Kantongerecht Wageningen Gladheid verrast chauffeur van taxi: passagier gedood EEN FOUTE BEREKENING Vonken vierden familiefeest Modeshow Modeshow Torenklok houdt het op kwart voor zeven Arnhemmer zag overal fazanten liggen Auto reed op eigen initiatief VAN SCHUPPEN Ter overdenking Nieuwe sehool imbeeielen Grondruil in verband met zaak De Ruiter Veenendaler veroordeeld na burenruzie MARKTEN Trottoirs en wegen in de revisie Nagekomen predikbeurten Opbrengst collecte Bejaarden genoten van causerie over Israël Bouwgrond voor wijkcentrum Onderwijszaken vragen aandacht van de raad „Sandy Coast" Het Hof" in Nieuwe vuilnisauto Koolmonoxyde ontstond door slecht ventileren Voetballen na de raad Gemeente koopt oude Lyceum Pagina 3 Boom Vals Heen en weer Razend Neus Slecht HEIN ZATERDAG 2 MAART 1968 WAGENINGEN In fiere houding en gekleed in een keurig blauw kostuum vertelde de Edese taxichauffeur Jan K. (21) het trieste relaas van de rit, die hem zijn leven lang bij zal blijven. Op een winterse dag reed hij het bejaarde echtpaar S. van Ede naar Veenendaal. Het wegdek was op vele plaatsen spie gelglad: dat wist hij, want zoals hij kantonrechter mr. A. C. van den Brand uit legde, had hij zich daarvan overtuigd door enkele malen op de rem te trappen. Op de Polderweg in Veenendaal trok hij op tot vijftig kilometer per uur, om dat hij had gemerkt dat het daar niet zo glad was. Hij schakelde van twee naar drie en deze handeling is hem waarschijnlijk noodlottig geworden. Bij de slip partij die volgde reed hij tegen een boom; zijn 87-jarige passagier S. kwam om het leven, diens echtgenote werd zwaar gewond. het brood de weg op gegaan. J. legde uit hoe lastig en tijdrovend het wel is, als je vaak heen en weer moet gaan van bakkerij naar woonhuis en omge keerd. „Een bakker kan nu eenmaal geen tijd verliezen", zei hij. „Econo misch gaat het toch al niet zo best". Het wetsartikel, dat hy had overtre den is inmiddels niet meer van kracht. In zijn eis hield de officier daar dan ook rekening mee. Het werd f. 40, waaraan de rechter zich conformeerde. De bakker tenslotte. „Ik betaal gelijk want ik heb haast..." In 't proces-verbaal, dat van 't onge luk was opgemaakt stond dat 't die dag spiegelglad was. Bij vriezend weer was t bovendien gaan regenen en de kanton rechter vond, dat verdachte toch op zijn minst met deze omstandigheden rekening had moeten houden, door zijn snelheid aan te passen. K. zei, dat hij niet harder dan vijftig had gereden, welke snelheid de kantonrechter in dit verband te hoog vond. De raadsman van de taxichauffeur, mr. H. P. Jager, stelde dat er gezien de omstandigheden van overmacht gesproken kon worden. „Elk verkeer was op die dag praktisch onmogelijk, maar op mijn cliënt werd een beroep gedaan om toch te gaan rij den. Dat brengt een taxibedrijf nu een maal met zich mee..." De officier van justitie, mr. J. J. van Oostveen eiste een boete van f. 185 of 17 dagen, waarbij hij opmerkte, dat de heer S. niet alleen aan de gevolgen van de aanrijding was overleden, maar dat bijkomende complicaties daar mede de oorzaak van waren. Mr. Van den Brand tenslotte herhaalde wat hij al eerder had gezegd: de chauffeur zou langzamer gereden moeten hebben om ongelukken te voorkomen. Hij vonniste met een boete van f. 150,of 15 da gen subsidiair. Michael J. van L., te boek staand als handelaar in auto-accessoires, maar nu vanwege zijn herhalingsoefeningen in militair uniform voor de kantonrech ter verschijnend, had in zijn woon plaats Rhenen een bocht met naar schatting een snelheid van 80 kilometer per uur genomen en was vervolgens tegen een boom gevlogen. Van L., die volgens het ter zake opgemaakte pro ces-verbaal „onverantwoordelijk hard" had gereden, bestreed dit. „Het is een zeer flauwe bocht, die ik al wel tien duizend keer heb genomen. Ik ben ge slipt door wat grind..." De officier van justitie bleef er echter bij, dat de oor zaak van het ongeval, waarbij verdach te gewond was geraakt, toch echt in de te hoge snelheid gezocht rpoest wor den. Toen bovendien bleek, dat hij al vaker voor hetzelfde feit veroordeeld was, was dat voor de officier aanlei ding een boete van f. 75,en een on voorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid te eisen van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Van L. vroeg om clefhentie („Ik ben in dienst en daar heeft mijn bedrijf toch al zo veel schade door"), maar de rechter vonniste comform. Verdachte tekende hoger beroep aan. „Dus waar u stilstond, lagen plotse- Ilhg allemaal dode fazanten?, vroeg de officier aan de Arnhemse chauffeur J. P., die terecht stond omdat hij de jachtwet had overtreden door het dode gevogelte in zijn auto te vervoeren. P. had zich al vaker aan dergelijke overtredingen schuldig gemaakt en had al enkele keren een proeftijd achter de rug. Hij zei nu: „Ik heb ze niet ver voerd, ze lagen op de weg en toen heb ik ze opgeraapt..." De officier: „En u keek ook maar even of er soms nog meer lagen. Te gen de chauffeur eiste hij een onvoor waardelijke hechtenis van twee weken. De kantonrechter wilde hiertoe nog niet overgaan, gezien het feit dat de verdachte de proeftijden met goed ge volg had doorstaan. Hij vonniste met een boete van f. 100,P. had bij zijn aanhouding bovendien een valse naam opgegeven en kreeg daarvoor een boe te van f 50,De opbrengst van de in beslag genomen fazanten werd ver beurd verklaard. Bakker J. H. L. J. uit Veenendaal woont zelf niet bij z'n bakkerij. Dit on gerief zag hij als de oorzaak van de reeks overtredingen, die allemaal op hetzelfde neerkwamen; te vroeg met „Ik rij heus niet als een razende Roel", vei'kondigde de Rotterdamse vertegenwoordiger A. F. P. P., die desondanks op de Lawickse Allee in Wageningen de maximumsnelheid had overschreden. De rechter had dan ook alle reden aan zijn woorden te twijfe len, temeer daar uit het dossier bleek, dat de Rotterdammer in 1967 drie keer voor hetzelfde feit was bekeurd. „Ik ben echt geen man die maar raak rijdt. Ik ben een zeer bezadigde rijder. Er staan tegenwoordig echter zoveel borden langs de weg, dat je door de bomen het bos niet meer ziet", voerde verdachte nog aan. De rechter vond dat de praktijk toch wel het tegendeel aantoonde en vonnis te met een boete van f. 100,en een onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor die tijd van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Daarmee bleef hij f. 40,onder de eis van de officier. De Edese fabrieksarbeider R. H. V. had op de Buurtscheuterlaan in zijn woonplaats zo diep met zijn neus over het stuur van zijn bromfiets gebogen gezeten, dat hij een geparkeerd staan de auto niet had opgemerkt en er dan ook tegenaan was gereden. Een ver zachtende omstandigheid was, dat het hard regende, dat de zithouding van verdachte wel verklaarde. Van de of ficier, had hij bericht ontvangen, dat hij van rechtsvervolging ontslagen zou worden, als hij met de tegenpartij de schade zou hegelen. Zijn vader kwam de rechter uiteen zetten, dat dit inder daad was gebeurd, hoewel hij daar geen bewijzen voor had. De officier zei, dit toch als waarheid te willen accepteren. „U bent onderofficier...dus neem ik het wel aan." V. werd schuldig verklaard zonder oplegging van straf. De exporteur H. R. J. uit Rhenen, was bijzonder slecht te spreken over gedragingen van twee Veenendaalse politie-agenten die hem hadden ge dwongen naar een garage te rijden en daar twee nieuwe banden te kopen, ter wijl zoals hij zei, alleen het reserve wiel glad was. Ze hadden bovendien geconstateerd, dat hij op de Nieuweweg te Veenendaal te hard gereden zou hebben. „Maar daar hebben ze mij niets van gezegd", voer de de Rhenenaar aan. De kantonrechter achtte het wehse- lijk de verbalisant(en) te horen en hield de zaak aan, nadat hij nog uit de mond van verdachte had vernomen, dat er „wat ruzie" tussen hem en de bei de agenten was geweest. VEENENDAAL De heer W. V. uit Rhenen was gistermorgen zijn auto kwijt. Hij had hem voor een bank bo venaan de markt geparkeerd en toen hij na enkele minuten buiten kwam, was zijn auto verdwenen. Na enig zoeken bleek de auto op eigen houtje de markt afgereden te zijn. De wagen had zichzelf geparkeerd te gen de auto van de heer J. van de B. uit Veenendaal. De heer V. blijft erbij, dat hij zijn wagen op de handrem had gezet. Hoe het vehikel toch aan het rij den is gedaan vinden hij en de politie nogal raadselachtig. De twee auto's werden beschadigd. VEENENDAAL Het bestuur van de Vereniging tot stichting en instand houding van christelijke scholen voor buitengewoon onderwijs wil een nieu we school bouwen voor imbeciele kin deren. Deze kindereh zijn nu nog on dergebracht in de Oranjeschool. De nieuwe school komt te staan aan de Geerseweg en zal vier lokalen om vatten. Drie lokalen zijn bestemd voor het geven van norynale lessen, terwijl het vierde in gebruik zal worden geno men als lokaal voor motorisch» thera pie. De bouw van de school is noodza kelijk, omdat men in de beide andere scholen van de Stichting aan de Geer seweg met ernstige ruimteproblemen kampt. EDERVEEN Eiermarkt: Aanvoer ca. 900.000 stuks. Prijzen grote f 12,- tot f 13,- en kleine f 10,- tot f 12,-, alles per 100 stuks. Handel matig. VEENENDAAL De zaak van de gemeente contra De Ruiter Dzn. Han delmaatschappij blijft de aandacht vra gen van de gemeenteraad. Donderdag krijgen de vroede vaderen (en moe der) een voorstel te behandelen om grondruil aan te gaan met de heer A. C. J. van Dijk, Bergweg 12. De grond van de heer Van Dijk is nodig om een grondruil te kunnen plegen met de fir ma De Ruiter. Op 4 januari is schadebeoordelings- commissie bijeen geweest. Toen is overeengekomen, dat de gemeente in ruil voor het door haar gewenste per ceel grond aan de Molenweg een per ceel van voldoende grootte op het in dustrieterrein zal geven. Hiervoor is een terrein nodig van 1,5 ha. Als ver vangende grond voor De Ruiter komt naar de mening van het gemeentebe stuur het meest in aanmerking een strook grond ten zuiden van de Smal le Zijde en ten westen van de „Hasse- laarsloot". Dit terrein is kleiner dan 1:5 ha en daarom wil men de strook grond ernaast hebben. Die grond be hoort toe aan de heer A. C. J. van Dijk, die voor zijn grond een gelijk stuk op het industrieterrein II krijgt. Deze transactie kan met gesloten beur zen plaatsvinden. VEENENDAAL. Ook dit jaar zul len weer een flink aantal wegen en trottoirs in Veenendaal worden verbe terd en waar nodig gereconstrueerd. Een nieuwe slijtlaag zal worden aan gebracht op de Sav. Lohmanstraat, de wegen tussen de Klaas Katerstraat, dr. Slot. de Bruïnestraat, dr. Colijnstraat en Patrimoniumlaan, het achterpad langs de Jan Steenlaan tussen de Frans Hals laan en Adr. van Ostadelaan, de Bart Poesiastraat, de bedieningsweg van de dr. De Visserstraat, het fietspad aan de oostzijde van de Kerkewijk, vanaf de spoorlijn in zuidelijke richting, de Gor- straat, de Beatrixstraat en het Beneden eind. Het wegdek van dè Sparrenlaan, het Kostverloren, de Fluitersstraat en de Wilhelminastraat dient te worden her steld terwijl herbetegeling en 't opnieuw stellen van de trottoirbanden dient plaats te vinden irt de Van der Duyn van Maasdamstraat, Schimmelpenninckstr., Westersingel oude en nieuwe gedeelte, Ger. Terborchstraat, Fred. Bolstraat, Sav. Lohmanstraat, Klaas Katerstraat, Middellaan, Larikslaan, Munnikenweg, Gortstraat, Kostverloren, Fluitersstraat, Wilhelminastraat en Valleistraat. Deze werken zullen onderhands wor den aanbesteed. Wel zal bij verschillen de aannemers een prijsopgaaf worden gevraagd. ADVERTENTIE Het voorjaar is weer in aantocht! Wij hebben de lente al in huis gehaald. Een gloed nieuwe voorjaarscollectie tonen wij U tij dens onze Op donderdag 7 maart in hotel La Montagne, Kerke wijk 115 Veenendaal. Het belooft heel gezellig te worden. U bent van harte welkom. Aanvang shows 3 en 8 uur. Kaarten f 3,50 inclusief café-complet verkrijgbaar aan de kassa van de dameszaak of telefonisch te reserveren 08385—12721. HOOFDSTRAAT 81 89 VEENENDAAL LEERSUM De „Vonken" heb ben hun familiedag weer gehad. Donderdagmiddag en -avond waren 150 afstammelingen van het Vee nendaalse geslacht „Vonk" en „aangetrouwden" bijeen in res taurant „Darthuizen" te Leer- sum. Hoogtepunt van de dag voor zijn broers, zusters, nichten, neven, achternichten en achterneven en mogelijk nog verder was de plot selinge confrontatie met de 84-jari- ge Kees Vonk uit Amerika en zijn dochter Janie Hocksbergen. Het comité, dat zich met de organi satie van de dag had belast, had hun komst geheim weten te houden. Twee dagen voor het familiefeest kwamen zij vanuit Iowa op Schiphol aan en do ken tot het grote moment bij één van de familieleden onder. Mr. Kees Vonk, een rasechte Amerikaan, vertrok vijf tig jaar geleden naar de nieuwe we reld en was 20 jaar geleden voor het laatst op familiebezoek in Holland. Geen wonder, dat men bijna geen gelegenheid kreeg om de rest van het programma af te werken. Vooral de broers en zusters hadden enorm veel „bij te praten" over die afgelopen 20 jaar. De „Vonkenda"" wordt om de vier jaar, op schrikkeldag gehouden. Giste ren was het de derde keer. Acht jaar geleden waren er 100 deelnemers. Het uitgangspunt voor de reünie is de be kende boerderij „De Vendel" te Vee nendaal, waar de jongste broer van de oudste generatie, de heer Jan Vonk, nog steeds de scepter zwaait. De oudste deelneemster was deze keer, de 86-jarige mevr. J. Lokhorst- Vonk. De jongsten waren Letty van den Brandhof en Lida van Kooten, die dit jaar 18 worden. Op de foto: Een aantal bejaarde reünisten met in hun midden mister Kees Vonk (84) uit Amerika (derde van links op de voorste rij). Naast hem de oudste deelneemster aan het familiefeest mevr. J. Lokhorst-Vonk. Achter haar mrs. Janie Hocksbergen, die haar vader op zijn reis vergezel de. LEERSUM De Oud Gereformeerde Gemeente te Leersum houdt zondag, 3 maart a.s., om 10.00 en 18.00 uur lees- diensten. Donderdag, 7 maart a.s., preekt om 14.30 en 19.30 uur ds. E. du Marchie uit Voorthuizen ter gelegenheid van Biddag voor het gewas. AMERONGEN De deze maand ge houden collecte voor het NVV t.b.c.- fonds heeft opgebracht een bedrag van f 335,64. „Maar God zeide tot hem: Gij dwaas, in deze nacht zal men uw ziel van u af eisen en hetgeen gij bereid hebt. voor wie zal het zijn? 2. Matth. 1220. Het spreken Gods gaat dwars door ons overleggen heen. Dat wordt ons duidelijk als wij letten op de man. tot wie dit gezegd wordt. Wij komen hem tegen in de gelijkenis van de rijke dwaas. Jezus vertelt ons van een groot grondbezitter, die op zijn akkers een buitengewoon goed jaar gehad heeft. «Zijn land heeft zoveel opge bracht, dat hij niet weet, waar hij alles bergen moet. De ruimte waar over hij beschikt is onvoldoende. Dan moeten er maatregelen geno men worden. De man over wie de Here Hezus het hier heeft, blijkt een flink, kordaat mens te zijn. Hij is een goed zakenman. Hij weet, wat hem te doen staat. Hij houdt niet van half werk. Hij besluit al zijn schuren af te breken en veel grotere daarvoor in de plaats te bouwen. Dan kan hij zijn hele bezit, dat is voor hem al zijn geld, veilig opbemgen. Bovendien is hij nu van plan als rustend boer zijn verdere jaren door te brengen. Want hij heeft genoeg, om er vele jaren goed en vrolijk van te kunnen leven. Is er nu reden om een man die op deze wijze handelt als een dwaas voor te stelien? Ogenschijnlijk is hij een wijs en verstandig mens. Wij houden over het algemeen wel van mensen, die weten aan te pakken. Daar gaat wat van uit. Zij maken op velen indruk. Toch is deze man geen wijs mens, want bij al zijn rekenen gaat hij al leen maar met zichzelf te rade. Hij doet net alsof hij er alleen is. Hij stelt zichzelf in het middelpunt en houdt God geheel en al buiten zijn leven, die er zich uiteindelijk toch niet buiten laat houden. Dit soort mensen dacht ik ontmoe ten wij dagelijks. Misschien vinden wij deze man wel ins eigen hart. Ge lukkig als wij hem *er bijtijds ont dekken om van deze dwaas verlost te worden. Want de dwaas, die zon der God leeft meent, dat hij over de toekomst te beschikken heeft. Ziel, gij hebt goederen, die opgelegd zijn voor vele jaren, neem rust eet drink en wees vrolijk. Ja, wie kan ons deren? Wij zijn rondom verze kerd. Wij kunnen er vele jaren te gen. Maar God heeft het laatste woord. Hij zei tot deze man: „Gij dwaas, in deze nacht zal men uw ziel van u afeisen, en hetgeen gij bereidt hebt, voor wie zal het zijn"? Dit woord van God gaat dwars te gen het dwaze overleg van ons zon dig-mensen hart in. Er kan op veler lei wijze een einde komen aan het mensenleven. Maar vast staat dat, als God ons wegroept, wij het tijde lijke met het eeuwige moeten ver wisselen. Gij dwaas. Wij zeggen: wat een wijs en verstandig mens. Die man heeft een brede blik op het leven. God oordeelt anders. Hij noemt hem dwaas. Maar hij heeft toch prima berekeningen gemaakt. Die goede ren kunnen toch dienen tot levens onderhoud voor vele jaren. Maar hij begaat een fatale vergissing, als hij deze vele jaren gelijkstelt aan de jaren van zijn leven. Deze man houdt er geen rekening mee, dat iedere dag van ons leven de laatste kan zijn en dat wij dan rekenschap moeten afleggen van alles wat er in het lichaam geschied is. En niet waar? Wie leeft zonder God en wie sterft zonder met God verzoend te zijn, komt om. Wat helpt het ons dan, al hebben wij de hele wereld gewonnen? In deze nacht zal men uw ziel van u afeisen en hetgeen gij bereid hebt, voor wie zal het zijn? Straks twisten de erfgenamen bij zijn doodsbaar over wat hij achter laat, terwijl hij smarten lijdt in de plaats van het oordeel. Ook dit is tot onze vermaning ge schreven, opdat wij van God een wijs hart zouden verkrijgen. Ieder ogenblik kan God ons wegroepen. Wij kunnen Hem ontmoeten, als wij Hem hier in Christus door het ge loof ontmoet hebben. Zo gij Zijn stem dan heden hoort, gelooft Zijn heil- en troostrijk woord. Veenendaal ds. A. Wisgerhof ARNHEM Matthijs H. uit Vee nendaal kreeg gisteren van de Arn hemse politierechter f 60 boete. Hij haid op 1 april van het vorig jaar zijn buurvrouw uitgescholden: „Vuil oud wijf, dikke vetzak, idiote vetzak, idio te gek", had Matthijs, een 61-jarige voeger, geroepen. „Als het waar was zou 't nergens op lijken", zei de voeger bedaagd. „Maar d'r is niets van aan. Ik had een twist gesprek met haar zoon. Tegen haar heb ik geen woord gezegd". „Misschien kunt u het zich niet meer herinneren", opperde de politierechter. „Het zou kunnen zijn dat u wat over moedig was door het bier?" „Niks hoor", zei H., „ik had wat last van reuma en daarom werd ik thuis gebracht. Toen zei die jongen tegen me: vieze zuiperd. Dat doet ie altijd, en het was niet eens waar. Ik heb gezegd: „grote lafaard, om een kerel van mijn leef tijd zo te beledigen. Wil Je vechten? Dat was alles". Maar er waren getuigen, die de tira de van Matthijs wel hadden gehoorld, nadat de moeder haar zoon te hulp was gesneld. „Dan kan ik wel ophou den", zei hij moedeloos, „daar kan ik nooit tegenop". En dus stopte Matthijs, die wel had moeten toegeven nogal een driftkop te zijn, met zijn verweer. „Ik kan er toch niets aan doen", verzuchtte hij. Dezer dagen werd in gebouw Reho- both in Renswoude een bejaardenmid dag gehouden. Het echtpaar Vermeu len vertelde de bejaarden over hun reis naar Israël, waarvan ook dia's werden vertoornd. De bejaarden genoten bij het zien van het land, dat eens de Here Jezus had betreden. Er werd in de pauze thee en koffie gepresenteerd. Dat deze middagen in de smaak vallen, bleek wel toen ds. v. d. Peut vroeg of de volgende middag de laatste in dit seizoen zal zijn of dat er nog meer moeten volgen. VEENENDAAL De Nederlandse Hervormde Gemeente wil een perceel bouwgrond in „De Molenbrug" kopen voor de vestiging van een wijkcen trum. Het perceel heeft een oppervlak te van 1662 ca en zal f 58.170 moeten kosten. VEENENDAAL De Veenendaalse gemeenteraad krijgt donderdag een groot aantal onderwijszaken te behan delen. De beide hervormde uloscholen willen samen een 16 mm filmprojector hebben voor de vertoning van onder- wijsfilms. Voor de Ichtusulo heeft men een boenmachine nodig en verduisterings gordijnen voor het aardrijkskundelo- kaal. De tweede hervormde ulo wil de klassebureaus vernieuwen, in verband met de slechte toestand waarin deze verkeren. Men heeft ook besloten de administraties van de twee ulo's sa men te voegen, waarvoor men een aan tal bureaubenodigdheden aan wil schaf fen. Het aantal leerlingen op de Prinses Wilhelminaschool is zodanig gestegen, dat het aantal leerkrachten met één vermeerderd kan worden. Hiervoor moet een nieuwe klas ingericht wor den, waarvoor men meubilair aan moet schaffen. Het schoolbestuur ver zoekt hiervoor om een krediet aan de gemeente. De CNS III is te klein geworden Men heeft de hoofd- en leerkrachten- kamer al als klaslokaal moeten in richten. Een leermiddelenberging is nu als hoofdenkamer ingericht, waar door het gymnastiekmateriaal in de kelder voor de c.v. en in de hal opge- leermiddelenberging aan de school bjj- borgen moet worden. Men wil nu een bouwen om dit probleem op te lossen. Ook zal de raad in de komende verga dering moeten beslissen over de vergoe dingen per leerling aan de bijzondere kleuter-, lagere en ulo-scholen. RENSWOUDE De inwoners van Renswoude kunnen reeds enige tijd niet meer de torenklok raadplegen voor de juiste tijd. De betreffende klok geeft ie der ogenblik van de dag kwart voor ze ven aan. De ketting van de klok is ka pot en de motor is doorgebrand. De kerkeraad van de Ned. Herv. gemeen te te Renswoude is meegedeeld dat het uurwerk versleten is. De hervormde ge meente heeft geen geld om een nieuwe te kopen. Men is daarom van plan om een commissie in het leven te roepen met het doel een fonds te stichten om aan de benodigde financiën te komen. De president-kerkvoogd A. P. Wolles- winkel vertelt dat de kerkvoogdij al ge sproken heeft over de aanschaf van 'n elektrisch uurwerk. „Maar dat wordt duur. En de kerken lopen niet meer zo als vroeger. Maar we hopen toch zo gauw mogelijk het geld voor een nieu we klok bijeen te hebben". De klok is niet, zoals in vele plaatsen voorkomt, het bezit van de gemeentelijke over heid maar van de Nederlandse Herv. Gemeente. De klok kan nog wél ge luid worden, dat gebeurt namelijk al geruime tijd elektrisch. Hoe.oud het uurwerk in het kerkto rentje van Renswoude is weet niemand zeker. Volgens de heer Wolleswinkel was dit alleen baron Taets van Ame- rongen bekend. Toen hij hem er eens naar vroeg, vertelde de baron, dat het archief van de kerk bij een brand ver loren is gegaan. Men vermoedt dat bij de restauratie van de kerk in 1936 ook de klok is gerestaureerd. Maar volgens de heer Wolleswinkel is het uurwerk de laatste tijd al herhaalde malen defect geweest. Nu is de klok niet meer te re pareren en moet er éen nieuwe komen. 11- LEERSUM Vanavond om half 8 wordt de beatboerderij „Het Hof" offi cieel heropend. Ter gelegenheid van dit heuglijke beat-feit heeft het bestuur van de club „de Weerwolf' een Neder landse topband uitgenodigd om naar Leersum te komen, namelijk de „Sandy Coast". De boerderij is sinds 1 januari gesloten geweest wegens verwarmings problemen. VEENENDAAL Reeds op de be groting voor 1968 was een bedrag uit getrokken voor de aanschaf van een nieuwe vuilnisauto. De dienst gemeen tewerken heeft nu besloten tot aankoop van een dergelijk vervoermiddel over te gaan. Het bestelde model is gelijk aan een van de beide wagens die reeds in gebruik zijn, namelijk een Leach Packmaster, gemonteerd op een DAF- chassis. D« auto gaat f 65.000 kosten. VEENENDAAL. Vrijdagmorgen is door deskundigen van het gerechtelijk laboratorium in Den Haag een onder zoek ingesteld naar het ontstaan van koolmonoxyde, waardoor het Spaanse echtpaar om kwam. Vast is komen te staan, dat door een onvolledige verbranding van aardgas, tengevolge van slechte ventilatie, kool monoxyde gevormd is. Alle deuren en ramen waren gesloten en de twee gas- toestellen hebben in vry korte tijd veel zuurstof verbruikt. Hierdoor was op zeker moment niet voldoende zuurstof meer in de kamer aanwezig om het aardgas volledig te kunnen verbranden en ontstond het giftige gas. LEERSUM Dat de inwoners van Leer sum het moeilijk zonder voetbal kun nen stellen blijkt wel uit een mede deling van burgemeester mevrouw mr. C. M. s' Jacob-des Bouvrie. Zij heeft namelijk besloten om, op veler ver zoek, de raadsvergadering van woens dag 6- maart a.s. een half uur vroeger te laten beginnen dan normaal in ver band met de voetbalwedstrijd Spartak PraagReal Madrid, die woensdag avond op het t.v.-scherm te zien zal zijn. Normaal begint de raadsvergade ring om half acht, nu om zeven uur. De raadsvergadering wordt als ge woonlijk in hotel-café-restaurant „Het Centrum" gehouden. VEENENDAAL Behoudens goed keuring door de Gemeenteraad, zal worden overgegaan tot aankoop van een perceel grond aan de Tuinstraat ter grootte van 5770 cd met het zich daarop bevindende stenen schoolge bouw en het gymnastieklokaal van het chr. lyceum. Het grootste gedeelte van de grond is nodig om het bestemmingsplan Tuinstraat te kunnen realiseren. Als aankoopprijs werd overeen gekomen de boekwaarde van de grond en de op stallen. De houten noodlokalen blijven eigendom van het schoolbestuur. Deze noodlokalen mogen blijven staan tot dat deze gebouwen worden verkocht, waarna ze zo spoedig mogelijk dienen te worden te worden verwijderd. De aankoopprijs bedraagt f 306.729,16..

De Vallei | 1968 | | pagina 3