„Het was een lange weg voor blijde boodschap Rcnswoudc bereikte" ACTIE BEJAARDENTOCHT RHENEN BRACHT f 1200 OP A.N.B. RECIPIEERDE Panters 2 dwong Valbovol 3 in eigen huis gelijk spel af Uitzonderlijk mooi weer vergezelde wandelaars DRIE GEWONDEN BIJ VERKEERSONGEVALLEN ERE METAAL VOOR IMKERS DS. J. C. JONKERS TIJDENS^ INTREDE: Dit jaar geen collecte Kunst en Vriendschap in De Tollekamp Mag KRO een 2e VARA worden Jongen rent zo rijweg op Veiling Kesteren Henk Lit houdt expositie in het Streekmuseum MIST u uw 1 10550 11079 AGENDA Knaap (5) kreeg hersenschudding bij aanrijding Shadows kansloos tegen damesteam Shadows-Panters (dam.) Vives 1 Panters 1 Valbovol 3 Panters 2 Geslaagd voor type- en steno-diploma's dagblad DE VALLEI? Laatste wandeltocht van Veenendaalse verenigingen Prijswinnaars MAANDAG 4 MAART 1968 RENSWOUDE Zondagavond verbond ds. J. C. Jonkers zich aan de gere formeerde kerk te Renswoude. In de ochtenddienst was hij bevestigd door ds. P. van Strien uit Delft, de vorige gemeente van ds. Jonkers. Ds. Van Strien is beroepen predikant te Woudenberg. Als bevestigingstekst koos ds. Van Strien Joh. 1010b: «Ik ben gekomen, opdat zij leven hebben en overvloed". Hij schetste ds. Jonkers als representant van de grote Herder, die in Renswoude de stem van Jezus hoorbaar mag maken. Na de predikatie richtte hij zich in een persoonlijk woord tot ds. Jonkers waarbij hij vertelde het beroep naar Delft te hebben aangenomen m de tijd dat ds. Jonkers zwaar ziek was. Ds. Jonkers koos als tekst voor zijn intredepreek Micha 64c: «Ik zond voor u heen Mo- zes, Aaron en Mirjam". Zijn schriftlezingen waren achtereenvolgens Psalm 148, Micha 61-8 en Openbaringen 14 1-5. „We hebben zojuist de 148ste psalm gelezen", zo begon ds. Jonkers zijn pre diking, „wat een liturgisch lied". Alles wordt opgeroepen boven zichzelf uit te rijzen en heen te wijzen naar God die het geschapen heeft. Aan het eind van de psalm schieten we het slop in. Daar wordt iets gezegd over IsraëL Waarom moet je nu bij Israël uitkomen, want wat heeft Israël eigenlijk betekend voor de cultuur. De schepping kijkt echter uit naar de verlossing en dat moet er gens beginnen. God is met zijn tweede schepping ook 20 maar ergens begon nen, midden in het leven van Abram. Want wat weet men eigenlijk uit het eerste deel van Abrams leven, anders dan dat het een heiden was? Het is- een hele weg geweest voordat de boodschap van de verlossing Renswoude bereikte. Dat heeft vaak op een flakkerende kaars geleken, die telkens bijna uit ging. Eigenlijk gelijk aan de reis van het volk Israël door de woestijn. Dan komen we bij Micha. De flakke rende kaars was bijna uit Hij zegt: „Niemand denkt er aan wat ik gedaan heb". Toch komt hij bij de drieëenheid Mozes, Aëron en Mirjam. Dit drietal moet een begin maken met de liturgie. Wie aan Mirjam denkt, denkt aan de doortocht door de Rode Zee. Nauwelijks er door heen, of Mirjam pakt de tam boerijn en zet de vrouwen in reidansen. Mozes gaat de. berg op en ontvangt van de Here de hele beschrijving hoe Hij Zijn huis wil hebben. Niets wordt aan de beschikking van Mozes overgelaten. De naam Aaron zegt al: „Uitleiding tot de eredienst. „Zo heeft God alles voor ons kant en klaar gemaakt, maar we zien het volk en hun leiders vallen. Het volk wil al spoedig de vleespotten van Egypte terug. God geeft hen verzadi ging en zend ze de dood in het lijf, met het vlees nog tussen de tanden. Zo gaat het ook in de kerk: als de verlos sing vergeten is slaat de kerk zichzelf met onmacht Aaron viel: hij verdeed zijn tijd met een afgod. De vreugde der wet doet Aëron weg. Hij leidt het volk in de dienst rond het gouden kalf. Mirjam wordt melaats, een teken dat vreug de en gehoorzaamheid, blijdschap en dis cipline geen tegenstellingen mogen zijn. Zij kreeg haar straf voor haar opstand tegen Mozes en God. Het volk begrijpt echter dat het niet zonder de vreugde kan en wacht tot Mirjam weer genezen is. Hoe is het mogelijk, dat God in Ne derland gekomen is en dat God zijn werk in stand houdt? Dat is het won der van de priester-koning Christus. Dat is wat ik u moet verkondigen in alle facetten. Ik mag u dit aankondigen afkondigen met de opwekking tot het geloof. Ik mag hier vast beginnen met de grote Liturgie, die God eens ont vangt, maar niet zonder onderzoekend pastoraal werk. We zijn onderweg naar de grote liturgie, waarvan we gelezen hebben uit de Openbaringen. Daar mo gen ze een donderend lied zingen en nie mand kan hun naapen, dat wordt be doeld met „dat niemand leren kan". Het grote hierin is, dat we samen onder weg zijn naar de Grote Liturgie. Laten we deze dingen hier nastreven in de dagelijkse omgang in de gemeente." Ds. Jonkers besloot zijn preek met te vertellen, dat hij in zijn studietijd Selma Lagerlöfs „Gösta Berling" gele zen had. Hij kwam daarbij op de koster, die met Napoleon meegeweest was en de meest fantatische verhalen vertelde. Als hij zich versprak en men vroeg hem uit zei die koster: „Dat moet je zelf maar zien." „De preek eindigt niet met „dat moet je zelf maar zien". Ik heb een beter ding: De Hogepriester brengt de barmhartigheid in uw leven en wat bij de mensen onmogelijk is, is mogelijk bij God," aldus ds. Jonkers. Voor de dienst des woords hield ds. Jonkers een korte toespraak tot ge meente en genodigden, waaronder ve len uit Delft: „Vanmorgen is me ge vraagd of ik me geroepen wist. Iedere keer als je dat gevraagd wordt gaat er iets door je heen. Wie zich daartoe niet geroepen voelt kan beter direct van de kansel afstappen. Ik meen de hand des Heren er in te moeten zien, dat God mij op zo wonderlijke wijze naar Renswou de geleid heeft. Ik zie het als een ge nade, dat ik, toen ik dacht aan het eind van mijn ambtsbediening te staan, deze gemeente nog mocht ontvangen. Mijn vader zei altijd van zijn dominees- werk: „Och jongen ik ben maar een loopjongen". Het geeft niet wie het brengt, als de boodschap van het heil maar doorgegeven wordt. In die geest hoop ik te handelen," aldus ds. Jonkers die het een vreugde vond na 22 jaar weer in deze classis terug te zijn. Tij dens de oorlogsjaren stond ds. Jonkers in Scherpenzeel. Ds. Jonker werd door verschillende sprekers verwelkomd. Namens de ker- keraad sprak de heer Hoogenraad: „Toen ds. Van Slingenberg het beroep aannam ging er een schok door de ge meente. Daar had niemand op gere kend. We zijn echter wonderlijk door God geleid en daarom is uw komst hier een feestdag," aldus de heer Hoogen raad, die de gemeente haar nieuwe her der en leraar toe liet zingen Gezang 118: „U zegene God, Hij stel u tot een zegen". Ds. D. van Enk sprak namens de classis Amersfoort. Hij vertelde zijn „nieuwe" collega, dat er reeds verschil lende taken in de classis op hem liggen te wachten. „Het wordt langzamer hand tijd, dat ik uit de classis wegga. Ik doe niets anders dan dominees in- en uitluiden. U heb ik zelfs al eens mo gen uitluiden en nu mag ik u weer in luiden in de classis." Ds. L. v.d. Peut hoopte dat de ver standhouding tussen de gereformeerde kerk en zijn hervormde kerk in de toe komst nog verbeterd mag worden. Hij sprak de wens uit dat ds. Jonkers ook RHENEN Zaterdagmiddag vond in de grote hal van garage „De Rhoter" onder grote publieke belangstelling de trekking plaats van de door de RMC in samen werking met de WV gehouden actie, waarvan de opbrengst zal worden gestort in de kas van het comité, dat jaarlijks de uitgaansdag organiseert voor de Rhenense bejaarden. Dit jaar vindt de tocht plaats op 12 juni. De voorzitter van de RMC- VW, de heer A. J. Bovenschen, deelde mee, dat de netto-opbrengst ongeveer f 1200,- bedraagt Dit heeft tot gevolg, dat het comité „be jaardentocht" dit jaar geen openbare geldinzameling behoeft te houden. De voorzitter van het comité „be- jaardentocht" de heer K. J. ten Hoope, sprak een dankwoord aan het adres van de organisatoren van deze actie. Hij maakte nog bekend, dat er op 11 mei een voetbalwedstrijd wordt gehouden tussen de dikke mannenclub (méér dan 250 pond) en de lange mannenclub (méér dan twee meter). De opbrengst daarvan is eveneens bestemd voor de be jaardentocht Ook de sportvereniging „Candia '67" gaat een duit in het zakje doen. Op 25 en 26 mei organiseert deze vereniging een voetbaltoernooi, waar van de opbrengst eveneens aan de Rhe nense bejaarden ten goede komt. De actie telde niet minder dan 104 prijzen. De trekking verliep vlot en de eerste vijf prijzen gingen naar de vol gende personen: 1. televisietoestel: mevr. A. J. Reins- hagen. Herenstraat 87, Rhenen; 2. Bromfiets: de heer E. Baars, Wevers straat 20, Rhenen; 3. Coupon stof: de heer N. Meijer, Bremlaan 13, Rhenen; 4. Gouden damesring: de heer A. Keij- man. Prunuslaan 30, Rhenen; 5. auto baan: de heer A. v. Thuyl, Eikenlaan 40, Rhenen. Maandagavond om zeven uur vindt de prijsuitreiking plaats. Alle prijswin naars zijn inmiddels uitgenodigd hun prijs te komen afhalen. RHENEN In het kader van het ontspanningsprogramma trad de mond- accordeonvereniging „Kunst en Vriend schap" op voor de inwoners van het bejaardencentrum „De Tollekamp". Er werden verschillende nummers ten ge hore gebracht, waar tussendoor het „KEV"-kwartet optrad. Verschillende „oude bekenden" werden door de oud jes uit volle borst meegezongen. De evergreens „Zilver draden tussen het goud" en „Ik heb eerbied voor jouw grijze haren", werden voorgedragen door de heer Lammers, die namens de oudjes ook een dankwoord sprak. VEENENDAAL De afdeling Vee- nendaal van de Katholieke Volkspartij houdt dinsdagavond een openbare bij eenkomst in hotel de Korenbeurs. Er zal die avond gesproken worden over het onderwerp: „Moeten wij toestaan dat onze Katholieke Radio Omroep een tweede VARA wordt?" EDE Gistermiddag is het 11-jarige jongetje W. L. uit Ede naar het Julia- naziekenhuis gebracht met schaafwon den aan het gezicht en vermoedelijk met een lichte hersenschudding. Het jongetje was vanaf de Concordialaan zo de rijksweg opgerend, waar hij werd aangereden door een personenautp, be stuurd door mevr. T. J. R.-M. uit Lun- teren. Aan de luxe auto ontstond lich te schade. KESTERETN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde produkten waren als volgt: Goudreinetten: EI 65-75:24-27; EI 75-85:34-41; EI 85-95:30-42; EII 65-75: 21-25; EII 75-85:30-33; EII 85-95:33-34. Aanvoer 35 ton. Jonathan: EI 60-65:21-22; EI 65-70: 29-30; EI 70-80:34-85. Aanvoer 7 ton. Golden Delicious: EII 60-65:30-31; En 65-70:42-43; En 70-75:51-55; EII 75-80:55-61. Aanvoer 7 ton. LombartscalvUle: EH 60-70:27-33; En 70-80:37-46; EH 80-90:36-44. Aanvoer 4 ton. Laxton's Superb: EI 60-65:20-22; EI 65-70:32-37; EI 70-75:44-55; EI 75-80: 49-50; EI 80-85:48-50. Aanvoer 12 ton. Conference: EII 55-65:84-85; EI 65- 75:98. Aanvoer 3 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg. hier zijn schouders onder zou willen zet ten. Burgemeester J. A. Hosang heette de nieuwe gereformeerde predikant harte lijk welkom in zyn (burgerlijke) gemeen te. Hij dacht dat ds. Jonkers zich wel thuis zou voelen in zijn nieuwe woon plaats, waarvoor hij als bewijs het ge dicht van Potgieter aanhaalde, waarin gesproken wordt over „Het liefelijk Renswou'." RHENEN Van 4 tot en met 23 maart exposeert Henk Lit uit Bloemen- daal in het Streekmuseum met schilde rijen, aquarellen en tekeningen. De openingsuren zijn van 1112.30 uur en van 14 tot 17 uur. Op zondag en woens dag is het museum gesloten. Bel: tot 17.30 uur van 17.30— 19.30 uur Zaterdags 16.30—17.30 AGENDA Heden, maandag BIOSCOOP Luxor-Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „Lemmy houdt van dames". Morgen, dinsdag VEENENDAAL Korenbeurs, 20 uur: Openbare Bijeen komst K.V.P. BIOSCOOP Luxor-Theater, Veenendaal; geen voor stelling. VEENENDAAL Op 18 februari was het vijftig jaar geleden dat de af deling Veenendaal van de Algemene Nederlandse Bond van de Bouwnijver heid in het leven geroepen werd. Za terdag recipieerde het bestuur in het N.V.V.-gebouw. Veel van de goede rela ties, die de ANB in de loop van die vijftig jaar in de Veenendaalse ge meenschap verworven heeft, maakten van de gelegenheid gebruik het be stuur te feliciteren. De ANB in Veenendaal is de groot ste van de drie bonden voor de bouw nijverheid. Met zijn zeshonderd leden Is hij zelfs groter dan de beide andere bonden samen. Ondanks het numerieke „overwicht" is de verhouding met de andere bonden vriendschappelijk, wat wel bewezen werd door het feit dat ook die bonden zich lieten vertegen woordigen op de jubileumreceptie. Van vele zijden werden goede woorden gesproken en mochten de bestuurderen geschenken in ontvangst nemen. In de avonduren was men „onder el kaar". Toen kregen de leden van de plaatselijke afdeling gelegenheid hun bestuur te complimenteren met de vijf tig jaren van strijd voor een mens waardig bestaan, wat bij de oprichting van de bond een van de doelstellingen was. Het bestuur is verheugd dat deze strijd langzamerhand wat tot het ver leden is gaan behoren, al blijven er nog steeds punten die de aandacht vragen. Vooral in de bouw is de rechtszekerheid van de werknemer nog niet geheel zoals die zou kunnen Zijn. Op de foto v.l.n.r.: H. Sukkel, B. Meijering, H. van Zanten, voorzitter G. Moesbergen, J. Stuivenberg, G. van Manen en P. Gaasbeek. Samen met de niet cp.de foto zichtbare A. M. van Rotterdam vormen zij het bestuur van de gouden afdeling. VEENENDAAL De vijfjarige Henk V. is zaterdagmiddag naar het Julianaziekenhuis gebracht, omdat hij een hersenschudding had opgelopen bij een aanrijding. Het gebeurde toen Henk de rijbaan van het Schrijverspark overt lak op i., moment dat een auto, bestuurd door de heer W. A. D. uit Veenendaal, nader de. De auto liep lichte schade op aan de voorzijde. VEENENDAAL Het is voor de hoofdteams van Panters een goed volleybal weekend geworden. De dames hadden in Harderwijk geen enkele moeite met Shadows en behaalden hier een 03 overwinning. Heren 1 nam wraak op Vi- ves voor de destijds geleden nederlaag en won verdiend met 13 terwijl, heren 2 het huzarenstuk uithaalde om koploper Valbovol 3 in eigen huls een 22 gelijk spel af te dwingen. Met een beetje meer geluk zou het een ruime zege zijn geworden. vierde en laatste set kwam Panters 2 weer geducht opzetten en het bestookte Valbovol 3 van begin tot het einde. Met 8-11 kwam Panters 2 voor en bij 10-14 scheen het pleit beslecht. Het werd nog 12-14, maar nu scoorde Panters 2 het laatste punt en won met 12-15. Het In de eerste set liepen de zaken ge smeerd voor Panters en Shadows kwam er niet aan te pas, met 3-15 zegevierde Panters. In de tweede set bleef Panters weliswaar beter, maar Shadows kon het team tot 6-6 bijbenen, Daarna was het echter gebeurd. Panters liep gede cideerd weg en won wederom met de overtuigende cijfers 8-15 (0-2). In de derde set liet Panters de teugels wat vieren, waardoor Shadows meer aan de aanval kon gaan bouwen. Het bleef dan ook lange tijd in de buurt van Panters, maar aan het einde van deze set drukte Panters na de stand 9- 9 goed door en soepel liep het weg van Shadows en won ruim met 10-15 (0-3). Panters blijft daardoor mede aan de kop met het Apeldoornse BBSC. De strijd tussen beide ploegen in Apeldoorn zal uit moeten maken wie de meeste aanspraken maakt op de eerste plaats. Panters 1 zinde tegen Vives 1 uit IJsselstein op wraak in verband met de 0-3 nederlaag die het thuis had moeten incasseren. Het begon in de eerste set direct aan een hevig offensief en sloeg zich fraai naar een ruime 7-15 setover winning (0-1). Ook in de tweede set bleef Panters doorhameren op de aan val en Vives sukkelde in de verdediging. Nadat Panters een ruime voorsprong had opgebouwd kon Vives onverwacht nog even terugkomen, maar Panters won ook deze set met 11-15 en stond met 0-2 voor. In de derde set stoomde Panters door naar een 0-9 voorsprong, maar Vives haalde op tot 5-10, doordat Panters de zaak te licht opnam en kwam zelfs naast de Berendalers op 14-14, Panters zag geen kans de laatste punten te scoren en verloor met 16-14, maar in de vierde en laatste set toog Panters wederom fel in de aanval en Vives zonk weg. De gasten wonnen ver diend met 9-15 en de strijd met 1-3. De heren van Panters 2 wachtte in Woerden een zware strijd tegen Valbo vol 3, dat zich intussen naar de kop van de ranglijst had gewerkt. Panters greep direct al een 2-7 voorsprong, en drukte door naar een setwinst van 12-15. In de tweede set kwam Valbovol 3 al gauw op 10-7 en won deze set met 15-9. In de derde set maakte Panters te veel onnodige fouten om een overwicht te verkrijgen. Valbovol speelde zich mak kelijk naar een 6-2 voorsprong en bij de stand 14-10 zag het er niet best uit voor Panters 2. Toch kwamen de Veenenda- lers terug tot 14-13, maar de laatste klap was voor Valbovol 3 (15-13). In de behaalde daarmee een verdienstelijk gelijk spel tegen één der koplopers uit de eerste klas. Dames 2 had geen medelijden met rode-lantaarndrager VKS 1 en won met 3-0. De meisjes speelden tegen koploper Valbovol, en moesten alle drie de sets prijs-geven. Heren 3 klopte Longa 2 met 3-6, heren 4 won met driemaal 15- 3 van staartploeg SVE 3, en de jongens- jeugdploeg deelde, zoals werd verwacht, de punten met Kracht en Vlugheid in De Meern. Heren 4 gaat van avond naar Utrecht om het op te nemen tegen SSVU 2, ter wijl de meisjes woensdagavond tegen Boni in Utrecht uitkomen. RHENEN Het afgelopen weekeinde vonden in Rhenen vier verkeersongevallen plaats waarbij drie personen vrij ernstig werden gewond. Twee personen moesten in het ziekenhuis worden opgenomen, terwyl het derde verkeersslachtoffer na door een arts te zyn behandeld huiswaarts kon keren. Vrijdagavond vloog de Rhenenaar F. op de Utrechtsestraatweg met zijn auto VEENENDAAL Drie bestuursleden van de afdeling Veenendaal van de Vereniging tot Bevordering van de Bij enteelt in Nederland zijn door 't hoofd bestuur onderscheiden. Alle drie be stuurders kregen wegens hun grote ver dienste voor de afdeling Veenendaal de bronzen eremedaille van de Vereniging opgespeld door het hoofdbestuurslid de heer Pater uit Bunnik. De uitrei king geschiedde tydens de jaarvergade ring van de afdeling, die vrijdagavond ih „De Korenbeurs" gehouden werd. De drie bestuursleden, voorzitter Da- velaar, secretaris Huibers en lid Schrij ver, die resp. 30, 25 en 30 jaar deel heb ben uitgemaakt van het bestuur van de afdeling, werden voor het uitreiken van de onderscheidingstekenen toege sproken door de heer Pater: „Ik spreek de bijzondere waardering uit namens het hoofdbestuur voor het hoge aantal jaren dat enkele van uw bestuursleden aan de afdeling gewijd hebben. Door de jaren heen is gebleken, dat zij de goede weg gevolgd hebben. Er zijn zeker nog mogelijkheden voor de imkerij, maar alleen door 'n goedwerkende organisa tie kunnen deze ten volle worden ont plooid". Namens de beide andere gedecoreer de imkers sprak voorzitter Davelaar enkele woorden van dank voor de aan hen verleende onderscheidingen. Vooraf hadden de leden kennis kun nen nemen van de jaarverslagen en en kele mededelingen van het bestuur. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de huidige 31 leden, 6 meer dan vo rig jaar, samen 3.500 kg suiker hadden gebruikt als voer voor hun volken. De bijen hebben vorig jaar standplaatsen gehad in de Betuwe, de Flevopolder en op de heide. De drie onderscheiden imkers, vA.n.r. de heren Schrijvers, Huipers en Dave laar. Geheel rechts hoofdbestuurlid Pater die de medailles uitreikte. De heer Pater deelde mee, dat de sui kerprijs is vastgesteld op maximaal 45 cent per kg, tegen vorig jaar 62 cent. De kosten per volk komen hierdoor per jaar ongeveer f2,50 lager te liggen. De verlaging van de suikerprijs is een ge volg van de lage prijzen op de wereld markt en het EEG-besluit bijensuiker aan te merken als veevoeder. De contributie werd door de leden ver hoogd van f 8,tot f 10,per jaar, ge let op het feit dat per lid f7,50 aan 't hoofdbestuur moet worden afgedragen. VEENENDAAL Met uitzonderlijk mooi weer ging de laatste puzzelwan deltocht van de gezamenlijke Veenendaalse wandelverenigingen zaterdagmid dag bij de SKF van start. Om in de prijzen te vallen was voor de verschillende groepen als eis gesteld, dat ze tenminste drie van de vier tochten meegelopen moesten hebben. Ongeveer 130 wand el liefhebbers namen aan de laatste tocht deeL Na afloop bedankte de voorzitter van het comité van de gezamenlijke Vee nendaalse wandelverenigingen, de heer J. H. Krüger, alle deelnemers en sprak de hoop uit, dat volgend jaar weer op evenveel animo gerekend kon worden en ging tenslotte tot het uitrei ken van de prijzen over Alle deelnemers en deelneemsters ontvingen een herinneringsmedaille, terwijl tevens groepsprijzen uitgereikt werden. Die gingen naar: Eerste prijs groepen tot en met 9 jaar; Van Essen, Bos en Bos met 20 strafpunten. Tweede prijs: N. Klem, C. v. d. Pol en R. Brouwer met 40 straf punten. Tien jaar tot en met vijftien: Eerste prijs: de groep van de heer T. Sukkel met 74 strafpunten. Tweede prijs: Veel- ders, Clarcy en Tokkers met 145 straf punten. Vijftien jaar en ouder: Eerste prijs: de groep van C. Sukkel met 43 straf punten. Tweede prijs: J. Veldhuizen, L. Oskam en J. Rozeboom met 63 straf punten. Derde prijs: Hoesen en Blanke- spoor met 64 strafpunten. VEENENDAAL Dezer dagen slaagden voor het praktijkdiploma Ma- chineschrijven van de Nederlandse Unie te Veenendaal, de dames: Barry Boer te Eist (U), Joke Bovenschen te Rhenen, Marian van Doorn te Veenen daal, Janny Hensen te Rhenen, Henny Hol, Gerda de Kleuver en Carla Kley- er, allen te Veenendaal, Helma van Maanen te Scherpenzeel (Gld). me vrouw P. v.d. Pol-van Veldhuizen te Amerongen, Cobie Stam te Renswou de, Mary Takken en Joke de Wit, beiden te Veenendaal en de heer Ber- tus van de Glind te Rhenen. Voor het diploma Duitse Stenografie (100 lettergrepen) van de Nederlandse Unie, slaagden dezer dagen de dames: mevrouw S. Tr. Cimarosti-Hummel, E. van Engelenburg en I. van den Bosch, allen te Veenendaal. Voor het diploma Engelse Stenogra fie, eveneens 100 lettergrepen, van de Nederlandse Unie, slaagden te Veenen daal dezer dagen, de dames: Janny van Dijk, Fieke van Dijk, Elleke van Engelenburg, Joke de Kleuver en Han- nie Kroesbergen, allen te Veenendaal. Tevens bereikten ons de berichten der overige examens, nl. van elementair Engels: Gerda v. Baren en Janneke Capelleveen, beiden te Veenendaal, Viola Goldman te Rhenen, Jannie Koolma en Riek Oorlog, beiden te Vee nendaal, Irma Mac Gillavry te Rhe nen en de heer Henny van Leeuwen te Veenendaal. Voor Engelse conversatie slaagde te Rotterdam: mej. Anneke van Kreel te Achterberg en voor het diploma Boekhouden van de Nederland se Associatie: mej. Dinie van de Brand- hof te Renswoude. Voor Nederlandse Handelscorrespon dentie slaagden de heren: Bennie van Ojik te Veenendaal, Henk Ulrich te Overberg. Alle gediplomeerden werden opgeleid door het Handelsinstituut Van Rijswijk te Veenendaal. uit de bocht nabij het landgoed van dr. Waller. Hij reed in de richting Rhenen, raakte de macht over zijn stuur kwijt en belandde met zijn wagen in het stei le talud. F. lag op ongeveer vijf meter afstand van zijn auto en-moest met ver moedelijk een bovenbeenbreuk naar het Julianaziekenhuis worden overge bracht. Omstanders hebben F. met vereende krachten uit het ongeveer zes meter lager gelegen eikehakhout te gen de steile berm opgetrokken. Eveneens vrijdagavond werd het win kelende echtpaar J. R. uit Achterberg aangereden op de voetgangersover steekplaats bij het VW-kantoor. De automobiliste R. H. v. d. B., uit Rhe nen, had nog getracht te remmen. De auto was echter al te dicht het zebra pad genaderd. R. werd geschept en on geveer elf meter verder op het wegdek gesmakt. Hij liep een hoofdwond op en een hersenschudding. Het slachtoffer werd per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Wageningen. De echt genote van R. sloeg ter plaatse tegen de grond, maar mankeerde praktisch niets. Op de Valleiweg vond een frontale botsing plaats tussen twee personen auto's. De bestuurder van de wagen, die ter hoogte van het kruispunt Lijs- terberg geen voorrang verleende aan automobilist die de Valleiweg opreed, veroorzaakte midden op het kruispunt een frontale botsing. De wagen van A. N. M. v. D. te Rhenen botste frontaal op de linkerzijde van de auto, bestuurd door de Wageninger E. v. W. Beide voertuigen werden flink beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Gisteravond omstreeks half negen is de automobilist J. J. uit Maarn op Remmerden ter hoogte van de Beton- fabriek „De Hoop" ^frontaal tegen een langs de weg staande eikeboom gere den. De boom werd volledig geveld en viel dwars over de rijbaan. De wagen van J. was in een wrak veranderd. De boom was zeer diep in het front van de auto gedrongen. Doordat de motor voor in zat heeft de automobilist op een won derlijke wijze het leven eraf gebracht. Hij was slechts gewond aan het ge laat. De botsing met de boom was het gevolg van het feit dat J. zoals hij verklaarde moest uitwijken voor een tegenligger. Even na de botsing,toen de boom over de weg lag en het onverlichte wrak van de auto op de linker rijbaan was beland, reed een achterop komen de automobilist het autwrak aan, om dat hij voor de plotseling opdoemende boom moest uitwijken. De schade aan deze wagen bleef beperkt tot een inge deukte koplamp. Rijkswaterstaat moest een kraanwa gen te hulp roepen om de boom van de weg te verwijderen. Later is het auto wrak met dezelfde kraanwagen wegge sleept.

De Vallei | 1968 | | pagina 3