Veenendaals dagblad Alle ambassades nu extra bewaakt Buiten Excuses van mr. Luns Prinsje doorstond de reis goed In Zeeland op één dag tien verkeersdoden KVP-jongeren wellicht naar nieuwe partij „Radicalen" Militair hospitaal door Yiët-Cong getroffen Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Verzoek tot vervanging vier ministers Rumoer rond Esso Tijger DADERS VAN DRIE BOMAANSLAGEN IN DEN HAAG NOG SPOORLOOS Nog geen antwoord uit Rhodesië na gratiebesluit Sovjet-helikopters hoeen West-Berlijn Harderwijker op fiets in gracht geredeii Gevang enis-oproer in Engeland Angstwekkende klauterpartij in spoorbrug FATALE AUTOBOTSINGEN Nazi-generaal werkt aan film mee Wilsoneen gemeenman Bommen rondom Khe Sanh Somber weer Scherpe ogen IN INDONESIË ONDERZOEK ANARCHISTEN SLINGEREND BOMBARDEMENT Bur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28. Veenendaal, Telef 08385-10550 (adrn.). 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Reel.- bureau J. Baars. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Ultg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert. losse mm-prijs 17 cent. Kleine 'annonces „Vraag en Aanbod" op di., do. en za. 1-10 woorden 1,50, ieder woord meer 15 cent. MAANDAG 4 MAART I968 - 42e JAARGANG no. 54 LONDEN. Vanmorgen had de re gering van Rhodesië nog niet gere ageerd op de gratieverlening door ko ningin Elizabeth aan drie Afrikanen die in Rhodesië ter dood zijn veroor deeld. Ze zouden vanochtend worden opgehangen, de eerste executies sinds de regering-Smith in november 1965 zonder toestemming van Engeland de onafhankelijkheid uitriep. De beul en zijn helpers waren al opgeroepen. De Britse regering heeft door middel van de tussenkomst van koningin Eli zabeth de regering-Smith formeel regering van wat nog altijd een Brit se kolonie is proberen klem te zet ten. Rhodesië beweert nl. nog altijd dat het koningin Elizabeth als staats hoofd erkent. Ondanks alle dreigemen ten is er nog steeds niet de republiek uitgeroepen. Niemand in Salisbury heeft een woord gezegd, nadat het gratiebesluit zaterdagavond laat was bekendge maakt. In juridische kringen in Salis bury betwijfelde men gisteravond of de doodvonnissen zouden worden voltrok ken. Het gaat om twee Rhodesische Afri kanen die in 1964 ter dood werden ver oordeeld wegens een aanslag op een auto, waardoor een blanke man werd gedood. De derde kreeg dezelfde straf al in 1963 wegens een gewone, dus niet politieke, moord. De Britse regering heeft iedereen in Salisbury ernstig gewaarschuwd voor de persoonlijke gevolgen verbonden aan het toch ten uitvoerbrengen van de doodvonnissen. Engeland beschouwt dat ajs illegaal; de betrokkenen maken zich dan schuldig aan moord. BERLIJN Twee Russische hef- schroefvliegtuigen hebben gisteren ge vlogen boven de Westberiynse wijk, waar zich het gebouw van de Rijksdag bevindt. Vandaag zijn daar werkbijeen komsten van commissies uit de West- duitse Bondsdag begonnen. Dit ge schiedt in het kader van de „politieke en parlementaire week", waartegen Oost-Berlijn gisteren krachtig heeft ge protesteerd. Het Sovjet-partijblad Pravda heeft vandaag de voorgenomen bijeenkom sten scherp veroordeeld. „Ondanks de herhaalde waarschuwingen van de Sovjet-Unie blijven de Westduitse lei ders zich wanhopig vastklampen aan 't waanzinnige idee, dat West-Berlijn tot de Bondsrepubliek behoort en bemoeien zij zich op grove wijze met de interne aangelegenheden van deze stad, die nooit een integrerend deel van de Westduitse staat heeft uitgemaakt, en dat ook nooit zal doen", zo haalt het Russische persbureau Tass de Pravda aan. Alleen het feit van de „propagan- da-demonstratie" in West-Berlijn, is al een provocerende daad", aldus het blad. W e zijn de laatste jaren zelden meer in de gelegenheid ons te ver bazen over de scherpe blik van een roofvogel, want het behoort tot de uitzonderingen er een hoog in de lucht te zien rondkringen of van een posta ment te zien uitkijken.. Vroeger heb ben we er ons nogal eens over ver wonderd en toen een Duits zoöloog hieromtrent proeven nam, bleek inder daad, dat o.m. de slechtvalk over een uitermate ontwikkeld ge zichtsvermogen beschikt. Prof. Bastian Schmidt bediende zich daarbij van getemde slechtvalken en een Zeiss In vert Telemeter. Het bleek, dat voed- sel-zoekende houtduiven op een af stand van 1077 meter nog werden waargenomen (zelfs met een 6 x ver gr. kijker kunnen wij hen dan niet meer zien) en een zich bewegend doel zelfs op 1661 meter. Prof. S. twijfelt er echter niet aan, of deze valken kunnen nog wel verder zien; hun ge zichtsvermogen overtreft dat der mensen zeer aanzienlijk. Daarom ont gaat zulk een eenzame schildwacht of rondvlieger vrijwel niets, vooral wanneer de prooi tegen een sneeuw dek afsteekt. De pairijzen langs de scheivoor, de fazaanten in de wal, de postduiven op hun wedvlucht of de over de hei aanstormende korhoen ders worden op alle mogelijkheden en elke kans getaxeerd. Bij dit alles is het erg jammer, dat we zo'n wakkere, chevalereske jager uit het noorden in zijn leiblauwe tunica met de rose brandebourgs, rap van vlucht en scherp van oog, zo zeldzaam meer ontmoeten, terwijl we er twintig jaar geleden van oktober tot maart op rekenen konden en zijn aanwezigheid in het Veluwse achterland eigenlijk heel gewoon vonden. 4 maart '68 A. B. WIGMAN TA EN HAAG Alle ambassades en consulaten in ons land zijn dit week- einde onder extra strenge bewaking gesteld. Daartoe werd besloten nadat gisternacht in Den Haag bomaanslagen waren gepleegd op de ambassades van Spanje, Griekenland en Portugal en nadat in Amsterdam bij het Belgische consulaat een steen door de ruit was gegooid. Het is een wonder, dat bij de aanslagen in Den Haag geen doden zijn gevallen. DJAKARTA De Indonesische jeugdorganisatie Ansor, die betrekkin gen onderhoudt met de Mohammedaan se partij Nachdatul Ulama, heeft er bij de waarnemende president, generaal Suharto op aangedrongen de Indonesir- sche minister van Buitenlandse Zakeji, Adam Malik, de minister van Finan ciën, Frans Seda, de minister van Landbouw, generaal-majoor Sutjipto en de minister van Voorlichting, Burha- noeddin Diah, de vervangen. Het Indonesische persbureau Antara meldt verder, dat de afdeling Djokja karta van Ansor, die dit heeft geëist, van mening is dat de vier ministers er niet in geslaagd zijn hun taak behoor lijk te vervullen. De jongeren eisen ook onmiddellijke terechtstelling van leiders van de staatsgreep van 1965 die ter dood veroordeeld zijn, maar nog steeds wachten op een beslissing aan gaande hun verzoeken om gratie. HARDERWIJK In de nacht van vrijdag op zaterdag is de 65-jarige in woner van Harderwijk J. D. S., ver moedelijk door de duisternis misleid, met zijn fiets in de Frieschegracht ge reden. Zaterdagmorgen werd het stof felijk overschot gevonden. In het Pius- ziekenhuis te Harderwijk is sectie ver richt. TILBURG Zaterdag omstreeks 't middaguur is de vijfjarige Ad je Kete laar uit Tilburg door het ijs op de vij ver in het wandelbos in zijn woonplaats gezakt en verdronken. Een reddingspo ging door een 17-jarige jongen, die zich half ontkleed te water begaf, mislukte doordat hij door het ijskoude water bevangen raakte. De brandweer heeft enige tijd later het stoffelijk overschot uit de vijver gehaald. DURHAM In de extra beveiligde vleugel van de gevangenis in de Noord- engelse stad Durham hebben zondag twintig gevangenen zichzelf opgesloten in de kapel en vandaar het kantoor in Manchester van het dagblad Daily Mir ror opgebeld, om zich te beklagen over de arbeidsomstandigheden in hun afde ling. De ontevreden „bewoners" van Dur ham zagen kans hun bewakers een bos sleutels te ontfutselen, die ze meenamen in de kapel. De politie omsingelde voor alle zekerheid het gebouw. Volgens de Daily Mirror heeft een van de gevan genen door de telefoon de wens uitge sproken dat er een onderzoek wordt ingesteld naar de omstandigheden waaronder de gevangenen hun werk moeten doen. „Niemand zal getroffen worden. Er zal geen geweld worden ge bruikt", zei de stem. Een ander maakte zich bekend als Buster Edwards, een van de daders van de grote treinroof, aldus het blad. ROTTERDAM Een 36-Jarige Rot terdammer heeft zaterdagavond enige honderden stadgenoten in angstige spanning gebracht door in lichtelijk be schonken toestand in een van de 95 me ter hoge pijlers van de spoorwegbrug over de Koningshaven te klimmen. De man bereikte vrijwel de top en ging pas daar naar beneden, toen hy zag, dat twee politiemannen hem ter plaat se wilden opzoeken. De agenten kwamen tot circa 25 me ter hoog, maar toen besloot de waag hals naar beneden te komen. Op de begane grond stelde de politie vast, dat het de 36-jarige losarbeider G. J. S. was. De man stond gesigna leerd, omdat hij nog enige dagen ge vangenis tegoed heeft. Hij verdween dus in een cel. Dit avontuur betekende voor hem een overtreding, namelijk net betreden van andermans terrein, de spoordijk bij de Nassaukade in Rotterdam. De spectaculaire klauterpartij, om streeks zes uur 's avonds veroorzaakte een oploop van enige honderden men sen. Wel liepen vijf brandweerlieden en vier politie-agenten ernstige storingen aan hun gehoororganen op toen een van de bommen vlak bij hen ontplofte. Zij zijn in een ziekenauto door een spe cialist behandeld en direct naar huis gestuurd. De schade aan de ambassa degebouwen is aanzienlijk. Meer daar over leest u elders in deze editie. Minister Luns zelf heeft gisteren ge beld met de Spaanse ambassadeur en de Portugese ambassadeur, die hij al lebei persoonlijk kent. Hij heeft hun gezegd, dat hij de aanslagen betreurde en vastgesteld dat de Nederlandse am bassades in Spanje en Portugal nooit geweldadig zijn aangevallen, zelfs niet in ernstige situaties in de oorlog. De chef van het protocol van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft gistermorgen onmiddellijk verontschul digingen aangeboden aan de ambassa deurs in kwestie of hun zaakgelastigde. Hij heeft verzekerd, dat Nederland de niet-verzekerde schade zal vergoeden. Mr. W. A. Rosingh, hoofd van het Haagse parket, heeft meteen na de drie aanslagen een uitgebreid onderzoek naar de mogelijke daders op gang ge bracht. Prof. dr. W. Froentjes, direc teur van het gerechtelijk laboratorium, onderwierp gisteren met enkelen van zijn deskundigen de resten van de bom men aan een eerste onderzoek. Zij be vatten zware explosieven en vermoede lijk een chemische ontsteking. Prof. Froentjes zal zo snel mogelijk rapport uitbrengen. Volgens anonieme tipgevers, zouden ook nog aanslagen worden gepleegd op de Amerikaanse kanselarij en op de ambtswoning van de Portugese ambas sadeur. Deze woning, op de hoek van de Carnegielaan en de Tolweg, werd door zes politiemensen grondig onder zocht. Noch bij de Amerikaanse kanse larij noch bij de Portugese ambassa deur thuis werd echter verder iets ver dachts gevonden. Nederlandse anarchisten zijn verant woordelijk voor de explosies voor de Spaanse, Griekse en Portugese ambas sade in Den Haag, zo heeft een lid van de Peking-gezinde Rode Jeugd ver klaard. Tegenover een verslaggever verklaar de de 19-jarige student Erik Zwitser, dat zijn Rode-Jeugdgroep niets met de aanslagen te maken heeft gehad. Niet temin was hij bereid te vertellen wat voor soort bommen er gebruikt zijn. Hij zei, dat het „zelfgemaakte meta len cilinders waren met een chemische ontsteking, meer bedoeld om de aah- dacht te vestigen op de ambassades van „fascistische landen" dan om de gebouwen te beschadigen". Inspecteur Stoutjesdijk van de Haag se politie heeft bekendgemaakt, dat de ze student Zwitser voor ondervraging is Prof. Froentjes van het gerech telijk laboratorium kroop op zijn knieën bij de Spaanse ambassade rond op zeek naar resten van de bom. Met glasscherven en mesjes werden grüizels van de bom voor zichtig verzameld. Bij de aanslag op de Griekse am bassade in Den Haag sneuvelden gisternacht alle ruiten van de voor deur. vastgehouden omdat hij ten tijde van de explosies in een geparkeerde auto dicht bij de Griekse ambassade is ge signaleerd. Hij is later vrijgelaten. Zwitser verklaarde dat hij is onder vraagd, samen met een pacifistische vriend. Hij zei geld te hebben gekre gen van de Haagse politie voor inlich tingen betreffende dergelijke activitei ten als de recente ontploffingen. Een politiewoordvoerder weigerde commen taar te geven op deze uitlating van Zwitser. De voltallige koninklijke familie, inclusief prinses Irene en haar echtgenoot, logeert momenteel in Hotel Post te Lech in Oostenrijk. Zaterdag arriveerde koningin Juliana ër per trein, vergezeld door drie dochters, twee schoon zoons en haar kleinzoon prins Willem Alexander, die. hier stevig inge pakt in zijn warme reiswiegje door zijn vader en zuster Swellengrebel op het perron wordt getild. ZIERIKZEE/TERNEUZEN Tien doden en tien zwaar gewonden was za terdag de balans van een dag verkeer op Zeelands wegen. Omstreeks twee uur botsten op de rijksweg tussen Zierikzee en de Zeelandbrug twee auto's fron taal op elkaar met als gevolg vijf doden en vier zwaar gewonden. Op slag dood waren mevrouw A. G. Stel-Versteeg (52) uit Goes, het dertienjarig meisje N. W. Lindenberg ook uit Goes, en het tienjarige meisje J. J. Stel uit Eindho ven. Haar tweelingzusje werd ernstig gewond. Zij allen zaten in een auto, die na een inhaalmanoeuvre in een slip raak te en op de tegenligger botste. In die auto zat een echtpaar en twee zoons uit het Zeeuwse Nieuwerkerk. De vrouw, J. Flikweert-Dalebout (31), kwam om. Haar man en twee zoons werden ernstig gewon.d Later op de middag botsten weer twee auto's op nagenoeg dezelfde plek op elkaar. Drie mensen werden zwaar en twee licht gewond. In de buurt van Hulst kwamen kort na zessen een auto en een tankwagen met elkaar in botsing. De 24-jarige R. Willaert uit het Belgische Gremsber- gen kwam om het leven, evenals zijn evenoude vrouw en hun tweejarig zoon tje. Zijn schoonvader, diens vrouw en hun zoon werden ernstig gewond. Het ongeluk gebeurde doordat de heer Willaert geen voorrang gaf aan een tankwagen, die met vloeibaar pro- paangas op weg was van Parijs naar Terneuzen. De personenauto vloog in brand .De tankauto liep een lek op. Be geleid door brandweer en politie kon hij verder. In Yrseke kwam de dertienjarige jon gen J. A. Noussen uit Wemeldinge on- des de wielen van een melkauto. Hij was op slag dood. In Sint-Annaland verloor de achttienjarige jongen W. Hage het leven, toen de bromfiets waar hij achterop zat, tegen een auto botste. AMBT-DELDEN De 29-jarige in Apeldoorn wonende Italiaan G. Ch. heeft zaterdagavond een ernstig onge luk veroorzaakt, waarbij twee perso nen om het leven kwamen en hijzelf en nog een andere automobilist ernstig werden gewond. De Italiaan was op de linkerweghelft geraakt van de E-8 in de gemeente Ambt-Delden en raakte daarbij eerst een door de 31-jarige Delftse student H. J. bestuurde auto, waarna hij fron taal in botsing kwam met een tweede auto, bestuurd door de 47-jarige J. Nij- huis uit Rotterdam. De auto van de student sloeg over de kop, waarbij de bestuurder ernstig werd gewond. De Rotterdammer en zijn 50-jarige echt genote werden zo ernstig gewond, dat zij later aan hun verwondingen zijn bezweken. De student en de Italiaanse chauffeur werden overgebracht naar het Konin gin Juliana-ziekenhuis te Hengelo. Een getuige, die achter de Italiaan heeft gereden, heeft tegenover de politie ver klaard dat deze vanaf Hengelo slinge rend over de weg reed. De politie kon echter vooralsnog niet concluderen, ge zien de ernstige toestand waarin de man verkeert, of hij onder invloed ver keerde op het moment van de botsin gen. WINSCHOTEN In het Groningse Midwolda is de vijfjarige Annelies Meerman bij het oversteken door een FRANKFORT Generaal Adolf Gal land, die in de tweede wereldoorlog 'n belangrijk figuur was bij de „Laftwaf- fe" gaat medewerking verlenen aan de film „De slag om Engeland", die zal gaan over de aanval van de Duitse luchtmacht op de Britse eilanden in 1940. Harry Saltzmann, die de film pro duceert, heeft de generaal bereid ge vonden om technische adviezen te ge ven voor scènes van luchtgevechten. Een oud-commandant van de Britse luchtmacht, kolonel Robert Stanford Tuck, zal adviezen geven over de En gelse verdediging. De film zal in Span je worden opgenomen. auto gegrepen. Zij was op slag dood. AMMERZODEN De 24-jarige Adrianus Cornelis Verzijl uit het Bra bantse Wijk en Aalburg is gisternacht in Ammerzoden met zijn auto uit de bocht gevlogen. Hij ovëiléed ter plaat se. AMSTERDAM De 61-jarige me vrouw T. Vorstman-Gouwetor is zater dagavond op de Churchill-laan in Am sterdam bij het oversteken aangereden door een bromfiets. In het ziekenhuis is zij overleden. DEN HAAG De Centrale Jonge rengroep, het hoofdbestuur van de Jongeren van de K.V.P., zal zo wordt in Den Haag verwacht van daag de leden van deze organisatie aanraden uit de K.V.P. te treden en zich aan te sluiten bi] de dit weekein de opgerichte partij Radicalen o.l.v. drs. Bogaers. Dat zal dan moeten gebeuren in de voorstellen die de Centrale jongeren groep vandaag zal doen voor het con gres dat de KVPJG zaterdag in Utrecht houdt. In december vorig jaar stelde driekwart van de afgevaardigden van de KVPJG zich achter het radicale standpunt. Andere ontwikkelingen op het radi cale front gedurende dit weekeinde: De KVP'ers uit het Democratisch Centrum Nederland zullen pas 30 maart een beslissing nemen over de vraag of zij het lidmaatschap van hun partij zullen opzeggen. De christen-radicalen voortgeko men uit de zgn. Americaingroep be staan nu uit vier groepen: de a.r. radi calen, de c.h. radicalen, de groep Aar- en en de „blijvers" van de KVP-groep van-Westerterp. Tot deze uitbrieding is zaterdag in Utrecht besloten. Men zie ook elders in deze editie: „Spoedig weer overleg over kandi daten KVP-bestuur". LONDEN Blijkens een opinie onderzoek ender de Engelsen, ver richt door de Sunday Times en ge publiceerd in het zondagsbijvoegsel van deze krant, vinden de Engelsen premier Harold Wilson op drie na de „gemeenste man" van de 20ste eeuw. Nummer één is Adolf Hitler, dan komen in volgorde president De Gaulle en Stalin. De „fascinerendste man" van deze eeuw vinden de Britten de hertog van Edinburgh, echtgenoot van Koningin Elizabeth van Engeland. Op hem- volgen Sir Winston Chur chill en wijlen president Kennedy van de Verenigde Staten. SAIGON De Viët-Cong heeft vanmorgen een Amerikaanse luchtmachtbasis by de Zuidviëtnamese kustplaats Da Nang met raketten beschoten, waar bij een militair hospitaal werd getroffen en verscheidene vliegtuigen werden vernield. Volgens een Amerikaanse militaire woordvoerder zyn vyf patiënten en twee hospitaalsoldaten gewond. De verliezen onder het verdere personeel wa ren „licht" en de schade aan vliegtuigen „matig". De basis, die ongeveer vijf kilome ter van de stad Da Nang ligt, is al ver scheidene malen het doelwit van de communisten geweest. Andere doelen, die door de Viët Cong onder vuur wer den genomen waren het radiostation van Quang Ngai op 530 km ten noord oosten van Saigon, het vliegveld van Bien Hoa, 30 km ten noorden van Sai gon, waar een vliegtuig werd getroffen en het kamp „Radcliff", op 440 km ten noordoosten van Saigon. Hier wa ren schade en verliezen licht. Amerikaanse patrouilles zijn zondag in de buurt van de artilleriebasis Con Thien, even ten zuiden van de gede militariseerde zone, verscheidene ma len in gevecht geraakt met tegenstan ders. Aan de kant van de mariniers vielen twee doden en acht gewonden. In totaal werden 35 communisten ge dood. In het centrale hoogland, ten noordwesten van Pleikoe werden 28 Noordviëtnamezen gedood door lucht macht en artillerie, nadat ze door een Amerikaanse eenheid waren opge merkt. Zes Amerikanen werden ge wond. In Noord-Viëtnam werden de bom bardementen zondag voortgezet. Op twee kilometer van het centrum van Hanoi waren haveninstallaties het doel wit; voorts werden wegen en artillerie stellingen in het zuiden van het land gebomba rdeerd. Amerikaanse B-52 bommenwerpers hebben zondag ook op vier plaatsen rondom de belegerde mariniersbasis Khe Sanh artilleriestellingen en ande re Noordvieëtnamese installaties aan gevallen. Voorts werden stellingen op 45 km ten Noordoosten van Saigon ge bombardeerd. In de delta, ongeveer honderd km ten Zuidwesten van Saigon hebben de Amerikanen met hefschroefvliegtuigen een aantal sampans van de Viët Cong aangevallen. Volgens een Amerikaanse bekendmaking werden vijftien vaartui gen vernield en negen beschadigd. Vijf Viët Congstrijders werden gedood. De Amerikanen zelf leden geen verliezen. In Nha Be, ongeveer acht km ten Zuid-oosten van Saigon hebben guerril la's olie-installaties van de Shell en een Amerikaanse marine-basis met hevig granaatvuur bestookt. Aan de olieop slagplaats is ernstige schade aange richt, maar niemand werd getroffen. Een Amerikaanse parlementaire commissie heeft in een in Washington, gepubliceerd rapport gesteld, dat de Amerikaanse regering meer druk op de Zuidviëtnamese regering moet uit oefenen opdat die intensiever werk gaat maken van de landhervorming. In het rapport wordt verder gezegd, dat elk gezin op het Zuidviëtnamese platteland niet meer grond om te be werken mag hebben dan drie of vier ha en dat de pacht die de Zuidviëtna mese boeren moeten betalen, niet meer mag bedragen dan 25 percent van de jaarlijkse oogst. ADVERTENTIE liet gerucht circuleert dat er iets opzienbarends gaat gebeu ren met de Esso TUger. Wat precies? Alle Esso medewerkers zwijgen. De tyger zelf heeft het te druk voor commentaar. Heel Nederland wacht gespannen af. rWyijdens het afgelopen weekeinde ver- anderde de zuidoostelijke lucht stroming boven ons land in een noordwestcirculatie. Dit was het ge volg van het wegtrekken van een hogedrukgebied naar Oost-Europa, ter wijl zich bij Ierland een nieuwe hoge- drukcel ontwikkelde. De noordweste lijke wind voerde wat minder droge lucht aan met wolkenvelden die van de Noordzee landinwaarts trokken. Enkele kleine depressies welke van IJsland via Zuid-Noorwegen naar het zuidoosten trekken, doen bij ons de wind nog wat toenemen en voeren geleidelijk nog vochtiger lucht aan, zodat de bewolking wat dikker wordt en het weer zijn somber karakter be houdt. De temperaturen komen voor al 's nachts op een iets hoger niveau; de kans op enige neerslag neemt ge leidelijk toe.

De Vallei | 1968 | | pagina 1