Real Madrid-Sparta Praag Tsjechen voor zware taak Donner verloor Bram Demoet: een talent „Ik heb nooit geld voor foto's ontvangen" Felle strijd om persoonlijke damtitels van district West Sterk aanvallende Rhevo- dames versloegen SVV 2 Schenk en Bols vierde in Stroemsund Schenk en Tomassen over de kop Schenk reed weer Koersen Hilversum Protest van Russische sportbonden Amateurs verloren van Telstar In Tsjechische pers veel aandacht voor zwemploeg Engeland verraste Rusland: 4-3 Jean-Claude Killy: Portugese ruiters naar Den Bosch Met v.v. DYSA naar Nederland-België Nederlandse dames tegen Engeland VANAVOND OP NEDERLAND I Onverwachts Droogstoppels Executie VEENENDALER PRESENTEERDE ZICH AAN HET „GROTE" PUBLIEK MET „HAARNETJE" Goochelwerk Onjuist Erewoord Rapport Heren gelijk contra SCDE" Rhevo 1 SVV 2 (dames) Rhevo 1 SCDE (heren) Nog vier partijen voor de boeg Hockey Pagina 11 WOENSDAG 6 MAART 1968 MADRID Het zag er aanvanke lijk niet naar uit dat het Tsjechische Sparta Praag in dit toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskam pioenen tot opmerkelijke daden zou ko men. De Tsjechen, die vanavond in het Madrileense Bernadeaustadion in de kwarfinales hun eerste wedstrijd spe len tegen de „Koninklijke" van Ma drid, troffen in de eerste ronde het zeer onbeduidende Skeid uit Noorwegen Desondanks bereikte Sparta met slechts één doelpunt verschil de volgen de ronde,. Het versloeg de Noorse kam pioen in Oslo met 1-0 en kwam in Praag niet verder dan een roemloos gelijk spel (1-1). Sparta's rol scheen daar mee te zijn uitgespeeld. Zeker toen het met België's kampioen Anderlecht werd geconfronteerd. Maar de Brusselse ploeg werkte zelf vlot mee om de Tsjechen in de kwarteindstrijden te hel pen. In Brussel stonden de Belgen na de eerste ontmoeting in Praag met 3-2 te hebben verloren tot kort voor het eind met 3-1 voor. Volkomen onver wachts volgde toen binnen vijf minuten een dramatische ontknoping, die de Belgische supporters volledig van hun stuk bracht. Masek en Mraz maakten in een rommelige slotfase gelijk: 3-3. Anderlechts geblesseerde aanvalsleider stelde na afloop vast: „Anderlecht is groots in het creëren van kansen, maar nog grootser in het missen van kan sen." En Gerard Bergholtz, terwijl zijn ploeggenoten hun tranen niet konden STROEMSUND Tijdens maandag avond in het Noordzweedse plaatsje Stroemsund gehouden internationale schaatswedstrijden zijn Ard Schenk en <Ian Bols op de 500 en 3000 meter als vierde geëindigd. Schenk, die een tijd van 41,5 sec. noteerde, moest de Zwe den Hans Boerjes (40,5), Heike Hed- lund (41,0) en de Noor Arne Herjaunet (41,1) voor laten gaan. Jan Bols bezet te een eervolle vierde plaats op de 3000 meter met een tijd van 4.29,9 achter de Noorse wereldkampioen Fred Anton Maier in 4.24.8, de Zweed Oerjan Sand ler in 4.28,5 en de Noor Magne Thomas sen in 4.29,5. OESTERSUND Ard Schenk en de Noor Magne Thomassen, die na schaatswedstrijden in Oestersund op weg waren naar een vliegveld, zijn met een auto enige malen over de kop ge slagen in Noord-Zweden, niet ver van de Noorse grens. Zij kwamen in hun gehuurde wagen in een slip en vervol gens botsten zij tegen een transport- brug voor 't laden van melk op. De auto schoot een weide in. Beide rijders werden slechts licht ge wond en na een provisorische regeling van de schade spoedden zij zich in een andere auto toch naar het vliegveld. SARPSBORG Slechts enkele uren nadat hij bij een auto-ongeluk be trokken was geweest, heeft Ard Schenk een wedstrijd gereden in de Noorse plaats Sarosborg. Hij werd zevende op de 500 meter in 44,4 en vierde op de 3.000 meter in 4.51.5. Voornaamste uit slagen van deze wedstrijd: 500 meter: 1. Ivar Eriksen (Noorw.) 42,3; 2. Dag Forness (Noorw.) 42,5; 3. Svein Erik Stiansen (Noorw.) 43,1; 4. Roar Groen- vold (Noorw.) z.t.; 7. Ard Schenk 44,4; 9. Arie Eriks 45,0; 11. Jan Bols 57,3 (ge vallen). 3.000 meter: 1. Fred Anton Maier (Noorw.) 4.39,1; 2. Jan Bols 4.44.8; 3. Magne Thomassen (Noorw.) 4.45.8; 4. Ard .Schenk 4.51.5; 5. Arie Eriks 4.58.6. HILVERSUM Zilvertip, deze avond in Hilversum niet gereden door zijn eigenaar P. J. de Bruin maar door zijn trainer P. Smit, zorgde voor een in alle opzichten onverwachte zege. Het was een fraaie koers omdat het veld steeds compacter werd en tenslotte als een kluwen langs de eindpaal draafde. Aan het hoofd jing met miniem ver schil de dappere Zilvertip direct gevolgd door Caracara S. en als derde Boy van Quick die na een rustperiode weer in de baan kwam. De zoon van de bekwa me Quick Silver S. koerste evenwel niet gelukkig, want hij lag geruime tijd in gesloten evenals Amigo. De Boy werd door Wagenaar Sr. gestuurd en Amigo door de zoon Wagenaar. De uitslagen zijn: Hockeyprys: 1. Flipsen (J. van Dooye- weerd) 1.34.9; 2. Fais ce que doit; 3. Esmoreit. Toto: w. 3,30; pl. 2,30, 2,90. 3,80; koppel: 16; cov 7,80. Rugbyprys: 1. Fan Tom B (J. Wage naar jr.) 1.28.1; 2. Empereur CH; 3. Eme- line Heny. Winn. 2,10; pl. 1,20, 1,20, 1,80; koppel 4; cov. 2,90; trio 36,50. Voetbalpr(js: 1. Friedl Hanover (H. J. Pools) 1.31.5; 2. Excellent Narciso; 3. Friday. W. 7,70; pl. 2,30, 1,60, 2,20; kop pel: 5,60; cov. 4,70. liandbaiprys: 1. Zilvertip (P. Smit) 1.26.-; 2. Caracara S; 3. Boy van Quick. W.: 28,30; pL 3,10, 4,20, 2,30; koppel: 35,30; cov.: 8,30; trio 1148,70. Volleybalprys, eerste afd. 1. Blanche- floor (M. Vergay) 1.25,2; 2. Constant Holladia; 3. Diomedea S. W.: 2,40; pl 1,90; 2. koppel: 7,70; cov,.: 5,30. Tweede afdeling: 1. Brun Beer (Th. Kooyman) 1.25,-; 2. Dox van Rood en Noot; 3. Cereal Spencer. W.: 3,70; pl.: 1,70, 1,70, 2,10; koppel: 5,80; cov.: 5. Leerlingenkampioenschap, finale: 1. Dores (D. Imming) 27.2,2. Cisca Scotch, 3. Diana Hanover. Toto: w. 5,10, pl. 1,60, 2,40, 2.30, koppel 11,10, cov. 8,10, trio 225,70. Badmintonprys: 1. Dido van Ernst- heen (W. Hauber) 28.6,2. Edmund van Peterhof, 3. Dinsdag. Toto: w. 5,60, pl. 2,10, 1,90, koppel 8,cov. 3,10. Totalisatoromzet f 179.477,50. bedwingen: „Het verhaal van deze wedstrijd zal van geslacht op geslacht- worden doorverteld. Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt." De Tsjechische kampioen Sparta heeft over geluk in dit toernooi om de Europa Cup dus niet te klagen gehad. Maar het is niet alleen geluk dat Spar ta naar Madrid heeft gevoerd. Het is steeds sterker gaan spelen en Real zal vanavond geen risico willen nemen en proberen zijn tegenstander op een zo groot mogelijke achterstand te zetten. En daartoe moet Real Madrid doorgaans furieus voetballend op eigen terrein in staat worden geacht. Voor het eerst in deze strijd om de Europa Cup moeten de Madrilenen de eerste wedstrijd thuis spelen. Tijd voor verkenning is er dit keer niet. Tegen Sparta zal het vanavond meteen krach tig moeten uithalen, wil het zijn kans op een plaats in de halve finales gaaf houden. Het duel wordt vanavond op Nederland 1 van 20.25 tot 22.15 uitge zonden op de televisie. MOSKOU Via het Russische pers bureau Tass heeft het centrale comi té van Russische sportbonden gepro testeerd tegen de toelating van Zuid- Afrika tot de* Olympische Spelen in Mexico. „Uit naam van miljoenen Sov jet-sportlieden", gldus de verklaring, „eist de Sovjet-Unie dat het Internatio naal Comité (IOC) zijn besluit herziet." Het weer toelaten van Zuid-Afrika wordt als bedrog gekwalificeerd, dat verstrekkende gevolgen kan hebben voor de Olympische beweging in het algemeen en voor de Spelen van Mexico in het bijzonder. Welk standpunt Rus land op de bijzondere zitting van het IOC, binnen twee maanden in Lausan ne, zal innemen werd uit de verklaring niet duidelijk. Het centrale comité van de Russi sche sportbonden verklaarde zich wel solidair met de Afrikaanse landen, die de Spelen willen boycotten. „De leden van het IOC die voor de toelating van Zuid-Afrika hebben gestemd", zo luidt de verklaring verder „handelden daar mee in flagrante tegenstelling tot de Olympische gedachte die elke vorm van discriminatie in godsdienst of huidskleur uitsluit. Door hun besluit keurden die leden van het IOC de apartheidspolitiek van Zuid-Afrika, de wildste en brutaalste vorm van rassen discriminatie, goed." ZEIST Het Nederlands amateur elftal heeft dinsdagmiddag op het KNVB-sportcentrum in Zeist een oefen wedstrijd tegen de eredivisieclub Tel star met 2-0 verloren. Tot zeven minu ten voor het einde kon de nog lang niet ingespeelde selectie van Siem Plooyer de stand gelijk houden (0-0), pas toen profiteerde Boekestein van een verde- digingsfout. In de laatste minuut viel het tweede doelpunt, toen Kort, na door De Vries ten val te zijn gebracht, een strafschop benutte. De beste spe lers bij de amateurs waren Hans Deen (ZFC). Cor Mel (DCG) en Cor Groe- newegen (Middelburg). PR A AO In het buitengewoon fraaie Podili-bad op de linkeroever van de wildstromende Moldau, keek men maandag en dinsdag wat verbaasd naar de Nederlandse zwemploeg. Ter wijl andere ploegen zich kalm voorbe reidden op de internationale wedstrij den, die vandaag en donderdag worden gehouden, trainde de Oranjeploeg dat de stukken eraf vlogen. Maandag deed coach Rob Kerkhoven het nog betrek kelijk rustig aan met zijn pupillen. Na de niet zo lange, maar wél vermoeien de reis van Bremen via Frankfort naar Praag, wilde hij het zijn discipelen niet al te moeilijk maken. Dinsdagmor gen werd er echter flink aan getrokken drie kilometer) en 's middags werd eenzelfde afstand afgewerkt. Bang dat zijn ploeg oververmoeid raakt door de harde trainingen is Kerkhoven niet. Hij ziet de ontmoetingen in Praag toch meer als een doorbreking van de sleur en hij zal het zeker niet erg vinden als de resultaten minder zijn dan d\e van Bremen. „Ook de vijftig meter- baan speelt hierbij natuurlijk een rol" aldus de Nederlandse coach. )fJe krijg ineens die overgang van 25 naar 50 me ter en daar moet het ritme weer hele maal bij worden aangepast. Dat zal de tijden ongetwijfeld drukken." Wie geen moment aan de kwaliteiten van de Nederlandse zwemploeg twij felt is de Tsjechische pers. In het Praagse dagblad Vecerni Pr aha stond dinsdag op de sportpagina een foto van Ada Kok, Coby But er en Klenie Bimolt waarbij stond geschreven dat „Koko- va", „Buterova" en ,fiimoltova", na de successen in Bremen ongetwijfeld grote favorieten zijn voor de wedstrij den van vandaag en donderdag. Voor al „Kokova" kwam in het begeleidend artikel uitgebreid aan bod. Overigens heeft de Nederlandse wereldrecord houdster wat last van een lichte griep aanval. Maandag en dinsdag heeft zij niet getraind. Ook Coby Sikkens is niet helemaal fit. Zij zullen echter beiden vandaag aan de start komen op resp. de 200 meter vlinderslag en de 100 me ter rugslag. Over de tegenstand is wei nig bekend. Er komen tien landen aan de start, waaronder P.OSTiDuitsland (zonder Sabine Steinbach en Roland Matthes), Bulgarije, Zweden, Oosten rijk, en als bijzonderheid de Verenigde Arabische Republiek, die met vier zwemmers de reis naar Praag heeft gemaakt. BOLTON In een wedstrijd voor de Europese competitie van nationale ta- feltennisteams heeft Engeland dinsdag avond in Bolton een zege met 4-3 be haald op het tot dusverre ongeslagen Rusland. Stanislav Gomozkov, die eer ste staat op de Europese ranglijst ver loor zowel van Ian Harrison als Den nis Neale. EERSEL Trofeeën van elf clubs voetballen, de schutterij, de ouden van dagen, de jonge schaakclub en nog zo het een en ander aan plaatselijke mogelijkheden tot gepast vermaak kijken op de schakers Donner en Gli- goric neer in Eersel. We moeten nog steeds aan de aparte sfeer wennen, niet in het minst omdat gistermiddag iemand even honderd gul den aan de kastelein kwam brengen.... voor de dubbeltjespot. Lang geleden stortten de vaste klanten dat waren er velen wekelijks een dubbeltje ten einde met kermis en carnaval Brabant se levenslust te kunnen uitdragen. Die pot wordt zorgvuldig door de kastelein beheerd. Er worden tegenwoordig ron de guldentjes in gedeponeerd. Elke week rent de beheerder met de buit naar de spaarbank, want de rente le vert allicht een pilske de man op. Wat zijn die schakers toch droog stoppels. Toen we tijdens de eerste partij een glas melk bestelden keek het toernooi-comité ons met verbijste ring aanze dreigden min of meer de dokter te zullen bellen, maar na zo'n zes partijen hebben we het recht op niet alcoholische dranken door de schakers toch vastgelegd. Die gunst werd overigens ondergraven toen me vrouw Vreeken onze nationale kam pioene uit Vlaardingen gisteren een kijkje kwam nemen. Omdat ze niet be hoefde te spelen kon er wel een sherry af.... De voldoening viel van aller loka le schaakgezichten te lepelen. Met die „voldoening" ging het bij Donner echter maar mondjesmaat. Onze grootmeester heeft namelijk verloren. En toch, 't was zo schoon bedacht.... heel schoon, omdat het geen sinecure is tegen Gligorie in een Ko- nings-Indiër de betere wapenen te kun nen tonen. Echter met 16 f3? bedierf onze groot meester de stand grondig. Wat volgde was een executie van de pijnlijkste soort... „in de stijl der oude mees ters", zoals Cortlever pleegt te zeg gen. Nee, de match is verloren, alhoewel we ervan overtuigd blijven, dat ook de komende vier partijen nog bloedig zul len verlopen. Dat is de enige hoop, die de stand 41/t-l1/« ten gunste van Gligo rie het Nederlandse schaak nog heeft gelaten. Het gebeurde als volgt: Wit: Donner Zwart: Gligorie Konings-Indisch. 1. d2d4, Pg8—f6 r 2. c2—c4, g7—g6; 3. Pblc3, Lf8g74. e2—e4, d7—d6; 5. Pgl—f3, 00; 6. Lfl—e2, e7—e5; 7. d4d5, Pb8d7; 8. Lel—e3, Pf6—g4; 9. Le3g5, f7—f6; 10. Lg5—h4, Pg4—h6; 11. Pf3d2, g6g5; 1?. Lh4—g3, f6—f5; 13. e4Xf5, Pd7—f6; 14. Pd2—e4, Pf6Xe4; 15. Pc3Xe4, Lc8Xf5; 16. f2—f3, g5—g4; 17. Lh4—f2, g4Xf3; 18. g2Xf3, Pf6—g4; 19. Le2d3, Pg4Xf2; 20. Pe4Xf2, Dd8— h4; 21. 0—0, e5—e4; 22. Pf2Xe4, Lh5—h3; 23. Tfl—el, Lg7—e5; 24. Ddl—e2, Kg8— h8; 25. Kgl—hl, Tf8Xf3; 26. De2Xf3, Lh3g4; 27. Df3—f2, Lg4—f3f, 28. Khlgl, Le5Xh2f. Wit geeft het op. VEENENDAAL Het Panhuis sportcomplex zaterdagmiddag 13 mei 1967. DOVO moet de strijd aanbinden met het Ridderkerkse RVVH in het kader van het lands kampioenschap voor zaterdagelf tallen. De kansen van de rood-witten op de nationale titel zijn nihil en bij wijze van experiment heeft trainer Hol enkele jeugdige DOVO-talen- ten opgesteld. Een van hen is de 18-jarige Bram Demoet, een langharige junior die als rechtsbuiten moet gaan opere ren. De beweeglijke Veenendaler presenteert zich aan het „grote" pu bliek op een wijze die een diepe in druk zal maken op de duizenden aanwezigen. Niet zozeer om het spel dat Demoet in deze importante match demon streert, doch om het feit dat zijn weelderige haardos wordt bedekt door eenhaarnetje. Een citaat uit het verslag van de wedstrijd: „Op de rechtsbuitenplaats was de jonge Demoet opgesteld, die tech»- nisch weliswaar enkele fraaie staal tjes liet zien, maar verder wat apa- tisch speelde en voortdurend off-side stond. Hy imponeerde het publiek dan ook het meest door het haarnetje, waarmee hy zich had getooid.'" Toch zag trainer Hol veel in deze voetballer. Demoet kwam in de landskampioenschapsstrijd nogmaals in 't veld (tegen Huizen) en via deze matches veroverde hij een vaste plaats in het eerste elftal van DOVO. Het quasi-nonchalante spel van de inmiddels 19 jaar geworden Demoet heeft een belangrijke wijziging on dergaan vanaf het begin van de competitie. Het verrassende goochel werk dat hij het publiek vorig sei zoen voorschotelde is er nog steeds, maar daarop trakteert hij het pu bliek maximaal eenmaal per wed strijd. Een en ander gebeurt dan bij wijze van „entertainment", ter af wisseling van de doorgaans effectie ve acties van hem en zijn ploegge noten. Bram Demoet heeft zich ontpopt als een rasvoetballer. Het haarnetje heeft hjj in de kast opgeboren, omdat heeft hjj in de kast opgeborgen, om dat hy z'n haren (iets) korter is gaan matie een vaste plaats als linkshalf en hy verzet samen met Roel Schoe- man bergen werk. Het is niet overdreven Demoet als all-round te betitelen. Met haar scherpe passes bedient hy zyn offen sive collega's; hy is razendsnel met zyn rushes en kan verbazingwek»- kend hard schieten. Ook verdedigend speelt hy een goede wedstryd. Sinds zijn tiende jaar voetbalt hij bij DOVO. In het juniorenteam deed hij reeds opvallende dingen. Hij ope reerde meestentijds als linksbuiten en kwam al vroeg in de tweede uit gave van de Veenendaalse vereni ging terecht. De junioren kwamen echter in degradatienood en hij ver huisde weer naar de jeugd. Vóór de wedstrijd tegen RWH had Demoet reeds enkele malen in het eerste opgesteld gestaan. In een vriendschappelijke ontmoeting deel de hij zijn oefenmeester mee, dat .hij van verder spelen afzag, daar hij het tempo niet kon bijhouden. Direct na deze ontmoeting ging de jeugdige Veenendaler harder trainen en de resultaten zijn niet uitgeble ven. Demoet is onmiskenbaar één van de beste spelers van de rood witte ploeg geworden. Zeer toevallig is hij op de links halfplaats terechtgekomen. In een competitiewedstrijd van DOVO moest hij in de tweede helft invallen op deze plaats en hij heeft het mid denveld sindsdien niet meer ver laten. De geruchten als zou Demoet in middels reeds zijn benaderd door be sturen van betaalde clubs uit de om geving blijken niet juist. „Er is wel eens over gepraat met enkele men sen, maar officieel heeft men nooit contact met mij opgenomen," vertelt Bram Demoet. Zijn ouders zouden het overigens niet toestaan dat hij op zondag gaat spelen, Zou hij zich eventueel onder aan trekkelijke voorwaarden tóch laten contracteren? „Nou nee, ik dacht het niet. Het bevalt me uitstekend bij DOVO en ik wil de vereniging beslist trouw blijven." Wordt DOVO dit seizoen kam pioen? „Ik ben ervan overtuigd, dat we een heel goede kans maken op het kampioenschap. Het is jammer van de nederlaag tegen IJsselmeer- vogels, maar wanneer de Spaken burgers een misstap begaan, geloof ik, dat wij de beste papieren hebben voor de titel." Uit de reacties van de talentvolle speler valt op te maken, dat hy per tinent niet op de hoogte is van de hardnekkige geruchten die de ronde doen, dat een betaalde vereniging in de omgeving zeer geïnteresseerd zou zyn in hem. Zyn ouders schynen er echter wel wat meer van te weten. Maar die houden het op de club waar hy grote vorderingen heeft gemaaktDOVO! PARIJS Frankrijk volgt op het ogenblik in spanning de schermutse lingen over de amateur-status van zijn ski-idool Jean-Claude Killy. In een te lefoongesprek met de voorzitter van de Franse skibond, Maurice Martil, heeft de president van de Internationa le Ski Federatie (FIS) Mare Hodler, geëist dat Killy schriftelyk op ere woord zal verklaren, dat hij geen geld heeft ontvangen voor zijn exclusieve reportage in Paris-Match. Alleen ln dat geval mag hij nog deel nemen aan de laatste wedstrijden van dit seizoen voor de wereldbeker. Blijft hij in gebreke, dan zal hij onmiddellijk worden afgevoerd van de lijst van de gekwalificeerde skiërs. De FIS kent namelijk geen amateurs en professio nals, maar slechts skilopers, die door de kwalificatie-commissie aanvaard zijd. Killy heeft gisteren laten weten, dat hij bereid is schriftelijk op erewoord te bevestigen, dat hij nooit geld voor de betreffende foto's ontvangen heeft. Het is echter de vraag, of met het schrijven van deze brief deze pijnlijke zaak voor Killy de wereld uit is. Killy wordt beschuldigd van twee fei- JEAN CLAUDE KILLY alle drie? ten: het sluiten en later verbreken van het contract met een Italiaanse fa brikant van skistokken, en het ontvan gen van een bedrag van ruim 25 dui zend gulden voor een exclusieve repor tage in Paris Match. In de 7e ronde van het persoonlijk damkampioenschap vah distr. west, die onlangs te Wageningcn in het clublo kaal van „WSDV" werd gespeeld, werd wederom felle strijd geleverd. In deze ronde was de spanning goed voelbaar, want enkele partijen waren uitermate belangrijk voor de bezetting van de ereplaatseh, in «het bijzonder die in de eerste klasse. In de hoofdklasse-bevestigde de Ben- nekommer T. v. Been (BDV) zijn mo menteel goede vorm, zijn plaats- en clubgenoot G. Stunnenberg moest tegen hem het loodje leggen. Stunnenberg duikelde door deze nederlaag naar de 6e plaats, terwijl Van Beek met het maximum aantal te behalen punten fiee op de leiderstroon zetelt. De Wagenin- ger J. Jacobs (WSDV) haalde de gro te stunt uit om de op de 2e plaatse staande Betuwnaar P. C. v. Ooijen (TOG-Zetten) een verrassende neder laag toe te brengen. Weliswaar staat van Ooijen nu nog 2e, doch hij heeft thans drie punten achterstand op Van Beek. De inhaalpartij tegen de Benne- kommer W. Borgers (BDV) werd door Van Ooijen vlot gewonnen. Door een goede zege op J. v. Meteren (VTD- Tiel) consolideerde de Wageningse stu dent B. Hamersma (WSDV) zijn 3e plaats, doch hij staat nog vier punten achter op van Beek. Hekkesluiter W. Borgers (BVD-B'kom) behaalde zijn eerste winstpuntje, de Edenaar J. Ie- dema moest enigszins teleurstellend een punt aan Borgers prijs geven. De Bennekommer P. Achterstraat (BDV) werkte zich omhoog naar de 4e plaats, dank zij een overwinning op de Wage ningse mejuffrouw E. Nieuwenhuizen (WSDV). De Wageninger B. G. Klein- rensink (WSDV) schoot plotseling uit zijn slof en stuurde de Tielenaar R. Wil- lemsen (VTD) met een nederlaag troos teloos huiswaarts. In de le klasse ston den drie uitermate belangrijke par tijen op het programma die de defini tieve beslissingen moesten brengen, want in deze klasse werd immers de laatste ronde gespeeld. Totaal onver wacht won de Wageninger A. Janssen van Doorn (WSDV) van de op de 2e plaats zetelende Betuwnaar F. v. Eldik (DJZ-Slijk Ewijk) en mede door de uit slagen van de overige partijen werd Van Eldik uitgeschakeld voor een fina leplaats. De Maas en Waler R. Rintelman (Slagv.-Wamel) boekte een zege op de Wageninger G. J. v. Engelenburg (WSDV), waardoor deze Wageninger uitgeschakeld werd, terwijl Fintelman zich van een finaleplaats verzekerde. De grote strijd tussen koploper A. W. A. Janssen-(Slav.-Wamel) en de Wage ninger M. J. v. d. Peppel (WSDV) de andere grote kanshebber voor één der drie finaleplaatsen, eindigde in een zeer goede overwinning voor Van de Peppel, die hierdoor eveneens finalist werd. Voor Janssen betekende dit de eerste nederlaag, terwijl Van de Peppel ongeslagen is gebleven en een fraaie tweede plaats werd dienst beloning. In de 2e klasse verloor koploper E. Brus- sen (WSDV-Wag.) verrassend van zijn clubgenoot J. N. Teunissen die de lei dersplaats van Brussen heeft overgeno men. Door een bliksemzege op de Be tuwnaar K. Rijndertse (DJZ-S1. Ewijk) profiteerde D. v. Aggelen (WSDV-Wag.) van Brussen's misstap en thans deelt Van Aggelen samen met Brussen de 2e plaats met slechts één punt achter stand op titelpretendent Teunissen. De Wageninger D. Joghems (WSDV) be haalde een verdienstelijke remise tegen de sterker geachte H. Hendriksen (DV-Voorthuizen). De volledige uit slagen van deze 7e ronde waren als volgt: Hoofdkl.: P. Achterstraat-mej. E. Nieuwenhuizen 2-0; T. v. Beek-G. Stun nenberg 2-0; J. v. Meteren-B. Hamer sma 0-2; R. Willemsen-B. G. Kleinren- sink 0-2; P. C. v. Ooijen-J. Jacobs 0-2; J. Iedema-W. Borgers 1-1; A. v. Heusden-J. Weijman 1-1; W. Borgers- P. C. v. Ooijen 0-2. le klasse: W. v. Ooijen-H. v. d. Hurk 1-1; A. W. A. Janssen-M. J. v d. Peppel, 0-2; R Fintelman-G. J. v. En gelenburg 2-0; A. Janssen van Doorn- F. v. Eldik 2-0. 2e klasse: K. Rijndertse-D. v. Agge len 0-2; C. v. Stuyvenberg-J. piings 0-2; E. Brussen-J. N. Teunissen 0-2; H. Hendriksen-D. Joghems 1-1; R. Derksen- W. de Bruijn 2-0. STANDEN Hoofdkl.: 1. T. van Beek (BDV—B'kom) 14 uit 7; 2. P. C. van Ooijen (TOG—Zetten) 11 uit 7; 3. B. Hamersma (WSDVWag.) 10 uit 7; 4. P. Achterstraat (BDV—B'kom) 8 uit 7; 5. J. van Meteren (VTD—Tiel) 8 uit 7; 6. G. Stunnenberg (BDVB'kom) 8 uit 7; 7. J. Iedema (DWS—Ede) 7 uit 7; 8. Mej. E. Nieuwenhuizen (WSDVWag.) 6 uit 7; 9. J. Weijman (BDVB'kom) 6 uit 7; 10 J. Jacobs (WSDV—Wag.) 5 uit 7; 11. B. G. Kleinrensink (WSDV- Wag.) 5 uit 7; 12. R. Willemsen (VTD— Tiel) 5 uit 7; 13. A. van Heusden (BDV B'kom) 4 uit 7; 14. W. Borgers (BDV B'kom) 1 uit 7. le klasse: 1. A. W. A. Janssen (Slagv. Wamel) 10 uit 7 (finalist); 2. M. J. v. d. Peppel (WSDV-Wag.) 9 uit 7 (fina list) SB-syst.; 3. R. Fintelman (Slagv- Wamel) 9 uit 7 (finalist) SB-syst.; 4. F. van Eldik (DJZ-Sl.Ewijk) 8 uit 7; 5. G. J. van Engelenburg (WSDV-Wag.) 6 uit 7; 6. A. Janssen van Doorn (WSD V-Wag.) 5 uit 7; 7. W. van Ooijen (Slagv.-Wamel) 5 uit 7; 8. H. v. d. Hurk (Slagv.-Wamel) 4 uit 7. A. W. A. Janssen (Slagv.-Wamel), M. J. v. d. Peppel (WSDV-Wag.) en R. Fin telman (Slagv.-Wamel) hebben zich ge plaatst in de finale der eerste klasse te Arnhem. 2e klasse: 1. J. N. Teunissen (WSDV- Wag.) 11 uit 7; 2. D. van Aggelen (WSDV-Wag.) 10 uit 7; 3. E. Brussen (WSDV-Wag.) 10 uit 7; 4. R. Derksen (DJZ-Sl.Ewijk) 9 uit 7; 5. J. Elings (DJZ-Sl.Ewijk) 9 uit 7; 6. H. Hendrik sen (DW-VoorthuizenJ 7 uit 7; 7. C. van Stuyvenberg (EDV-Ede) 6 uit 7; 8. D. Joghems (WSDV-Wag.) 4 uit 7; 9. K. Rijndertse (DJZ-Sl.Ewijk) 3 uit 7; 10. W. de Bruijn (DJZ-Sl.Ewijk) 1 uit 7. Zaterdagmiddag 9 maart (aanvang twee uur) wordt te Wageningen in het clublokaal van „WSDV" de 8e ronde van dit Districtskampioenschap gespeeld, gespeeld. DEN BOSCH Het is thans defini tief, dat ook een Portugese equipe van vier springruiters zal uitkomen in het internationaal concours hippique, dat vrijdag 8, zaterdag 9 en zondag 10 maart in de Brabanthallen te 's Herto genbosch wordt gehouden. Het is de eerste maal dat Portugese ruiters in ons land aan een indoorconcours zullen deelnemen. De equipe bestaat uit Malta da Costa een van de zes finalisten bij de laatst gehouden Olympische Spelen. Ook in Den Bosch zal hij rijden met Alentejo, het paard, waarmee hij in Tokio uit kwam. Verder maken deel uit van de Portugese ploeg: kolonel Henrique Callado, kapitein Vasco Ramires en luitenant Antonio Pimenta da Gama. DÜSSELDORP Twee leden van de Duitse Davis Cup ploeg, Ingo Buding en Harald Elschenbroich, zijn door de Duitse tennisbond geschorst, omdat zij verleden jaar aan een niet door de Duitse bond gesanctioneerd exhibitie- toernooi in Spanje hadden deelgeno men. De schorsingsperiode ging in op 15 februari en duurt tot 15 mei. El schenbroich, die inmiddels beroep aan tekende, zag zijn straf met bijna twee maanden verminderd. Van 21 maart af mag hij weer deelnemen aan toernooi en. Buding, die op het moment in de Verenigde Staten vertoeft, is nog niet op de hoogte gesteld en heeft dus nog niet gereageerd. AMERONGEN Leden van voetbal vereniging DVSA die zondag 7 april in het Olympisch stadion getuige willen zijn van de interland Nederland-België kunnen zich voor het verkrijgen van kaarten wenden tot het secretaris van de Amerongse club, Nassaulaan 12. De kaarten in prijs variërend van f 2,50 tot f 15,kunnen tot en met zondag 10 maart worden aangevraagd. De FIS heeft de voorzitter van de Franse skibond gevraagd een onder zoek in te stellen naar deze beschuldi gingen en hierover aan de FIS een rapport uit te brengen. Daar dit onder zoek ongetwijfeld enige tijd in beslag zal nemen en de laatste wedstrijden voor de wereldbeker voor de deur staan, heeft de FIS, in afwachting van het resultaat van dit onderzoek, Kil ly in de gelegenheid willen stellen de eer aan zichzelf te houden. In Frankrijk verwondert men er zich over, dat Killy er zonder meer in heeft toegestemd, de gevraagde brief te schrij ven, omdat een aantal bladen er gewag van heeft gemaakt dat de Olympische kampioen met de gewraakte reporta ge heeft lopen leuren, omdat hij haar aan de meestbiedende wilde verkopen. RHENEN Alle Rhevo-teams kwamen maandagavond binnen de lijnen ln thuiswedstrijden. De dames boekten een fraaie overwinning op het Utrechtse SVV 2 en de heren kwamen tegen SCDE 1 uit Utrecht niet verder dan een gelijk spel. Heren 2 boekte een zege op UW/SU (30). De Rhevo-dames kwamen tegen SW 2 goed \oor de dag. In de eerste set al werden de zaken energiek aange pakt en SW 2 werd onder zware druk gezet. Wil Vink domineerde in deze fase van de strijd en haar scherp ingeslagen smashes waren te veel voor SVV. Over tuigend won Rhevo deze set met ruime cijfers (153). In de tweede set bleef de aanvalsjnachine van Rhevo in wer king en SVV 2 zag geen kans het initia tief over te nemen. De Rhenense for matie won duidelijk met 157 (20). In de derde set verviel Rhevo weer in een oude kwaal. Het kon hard inge slagen serves van de tegenstander niet onder controle krijgen, waardoor SW won met 1215 (21). In de laatste set ontspon zich een spannend duel. Beide ploegen gingen nu zwaar in de aanval en om beurten werd er gescoord. Nadat Rhevo een voor sprong van 51 had genomen, begon SW 2 aan een hevig tegenoffensief. Slag op slag was raak en Rhevo keek tegen een 712 achterstand aan. Maar het kwam terug en streefde de ploeg voorbij naar een 1413 voorsprong. Het duurde nog lange tijd voqr het laatste punt werd gescoord, maar Rhevo won de set met 1513 en daardoor de strijd met 31. De mannen van het Utrechtse SCDE doen het dit jaar veel beter dan in voorgaande competities en stonden en kele punten onder Rhevo. Toch had Rhevo bijzonder veel moeilijkheden te gen deze ploeg. In de eerste set al zag het geen kans om SCDE eronder te hou den en verloor met 1115. In de tweede set begon de aanvalsmachine van Rhevo te draaien en dat betekende on middellijk een overwicht voor de Greb- bestadbewoners. Via de standen 60 en 103 won Rhevo duidelijk met 154 (11). Maar in de derde set maakte Rhevo herhaaldelijk fouten en moest toezien, dat SCDE 1 weer een overwicht kreeg. Rhevo verloor dan ook met 915 (12). Maar in de laatste set kwam Rhevo terug. Nu lukte het aanvallend beter en dat betekende voor Rhevo een overwicht. Na 65 liep Rhevo weg naar 116 en even later won Rhevo deze set met 157 en had de achterstand omgebogen in een 22 gelijk spel. Het tweede herenteam won met 30 van het Utrechtse UW/SU 4 en staat nog steeds in de middenmoot van de vierde klas. DEN HAAG Het Nederlandse da- meshockeyelftal, dat zaterdag in Lon den tegen Engeland uitkomt, is als volgt samengesteld: doel: Denny Frese (Gooise); achter: Anneke Staring (B.D.H.C.) en Marijke Alsbach (Laren) (aanvoerster); midden: Marjolein Bak ker (H.D.M.), Annetje Braat (Kieviten) en Jose Poelmans (Rapidity); voor: Wien van der Oord (Quick Nijm.) Stans Snuif (De Kraaien), Heieen van Rooy (Voor- daan), Jeanette van 't Hek (Be Fair) en Riet Kuper (Den Bosch). Reserve: Lies- beth Lieve (B.D.H.C.),

De Vallei | 1968 | | pagina 11