Kantongerecht Wageningen Meisje van revolverheld was bang voor wapens Gevecht met de ruimte in gemeentehuis Leersum Volière voor bejaarden „Rietvoorn" zette 350 kilo vis uit WAAR9^3n We heen? Veenendaalse brommer wel sneb maar niet goed Café als trouwzaal Bouw kost minstens vijf mille BON Arnhem Utrecht Reeds f 800 voor Maria en Marifé BURGERLIJKE STAND Ede RENSWOUDE MIST 10550 11079 No£ een laalste schaatsavond van O.T.S.G. Twee misdrijven opgehelderd Ander nummer TECHNISCHE DIENST IN SLAAPKAMER Café „Intiem" heeft nieuwe eigenaar „VEENENDAALSE VOGELVRIENDEN" NEMEN PRACHTIG INITIATIEF DE VALLEI BEST GLAD GELD u uw DE VALLEI Bel: Tribune ZATERDAG 9 MAART 1968 WAGENINGEN By de zaak tegen de Edese onderhoudsmonteur Anthonius L. V. ging het vrijdagmorgen op het Wageningse kantongerecht ietwat cryptisch toe. Hoofdmoot van de tenlastelegging tegen de 26-jarige Edenaar was het feit. dat hy in het bezit van vuurwapens was geweest. Dat was aan het licht gekomen toen Anthonius met een meisje uit rijden was gegaan en op het tochtje achter in zyn wagen revolvers en munitie had liggen. Het meisje had zich daardoor bedreigd gevoeld en had haar ontdekking bij de politie aangegevefi. Wat er zich verder had afgespeeld kwam tijdens de zitting niet aan 't licht, even min als de achtergronden. Op kantonrechter mr. A. C. van den Brands vraag of hij in het vervolg van plan was het meisje met rust te laten, beweerde Anthonius dat de zaak gunsti ger was dan geschetst werd, hij zei dit aan de hand van brieven te kunnen be wijzen. Veel gewicht legde de bewering niet in de schaal toen bleek dat de Edenaar de brieven niet naar Wagenin- VEENENDAAL Donderdagmorgen kreeg de heer H. W. Hannink de eer ste giro-overschrijving voor „Maria en Marifè", de twee dochtertjes van het vorige week omgekomen Spaanse echt paar. Vrijdagmiddag was voor dit doel bij de heer Hannink reeds f 800,bin nengekomen. Al het geld dat op de gi rorekening van de heer Hannink ge stort zal worden is bestemd voor de opvoeding van de twee meisjes. De Spaanse gastarbeiders in Veenendaal en de werknemers op de KVSW zullen waarschijnlijk genoeg bijeenbrengen om het vervoer van het echtpaar naar Spanje te bekostigen. De actie onder de werknemers van de KVSW had vrijdagmiddag reeds een bedrag bereikt van f 2079,50. Het begra fenisfonds op die fabriek bracht f 900, bijeen. Door gastarbeiders op de DS, SKF, Ritmeester en tijdens een kerk dienst werd f 598,47 bij eeengebracht, zo dat reeeds bijna f 3600,bijeen is voor het vervoer. De heer Hannink heeft enkele leuke reacties gehad. Een bejaarde bracht f 2,van zijn AOW. Een hem onbeken de bracht een bezoek aan zijn kantoor, informeerde naar het doel en telde f 500,neer. Bij een bezoek aan een bedrijf ontving de heer Hannink een envelop met f 30,In verscheidene plaatsen zijn acties onder gastarbeiders op gang gekomen, waarvan de resulta ten aan de heer Hannink overgemaakt worden. Voorlopig blijft zijn giroreke ning nog open. Het nummer is 608921, t.n.v. H. W. Hannink, Veenendaal. Op het strookje s.v.p. „Voor Maria en Marifè". Geboren: Hendrikje M., d.v. J. van Roekei en A. J. Buitenhuis; Francis- cus M„ z.v. C. F. Versteegen en L. Jacquemijns; Margaretha L., d.v. B. W. Hesselink en E. H. Steutel; Jan ChriStiaan, z.v. E. W. Bielderman en B. F. J. Schut; Gerrit J., z.v. M. Veld huizen en J. G. Borren; Hendrika G., d.v. J. G. Heiwegen en H. G. Wolven; Wouter, zv. N. van Doom en J. Walet; Marinus G., z.v. E. J. de Bondt en A. Tamminga; Maarten z.v. H. Natzijl en T. van Hal; Melis. z.v. J. J. van Hee- rikhuize en W. van de Vendel: Aalt J. R., z.v. D. van Loo en G. C. Koetsier; Pascal W. R., z. v. D. Hazeleger en M E. A. M. van Dijk; Gert J., z.v J van Boven en J Bos; Geertruida J., d.v. J. Hazeleger en G. Groeneveld; Willem - pje, d.v. J. van Veldhuizen en J. van Gent; Nelly, d.v. E. Elbertsen en J. van Veldhuisen; Willemina, d.v. H. Bleijen- berg en J. P. Heij; Olga D., d.v. H. W. Mohr en M. de Bie; Anthonia, d.v. W. C. van de Kuit en R. Ruiter; Marlies N. d.v. L. Sparreboom en E. L. Aarts- sen; Angelique H., d.v. A. Jansen en A. Davelaar; Hendrik, z.v. D. de Koning en G. C. van Doorn; Johannes, z.v. .R van Eek en G. J. van Beek; Enneke F., d.v. L. Verwoed en E. Hulshof; Hen drika, d.v. H. Kelderman en W. van Middendorp; Jannetje, d.v. E. J. Jan sen en G. Staphorst; Elizabeth M., d.v. C. M. Meijnhardt en J. van de Berkt; Everdina J., d.v. S. van den Brink en H. Prinsen; Adriana J., d.v. R. Bor- gers en A. J. Th. van Wakeren; Hans E. C., z.v. H. A. M. Postma en J. F M van den Hurk; Adriana G., d.v. H. Jansen en W. Brinkman; Hendrika, d.v. H. Gaasbeek en L. Barten. Ondertrouwd: Johan H. van Hars kamp en Jantje H. van der Weg; Evert Jacobsen en Rik je Kennis; Marinus A. A. Hietveld en Theodora H. Bos; Johan nes J. Keller en Martha S. G. Maatita. Getrouwd: P. de Visser en P. A. G. Kennis; J. van Beek en G. van Ginkel; P. J. L. Block en N. W. Birsak; A. C. A. E. Dietzel en H. A. Enter; J. W. Luijrink en G. H. Heiwegen; L. J van Beek en A Roelofsen; W. F. Werner en A. A. Noordijk. Overleden: Breunisje van Ginkel, 75 jr., geh. gew. m G. van Apeldoorn; Charlotte E. Abrahms, 61 jr., geh. gew. m J. A. Manusama; Bernhardus P. Voerman, 66 jr.; Elizabeth Boon 60 jr., e/v J. van Roekel. Jacobus Q. Dekker, 79 jr.; Hendrika E. Treffers, 85 jr., geh. gew. m T. Apon; Sara H. van Beek, 30 jr; e.v. H. J. van Hunnik Domingus J. Kaihatu, 68 jr.;cJohanna Krassenburg, 72 jr., e/v L. van der Molen. gen had meegenomen en hij ze dus niet als bewijsmateriaal kon overleg gen. Officier van justitie mr. J. J. van Oostveen noemde in zijn requisitoir het geheel waarin de zaak zich had afge speeld „een wonderlijke geschiedenis". „Op zijn minst eigenaardig", vond hij het, dat wanneer iemand met een vriendin uit rijden gaat, hij dan vuur wapens achter in zijn wagen heeft. Hij eiste tegen Anthonius een geld boete van f 100,- of tien dagen met in beslagneming van de drie revolvers en de munitie. De kantonrechter vond het ook een ernstige zaak en verhoogde de boete tot f 150,- subsidiair vijftien dagen. De twintigjarige Veenendaalse auto monteur Gerrit J. H. was enige tijd ge leden door de politie bekeurd omdat zijn bromfiets niet van de goede soort was en bovendien de remmen niet vol deden. De kantonrechter las uit het pro ces-verbaal dat de brommer was opge voerd en een snelheid kon bereiken van 62 kilometer per uur. Laconiek reageerde Gerrit: „Dat is best mogelijk". De rechter was inmid dels ook in het dossier van de Veenen- daler gedoken, waaruit hij las, dat het niet de eerste keer was, dat Gerrit een „brommerzonde" op zijn geweten had gehad. Ook in 1965 en het vorig jaar was hij al eens in conflict ge weest met de politie en de rechter con cludeerde dan ook: „Het geeft toch wel te denken". De automonteur had, zoals hij zei, de brommer twee of drie maanden ge leden voor de bekeuring gekocht van iemand uit Ede. Lang heeft hij er dan ook geen plezier van mogen hebben, want het vonnis tegen de Veenendaler luidde: een geldboete van totaal f 60,- of zes dagen, onttrekking van de brom fiets en een rijverbod voor de tijd van drie maanden, de officier had dezelfde straf geëist. Ook uit Veenendaal naar Wagenin gen gereisd was filiaalhouder Jan van E. (34), die in conflict was gekomen met de arbeidswet. Het was niet de eerste keer dat de filiaalhouder moei lijkheden had gehad met deze wet. Of ficier Van Oostveen zei in zijn re quisitoir, dat het ditmaal de derde keer was en dat, hoewel hij begrip had voor „de omstandigheden waarin verdachte verkeert" er economische ordening moet zijn. Ook zei de officier wel te weten dat mensen er niets tegen hebben wat lan ger te werken: „Ze doen het zelfs graag wanneer ze iets extra kunnen verdienen". Zijn eis was f 80,- subsidi air acht dagen, waarmee de kanton rechter zich kon verenigen. Honderdvijftig gulden boete en ont trekking van eeh paar banden was de straf voor de 21-jarige Veenendaalse chauffeur Albertus van H., die in de Beatrixlaan in Veenendaal zonder ver lichting en met gladde voorbanden had gereden. Verontschuldiging van de Veenehda- ler wat de lichten betreft: „Ik was net gaan ryden", en over de banden zei hij: „Dat wist ik niet". Vooral dat laat ste kon de rechter maar moeilijk be- VEENENDAAL De personenauto van de heer D. R. van de W., die Voor zijn woning aan de Boslaan geparkeerd stond werd gistermiddag licht be schadigd. Een bestelauto, die bestuurd werd door de heer J. D van W. uit Amersfoort, reed er. achteruit tegen aan. grijpen van iemand die van beroep chauffeur is. De Lunterse 22-jarige wagenmaker Rijk V. was bij de Maanderengweg wat al te hard de bocht omgegaan en hierbij tegen een boom gereden. Zijn wa gen werd geheel vernield. De rechter wilde van Albertus wel eens horen waarom hij te hard gereden had, waarop hij als antwoord te horen kreeg: „Het was een verzwakking van me". Ook voor Lunterse Rijk was het niet de eerste keer dat hij voor te snel rijden was bekeurd. Twee eerdere data waren er voor dit feit in zijn dossier te bespeuren. De eis luidde: f 100,- of tien dagen met een voorwaardelijk rijverbod van drié maanden met een proeftijd van twee jaar, waaraan de rechter zich conformeerde. De Renkumse koopman Dorus G. (19) had de auto. die hij voor f 500,- op de kop had getikt, niet verzekerd, zoals hij zei, omdat hij daar geen geld voor had. De officier toonde zich niet erg ge lukkig met de verontschuldiging en zei in zijn requisitoir dat er wel f 500,- was geweest om een soort vervoermiddel te kopen, maar geen geld voor de ver zekering. Zijn eis: f 150,- of vijftien da gen. Dorus: „Een beetje veel". Rech ter: „Dat had u maar iets eerder moe ten bedenken". Vonnis: f 150,- of vijf tien dagen. De Veenendaalse reiziger Dirk i/. (19) werd baldadigheid verweten omdat hij in zijn woonplaats zijn jas naar de feestverlichting had opgeworpen. Dirk verklaarde met zijn hand op de balie, dat dit helemaal niet de bedoeling was geweest en dat ze zo maar wat met de jassen hadden gesmeten. De agent die het proces-verbaal had opgesteld, gaf een wat andere lezing van het gebeu ren en verklaarde dat de jas wel dege lijk even aan een uitsteeksel van de versiering was blijvvn hangen. De fei ten leken de officier bewezen en hij eiste een geldboete van f 10,- subsi diair een dag, waarna de rechter het zelfde bedrag vonniste. Uit Wagehingen kwam mevrouw Cor nelia G.-van R. (21), die iemand op een bromfiets had laten rijden, waar het een en ander aan ontbrak. In het pro ces-verbaal stond over het voertuig ge schreven dat het een gevaar op de weg was. Mevrouw G. ontkehde iets van dat al geweten te hebben. Veel was er ver der om over te praten. De officier eis te in totaal f 20,- subsidiair twee dagen en onttrekikng van de bromfiets. De kantonrechter vonniste conform de eis. dagblad tot 17,30 uur van 17.30— 19.30 uur Zaterdags 16.30—17.30 KESTEREN De ijsclub OTSG uit Kesteren organiseert maandag 11 maart de derde en tevens laatste schaatsavond op de kunstijsbaan in De venter. Aan de vorige avond namen ruim 180 personen deel. Aangezien de kunstijsbaan zondag 17 maart wordt gesloten, heeft het bestuur van OTSG gemeend leden en belangstellende nog één maal in de gelegenheid te moeten stellen om van de schaatsvreugde te kunnen genieten. In verband met het te verwachten record aantal deelne mers aan de schaatsavond is het wen selijk dat men zich vroegtijdig opgeeft bij de heer H. v. d. Linden, Hogeweg 16c te Kesteren (tel. 08886-472). Het vertrek voor de schaatsavond vindt plaats om 18.30 uur vanaf café „De Kuip" te Kesteren. VEENENDAAL Door de Veenen daalse politie is G. van den H. uit Amerongen verhoord. Hij heeft be kend in Veenendaal een aantal zaken lieden te hebben opgelicht door te ko pen op een valse naam In Utrecht zijn aangehouden J. D. A. van H. en D. van -E. uit die plaats. Zij hebben een groot aan tal diefstallen van oud koper op hun ge weten. Ze bekenden ook van het terrein van de KVSW koper te hebben wegge haald. VEENENDAAL In de rubriek „Kijk op de kerk" stond gisteren een artikel over de actie „Kom over de brug". Hierin werd een telefoonnum mer genoemd van de heer Van Enge lenburg. Door een foute opgave van het actiecomité is het gemelde nummer onjuist. Het nummer moet zijn 10310. Het is bestemd voor opgave van mede werkers. LEERSUM De noodzaak om het gemeentehuis van Leersum uit te brei den begint steeds dringender te wor den. In de laatstgehouden begrotings- raad noemde burgemeester mevrouw mr. C. M. s' Jacob-des Bouvrie de ver wezenlijking van de derde fase van de uitbreiding zeer urgent. De begroting voor 1968 laat echter geen nieuwe ka- pitaalswerken toe. zodat waarschijnlijk dit jaar nog niet met de uitbreiding kon worden begonnen. Twee fasen van de uitbreiding zijn uitgevoerd. Onge veer twee jaar geleden kwam de se cretarie klaar en ook de ruimte voor de afdeling financiën voldoet aan alle eisen. De derde fase, het representatie ve gedeelte van het gemeentehuis, laat echter alles te wensen over. De burgemeesterskamer vervult vele functies en is veel te klein. Als bij een vergadering van burgemeester en wet houders drie mensen meer zijn betrok ken, moet de vergadering in de afde- lings-secretarie worden gehouden. Als een paartje in ondertrouw gaat en het is in de secretarie een beetje druk, dan moet de plechtigheid in de burgemees terskamer plaatsvinden. Niet minder schrijnend is het pro bleem van de technische dienst. Deze is op de zolder van het gemeentehuis ondergebracht. Een ruimte, die nooit voor deze functie is bedoeld. Vroeger was dit het woonhuis van het hoofd van de openbare lagere „Julianaschool" en later van de conciërge. De technische dienst is onder andere gehuisvest in een ex-slaapkamer. De ruimte is veel te klein. Hetzelfde geldt voor het archief. Ook dit bevindt zich op zolder. Het grootste deel kon er niet worden opgeborgen. Dat bevindt zich nu in het archief van de provincie Utrecht te Utrecht. Het deel, dat in Leersum te vinden is, staat bovendien bloot aan brandgevaar. De zolder is geheel van hout. Eén vonk en het hele archief kan worden afgeschre ven. Helemaal achter op de zolder is een klein, donker kamertje ingericht voor de adjunct-opzichter. van twee kleuterscholen in Leersum. De „Julianaschool" is hard aan verbe tering toe. Als het betreffende oude ge deelte van deze school verdwijnt, zal daarvoor waarschijnlijk een nieuwe vleugel in de plaats komen. Men wil de uitbreiding van het gemeentehuis zo eenvoudig en goedkoop mogelijk houden. Dat is ook gebeurd bij de ver wezenlijking van de eerste en tweede fase van de uitbreiding. Men is tevre den met het gemeentehuis, zoals dat in de toekomst gepland is. Er bestaan dan ook geen plannen om een geheel nieuw gemeentehuis te bouwen. Het huidige gebouw is ruim 100 jaar oud, maar in 1963 werd het geheel gerestau reerd. l y VEENENDAAL „Wij willen de bejaarden, die in de flats aan de Kerkcwyk komen wonen, helpen by de besteding van hun vrye tyd". Deze woorden zyn van de heer A. N. Diepeveen, secretaris van de „Veenendaalse Vogelvrienden", spre kend namens zyn mede-leden van het dagelijks bestuur, de heren G. A. Blanke- stein en J. J. de Bree. De „Vogelvrienden" willen die hulp laten bestaan uit de bouw van een grote volière in de naaste omgeviqg van de flats. Afhankelijk van de oppervlakte grond, die zal worden toegewezen, wil men een zo goed mogelijke outillage voor de kweek van vogels gaan bouwen voor de belangstellende bejaar den, die in de flats komen wonen. „Veel bejaarden gaan zich verve len", meent het bestuur van de Vogel vrienden .„Als enige ontspanning kent men kaarten, biljarten of tv-kijken. In de woningen is het meestal verboden en vaak ook onmogelijk dieren te hou den. Daarom willen wij een speciale ruimte bouwen, waarin het fokken van DVERTENT1E VINDT U HET BELANGRIJK TE WETEN. DAT ERGENS IN DE BUURT EEN VOORDELIGE AANBIEDING WORDT GEDAAN KIJK DAN IN DAGBLAD VOOR VEENENDAAL EN OMGEVING VUL ONDERSTAANDE BON IN GEBOREN: Melis, z.v. J. J. van Heerikhuizen en W. van de Vendel; Johannes z.v. D. Cozijnsen en C. van Voorthuizen. ONDERTROUWD: Marinus van Veller, 22 jr., en Dirkje Overeem, 20 jr.; Teunis Legemaat, 23 jr.. en Cornelia van Dijk, 23 jr., te Lang broek. WHIP opzenden in open enveloppe gefran keerd met 12 cent naar Prins Bern- hardlaan 28, Veenendaal. Naam Adres Woonplaats wenst zich te abonneren op de Vallei wenst een gratis proefabonnement Ik betaal f 3.90 per maand f 11.55 per kwartaal per kwit./giro Doorhalen wat niet gewenst wordt. vogels mogelijk is. Wij denken aan een grote buitenvolière en een nachtver blijf, voorzien van verwarming en stromend water. In het nachtverblijf moet ruimte zijn om de vogelsport in alle facetten te kunnen beoefenen. De „Vogelvrienden" zullen de bouw van het vogelverblijf op zich nemen. Ook zullen de leden van de vereniging voor de gevleugelde bewoners zorgen. Het is de bedoeling, dat de bejaarden de verzorging van de vogels en het on derhoud van de volière op zich nemen. Men hoopt het plan te kunnen verwe zenlijken zonder een al te grote greep in de kas te moeten doen. „Eventueel zullen we tijdens komende tentoonstel lingen verlotingen voor dit doel organi seren", zegt penningmeester De Bree. Men denkt dat de bouw van de voliè re, zonder de inrichting ongeveer f 5000,- zal vergen. Veel zal echter afhangen van de grond, die het bestuur van de Stichting Interkerkelijke Bejaardenzorg aan de „Vogelvrienden" ter beschik king kan stellen. „We moeten eerst we ten hoe en waar de grond ligt voor we definitieve bouwplannen kunnen opstel len. De inval van het daglicht is bij voorbeeld heel belangrijk bij de bouw van een volière" vertelt de heer Diepe veen. Het dagelijks bestuur van de „Vogel vrienden" heeft over de plannen con tact opgenomen met ds. A. Vroeginde- weij, voorzitter van de SIB. „Hij was direct enthousiast over onze plannen. Wij menen dan ook op de steun van het Stichtingsbestuur te kunnen rekenen. We hebben al steun van particulieren toegezegd gekregen voor materialen en we hopen dat er nog van meer kanten steun ontvangen zal worden. Behalve de volière willen we ook enkele banken in de omgeving van de volière plaatsen. VEENENDAAL De hengelsportver eniging „De Rietvoorn" heeft vrijdag 350 kg voorn uitgezet in het „Spinne- meer" en de „Grift". Alle vissen zijn bovenmaats en verwacht mag wordenè dat er komende zomer heel wat van te ruggevangen zullen worden. De vissen komen uit de Reeuwijkse plassen en zijn door een beroepsvisser uit Berg ambacht voor de Veenendaalse ver eniging gevangen. Om een indruk van de hoeveelheid te krijgen: in totaal zijn vrijdagmiddag zesentwintig grote teilen vol met vis in de Veenendaalse wateren vrijgelaten. Ook de bejaarden, die niet actief aan de kweek meewerken, moeten van de vogels kunnen genieten". De plannen van het bestuur van de „Vogelvrienden" gaan zij het dan vaag al veel verder dan de bouw en inrichting alleen: „We denken in de toekomst misschien te kunnen komen tot een kleine expositie van vogels, die door de bejaarden zijn gekweekt. Even tueel met een speciale keuring van hun vogels", aldus het dagelijks bestuur van de „Vogelvrienden". De garderobe van het gemeentehuis is in de keuken te vinden. De raadszaal in het café ,,'t Centrum", tegenover het gemeentehuis; dezelfde ruimte wordt gebruikt als trouwzaal. Een deel van de huidige, modern ingerichte secreta rie was vroeger de raadszaal. Toen men ongeveer vier jaar geleden met de verbouw en uitbreiding van de secreta rie begon, verhuisde, de röttd naar de café-zaal. Het is in de zaal tijdens de vergaderingen benauwd. De raadsle den en B. en W. hebben geen ruimte om hun papieren op te bergen en vaak moet het publiek teleurgesteld worden, omdat er geen plaats meer is op de publieke tribune, terwijl in Leersum al tijd veel belangstelling voor de raads vergaderingen bestaat. Om alle ruimtegebrek op te heffen, moet een aanzienlijke uitbreiding tot stand worden gebracht. Men wil in het gemeentehuis een ruimte vrijmaken voor een noodbestuurspost van de B.B. Direct achter het gemeentehuis bevindt zich de kleuterschool en de lagere „Ju lianaschool". Bij de uitbreiding zal de kleuterschool, met een deel van de la gere school moeten verdwijnen. Inmid dels heeft de raad besloten tot de bouw VEENENDAAL Gistermiddag om vier uur werd café „Intiem" in de Prins Bernhardlaan officieel heropend. Nadat de heer A. M. de Moor ongeveer twee jaar de zaak heeft geleid nam de heer B. Rijkhoff uit Assendelft gisteren het café over. De nieuwe eigenaar is acht jaar kelner geweest in zijn voor malige woonplaats. Aan het interieur van. café „Intiem" heeft hij niets ver anderd. Hij wil de zaak op dezelfde manier als de heer De Moor voortzet ten. Elke zaterdagavond zal er een band spelen. Het café heeft geen dans- vergunning en de heer Rijkhoof zal er ook geen aanvragen, omdat er volgens hem te weinig ruimte voor is. Gister avond speelden er „The Harlem Swin gers" uit Haarlem ter gelegenheid van de heropening. In mei krijgt de heer Rijkhoff volledige vergunning. „Ik hoop dat ik me net zo kan aanpassen aan Veenendaal als de heer De Moor dat heeft gedaan', zei hij. VEENENDAAL De Christelijke Bond van Plattelandsvrouwen komt donderdag 14 maart weer bijeen in de Korenbeurs. Ds. C. G. Vijzelaar zal dan spreken over „De opstanding". De avond begint om 19.30 uur. VEENENDAAL Heden, zaterdag BIOSCOOP LUXOR THEATER Veenendaal 19.30 u.: „Gentleman-Zwendelaar". Morgen, zondag BIOSCOOP LUXOR THEATER Veenendaal 15 u.: „Gentleman-Zwendelaar", en 19.30 u.: „Geheimagent voor H.A.R.M.". Zaterdag 9 maart STADSSCHOUWBURG 20 uur: Toneel groep Theater met „Eindeloze liefde". Zondag 10 maart THEATER AAN DE RIJN 20.30 uur: Toneelgroep Theater met „Hoogeëerd publiek". RIJNZAAL Gemeentemuseum 15 uur: Concert door Noor Rijlik, piano, Gunter Bellman, altviool en Ferenc Szabo, klarinet. Werken van Mozart, Bruch en Schouwman. Dinsdag 12 maart STADSSCHOUWBURG 20 uur: Toneel groep Studio met „Hoera Amerika". LEGERPLAATS THEATER, Oranjeka zerne, 20 uur: Nederlands Kameror kest o.l.v. David Zinmann. Werken van Mozart, Suk, Strawinsky en Tsjai- kovsky. DE COEHOORN 20 uur: VU-cursus Mu zikale ontmoetingen „Don Quichotte of klaar voor onder water". Woensdag 13 maart STADSSCHOUWBURG 20 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met „Interview". Donderdag 14 maart MUSIS SACRUM 20 uur: Het Gelders Orkest o.l.v. Francesco Mander, m,m,v, Krilovici, sopraan. Werken van Verdi en Wagner. Vrijdag 15 maart STADSSCHOUWBURG 20 uur: Toneel groep Theater met „Eindeloze liefde". MUSIS SACRUM 20 uur: „Arnhem. Jazz- Konsert no. 2" m.m.v. Quintet Dusco Goykowikh en het Stave Lacy Sixtet. Zaterdag 16 maart STADSSCHOUWBURG 20 uur: Het Na tionale Ballet met „Doornroosje". BIOSCOPEN Voorstellingen werk- en zondagen 14.30, 18.45 en 21 uur. REMBRANDT, Velperplein: „Bonnie en Clyde". PALACE, Bakkerstraat: „Sexy Gang". SASKIA, Looierstraat: „De huwelijks nacht". LUXOR, Willemsplein: „Django". Zater dag 9 maart 23.30 uur: „De naakte we reld"; zondag 10 maart 12 uur: „Lau rel en Hardy in wonderland". STUDIO-A, Lange Wal, alleen middag voorstellingen op maandag en dinsdag „Wacht tot het donker is". Zondag- en woensdagmiddag 14.30 uur: „Sjors van de Rebellenclub". WAGENINGEN Dinsdag, 12 maart Junushof, grote zaal 917 uur: Inspec tiedag Lager onderwijs. Woensdag, 13 maart Junushof, grote zaal 20.15 uur: Toneel groep Studio met „Kooien". BIOSCOOP Zaterdag en zondag 20 uur: „Flint vecht met vrouwen". Zondag 15 uur: „Der tien vechtende mannen". De burgemeesterskamer, die te klein is en voor allerlei doeleinden wordt gebruikt. Het archief, dat op zolder is onderge bracht, staat aan brandgevaar bloot. Zaterdag, 9 maart Stadsschouwburg, 20 uur: Nederlandse Comedie met „Het paard van de ko ning". Nicolaikerk, 19.30 uur: Orgelvesper. Muzevaltheater, 21 uur: Cabaret Hennie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis". Zondag, 10 maart Stadsschouwburg, 20 uur: Nederlandse Comedie met „De Vrek". Gebouw voor K. W., 20.15 uur: To neelgroep Centrum met „Gered". Maandag, 11 maart To- Gebouw voor K. W., 20.15 uur: neelgroep Centrum met „Gered". Neudeflat N9#20 uur: Concert elektroni sche muziek. Werken van Cross, Cia- maga, Gorter en Ponse. Woensdag, 13 maart Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Theater met „Eindeloze liefde".. Muzevaltheater. 20.30 uur: Cabaret Hes- sel van der Wal met „Land in zicht". Donderdag, 14 maart Stadsschouwburg, 20 uur: Nieuw Rotter dams Toneel met „De vogelvrienden". Gebouw voor K. W„ 20.15 uur: To neelgroep Studio met „Hoera Ameri ka". Vrydag, 15 maart Stadsschouwburg, 20 uur: Nederlands® Comedie met „De honger en de dorst". Muzevaltheater, 21 uur: Cabaret Henni® Oliemuller met „Lief zijn voor d« muis". Zaterdag, 16 maart Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Centrum met „Een dag uit de dood van verdomde Loewietje". Nicolaikerk, 19.30 uur: Orgelvesper. Muzevaltheater, 15 uur: Poppekastvoor- stelling voor kinderen v.a. 3 jaar „Jan Klaassen en de betoverde patates fri tes" en optreden goochelaar Pahajo. Muzevaltheater, 21 uur: Cabaret Hennie Oliemuller met „Lief zijn voor de BIOSCOPEN Voorstellingen werkdagen 14.30, 18.45 en 21 uur. Zondag 14.15, 16.30, 18.45 en 21 u. CAMERA: Oude Gracht 156: „The Inci dent". Zaterdag 23.15 uur: „Zazie dans le Métro". CITY: Voorstraat 89: „Arizona Colt". FILMAC, Vredenburg 29, doorlopend 10.0018.30 uur: Nieuws, „Dwars door Turkije", „Circus vaarwel" en 2 teken films. PALACE: Vredenburg 29, 18.45 en 21 u.: „Mini weekend". Zaterdag 23.30 uur: „De slag om het vrouwenfort". OLYMPIA: Amsterdamsestraatweg 350, middagvoorst, alleen op zo. en wo. Tot en met zo. „Texas across the river". Ma. tot wo. „De tijger smijt met dy namiet". REMBRANDT: Oude Gracht 73: „De dief van Parijs". Woensdag 13 maart kindermatinee 14.30 uur: „In de pe narie". SCALA: Potterstraat 16: „De Non". Zo. 10.30 uur: „De grote Caruso". STUDIO: Oude Gracht 154, voorstellin gen een kwartier later: „Le weekend". VREEBURG: Vredenburg 8a: „Avond zon voor een gangster". Zaterdag 23.15 uur: „De hel van Duinkerken".

De Vallei | 1968 | | pagina 3