Beurs van Amsterdam DIANA EN DORANA Radio Caroline over drie weken terug Vrijstelling luister en kijkgelden moet uitgebreid worden I FINANCIËLE NOTITIES AKU verraste de beurs Bod Heineken op Vrumona Wisselmarkt RADIO- en TELEVISIEPROGRAMMA'S VANAVOND MORGEN UIT DE KERKEN PILOOT STORM RECHTER TIE TEKKO TAKS TELEVISIE =1 T.V. LANGENBERG Pagina 21 DINSDAG 5 MAART 1968 .**<- JST* v<S»<ZSmmk-> üsü-k'' 127 „Ik voel dat. Klaarblijkelijk staan uw gevoelens lijnrecht tegenover el kaar. Maar laten we daar niet ver der over praten. Ik weet nu alles van u. U bent natuurlijk in een neerslach tige stemming door het gebeurde. Bo vendien krijgt een getrouwd man ze kere gewoonten, dierlijke gewoonten, die u geruime tijd hebt moeten ontbe ren. Dat is hoofdzakelijk de reden van uw ongemak. U hebt ook hypertro fie van de pancreas. O, het heeft niets te betekenen. Maar ik ga u een le venswijze voorschrijven. U moet lichte kamergymnastiek beoefenen om uw spieren hun kracht terug te geven. De hoofdzaak is echter: uw onevenwich tige geestelijke toestand. U schijnt aan een voortdurende gemoedsveran dering te laboreren. Ik kan u in uw huiselijke aangelegenheden geen ad vies geven, maar uw gezondheid zal er niet op vooruit gaan, zolang deze toestand blijft bestaan." „Ik zou toch graag uw raad willen horen," smeekte Gusti. „Ik weet niet wat ik moet doen." „Bestaat er een kans, dat zij bij u terugkomst?" „Voor zover ik beoordelen kan, neen." „Hm, dan lijkt het me het beste, dat u scheiding aanvraagt." Gusti schudde het hoofd. „Waarom niet? Ethische overwe gingen?" „Iedereen wil, dat ik me laat schei den," klaagde Gusti. „Zijzelf ook." „Ik ben bang, dat u haar en uzelf schaden zult als u er niet toe over gaat ,;0, zij," antwoordde Gusti koel, „zij geniet de beste gezondheid en amuseert zich goed." „Zijn er dan ethische hindernissen?' „Als u het zo noemen wilt." „Welnu, ik wil niet trachten u te beïnvloeden. Het is mijn taak u te ge nezen, dat is alles. Het kan zijn, dat het huwelijk een heilige instelling is, maar afgezien daarvan, bestaat er ook nog zoiets als een dierlijk in stinct bij mannen en vrouwen. Ik zou zeggen, dat het bij vrouwen het meest ontwikkeld is. U bent in dat opzicht zeer veeleisend, nietwaar?" „Ja, maar wat kan ik er aan doen? Ik ken geen vrouw, die de plaats van mijn vrouw zou kunnen innemen." „U raakt hier een van de zwakke punten van ons sociale leven aan: de rol, die de vrouw daarin speelt. Ik geef toe, dat het moeilijk is voor een man in uw positie, maar u zoudt eens op reis kunnen gaan, naar Genève of Parijs bijvoorbeeld. Dat moet u na tuurlijk zelf beslissen. Ik neem aan, dat uw financiële omstandigheden geen beletsel zijn? Of u zoudt zekere bladzij den uit de zondaguitgave van de Züri- cher Zeitung nauwkeuriger kunnen le zen." „Dat is het niet," onderbrak Gusti hem, „maar ik zou dan overspel ple gen en aan haar overgeleverd zijn, als haar advocaten het zouden ontdek ken." „Weet u of zij zelf niet..." „Dat raakt me niet," zei Gusti enigszins uit de hoogte. „Zij kan doen wat zij wil. Ik denk er 'niet meer over na." „Ik ben bang, dat dat niet het ge val is." zei dr. Altmann. „U kunt het wel denken ,maar in werkelijkheid piekert u dag en nacht over haar en zij is het middelpunt van uw gedach ten. U kunt u zelf van alles wijsma ken, maar uw gedachten werken on afhankelijk van uw wil en daar zij in uw onderbewustzijn blijven, zijn zij des te sterker." „Ik weet het. Ik kan niet slapen. Wat zal ik doen?" Dr. Altmann liep langzaam op Gus ti toe. „U moet een normaal leven leiden," zei hij met nadruk. „U moet normaal denken en leven." „Vindt u het niet zeer normaal, dat ik me wreken wil?" „Zet dat maar uit uw hoofd, dat kunt u niet. Vrouwen zijn eigenaardig- ge wezen. Als het op het seksuele le ven aankomt, zijn de vrouwen veel slimmer en standvastiger dan de mannen. Iedere vrouw is een geboren toneelspeelster. Slechts zeer weinigen zijn werkelijk eerlijk." „Dat moet ik Pauline toegeven," merkte Gusti op. „Ze is steeds eerlijk geweest. Ik was een dwaas." „Mannen zijn meestal dwazen. Ik ken honderden mannen, die door hun vrouw dwazen zijn geworden. Zij staan in de meest abnormale verstandhou dingen tot hun vrouw." „U kunt niet verlangen, dat ieder een normaal is," zei Gusti. „Goddank niet! Als iedereen normaal was, zou den wij, doktoren wel naar de maan s kunnen verhuizen." Hij ging voor zijn bureau zitten, i „Ik zal een dieet voor u opschrij- ven. Ik hoop, dat u het zult opvolgen, maar ik zeg u vooruit dat het niet 5 veel zal helpen, als u niet meewerkt" „Hoe moet ik dat dan doen?" riep 5 Gusti uit. „Beste mijnheer, laat ik u dit zeg- 5 gen. Op het moment, dat u besluit 5 van uw vrouw te scheiden, zult u een grote verlichting voelen. U geeft haar 5 en uzelf daardoor de vrijheid. Eten en 5 drinken kunnen u geen rust geven. 5 Die functies zullen alleen uw dood 5 verhaasten." Gusti voelde zich gedrukt en gelijk- 5 tijdig opgelucht, toen hij dr. Altmann z verliet. In zijnjsak had hij een lange g lijst van alle spijzen, die hij zorgvuldig vermijden moest. Hij besloot vanaf jj maandag met een schone lei te begin- g nen. Op deze zondagavond trakteerde g hij zich nog op een uitgelezen diner jj om behoorlijk afscheid te nemen van g zijn vroeger leven. XV Dr. Heldenbrod was een magere - advocaat, met het gezicht van een g Spaans inquisiteur. Hij droeg een slap pe zwarte hoed met een brede rand, die hem een zwaarmoedig voorkomen gaf. Zijn lievelingsgroente was radijs en op kantoor dronk hij de gehele dag thee. Toen zijn vroegere schoolkame raad Gusti, met mevrouw Elfenau g hem op zijn bureau kwamen opzoeken g voelde hij instinctief, dat zich hier een g gelegenheid voordeed waarnaar hij g heimelijk verlangd had. Na zijn spijt g over Gusti's tegenslagen betuigd te g hebben, lichtte hij zijn vroegere g schoolvriend over de juridische zijde g van zijn particuliere aangelegenheden in. Moeder Elfenau zocht hem daarna 5 nog tweemaal op en drong er bij hem s op aan, dat hij Gusti zou overreden s maatregelen voor een echtscheiding S te nemen, maar hij antwoordde, dat S Gusti zelf een beslissing moest tref fen. Hij kon niets ondernemen, daar Gusti hem niet opgedragen had han delend op tetreden. Daarop ging moeder Elfenau naar Paulines advocaten, met geen ander doel, dan hun te vertellen, hoe zij over haar schoondochter dacht. Haar g ontboezemingen maakten geen indruk g op dr. Weckli. Hij zei haar, dat Pau- g line volkomen op de hoogte van de g toestand was en haar bereidwilligheid g had te kennen gegeven om zich g „grootmoedig" te gedragen, zodat haar g echtgenoot in een scheiding toe- g stemde. Toen moeder Elfenau vroeg, g wat hij onder grootmoedig verstond, g haalde hij de schouders op en ant- g woordde, dat de kwestie besproken g moest worden. Moeder Elfenau bewoog hemel en aarde om Gusti ertoe te krij- g gen de kwestie verstandig te bespre- E ken, maar hij bleef onvermurwbaar, g (Wordt vervolgd) 3753. David voelde intuïtief en reeds lang voordat zijn gestalte boven de oppervlakte uitgroeide, dat hij zich op een planeet bevond, waar geen vasteland be stond en dus geen menselijk leven kon zijn. Daarom had het geen enkele zin om het mechanisme te stop pen. Bulderende stormen zwiepten de golven van de eindeloze oceaan hoog op doch al dat geweld stoorde hem niet. Die golven betekenden weldra weinig meer dan rimpels in een kopje thee en werden aan het oog onttrokken door jagende wolkenvelden. Ten derde ma le groeide David uit een planeet weg. Deze laatste gaf hij de toepasselijke naam H2O, want er bleek werke lijk nergens enig stukje land te ontdekken. Minstens zes satellieten vergezelden de waterwereld op diens kringloop door een onbekend heelal. H2O zonk weg in zijn sterrenstelsel, andere groepen volgden... De ge schiedenis herhaalde zich. 39. Rechter Tie keert via het beweegbare paneel terug in de slaapkamer van Vrouwe Hortensia. Van de Vrouwe zelf is nog steeds alleen maar de hand te zien. Haar dochter staat onbewogen te wachten. Rechter Tie verbaast zich over de koelbloedigheid van beide vrouwen. Hij begrijpt wat er van hem verwacht wordt, de komedie moet tot het einde toe worden vol gehouden, en dus moet hij nu een recept uitschrijven. Hij gaat zitten aan een tafel met schrijfgerei, haalt een receptformulier uit zijn artsendoos, vult het in en zegt: „Een lichte dosis ephedrine en een kalmerend middel zal uw moeder stellig verlichting geven. Laat dit medicijn meteen gereed maken." Nadat het meisje het recept heeft afgegeven aan een hofdame, volgt Rechter Tie haar dezelfde weg terug. Hij overdenkt zijn verbijsterende audiëntie bij de Prinses. Ze heeft hem alleen de feiten van de diefstal meegedeeld, maar de achtergronden van deze affaire zijn vermoedelijk veel belangrijker, was het haar onmogelijk daar op in te gaan? De Prinses leek ervan overtuigd dat de dief van buiten het paleis was gekomen, maar in elke ge val moest hij handlangers binnen het paleis hebben ge had... Na een wandeling van enkele minuten bereiken het meisje en Rechter Tie weer de paleispalankijn, die nog steeds staat te wachten voor de vertrekken van de Oppereunuch. 50. Met stralend weer voeren zij nog enige dagen door de tropische wateren. Maar op zekere morgen, toen als gewoonlijk de professor verdiept was in een lijvig boek deel over diepzee onderzoek en Tekko soezerig over de verschansing leunde, gebeurde het dat onze vriend toen hij opkeek plotseling land ontdekte. Op zijn vraag aan de kapitein wat dat voor een plaats was waar zij op afstoomden, antwoordde deze: „Zanzibar!" Onmiddel- -»]K rende Tekko naar zijn vriend en riep: „Land in zicht! We naderen Zanzibar, professor!" „Mmm! Zo! Zanzibar! Aardig plaatsje wel geloof ik!" antwoordde de geleerde man verstrooid en verdiepte zich weer in een verschrikkelijk ingewikkelde berekening. „Zanzi bar! We naderen Zanzibar professor!" herhaalde Tek ko nog eens. „Het doel van onze reis!" „Hè? Wat?" schrok Starreveld tot wie de betekenis van Tekko's woorden nu pas doordrong. „Zanzibar, zei je? Dan moe ten we direct van boord om inkopen te gaan doen!" Het schip lag dan ook nog niet goed en wel in de baai gemeerd of Tekko en Starreveld werden aan land ge bracht. Zij doorkruisten de stad als echte toeristen en genoten van de kalmte en rust die alles en iedereen hier uitademde. En toen de professor uit de toko kwam, waar hij de nodige inkopen gedaan had, toonde Tekko hem een paar inlandse muzikanten die hen op een stuk je ritmische muziek vergastten. immiimiiiiiiiiii De AVRO heeft gisteravond voor en kele uren bijzonder goed tv-amusement gezorgd, met twee eigen produkties: het optreden van Diana Ross and The Supremes en een aflevering van „Voor de vuist weg". Eerlijk gezegd ben ik pas gisteravond helemaal gewonnen voor Diana Ross en haar twee vriendinnen. Toen het trio (nog onder de naam „The Supre mes" en met Florence Ballard in de nu door Cindy Birdsong ingenomen plaats) enige jaren geleden tijdens het Grand Gala du Disque optrad, vond ik het een van de ontelbare tienergroep jes,- die weer zo nodig gepousseerd moesten worden. Toen de show gister avond begon, dacht ik: „Moeten we dat nu bijna drie kwartier aanhoren?", daarbij luisterend naar de stem van Diana, die wel eens gauw eentonig zou kunnen worden, en naar het Ameri kaans lawaaierig begeleidende orkest, dat uitsluitend leek te zullen dienen instrumentaal een eventueel gebrek aan vokale steun van Mary Wilson en Cindy Birdsong (mooie naam toch) aan Diana Ross vrijwel geheel te com penseren. Langzamerhand ontdekte ik, dat het trio sedert genoemde gala avond enorm in kwaliteit was vooruit gegaan. De meisjes maken niet alleen een show die zeer vakkundig in elkaar zit (zoals een Sammy Davis of Cate- rina Valente dat ook kan), maar weten het publiek in de zaal en in de huiska mer ook mee te slepen, doordat zij als het ware door dat vakkundige heen- breken met geweldig veel élan, ple zier, vaart, swing en ook andere dan alleen maar muzikale capaciteiten. Mary en Cindy spelen ten opzichte van Diana alleen maar ogenschijnlijk een ondergeschikte rol. „Queen of the hou se" is ondenkbaar zonder hun com mentaar op hetgeen Diana zingt, Dia na's soms even aan Nancy Wilson her innerende stem krijgt in „Yesterday" (waarom zo „vrolijk" gebracht?) op de juiste momenten het juiste reliëf dank zij een minimaal meezingen van Mary en Cindy, in „There's a place for us" versmelten alle drie de stemmen bij na tot gave close-harmony, in het mooie, typische Supremes-nummer „In and out of out of love" maken de da mes er een soort canon van. Verder imponeerde deze show door de mise- en-scne, de kostuums, het hoge tem po van het geheel en van sommige af zonderlijke nummers („The lady is a tramp") en de geestige manier waar op Miss Ross zelf een en ander aan elkaar praatte. Het door Jef de Groot knap geregisseerde evenement werd besloten met „You're nobody, till so mebody loves you", als hommage aan Nederlands grootste Supremes-fan: Pe te Felleman. „I love you", fluisterde Diana schalks tegen hem in de micro foon. Enige weken geleden hoorden we Pete in een van zijn radioprogramma's hetzelfde tegen Diana zeggen. Dat leek ons toen een beetje overdreven. Gister avond echter niet meer. Diana, Mary en Cindy hadden voor mijn part nog best een uurtje door mogen zingen. Maar gelukkig was er als troost een opmerkelijk goede „Vuist", waarin Willem Duys opmerkelijk veel arties ten liet opdraven (het leek wel een beetje op „Mies en scène"!). Het boeiendste was wel het gesprek met Lia Dorana over het vertalen en bren gen van chansons. Deze grote klein- kunstenarps zong ten bewijze van de kwaliteit van haar tour-de-chante (die binnenkort ook in onze omgeving te zien is, onder meer op 30 maart in Apeldoorn) Gilbert Becauds „Natha lie". Het gesprek over de nieuwe Ne derlandse film „To grab the ring" ging echter door de flauwiteiten van een van de hoofdrolspelers de mist in. LONDEN De Britse piratenzen ders Radio Caroline noord en zuid heb ben hun uitzendingen slechts voor drie weken onderbroken, zo deelt de direc teur van de stations, Ronan O'Rahilly, mee. De schepen, vanwaar de zenders opereren zijn van hun ankerplaatsen verdwenen en naar Nederland gesleept voor herstelwerkzaamheden. i' HILVERSUM I. 18.00 In de volksmond: volksliedjes. 18.20 Uitzending van de communisti sche partij van Nederland. 18.30 Nws. 18.46 Act. 19.05 Licht ensemble en so listen. 19.40 Conciliepostbus. 19.45 Zoe kend geloven: godsdienstige vorming in deze tijd. 20.00 Radio-Kamerorkest en solisten: mod, muz. 20.45 Miserere, hoorspel. 21.15 Brabants Orkest met so liste: klass. pianoconcert. 22.00 Kunst: cultureel progr. 22.30 Nws. 22.40 Over weging. 22.45 De zingende kerk, muzi kale lezing. 23.00 Contekst: magazine waarin op de dingen wordt doorge praat. 23.30 Zin: liedjesprogr. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II. 18.00 Nws. 18.16 Radiojournaal. 18.25 Zingen geblazen: liedjesprogr.. 18.50 Pianospel: lichte muz. 19.00 Trefpunt: discussierubriek voor actuele z aken. 19.30 Nws. 19.35 Hersengymnastiek. 20.00 Wie Waagt, die zingt: internatio nale volksliederen. 20.30 Stereo: Lon donderry Air: muzikale rondwandeling door Londen. 21.00 Si j'étais roi, opera van Adolphe Adam. door het Promena de Orkest, klein radiokoor. en solisten. 22.00 Gonk: satirisch progr. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. NRU: 22.55 Sig naal: muz. van eigen tijd. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I NTS/NOT: 10.20-12.00 Schooltelevisie. NTS: 18.50 Pipo de clown. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Reclame. KRO: 19.06 Spits-uur: progr. voor de tieners. STER: 19.56 Re clame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. KRO: 20.20 Het incident in de Golf van Tonkin, documentair progr. 21.10 In kleur: De wrekers, TV- feuilleton. 22.00 Vanavond in Nieuws poort. Orde van Vrijmetselaren: 22.30 In kleur: Wat is onze plaats in de we reld? NTS: 23.00-23.05 Journaal. NEDERLAND II. NTS: 18.50 Pipo de clown. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. 19.03 De Verrekijker, internationaal jeugdjournaal. 19.15 Van gewest tot ge west. 19.35 In kleur: De 21e eeuw: 19. Een 4-daagse week (CBS-prod.). 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. NTS: 20.20 In kleur: Dubbelspion: Gevaarlijk Virus, TV-feuilleton. 21.10 Denk-Beeld: ontmoeting met personen en groepen. 21.55 Tweeduuster: Het visioen van de genadeloze luitenant, TV-feuilleton. 22.20-22.25 Journaal. UTRECHT —Het Christelijke Natio naal Vakverbond wil dat meer mensen worden vrijgesteld van de betaling van luister- en kijkgeld. Het ,CNV vindt dit een dringende zaak, omdat er plannen zijn het luister- en kijkgeld met veer tig procent te verhogen tot in totaal 75 gulden. Sinds januari van het vorig jaar ligt de inkomensgrens voor vrijstelling van het betalen van luister- en kijkgeld voor alleenstaanden op 68,25 gulden, en voor gezinnen op 97,50 gulden. Het CNV vindt het wonderlijk dat de norm voor de Algemene Bijstandswet in een aantal gemeenten al boven deze grens ligt. In dergelijke gevallen is het mo gelijk dat een gezin, dat volgens de be staande regeling luister- en kijkgeld moet betalen, dit geld van de gemeen telijke dienst voor sociale zaken terug vraagt op grond van de Bijstandswet. Onredelijk vindt het CNV het dat dit in de ene gemeente wel, en in de ande re niet kan. HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 StereoO Semi-kl. en kl. gr. muz. 7.30 Nws. 7.32 Act. 7.45 Klass dansen (gr) 8.00 Nws. TROS: 8.10 Lichte gr. muz. 9.10 Muz. uit Mexico en Midden-Amerika. 9.35 Waterstanden 9.40 Voor de kleuters. 9.55 Kl. gr. muz 10.30 Sphinx: pr. voor de vr. 11.00 Nws 11.02 Piek-Uur: am. pr. 11.50: Act. KRO: 12.00 Van twaalf tot twee: gev pr. (plm. 12.22 Wij van het land; 12.26 Med. voor land- en tuinb.; 12.30 Nws 21.41 Act. 13.15 Ondernemend. NDRV 14.00 Concertgebouwórk. en zangsoliste kl. muz. (gr). 15.00 In 't zilver: pr voor oudere luisteraars. 16.00 Nws 16.02 Voor de jeugd. 17.00 Stereo: Ned lied. en liedjes. 17.15 Recht op en neer cabaretpr. 17.30 Stereo: Lichte gr. muz 17.50 Overheidsvoorl.: Hoe gaan we? 'n pr. over verkeer, vervoer en vooruit zien. Presentatie: Rob Maas. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws en ochtendgymnas tiek. 7.20 Soc. strijdl. 7.23 Ochtendp. lichte gr. muz. en rep. (7.30-7.35 Van de voorpagina: persoverz.). VPRO: 7.45 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Act. 8.20 Lichte gr. muz. en rep. (vervolg) (8.30-8.35 Van alle markten thuis, pr. voor de huisvr.). 9.00 Stereo: Klas sieke gr. muz. 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte gr. muz. 10.50 Voor de kleuters 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw 1140 Stereo Une éducation manquée opera V. Chabrier (gr). 12.22 Voor het platte land. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Stereo: Walsork. 13.00 Nws. 13.11 Act en kalender 13.25 Pop. orgelmuz. 1345 Gespr. portret. 14.00 Voor de kin deren. 15.00 Stereo: Oude kamermuz. 15.20 Stereo: Nederlands hobo kwartet: mod. en kl. muz. 15.45 Fluit en piano: mod. muz. 16.00 Nws. 16.02 Soc. Zes tig mun. voor boven de zestig. 17.02 Oude liedjes. 17.20 Voor de jeugd. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Zing, zing, zing: lichte muz. 10.00 Nws. 10.03 Men- gelmuze: nieuwe langsp.' pl. 10.30 Ram blers Radio Represes. NRU: 11.00 Nws. 11.03 Operetteklanken. 11.30 Grenzenl. muz. uit alle windstreken. (12.00 Nws). 12.30 Musical-fragmenten. AVRO: 13.00 Nws. 13.03 Act. 13.06 Zet 'm op: vro lijk pl. pr. 14.00 Nws. 14.03 Muziek- Boetiek: gev. muz. pr. met Nederl. ar tiesten. 15.00 Nws. 15.03 Arbeidsvitami nen: pop. verzoekpl. pr. 16.00 Nws. 16.03 Poptopnonstop: verzoekpl. pr. DINSDAG 5 MAART DUITSLAND I. 10.00 Nws. 10.05 Journaal (van gister avond) 10.20 Die aktuelle Schaubude: amus.progr. 11.00 Musik aus Studio B. 12.00-13.30 Actualiteitenkroniek. 16.40 Journaal. 16.45 Die Museumsratten, marionettenspel (voor de kinderen). 17.15: Voor de kinderen: Die jongen Ja- kobiter, TV-film. 18.00-18.05 Journaal (Regrionaal progr. NDR: 18.05 Act. 18.19 Journaal. 18.83 Zandmannetje. 19.00 Ac tualiteiten. 19.26 Lautlose Jagd: de knalpot. 19.59 Progr.-overzicht. WDR: 18.05 Belle und Sebastian, TV-film. 18.25 Goedenavond. 18.30 Hier und Heu- te. 19.10 Privatdetektivin Honey West, TV-film. 19.40 Lieben Sie Satiren?). 20.00' Journaal en weerbericht 20.15 Ein Platz für Tiere. 21.00 Die Spielre- gel, Franse speelfilm. 22.45 Journaal, commentaar en weerbericht. DUITSLAND II. 17.45 Nws. en weerbericht. 17.50 Die Drehscheibe, act. en muz. 18.15 Zim- mer 13, TV-film. 18.50 Kleur: Bezau- bernde Jeannie, TV-film. 19.27 Weerbe richt. 19.30 Nws. en actualiteiten. 20.00 Sportspiegel. 20.30 Vorsicht, Fjlle, TV- film. Aansluitend: nws. 21.15 Solo für ONCEL, detective film. (Niet geschikt voor jeugdige kijkers). 22.05 Aspekte, informaties en meningen uit het cultu rele leven. 22.35 Nws., weerbericht en act. i Fonds Vorige lete koers not. Nederland Nederland Nederland Nederland Nederland Nederland Nederland Nederland Nederland Nederland Nederland Nederland Nederland Nederland Ned. staf fell. Nederland Nederland Nederland Nederland Ned. grootb. obl. 1946 Ned. dollarlng. 1947 1966-1 7 1966 6i 1968 6è 1967 6i 1967 6 1965-1 53 1964-1 5è 1964 5 89% 1958 4è 88% 1964 4è 96 1959 4i 87% 104 9918 98% 99 ft 96% 9318 90% 1963-1 4i 1961 4 1953 33 1947 3* 1951 3l 1953 1-2 34 1950 1-2 31 1954 1-2 31 3 3 a. a. a. n.r.c.v.a. a. a. a. Bank v. N.G. wnb.l. '57 6 id. 30-jar. 1958/'59 4è H.V.A.-mijen ver. a. A.K.U. a. Delimij. f. eert. Hoogovens n.r.c.v.a. Philips gem. bezit. v. a. Unilever c.v.a. Kon. Zout-Organon Dordtsche Petr. Kon. Pe;:r. f. H.AJj>. Java-China p K.L.M. Rotterd Lloyd Scheepvaartunie Bk v. Ned. Gem. 1967-1-2 63 Bk v. Ned. Gem. '67-1-2-3 64 Bk v. Ned. Gem. 1965-1 6 Bk v. Ned. Gem. '58-1-2-3 43 Nat. bk v. mid. kred. '66 7 Nat. Investeringsb. 1965 53 Fr.-Gron. Hyp.b dw 6 Alb. Heyn wdlobl. '55 British Petrol. 1966 Bijenkorf Co-op Ned. r^paarbr. Ned. Gasunie 1966 Ned. Gasunie Philips dir. 250-100 '51 4 PegeiT 1-2 1957 6 Pgem 1957 6 Rott Rijn Pijpl.mJj. 51 K.L.M. 15-jarig 5 4 71 6 64 53 84 8441 80% 7148 91% •84% 74 76 83% 86 97 A 85% 117 70.7 82.7 116.5 122.2 112.2 157.5 702 156.6 75% 166% 180 148 129% 101% 99% 95% 86% 101% 94% 93% 131% 102% 97 145% 99 ft 9441 79% 96% 96% 94% 94% 104 9948 98% 99% 96 ft 93% 90% 89 88 ft 96% 87 ft 84 8141 80% 71% 91ft 7348 75% 83% 86 97 ft 85% 117% 72.4 83.1 117.2 123.7 112.3 157.2 704% 156.7 75% 170 171 151 129% 105% 99% 95% 87 101% 94ft 93% 102% 97% 99 ft 94% 79% 96% 96 94% 94% (Slotkoersen van gisteren) Ned. Spoorw. 57 1-2 43 90 ft 90 ft Berghuizer Pap.fabr. 44 94% 94% Gelder Zonen v. 43 88% 88% Grasso's Kon. Mach.f. 53 91 Meteoor beton Stokvis en Zonen Thomassen/Dr.-Verbl. 44 Alg. Bank Ned. a. Amrobank f 20,— a. Nationale Ned. cert. Ned. Credietb. aand. b. Ned. Middenstandsbank a. Slavenburg's Bank a. Albert Heyn a. Amstel Br. n.r.c.v.a. Bergh en Jurg. f 250-1000 a. Blij denst.-Will. f 1000 nreva Lucas Bols a. Bredero vast goed a. Bredero ver. bedr. n.r. c.v.a. Buhrmann-Tetterode a. Bijenkorf n.-r. c.v.a. Calvé n.r. c.v.a. Calvé com.pref.wd.nr. eert. Drentsch-overijs. houth. a. D.R.U. a. Edy emaille a. Elsevier uitgeversmij. a. Erdal mij. voor wasverw. a. Excelsior metaalbuizen a. Fokker a. Gazelle rijwielfabriek a. Gelder (van) papier a. Gist-Brocades a. Grasso's kon. mach. fabr. a. Heineken's Bierbr. aand. Holec aand. Interratio aand. Kon. Ned. Papierfabr. a Kon Ned Textielunie eert. Krasnapolsky La. K.V.T (kon ver. tap.) aand. Leidsche Wolspinnerij a. Lips en Gispen eert. Meteoor Beton a. Misset, Uitgeversmij. a. Naarden Chem. fabr. a. Naeff gebr. a. Nedap ned. app.fabr. aand. Ned. Kabelfabrieken aand Nelle, wed. J. van aand Nyma n.r.c.v.a. NUverdal-ten Ca te a. Overz. Gas, nat bez. v.a.f. Pakhoed a. 53 112% 43 89 89% 109% 109 230 230 46 45.8 611% 615 172 171% 91.4 91.2 175% 174 1285 1299% 410 406 209% 68 182 136% 367% 454 209 69 184 137 364% 461 645 784 760 116 232% 74% 316 540 61% 405 150 111 720 136 612 142 298 137% 50 57 658 765 760 116 327 74% 327 535 61% 408 152 114 721 138 630 140 300 135 49% 58 208 208 263% 121 125 109% 107% 243 519 171 141 260 367 26% 83 92 97.5 243 522 171 141% 263 367% 27% 81 91.5 96 Pal the a. 60% 60% Pont Houthanoei a. 167 167 Reesink en Co. a. 162 164 Scheveningen Expl.mij.f. a. 25 24 Schokbeton aand. b. 176 175% Scholten Carton en Pap. a. 222 223 Schuppen Sajetfabriek a. 77% 97 Simon de Wit aand. b. 430% 430% Spaarne ver. bez. 500-100 a. 69 Technische Unie a. 257 259 Thomassen/Dr.-Verbl. f.a. 103 103 Twentsche Kabelfabriek a. 347 Ubbink-Davo a. 34% 34% Unilever 1000 cert. 7cpr. a. 108 109 Veenendaalsche stoomsp. a. 170 Ver. Machinefabrieken a. 156 155 Ver. Touwfabrieken c.v.a. 130% 131 Vredestein Rubb.br. c.v.a. 159% 159 Vulcaansoort a. 63 63 Wessanen's kon. fabr. a. 88.5 Wilton-Fyeno. Bronsw. a. 157 156 Billiton le rubriek a. 802% 796 Geldersche Tramw.mij a. 57% H.B.B. bel. depot 1-2 pb f. 730 730 Interbonds 1 pb f. 636 636 Vastgoedbel.fonds part. f. 635 633 Interunie f 50 a. 183 183,5 Robeco f50 a. 225.8 226 Rolinco t 182.5 182.5 Unitas f 50 - a. 408 409.5 Ver. Bezit v. 1894 f50 a. 101.8 101.8 Canadian Pac. Railw. eert. 52% 51% Int. Nickel Cy. Can. cert. 110% 111% Shell Can. (10 a.) cert. 29 28% A.T.T. 15-10a33-l/3d cert. 52% 51% Anaconda cert. 41% 42% Bethlehem Steel cert. 29% 29% Chesapeake and Ohio cert. 68% 62% Cities Serv. 10 a 10 dlr cert. 49% 48% Douglas Aircraft cert. 85 85% Dupont d.n. 10 a 5 dlr cert. 159% 160% General Electric cert. 87% 87% General Motors cert. 75% 75ft Kennecot* Copper cert. 38% 39 Phillips Petroleum cert 56ft R.C.A cert. 47% 47% Republic Steel cert. 40% 40% Shell Oil cert. 60% 59% Standard Brands 10 a cert 35% 35% U.S. Steel (10) cert. 39 38fi Woolworth cert. 22% 22% VOOR BEURSKOERS VAN HEDENMORGEN Kon. Olie 155.30; Unilever 111.90; Philips 122.70; AKU 71.50; KLM 165.00. AMSTERDAM Het AKU-concern heeft de beurs, alsmede haar aandeel houders, prettig verrast door de mede deling vrijdag nabeurs, om over 1967 een onveranderd totaal dividend van f 3,60 per aandeel van f 20 nominaal uit te keren, oftewel 18 procent op de oude omrekeningsbasis. Zoals bekend is de netto-winst over 1967 van AKU belangrijk gedaald. In verband hier mede had de directie dan ook laten voorkomen, dat de lagere winst wel eens van invloed zou kunnen zijn t.a.v. het dividend over 1967. Het bestuur van AKU heeft nu toch een onveranderd dividend kunnen hand haven. Volgens de beurs houdt dit goe de perspectieven in voor 1968. Vrijdag nabeurs, toen het dividend- bericht bekend werd, steeg de koers van AKU tot f74, tegen een officiële slotprijs van die dag ad f70,90. Van morgen werd 73 tot 73.30 in AKU ge daan. De officiële beurs opende op 72.80 waarna de koers inzakte tot 72.30. Dit onder meer door winstnemingen. De handel in de AKU-hoek was kalm. Naast AKU was ook Philips vast, met een eerste verhandeling op 123.40 (121. 90). Dit door vraag van het publiek en het buitenland zij het op kleine schaal. Unilever deed het ook niet slecht met een koerswinst van 40 cent op 112.20, evenals Kon. Olie op 156.90 (156.10). Hoogovens werd een halve gulden ho ger geadviseerd op 117. Al bij al een goede inzet van de internationale waar den voor de eerste dag van de nieuwe Jpeursweek. Wall Street heeft vrijdag bij het slot weinig verandering te zien gegeven. De flauwe stemming voor de computer fondsen werd gecompenseerd door de vaste stemming van de goudfondsen. De Nederlandse fondsen waren er licht verdeeld. In de scheepvaartsector kon Scheep vaart-Unie iets aantrekken tot 129V*, doch Van Nievelt had wederom van aanbod te lijden, waardoor dit fonds 3 punten inzakte tot 114Vï. Ook-de cul tures waren iets lager. De Staatsfond- senmarkt gaf geen verrassingen te zien. Op de incourante markt werd niet gehandeld in aandelen „Vrumona" (frisdranken). Volgens de beurs, wor den de aandelen van deze maatschap pij overgenomen door Heineken. Vrijdag lag de prijs van het aandeel Vrumona rond de 215. Het bod van Heineken op deze aandelen zou hier belangrijk bo ven liggen. Er werd zelfs een koers ge fluisterd van 300 procent. De internationale waarden liepen ge durende de verdere beursduur iets te rug. Zo sloot AKU op 72.10, Philips op 123.50, Unilever kwam op 111.70 en Kon. Olie op 56.20. Voor deze beide laatste fondsen iets teleurstellend. De geruchten ter beurze over een bod van 300 pet. op de aandelen „Vru mona" door Heineken zijn inderdaad door deze maatschappij bevestigd. In, de eerste periode werden de 6V» pet. obligaties B.N.G. 1968 voor het eerst officieel verhandeld en wel op 99. De 1 uitgifteköers "was 98-3/4 pet. Albert Heijn ging 13 en Bijenkorf Beheer II-V2 punt omhoog. Heineken verbeterde 18 punten blijkbaar mede door het bod van deze maatschappij op de aandelen „Vrumona". Verder ging Holl. Beton 5 punten omhoog. Ned. Dagblad-Unie lag evenals Else vier gevraagd in de markt. Fokker kon zich een paar punten herstellen tot 408. Billiton 2 was iets gemakkelijker. Duyvis gaf 6, de Kondor 7 en Calvé 19 punten prijs. Deli-Atjeh lag zwak in de markt met een koersdaling van 4 punten tot 42. Ook KLM liet het we derom afweten met een daling van 8 gulden. AMSTERDAM Heineken's Bier brouwerij Maatschappij heeft 'n bod van 300 pet uitgebracht op de nog bij anderen uitstaande certificaten van aandelen in de vruchtdrankenfabriek Vrumona in Bunnik. Vrijdag lag de prijs hiervan op de incourante markt nog op 215 pet. Gisteren mocht er geen notering in worden opgemaakt. Heineken heeft reeds meer dan de helft van het kapitaal van Vrumona van f 4.218.000 in handen. Volgens het jaarverslag van Heineken over 't boek jaar 1966/1967 heeft deze producente van frisdranken in die periode met suc ces gewerkt. Heineken wil de certifica ten, na overleg met de commissarissen van Vrumona, hebben inclusief het di vidend over 1967. Wellicht wordt dit ho ger dan de 6 pet van 1966. Binnenkort kan over dit bod, dat in contanten wordt uitgebracht, een offi cieel bericht worden verwacht. Heine ken zal het bod alleen gestand doen als een voldoend aantal certificaten wordt aangemeld. Na het bekend worden van de aankoop ging de koers van de aan delen Heineken gisteren op de Amster damse effectenbeurs met zestien pun ten omhoog tot 630 pet. De aandelen Vrumona werden onge veer een jaar geleden op de incouran te markt geïntroduceerd. Door de over neming zal de jaaromzet van Heineken, die naar de kwart miljard gulden loopt, nog met een zeer aanzienlijk bedrag worden verhoogd. AMSTERDAM, 4 maart. Londen 8.647/«8.653/s; New York 3.60'/ï—3.603/«; Montreal 3.315/s—3.317/ê; Parijs 73.31— 73.36; Brussel 7.263/s—7.267/s; Frankfort 90.09—90.14; Stockholm 69.79V2—69.84V»; Zürich 82.99V2-83.04V2; Milaan 57.72V2— 57.77V2; Kopenhagen 48.3948.44; Oslo 50.47V2—50.52'ft; Wenen 13.95s/4—13.96J/i; Lissabon 12.6OV412.613/». NED. HERV. KERK: Aangenomen: het beroep der gen. sy node tot legerpred.: J. A. de Waard te 't Harde. Bedankt: voor Rotterdam-Delfshaven (wijkgem. Tussendijken): J. A. de Bruyn te Krimpen aan de Lek. Bedankt: voor Valburg-Homoet: A. Baas te Papendrecht. EVANG. LUTH. KERK: Beroepen: te Groede: mej. da. M. P. Stol te Wildervank; te Rotterdam (vac. dr. C. H. Lindijer): dr. G. J. Lindijer te Brussel.

De Vallei | 1968 | | pagina 2