Permoglaze: De revolutionair - nieuwe muurverf voor binnen en buiten. Blijvend witte bescherming voor al uw muren. Supergemakkelijk voor de doe-het-zelver. KOM OVER DE BRUG WAT MOET U DOEN? HENZEN gewoon de beste S In Gods Naam: doe iets! Er kwam een hartekreet van overzee: we redden het niet! Het evangelie vraagt van ons dat wij het verlossende Woord verkondigen en de naastenliefde metterdaad gestalte geven. Maar: wij zijn arm! Waar halen we het geld vandaan om onze predikanten een goede opleiding te geven? Ons kader te trainen? Onze gemeente te vormen? Om de honger te bestrijden? En ziekten? En analfabetisme? En onwetendheid? En onmenselijkheid? En onverschilligheid en nog honderd andere problemen? We weten wat we willen, zeggen ze overzee. Het is een lijst van honderdveertig projekten. Hoognodig. Broodnodig. En Nederlandse kerken zeggen: ze hebben gelijkl Dit is een goede zaak. Dit is Gods zaak! En zij vragen uin Gods Naam - doe iets! Sta iets van uw welvaart af voor hun toekomstl Geef 1% van uw jaarinkomen. Kom over de brug. Hier is een lijst van honderdveertig projekten. Hoognodig. Broodnodig. NAAM ADRES WOONPLAATS giro7600 VRIJDAG 8 MAART 1968 HENZEN UW WARENHUIS THUIS Dames-, heren- en kinder kleding, schoenen, woningin richting, radio's, T.V. en huishoudelijke artikelen. Als U ons schrijft of belt komt onze vertegenwoordi ger vrijblijvend bij U thuis. U zult versteld staan van de enorme keus en nog meer van het ongewoon soepele betalingssysteem, reeds v.a. 2,50 per week. Klarendalsew. 460, Arnhem Telefoon 08300-S4545 verf-het-zelvers: dit is uw teken voor de muur (spreek uit: Pümtögleez) permoglaze muurverf IN GODS NAAM AFRIKA Oecumenisch noodprogremma voor hulpverlening in Afrika Uitbreiding Albert Schweitzer ziekenhuis Lembarene, Gabon - Bouw centrum ter bestudering van de Islam, Nigeria - Bouw lerarenwoningen te Fort-Lamy, republiek Tchsad - Uitbreiding internaat idem Bouw van een kapel, idem - Stichtingskosten Junior Seminary Tanzania - Steun aan school- en kerkbouw in Rwanda landbouwprojekt Lusekele, Kongo - Steun aan het Chr. Instituut in Zuid-Afrika - Uitbreiding landbouwwerk in Noord-Ghana - Steun aan Chr. Middelbar. School, Madagaskar - Medisch werk in Kenya - Vormingswerk in Kenya - Landbouwvoorlichtingscentrum in Kameroen - (eerste fase) - Nieuwbouw Theol. School, Kameroen - Bouw verpleegsters-internaat, Oost-Nigeria Lectuurdistributie onder scholieren in Noord-Ghana - Lectuurverspreiding in Ghana - Uitbreiding en inrichting jeugdcentrum Kameroen - Tweede fase nieuwbouw Theol. School, Kameroen - Lectuurdistributie in Afrika - Voor lichting op medisch-sociaal gebied in de Transkei. Z-Afrika Uitgave periodieken in Oost-Afrika - Waterford Interraciale School in Swaziland - Chr. Comité voor dienstverlening In Algerije (C.C.S.A.). - Steun aan Algerijnse Prot Kerk, Algiers - Mobiele kliniek in Ghana - Kerkelijk centrum Yaoundé, Kameroen - Labo ratorium ziekenhuis Sona Bata, Kongo. indonesië Nieuwbouw Theol. Hogeschool, Djakarta - Bouw Studenteninternaat Djakarta - Bouw studenten centra in meerder, tteden - Herbouw ziekenhuis Turen, O.-Java - Bouw Theologische School te Kupang (Timor) - Bouw TheoL Hogeschool t. Jogjakarta (Java) - Voortgezette studie Indon. predikanten in Europa/USA Opleidingscentrum voor evangelisten in Medan (Sumatra) - Uitbreiding Theol. School ta Sukarnapura (West-lrian) - Produktie goede lectuur Djakarta - Uitbreiding bibliotheken Theol. scholen - Agrarisch trainingscentrum t.b.v. de honger bestrijding op Sumba Jongensinternaat ts Semarang Diakonaal centrum Kwitang te Djakarta - Technisch trainingscentrum te Jogjakarta - Kindertehuis Dorkas te Djakarta - Verhoging opleidingsniveau ziekenhuis 'Bethesda', Jogja - Kraamkliniek te Semarang - Bouw technische school te Palembang - Landbouwcentrum Metro, Zuid-Sumatra - Centrum voor kadervorming, Midden-Java - Steun bij de verschaffing van grond, Purwodadi, Java - Nieuwbouw Theol. opleidings school te Lewa, Sumba - Kweekschool voor onderwijzers op Sumba - Huisvesting kader vormingspredikanten, Midden-Java - Gemeenschapscentrum in Sslatige, Midden-Java - Gemeenschapscentra op Sumba - Gemeen schapscentrum in Semarang, Midden-Java - Scholenbouw Purwodadi, Midden-Java - Scholenbouw Midden-Java - School voor godt- dienstonderwijzers. Sumba - Kweekschool in Salatiga, Midden-Java - Uitbreiding medisch werk in Toradja-ianden, Celebes - Lectuurdistributie in de Toradja-landen, Celebes - Studenteninternaat, in Makassar, Celebes - Vormingscentrum Bandoeng, Java - Vormingscentrum Singaradja, Bali - Transport middelen voor Indonesische kerken - Drukkosten liederenbundels - Bureaumateriaal Indonesische kerken - Evangelistenscholen op Celebes - Uitbreiding bibliotheken theol. opleidingen - Vormingscentrum Malang, Java - Vormingscen trum Abe (West-lrian) - Nieuwbouw kraamkliniek Djakarta (Sawah Besar) - Leermiddelen en inrich ting scholen in West-lrian - Vormingswerk op Bali - School voor geestelijk gehandicapte kinderen „Sumber Asih" Djakarta - Steun aan Indonesische studenten in Europa Vorming an opleiding Moeriegebied, Midden-Java - Studenteninternaat Pati, Midden-Java - Bouw medisch centrum Kulawi, Celebes, Medisch-sociaal werk, Samosir, NrcL-Sumatra. scne nuip .veneens aan noora-vieinam, i mogelijk) - Kinder-opvoedingscentrum es Mill, Hongkong - Streekontwikkelings- Narowal, Pakistan - Chr. Technische School overiq azie Medische en sociale hulp aan Zuid-Vietnam (medische hulp .veneens aan Noord-Vietnam, indien mogelijk) - Kir werk Narowal, I Karachi, Pakistan - Opbouwwerk in krottenwijk Mahmoodabad, Karachi - Chr. Technische School Gujranwala, West-Pakistan - Vakschool en inter naat voor blinden, Lahore, W. Pakistan - Sociaal werk voor vrouwen, Lahore - Vormingscentrum van de kerken, Gujranwala, West-Pakistan - Uitbreiding Murray College, Sialkot, West- Pakistan - Uitbreiding Shilokh Hospitaal ts Jalalpur, West-Pakistan - Steun aan de Raad van Kerken van India. NABIJE OOSTEN Medischs en medisch-sociale projekten in Israël/ Jordanië - Steun aan andere projekten in Israël/ Jordanië - Steun aan de nederzetting Nes Ammim, Israël - Uitbreiding Theol. Hogeschool, Beiroet, Libanon - Studiebeurzen Theol. Hogeschool, Beiroet Libanon - Vormings werk voor meisjes, Libanon - Agrarisch trainings centrum voor blinden, Iran. suriname en curacao Sociaal Centrum annex tehuis voor Hindoestani, Paramaribo - Dagverblijf Creoolse kinderen, Paramaribo - Jeugd- en vormingscentrum, Paramaribo - Bijbelhuis Paramaribo - Tehuis voor werkende Indon. meisjes, Paramaribo - Opbouw en jeugdwerk Willemstad Curacao - Medisch sociaal werk onder de Indianen in het binnenland van Suriname - Huisvesting diakonale assistenten. Paramaribo "TValning bejaardenzorg-assistenten, Paramaribo Internaat voor Indon. jongeren, Paramaribo Schol.nbouwprojekt Bosland, Suriname - KapM Diakonessenhuis, Paramaribo Uitbreiding jeugdcentrum. Paramaribo - Opvang centrum Chinese Bevolkingsgroep - Paramaribo Bejaardentehuis. Paramaribo Uitbreiding accom modatie jeugdzorg, Paramaribo. latijns-amerika excl suriname en curacao Medisch, agrarisch, sociaal en onderwijswerk in do Gran Chaco van Paraguay Tehuis voor verlaten kinderen Sao Pauk), Brazilië Bouw leslokalen Cascavel, Brazilië - Medisch werk in Zuid-West- Parana, Brazilië Bouw evangelistenschool West-Parana, Brazilië - Medisch Centrum Platanoa. Argentinië - Maatschappelijk werk van da kerken in Granada (Caraibisch gebied) Mobiele kliniek, Haïti. europa en u.s.a. Landbouwvoorlichtlngswerk in Portugal - Hulp aan kerken in Oost-Europa - Hulp aan landbouw- huishoudschool Kythera, Griekenland - Hulp aan maatschappelijk opbouwwerk, Riësi, Sicilië - Afbouw Protestants ziekenhuis Napels, Italië Maatschappelijk werk onder vluchtelingen. Frankrijk Mississipi Delta Pastoraat U.S.A. (hulp aan werklozen, medisch-sociale hulp). algemeen Reservefonds voor uitzsndina via Dersoneel nssr s w" 1 v> iwv v** w<>sw"ip pwouii.vi ontwikkelingslinden door Dienst over Grenzen - Programma-fonds Division for World Mission and Evangelism, Genèv. Interkerkelijk Trainings centrum voor Radio- en Televisie-specialisten - Noodfonds Ned. Zsndingvaad Uitbouw Stichtf Onderwij van va oionas Nea. zanaingvasa unoouw ning voor Evangelie, Wetenschap en Hoger erwijs in de ontwikkelingslanden Training vakbewegingskader (Afrika en Azië). is een aktie van de Nederlandse hervormde kerk de gereformeerde kerken in nederland de doopsgezinde broederschap de remonstrantse broederschap. de evangelisch-lutherse kerk de evangelische broedergemeente de unie van baptisten gemeenten de vrije evangelische gemeenten de oud-katholieke kerk de nederlandse protestantenbond het leger des heils. Deze kerken willen de uitvoering mogelijk maken van 140 plannen die de kerken overzee gemaakt hebben. De realisering van die plannen kost f21.000.000.-. De plannen zijn goed doordacht en het is zakelijk verantwoord ze uit te voeren. De mensen die dit zullen doen zijn reeds ter plaatse aanwezig. Er behoeft niet gewacht te worden. Onmiddellijk na ontvangst van het geld, begint het werk. De genoemde Nederlandse kerken stellen zich gezamenlijk èn ieder voor zich garant voor een juiste besteding van het geld. Leden van de bovengenoemde kerkelijke groeperingen krijgen een envelop thuisbezorgd met uitvoerige documentatie en met materiaal waarmee zij hun bijdrage kunnen toezeggen, contant betalen of overmaken. Op vrijdag 22 maart wordt door tienduizenden vrijwilligers over het gehsto land de reaktie op de aktie opgehaald. Bent u niet aangesloten bij een van deze kerkelijke groeperingen en wilt u toch meedoen, zend onderstaande bon dan in een open envelop met daarop 12 ets postzegel aan: KOM OVER DE BRUG, Keizersgracht 75, Amsterdam. U krijgt dan het nodige materiaal thuisgestuurd. Zend deze bon in op.n envelop met daarop 12 cte postzegel aan KOM OVER DE BRUG, KEIZERSGRACHT 75, AMSTERDAM-C. De aktie heeft mijn volle sympathie en ik wil graag helpen. Maar ik ben niet aangesloten bij een van de in de aktie KOM OVER DE BRUG samenwerkende kerkelijke groeperingen. Wilt u mij per post het documentatie- en betalings materiaal zenden? T.z.t. ontvang ik dan gaarne een gedetailleerd verslag van de opbrengst en de besteding van het geld. Z O PQ (Blokletters s.v.p.) 10

De Vallei | 1968 | | pagina 10