Ajax-Feijenoord in kleur op televisie Voor u tot 6°/o rente en voor u keuze uit 5 spaarvormen en voor u AAD JANSEN REVANCHEERDE ZICH OP FRANSMAN PETIT Joe Frazier sloopte Buster Mathis Xerxes/DHC in moeilijkheden Voetballers geselecteerd Donner-Gligoric remise Nino Benvenuti wereldkampioen Vredesplan van achttien Democraten Courage winnaar VOORJAARSBEURS TROK DIRECT VEEL BEZOEK Toch goud voor Karl Schranz KELLER SNELLER DAN SUZUKI de Dank waar ook zich thuis voelt Dit jaar geen Ronde van Brabant TE WEINIG PUBLIEK OM RENDABEL TE ZIJN Visserij krijgt regeringshulp Amerikaan Reshevsky in kandidatentoernooi Zes Anderlechters in Belgisch elftal Drie tafeltennis- interlandwedstrijden DRIE SPELERS VAN CELTIC GESTRAFT Wachten Niet verleiden Ommekeer Teleurgesteld Indeling Amateurs Afgelast Tonnen Partij Niet weg Stoffelijke resten opgegraven bij gevangenis Weer bekeuringen voor belediging van Johnson Zeer oude vondst in Limmen (NH) In hoger beroep milder vonnis Sparen is aantrekkelijk, vooral ais u de aanueKrv&..jKe mogelijkheden bij onze bank, de NMB, ziet. En in elke spaar- vorm die wij u voor kunnen leggen zit altijd een heel sterk punt. Meer van weten? Dat is verstandig! Vraag het gratis NMB/PS Pakket! De NMB biedt u alles wat een moderne bank u kan bieden en daarenboven nog de Persoonlijke Service. De NMB is groot genoeg om die Service groot te zien. En de NMB is nog juist klein genoeg om de service Persoonlijk te houden. De NMB zendt u het PS Pakket graag en gratis toe. Telefoontje of briefkaart is voldoende. Laatste race om Tasman-Cup CAMERA'S OORLOG i.\ VIËTNAM Pagina 9 DINSDAG 5 MAART 1968 HILVERSUM De voetbalwedstrijd AjaxFeyenoord zal zondag van zes uur tot half acht door de NTS in kleur via NedeTland-2 worden uitge zonden. Het is een volledig op beeldband vastgelegde opname van de wedstrijd, die kort daarvoor in het Olympisch Stadion is gespeeld. Door de toestemming van de Konink lijke Nederlandse Voetbalbond en Ajax kan de NTS hierdoor in Nederland de eerste, zij 't niet rechtstreekse voetbal- reportage in kleur verzorgen Reeds eerder was intern geëxperi- enteerd met een reportage van de bij kunstlicht gespeelde interland Neder land - Rusland. i WENEN De skiër Karl Schranz heeft maandag een gouden „herden kingsmedaille" aangeboden gekregen door de Oostenrijkse regering. De spre kers tijdens de uitreikingsplechtigheid, staken echter niet onder stoelen of ban ken dat zij vonden dat Schranz in Gre noble Olympisch goud had moeten krij gen. In Oostenrijk heerst de mening dat Schranz „beroofd" werd van het wel verdiende goud toen hij werd gediskwa lificeerd na de beste tijd gemaakt te hebben in de slalom. De Oostenrijkse minister van onder wijs, Theodor Piffl-Percevic, die de herinneringsmedailles uitreikte aan Schranz en aan andere leden van de Oostenrijkse ploeg, die tijdens de Olympische Winterspelen vierde, vijfde of zesde plaatsen bezetten, zei dat de herdenkingsplakken „een symbool moe ten zijn voor hen die in Grenoble een medaille hadden moeten krijgen". TOMAKOMAI De Westduitse schaatsenrijder Erhard Keller won maandag tijdens wedstrijden in Toma- komai (Japan) de 500 meter in 40,2 sec. De Japanner Keiichi Suzuki eindig de met 40,8 sec. op de tweede plaats. ADVERTENTIE de heer H. Maes kassier kantoor Hootddorpweg 2 A'dam NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Veenendaal: Markt 15. Ede: Breelaan 1. ROTTERDAM De Nederlandse bok ser in het zwaarweltergewicht Aad Jan sen kreeg zyn revanche op Michèl Petit. De Fransman die onlangs de Rot terdammer op punten versloeg, moest gisteavond in de matig bezette Rivièra- hal zijn meerdere erkennen in de pupil van Theo Huizenaar. Voordat Aad Jansen kon gaan bou wen aan zijn triomf was Petit door scheidrechter Bril voortijdig de ring uitgestuurd. Petit, een lange pugilist wiens gezicht bijna geen sporen draagt van het harde beroep dat hij in sport uitoefent, werd nog eer er één stoot was geplaatst teruggezonden naar de kleedkamer omdat zijn bandages niet goed waren. „De pleisters zaten niet zo als het hoorde", was het commentaar van Bril. Aad Jansen, die een slordige tien mi nuten in zijn hoek kon wachten, sloot intussen zijn ogen. Een diepe concentra- NEW YORK De Amerikaanse zwaargewicht bokser Joe Frazier heeft maandagnacht een stukje van de we reldtitel gewonnen door een overwin ning op Buster Mathis. Met een gewel dige stoot, die Mathis tegen de touwen bracht, maakte hij aan het gevecht 'n einde. De wedstrijd werd in de 11de ronde beslist. Hoewel Mathis na de stoot bij negen weer in de bokshouding stond maakte scheidsrechter Art Mercante een eind aan het gevecht door Frazier tot winnaar uit te roepen. Frazier, die 2-1 favoriter voor de ont moeting was, heeft door zijn overwin ning het wereldkampioenschap gekre gen dat wordt erkend in de staten New York, Massachusets, Maine en Illinois. De eerste zes ronden had hij een ster ke tegenstander in Mathis en wist hij zijn tegenstander slechts met lange stoten van zich af te houden. Pas in de elfde ronde kwam de beslissende stoot, die ver leek door te dringen in Mathis' lichaam. Hij sloeg tegen de touwen, waarna Frazier op hem begon in te slaan als wilde hij een eik vellen. In de derde ronde had Mathis al een bloedneus opgelopen die zijn witte broekje rood had gemaakt. De scheidsrechter besliste dat de eerste tien ronden gelijk waren opge gaan ieder vijf ronden. Scheidsrech ter Jack Gordon gaf echter een stand van 6-4 en Tony Astellano zelfs van 8-2 in het voordeel van Frazier. Het was de eerste maal dat de 23- Jarige Mathis van de 24-jarige Frazier verloor, hoewel hij deze in de pré- Olympische competitie in 1964 tot twee maal toe had verslagen. tie had zich van hem meester gemaakt. Manager Theo Huizenaar, die over hem heen stond gebogen, porde hem wakker. Even later verscheen de man uit Duinkerken weer onder de schijn werpers, gereed vaar zijn duel met de Rotterdammer. Dat begon met het aftasten van el- kaars krachten. Ofschoon beiden elkaar kenden, bleef men in die eerste ronde voorzichtig. Aad Jansen, zo bleek daar na, had er wel zin in. Met goede linkse directen, af en toe afgewisseld met sto ten naar de korte rib, hield bij de Fransman bezig. Petit probeerde het verschillende ma len met opstoten, maar de uiterst at tente Aad Jansen gaf hem geen kans. In de vierde ronde gooide Petit een paar droge rechtse hoeken in het ge vecht.-Jansen moest achteruit, doch liet zich niet verleiden tot onbeheerst inko men. Integendeel, de Nederlander bleef lichtvoetig door de ring gaan en dreef zijn tegenstander met een paar korte, felle series op het lichaam achteruit. Desondanks moest de Rotterdammer voor Petit oppassen. De Fransman wil de zijn gage waarmaken en trachte met schijnbewegingen, gevolgd door nog al tijd die gevaarlijke rechtse, Jansen uit positie te halen. De Nederlander echter was niet uit zijn tent te lokken. Zijn laatste aanval op Petit, resulterend in een linkse hoek op de kin, onderstreepte zijn zege op punten. Aad Jansen (links) in slagwisseling met de Fransman Petit. LAUNCESTON —De jonge Brit Piers Courage heeft maandag op het circuit van Longford met een Mclaren- Ford de laatste race voor de Tasman- Cup gewonnen. De Mexicaan Pedro Rodriguez eindigde met een BRM V-12 op de tweede plaats. De Schot Jim Clark, die reeds zeker was van de Tasman-Cup, werd met een Lotus-Ford vijfde. De organisatoren hadden de race van 202 tot 107 kilometer ingekort wegens hevige regenval. Voor het begin van de race had men geprobeerd een brug in het circuit door middel van brandstichting te vernielen, nadat brandweerlieden drie uur bezig waren geweest om het vuur meester te worden, bleek de schade mee te vallen en kon de wedstrijd gewoon doorgaan. UITSLAG: 1. Courage (GB) Maclaren-Ford, de 107 km in 41.47.5; 2. Rodriguez (Mex) BRM V-12, 42.33.4; 3. Gardner (Austr.) Brabham-Alfa Romeo, 42.42.0; 4. Att- wood (GB) BRM 42.46.0; 5. Clark (GB) Lotus-Ford 42.51.8. BREDA De tweedaagse Ronde van Brabant, die gepland was voor 15 en 16 juni a.s. zal geen doorgang vinden. De financiële moeilijkheden rond dit wie- Ierevenement zijn te groot gebleken. In plaats daarvan komt op zaterdag 15 ju ni een eendaagse wedstrijd, eveneens voor amateurs, die de naam krijgt „Brabantse Pijl". Start en finish zijn in Breda. ROTTERDAM Eenmaal in de vijfentwintig jaar krijgt een voetbalelftal een tegenslag te verwerken waar men nauwelijks meer tegenop kan. Zo ook bij de Rotterdams-Delftse combinatie Xerxes/DHC. Moeilijkheden had de oude club Xerxes reeds enkele jaren gekend doordat zij niet meer over een eigen „huis" beschikte. Vijf jaar lang moest men het doen met „inwoning" in het Sparta-kasteel. Overigens een gelukkige omstan digheid, die de vereniging wel intact hield. Eindelijk dan, voor het seizoen 1967/ 68 kwam er een oplossing, in de vorm van een fusie met het in Delft huizend DHC. Alle moeilijkheden leken van de baan en het voortbestaan van Xerxes leek, na dje fusie met DHC te zijn ver zekerd. Er was voor de nieuwe, combinatie echter bij de start van het nieuwe sei zoen weinig geluk weggelegd. Reeds in de eerste wedstrijd tegen Feijenoord werden twee spelers geblesseerd. De nood groeide zelfs zo hoog, dat men nauwelijks meer een acceptabel elftal op de been kon brengen. Liefst negen eerste-elftalspelers werden voor korte of langere duur door blessures ge plaagd. Wat moest er worden van het eens zo roemruchte Xerxes? En wat nog erger was, het effect van de fusie buiten Rotterdam te komen tot een groter aantal toeschouwers werd een enorme sof. Het harde publiek bleef thuis, omdat men het geld voor een voor Hollandse begrippen duur toe gangsbewijs niet voor niets wilde neer tellen. In Rotterdam, bij de retumontmoe- ting tegen Feijenoord kwam de grote ommekeer. Titelkandidaat nummer een werd op eigen grond met 1-0 ver slagen. Nadien bleef het elftal van Xerxes/DHC ongeslagen. Toch is de tevredenheid in de combi natie nog niet algemeen. Ondanks de successen van de laatste tijd hebben de toeschouwers de weg terug naar het gezellige terrein niet gevonden. Het is voor zakelijk leider P. A. Hoo- geboom dan ook reden om te zeggen: „Wat moet een vereniging, nu in het bezit van een goed en gezellig terrein, dan brengen om het goed te doen. Wat eist het publiek eigenlijk?" Opvallend was het in ieder geval wel, dat er bij de wedstrijd tegen Sparta slechts negenduizend toeschouwers aanwezig waren. Een derby waarvoor in vroeger jaren duizenden zich ver drongen om r. ag maar een plaatsje te krijgen. Het totale gemiddelde van de thuiswedstrijden van de combinatie be draagt nu 6500 toeschouwers. Een aan tal dat veel te klein is om een „voet balzaak" rendabel te houden. De heer Hoogenboom: „Voetbal heb je niet in je hand zoals een zaak. Er kunnen zich verschillende omstandig heden voordoen als wij terugkijken kunnen wij daarover meepraten waardoor het een vereniging minder goed gaat. Het is evenwel voor ons on verklaarbaar waarom de toeschouwers nu wegblijven. Toen de successen kwa men heb ik gezegd: Er kan nog veel goed gemaakt worden, maar na enke le topwedstrijden ben ik nog meer te leurgesteld. Bij het aangaan van de fusie met ZEIST. Het Nederlandse jeugd- yoetbalelftal voor spelers van 16—18 jaar speelt op 13 maart een wedstrijd tegen de Oostduitse junioren. Voor deze ontmoeting, die zal worden gespeeld in Eisenhuttenstadt heeft trainer Arie de Vroet de volgende zestien spelers ge selecteerd: Husers (AFC), Koning (Ajax), Van der Woude (AZ '67), Van Reevoort (Blauw Wit), De Groot (Cambuur), Van der Sluis (CW), Drijver (DFC), De Jong (Eindhoven), Nieuwhof (Elinkwijk), Barth (Fortuna VI.), Smid (Go Ahead), Graaumans (NAC), Visser (Sparta), Van der Berg (Velox), Stoop (VUC) en De Wit (ZFC). Het Nederlandse jeugdelftal zal, zoals bekend, van 6 tot 15 april deelnemen aan de eindronde van het jeugdtoemooi van de Europese Voetbalunie, dat in Zuid-Frankrijk wordt gehouden. De te genstanders van Nederland in groep B zijn Rusland, Engeland, dat in kwalifi catiewedstrijden Ierland uitschakelde, en Bulgarije, dat ten koste van Turkije de eindronde bereikte. Nu alle kwalificatiewedstrijden achter de rug zijn, ziet de groepsindeling er als volgt uit: Groep A: Zwitserland, België, Schot land en Portugal. Groep B: Rusland, Ne derland, Bulgarije en Engeland. Groep C: W.-Duitsland, Zuidslavië, Tsjecho- slowakije en Italië. Groep D: O.-Duits- land, Griekenland, Hongarije en Frank rijk. De winnaars van de vier groepen spe len op 13 april de halve finales te Nice en Cannes (A tegen C en B tegen D). De finale en de strijd om de derde plaats worden op 15 april In Cannes gespeeld. Het Nederlandse amateurvoetbalelftal dat op 13 maart in Nijmegen tegen de Westduitse ploeg zal spelen, komt van middag in het Sportcentrum te Zeist in een oefenwedstrijd uit tegen eredivisie club Telstar. Voor deze oefenwedstrijd heeft trainer Siem Plooyer van de amateurs de vol gende zestien spelers uitgenodigd: Wage- maker en Schultz (Alkmaarse Boys, Groener (DOS '19), Oldenburger en Van der Weide (Emmen), But, Groenewegen en Delmotte (Middelburg), Van der Broek (MKC), Haan (Noordster), Wevers (WCV), Deen (AFC), Hoek. De Vries en M. de Wit (ZW) en Mel (DCG). De oorspronkelijk vastgestelde oefen wedstrijd tussen de amateurs en Jong Oranje, die op 6 maart in Zeist zou wor den gehouden, gaat niet door omdat de wedstrijd om de Europese uitdagings beker tussen het elftal van Bulgarije onder de 23 jaar en Jong Oranje niet op 20 maart zal worden gespeeld. Die wed strijd heeft nu plaats op 17 april in Bulgarije. DHC hebben wij, logisch gedacht aan de concurrentie. We bleven wel inwo nend, maar Delft met alle omliggende plaatsen moest een goede kaart zijn. Toch hebben we naar mijn oordeel mis- getrokken. Ik ben er van overtuigd wanneer Xerxes/DHC deze prestaties in Rotterdam had geleverd, er van de toeschouwers meer waardering zou zijn geweest. We zijn in Delft te vroeg afgeschreven. Maar ik ben er wel trots op dat we er desondanks zo uitge komen zijn". Hoe denkt de Rotterdamse zakenman over de financiële aspecten van zijn hobby, waarin hij nu ongeveer zeven jaar werkzaam is? „Geen mens kan van tevoren weten als hij aan iets begint of er ook succes is weggelegd. Als je begint moet er geld bij. Wanneer de zaken normaal draaien kun je quitte spelen. Zo gauw als het echter tonnen gaat kosten is de lol er af en is het ook geen hobby meer, want je kunt nu eenmaal de za kelijke kant niet verwaarlozen". EERSEL De vijfde schaakparty tussen Gligoric en Donner heeft een scherp positioneel karakter gehad. Of schoon er na 36 zetten een puntendeling uit de bus kwam, geloven we toch van een goed herstel by de Nederlandse grootmeester te mogen spreken. Het betrof een Konings-Indische partij met bekende motieven. Wit poog de op de damevleugel tot acties te komen. Daartoe concentreerde hij een enorme strijdmacht aan pionnen en of ficieren, terwijl Donner, toen het de fensieve werk aan die kant naar ieders tevredenheid was verlopen, op de ko ningsvleugel acties poogde te ontkete nen. Vergenoegd over de mogelijkheden sloeg Donner dan ook op de 32ste zet een remise-aanbod af. De Zuidslaaf kromde de rug, ging er nadrukkelijk voor zitten, oogde naar Donners klok, die niet al te veel tijd meer aanwees, en liep technisch knap door de even tuele dreigingen heen. Op de 36ste zet zag de Nederlander geen heil meer in voortgezette winst pogingen. Bij de stand 3V£1 voor Gligoric is deze tweekamp nu halverwege. Er wordt van heden af elke dag gespeeld, tot zaterdag het laatste stuk in de doos zal worden gedaan. Donner heeft vandaag, in de zesde partij, wit. Wit: Gligoric. Zwart: Donner. Konings - Indisch. 5de matchpartij: 1. d2d4, Pg8f6. 2. c2-c4, g7-g6, 3. Pbl-c3, Lf8-g7, 4. e2- e4, d7d6 5. Pgl—f3, 0—0 6. Lfl—e2, e7e5 7. d4—d5, c7—c5 8. Lel—g5, h7—h6 9. Lg5h4, Pb8—a6 10. Pf3—d2, Pa6c7 11. 0—0, Lc8d7 12. a2—a3, Dd8—e7 13. b2—b4, b7—b6 14. Tal—bl 15. Ddlc2, De7—f8 16. Tbl—b3, Pf6— e8 17. Tfl—bl, f7—f5 18. f2—f3, f5—f4 19. Lh4—el, Pc7a6 20. Tb3—b2, Lg7— f6 21. Pc3b5, h6h5 22. Dc2—a4, Pa6— c7 23. Da4dl, Lf6d8 24. b4xc5, D6xc5 25. a3a4, a7a5 26. Pd2b3, Pc7xb5 27. c4xb5, Pe8—d6 28. Lel—c3. Ld8—f6 29. Pb3—d2, Kg8h7 30. Pd2—c4, Pd6xc4 31. Le2xc4, Df8—d6 32. g2—g3. Tb8—f8 33. Kgl—hl, Lf6g7 34. Tb2—g2, Lg7— h6 35. Lc4e2, f4xg3 36. h2xg3. Remise op voorstel van zwart. NEW YORK De Italiaan Nino Ben venuti heeft gisteren het titelgevecht om het wereldkampioenschap boksen middengewicht gewonnen op punten. Ongeveer 18.000 mensen waren van de wedstrijd getuige. Scheidsrechter John ny Lo Bianco en scheidsrechter Frank Forbes gaven beiden acht ronden voor Benvenuti, 6 voor Griffith en een ge lijk. Scheidsrechter Al Berl besliste ieder zeven ronden en een gelijk, maar punten voordeel voor de Italiaan (9-8) door een stoot in de negende ronde, die Griffith tegen het canvas joeg. Het was de tweede maal in een jaar dat de lange klassiek-gebouwde Italiaan Griffith versloeg. Op 17 april j.l. be haalde hij eveneens een overwinning op hem. Op 29 september j.l. echter be zweek hij onder de daverende slagen van Griffith tijdens een return-match. Het publiek leefde met beide boksers mee. Spreekkoren „Neeno, Neeno" klon ken door de zaal en deden de kreten „Raak hem, jongen, raak hem" van de moeder van Griffith in het niets weg zinken. Moeder Griffith was buiten haarzelve. In tranen stond zij voor de ring naar haar zoon te' roepen „Raak hem, jongen alsjeblieft, raak hem". Zij werd door drie agenten naar haar plaats terugge bracht. Met zijn overwinning heeft Ben venuti 80.000 dollar verdiend. Griffith strijkt met zijn nederlaag nog altijd 175.000 dollar op. DEN HAAG De vissery krygt ook dit jaar bijdragen van het ministerie van Landbouw en Visserij voor moder nisering van de vloot. Voor gamalenschepen is een sloop- en vervangingsregeling getroffen. De hoogste bijdrage is voor trawlers: de kosten voor een diepvriesinstallatie worden tot een maximum van hon derdduizend gulden vergoed. Wanneer een garnalenvisser zijn bedrijf staakt krijgt hij vijftienduizend gulden. Als hij zijn schip vervangt is de bijdrage tienduizend gulden. Gaan de gedachte van de heer Hoo genboom nog wel eens terug naar een plaats voor Xerxes in Rotterdam? Als we eerder een eigen terrein in Rotter dam hadden gekregen, dan waren we nooit naar Delft gegaan. Ik wil daar niets denigrerends mee zeggen, want de wijze waarop iedereen de moeilijke periode heeft doorstaan is fantastisch. Niemand heeft zijn zelfbeheersing ver loren. De discipline is gebleven en wa ren er al spanningen, ze zijn niet naar buiten uitgedragen. Ik ben en blijf ech ter Rotterdammer". Ligt het voor de hand, dat het finan cieel succes voor dit seizoen aan de matige kant zal blijven, voor de heer Hoogenboom is dit geen reden om zich uit de voetbalzaken terug te trekken. „Pas als ik mijn visitekaartje niet meer kan afgeven stop ik ermee". NEW YORK De Amerikaanse grootmeester Samuel Reshevsky heeft het recht verworven om de Rus Viktor Kortschnoj in een tweekamp voor het kandidatenschaaktoemooi te bestrij den. Reshevsky won de beslissingsdrie- kamp met de Tsjech Hort en de Rus Stein, die in New York werd gespeeld. In het interzonale toernooi in Tunis wa ren deze spelers gelijk geëindigd op de zesde plaats, die recht gaf op deelne ming in het kandidatentoernooi. In New York behaalden zij allen vier punten, maar omdat Reshevsky in Tunis de on derlinge partijen met het beste resul taat afsloot kwalificeerde hij zich als tegenstander van Kortschnoj. Voor het kandidatentoernooi (dat gelijk staat met de kwartfinales van het wereldkam pioenschap zullen de volgende twee kampen gespeeld worden: Eerste groep: Spassky (Rusland)-Gel- ler (Rusland); Larsen (Denemarken)- Portisch (Hongarijë). Tweede groep: Tal (Rusland)-Gligo- ric (Zuid-Slavië); Kortschnoj (Rusland) Reshevsky (VS). BRUSSEL Het Belgisch voetbal tal zal voor zijn wedstrijd tegen de Westduitsers op 6 maart in Brussel aantreden met zes spelers van Ander- lecht. Het conflict tussen de club uit Brussel en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is opgelost. Het Belgische team ziet er als volgt uit: Boone (FC Brugge); Heylens (An- derlecht), Stassart (Racing White), Plaskie (Anderlecht) en Cornelis (An- derlecht); Van Moer (Antwerp) en De- walque (Standard Luik); Thio (FC Brugge), De Vriendt, Van Himst en Puis (allen Anderlecht.) DEN HAAG De komende weken staan drie tafeltennis-interlandwedstrij- den op het programma. Op 13 maart a.s. speelt Nederland in Heerlen tegen West-Duitsland. Het is de laatste wed strijd voor de Europese bekercompetiie van nationale ploegen. Vrijdag de 15e maart komt in Cuyk (ten zuiden van Nijmegen) het Nederlandse dames team uit tegen België. De herenwed strijd tussen Nederland en België vindt de 22ste maart plaats in Vught. De Bel gische ploeg voor deze laatste wedstrijd is reeds bekend: Norbert van der Walle, Maurice Comil en Franz Lanck- man. Reserve is Alex Rosmarin. GLASGOW Drie spelers van Cel tic Glasgow zijn maandag door de scheidsrechtercommissie van de Schot se voetbalbond gestraft naar aanlei ding van hun gedrag tijdens de derde wedstrijd om de wereldbeker tegen Ra cing Club Buenos Aires. Bertie Auld en John Hughes, die vorig jaar november tijdens de rumoerige beslissingswedstrijd in Montevideo van het veld werden ge stuurd, kregen elk een boete van onge veer 425 gulden. Jimmy Johnstone kreeg een berisping. Bobby Lennox en Bob by Mudoch, die ook in de wanordelijk heden waren betrokken en van wie de eerste eveneens naar de kleedkamer werd gezonden, werden vrijgesproken, omdat de commissie het rapport van de scheidsrechter onaanvaardbaar acht. UTRECHT De winkeliers laten er geen gras over groeien. Op de Voor- jaarsbeurs, die gisteren in Utrecht be gon, dromden al vroeg vele detaillisten bfonen. Links en rechts werden orders geplaatst. Nu de hele ruimte van de jaarbeurs gevuld is met gebruiksgoederen, is het voor de winkeliers moeilijker dan in andere jaren om een keuze te maken. Er is een overvloed van de meest uit eenlopende artikelen. Dat vele fabrikanten met hun pro- dukten mikken op het opbloeien van de huiselijkheid, is op deze beurs duide lijk merkbaar. Er staan ontelbaar veel soorten gashaarden, waarvan er heel wat zijn uitgevoerd in vormen uit grootvaders tijd. Precies zo is het met de verlichtingsartikelen. Naast de ve le strakke lampen zijn er massa's ver lichtingsornamenten met tierelantijnen. Dat film en foto steeds meer „in" ra ken bewyzen de stands met foto-arti kelen, die over het algemeen van grote omvang zyn. Uiteraard staan de Ja panse firma's met uitgebreide stands maar ook de Russen zijn weer van de partij. De vakbeurs Karwei voor de doe- het-zelvers brengt de meest uiteenlo pende produkten voor mensen met han dige vingers. Ofschoon ook deze beurt bestemd is voor detaillisten, waren er gisteren vele knutselaars, die zich uit gebreid over het gebruik van sommige artikelen lieten voorlichten. Vrijdag avond en zaterdag de hele dag is de beurs speciaal open voor de doe-het- zelvers. In de Beatrixhal aan het Vredenburg zijn enkele landenstands. Polen, Pakis tan en Tsjechoslowakije zitten daar ge- WASHINGTON Achttien Demo cratische afgevaardigden in het Ame rikaanse Huis van Afgevaardigde*) hebben zich gisteren uitgesproken voor regeling van de Viëtnamese kwestie door middel van vrije verkiezingen met deelname van het nationale be vrijdingsfront en voorafgegaan door 'n wapenstilstand onder internationaal toezicht. Na de verkiezingen zouden alle buitenlandse troepen moeten wor den teruggetrokken. De achttien ondertekenaars spreken in hun voorstel niet met name over een onvoorwaardelijk en onmiddellijk sta ken van de aanvallen tegen Noord- Viëtnam. Op een persconferentie toon den enkelen van hen zich daar wel voorstanders van. Het plan omvat de volgende vijf pun ten: 1. vrije verkiezingen met deelname van alle partijen, het bevrijdingsfront inbegrepen. 2. voorafgaand aan de verkiezingen een wapenstilstand waarbij alle mili taire operaties of terreurdaden achter wege moeten worden gelaten. 3. Con trole op de verkiezingen door een voor beide partijen aanvaardbare instelling, bijvoorbeeld een internationale com missie, een gemengd Viëtnamese com missie of een combinatie van beide. 4. na de verkiezingen geleidelijke te rugtrekking van alle buitenlandse troe pen uit Zuid-Viëtnam. 5. regeling van det oekomstige be trekkingen tussen Zuid- en Noord-Viët- nam door directe onderhandelingen tussen de regeringen van Saigon en Hanoi. moedel ijk op een rijtje. Pakistan toont een stand die een behoorlijke oppen vlakte beslaat, zeer mooi handwerk van de Pakistani. Fraai bewerkte meu belen en blinkende koperen voorwer pen. En natuurlijk tapijten. Van de buitenlandse stands is die van Roemenië het grootst. De Roeme nen die steeds meer handel met Ne derland gaan drijven, zijn met ^en zeer gevarieerde collectie artikelen te voorschijn gekomen. Fleurige dames- confectie, roeiboten, kunstvoorwerpen, meubelen, fietsen, radio's en nog veel meer. DEN HAAG Tijdens graafwerk op het terrein van de gevangenis aan de Haagse Pompstationsweg zijn gister middag de stoffelijke resten van twee mensen gevonden. Op verzoek van de Haagse officier van justitie, mr. W. J. Kolkert, zal de patholoog-anatoom dr. J. Zeldenrust 'n onderzoek instellen. De Haagse politie acht het niet uitge sloten dat de zeer oude overblijfselen dateren uit de bezettingstijd. Het graafwerk was noodzakelijk voor de aanleg van een wegdek op het ter rein. DEN HAAG De 31-jarige kunst schilder A. R. V. en de 26-jarige kan toorbediende J. E. M. Z. beiden uit Den Haag, zijn na overleg met de offi cier van Justitie bekeurd. De kunstschilder had tegen een raam in zijn woning een papier geplakt met de woorden: „Johnson oorlogsmisdadi ger". De kantoorbediende had zijn auto ge bruikt om dezelfde mening te verkon digen. ALKMAAR Het Ryksinstituut voor Oudheidkundig Bodemonderzoek uit Amersfoort heeft bij opgravingen in Limmen (N.-H.) sporen ontdekt uit de achtste of negende eeuw. Het zijn ellipsvormige paaltjes, waar van men de betekenis nog niet heeft vastgesteld. Ook is nog een in gave staat zijnde pot van ongeveer 12 eeuwen oud opgegraven op een terrein nabij de Nederlands-hervormde diakonie. Het ROB werd op deze zaken geatten- deert door de heer J. Rommel, die on derwijzer is in het Noordhollandse dorp. Het ROB is van mening dat de vondst een overblijfsel is van een soort provi siekast. In ons land is nog niet eerder een dergelijke vondst gedaan. DEN BOSCH Het gerechtshof ln Den Bosch heeft Johanna M., uit Sit- tard, die vorig jaar haar man met pistoolschoten om h et leven bracht, veroordeeld tot drie jaar en zes maan den met aftrek van de voorlopige hech tenis. De Maastrichter rechtbank had haar tot vier jaar veroordeeld. De procu reur-generaal bij het. gerechthof in Den Bosch had vijf jaar tegen de vrouw geëist.

De Vallei | 1968 | | pagina 9