Ouders willen tunnel onder Betuwestraat „De Ark" geopend Gasmij begroette 10.000e klant Gratis haard en gas voor fam. Achterberg Dood loert op zebra 0 p E L Ds Keurling verloor tijdens verblijf in Veenendaal aan methodistische inslag CHEVROLET Gezellige avond voor bejaarden Gewoon... vrouwen MIST u uw 10550 11C79 Ede Onteigening in bestemmingsplan „Domineesberg" Eind maart naar Canada Bouwfonds Gekozen Studenten Zending Gespreks- avonden en Doop huwelijk Avondstilte Niet op de hoogte ing Jeugdweekend Ds Jonkers doet zondag intrede in Renswoude Bedankt V.A.B. KIRPESTEIN dagblad DE VALLEI? BURGERLIJKE STAND VRIJDAG I MAA#T 1968 ADVERTENTIE RESTEREN Op het kruispunt Be- tuwestraat-Oude Rhenenseweg in Res teren loert dagelijks de dood. Volgens een groot aantal ouders uit de woon wijken ,,De Lede" en „Achterdorp" bestaat op het kruispunt een levensge vaarlijke situatie, die niet langer toege staan mag worden. De zorgen van de tientallen vaders en moeders hebben betrekking op de onbewaakte voet gangersoversteekplaats, die als het wa re beide woonwijken met elkaar ver bindt. Dagelijks maken de kinderen uit „De l^de", die naar school gaan, enkele malen gebruik van het zebrapad over de Betuwestraat. Enkele J^ren ge leden werd een van hen het slachtoffer op deze plaats. Toen was er weliswaar nog geen zebrapad, maar ook nu is de situatie nog niet veel beter. Op de prachtig geasfalteerde Betuwestraat wordt met zeer hoge snelheden gere den. Automobilisten kunnen niet tij dig genoeg voor het zebrapad stoppen, omdat dit zich juist achter een flauwe bocht bevindt. Ook voetgangers, die van de oversteekplaats gebruik maken, kunnen naderende auto's niet vroegtij dig opmerken. Volgens gemeentesecretaris M. M. Vink wordt binenkort van Gedeputeer de Staten de goedkeuring verwacht om het zebrapad te beveiligen met knipper- lieten. Enkele ouders vinden deze maatregel niet afdoende. Vooral over dag blijft het zebrapad door de ongun stige ligging gevaarlijk. De heer Toren vliet ziet de enige juiste oplossing in een voetgangerstunneltje, dat alle zor gen van de ouders zal kunnen wegne men. „Zo'n tunnel hoeft helemaal niet zo erg veel te kosten. Het ligt er maar aan wat men voor een kinderleven wil betalen. Als de prijs beslist onverant woord zou zijn, kan men voorlopig ook volstaan met een bescheiden voetgan gersbrug, maar kinderen en ouderen maken nu eenmaal gemakkelijker ge bruik van een tunnel dan van een brug. Zoals de toesfand nu is, mag het echter in geen geval blijven", zegt hij. Ook mevrouw Torenvliet maakt zich dagelijks grote zorgen over het gevaar lijke kruispunt. „Tot nu toe is er één slachtoffertje gevallen, laten we nu niet op het tweede wachten", vindt hij. Mevrouw Van de Vendel brengt da gelijks haar twee kinderen van vier en vijf jaar naar de kleuterschool. „Het is beslist niet vertrouwd om ze alleen te laten gaan. Af en toe scheelt het maar een haar. Kinderen kijken nu eenmaal niet voldoende uit. Wat dat betreft zijn ze hetzelfde als een groot aantal auto mobilisten", zegt zij. Volgens mevrouw Van de Vendel moet er zo spoedig mo gelijk een oplossing worden gevonden. „Wat het beste is weet ik niet, maar daar zijn tenslotte de deskundigen voor. Zoals het nu is kan het echt niet blij ven". De heer H. G. de Gier. die ook in „De Lede" woont en deel uitmaakt van de gemeenteraad, heeft al verschillen de malen bij het gemeentebestuur aan gedrongen op beveiliging van het zebra pad. Het raadslid vindt, dat knipper lichten het zebrapad voldoende kunnen beveiligen, mits de automobilisten zich aan de maximumsnelheid zouden hou den. „Er vindt hier in Resteren te wei nig snelheidscontrole plaats. Het ge beurt herhaaldelijk, dat men met snel heden van 130 en 140 kilometer op de Betuwestraat rijdt", zegt hij. Volgens de heer De Gier moet er door de politie meer toezicht worden uitgeoefend op deze snelheidsmaniak ken. „Dan alleen kunnen knipperlich ten voldoende beveiliging bieden. Daar naast zou men als extra waarborg nog verkeersbrigadiertjes kunnen inscha kelen". merkt hij op. Enkele ouders deden de suggestie om langs de Betuwestraat borden te plaat sen met het opschrift „Rijd voorzich tig. Denk aan onze kinderen". Iedereen in „De Lede" en „Achterdorp" is het VEENENDAAL „De Ark" is de naam, die enkele enthousiaste jongelui hebben gegeven aan de onbewoonbare woning Rostverloren 79. Na enkele we ken hard zwoegen heeft men gisteren dit nieuwe tehuis voor'n interkerkelij ke zondagsschool in gebruik genomen. De bekende evangelist, Ido Bongers, die in augustus 1966 een succesvolle tentactie leidde in Veenendaal, stelde het nieuwe onderkomen officieel in ge bruik door het onthullen van het em bleem van de zondagsschool. Dit stelt een „ark van het nieuwe verbond" voor, een ark, die het kruis torst, bo venop de „rots van behoud", in de branding. Het werk in deze zondagsschool is ontstaan na afloop van de tentactie van de heer Ido Bongers. Mej. Gerrie van Garderen heeft toen de kinderen op gevangen, samen met haar vriendin Liz Albrechts. Als eerste plaats van samenkomst had men het O.C.B.-ge- ADVERTENTIE VEP1NENDAAL CITY-MOTORS - EDE bouw. Al spoedig verhuisde men naar het verenigingsgebouwtje aan de Van de Pollstraat. Sinds enkele weken werkt men nu in het pand Kostverloren 79. Met een aantal eenvoudige middelen heeft men deze woning in èen jeugd honk weten te herscheppen. De staf medewerkers is ondertussen sterk ge groeid. Het aantal leerlingen op de zon dagsschool blijft tegenwoordig ongeveer constant tussen de 15 en 20. De eerste maal dat men dit werk deed na de tent actie had men 70 „leerlingen". In zijn openingswoord zei evangelist Ido Bongers: „Het is hier feest en ik voel dat de Heer in ons midden is. Hij wil bij onze feestelijkheden zijn. Hij maakt onze feesten af. De bruiloft in Kana was bijna mislukt, maar Hij redde het feest. Dat dit gebouwtje met veel bidden gereed gekomen is, bewijst dat Gods Geest nog stee.ds werkt". Toen hij de doek voor het embleem weghaalde reageerde Ido Bongers spon taan met: „Dat is iets machtigs, de ark van het nieuwe verbond". Hij net zomin als de andere aanwezigen hadden het door Liz Albrechts vervaardigde werk eerder gezien. Na een wijdingsdienst maakte de evangelist een einde aan de plechtig heid met een zegening van de mede werkers en -sters. Na 'n gebed van Ido Bongers prezen alle medewerkers spon taan hun Heer voor hetgeen Hij naar hun mening tot stand gebracht had in dit gebouwtje. Mej. Van Garderen sprak een slot woord, waarin zij vertelde, dat zij bij al de handelingen tijdens de verbouw de Heer aangeroepen hadden: „Wij hebben Hem gevraagd of hij ons wilde vertellen hoe we de zaal moesten inde len. Wij hadden het „liturgisch" cen trum in een hoek willen maken, maar we zijn tot een heel ander resultaat ge komen. Het blijkt achteraf veel beter dan onze plannen. We hebben Zijn hand gezien in alle dingen. Van onbe kenden ontvingen wij giften om mate riaal te kunnen kopen. Van anderen kregen we meubilair en vloerbedekking. We hadden de Heer er om gevraagd en Hij heeft het geschonken", aldus mej. Van Garderen. er echter over eens. dat er snel wat moet gebeuren. Als maatregelen te lang uitblijven is een handtekeningen actie niet uitgesloten. Velen zijn van mening, dat een voetgangerstunnel of een voetgangersbrug de enige afdoende oplossing kan zijn. Pas dan kunnen de moeders hun kin deren weer met een gerust hart naar school laten gaan. RESTEREN De Betuwse Zusjes uit Resteren organiseren op vrijdag 8 maart wederom een ontspanningsavond voor de bejaarden. Aan het program ma verlenen onder andere medewer king „De Tiroler Rapel" en Jack Mi- les. De ziekenomroep uit Tiel zal een aan tal dia's vertonen. De ontspannings avond wordt gehouden in zaal „Verse- veld". Ook bejaarden, dié dit jaar 65 hopen te worden zijn welkom. Bejaarden, die dit wensen, kunnen worden gehaald en thuisgebracht. Als vanouds kunnen autobezitters, die voor het vervoer willen zorgdragen, zich op geven bij de heer G. G. Meurs, Mars dijk 38 Resteren, telefoon 08886-358. RHENEN Wie gisterochtend schrikkeldag toevallig hij het stad huis langs kwam, heeft daar tegen tienen om precies te zijn tweeëntwin tig dames naar binnen zien gaan, op gewacht door de loco-burgemeester wethouder mr. J. Deen. We dachten meteen aan die negen entwintigste februari en we vroegen ons af: „Zouden al die dames dan toch Neen, het was niet wat wij dachten. In de raadzaal was op dat tijdstip een bijeenkomst van de V.A.C., de vrouwen advies commissie, die colle ga's van buiten Rhenen op bezoek had om eens van gedachten te wisse len. Wethouder Deen koesterde geen enkele verwachting op deze schrik keldag. Hij ontving de dames namens het gemeentebestuur met een hartelijk toespraakje, koffie met gebak en een sigaretje. .Bel: tui 17.30 uur van 17.30 l» 30 uur Zaterdags 16.30—17.30 Geboren: Robert J., z.v. H. Schaaf en H. O. Vos; John, z.v. J. Otten en A. Groeneveld; Ria, d.v. G. Doppenberg en A. Zwanenburg; Bob, z.v. B. Albers en J. M. de Beer; Maria Th., d.v. O. Nellestein en J. M. Schut; Willemijn- tje, d.v. E. Thomassen en W. van de Lagemaat; Jacob, z.v. E. Vaarkamp en J. van den Brink; Berend J„ z.v. T. J. Bruggeman en G. Smit; Arthur V. J., z.v. G. A. van den Hurk en B M. G. M. Morsink; Aloisa J. W., d.v. E Waaijenberg en H. Bos; Dennis R. A., z.v. A. Fivet en P. S. E. Hagedom; Yvonne, d.v. L. Pol en A. A. Meijer; Jan A., z.v. J. Alma en W. Hol; Jan J., z.v. J. de Nooy en J. B. Koole Jan, z. v. C. A. de Leede en P. de Hoop; Gerdientje, d.v. C. van de Craats en W. van den Brink; Jurgen A., z.v. A. Kok en A. A. IJnsen; Catharina, d.v. J. A. Beemsterboer en M. Hulstein; Irene A., d.v. G. C. van den Heuvel en A. J. Griffioen; Angélique J. E., d.v. A T. van Binsbergen en W. Quint; Willem, zv. G. van Roekei en D. van Veller; Cornelia M., d. v. A. van Doorn en G. C. van Luttikhuizen; Sjoukje W., d.v. C. Moll en E. R. de Jong; Elisa beth E., d.v. G. van den Heuvel en G. B. Klomp; Roelof je, d.v. K Henken en M G. Methorst. Ondertrouwd: Rijk van Engelenburg en Hendrika van Wagensveld; Wouter van de Kuit en Wendelina Burgers; Johannes H. van Grootheest en Hendri ka W. Veenendaal; Ceel B. van Beek en Jannigje van de Weerd; Gerardus P. Siereveld en Jentje Morren; Gerard Veenendaal en Gonda J. Degens; Hen- drikus Jacobsen en Elisabeth A. Wien Hendrik van Eist en Judith F. Wen sing. Getrouwd: F. E. Kannegieter en W. van Lunteren; A. H. van Leersum en A. H. E. Hoekert; J. de Geit en W. J. Ekkels; S. G. R. Jansen en I. Koud ijs; H. van Beek en J L van Hierden Overleden: Gerritje Loggers ev .J de Meulmeester, 81 jr.; Henricus H. Gubbels. 52 jr.; Jacobus Groenendaal, 40 jr.; Gerardus J. Moolenaar, 87 jr.; Jantje Homkes, geh. gew. m. P. Colijn, 88 jr.; Jacoba J. Beekman, 89 jr.; Gijs- berta P. Schuurman, e.v. A. Schot, 85 jr.; Willem Geurtsen, 86 jr. VEEN EN"*') A Al. Donderdagmorgen waren de commissarissen van de Ne derlandse Gasmaatschappij in vergadering bijeen. Om ongeveer tien uur werd de vergadering onderbroken voor een ontvangst van de 10.000ste cliënt van de Gasmaatschappij. In gezelschap van de heer A. van Schaik, de dagelijkse leider van het Veenendaalse gasbedrijf, kwamen de heer en mevrouw Ach terberg uit de Colijnstraat te Veenendaal de vergaderzaal binnen. Zij werden door de plaatsvervangend vice-voorz.itter van de raad van Commissarissen, Jhr. mr. L. H. N. F. MBosch ridder van Rosenthal verwelkomd De familie Achterberg kookte tot voor kort op flessegas. Sinds enkele weken hebben zij aansluiting op het Gasnet. Doordat zij de 10.000 aansluitingen vol maakten plaatste de Gasmaatschappij gratis een gashaard, die door jhr. Bosch van Rosenthal gistermorgen sym bolisch overgedragen werd. „Ik vind het erg leuk, dat we u hier kunnen toe spreken. Het is 'n teken van de stijgen de lijn waarin het gasverbruik zich be vindt. Vroeger was er nog al eens kri tiek op de gaslevering, want als je wil de gaan koken nokte het af. Het gevolg was dat er, wanneer de mannen thuis kwamen, het eten nog koud was. Daarvan kunnen we niet de gehele schuld op de vroegere gasonderneming schuiven, want men moest onder moei lijke omstandigheden werken. Nu is de Gasmaatschappij overgegaan in een groter verband. Ik ben blij dat door de grote energie van directie en personeel van deze maatschappij het publiek prettig geholpen kan worden." Met 'n handdruk overhandigde de heer Bosch van Rosenthal de reeds in de woonkamer van de familie brandende gashaard. Mevrouw Achterberg kreeg een fraaie bos bloemen. Directeur A. C. Schouten van 't Gas bedrijf Centraal Nederland en de Neder landse Gasmaatschappij bood het geluk kige echtpaar de eerste 1000 m3 gas gratis aan. „Probeert u het maar eens hoe het gaat met de gasverwarming. Het kost u niets en ook als u moet be talen, zou het nog goedkope* zijn dan kolen". „Al was het duurder dan kolen," merkte mevrouw Y. Achterberg op, „zou ik het voor het gemak al niet meer willen missen." Bij de overdracht waren behalve jhr. Bosch van Rosenthal en directeur Schou ten aanv/ezig de commissarissen jhr. O. R. van den Bosch, burgemeester van Amerongen, de heer C. J. van Mastricht wethouder te Zeist en de heer C. van Zwol, wethouder te Amersfoort. RHENEN. Het hoofd van het ge meentebestuur van Rhenen maakt be kend, dat ter gemeentesecretarie, afde ling algemene zaken van 8 tot en met 29 maart 1968 voor een ieder ter inza ge ligt het raadsbesluit van 27 februari 1968, nr. 3, strekkende tot onteigening van enige percelen grond in het be stemmingsplan Domineesberg, zulks ter verkrijging van terreinen, aangewezen voor woningbouw. Rhenen, 1 maart 1968. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. VEEN EN DAAI. Zondag 24 maart zal ds. J. Keuning afscheid nemen van de christelijk-gereformeerde kerk in de Hoofdstraat. Na ruim negen jaar in Veenendaal gestaan te hebben, zal hij in de week volgend op zijn afscheid vertrekken naar de l ree Reformed Church te Hamilton in Canada. De Canadese gemeente zal de derde zijn voor ds. Keuning, die zijn loop baan als predikant begon in Barendrecht. In Veenendaal volgde ds. Keu ning ds. R. Kok op, die na 28 jaar, aanvankelijk als predikant van de ge reformeerde gemeente, in Veenendaal gestaan te hebben, naar Ede was ver trokken. willen beroepen, maar dat heb ik van de hand gewezen. Ik werd daar geconfronteerd met de nood die er in die gemeente is, maar ik was bang, dat er als ik in Canada over een beroep moest beslissen te veel gevoelsfactoren zouden meespreken. Toen het beroep kwam heb ik het in alle vrijheid mogen aannemen". Het eerste jaar van zijn verblijf in Canada is ds. Keuning vrijgesteld van pastoraal werk. Hij zal dat jaar gebruiken om zijn kennis van de Engelse taal te vergroten, want het is de bedoeling dat hij na dat jaar in die taal gaat preken. Voorlopig zal hij lessen ontvangen van de hoofdonderwijzer van de school die door „zijn" gemeente in Canda ge sticht is. Hij heeft ook plannen om college te gaan lopen aan de Mac- Master Universiteit in Hamilton. De afscheidspredikatie van ds. Keuning is bepaald op zondag 24 maart, 's avonds om half acht in de Pniëlkerk aan de Hoofdstraat. Za terdags ervoor bestaat voor de ge meente gelegenheid afscheid te ne men van de predikant. landen en de gebiedsdelen overzee te volbrengen naar Gods Heilig Woord. In het „Contactorgaan ten dienste van de ontwikkeling van het Gere formeerde leven" verwijt (mr. dr.) J. M(eulink) de synode niet op de hoogte te zijn van artikel 1 van de grondwet, dat luidt: „Het grondge bied van het Koninkrijk der Neder landen omvat Nederland, Suriname en de Nederlandse Antillen". Daar in wordt niet meer gesproken van de gebiedsdelen overzee. De schrijver geeft het volgende commentaar: „Overigens behoeft 't niet te verbazen dat een synode, die haar eigen kerkorde niet kent, ook niet op de hoogte is van de grond wet van het Koninkrijk der Neder landen". dagmiddag in Eltheto ontvangen door de voorzitter van de hervorm de jeugdraad, dr. C. Graafland, die 's avonds ook de forumavond zal leiden. De zondag wordt doorgebracht met een gezamenlijke wandeling een kerkdienst waarin een speciaal onderwerp zal worden behandeld en een broodmaaltijd, 's Avonds zal de preek worden besproken. De bouwfondsactie van de her vormde gemeente te Veenendaal heeft tot nu toe f 61.000 opgeleverd. Dit bedrag heeft men in vier jifcr ingezameld. De hervormde gemeente te Reste ren heeft in 1967 een bedrag van ruim 2000 ulden bijeengebracht voor de gereformeerde zendings- bond in de hervormde kerk. In 1966 kwam via Resteren binnen 1650 gul den. In totaal boekte de zenidings- bond aan ontvangsten in 1967 1,4 miljoen, tegen 1,2 miljoen in 1966. De huidige Christelijke gerefor meerde gemeente bestond als zoda nig nog slechts korte tijd toen ds. Keuning intrede deed. Na een uit treden uit de gereformeei'de ge meente had men een aantal jaren op zichzelf gestaan. De gemeente was min of meer geïdentificeerd niet ds. Kok, die inldertijd in de ge reformeerde gemeente geschorst was wegens zijn visie op het „aan bod van genade". Gevraagd of het voor hem niet moeilijk was geweest ds. Kok op te volgen antwoordde ds. Keuning: „Hierop moet ik een dubbel ant woord geven. Wat zijn bijbelse vi sie op het aanbod van genade be treft bestond er tussen hem en mij volkomen overeenstemming. Gezien echter de 28 jaar die ds. Kok in Veenendaal gestaan heeft was het voor mij wel een hele aanpak". „Men zegt van mij dat ik veran derd ben in de tijd dat ik hier ge staan heb", aldus ds. Keuning. „Dat kun je zelf nooit zo goed overzien. Alle dingen veranderen, men wordt met de mens op de cultuurvragen gedrukt. Ik geloof niet dat ik wezen lijk veranderd ben. Als enige veran dering zou ik willen zeggen dat ik iets van de „methodische inslag" verloren heb en een meer evange lisch standpunt heb ingenomen". Ds. Keuning zei enige tijd gele den in een ander verband dat de ge meente in Veenendaal eigenlijk geen plaats is voor een jonge predikant. Door het- grote aantal leden, ruim 1400, vraagt de pastorale arbeid veel tijd en blijft er nauwelijks tijd voor studie over. Zelf kwam hij ook na 'n nog betrekkelijk korte „ambts tijd" in Veenendaal. „Ia was natuur lijk al wat ouder en bovendien was ik vijf jaar ouderling geweest, zodat ik wat meer ervaring had", zegt hij hierover. Negen jaar in Veenendaal vond hij niet te lang. „Er is hier zoveel pas toraal werk te doen, dat een predi kant eerst al jaren in de gemeente moet staan om haar te leren ken nen". Vorig jaar is ds. Keuning enkele maanden in Canaida geweest, als af gevaardigde van de Christelijke ge reformeerde synode naar die van de Free Christ Reformed Church, waar mee men in correspondentie staat. Toen verbleef hij in Hamilton. „Toen ik naar Canada ging ver wachtte ik geen beroep. Tijdens mijn verblijf daar heeft men mij Voor de leden van de gereformeer de kerk te Rhenen zijn vier ge- spreksavonden belegd in gebouw „Antenne". Een gespreksleider van de stichting „Hoogerheide" zal een onderwerp inleiden. De eerste avond is reeds achter de rug. De volgende zijn op 11 en 25 maart en 8 april a.s. De classis Utrecht van de gerefor meerde gemeenten heeft vastgesteld dat een huwelijk niet kerkelijk kan worden bevestigd als één van de partijen niet is gedoopt. In het ver volg zal vóór het huwelijk in voor komende gevallen eerst de doop moeten worden bediend. Vanaf zaterdag 2 maart wordt in de gereformeerde Petrakerk te Vee nendaal weer de wekelijkse avond stilte gehouden. De dienst, die een interkerkelijk karakter draagt duurt ongeveer een half uur. In het telegram, dat de generale synode van de gereformeerde ker ken destijds verzond ter gelegen heid van de geboorte van Prins Wil- lem-Alexander heeft zij H.M. de Koningin kracht en wijsheid toege beden om de zware taak van rege ring over het Koninkrijk der Neder- Tot ouderlingen van de hervorm de wijkgemeente midden te Vee nendaal zijn gekozen en inmiddels ook bevestigd de heren R, Dave- laar en H. W. van der Meijden. Na de eindafrekening blijkt, dat de vrijwillige bijdragen voor de her vormde gemeente te Veenendaal in 1967 belangrijk zijn gestegen. In to taal is men gekomen op ruim 15.60p gulden, welk bedrag 12.000 hoger ligt dan de bijdragen over 1966. Het gemiddelde per gezin is opgelopen van 30 gulden in 1966 tot 33 gulden in 1967. Uitgaande van de werkgroep van de hervormde jongelingsverenigin gen te Veenendaal wordt op zater dag 23 maart en zondag 24 maart een jeugdweekend te Veenendaal be legd. Verwacht worden gasten uit vele plaatsen in Nederland, waar voor aan de gemeenteleden om on derdak is gevraagd. De deelnemers aan het weekend worden op zater- RENSWOUDE Zon dag 3 maart zal in de mor gendienst van de Gerefor meerde kerk te Renswoude de bevestiging plaats heb ben van ds. Jankers eme ritus predikant van Delft. Hij zal bevestigd worden door zijn collega ds. Van Strien, ook een emer. pre dikant te Delft én beroe pen predikant te Wouden berg. In de avonddienst zal ds. Jonkers zijn intree- preek houden. Van het totale aantal studenten aan de Vrije Universiteit te Amster dam is 21 procent ofwel 1159 her vormd. De gereformeerde studenten zijn nog steeds ver in de meerder heid, nl. 3120 (56 procent), hoewel de cijfers nu anders liggen dan tien jaar geleden. Toen was zestien procent hervormd en 69 procent gereformeerd. Voorts is 7 procent rooms-katholiek en be hoort eenzelfde percentage tot geen kerk. Ds. F. Mallan, predikant van de Gereformeerde gemeente in Neder land heeft bedankt voor een beroep, dat op hem was uitgebracht door de gemeente te Chilliwack in Brits Co lumbia (Canada). In de a.s. vacature ds. Van Enk was ds. F. de Jong uit Appingedam beroepen. Deze heeft een beroep naar Veenidam aangenomen en daar door automatisch bedankt voor Vee nendaal. Ds. A. Hoogerland uit Werkendam heeft ook bedankt voor een beroep naar Veenendaal. Hij was beroepen door de Gereformeerde gemeente (syn).

De Vallei | 1968 | | pagina 5