„Ik heb innerlijke rust en zekerheid gevonden Voorstel van D'66 vond in Kamer geen genade CH-senator wil meer „vredesonderricht" Prof. Delfgaauiv en collega 's door minister gekritiseerd Prinses Irene in televisie-interview: „Kritiek heeft pijn gedaan*' Minister Roolvink wil praten over vrijere lonen Veel schade door explosie 1 a Van het Reve geen godslasteraar" Parate kennis is niet alles Voorlopig rapport over aanslagen in Den Haag Strenge eis voor rijden onder invloed met ernstig gevolg Prof. Polak stuurde antwoord op brief Verkiezingen in Jeruzalem VAN ONZE LEESTAFEL Geweld Zeldenrust Industriespreiding HIJ HOUDT HET BIJ POEDERS WOENSDAG 6 MAART 1968 9 VOORJAARSBEURS GEBRUIKSGOEDEREN +VAKBEURS KARWEI+FILM EN FOTO Geopend van 9-17 uur Voordelige reis/entreebiljetten zijn op de stations verkrijgbaar STROMINGEN DISCUSSIE GEEN VERKIEZINGEN IN GRONINGEN „BOENWAS" BOOM-KIST-GRAVEN ONDER MARTINI Breibreibrei Scheepjeswol ADVOCAAT-GENERAAL 99 99 LAAKBAAR BEKEURD **Te*t>AQ MA4 ft-f. ADVERTENTIE Ik heb in de Roomskatholieke Kerk grote innerlijke rust en zekerheid ge vonden, die ik in de protestantse kerk heb gemist". Dit zei prinses Ire ne gisteravond in een interview in de televisierubriek Denkbeeld. Ze heeft zich in de Roomskatholieke Kerk noch progressief noch conservatief opge steld. ,,/k sta in het midden. Waarheden kunnen niet worden veranderd. Al leen de vormen moeten aan deze tijd worden aangepast". „Van jongsaf aan heb ik zeer be- wus' geloofd. Door mijn man ben ik in aanraking gekomen met de roomskatholieke godsdienst. Toen werd mij duidelijk: dit is de weg. Mijn man was de aanleiding tot, niet de reden van mijn geloofsover gang. Die moesten we aanvankelijk geheim houden. Het onderwerp was te teer voor ons om onmiddel lijk bekend te worden". „De kritiek van vier jaar geleden heeft me pijn gedaan, maar je kunt geen wrok koesteren jegens hen van wie je houdt, en ik houd van Neder land". Op een vraag over verschillen tussen de democratische inzichten van Nederland en van het Carlisme over een constitutionele monarchie wilde zij liever niet antwoorden. „Ik heb wel mijn meningen, maar niet om ze uit te spreken", aldus de Prinses. Zij verklaarde naast haar man te staan en alles in zijn leven te willen delen. Dit betekent niet dat zij persoonlijke ambitie voor de Spaanse troon heeft, maar als con- PRINS CAREL HUGO „Het Carlisme is geen ideologie" sequentie van een keuze van het volk zou zij de mogelijkheid van een afstammeling van Willem de Zwij ger op de Spaanse troon aanvaarden. Prins Carel Hugo van Bourbon van Parma zei o.m. van het Carlis me, dat deze beweging in de vori ge eeuw ontstaan is. In 1849 werd zij door Karl Marx omschreven als een vrije volksbeweging, die rech ten en vrijheden van de massa te gen de heersende rijke kaste met zo genaamde liberale beginselen verde digde. Natuurlijk is de beweging geëvolueerd. In 1900 werd bijvoor beeld baanbrekend werk gedaan voor het oprichten van de vrije vakbewegingen in Spanje. Toch, aldus de echtgenoot van prinses Irene, Is het Carlisme geen uniforme ideologie. Men vindt er stromingen in van uiterst links tot uiterst rechts. De beweging wordt gekenmerkt door liefde voor God en vaderland en algemene inspraak en medezeggenschap (Fueros). Het Carlisme, aldus de Prins van Bourbon, heeft de naam van half- fascistisch en reactionair gekregen toen de beweging in de burgeroorlog in de dertiger jaren stelling nam te gen de republiek en tegen het com munisme. In wezen, zo bleek uit zijn woor den, wil het Carlisme, met eenheid in verscheidenheid, de mensen in Spanje individuele vrijheid geven en uit maatschappelijke onmacht ver heffen, althans daartoe bijdragen. Een boven de partijen staand con stitutioneel koningschap zou z.i. voor de verwezenlijking van dit streven het beste zijn. Hij wees erop, dat nog wel enkele andere landen, gelijk Spanje, in de zelfde maatschappelijke moeilijkhe den zitten. Er is, volgens prins Ca rel Hugo, dan ook geen wedijver met de andere kroonpretendent Juan Car los. Deze heeft een ander inzicht van wat goed en nuttig ls voor het volk dan de Carlisten, welke laatste be weging voor 90 procent uit boeren en arbeiders bestaat. Prinses Irene beschreef de Carlis ten als eenvoudige, evenwichtige mensen met grote innerlijke blijd- PRINSES IRENE geen wrok koesteren jegens hen van wie je houdt schap. Zij zijn zeer positief inge steld vanwege hun gemeenschappe lijk ideaal; het systeem van ge meenschappelijke inspraak. De Prinses zei veel met haar man te discussiëren en deze ver klaarde. van zijn kant, dat zij voor hem, dank ztf haar fundamentele in zichten, een grote steun is. Met hulp van zijn echtgenote volgt hij zowel de politieke als kerkelijke evolutie in Nederland. In dit verband zei prins Carel Hugo een voorkeur te hebben voor paus Paulus VI, omdat deze de door zijn voorganger Paus Joannes XXIII voorbereide ontwikkelingen snel re aliseert. Zowel de Prinses als de Prins beklemtoonde, dat evolutie een absolute noodzaak is. „Er zijn bepaalde waarheden, die Christus ons heeft nagelaten. Je moet in het heden staan, zodat adaptatie nodig is", aldus de Prinses. Haar*echtgenoot zei nog bewonde ring te hebben voor de Nederlanders die ondanks hun hoge levensstand aard in politieke en godsdienstige zaken allerminst een apathische hou ding aannemen, doch in tegendeel dynamisch denken, zoeken en han delen. Dat is niet alleen voor Ne derland, maar voor heel Europa be langrijk, zo vond hij. De Prins en Prinses, die hun vil la buiten Madrid voor de NTS open stelden, ontkenden het gerucht, dat zij van plan zouden zijn in Oosten rijk te gaan wonen. Dat verhaal is waarschijnlijk ontstaan, omdat een der bezittingen van de familie van Bourbon van Parma wordt gemo derniseerd. ADVERTENTIE DEN HAAG „Het is een simpele zaak: je wilt verkiezingen of Je wilt ze niet", zo zei mejuffrouw mr. Goudsmit gisteravond in de Tweede Kamer by de verde diging van haar voorstel om na de samenvoeging van de gemeenten Hoogkerk en Noorddyk by Groningen het volgend jaar in dat Groot-Groningen raadsverkie zingen te houden. De overgrote Kamermeerderheid wilde het echter niet, na het herhaalde advies van de Kiesraad. De vier regeringsfracties van KVP, VVD, ARP en CHU hadden er zo wel staatsrechtelijke als praktische be zwaren tegen. De Eerste Kamer zou 'n verkapt recht van ame>»dement in handen worden gespeeld en met haar initiatief-ontwerp zou mejuffrouw Goudsmit het amendementsrecht van de Tweede Kamer hebben misbruikt. Verder zou de gemeenteraad van Groot-Groningen politiek niet anders samengesteld en stellig niet groter worden dan hij nu is, nl. 39 zete/s. In Hoogkerk en Noorddijk had men niets van zich laten horen en men was daar pas tot de conclusie gekomen dat er geen verkiezingen werden gehouden nadat de Eerste Kamer erover was be gonnen, dus toen de Tweede Kamer de samenvoeging al had goedgekeurd. Ook mej. Goudsmit was pas achter af met haar initiatiefvoorstel gekomen. Eij kreeg slechts steun van de fractie DEN HAAG Minister Roolvink (Sociale Zaken) heeft de Stichting van de Arbeid gevraagd midden volgende week nog eens te komen praten over de ontwikkeling van de vrije loonpoli tiek in Nederland. Hij heeft nieuwe feiten verzameld en wil dit keer een gesprek dat goed voorbereid is. WINSCHOTEN Honderden ruiten en dakpannen in Winschoten zijn gis termiddag gesneuveld door een explo- ■ie, die een deel van de chemische fa briek Gemblo verwoestte. Niemand werd gewond. Wel werden veel muren van andere fabrieksgebouwen ontzet en daken vernield. De directie van het be drijf schat de schade op enkele tonnen. van de PvdA, met uitzondering van enkele afgevaardigden. Verder waren tot ieders verrassing de Boeren er ook voor, ditmaal ter zijde gestaan door de nieuwe groep-Aarden en de afgevaar digde Jongeling van het GPV. Toch had de Kamer veel lof voor de manier waarop mej. Goudsmit haar voorstel had ingekleed. Zij had liever gehad dat die complimenten de in houd hadden gegolden. Zij vormden een aanslag op mijn optimisme, zei zij. Drs. Aarden deed haar het idee aan de hand om de in 1969 te kiezen ge meenteraad rustig te laten zitten als er in 1970 in het hele land raadsverkiezin gen zouden worden gehouden. De Groot-Groningse raad zou dan vijf jaar aanblijven en dat was al meer gebeurd. Mej. Goudsmit voelde er wel voor, maar het had toch geen betekenis, daar het voorstel toch zou worden verworpen. Wij hebbefr er geen moment aan ge dacht, dat er geen verkiezingen zou den komen, zei de afgevaardigde van D'66, drs. Dtykstra. Niemand heeft er om gevraagd, antwoordde de AR- woordvoerder Schakel, die vond dat 't voorstel-Goudsmit toch wel echt naar de boenwas van de studeerkamer riek te. Hij noemde het een laboratoriumex periment met de democratie. Wij mo gen geen steekproef voor landelijke verkiezingen houden ten koste van Groningen, aldus de afgevaardigde Schakel. Er zouden voor het houden van verkie zingen bij grenswijzigingen nieuwe richtlijnen moeten komen, meende de afgevaardigde Jongeling: Als met het opheffen van een gemeente als een heid ook de raad verdwijnt zouden nieuwe gemeenteraadsverkiezingen verplicht moeten zijn. De communist Van het Schip merkte op dat D'66 kennelijk behoefte had aan iets nieuws om in het nieuws te blij ven. Mej. Goudsmit had dan echter een betere en goedkopere methode moeten volgen. Mej. Goudsmit antwoordde dat zij van Binnenlandse Zaken had verno men, dat de kosten van eventuele ver kiezingen op vijftig- tot zestigduizend gulden zouden komen. GRONINGEN Bij opgravingen in de Groningse Martinikerk zijn vier zo genaamde boom-kist-graven ontdekt. Ongeveer twee jaar geleden zijn al eens twaalf van zulke graven onder de kerk gevonden. Uit een onderzoek naar de radio-activiteit van de kisten bleek dat deze uit omstreeks 680 moeten da teren. In die tijd waren er nog geen chris tenen in Groningen, maar toch liggen deze graven in oost-westrichting even als de christelijke graven. De Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek in Amersfoort heeft inmiddels vastgesteld dat op dezelfde plaats waar nu de Martini staat in vroeger eeuwen al twee andere stenen kerken hebben gestaan en misschien zelfs twee houten. De nu gevonden kis ten zouden kunnen dateren uit de tijd van de eerste houten kerk. Wie zich thuis voelt In onze moderne tijd, breltl B.v. deze fijne Jongenstrui. Vraag het patroon bij uw winkelier of stuur onderstaande bon op. 5 cö LU CC O Z 0 O t DEN HAAG De advocaat-generaal bij de Hoge Raad is met het Amster damse gerechtshof van oordeel dat de auteur G. K. van het Reve zich niet schuldig gemaakt heeft aan godslaste ring. „Het is niet zijn bedoeling geweest God tot het mikpunt te maken van smaad", zei de advocaat-generaal gis teren. Hij concludeerde tpüt verwerping van het beroep dat tégen het vonnis van het gerechtshof was ingesteld. DEN HAAG „Ik heb niets tegen het winnen van duizenden guldens ln een quiz op de t.v.' en uiteraard ook niets tegen parate kennis. Maar ik meen toch, dat brede lagen van de bevolking, door de enorme parate kennis, die in televisie- vraagspelen wordt vereist, de indruk krygen, dat het op de scholen daarom is begonnen en dat is niet het geval". De ch senator prof. dr. J. W. van Hulst zei dat gisteren bij de behande ling van de begroting van Onderwys en Wetenschappen in de Eerste Kamer. Hy vroeg minister Veringa of de voor lichting hier wellicht heilzaam werk zou kunnen doen. Prof. Van Hulst pleitte ook voor meer onderwijs in de leer van de vrede op de scholen. Hij wilde in plaats van het woord polemologie liever het woord irenologie gebruiken, omdat dat inder daad de leer van de vrede betekent. Prof. Van Hulst verlangde verder van minister Veringa, dat de kwestie van de spelling zo snel mogelijk in de politieke arena zou worden gebracht. „We hebben nu genoeg commissies en rapporten gehad. De spelling is nu geen opvoedkundige en didactische aangele genheid meer, maar een politieke zaak", zei de ch afgevaardigde. Prof. mr. W. F. de Gaay Fortmann (ar) en prof. dr. L. M. de Rijk (soc.) beperkten zich tot het wetenschappelijk onderwijs. Met name prof. De Gaay Fortmann waarschuwde ervoor de her structurering va nhet hoger onderwijs niet* als doel op zichzelf te zien. Hij ontkende, dat het op de universi teiten een bende zou zijn. Maar dat er iets schort aan de intermenselijke ver- DEN HAAG Het gerechtelijk labo ratorium in Den Haag heeft gisteren aan de officier van justitie mr. A. W. Rosingh een voorlopig rapport uitge bracht over het onderzoek naar de sa menstelling van de bommen, die bij de Spaanse en Griekse ambassade in Den Haag zijn ontploft. „Hoewel het een voorlopig resultaat is zal wel blijken dat er geen verande ring meer in komt", zei mr. Rosingh ons. „Het zoeken naar de daders van deze bomaanslagen laat niet toe dat ik iets naders hierover bekend maak." De vijftig marechaussees, die de Haag se politie voor onbepaalde tijd bijstaan bij de bewaking van de ambassadege bouwen zijn gistermiddag met hun taak begonnen. houdingen binnen de universiteiten en hogescholen, stond voor de ar hoogle raar vast. Hij was het met zijn socialistische collega eens, dat de speelruimte voor hoogleraren nog steeds te groot is. Er is te weinig controle op de wijze waar op zij hun taak verrichten. Enkele senatoren waren duidelijk te leurgesteld over de verhoging van de kleuterschoolgelden. Professor v. Hulst sprak zelfs van een vlek op het beleid. AMSTERDAM Een jaar gevange nisstraf en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid (de maximum termijn) heeft gistermiddag de officier van jus titie bij de Amsterdamse rechtbank ge- eist tegen de 27-jarige K. R. V. N. uit Leeuwarden. Hij wordt ervan beschul digd in de nacht van 9 op 10 september een verkeersongeluk te hebben veroor zaakt terwijl hij onder invloed achter het stuur zat. Hierbij werden zeven mehsen gewond. N. had met zijn auto, waarin nog vier passagiers zaten, op de Schellingwou- derbrug bij Amsterdam plotseling een file verlaten en was op de linkerweg helft tegen vier hem tegemoetkomende auto's gebotst. Een verloofd paar, dat in een van die auto's zat, werd ernstig gewond, evenals N. en zijn passagiers. Hoe het ongeluk gebeurd was kon N. zich nauwelijks meer herinneren. De officier van justitie had uit N.'s eigen opgave afgeleid dat verdachte die dag negen glazen bier en zes glazen cola met cognac had gedronken. Eveneens wegens het veroorzaken van een ongeluk terwijl hij onder invloed was, veroordeelde de Maastrichtse rechtbank gisteren de 21-jarige P. S. uit Sittard tot zes weken gevangenis straf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De man had op 9 janu ari in Sittard met zijn auto twee meis jes aangereden, die op een voetpad liepen. Beiden werden zwaar gewond. Een van de meisjes overleed een paar dagen later aan haar verwondingen. ADVERTENTIE DEN HAAG „Het bedroeft mij, dat u als docenten in de ethiek aan een uni versiteit, dus als mannen van weten schap, die geroepen zijt studenten te vormen, meent jonge mensen te moe ten stijven in het plegen van handelin gen, die niet alleen strafbaar zijn, maar ook nodeloos kwetsend, in hoge mate onbehoorlijk en in strijd met de verworvenheden van een democrati sche samenleving". Aldus het slot van een brief die mi nister Polak (Justitie) heeft gestuurd aan de Groningse hoogleraar prof. B. Delfgaauw en vijf van zijn collega's. Zij hadden prof. Polak op 27 februari laten weten, dat zij ernstig verontrust waren over de houding der autoriteiten tegen studenten en andere jongeren die krachtens hun geweten protesteren te gen het Amerikaanse optreden in Viët- nam en daardoor artikel 117 („beledi ging van een bevriend staatshoofd") van het Wetboek van Strafrecht over treden. Dit was onder andere gebeurd op 24 en 25 februari in verscheidene steden van ons land. De hoogleraren wezen er in hun brief verder op hoe gevaarlijk het is als er een tegenstelling ontstaat tussen wet en geweten, waarbij de jongere generatie geen ander antwoord krijgt dan een for mele verwijzing naar artikel 117. Minister Polak zegt in zijn brief on der meer: „Belediging en met name 't gebruik van onnodig grievende en kren kende uitlatingen wordt, naar ik meen, van oudsher ook een ethisch laakbare handeling geacht. Het strafbaar stellen daarvan heeft men vryheid van me ningsuiting niets te maken". Hij schrijft verder: „Wie in zijn ge weten of om welke andere reden dan ook meent de politiek en de daden van een regering te moeten afkeuren, heeft daartoe, althans in een democratische samenleving, volop de gelegenheid, mits hij een vorm kiest, waarin beledi gingen achterwege blijven. Deze spelre gel van de democratie is ook daarom goed, omdat hij de mogelijkheid van discussie openlaat. Het gebruik van be ledigingen daarentegen mist elke over tuigingskracht en sluit elke gedachten- wisseling bij voorbaat uiti'. In zijn antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid drs. Ed van Thijn (soc.) zegt minister Polak dat het on derzoek naar de vraag of artikel 117 herzien moet worden, nog niet is vol tooid, maar dat er zoveel mogelijk spoed achter .zal worden gezet. Drs. Van Thijn had gevraagd of het artikel niet voor wijziging vatbaar is. In het bijzonder zal worden onder zocht of het mogelijk is een scherper onderscheid te maken tussen het ge bruik van scheldwoorden en het uiten van zakelijke kritiek zonder echter het geen in andere strafbepalingen over be lediging wordt gezegd, los te laten In Den Haag, Utrecht en Leiden heeft de politie gisteren een aantal mensen bekeurd. Een 24-jarige Haagse leraar had voor een raam van zijn huis een pamflet met „Johnson oorlogsmisdadi ger" opgehangen; in Het Rood Cen trum, een vergaderlokaal van de Socia listische Jeugd, nam de Haagse politie ook een pamflet in beslag. In Utrecht is gisteren een student be keurd die een pamflet met dezelfde woorden had opgehangen. In de Utrecht se Ina Boudier- Bakkerlaan hangen nog 25 verboden leuzen voor de ramen. De bewoners van de betreffende flats, uit sluitend studenten, geven steeds „niet thuis" als de politie aanbelt. In Leiden stelde de politie gisteren 'n aantal bewoners van een studentenflat een ultimatum dat zij voor half zes de leuze „Johnson oorlogsmisdadiger vol gens Tokio en Neurenberg" moesten la ten verdwijnen. De studenten hadden de leus met witte verf over de volle leng te van een vleugel van het flatgebouw aangebracht. Acht mensen werden bekeurd omdat zij ook pamfletten met tegen Johnson gerichte teksten voor hun ramen had den gehangen. De biljetten waren af komstig van B-37, een onlangs in Lei den opgerichte ultra-linkse organisatie. JERUZALEM De Israëlische mi nister van Binnenlandse Zaken, Mosje Shapiro, heeft het parlement meege deeld, dat maatregelen zullen worden genomen om de inwoners van het vroe gere Jordaanse deel van Jeruzalem in staat te stellen deel te nemen aan de komende gemeenteraadsverkiezingen. Am te protesteren tegen de onde mocratische staatsvormen in Griekenland, Portugal, en Spanje gooit men in ons land weer met bommen, constateert het „Algemeen Dagblad" (neutraal). Een waardiger vorm van protest achten de daders kennelijk be neden hun politieke stand. Heerst ito andere landen een hele of halve dicta tuur? Dan maar te keer gaan met bomaanslagen tegen de ambassades van die landen in eigen land.... „Iedere logica lijkt bij deze uit emoties ontstane, maar toch wel bijzonder rationeel uitgevoerde aanslagen zoek. Hier is dan ook sprake van een zwakke, een laffe vorm van protest. Laf ook om nog een ander facet van dit soort minderwaardige poli tieke praktijken, die niet slechts Grieken, Portugezen en Spanjaar den aangaan. De daders schroom den immers niet de bommen te la ten ontploffen'op de openbare weg. Dat betekent in feite, dat mensen levens in groot gevaar zijn ge bracht. 'Puur geluk stond aan de zijde van politieagenten en brand weermannen. Voor hetzelfde geld waren er zaterdagnacht doden ge vallen. Men moet hopen dat de daders snel gepakt worden. Geen land kan het zich permitteren dat de democratie zo grof geweld wordt aangedaan". YIevrouw dr. Marv Zeldenrust-Noor- danus gaat in november aftreden als voorzitster van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. ZIJ vindt, dat het na zes stormachtige ja ren welletjes is geweest, schrijft de „Leeuwarder Courant" (onafh.). „Zij is terecht van oordeel, dat de NVSH in de loop der jaren veel te sterk is geïdentificeerd met haar persoon, dat de discussie, welke de NVSH losmaakte, zich veel te veel op haar concentreerde in plaats van op de denkbeelden, die de NVSH wilde uitdragen. Achter haar aftreden zitten ook zeer persoonlij ke overwegingen: Zij heeft de af gelopen jaren een stroom van ano nieme scheld- en dreigbrieven van het gemeenste en smerigste soort ontvangen. Zij zelf en haar kinde ren zijn bedreigd in anonieme te lefoontjes. Haar kinderen zijn thuisgekomen met doorgesneden fietsbanden en zij en haar man achtten het niet meer verantwoord, de kinderen een avond alleen thuis te laten. Zeker, de NVSH is onder leiding van mevrouw Zeldenrust- Noordanus wel eens wat al te wild, waardoor er terecht' weerstanden, kritiek en verzet ontstonden. Maar de wijze waarop deze reactie zich ontlaadde in haat, laster, be dreigingen en onverdraagzaamheid is verontrustend. Dit verschijnsel toont aan, dat dei NVSH voorlopig nog wel een taak heeft in de Neder landse samenleving en bovenal, dat er in die samenleving nog heel wat meer valt te hervormen dan alleen op seksueel gebied". Tit „Elseviers Weekblad" (lib.) knipten wij de volgende korte commentaar: „De secretaris van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen, F. J. Willems, heeft zich uitgsproken tegen een verkorting van de ar beidstijd op dit moment. Deze zou in strijd zijn met de wensen van de vakbeweging ten aanzien van de ruimtelijke ordening. Weliswaar zou arbeidstijd-verkorting naar zijn mening de werkgelegenheid gunstig beïnvloeden, maar zij zou grote problemen oproepen in de Rand stad. De behoefte aan arbeids krachten in het Westen van het land, waar geringe werkloosheid heerst, zou stijgen, terwijl de be schikbare mensen juist in het Noor den, Oosten en Zuiden van het land wonen. Voor een gelijkmatige verdeling van de werkgelegenheid over het land, acht hij industrie- spreiding een eerste vereiste. Met deze opvatting zijn wij het eens, mits een industriespreidingsbeleid als uitgangspunt de vrije vesti gingskeuze behoudt. De industrie zal zich dan daar vestigen, waar het vestigingsvoor deel het grootste is. En dat voor deel biedt het Noorden, Oosten of Zuiden niet per definitie. Van even groot belang achten wij een beleid dat gericht is op ver groting van de arbeidsmobiliteit. Een streven dat naar onze mening te weinig aandacht krijgt, terwijl het toch duidelijk de werkgelegen heid ten goede zal komen". DEN HAAG Mr. M. de Niet uit Wageningen is benoemd tot voorzitter van de socialistische fractie in de Eer ste Kamer. Hy volgt ir. H. Vos op, die benoemd is tot lid van de Raad van State. ADVERTENTIE

De Vallei | 1968 | | pagina 9