Dank zij ,dure' raadhuis nu ruimte voor dagverblijven ORANJEVERENIGING HOUDT ACTIE OM FESTIVITEITEN TE KUNNEN BEKOSTIGEN KYP Veenendaal steunt uitgetreden radicalen niet Dodenherdenking wordt voorlopig niet afgeschaft Burgemeester opende nieuwe dagverblijven gehandicapten KRITIEK OP KRO Onder leden begint het te rommelen Zuster Van de Bunt neemt afscheid van Amerongen Opening is een samenloop van omstandigheden „Steun leden ontbreekt BURGERLIJKE STAND AMERONGEN Raiffeisenbank had gunstig jaar Caecilia houdt uitvoering Nut Amerongen financieel niet rooskleurig „Floralia" heeft bloeiend bestaan S.G.P. belegt vergadering Bijna 23 jaar wijkverpleegster Comité bereidt afscheid ivor Schoolhoofd H. Moret vindt dat stille tocht naar Grebbe de jeugd niet meer aanspreekt Soldaten waren huisvrienden Uitslagen Willem Teil Opbrengst collecte Subsidie voor grote speeltuin in Engelenburg' Dinsdag trekking van verloting Valleiruitertjes* Nieuw gym.lokaal achter speeltuin Willem-Alexander Geschenken Spontaan WOENSDAG 6 MAART 1968 VEENENDAAL In een geheel met belangstellenden gevulde aula van de christelijke L.T.S. vond gistermiddag de opening plaats van de dagverblijven voor geestelijk gehandicapte kleuters en volwassenen. Deze dagverblijven zijn enige weken ondergebracht in het oude gebouw van de gemeentelijke sociale dienst aan de Tuinstraat en in een deel van de lokalen van de vroegere her vormde ULO aan de Geerseweg. Voorzitter van de Stichting Dagverblijven „Zuid-Oost Utrecht ds. C. Langbroek, zei: „Een dankbaarheid die in de eerste plaats uitgaat naar God, die ons in staat stelde dit werk van barmhartig heid te doen". De officiële opening van de beide gebouwen werd verricht door burgemeester mr. dr. J. Hazenberg. Hij stelde door het drukken op een knop een diaprojector in werking, die een dia toonde van het terrein, waarop in de toe komst het permanente gebouw van de dagverblijven gevestigd zal worden. Na het lezen van de gelijkenis van de „Barmhartige Samaritaan" gaf ds. Langbroek een uiteenzetting van de ge schiedenis, die tot de oprichting van de dagverblijven geleid had. „De afdeling van Philadelphia besloot medio 1966 tot het instellen van een werkcommissie die de mogelijkheden van de stichting van dagverblijven moest onderzoeken. In februari 1967 was de oprichting van een stichting een feit en kwam het be stuur voor het eerst bijeen. Advies werd gevraagd aan de Provinciale Christelijke Sociaal-Psychologische Dienst en het Provinciaal Christelijk Paedagogisch bureau. De laatste instel ling bracht reeds in mei 1967 een rap port uit. Na contacten met B. en W. van Veenendaal en functionarissen van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. hielp de ge meente ons aan de voorlopige gebou wen. Binnen een jaar na oprichting van de Stichting konden we in de twee nood gebouwen beginnen." Voordat burgemeester Hazenberg de officiële opening verrichtte, hield hij een korte toespraak, waarin hij onder meer zei: „Ik kan me de dankbaarheid van het stichtingsbestuur voorstellen om na zo korte tijd van onderhandelin gen uit de praatsfeer in de .„doe-sfeer" te zijn gekomen. Het streven dat hier aan de dag is gelegd, doet een appel op ons begrip als burger van een ge meenschap en op ons gevoel van be langstelling voor het geluk van die mensen, die hiermee geholpen worden. Ik kan me soms niet aan de indruk ont trekken, dat men vaak meer belangstel ling heeft voor de naaste die ver van ons vandaan is, dan Voor de naaste, die vlak bij onze deur woont. Het doet me ontzaglijk veel genoe gen, dat hier een instelling pogingen doet het geluk van Veenendaalse ge handicapten te bevorderen. Het is een samenloop van omstandigheden, dat de dagverblijven nu geopend kunnen wor den. Als dat „dure" raadhuis niet ge bouwd was, dan moet ik u de verzeke ring geven, dat deze ruimte niet be schikbaar zou zijn. Hiermee wil ik maar zeggen, dat een gemeentebestuur wel eens een eigen weg moet gaan. Dat moet iedereen, die een zekere ver antwoordelijk wil aanvaarden, zoals ook dit stichtingsbestuur", aldus de bur gemeester. Na zijn druk o pde knop kwam eerst een dia van het bouwterrein aan de Duizend Roeden en Grote Pekken en daarna enkele plaatjes, die een indruk van het werk gaven, dat in het kleu terdagverblijf wordt verricht. Een lange rij van sprekers wenste het bestuur geluk met de nieuwe dag- RESTEREN Tijdens de jaarver gadering van de oranjevereniging „Prinses Juliana" in Resteren is besïo- AMERONGEN Overleden: J. de Haas, 76 jr.; W. Veldhuizen, 68 jr. Gehuwd: L. Spijkerman en P. M. J. Boeschoten. Ingekomen personen: J. G. van Nieuwamerongen-Hommersom, van Echteld; J. W. Maarschalk, van Am sterdam; A. J. Croonenberg, van Pur- merend; K. D. Roest, van Rotterdam; J. J. van Mastrigt-van Capellen, van Rhenen. Vertrokken personen: J. van Mill- van Essen, naar Veenendaal; P. M. J. Spijkerman-Boeschoten naar Bram men. AMERONGEN Uit de jaarstukken van de Coöp. Raiffeisenbank „Arne- rongen en Omgeving" blijkt dat de gunstige ontwikkeling van de laatste jaren zich ook over 1967 heeft voortge zet. Het tegoed der spaarders steeg met f 842.000,-, terwijl 379 nieuwe spaarders werden ingeschreven. Ook 1968 zette goed in. In de eerste twee maanden werd f282.000,— meer inge legd dan terugbetaald. Mede door girale salarisbetalingen etc. steeg het rekening-courant ver keer sneller dan ooit tevoren. Het aantal posten welke door de bank in 1967 werden verwerkt steeg met ongeveer 19 pet. In 1967 werden in het werkgebied van de bank totaal aa nleningen ver strekt f 1860.000,-. SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse muziekvereniging Caecilia geeft op vrijdag en op zaterdag een uitvoe ring in gebouw „Filalethes" achter de Ned. Herv. Kerk te Scherpenzeel. De avond begint om half acht. Voor de pauze wordt een concert gegeven. Het programma hiervan vermeldt onder meer: 1. Optreden Tamboers o.l.v. in structeur de heer K. Smits uit Ede; 2. In rechte baan van Joh. Wichers; 3. Op de Bornhof van P. B. Bisselink; 4. Bel Mont van G. Chaillet; 5. Wiener Bürger Wals van Ziehren Mol; 6. Gil de Mars van C. G. N. Cori; 7. Gouden Bruiloft van A. Delhaye; 8. Puppet on a Strings, Arr. M. Everaats. Na de pauze wordt het blijspel „En Jacob diende" opgevoerd. De regie is in handen van mevrouw I. Valkenburg- Tins en grimeurse is de heer B. van der Schoot. ten om de komende weken een huis- aan-huis ledenwerfactie te houden. Met de hogere opbrengst van contributiegel- den hoopt men op Roninginnedag de festiviteiten te kunnen financieren. In verband met de steeds stijgende kosten zag de oranjevereniging zich genoodzaakt om de contributie te ver hogen van f 1,50 tot f 2,00 per jaar. De contributie voor echtparen bedraagt thans f 3,-. De aftredende bestuursleden M. van Geytenbeek, W. Schreuders en J. C. van der Lippe werden met algemene stemmen herkozen. Voorziter M. Gey- tenbeek sprak zijn teleurstelling uit over de zeer geringe belangstelling, die er voor de jaarvergadering van de zij de der leden bestond. „Het bestuur wil veel doem maar de steun van de leden ontbreekr', zei hij. Het bestuur van „Prinses Juliana' komt 26 maart bijeen om de festivitei ten te bespreken, die op Koninginnedag in Kesteren zullen worden gehouden. De uitslag van de ledenwerfactie zal hiervoor de mogelijkheden bepalen. Men heeft echter goéde hoop, dat zich een groot aantal nieuwe leden zullen opgeven. Vooral met het oog op de vele nieuwe ingezetenen, die Kesteren dit jaar rijker is geworden, koestert het bestuur hoge verwachtingen. „Een oranjevereniging is er tenslotte voor de gehele bevolking, waarvan ook de financiële steun van verwacht mag worden", vindt het bestuur van „Prin ses Juliana". Contributie verhoogd AMERONGEN Op de jaarverga dering van het Nutsdepartement Ame- rongen is met algemene stemmen be sloten om de jaarlijkse contributie met ingang van het verenigingsjaar 1967/ 1968 te verhogen. De contributie is thans als volgt vastgesteld: echtparen f 15, oudere leden f 10 en jeugdleden f 5 per jaar. Hoewel hiermede de financiële moei lijkheden van de penningmeester niet geheel zijn opgelost en er uit de ver gadering stemmen opgingen de bedra gen nog hoger te moeten stellen heeft het bestuur gemeend onder de huidige omstandigheden niet verder te moeten gaan. De leden wordt vriendelijk ver zocht om uiterlijk 15 maart de contri butie over te maken op postrekening- nr. 236882 ten name van de heer G. J. C. van Schaik te Eist. Als bestuurslid is de heer Van Schaik aan het einde van het lopende seizoen afgetreden. Tot nieuwe bestuursleden zijn benoemd mevr. J. van den Bosch- Feith en de heer S. Giezen. De eerstvolgende Nutsavond is vast gesteld op woensdag 27 maart. Drs. Hekstra houdt dan een lezing over het onderwerp „De mens en zijn uitdruk kingsvormen". verblijven. Namens het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk sprak drs. E. L. de Voogd uit Utrecht. Mevrouw Veldman sprak na mens het hoofdbestuur van „Philadel phia" en bood een gravure aan voor het dagverblijf voor volwassenen. De plaat selijke afdeling van Philadelphia bood voorzitter W. Bulsink een klok aan voor dezelfde inrichting. Namens de Stichting Nazorg sprak ds. J. Terlouw. Enkele leerlingen van de Christelijke Huishoudschool I boden een enveloppe met f 1000,28 en een complete kleuter- was en twee bijbehorende poppen aan. Dr. Engel sprak namens de stichting „Lonas' 'en schonk een- kiok voor het kleuterdagverblijt. Een enveloppe met inhoud werd aangeboden namens de hervormde Stichting voor Maatschap pelijk Werk en Gezinsverzorging door ds. A. Vroegindeweij. Enkele leerlingen van de Oranjeschool vocir geestelijk ge handicapte kinderen boden zelfver vaardigde geschenken aan, waaronder een deurmat, prullemand en asbak. Het onderwijzend personeel van de BLO school schonk beide dagverblijven een grammofoonplaat. In zijn dankwoord deelde ds. Lange- broek mee dat hij binnen een termijn van 2 of 3 jaar de definitieve huisves ting van de dagverblijven verwachtte. Hij vertelde van verschillende bedrij ven en instellingen geschenken ontvan- gèn te hebben. SCHERPENZEEL Gisteravond hield de Scherpenzeelse floraliavereni- ging een goed bezochte jaarvergade ring in Hotel „Boszicht". De floralia- vereniging heeft nog steeds een bloei end bestaan. Na een kort openingswoord van voorzitter J. Koudijs werd de agen da vlot afgewerkt. Uit ae jaarverslagen kon men aflei den, dat het bezoek aap de tentoonstel lingen zich nog steeds in stijgende lijn voortzet, evenals het ledental. Ook de financiële positie was gezond. De af tredende bestuursleden, mevr. Ruler en de heren Lagerweij en Van Dam werden door de heer Verhoeff een paar Tijdens de vergadering werd de vraag gesteld of de jaarlijkse Tuintjesshow niet door floralia kon worden georga niseerd nu de VVV is opgeheven. De voorzitter zegde toe, dat het bestuur deze suggestie in overweging zal ne men. De financiële gevolgen van de Tuintjesshow kunnen niet door de ver eniging alleen worden gedragen.' Na een gratis verloting in de pauze werd door de heer Verhoeff een paar films over Scherpenzeel vertoond, een over mei 1940 en een oVer het Scher penzeel van heden en een tweetal na tuurfilms. SCHERPENZEEL Maandag 11 rnaart houdt de Staatkundig Gere formeerde Partij, afdeling Scherpenzeel, een ledenvergadering in gebouw „Fila lethes". De avond begint om half acht. De heer J. J. Lammers uit Barneveld houdt tijdens de bijeenkomst een lezing over net onderwerp „De geestelijke achtergronden van deze tijd". VEENENDAAL Onder leiding van de nieuwe voorzitter, de heer A. A. van Campen, vergaderde gisteravond de RVP-afdeling. Tijdens de vergadering kon kritiek geleverd worden op het beleid van de vertegenwoordiger in de raad, de heer M. G. H. Hendriks. Uit het openingswoord van de voorritter kwam duidelijk naar voren, dat het bestuur van de afdeling zich voorlopig niet wenst te onttrek ken aan de RVP. „Het afdelingsbestuur staat volkomen achter de resoluties van de partijvergadering in Arnhem. De vernieuwing van de partij moet van binnen uit komen. Ik acht de voortzetting van het „gesprek der 18" van wezenlijke betekenis om met de AR en CHU verder tot elkander te komen", merkte de heer Van Campen op. Het uittreden van RRO-voorzitter Van Doorn ziet men als een gevaar, omdat hierdoor de radicalen misschien te veel voor de radio en op de beeldbuis gehaald worden. Door een druk op de knop stelde burgemeester Hazenberg een dia- apparaat in werking, waardoor een overzicht van het werk in de dag verblijven gegeven werd. In zijn openingwoord zei de voorzit ter verder nog: „Wij zien gaarne een toenadering tussen AR en CHU, zoals die in de top, met tot nu toe geen re sultaat, geschiedt. Ons is bekend, dat verschillende vooraanstaande figuren in deze plaatselijke partij afdelingen mo gelijkheden tot toenadering en samen gaan zien en zich tegenover ons in posi tieve zin hebben uitgelaten. Wij zijn er echter met hen van overtuigd, dat dit gezien de zo specifieke Veenendaalse sfeer, niet gemakkelijk te verwezen lijken is. Doch laat men er in deze par tijen van overtuigd zijn, dat wij bereid zijn tot een gesprek. Er moet nu een maal iemand het eerst zijn, die zich daartoe bereid verklaard." De heer Van Campen veroordeelde het besluit van de heer Aarden en zijn aanhangers om, ondanks het feit, dat dat zij hun lidmaatschap van de partij opzegden, toch in de Tweede Kamer te blijven. De groep Aarden noemde hij: „De coöp.-vereniging Bogaers en Co. met uitgesloten aansprakelijkheid." Over de positie van de KRO zei de heer Van Campen het volgende :„Mr. Van Doorn heeft een zeer slagvaardig wapen in handen, als voorzitter van KRO. Gezien de ervaringen met „Echo" en „Brandpunt" passen we er voor om uit onze katholieke radio omroep een tweede VARA te laten groeien. Een is genoeg. Wij wensen het niet om het dictatoriale standpunt van één man op gedrongen te krijgen," aldus de heer Van Campen, de mening van het be stuur van de Veenendaalse KVP weer gevend. Ook de heer Hendriks keerde zich te gen de radicalen, die de partij verlaten hebben: „Als ik het verkiezingsprogram ma van de laatste verkiezingen zie, dan vraag ik me af of dat nou zo conserva tief is. Kijken we plaatselijk, dan heeft de KVP zich ingezet voor aspecten, die de hele bevolking raken. Vooral het punt leefbaarheid heeft ruime aandacht gehad. Als raadslid uitdrukkelijk niet alleen als KVP'er heb ik me in gezet voor de verbetering van die leef- AMERONGEN Na byna 2S jaar als wijkverpleegster in Amerongen te hebben gewerkt, trekt zuster A. M. van de Bunt zich per 1 april terug om uit te rusten van het vele werk dat zü heeft veraet. Ze vindt dat ie nu genoeg gedaan heeft en bovendien is ze de laatste ttfd niet meer honderd procent gezond. De bevolking van Amerongen zal de zuster missen. Zij is zo langzamerhand een deel van het dorp geworden. Ze stond altijd klaar voor de mensen als dat nodig was. Omge keerd heeft de bevolking al eerder waardering getoond voor het werk van de wijk verpleegster. Ze kreeg enige jaren geleden van de bevolking een auto. Nu is in Amerongen een comité opgericht met het doel geld te verzamelen om de zuster een groot afscheidscadeau te geven. De zuster zelf zou liever in alle stilte haar werk willen beëindigen. De ene dag nog werken en de andere dag vrij zonder allerlei gebeurtenissen rond het afscheid. Maar dat gaat nu eenmaal moeilijk als men zo intens bij het leven van de bevolking van een dorp betrok ken is geweest gedurende ruim twintig jaar. De zuster ziet haar werk als een normaal vak. ;,De mensen zeggen wel eens tegen me dat het toch mooi is om een roeping te hebben. Dat is onzin. Voor wijkverpleegster hoef je helemaal geen roeping te hebben. Ik vind het be- RHENEN Tijdens de onlangs gehouden jaarlijkse algemene ledenvergade ring van de vereniging „Oranjedag" pleitte de heer H. Moret, hoofd van de christelijke ULO-school op de Lijsterberg, voor afschaffing van de Stille Omgang naar de Grebbeberg, die na de tweede wereldoorlog jaarlijks op de avond van de vierde mei wordt gehouden. De heer Moret wist niet beter of de vereniging „Oranjedag" had zich al die tijd belast met de organisatie. De ter vergadering aanwezige burgemeester Bosch v. Rosenthal merkte echter op, dut deze kwestie niet op de jaarvergadering van „Oranjedag" thuishoorde. De voorzitter van „Oranjedag", notaris S. J. Vleer, zette uiteen dat de heer Moret zich ook al schriftelijk over de stille omgang tot de vereniging flad gericht, maar dat dit schrijven ter afdoening was doorgezonden naar de commissie, die met de opzet van de stille tocht is belast, en waarvan de burgemeester het voor zitterschap bekleedt. De burgemeester beloofde, dat de commissie over de vraag van de heer Moret een vergadering zou beleggen. Deze bijeenkomst vond inmiddels plaats ten huize van de heer Van Hoogdalem, een van de oudste leden van de commissie. De commissie was voltallig aanwezig, evenals de heer Moret, die was uitgenodigd om op de vergaderiing zijn standpunt nader toe te lichten. De heer Moret bleef bij zijn mening, dat de herdenking van de gevallenen uit de tweede wereldoorlog de jeugd van tegenwoordig niet meer aanspreekt en dat degenen, die nog deelnemen, dat grotendeels ambtshalve doen. De commissie kon zich niet met de motieven Van de heer Moret vereni gen. In de eerste plaats wilde men niet van afschaffing horen, omdat Rhenen en de Grebbeberg het middelpunt van de strijd zijn geweest in de meidagen van 1940. In de tweede plaats, omdat de militairen, die op de Grebbeberg begraven liggen, gedurende acht tot negen maanden de huisvrienden wa ren geweest van vele Rhenense ingeze tenen, waar zij al die tijd waren inge kwartierd. Er was een stevige band gegroeid. Niet alleen met de militai ren, maar ook met hun families, die regelmatig in Rhenen op bezoek kwa men. Alleen al uit dat oogpunt zou de commissie niet tot afschaffing van de stille tocht willen overgaan. Wanneer het dan niet meer tot de huidige gene ratie spreekt om de doden uit de twee de wereldoórlog te herdenken, is er volgens de commissie altijd nog wel voldoende aanleidng om die herden king te doen plaats vinden op grond van het tweede motief, alhoewel men daarop niet het aefcent wil leggen. Nog sterker leeft de mening, dat in het bijzonder de jeugd bij de herdenking moet worden betrokken. De commissie voelde wel voor het motief, dat de duintocht te lang is. Daarom werd besloten uit te zien naar een wat kortere route. Gedacht wordt de omgang te beginnen boven op de berg op een nog nader aan te wijzen plaats. Het is de laatste jaren geble ken, dat steeds meer inwoners zich vooraf naar hett monument bij de be graafplaats begeven en daar wachten tot de stoet arriveert. „De commissie was unaniem van mening", aldus burgemeester Bosch, na afloop van de vergadering, „dat ze ker 75 procent van de deelnemers aan de stille omgang dat spontaan doet. Er is de laatste jaren niets geble ken van een sterk verminderde belang stelling voor de herdenking. De commissie voelde er niets voor het eens in de vijf jaar te doen, zoals ook gebeurt met de viering van de be vrijding. Dan zou inderdaad wel eens sprake kunnen zijn van een sterke da ding van de belangstelling en dan zou dat tevens wel eens kunnen betekenen, dat de stille omgang voorgoed kon wor den afgeschreven. Op verschillende plaatsen in ons land worden gelijktijdig gelijksoortige plech tigheden gehouden. Het zijn voorname lijk de plaatsen, waar de oorlogsbrand in alle hevigheid heeft gewoed. Het zou naar mijn mening een storm van kri tiek veroorzaken, wanneer op de avond van de vierde mei op één van de be langrijkste plaatsen in ons land, de jaarlijkse dodenherdenking zou worden afgeschaft. Ik ben erg blij, dat de com missie éénstemmig mijn mening deel de". lachelijk". Dat is het nuchtere oordeel van de bescheiden zuster. Zuster Van de Bunt is eerst ver pleegster geweest in een ziekenhuis. Op een gegeven moment kwam ze ech ter in contact met de wijkverpleging. „Een jonge wijkverpleegster was ziek en die heb ik toen tijdelijk vervangen". Die verpleegster vertelde me van de interessante cursus, die men moet vol gen om wijkverpleegster te worden Mejuffrouw Van de Bunt besloot de cursus te gaan volgen en werd na ver loop van tijd in Amerongen benoemd. „Het was in de winter. De eerste mor gen moest ik al op de fiets door de sneeuw naar Overberg. Ik was er toen zeker van dat ik niet lang wijkver pleegster zou blijven. Ik wilde zo gauw mogelijk terug naar het warme zieken huis". Maar de zuster ging van Ame rongen houden. In het begin viel de bevolking niet mee. „Op de Utrechtse Heuvelrug kijken ze eerst de kat uit de boom", aldus de zuster. Toch ging la ter de bevolking een belangrijke plaats in haar hart innemen. In 1961 kwam in Amerongen een tweede verpleegster, die een deel van het zware werk van zuster Van de Bunt overnam. Nu komt er weer een nieuwe wijkverpleegster die het laatste deel van het werk van de zuster over neemt. Overigens was er moeilijk een opvolgster te vinden. Er waren maar weinig sollicitanten op de vacature, on danks de goede omstandigheden. „Want", zo vertelt zuster Van de Bunt, „het mooiste werkterrein voor een wijkverpleegster is een dorp als Ame rongen. In de stad is het werk gespe cialiseerd. Hier moet je allerlei werk doen. Tot voor kort kende ik nog iedereen en wist alles wat er gebeurde, maar die romantiek is verdwenen. Amerongen breidt uit en er komen mensen uit alle delen van het land wonen. Er is nog een romantisch facet van de wijkver pleging dat verdwijnt. Al is dat alleen maar toe te juichen. Vroeger lagen de mensen soms ernstig ziek thuis. Je had de crisis bij bepaalde ziekten. Dat kom je nu niet meer tegen. Er is penni- cilline. De patiënt is al bijna genezen als vroeger de crisis nog moest komen. Bovendien wordt men tegenwoordig eerder naar ziekenhuizen gebracht." Ondanks de mooie herinneringen die zuster Van de Bunt aan Amerongen heeft zou zij, als ze weer voor de keus werd gesteld, niet weten of ze Ver pleegster zou worden. „Wijkverpleeg ster is g§woon een aardig vak. Verder niets bijzonders", meent zij. Met ingang van 1 april stopt ze er mee. De bevolking van Amerongen zal dan aan een nieuwe wijkverpleegster moeten wennen. AMERONGEN De uitslagen van de deze week gehouden onderlinge wedstrijden van de schietvereniging Willem Teil waren als volgt: P. van Haaren 96 pnt. A. de Haas 95 pnt. G. v. d. Horst 95 pnt. W. van Veenen daal 95 pnt. P. v. d. Sigtenhorst 94 pnt H. den Uijl 93 pnt. R. E La- bruyère 91 pnt H. van Veenendaal 88 pnt. J. van Leeuwen 82 pnt. en J. L. Engelaar 82 pnt. AMERONGEN De collecte ten be hoeve van de Groesbeekse Tehuizen heeft in Amerongen 565,75 opgebracht. Vorig jaar bedoreg de opbrengst 405,87. A. A. VAN CAMPEN voortzetting gesprek 18 baarheid door onder meer de wijkge- meenschappen te stimuleren". Hij vertelde in de raad goed te kun nen samenwerken met de andere leden: „De Veenendaalse raad is een goed« club mannen, waarmee goed valt sa men te werken, ondanks de godsdiens tige verschillen." De heer Hendriks wist dat er wel eens geklaagd wordt, en dat hij te veel zegt in de raad, maar daarvoor gaf hij de volgende verklaring: „Als eenmans fractie moet je veel vaker je mond opendoen. De andere fracties kunnen hun standpunt steeds door verschillende mensen laten vertolken, maar dat kan in myn geval niet." Tijdens de discussie bleken enkele aanwezige leden het niet eens te zijn met het door het bestuur ingenomen standpunt. Een al wat ouder lid van de KVP verweet het bestuur zelfs voorin genomenheid ten opzichte van de radi calen. Hij stelde zich achter de groep Aarden, die volgens hem uitgaat van de bijbels-evangelische visie op het wereld gebeuren. De heer Van Campen be streed dit echter en wees erop dat de heer Aarden verklaard heeft zijn partij niet op christelijke motieven te gron den. VEENENDAAL De wijkgemeen- schap de „Engelenburg" heeft plannen voor de bouw van 'n speeltuin. In de raadsvergadering van donderdag moet de raad beslissen over 'n voorstel om de wijkgemeenschap een subsidie van f 18.000 toe te kennen vopr de bouw daarvan. De totale kosten^worden ge raamd op f 52.500,- De speeltuin wordt groter dan de meeste andere en zal ondermeer vijf zandbakken bevatten. Omdat de speeltuin groter is dan an dere stelt het college de raad voor aan de wijkgemeenschap een subsidie toe te kennen van f 1.500 per jaar, wat ander half maal zoveel is als voor andere speeltuinen. Behalve voor de subsidie aan de speeltuin vraagt het college ook. een kre diet van f 25 000. Dit bedrag is bestemd voor de aanleg van een verhard speel veld, waarop volleybal, basketball en badminton gespeeld kunnen worden. De wijkgemeenschap had die willen reali seren, maar de gemeente acht juis ter dit in eigen beheer te houden, omdat het voor de gehele wijk bestemd is. SCHERPENZEEL Dinsdag 12 maart vindt de trekking plaats van de verloting, die is georganiseerd door de ponyclub „De Valleiraitertjes" uit Scherpenzeel. De trekking wordt ge houden in hotel „Schimmel" te Wou denberg. De aanvang van de avond is 8 uur. Voorafgaande aan de trekking zal de film „Wilde Hengst" worden vertoond. De hoofdprijs van de verloting is een ponyveulen. Verder zijn er nog vele andere waardevolle prijzen, die geëta leerd zijn in de winkel van de heer H. A. Renes, in de Dorpsstraat te Scher penzeel. De opbrengst van de loten komt ten goede aan het kopen van uitrustings stukken voor de jeugdige ponyrijder- tjes. Tevens dient er tuigage voor de paarden gekocht te worden, evenals oe fenmateriaal. VEENENDAAL Het gemeentebestuur wil op korte termijn een gymnastieklo kaal gaan bouwen. Het gymnastieklo kaal in de Hoogstraat voldoet al jaren niet meer aan de eisen en daarom heeft men reeds geruime tijd pogingen in het werk gesteld om tot een vervanging te komen. De NV Exploitatiemaatschappij Veenendaal biedt aan om een gymnas tieklokaal in huurkoop te bouwen voor een bedrag va nf 29.000 per jaar, ge durende tien jaar. De gymzaal zal wor den gebouwd achter de speeltuin „Prins Willem-Alexander' in de Buurtlaan- West. Van het gymnastieklokaal in de Hoog straat wordt hoofdzakelijk gebruikge maakt door de Juliana van Stolberg- school, 'de Rehobotschool en de Prinses Beatrixschool. De eerstgenoemde school zal in de toekomst gebruik gaan maken van de gymnastieklokaal van het huidi ge lyceum aan de J. G. Sandbrinkstraat terwijl de beide andere scholen de nieuwe zaal zullen gebruiken. Voor de zaal wordt een jaarlijks exploitatiete kort becijferd van ruim f 10.000,-.

De Vallei | 1968 | | pagina 3