IED 331 Nieuwe school telijk gees gehandicapten moet ook ruimte bieden aan BLO Nieuwe directeur Kimberley Clark r RTTV nam revanche op sterk Flamingo's Nationaal 1 moest koppositie prijsgeven in de hoofdklasse Beethoven als mens op de toe koop SKF1 overwon RHC-dames besloten competitie met zege RENSWOUDE- SCHERPENZEEL: 1-6 DOVO versloeg Quick: 1-3 HUIDIGE GEBOUWEN TE KLEIN Verkouden? 2 John W. Jackson Personenauto door vrachtauto omvergeworpen Onó tu in Ion tul oei Nog van alles mogelijk in eindstrijd 4 kandidaten Bitjartcompetitie in de Rijnstreek Overgangsklasse Klasse 1 t/m 4 Inenting difterie, tetanus en polio Personeel voor „Huis in de wei MARKTEN Revalideren Tafeltennis 2 toernooien op komst Juniorenvoetbal Bekendmaking BESTEMMINGSPLAN BEBOUWDE KOM DINSDAG 5 MAART 1968 ADVERTENTIE Ueïfaoü'UA c/> VEENENDAAL De Christelijke B.L.O.-school aan de Geerseweg kampt met een ruimteprobleem. Door de gestadige groei van het aantal inwoners van Veenendaal groeit het aantal kinderen, dat voor deze tak van onderwijs in aan merking komt. De afdeling geestelijk zwak-begaafden, de Wilhelminaschool, heeft al onderdak in enkele lokalen van de Oranjeschool, de afdeling voor geestelijk gehandicapten. Leerlingen van de Oranjeschool krijgen momenteel ook les in lokalen van de vroegere hervormde ULO, die kortgeleden verhuisde naar het gebouw van de VGLO. De bedoeling is dat men achter de Wilhelminaschool, in de nabijheid van de noodgebouwen van de vroegere ULO een nieuwe school gaat bouwen. Als eerste stap in die richting heeft het be stuur van de school medewerking ge vraagd aan het gemeentebestuur. Over die medewerking zal de raad in haar vergadering van donderdag beslissen. Als het nieuwe gebouw gereed is, zul len de leerlingen van de Oranjeschool daarin gehuisvest worden, terwijl de Wilhelminaschool mede gaat beschik ken over de lokalen van de tegenwoor dige Oranjeschool. „Beide scholen zijn nu al te klein en het lijkt me wel zeker dat het leerlin genaantal in de toekomst nog zal groei en. Het landelijk percentage van de schoolbevolking ligt ongeveer op 2'/» procent en door de groei van Veenen daal zal ons leerlingenaantal meegroei- VEENENDAAL De indruk die men heeft van de persoon van Lud- wig van Beethoven, naar aanleiding van een portret of beeldje, is er on getwijfeld een van barsheid en grimmigheid. In vele anekdotes wordt verhaald van de niet zacht zinnige uitbarstingen, die meer of minder goedbedoelende lieden zich op de hals haalden als zij zich met een vraag of opmerking tot de mees ter richtten. Was Beethoven geniaal maar als mens onuitstaanbaar? Het eerste lijdt geen twijfel en daarom nemen we het tweede op de koop toe. Uit vele brieven van Beethoven blijkt echter dat hij zelf niet de mening was toegedaan dat een geniaal mens zich grofheden kan permitteren, hij leed onder de ze karaktertrek. Vrienden smeekt hij zijn uitvallen te willen vergeven, de vriendschap te willen herstellen; hij spreekt zijn eenzaamheid uit en rijn verlangen naar contact met medemensen. Vrij algemeen is bekend, dat Beet hoven aan het einde van rijn leven doof was. Nauwkeuriger, in 1796 vertoonde zich de eerste sympto men van doofheid, in 1808 moest hij rijn loopbaan als pianist beëindigen en in 1819, acht jaar voor zijn dood, was hij stokdoof, wat hem het com poneren trouwens niet belette. Fu nest voor zijn omgang met andere mensen was rijn overtuiging, dat 't publiek het niet zou nemen, van 'n dove componist kun je niets ver wachten, net zo min als van een blinde schilder. Er is een testament geschreven in 1802 waarin Beetho ven merkwaardige dingen over zichzelf vertelt. „O, gij mensen, die mij voor somber of gemelijk houdt, of zo noemt ,hoe doet gij mij on recht. Gij kent de geheime oorzaak niet van wat u zo toeschijnt". En verder: „Het was mij nog niet mo gelijk tot de mensen te zeggen: spreekt harder, schreeuwrt, want ik ben doof. Ach, hoe zou het mogelijk zijn dat ik de zwakheid van een zin tuig bekende, dat bij mij volkome- ner moest zijn dan bij anderen..." HVergeeft het mij daarom wanneer gij mij u zag ontwijken, terwijl ik gaarne temidden van u vertoefde". Al deze woorden zijn eigenlijk overbodig voor hen, die echt gaan luisteren naar de muziek van Beet hoven. Nu woensdagavond tijdens 't USO-concert het vierde pianocon cert gespeeld wordt, kan men atten deren op het langzame middendeel van dit concert. Het is een dialoog, een gesprek tussen orkest en piano. Het orkest laat het thema horen, on verbiddelijk streng en ritmisch; dringend ook, want het orkest speelt unisono, d.w.z. allen spelen dezelf de melodie, geen akkoorden geen „tweede stem". De piano beant woordt dit zeer zacht en mild. Dit herhaalt zich enige malen, maar de zinnen van het orkest worden kor ter en tenslotte geeft het zich ge wonnen, de mildheid en de vrien delijkheid hebben overtuigd Zoiets kan een bars mens componeren, maar alleen als hij de hunkering naar zachtheid en vriendelijkheid kent. Muzikaal gezien behoort dit pianoconcert tot het mooiste wat er op het gebied van pianoconcerten bestaat. De symfonie van César Franck, die na de pauze wordt gespeeld is een machtig klankstuk val prachti ge melodiëën. Het USO-concert, dat woensdagavond om 8 uur in het Ver enigingsgebouw aan de Eikelaan wordt gehouden, kan bijzonder wor den aanbevolen. J. van de Putte en", vertelde de heer W. Rulsink, hoofd van de BLO-school. „De leerplicht voor de kinderen, die deze scholen bezoeken, is in feite gelijk aan die voor alle andere kinderen. We, bestaat de mogelijkheid, dat de leerlin gen van de BLO tot en met hun zeven tiende jaar op school blijven. Eventu eel kan de minister daarop nog twee maal een jaar dispensatie geven, zodat de kinderen eerst op hun twintigste van school gaan". De leerlingen' van de Wilhelmina school, de geestelijk zwak-begaafden, gaan aan het einde van hun leerplich tige tijd over het algemeen het vrije bedrijf in, enkelen vorig jaar vijf gaan naar het Individueel Technisch Onderwijs, en nu en dan gaat er één naar de sociale werkplaats voor een verdere arbeidstraining. „Die arbeids- training is dezelfde als voor mensen die door een ongeluk het gebruik over hun hapden kwijt geraakt zijn. Zij moe ten dan revalideren en weer een hand vaardigheid krijgen om een beroep uit te kunnen oefenen. Op dat peil worden de kinderen, die bij ons vandaan naar de Streekwerkplaats gaan, ook ge bracht. Hoewel deze kinderen geestelijk wat minder begaafd zijn, kunnen ze in een vak net zoveel bereiken als wie ook", merkte de heer Bulsink op. De leerlingen van de Oranjeschool, de geestelijk gehandicapte^, gaan met hun 17e of plm. 20e jaar meestal naar de sociale werkplaats. Slechts een en keling komt in het vrije bedrijf. „Dat de leerlingen tot hun twintigste op onze school blijven is gelukkig niet zo vaak meer nodig. Er komen steeds meer voorzieningen voor deze mensen, waar door een langer verblijf op onze school onnodig wordt". De ondanks alle voorzieningen bij de gewone lagere scholen vergeleken lan ge tijd, die de leerlingen op de BLO doorbrengen en het kleine aantal kinde ren per klas maken een groot gebou wencomplex noodzakelijk voor het ge ven van individueel onderwijs. Het zou op een BLO onmogelijk zijn om te wer ken met een klas van 35 leerlingen, zo als op vele lagere scholen nog normaal is. In de nieuwe „Oranjeschool" de heer Bulsink kon nog niet vertellen of die naam gehandhaafd blijft zullen per lokaal hoogstens 16 kinderen toege laten worden. Die school zal dus maxi maal 48 kinderen onderwijs worden ge geven, want men vraagt medewerking voor een school met drie leslokalen en één lokaal voor motorische therapie. Rillerig Onprettig? Pas dan op! Neem bijtijds 'ASPRO'. 'ASPRO' bevat alles om Uw verkoudheid snel en doel treffend te bestrijden. VEENENDAAL De personenauto van de heer J.F. uit Veenendaal werd gisteren zwaar beschadigd, toen hij op de Kerkewijk werd aangereden door een vrachtauto. De vrachtauto, be stuurd door de heer J van D. uit Vee nendaal, kwam vanaf de Industrielaan. De bestuurder wilde de Kerkewijk oversteken in de richting van de Stati onssingel. Hij merkte de van links ko mende personenauto in het geheel niet op, waardoor beide auto's met elkaar in botsing kwamen. De personenauto sloeg door de botsing om. De heer F. bleef nagenoeg ongedeerd. De vracht auto liep lichte schade op. VEENENDAAL De directiewisse ling by Kimberley-Clark (Holland) N.V. is een feit. Mr. John W. Jackson volgt de heer F. A. Walterscheid op, die per 1 maart a.s. naar Zwitserland vertrekt. De heer Walterscheid zal daar een be langrijke functie aanvaarden op het Europese hoofdkantoor van Chese- brough-Ponds in Genève. De heer Jackson, die onlangs tot di recteur werd benoemd, is begin febru ari uit Canada gekomen om zich alvast op de Nederlandse markt te oriënteren. De vensterbank is de allerbeste standplaats voor kamerplanten. Ook andere plaatsen komen, behalve de vensterbank in aanmerking, zoals be paalde hoeken in de kamer. Alle mo gelijke soorten plantenstandaards wor den in de handel gebracht, die men op elke willekeurige plaats in de kamer kan aanbrengen. Men kan hierin ver schillende planten doen. Planten die omhoog groeien of hang- en klimplant- jes. Er kan een aardig geheel mee worden verkregen. Een eentonige wand kan men goed onderbreken door er enkele klimplantjes langs te laten groeien. Met klimplanten kan een fraaie omlijsting worden verkregen van suitedeuren of een boogvormige doorgang van het ene naar het ande re vertrek. Men mag natuurlijk niet el ke doorgang of wand onder een lawi ne van planten bedelven. Dat is niet de bedoeling. Het verpotten van kamerplanten moet in het vroege voorjaar, in de zo mer bij het begin van een nieuwe groei periode geschieden. Planten kunnen, als ze eenmaal in een flinke pot staan, ook heel goed op kracht worden gehou den door extra bemesting te geven. Ook kan men vele planten in het voor jaar verpotten en ze in dezelfde pot te rug zetten. Oude en droge grond wordt in goede potgrond weer opgeplant. Is het noodzakelijk een nieuwe pot te ge ven, dan eerst deze in een emmer wa ter leggen, opdat de potwand zich goed vol water kan zuigen. Van heel veel belang is dat er onder in de pot pot scherven met de bollekant naar boven op het afvoergaatje komen te liggen. Dat afvoergaatje zit er niet voor niets. Het dient om het overtollige water ge legenheid te geven weg te vloeien. Als het verstopt raakt dan verzuurt de grond en de plant kwijnt weg. Tegen zure grond kan vrijwel geen enkele plant. Denk dus altijd om de afvoer - gaatjes van de bloempotten. Het is natuurlijk heel eenvoudig om planten te kopen, doch het is toch ple zierig wanneer men zelf ook wat ka merplanten kweekt. Jonge scheuten ter lengte van 8 cm krijgen in een potje met bloemistengrond, waar een flink portie scherp zand doorheen gemengd is, vrij gemakkelijk wortels. Stekken doet men in het voorjaar, in de zo mermaanden en in augustus-septem- ber. Er zijn ook stekken die goed wor- telschieten op een flesje met water, bijvoorbeeld Oleander en Vlijtig Liesje eh niet te vergeten de Coleus. Stekken van vetplanten en Cactussen zijn over het algemeen nogal waterig en moet men eerst een dag laten liggen. Over de wond vormt zich dan een vliesje en de stekken zullen dan niet zo gauw wegrotten. Zolang de stekken nog geen wortel gevormd hebben, moeten ze uit de zon gehouden worden. Het is heel goed om de pot met stekken in plas tic te rollen. Hierdoor wordt de tempe ratuur regelmatig en de atmosfeer blijft vochtiger. Sommige kamerplanten worden heel goed voortgekweekt door middel van bladstekken. Neem bijvoorbeeld eens een blad van het Kaaps viooltje. Zet het blad met het steeltje tot aan de voet in de aarde. Hierna zet men er een hoes van plastic overheen of men kan er een glazen stolp (inmaakglas) over heen zetten. Na verloop van tijd vor men zich onder aan de bladstengel worteltjes en kan men daarna spoedig het nieuwe plantje verwachten. Op de ze manier kan men ook bladbegonia's kweken, doch dan snijdt men een vol wassen blad in kleine stukjes. Die stuk jes legt men plat op de potgrond en op de nerf of het stukje nerf zal zich een jong plantje vormen. Wanneer het slaagt, en dat is zeer zefcer het geval, kunt u kennissen een genoegen doen met de door u zelf opgekweekte plant jes. Naar aanleiding van enkele vragen, gesteld door abonnee mevrouw A. C. van D., het volgende: De kamerbrem doet ons veel aan onze echte brem den ken en behoort ook tot dezelfde fami lie. Zet de plant vooral niet te warm, want dan verliest zij- het blad. Geef haar veel water. Bloeien zal zij in het voorjaar. Na de bloei moet het struik je terug gesnoeid worden. Eind mei kunt u de plant met pot buiten zetten in de grond met de pot onder de opper vlakte. De kamerbrem verlangt veel zon gedurende de zomermaanden. Tij dens de bloei in de kamer echter niet in de volle zon plaatsen. De door u ge noemde Begonia's zijn de zg. bladbe gonia's, onder meer zilverbladbegonia, Begiona Rex, Begonia feastii, Begonia pseudephyllemaniaca, Begonia glauso- phylla. Deze bladbegonia's mogen niet in de felle zon staan, ze kunnen daar entegen heel goed gestekt worden. De Aphelandra moet veel gesproeid wor den met lauw water. Na de bloei kunt u deze verpotten in voedzame bloemis tengrond. Tegen de felle zon moet de plant in de zomermaanden beschermd worden. De heer F. A. Walterscheid (midden) feliciteert de heer John W. Jackson met zijn nieuwe benoeming. Rechts de heer D. G. Croxon, Kimberley-Clark Area Director voor Europa, Afrika en het Midden-Oosten. Hij is reeds tien jaar in dienst bij Kim berley-Clark. In Canada was hij vooral actief op het gebied van marketing'van huishoudelijke celstof-artikelen onder de merknaam Kleenex. Gedurende de laatste drie jaar was hij verantwoorde lijk voor de gehele reeks Kotex-artike- len op het gebied van dameshygiëne. De heer Jackson heeft een huis ge kocht in Driebergen en hoopt zich met zijn gezin per 1 april definitief in Ne derland te vestigen. VEENENDAAL In de wedstrijd SKF 1 - Swift 2 was J. v. d. Berg weer goed op dreef. Hij won drie par tijen en alleen tegen C. J. Snijder had hij 3 sets nodig. Het dubbel J. v. d. Berg - C. Vink verloor in 3 sets van A. Keen - A. v. Wijk met 2118, 1521 en 21—16. C. Vink moest zijn meerdere erken nen in A. Keen (23—21 en 9—21), maar won zijn overige 2 enkelspelen. D. de Koning won 2 partijen in 3 sets en ver loor van A. Keen in 3 sets met 1821, 218 en 2115. De einduitslag werd hierdoor 73 in het voordeel van SKF. SKF 2 speelde tegen Ritac 2 uit Vee nendaal. Evenals in de eerste competi tiehelft werd ook hier de uitslag 55, nadat SKF een grote voorsprong had moeten prijsgeven. De overige uitslagen zijh: SKF 3 Shot 5 7—3; STV/Climax 4 SKF 4 6—4; K. en V. 7 SKF 5 4—6. Jeugd: SKF-A Shot-A 3—7; SKF- B Shot-B 3—7; SKF-C Shot-C 0—10; SKF-D Shot-D 4—6. RHENEN Ook voor het dames team van de Rhenense Handbalclub zit de zaalhandbalcompetitie er nu op. De laatste wedstrijd ging in de Amers- foortse sporthal tegen het plaatselijke Fidelitas. Hoewel Fidelitas de ploeg voor deze gelegenheid enigzins had versterkt heeft het tegen de enthou siast spelende RHC-dames weinig kans gekregen. Daarvoor speelden de Rhe nense dames te goed. Met name de aanval liet regelmatig goede acties zien. RHC nam een 03 voorsprong en hoewel het bij 45 nog even dreigde mis te gaan, maakte Riek Scheeren aan alle onzekerheid een einde en scoorde 46, daarmee RHC een ver diende overwinning bezorgend. Riek Scheeren scoorde driemaal, Ineke van Laar tweemaal en Annet Klootwijk een maal. Door dit resultaat is dit team op de tweede plaats geëindigd. Wan neer we bedenken dat het voor het eerste jaar in de derde klas uitkwam is dit een uitstekend resultaat. De meisjes-junioren spelen op 17 maart in Hilversum promotiewedstrij den en hebben een goede kans om van de derde naar de tweede klasse te te promoveren. In ieder geval komt volgend seizoen uit deze gelederen ver sterking voor het seniorenteam. Eveneens op 17 maart start voor een dames- en een herenteam, alsmede voor de heren junioren de veldhandbal- competitie. Na afloop hiervan organi seert RHC op zaterdag 18 en zondag 19 mei respectievelijk een schoolhandbal- toernooi en een nationaal zevenhand- baltoernooi. Een en ander ter gelegen heid van het eerste lustrum van deze zeer actieve vereniging. RENSWOUDE De junioren van Renswoude hebben een 1—6 nederlaag moeten incasseren van Scherpenzeel. De beide seniorenteams bekampten el kaar in Scherpenzeel, maar de strijd van de toekomst speelde zich af in Renswoude. Voor de rust was het een vrijwel gelijk opgaande strijd. Toch was het langzaam maar zeker Vallei vogels dat de betere conditie bleek te hebben en kort voor rust nam het ver diend de leiding uit een vrije trap. Veenhof passeerde met een mooi schot keeper^ W. van Mourik. Na de rust een hard vechtend Vallei- vpgels dat geleidelijk aan zijn voor sprong vergrootte. G. Veenhof wist met twee treffers de stand op 03 te brengen. De Renswoude-achterhoede- spelers Versteeg en v. Houten gaven de moed op en maakten enkele fouten en G. Lit scoorde nog «twee keer (05). W. Overeem wist de eer te redden, ter wijl A. v. d. Wetering de eindstand op 1—6 bracht. Een verdiende overwinning van Valleivogels dat aanzienlijk beter was dan een futloos en ongeïnteres seerd spelend Renswoude. RHENEN R.T.T.V. heeft een goede prestatie geleverd door te winnen van het sterke Flamingo's uit Nijmegen (64). Zoals de uitslag wel aangeeft is er veel spanning geweest. Van de Broek en v. d. Brink brachten het slechts tot 1 overwinning, doch v. Breenen bleek in goede vorm en versloeg z'n 3 tegen standers, terwijl hij samen met v.d. Broek ook het dubbel won. Van de Broek kwam in zijn eerste partij niet tot zijn normale spel en verloor dan ook kansloos in 2 games van de sterkste speler van Flamingo's, Hen driks, waarna v. Breenen de stand in evenwicht bracht door te winnen van v.d. Graaf met 21-15 en 21-19. Van de Brink speelde hierna een zonderlinge partij tegen v. Leeuwen. Hij verloor de eerste game met 3-21, wist de tweede te winnen, doch was in de derde kansloos. Het dubbel leverde verrassend een overwinning op voor v. d. Broek en v. Breenen. Van Breenen bezorgde hierna RTTV voor het eerst een voorsprong door in een goed gespeelde wedstrijd de sterke Hendriks een nederlaag te bezorgen (21-17 en 21-16). Van de Broek verloor hierna in een zeer spannende partij van v. Leeuwen, wiens spel v. d. Broek niet erg ligt. Van de Brink zorgde weer voor een voorsprong door De Graaf zijn tweede nederlaag te bezorgen (21- 18, 5-21, 21-18), waarna v. Breenen de stand op 5-3 bracht door v. Leeuwen te verslaan met 21-18 en 22-20. Doordat v. d. Brink echter kansloos was tegen Hendriks (13-21 en 9-21), moest de laatste partij tussen v. d. Broek en De Graaf de beslissing bren gen. Tegen een geladen v. d. Broek, die zijn team beslist de overwinning wilde bezorgen was De Graaf niet op gewassen. De cijfers waren 2 x 21-18, zodat RTTV revanche nam voor de 6-4 nederlaag in Nijmegen. Door deze fraaie overwinning is er AMERSFOORT De DOVO A-junio ren traden in Amersfoort tegen Quick aan. Direct na de aftrap begon Quick met een serie gevaarlijke aanvallen die enkele harde schoten opleverden. DOVO-keeper G. Veenhof stopte de ballen echter kundig. Nadat de storm wat geluwd was nam DOVO het initia tief over. Bij één van de Veenendaal - se aanvallen was een verdediger van Quick genoodzaakt de bal in het straf schopgebied met de handen weg te slaan. A. v. d. Weert kogelde hard in maar de scheidsrechter had inmiddels naar de stip gewezen. F. v. Tuil stuur de de keeper naar de verkeerde hoek: 0-1. DOVO had de smaak te paken en na een paar minuten was het weer v. Tuil die een doelpunt op zijn naam bracht. Quick kwam nu gevaarlijk te rug, vooral via de linksbuiten, waarmee rechtsback H. v. Ginkel de grootste moeite had. Maar mede door bekwaam verdedigen van de naar de achterhoe de verhuisde D. v. d. Bovenkamp, vie len er geen doelpunten. Na rust een in het begin weer sterk aanvallend Quick en een fout in de DOVO-verdediging werd meteen afge straft: 1-2. De DOVO-halfspelers H. de Man en De Kruiff gaven met geraffi neerde passes hun voorhoede weer vol doende werk en T. v. Hattem en H. Diepeveen troffen beiden eenmaal de lat. Aanvoerder Van Ingen trok nu re gelmatig mee naar voren, en ook ach terspeler J. Borg verscheen enige ma len voor het Quick-doel. Een doelpunt kon niet uitblijven. Een razendsnelle actie van T. v. Hattem en H. Diepe veen leverde eindelijk het beslissende doelpunt op (1-3). VEENENDAAL In de hoofdklasse van de biljartcompetitie in de Ripi- streek was het opmerkelijk dat het Maurikse Groene Laken, lange tijd in de schaduw van koploper Nationaal 1, nu de leiding heeft overgenomen. Natio naal 1 speelde uit tegen Gïoene Laken en kreeg een zware 80 nederlaag te slikken. Het Veenendaalse DOH speelde niet daar de wedstrijd tegen Nationaal 2 werd uitgesteld. Zeldenrust 1 had de kans om te klim men, doch het faalde in Wageningen bij Rijnstroom (6-2). In Opheusden boekte ONA weer 'n zege. Het slachtoffer werd nu Ons Genoegen. ONA heeft nu, zij het met een wedstrijd meer ge speeld, een voorsprong van 14 punten, en dat zal wel voldoende zijn om niet onderaan te komen. De stand in de hoofdklasse luidt nu als volgt: Groene Laken 1 (Maurik) Nationaal 1 (Wageningen) DOH 1 (Veenendaal) Zeldenrust 1 (Eist) Ons Hoekje 1 (Ingen) DOS 1 (Ochten) Terminus 1 (Wageningen) ABC 1 (Maurik) Rijnstr. 1 (Wageningen) Ons Gen. 1 (Ingen) ÓNA 1 (Opheusden) Nationaal 2 (Wagen.) Kampioen BVR uit Rhenen maakte zich in de overgangsklasse niet zo druk meer en speelde tegen De Roskam ge lijk. ONA 2, steeds op de 2e plaats, zal nog op Zeldenrust 2 moeten letten dat steeds dichterbij komt. Torenzicht dat ONA 2 klopte kon door deze zege de laatste plaats verlaten, waarop DVJ 1- Kesteren is terechtgekomen, ondanks 19 100 52 19 99 53 18 88 56 19 85 67 19 84 66 19 76 76 19 74 78 19 68 84 19 64 88 19 62 90 19 58 94 18 44 100 dat deze ploeg een verdienstelijk gelijk spel behaalde tegen Recticel. VOP 1 speelt de laatste tijd onweerstaanbaar. Nu werd DOG uit Veenendaal aan de zegekar gebonden (6-2). De stand is: BVR 1 (Rhenen) 17 101 35 ONA 2 (Opheusden) 17 76 60 Zeldenrust 2 (Eist) 16 74 54 DOG 1 (Veenendaal) 17 71 65 VOP 1 (Opheusden) 17 67 69 Roskam 1 (Ommeren) 16 63 65 Recticel 1 (Kesteren) 17 57 79 Ons. Gen. 2 (Ingen) 16 54 79 Torenzicht 1 (Lienden) 16 51 77 DVJ 1 (Kesteren) 17 50 86 In de le klasse is de topper Groene Laken 2De Zwaan 1 geëindigd in een gelijk spel, waardoor Groene Laken met nog een wedstrijd te spelen vrijwel kampioen is. Onderaan blijft de span ning nog even bewaard. De stand luidt: Groene Laken 2 (Maurik) De Zwaan 1 (Opheusden) Terminus 2 (Wageningen) ABC 2 (Maurik) Rijnstr. 2 (Wageningen) ODI 1 (Lienden) Zeldenrust 3 (Eist) Torenzicht 2 (Lienden) Nationaal 3 (Wageningen) Ons Genoegen 3 (Ingen) In de 2de klasse kwam weinig ver andering in de kopgroep. Leider Toren zicht 4 won op het nippertje van Ons Hoekje 2 (53), maar ook Driesprong 1 zegevierde bij Vogelenzang 1. Ons Hoekje kan door de 35 nederlaag en het gelijke spel van Rijnstroom 3 tegen Torenzicht 3 de laatste plaats niet meer verlaten. ONA en Schans 1 speelden ge lijk en zijn nu beide kansloos geworden. Torenzicht 4 (Lienden) Driesprong 1 (Tiel) ONA 3 (Opheusden) Schans I (Eek en Wiel) Vogelenzang 1 (Echteld) Torenzicht 3 (Lienden) ABC 3 (Maurik) Ons Gen. 4 (Ingen) Rijnstr. 3 (Wageningen) Ons Hoekje 2 (Ingen) In de 3de klasse nam Groene Laken 3 de leiding over van Torenzicht 5. Groene Laken speelde een inhaalwed strijd tegen ODI 2 en won deze met 62. BVR 2 boekte weer een 08 zege bij Torenzicht 6 en klom hierdoor naar een 5de plaats, terwijl Torenzicht 6 on deraan blijft staan en twee punten meer achterop is gekomen door de 26 ne derlaag van ODI. Roskam 2 kon ten koste van De Zwaan (53) de 3de plaats behouden. 17 86 50 16 82 56 17 78 58 17 78 58 17 63 73 16 62 66 16 61 67 16 57 71 16 54 74 17 42 94 17 81 55 Groene Laken 3 (Maurik) 15 82 38 17 78 58 Torenzicht 3 (Lienden) 17 80 56 17 77 59 Roskam 2 (Ommeren) 16 76 52 17 73 63 DOH 2 (Veenendaal) 16 69 59 17 71 65 BVR 2 (Rhenen) 15 64 56 17 69 67 De Zwaan 2 (Opheusden) 17 59 77 16 65 63 DOS 2 (Ochten) 16 58 70 16 59 77 DVJ 2 (Kesteren) 15 50 70 16 50 78 ODI 2 (Lienden) 15 49 71 17 49 87 Torenz. 6 (Lienden) 16 41 87 in deze promotie-groep van alles moge lijk zoals de stand laat zien: 1 Ons Vermaak 2 4-7 2 RTTV 5-6 3 Flamingo's 5-5 4 Oldra 4-4 5 Sc. Velp 4-0 Er zijn nog vier kampioenskandida ten die de volgende belangrijke wed strijden nog moeten spelen: Ons Ver maak moet nog drie zware uitwedstrij den spelen tegen Oldra, Flamingo's en RTTV, zodat hierbij nog wel punten kunnen worden verloren. Flamingo's krijgt Ons Vermaak en Oldra thuis en RTTV krijgt Ons Vermaak thuis en Oldra uit. Oldra tenslotte krijgt Ons Vermaak en RTTV thuis en Flamin go's uit, zodat volstrekt nog niet te zeggen is, wie in deze groep kam pioen zal worden. Deze week moet RTTV paar Sc. Velp hetgeen een overwinning óp moet leve ren. RTTV 2—WST 2: 5-ï Evenals in Nijmegen werd het ook nu een gelijk spel. De grote man deze avond was C. Lief tink die zijn 3 par tijen won. J. Engelaar en W. de Groot mulder brachten het ieder tot één over winning. RTTV 5—RTTV 4: 1-9 Invaller A. v. d. Wetering bleef bij team 4 ongeslagen evenals H. Hunte- lerslag. O. Weijssenfeld moest 1 partij uit handen geven en wel tegen E. van Hees, die daarmee de eer voor team 5 redde. J. v. d. Brink en B. Middel kwamen niet tot winst. RTTV 7—SCHIMMELPENN 1: 9-1 A. v. d. Wetering en C. Huntelerslag bleven beiden ongeslagen terwijl W. Roseboom één partij uit handen moest geven. RTC 2—RTTV 8: 9-1 W. Kouseband redde hier de eer. Smaal en invaller Schoolderman (die speelde voor H. v. Nw. Amerongen) brachten het niet tot winst. NIZO 3—RTTV 9: 10—0 Mej. J. Schipper, mevr. A. v. Bree nen en T. Terpstra konden deze keer de nul niet wegwerken, al scheelde het in enkele partijen slechts zeer weinig. Het programma van deze week is als volgt: Sc. Velp 1—RTTV 1; STV Climax 2 —RTTV 2; CAP 1—RTTV 3; RTTV 2 RTTC 2. RTTV 4—Swift 2; RTTV 5—STV Cli max 3; RTTV 6Kr. en Vr. 4. Ritac 2—RTTV 7; RTTV 8—Kr. en Vr. 7; RTTV 9 SKF 4. VEENENDAAL Op woensdag 6, 13, 20 en 27 maart, 's middags van twee uur tot kwart voor vijf, zal In het Groe ne Kruisgebouw te Veenendaal gele genheid worden gegeven tot het laten inenten van kinderen tegen difterie-te- tanus-kinderverlamming (alle drie in één prik). De injecties zijn bedoeld als herha lingsinentingen voor kinderen geboren in 1946, 1955 en 1956, die minimaal twee en maximaal vier injecties hebben ge had. Voor zover kon worden nagegaan, hebben alle in aanmerking komende kinderen van gemeentewege een oproep gehad. Bovendien zijn opgeroepen klei ne aantallen kinderen van de geboorte jaren 1957, 1958 en 1959, die de vijfde (herhalings) injectie nog niet hebben gehad, omdat zij bij een vorige gele genheid verhinderd waren. Mochten er kinderen zijn, die volgens het bovenstaande in aanmerking ko men voor een herhalings-injectie en geen oproep hebben gehad, dan kan men dit meedelen op het raadhuis, af deling bevolking. Voor de kinderen geboren in 1964 is de inenting kosteloos. Van de andere jaarklassen wordt een bijdrage van één gulden in de kosten gevraagd. De injecties worden toegediend door de plaatselijke huisartsen, geassisteerd door enkele verpleegsters. De admini stratie berust bij de afdeling bevolking der gemeente-secretarie. SCHERPENZEEL Voor het nieu we bejaardencentrum te Scherpenzeel aijn tot nu toe reeds 15 personeelsle den benoemd. Behalve de directrice, mejuffrouw Den Hartog, is ook de chef kok benoemd. Dit wordt de heer F. Huibers, inwoner van Scherpenzeel en reeds vele jaren tweede chef-kok van hotel „De Witte Holevoet" te Scherpen zeel, waar hij de septer zwaaide over ongeveer zeven andere koks. Als huis meester is benoemd de heer H. W. Veenvliet, die eveneens in Scherpen zeel woont. Het bejaardencentrum wordt omstreeks half mei geopend. UTRECHT, 4 maart. Op de Utrechtse paardenmarkt werden van daag 366 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paarden f 1200—1625, werkpaarden f 1200—1600, oude paarden f 9251450; 3-jarige paar den f 900—1200 2-jarige paarden f 725—925; veulens f 375—650; hitten f 725—950, slachtpaarden per kg geslacht gewicht f 2,803,60, jonge slachtpaarden per kg geslacht gewicht f 3,604,10. De handel was vlug. De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat de raad dier gemeente bij zijn besluit van 27 februa ri 1968, nr. 10 overeenkomstig artikel 21, eerste lid der wet op de ruimtelijke ordening heeft bepaald, dat een be stemmingsplan voor de bebouwde kom van Rhenen wordt voorbereid. Rhenen, 29 febr. 1968. De burgemeester van Rhenen, L. Bosch v. Rosenthal.

De Vallei | 1968 | | pagina 3