„Moto-cross der Azen" in St. Anthonis Liefhebbers staat op 17 maart enorme strijd te wachten Internationaal Jeugdvoetbal in Apeldoorn Candia zal 't niet cadeau krijgen bij JSV in Jutphaas Opstellingen Sport op radio en televisie Maleisië verzocht Zuid-Afrika zijn inschrijving in te trekken Vrees bestaat, dat Rusland ook niet zal meedoen Grote internationale deelneming VOETBALPROGRAMMA Tom Okker versloeg Spanjaard Arella MSV Duisburg zit zonder geld TV-uitzendigen van Olympische Spelen Kenia wil kleine Olympiade houden Tienmaal 13 goed in de voetbaltoto Eddy Merckx won Ronde van Sardinië Opnieuw nederlaag voor Donner St. Joriswandeltocht voor zesde keer AVRO wijst klacht van P.v.d.A. af Alles op haren en snaren Let op! 't is 3 voor lente Rath Doodeheefver Sterk veld Route Gebrand Verstek Goudvoorraad in W.-Europa werd kleiner Om Olympische Spelen te redden Nog meer ,V Opheusden-AVW Afd. Utrecht Franse vissers varen weer uit Pagina 9 ZATERDAG 2 MAART 1968 ADVERTENTIE Zelden zal een strijd op de Nederlandse moto-crosscircuits met zoveel spanning tegemoet gezien zijn als de grote internationale „Moto-cross der Azen", die zondag 17 maart wordt verreden op het circuit „De Hoef" in het rustieke Peel- dorp St.-Antonis. Immers, tot 1967 hebben onze Nederlandse crossers er nooit veel van terecht gebracht. Met uitzondering van Broer Dirkx, die in '63 als over winnaar uit het strijdperk stapte. Vorig jaar was het succes van de Nederlan ders overweldigend. In het klassement van de eerste tien kwamen maar liefst zes Nederlanders voor, Sigmans, Lammers en Karsmakers bezetten respectie velijk de eerste, tweede en derde plaats. Het was een eclatant succes, dat in moto-crosskringen bijzonder hoog werd aangeslagen. Nederland bewees immers dat het na vele jaren de top van de internationale klasse had bereikt. Vandaar de grote spanning, die er on der de vele tienduizenden crossliefheb bers heerst. De vraag is: zullen onze jongens de successen van het vorig jaar kunnen prolongeren? De vooruitzich ten zijn zeker niet ongunstig. In het nog maar nauwelijks begonnen seizoen heb ben onze toprijders al bewezen in uit stekende conditie te verkeren. In Ge- mert werden de Belgen ter slachtbank gevoerd. In de crosses in België draai den de Nederlanders steeds aan de kop mee. Naast het driemanschap staat een negental andere Nederlanders op de lijst, waarvan enkele jongeren al snel naar de top oprukken. We denken hier bij aan Gerrit Wolsink uit Hengelo (Gld.), Jan Keizer uit 's Heerenberg, de gebroeders Martien en Ton van Heugten uit Amersfoort en Harry Dries- sen, die als hij zijn oude vorm te pak ken heeft een zeer gevaarlijke outsider kan zijn. De geroutineerde rotten Rudie Boom, Jan Dirkx, Frits Selling en Wil ly Plötz, mits deze laatste niet stuk- draait, zijn stuk voor stuk knapen waar het kwaad kersen eten mee is. manches verreden. Nederland is hier met acht coureurs sterk vertegenwoor digd, met Cor van Heugten als grote fa voriet, hoewel hij veel strijd kan ver wachten van de Nederlandse kampioen Jan ten Thije en van de uit de solo klasse gestapte Broer Dirkx. Maar ook Ben van Goorbergh, Ben Snijder, Ben nie Braakhekke, Mop de Haas en Steef van Heugten kennen het klappen van de zweep. Zij zullen enorme tegenstand krijgen van het internationale veld met de En gelsen Dave Trealeaven en John Tur ner als zwaarste concurrenten. Verder nog de Belgen Leon Liekens, George v. Tilt en Arthur Wuyts. De Zweed Knut Reskvist is altijd de man, die voor ver rassingen kan zorgen en hetzelfde kan gezegd worden van de Fransman Geor ges Schwegler. Duitsland komt met Herbert Simon en Willi Neumann aan de start en Zwitserland brengt Harry Ritz in de baan. Klinkende namen, die grote strijd garanderen. Dat St. Anthonis bij de ren ners een geliefd strijdtoneel is blijkt wel uit het feit, dat meer dan 75 ren ners, waaronder zeer vele buitenlanders niet aan de start toegelaten konden wor den. Waarmee tevens wel duidelijk is, dat in de Peel een gigantisch gevecht te verwachten is, waar met geen mo gelijkheid voorspellingen over de even tuele winnaars te doen zijn. Voor de lezers van onze bladen, die zondag 17 maart naar St. Anthonis gaan om daar de bloem van Europa's moto crossers te zien strijden, wordt door de politie aanbevolen om vanaf Nijmegen over Gennep en Boxmeer naar St. An thonis te rijden. Over Grave loopt men het risico zeer lang te moeten wachten bij het kruispunt in die plaats. Boven dien zijn van de zijde van Boxmeer de parkeerplaatsen dichter bij het circuit. O A Frans Sigmans, de glorieuze triom fator van 1967. Zal hij dat succes kunnen prolongeren? Maar er Is meer concurrentie voor onze toppers. De Engelsen. Jeff Smith, erop gebrand om eindelijk eens een keer de zegepalm in St. Anthonis weg te dragen. Good old Vic Eastwood, nog steeds een tegenstander waar geducht rekening mee moet worden gehouden, evenals met Dave Bickers. Verder brengen de Britten een drietal zeer ta lentvolle jongeren in het veld: Brian Wade, Chris Horsflied en Arthr Brow ning. Jongens, waarvan de Engelsen bijzonder hoge verwachtingen hebben. Bij Zweden ontbreken oudjes als Lun- din en Nilsson, maar zij zijn vervangen door heel talentvolle jongeren: Jan Jo hansson, Bengt Aberg en Christer Ham- mergren. Ook de toprijders van België zijn niet van de partij, maar het ren- nersveld dat de Belgen op de been bren gen is zo niet van gelijke klasse, dan toch zeker niet veel minder dan de jon gens met grote namen als Jules Robert en Geboers. De ploeg met Roger de Coster als kopman en Frans Slechten als een der sterkste Belgen wordt ge completeerd met Jos Vermeeren, Leon Martens, Harry Vromans en Alex Bouw. N %\VUI 7///ll\A Nog 3 weken. Dan begint het lieve leventje weer. 't Kwetteren en twin- keleren. 't Uitbotten en bloeien. Dan is 't lente! Wat doet Nu de winter wegsturen! Uit uw huis ban nen! Met stralend nieuw behang in fixa-color kwaliteit. Van Rath Doodeheefver. Uw vakman heeft de nieuwe R D-Staalboeken 1968 al klaarliggen. Bekijk 't. Kies het behang van uw stoutste lente dromen. Dan bent u straks 't voor jaar vóór als 't komt. En komen doet het! „vtfnMKxa ontwerpers en fabrikanten van behang Dat de beide Oostduitsers, wereldkam pioen en geweldenaar Paul Friederichs •n Heinz Hoppe, ter elfder ure hebben afgebeld is spijtig, maar komt de span ning van de cross ten goede. Friede richs is nog steeds een klasse apart en zijn meedoen zou de prognose over de uitslag gemakkelijk gemaakt hebben. Nu kan er van alles gebeuren, want al staat de cross-sport in West-Duitsland nog niet op hoog internationaal peil, met renners als Christoff Specht, Adolf Weil en Wolfgan Müller zal terdege re kening gehouden moeten worden. Het zelfde geldt voor de Deen Nogens Ras mussen en de Zwitsers Hans-Peter Fi scher, Philippe en Bernard Bussy. Gaat de meeste belangstelling dus uit naar deze 500 cc cross, die in drie man ches van 20 minuten wordt verreden, ook de internationale cross voor zijspan nen belooft een spectaculair verloop te krijgen. In deze klasse worden twee APELDOORN De voorbereidende organisatiemaatregelen, die de organi satiecommissie van de Apeldoornse Sportraad in een samen met de voet balvereniging WSV gevormde werk groep voor het internationale jeugd- voetbaltoemooi heeft getroffen, zijn thans in een stadium van afronding ge komen. Zoals reeds eerder meegedeeld, zal dit internationale jeugdvoetbaltoernooi op de terreinen van de voetbalvereni ging WSV worden gehouden op 24 en 25 mei 1968. Intussen zijn van de volgende buiten landse voetbalverenigingen definitieve toezeggingen tot deelneming ontvangen: Engeland: Nottingham Forst; Frankrijk: Stade France; Zweden: Brynas Gavle; Duitsland: SV Tus (Mel- le); Denemarken: Odense 1913, waar mee een veelzijdige internationale be zetting reeds nu is gegarandeerd. Met nog enkele buitenlandse (o.a. Belgische) verenigingen wordt gecor respondeerd, waardoor men hoopt 't totaal aantal buitenlandse deelnemers op zeven te brengen. De sterke toer nooi bezetting wordt dan gecompleteerd met een Apeldoorns jeugdselectieteam, dat na enkele voorwedstrijden zal wor den samengesteld uit vertegenwoordi gers van zoveel mogelijk voetbalclubs uit de gemeente Apeldoorn. Van belang is ook, dat van de zijde van de Apeldoornse voetbalscheidsrech ters volle medewerking is toegezegd, zodat alle te spelen wedstrijden door „eigen" referees zullen worden geleid. Al met al belooft dit toernooi een Jeugdvoetbalevenement te gaan worden zoals Apeldoorn niet eerder heeft mee gemaakt. WASHINGTON Het Internationa le Monetaire Fonds (IMF) heeft vrij dag bekendgemaakt, dat de goudvoor raden van vijf Westeuropese landen die aan de internationale goudpool in Lon den deelnemen, in januari met 284 mil joen dollar zijn verminderd. De Belgi sche voorraden verminderden met 20 miljoen dollar, de Westduitse met 88 miljoen, de Italiaanse met 36 miljoen, de Nederlandse met 29 miljoen en de Zwitserse met 111 miljoen dollar. Het IMF heeft verder bekendgemaakt dat de deviezenreserves van de vijf landen in januari met 494 miljoen dol lar zijn verminderd. Het ging voorna melijk om dollars, hetgeen een weer spiegeling vormt van de overeenkomst die de landen van de goudpool op 26 november in Frankfort hebben gesloten, om gezamenlijk op te treden op de ter- mi jnmarkten voor deviezen. De vermindering van de goudvoorra den is voor een deel het gevolg van de bijdragen van de vijf landen aan de goudverliezen van de Londense goud pool. Zwitserland vormde hierop een uitzondering, omdat de reserves van dat land in het begin van het jaar meest al een daling te zien geven als gevolg van operaties van de Zwitserse natio nale bank aan het einde van het jaar. Frankrijk heeft in januari geen goud verloren. Het land draagt zoals bekend niet meer bij in de goudverliezen van de Londense pool. VEENENDAAL Morgen zal Candia '66 waarschijn lijk zijn positie als koploper in de vierde klasse H nog vei liger weten te stellen. De roodwitten moeten in Jutphaas aantreden tegen JSV. Van deze ploeg kan Candia veel weerstand verwachten. Op eigen terrein is JSV namelijk heel sterk en vooral op een slecht bespeelbaar veld kan de ploeg goed uit de voeten komen. En als de wedstrijd niet afgelast wordt, is de slechte, gladde toestand van de gras mat bijna een zekerheid. Veenendaal heeft vorige week in 'n vriendschappelijk duel met het Renkumse RVW laten zien, dat het nog doel punten kan zetten (50). Tegen EMS in Bunnik zal het echter moeilijker zijn te scoren. Opheusden draait niet best mee (op de één na laatste plaats). Degradatie- gevaar is ook aanwezig. AVW komt morgen in Opheusden op bezoek en om dat AVW nu ook niet zo erg best mee draait heeft Opheusden de kans op eigen veld spijkers met koppen te slaan, m.a.w. twee kostbare punten binnen te halen. Veenehdaal (uit) - EMS. Doel: A. Blankespoor; achter: C. Henzen, D. Gerritsen, H. v. d. Bovenkamp en D. van Dijk. Midden: C. Gerritsen en H. Stuivenberg. Voor: H. Imbosch, G. Heykamp, J. Henzen en J. Sukkel. Candia (uit) - JSV. Doel: M. Kok; achter: H. Evers, J. P. van Beek, D. J. Baal en H. v. Walsum. Midden: C. W. M. Krechting en J Mol. Voor: C van Esterik, G van Veenendaal, J. v. d. Pol en J. ten Braak. HDS (uit) - En Avant: Doel: H. Bos; achter: R. Meerbeek, G. de Hartog en C. v. d. Berg. Midden: J. Maassen en J. v. d. Berg. Voor: W. Meerbeek, L Schuilenburg, W de Greef, T. Gijs- vertse en L. Hol. ZATERDAG 4de klasse H West. E.M.S.Veenendaal Zwaluwen VooruitK.D.S. Fortitudode Meem S.V. F.—Vreeswijk J.S.V.—Candia '66 MidlandiaUtrecht 4de klasse F Oost OpheusdenA.V.W. Excelsior Z.Eendracht DrielHertog Hendrik AFD. UTRECHT lste klasse B D.W.S.V.—St. Boys HooglandSoesterberg Utr. BoysDe Meeuwen D.V.S.A.—Roda '46 2de klasse B. R.K. UnitasSt. Maarten ScherpenzeelOranje Wit OlympiaBarneveld Houten—D.V.S.U. 3de klasse B RivierwijkersFaja Lobi En AvantH.D.S. R.U.C.Ares KINGSTON. Tom Okker, de Neder landse tenniskampioen, heeft vrijdag tijdens een invitatietoernooi op over dekte banen in Kingston grote indruk gemaakt door een overwinning op de Spaanse Davis Cupspeler Jose Luis Aril- la. Okker zegevierde in twee sets: 64, 64. Daarvóór had Okker, eveneens in twee sets, de Jamaicaan Richard Thomp son verslagen. De cijfers in deze partij waren 62, 61. DUISBURG MSV Duisburg, de club van Heinz van Haaren, heeft geen geld meer voorhanden. Bij de jaarlijkse al gemene vergadering werd donderdag bekendgemaakt, dat de vereniging in de eerste helft van het seizoen 1967/'68 een verlies van bijna 119.000 gulden had geleden. In de periode van het be gin van de voetbalcompetitie tot 31 de cember 1967 was er bij de club een be drag binnengekomen van 1.338.000 mark (1.204.000 gulden). In dezelfde pe riode waren de uitgaven 1.457.000 mark. Van dit laatste bedrag kwam meer dan een miljoen mark ten laste van de af deling betaald voetbal. In zijn toelichting tijdens de jaarver gadering vertelde voorzitter Wilhelm Tiefenbach, dat de slechte financiële positie van de vereniging veroorzaakt werd door de waanzinnig hoge transfer sommen en de salarissen van de spe lers. In het NTS-Sportprogramma, dat zondag van 19.30 tot 20.25 uur op Ne derland 1 wordt uitgezonden, wordt on der voorbehoud van wijzigingen an- dacht besteed aan: de voetbalwedstrijden Volendam Go Ahead en PSV —.NEC; de Nationale Veldloopkampioen schappen in Helmond; de basketball-competitiewedstrijd Landlust Punch in Amsterdam; de tafeltennis-competitiéwedstrijd Nedlloyd Scilla in Amsterdam; de Internationale zwemwedstrijden in Bremen. In het NRU-sportprogramma „Langs de Lijn" (zondag 14.30-17.00 uur via Hilversum I en 18.05-18.30 uur via Hil versum II) zullen o.m. de volgende on derwerpen aan de orde komen: de voetbalwedstrijden Twente-Ajax, Vi- tesse-Den Bosch, DWS-ADO en Xerxes DHC-Sparta; de zaalhandbalwedstrijd Sittardia-Esca; de Nederlandse kam pioenschappen veldloop te Helmond; de paardenkoersen in Hilversum, de internationale zwemwedstrijden in Bre men. KOTA KINABALOE Vice-president Donald Stephens van de Maleisische Olympische Raad heeft vrijdag een beroep op Zuid-Afrika gedaan de Olympische Spelen te redden deor af te zien van deelneming aan de in Mexico-stad te houden zomerspelen. Stephens zei, dat de Olympische Spelen zo volkomen worden ge domineerd door blanke staten, dat de Internationale Olympische Raad zich sterk genoeg voelt de wensen van Aziatische en Afrikaanse landen te negeren. Hjj be twijfelde, of 't IOC erin zou slagen Maleisië over te halen het besluit zich terug te trekken opnieuw te overwegen. De beslissing was genomen, zei hij, omdat, al had Zuid-Afrika erin toegestemd een gemengd team naar de Spelen te zenden, het discriminerende rassenbeleid van het land ongewijzigd was gebleven. LONDEN De wedertQelating van Zuid-Afrika tot de Olympische Spelen in Mexico heeft de gehele internationa le sportwereld in opschudding gebracht. In Afrika hebben 32 landen besloten de Spelen te boycotten. De Sovjet-Unie heeft met terugtrekking gedreigd. Vier Amerikaanse neger-basketballspelers hebben om „academische" redenen de uitnodiging tot deelneming aan de Spe len geweigerd. Ook India i.< van plan zich terug te trekken en dit kan een kettingreactie veroorzaken in de Azia tische landen. Een lid van het Joegoslavische Olym pisch Comité heeft de wedertoelating van Zuid-Afria veroordeeld en gespro ken over maatregelen om dit besluit te herzien. Het Belgische comité houdt maandag a.s. een speciale vergadering over de zaak. Guillio Onesti, voorzitter van het Italiaanse comité probeert een derde van de 71 leden van het interna tionale comité te verenigen voor het bijeenroepen van een speciale verga dering van het IOC. Inmiddels heeft Avery Brundage, de 80-jarige president van het IOC, reeds verklaard geen reden te zien voor zulk een speciale vergadering. Kol. John Westerhoff, secretaris-generaal van het IOC, zei in Lausanne, dat het IOC niet van plan is een buitengewone algemene vergadering te beleggen, maar als een derde van de leden dit eist, zal het moe ten gebeuren. Het IOC beweert, dat sport en politiek niet vermengd moeten worden. Maar dit is nu gebeurd in een van de groot ste controversen tussen sport en politiek sinds jaren, waarschijnlijk de grootste sinds de Spelen in 1936 in Hitler-Duits- land werden gehouden. Dat was het jaar, dat de Spelen doorgang vonden ondanks Hitler's bezetenheid voor het zuiver Arische ras. Jesse Owens, de Amerikaanse neger en een van de su- bliemste atleten van alle tijden, won in Berlijn vier gouden medailles. Hitier draaide Owens zijn rug toe. Sinds 1948 zijn er 1520 medailles op de Spelen uitgereikt. Slechts 17 daarvan zijn door Afrikaanse landen veroverd. Maar de laatste jaren zijn de Afri kaanse landen met grote atleten ver schenen en het zit erin, dat ze er in Mexico nog meer hebben. Kenia, Ethio pië en Tunis behoren tot de 23 Afrikaan se landen, die zich hebben teruggetrok ken en die drie zouden kans hebben ge maakt op medailles. Abeba Bikila, de Ethiopiër, die de maraton zonder schoenen loopt, won in Rome in 1960 en eveneens in Tokio in 1964. Hij was favoriet voor een derde maal goud in Mexico. Kip Keino van Kenia, specialist op de 5000 meter en de snelste mijlloper ter wereld na de Amerikaan Jim Ryun, is ook getipt, alsmede zijn landgenoot Naftali Temoe op de 10.000 meter. In 1966 heeft Temoe MEXICO-STAD. „De Mexicaanse televisie zal van de Olympische Spelen in totaal 194 uur en 20 minuten op het scherm brengen", aldus een vrijdag in Mexico-stad bekend gemaakt program ma. De uitzendingen beginnen op 11 ok tober met de aankomst van het Olym pisch vuur en eindigen op 27 oktober met de sluitingsplechtigheid. Tijdens de Spelen zal de Mexicaanse t.v. van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in de lucht zijn. Men schat, dat de uitzendingen, die via speciale satellieten over de gehele aarde te zien zijn, dage lijks door vierhonderdmiljoen mensen gevolgd zullen worden. op de Spelen van het Britse Gemenbest de Australiër Ron Clarke verslagen. Benjamin Kogo, ook van Kenia, werd in staat geacht tot een verrassing op de steeple chase. De Tunesiër Mohammed Gammoedi is sterk op de 10.000 meter, evenals de Ethiopiër Walde. Als Rusland besluit niet deel te ne men, zullen de Spelen door de Ver. Sta ten worden overheerst. Op de Spelen van 1964 behaalde Rusland met 96 de meeste medailles, de Ver. Staten was tweede met 90. NAIROBI. De atletiekbond van Kenia heeft vrijdag in Nairobi het plan geopperd om voor de landen, die de Olympische Spelen in Mexico boycotten vanwege de toelating van Zuid-Afrika, een z.g. Kleine Olympiade te organise ren. De bond zal een verzoek richten aan de Afrikaanse sportraad om de organi satie van de wedstrijden op zich te nemen. DEN HAAG De cijfers van sport- toto 34 van afgelopen week zijn: Aantal deelnemers: 605.731. Bruto inleg: f 828.463,20. Prijzenbedrag: f 273.393, Eerste prijs: f 150.366,15, tien meldin gen met 13 goede uitslagen, uitkering per kolom bruto f 15.036,60; tweede prijs: f 82.017,90, 220 meldingen van twaalf goede uitslagen, waarvan een met twee kolommen, uitkering f 373,—; derde orijs: f 41.008,95, prijzenbedrag gaat naar toto 35. SASSARI Wereldkampioen Eddy Merckx heeft vrijdag de Ronde van Sardinië op zijn naam gebracht. De zevende en laatste etappe van Oblia naar Sassari (133) km) werd ge wonnen door de Italiaan Franco Bi- tossi. Merckx zat in het poloton, dat eindigde in dezelfde tijd als de winnaar. Hij heeft de ronde gewonnen met de meer dan zeven minuten voorsprong, die hij direct op de eerste dag behaalde. Op de Brugwal ontvangt DVSA mor gen Roda '46. De ploegen zullen elkaar niet veel in krachten ontlopen. Roda'46 (14-14) en DVSA (15-12). Daar voor al lebei niets meer op 't spel staat geven wij DVSA, enkel en alleen om het ter- reiinvoordeel, de grootste kans op de overwinning. R.K. Unitas zit nog steeds in de hoek waar de meeste slagen vallen. Op eigen terrein krijgt het het bijzonder sterke St. Maarten uit Utrecht op bezoek. St. EERSEL. In de vrijdag gespeelde derde partij van de tweekamp Gligoric- Donner heeft de Nederlandse groot meester opnieuw verloren. Gligoric leidt nu met 2V2V». Ofschoon het duel teleurstellend voor Donner verloopt, viel ook vrijdag weer in schaaktechnisch opzicht veel te genieten. In een Ko- nings-Indische partij bracht Donner een gedurfd pion-offer, dat ,spel' had kun nen opleveren. Daartoe zouden echter nauwkeurige analyses zijn vereist. Zo als het nu ging, behield Gligoric de pion. Hij smoorde het initiatief van zijn tegenstander, terwijl hij er zelfs ook nog in slaagde een tweede pion te winnen. Het daarna ontstane eindspel bood vage remisekansen Donner had het loper- paar tegen het paardenpaar doch Gligoric speelde uitermate nauwkeurig naar een technisch gewonnen stand. De partij vroeg eenendertig zetten. In de vierde partij, die vandaag wordt ge speeld, heeft Donner wit. BOULOGNE SUR MER De vis serstaking in Boulogne sur Mer is vrij dag beëindigd en de schepen varen weer uit. De staking was uitgebroken doordat voor de vis een te lage prijs werd ontvangen, waardoor de vissers een kleiner inkomen hadden. De vis sers wilden de import van vis uit het buitenland beperkt zien. Aangezign donderdag een minimum prijs voor buitenlandse vis is vastge steld, voeren de gewone vissers daar na uit. Voor de industrie-vissers kwa men echter nog kwesties en een opzeg termijn ter sprake. Deze zijn vrijdag geregeld. Er is een minimumloon van duizend frank per maand gegarandeerd en een ontslagtermijn van twee maan den in plaats van een maand ingesteld, met een regeling voor schadeloosstel ling. De treilers varen maandag weer uit, om technische redenen kan dat niet eerder. LONDEN De beperkingen op het vervoer van vee in de door mond- en klauwzeer getroffen gebieden in Enge land zullen met ingang van 4 maart voor een aantal districten worden op geheven, zo heeft het ministerie van Landbouw vrijdag bekendgemaakt. De vrijgegeven districten bevinden zich in Wales, de Midlands, Lancashire, Yorkshire en Lincolnshire, waarvoor de achtste opeenvolgende dag geen nieuwe gevallen zijn gemeld. Ook het verkeer met Noord-Ierland is weer mo gelijk. In andere districten, zoals Spetchley in het graafschap Worches- ter, waar de ziekte nog heerst blijven de maatregelen nog van kracht. Maarten staat na Scherpenzeel aan de kop van de ranglijst en zal rondlopen met gedachten aan een makkelijke ze ge op de lantaarndrager ln Veenendaal. Unitas zal echter voetballen met ge dachten aan lijfsbehoud. Kan dus een interessant duel va'n belangen worden, waaruit we de twee punten toch naar St. Maarten zien gaan. Van de andere tweedeklassers gaan koplopers Scher penzeel en het Elsterse Oranje Wit el kaar bevechten. Scherpenzeel (12-18) en Oranje Wit (11-11) duelleren in Scher penzeel. We verwachten een zege voor de koploper. In de derde klasse B gaan de twee hekkesluiters 't tegen elkaar opnemen, En Avant en HDS. HDS is van de twee verreweg de beste (13-10) en gaat dan ook een zege behalen op En Avant (12-1). EDE Onder 'auspiciën van de GWB organiseert de Lahgenberggroep op zaterdag 6 april voor de zesde maal de St. Joriswandeltocht. Voor de eer ste keer is een route van 20 kilometer opgenomen. Voor de verschillende leeftijdsgroe pen zijn de afstanden respectievelijk 10, 15 en 20 kilometer. De startplaats zal zijn bij het Groepshuis Langenberg, Buurtmeesterweg 27, Ede. Inschrijfadressen voor Ede: Van Ir- hovenlaan 1 en Langenberglaan 1. Voor Veenendaal: Prins Bernhardlaan 4. HILVERSUM Het bestuur van de AVRO/RTN heeft de bezwaren van de PvdA tegen het discussieprogramma „Duidelijkheid s.v.p." van de hand ge wezen. In een brief aan partijvoorzitter dr. Tans zegt het bestuur dat eerder de heer Kooiman, medewerker van frac tievoorzitter Den Uyl, „een gebrekkige schakel" heeft gevormd. Het wijst er op dat deze voor deelneming aan het programma van 5 februari onder lei ding van drs. F. A. Hoogendijk van so cialistische zijde mr. M. Vrolijk en H. Eysink had voorgedragen. NIETS Drie dagen voor de uitzending be richtte dë heer Kooiman dat deze he ren van niets wisten. Hij legde een lijst met zes andere socialistische kan didaten voor. Maar ook deze zes bleken van niets te weten. „Zo stond de heer Hoogendijk voor de vrijwel onmogelijke taak om zeer kort voor de uitzending nog twee ver tegenwoordigers van de PvdA uit te no digen. Hij slaagde er tenslotte in de he ren De Galan en Van Veen bereid te vinden", aldus de brief. GEEN KRITIEK „Een bijzondere kwalificatie van de heren De Galan en Van Veen was no dig, omdat de vertegenwoordigers van de andere politieke partijen hetzij par tijvoorzitter, hetzij fractieleider of Ka merlid waren". In de wijze van aankondiging van de socialistische deelnemers ziet het bestuur van de AVRO echter niets de- nigrerends. Het wijst er op dat na de uitzending geen enkele deelnemer (ook geen so cialistische) kritiek heeft geoefend op de wijze waarop de heer Hoogendijk de debatten had geleid. De man met het „sterke" haar, een 56-jarige inwoner van New Delhi heeft een dezer dagen getoond hoe sterk z'n haar wel is. Op de foto trekt hij een auto met een gewicht van 800 kilo, aan z'n haar over de straat.

De Vallei | 1968 | | pagina 15