15 uur: Ds. J. H. Haneman uit Bilthoven. De dienst wordt gehouden in de bovenzaal van het Verenigingsgebouw te Wouden berg. R.-K. Kerk, 8.30 uur: H. Mis. De dienst wordt gehouden in het Verenigings gebouw aan de Molenweg. Barneveld, Marktbericht, 29/2 Coöp. Veluwse Eierveiling Barneveld. Aanvoer 769.065 stuks, stemming rustig. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 53- 54 gr 10,17—10,19; 56-57 gr 10,85—11.02; 60-61 gr 11,12—11.94; 64-65 gr 12,12 12,68. Barneveld, Eierveiling Aanvoer 735.607 stuks, stemming kalm. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 42- 48 gr 7,38—9,50; 52-58 gr 9,52—11,02; 62-63 gr 11,80—12,06; 66-67 gr 12,75— 13,01. Kruishoutum, (België) Aanvoer 374.040 stuks, stemming kalm. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52-53 gr 9,59—9,72; 57-58 gr 10,61—10,69; 62- 63 gr 11,57—11,72. Barneveld, Eiermarkt Aanvoer plm. 2.150.000 stuks, handel kalm. Eieren van 50-58 gr f 9,50—11,00 per 100 stuks, kg- prijs f 1,90; 59-65 gr 11,30—13,00 per 700 stuks, kg-prijs f 1,922,00. Barneveld, Varkensmarkt Aanvoer 69 stuks, handel redelijk. Prijzen in gul dens per stuk: biggen 6274. EPE Op de woensdag gehouden weekmarkt werden 12.000 eieren aange voerd. Zij prijsden van f 11,tot f 12, per 100 stuks. De handel was traag. N.H. Kerk, 10.00 uur: ds. G. Kaastra; 18.30 ds. J. van Noort. Dorpshuis. 10.00 uur: Jeugdkapel. Ger. Kerk, 10.00 uur: ds. Houtzagers; 17.00 uur: ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond, 10.30 uur: ds. W. J. Overdiep. N.H. Kerk, 10.00 uur: ds. J. van Noort; 18.30 uur: ds. G. Kaastra. Oud Ger. Gem., 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. Ned. Herv. Kerk Cunerakerk, 9.00 uur ds. P. P. J. Mon ster uit Barneveld. Geref. Kerk: 10 en 17 uur ds. W. Schouten uit Utrecht. Geref. Gem. Synodaal: 10 en 17.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. Nederland: 10 en 17.30 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 17.30 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. B. Dufour (D.) uit Wage- ningen. Ned. Herv. Kerk: 10 en 18 uur ds. J. van Malenstein. Geref. Gem.: 9.30 en 18 uur leesdienst. Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. C. de Bie Geref. Gem.: 9.30 en 18.45 uur: ds. Aangeenbrug Oud Geref. Gem.: 9.30 en 15.00 uur: leesdienst. Vanavond vrijdag 1 maart, 19.00 uur: de heer A. van de Meer uit 's-Gravenzande Oud Geref. Gem.: 10.00 en 19.ÖQ uur: ds. J. van de Poel Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: de heer J. M. Meyer uit Veenendaal (voorber. H. Avondmaal); 18.30 u.: d.hr. G. G. v. Vrouwen werf f- Ravenswaaij Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.30 uur: ds. A. Muilwijk Geref. Gem. Synodaal 10.00 en 18.30 uur: leesdienst Geref. Gem. Nederland 10.00 en 18.30 uur: ds. M. van Beek Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: ds. L. van de Peut; 18.30 u.: ds. C. van Vliegen uit Amerongen Geref. Kerk: 9.30 uur: ds. Jonkers (bevestiging); 19.00 uur: ds. Jonkers (intrede) VEENENDAAL Zaterdag 2 maart a.s.: dr. G. J. Ver schoor, J. C. Sandbrinkstraat 2, tel. 12529 Zondag 3 maart a.s.: dr. J. H. Kets, Hoofdstraat 26, tel. 10056 Apotheek: Zuiderapotheek, Dr. Slote- maker de Bruïneplein 7, tel. 10714 RHENEN Voor Rhenen neemt het a.s. weekend waar: dr. Wijchers, tel. 2328 AMERONGEN De praktijken van de doktoren Kars en Ossendorp uit Amerongen, Bakker en Van de Burg uit Leersum en Van Ommeren uit Eist worden het a.s. weekend waargenomen door dr. Van de Burg, Rijksstraatweg 153 te Leer sum, tel. 03434-1388 SCHERPENZEEL Voor Scherpenzeel neemt het a.s. week end waar: dr. W. C. van Vulpen, Dorpstraat 192, tel. 03497-1220. De dienst geldt van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. RENSWOUDE Voor Ederveen, De Klomp en Rens- woude neemt het a.s. weekend waar: dr. Rademaker in Ederveen. tel. 201 KESTEREN Voor Ommeren, Lienden en Kesteren neemt waar: dr. Van der Veen in Lienden, tel. 03443-220 OPHEUSDEN Voor Echteld, Ochten, Dodewaard en Opheusden neemt het a.s. weekend waar: dr. Jonker uit Opheusden, tel. 08887-393. WIJKVERPLEGING KESTEREN Voor Echteld, Ochten en Kesteren neemt het a.s. weekend waar: zr. S. Wester hof, Groene Kruis, Kesteren, telefoon 08886-210. OPHEUSDEN Voor Dodewaard en Opheusden neemt het a.s. weekend waar: zr. E. de Win ter in Opheusden, tel. 08887-210 TANDARTSEN VEENENDAAL/RHENEN Spoedgevallen: tel. 08385-12945. DIERENARTSEN EDERVEEN Voor Ederveen neemt het a.s. weekend waar: dr. Van Riessen in Lunteren, tel. 08388-2557 OVERBERG De Chr. Plattelands- vrouwenbond kwam gisteravond weer bijeen in de lagere school aan de Haar- weg om te kijken naar de dia's van ds. Kaastra uit Amerongen. Na opening, waarbij de presidente Mevr. Hoogendoorn „opwekking tot liefde" uit Romeinen 12 tot thema koos, volgde een kort welkomstwoord en de afhandeling van de huishoudelij ke zaken. Op donderdag 7 maart zal een provinciale dag gehouden worden voor afgevaardigden van alle afdelin gen uit de provincie Utrecht. De da mes Bos en Koopman zullen de afde ling Overberg vertegenwoordigen. De actie „Kom over de brug", uitgaande van de werelddiaconaat en zending, zal door een kerkcollectegerealiseerd worden. Hierna werd het woord aan ds. Kaa stra gegeven, die met de dames aan de hand van dia's op reis ging door de Li banon. Jordanië, Dode Zee en Israël. Op werkelijk boeiende wijze wist hij het een en ander nader toe te lichtfn. Hij toonde de waarschijnlijke plaats van Jezus' geboorte, zijn rondwandeling op aarde, het Sanhedrin. Ook de grootste moskee in Damas cus werd getoond, waarbij de opmer king van de causeur, dat deze maar liefst 167 mrt lang, 60 mtr breed, 30.000 mensen kan bevatten en de vloer be dekt is met meer dan 200 dure tapijten, begrijpelijkerwijs enige merkbare ver bazing teweegbracht. Na dankzegging voor het gebodene sloot ds. Kaastra deze mooie avond met gebed. VEENENDAAL De collecte voor het Jeugdwerk „De Instuif", die vorige week gehouden is heeft een hoger be drag opgeleverd dan vorig jaar. Het to taal bedrag van dit jaar was f2.697,55, en dat is f253,42 meer dan in 1967. Plaatsing geschiedt bulten verantwoordelijkheid van de redactie Geachte redactie Ik ben het roerend met u eens, dat het met de KNSB verkeerd gaat en zou graag zien, dat het bestuur grondig werd vernieuwd. Met een bekwame leiding, want wat dat stel van nu pres teert loopt de spuigaten uit en is een vernedering voor heel sportminnend Nederland. Wel vooraan staan als er medailles worden uitgereikt en voor de rest de boel in het honderd jagen, voor de zoveelste maal. Kan dat nu echt niet anders? Laten ze hun fouten toegeven en Anton Huis- kes met open armen ontvangen. Dat is de man, die recht door zee gaat en een bekwame vakman, waar de jongens ver mee kunnen komen. Laten we ze onder druk zetten, dat ze wel moeten. Het is tenslotte voor dui zenden mensen een heerlijke ontspan ning en genoegdoening als er zo voor wordt geknokt als toen Anton Huiskes de voor velen geliefde trainer was. G. v.d. Lagemaat Spitsbergenweg 1 Veenedaal VEENENDAAL The Young Lions was het boek, dat de Amerikaanse schrijver Irwin Shaw wereldberoemd zou maken. Dit boek en volgende zou den grote oplagen bereiken, omdat de schrijver Shaw kans zag milieus te ont rafelen, mensen met hun gevoelens, ge dachten en tekortkomingen scherp te te kenen. In één van zijn laatste boeken, „Voices of a summer day", is dat ook zijn sterkste kant. The Young Lions heeft verwikkelin gen, die de tweede wereldoorlog er in bracht. Irwin Shaw geeft het leven weer van drie mannen en de daarbij behoren de vrouwen. De Duitser Christian Diestl (Marlon Brando), en de twee Amerika nen Michael Whiteacre (Dean Martin) en Noah (Montgomery Clift). Noah is een Jood. de gebeten hond in de com pagnie waarin hij tijdens zijn opleiding terechtkomt. Irwin Snaw betrekt in zijn boeken dikwijls Joden. Eenvoudig te verklaren overigens, omdat hij zelf Jood is. De oorlog breekt uit en de weder waardigheden van de drie mannen wor den gevolgd. Ze worden soldaat, Diestl in het Duitse leger, de twee anderen in het Amerikaanse. Vrouwen komen in het spel (Hope Lange, Barbara Rush, May Britt, Dora Doll en Lee van Cleef). De drie, van wie het leven tijdens de oorlog belicht wordt, koman lange tijd niet met elkaar in contact, maar ter wijl de film verder gaat, eigenlijk al vanaf de eerste minuut, weet de toe schouwer, dat zij elkaar zullen ontmoe ten. De oorlog zal ze tegen het einde (van de film) met elkaar in contact brengen. The Young Lions, de jonge leeuwen, is een film van normale menselijke ge voelens tegen een achtergrond van de waanideeën en onwerkelijkheid van een oorlog. Die achtergrond blijft geen ach tergrond, dringt binnen in de mensen levens en verandert die levens en maakt daden onbegrijpelijk. Dat is het ver haal, dat Irwin Shaw geschreven heeft en beroemd gemaakt heeft en dat op celluloid werd gezet. De Jonge Leeu wen draait tot zondagmiddag 3 uur. Van zondagavond tot woensdag 8 maart Eddie Constantino in „Lemmy houdt van dames". Knokker Lemmy Caution (Caution betekent voorzichtig) knokt en slaat kerels van zich af en is een rokkenjager zoals de titel al sugge reert. DEN HAAG Per 1 maart zal wor den opgericht de Coöp. Ver. Aderten- tiecombinatie R.D.P. u.a. Deze groep, voor het merendeel bestaande uit leden van de Regionale Dagblad Pers, zal in commerciële zin onder haar nieuwe aangepaste naam blijven samenwer ken. In een toelichting van de combinatie wordt gezegd: Een hergroepering in de redactionele samenwerking van de regionale dag bladen heeft de RDP gedwongen tot het besluit haar journalistieke activi teiten per 29 februari te beëindigen. Omdat deze ontwikkeling de RDP in haar huidige vorm alle bestaansrecht ontneemt, moest tot liquidatie ook per 29 februari worden besloten. Overtuigd van het nut en de nood zaak hun commerciële samenwerking voort te zetten, hebben de deelnemen de bladen zich daarna andermaal sa mengevoegd en wel in de advertentie combinatie RDP. Deze vereniging treedt in alle rechten en verplichtin gen, voortvloeiend uit advertentiecon tracten van de Regionale Dagblad Pers en opereert in de samenstelling, waar mee zij per 1 januari haar tarieven heeft bekend gemaakt. Als leden van de advertentiecombina tie worden vermeld: Verenigde Noord hollandse Dagbladen, te Alkmaar (uitg. Helderse Courant, Schager Courant, Alkmaarsche Courant, Dagblad voor West-Friesland, Enkhuizer Courant, Dagblad Kennemerland en De Zaan- lander; N.V. Friese Pers te Leeuwar den (uitg. Leeuwarder Courant en Frie se Koerier); Uitgeversmij De Grond wet N.V. te Roosendaal (uitg. Brabants Nieuwsblad); Hilarius Courantenbedrijf N.V. te Almelo (uitg. Dagblad van het Oosten en Dagblad van Coevorden); Klüwer's Courantenbedrijf N.V. te De venter (uitg. Deventer Dagblad, Zut- phens Dagblad, Gelders-Overijsselse Courant en Sallands Dagblad); Uitge versmij C. Misset N.V. te Doetinchem (uitg. De Graafschapbode); C.V. Pro vinciale Zeeuwse Courant te Middel burg (uitg. Provinciale Zeeuwse Cou rant) en Wegener's Couranten Concern te Apeldoorn (uitg. Nieuwe Apeldoorn- se Courant, De Vallei, Ede's Dagblad en Noord Veluws Dagblad). VEENENDAAL Geboren: Mo nique Jacqueline, d. v. E. C. Davelaaf en A. C.' J. Hage; Agnes Paula, d. v. A. Adolfs en D. Rouppé; Bartus, z. v. J: B. Helms en J. van Doorn; Janita, d. v. J. A. Aanen en W. Chaigneau; Geurtje Wilhelmina, d. v. R. J. Diepe- veen en G. Zoest; Joanne Marcelle, d. v. .H G. M. Recter en M. Slotboom; Herma Klazien, d. v. N. Torenstra en A. B. Terwei j; Gerrit, z. v. C. Hei kamp en H. Fasse. Ondertrouwd: C. Riemers en G. Veenhof; A. Heijink en M. Selhorst; C. ter Burg en A. van Geenhuizen; T- van Beek en C. T. van den Berg; J. C. van de Pol en H. van der Laan. Gehuwd: W. C. Slok en H. P.va n Minnen; J. Budding en W. G. Lochten- berg; E. Bolderman en E. H. Klop; J. Bezemer en L. B. de Gooijer; J. Kop- pejan en J. van Dijk; W. van Maas tricht en J. J. van Capellen. Overleden: Johanna Huijdink, 73 jr., weduwe van J. ter Haar; Jacobus van de Pol, 58 jr. echtgenoot van K. Hen zen. rrirT Ij i; ij fr i-p! l KELTUM ADVERTENTIE SOLA elite HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL DE KLOMP Een paar schriele muurtjes, die nog maar nauwelijks bo ven het maaiveld uitkomen geven mo menteel nog maar een slechte indruk van de uitbreiding die hotel café res taurant „De Klomp" binnenkort on dergaat. Over goed anderhalve maand moet de uitbreiding klaar zijn en dat betekent dan dat het bedrijf en daar mee ook de omgeving ondermeer ver rijkt is met een sfeervolle zaalruimte die plaats biedt aan circa 200 perso nen. Daarnaast komt er een geheel nieuwe entree, een garderobe, nieuwe toiletten en een uitbreiding van het res taurant. De jonge energieke eigenaar van ho tel „de Klomp" de heer W. Hupkes ver wacht vooral veel van de nieuwe zaal die door middel van een naar eigen idee ontworpen wand in tweeën ge splitst kan worden. „Ik had tot dusver weinig aanvragen voor vergaderingen. bijeenkomsten enz.", vertelt hij. „Men wist nu eenmaal dat ik afgezien van een klein zaaltje voor circa 20 mensen niets te bieden had. Mensen van buiten deze omgeving in formeerden wel eens of ik over een be hoorlijke zaalaccommodatie beschikte. De Klomp heeft naast zijn centrale lig ging, niet ver van Rijksweg 12 tevens goede bus- en treinverbindingen en bo vendien is er parkeerruimte in over vloed, maar ik moest altijd neen ver kopen. Bovendien is deze omgeving niet verwend met een flinke zaalaccom modatie en ook in dit opzicht gaat de uitbreiding bepaald in een behoefte voorzien." Zijn plannen voor de thans onder han den zijnde uitbreiding zijn niet van van daag of gisteren. Zij leefden al toen een brand in december 1964 onder meer de keuken geheel in de as legde. Hij liet een nieuwe keuken bouwen met een flinke overcapaciteit, die in de naas te toekomst, als de uitbreiding eenmaal een feit is, voldoende capaciteit bezit om ruim 250 diners op tafel te kunnen brengen. De nieuwe zaal wordt het pronkstuk van het bedrijf. De wanden, ook de ver plaatsbare wand, krijgen een uitgespro ken decoratieve functie en worden met zogenaamd graslinnen bekleed. Er ko men verder plavuizen op de vloer en in de gehele zaai zal men geen stukje schilderwerk aantreffen. Alles wordt na turel gehouden. De zaal krijgt hierdoor een intieme sfeer, die overigens ook het thans bestaande café- en restaurantge deelte kenmerkt met o.a. het knusse zitje bij de schouw in het café. De heer Hupkes past verder in de nieuwe toiletten en de garderobe ver schillende nieuwe snufjes toe, die hij op deed tijdens zijn jarenlange verblijf in de binnen- en buitenlandse horecasec- - I. - mm tor. Ook het exterieur krijgt door de ver bouwing een geheel ander gezicht. Wat betreft de vereiste vergunningen heeft de eigenaar niets dan lof over de ge meente Ede en hierover neemt hij zelfs het woord fenomenaal in de mond. Het ontwerp is van de heer J. van den Dik- kenberg van het architectenbureau H. Nieuwenhuys te Veenendaal. Als rond 1 mei de verbouwing gereed is heeft hotel „de Klomp" een heel an der meer eigentijds gezicht gekregen. Evoluerend heel anders in ieder geval dan enige eeuwen terug toen het pleis terplaats was op de oude route Arnhem- Utrecht van voerlieden, turfhandelaren en imkers. Een ding is de jaren door onveranderd gebleven: de opzet het de bezoekers in een eigen aparte sfeer naar de zin te maken met culinaire heerlijkheden of een belegen produkt van de wijnkelder.

De Vallei | 1968 | | pagina 3