Coaches Derksen en Middelink richten het oog op Mexico Sporttoto Prognose betaald voetbal Scholte en Wijnen maakten de 500 caramboles beiden in één beurt vol Ongewijzigde formule voor twintigste Tulpenrallye Sport op radio en televisie Leo Duyndam won etappe Parijs-Nice eerste Opnieuw remise Vreeswijk morgen opponent van titelkandidaat Candia Ploegen voor interlandwedstrijden ploeg Mogelijk tweede Nederlandse in Tour de France KNWU gaat jeugd van acht jaar opvangen Geselecteerden voor militair elftal tenen Duitsland Let op!'t is 2 voor lente Rath Doodeheefver CHI Indoor Brabant Elftallen voor morgen VOETBALPROGRAMMA AMBITIEUS PROGRAMMA OPGESTELD Minder eenvoudig Garrincha moet 90 dag en „zitten KILLY TWEEDE IN EERSTE MANCHE Nederlands kampioenschap libre Nijdam, Zoet en Bongers staakten de strijd Schaakinterland Nederland-West-Duitsland V, Veel uitvallers Rusland speelde gelijk Spannende streekderby in Opheusden Veenendaal-J.S.V. Opheusden-E.W.V. Afdeling Utrecht Duitse amateurs tegen Nederland Birma, India en Perzië trekken zich terug uit Olympisch voetbaltoernooi Tafeltennis ZATERDAG 9 MAART I96S AMSTERDAM De voorbereiding van onze amateur wielrenners is dit .jaar voornamelijk gericht op de Olym pische Spelen van Mexico. Baancoach Jan Derksen en wegcoach Joop Mid delink hebben het oog gericht op Mexi co en hebben een ambitieus program ma opgesteld om hun pupillen in de Mexicaanse hoofdstad op de erepodia te brengen. Joop Middelink gaat daarbij uit van een kernploeg van vijf man, die hem na de uittocht van de jaarwisseling is overgebleven van onze sterke ama- teurtop: Fedor den Hertog, René Pij nen, Joop Zoetemelk, Ger Harings en Leen de Groot. „De afgelopen winter maanden hete ik lange gesprekken met deze jongens gevoerd. Ik heb hun de raad gegeven zich in het voorseizoen te sparen en daarnaast hebben zij voor enkele klassiekers een startverbod ge kregen", aldus Middelink. Hij kent twee hoogtepunten dit jaar want ook de Ronde van de Toekomst (7-16 juni) is voor de Amsterdammer een topper, zeker nu hij zelf meegaat als ploegleider. Daarom zal Middelink de krachten van zijn jongens aftasten en bijslijpen in de Ronide van België (28 april - 5 mei) en Olympia's Toer (23 - 29 mei). Omdat zijn kern uiter aard te klein is (in de Tour de l'Ave- nir starten acht Nederlanders) zal Middelink de renners uit een tweede selectiegroep testen in de vijfdaagse Bordeaux San Sebastian (3 - 7 april) en de „Circuit des Mines", die eind april wordt gereden. Onmiddellijk na afloop van Olym pia's Toer zal de ploeg voor de Ronde van de Toekomst bekend worden ge maakt. Met die grote koers is de eerste etap pe tot Mexico achter de rug. Wie naar de Spelen gaan zal echter pas bekend zijn na de nationale kampioenschap pen op 27 juli. De geselecteerden zul len vlak voor hun vertrek naar Mexico nog deelnemen aan de Ronde van Po len, die van 5 tot 15 september op de wielerkalender prijkt. Minder eenvoudig staan de zaken voor Jan Derksen. „De grote moeilijk heid voor mij is altijd, dat de jongens liever de weg opgaan omdat daar be tere prijzen te winnen zijn dan op de baan". Derksen's „voorlopigen" zijn: Klaas Balk, Wim Koopman, Leijn Loeveseijn, Jan Janssen. Bram Breur, Frans van de Ruit, Marcel Pennings en Albert van Midden. Graag zou hij ook Fedor den Hertog in zijn formatie opnemen maar „die zal wel op de weg ingezet worden", aldus een spijtige Derksen. Een andere moeilijkheid is, dat de baan van het Olympisch Stadion door de interland Nederland - Schotland op 30 mei pas op de tiende juni ter be schikking van de baanrenners zal ko men. Daarom zal er eind maart al zachtjes worden begonnen op de baan van Alkmaar, terwijl men half mei naar Utrecht verhuist. De kandidaten van Derksen zullen in tal van wedstrijden uitkomen. Op 1 en 4 mei rijden zij in Keulen en Han nover landen wedstrijden tegen West- Duitsland, van 8 tot 18 juni gaat een ploeg naar de Sovjet-Unie, waar dan ook de sterren van Frankrijk, Italië, West- en Oost-Duitsland 'aan de start komen. De Sovjetrijders brengen hun tegenbezoek van 20 tot 30 juni aan ons land en starten dan in Amsterdam, Utrecht, Nijmegen, Apeldoorn, Hilver sum en Alkmaar. Onze geselecteerden gaan vervolgens van 3 tot 8 juli naar Boekarest, waar wederom de beste Europese amateurs in de baan komen. Op 2 september zullen de dan inmiddels gekozen „Mexicogangers" in het Olympisch Stadion hun voorbereiding op vader landse bodem afsluiten. Want omdat dan de wielerbanen hier te lande slui ten of volgebouwd worden met tribunes voor de voetbalaanhangers, zullen Derksen en zijn ploeg de laatste drie weken voor het vertrek naar Mexico hun heil op Belgische of Duitse banen moeten zoeken. DEN HAAG Voor de komende twee weken staan tafeltennisinterland- wedstrijden tegen West-Duitsland en België op het programma. De ploeg, die op 13 maart in Heer len tegen West-Duitsland uitkomt is als volgt samengesteld: Frans Schoofs (Nedlloyd, Amsterdam), Bert van der Helm (Scylla, Leiden) en Mieke ten Broek (H.O.C., Hilversum). In het he ren dubbelspel is Bert Schoofs (Ned lloyd, Amsterdam) de partner van Bert van der Helm. De Duitse ploeg bestaat uit Agnes Simon uit Duisburg, Eber- nard Schöler uit Dusseldorp en Klaus Solka uit Essen. Op 22 maart speelt het Nederlandse damesteam in Vught (en niet op 15 maart in Cuyk zoals abusievelijk in een eerder bericht gemeld) tegen Bel gië. Voor dit treffen zal een keuze worden gemaakt uit de vier speelsters, die de Nederlandse kleuren op de Eu ropese kampioenschappen van 17-24 april in Lyon zullen verdedigen. De speelsters zijn: Mieke ten Broek (HOC, Hilversum), Mary van Ruiten (De Treffers, Roelofarendsveen), Veroni- que van der Laan en Ellen Klatt (bei den Salamanders, den Haag). Een dag later treedt in Cuyk een he renteam aan tegen België. Het zijn Bert van der Helm (Scylla, Leiden), Karei Deken en Frans Schoofs (beiden Nedlloyd, Amsterdam). Hun tegenstan ders zijn: Norbert van der Walle, Mau rice Cornil en Franz Lanckman. Reser ve is Alex Rosmarin. DEN HAAG De cijfers voor sport toto no 35 van het afgelopen weekeinde luidden: Aantal deelnemers: 622.161; bruto in leg: 861.347,40 gulden; prijzenbedrag: 282.245 gld. plus derde prijs van toto 34 (41.008,95 gld) is totaal 325.253,95 gld. Eerste prijs: 156.334,74 gld, geen mel dingen. Tweederde van deze prijs werd naar de tweede en eenderde naar de derde prijs overgeheveld. Tweede prijs totaal: 189.496,67, vier meldingen. Bruto 47.374 gld. Derde prijs totaal: 135.757,28, dertien meldin gen. Bruto 10.443 gld. JOOP MIDDELINK twee hoogtepunten Jan Derksen: „De jongens gaan liever de weg op AMSTERDAM „De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat Nederland met twee ploegen zal kunnen deelnemen, aan de komende Ronde van Frankrijk," aldus een woordvoerder van de Konin klijke Nederlandse Wielren Unie op een onlangs in Amsterdam gehouden pers conferentie. Hij vertelde, dat Tour-or ganisator Felix Levitan enkele dagen geleden telefonisch heeft gereageerd op het verzoek van de KNWU, om met een tweede ploeg, bestaande uit jonge veelbelovende renners in het evene ment te mogen uitkomen; Wat Levitan heeft gezegd, kan hij niet meedelen. „Wij zullen daarover eerst in een ver gadering met de sponsors spreken". AMSTERDAM Het hoofdbestuur van de KNWU zal aan de komende jaarvergadering, die begin april wordt gehouden, een voorstel voorleggen om de jeugd van acht jaar af op te van gen. „De wielrennerij zal. wil zij de jeugd binden, aan moeten sluiten bij het feit, dat op die leeftijd jongens al diverse takken van sport georganiseerd kunnen beoefenen", aldus een toelich ting op het voorstel. Het ligt in de bedoeling de opleiding en training van deze jongeren geheel in handen van de wielerclubs te leggen. Die clubs zullen dan bepaalde regels in acht moeten nemen; zo zullen de jon gens tot en met hun twaalfde jaar al leen in korte clubritten piogen uitko men. De ouderen zullen ook in open wedstrijden op invitatie mogen starten, maar de afstand mag niet groter zijn dan tien kilometer, ook het verzet is dan maximaal geregeld. EREDIVISIE 0 Go AheadFortuna '54 1 0 Sparta—DWS 1 0 AjaxFeyenoord 3 EERSTE DIVISIE 0 Heracles—SW 1 Blauw Wit—FC WV 1 0 Eindhoven—HVC 3 0 FC Den BoschElinkwijk 1 BEKERWEDSTRIJDEN 0 Volendam—ZFC 1 0 Willem II—NO AD 1 0 Roda JCLimburgia 3 0 DOS—Velox 1 0 ADOHolland Sport 1 Toegevoegd: 0 HannoverBorussia Mönchen Gladbach 2 AlemanniaEintracht Braunschweig 3 Werder BremenFC Köln 2 De wedstrijden met 0 ervoor gelden voor de toto van deze week; die met ervoor zijn reserve-ontmoetingen. RIO DE JANEIRO De Braziliaan se voetballer Garrincha is vrijdag door een gerechtshof in Rio de Janeiro tot een gevangenisstraf van negentig da gen veroordeeld. Garrincha, die niet voor de balie verscheen, werd ten laste gelegd, dat hij sinds een maand geen huishoudgeld meer had betaald aan zijn van hem gescheiden levende vrouw en acht kinderen. Garrincha liet weten, dat hij op het ogenblik onmogelijk het bedrag van ruim 3.000 gulden kan betalen omdat hij werk loos zou zijn. Garrincha is al verscheidene keren voor hetzelfde feit met de justitie in aanraking geweest, maar hij kon steeds onder een gevangenisstraf uit komen door achterstallige betalingen alsnog te doen. MERIBEL. De Fransman Jean-Claude Killy, in Grenoble driemaal winnaar van het Olympisch goud. is vrijdag in Meribel in de eerste manche van de reuzeslalom verslagen door zijn landgenoot Georges Maduit Killy. die eerst donderdagavond, wegens de moeilijkheden rond zijn ama- teurstatus, hoorde dat hij in Meribel mocht starten, maakte echter tijdens zijn eerste optreden na de Winterspelen geenszins de indruk door de verwikkelingen aan vorm te hebben ingeboet. De uitslag van de eerste manche luidde 1. Maduit (Fr.) 1.22.05; 2. Killy (Fr. 1.22.94; 3. Perillat (Fr.) 1.23.56; 4. Frei (Zwitscrl.) 1.24.53; 5. Peschtl (Oost.) 1.25.36. GOIRLE Vrijdagmiddag is in Goir- le de stryd om het Nederlands biljart kampioenschap ereklasse libre voortge zet met de partijen uit de derde ronde. Henk Scholte en Tini Wijnen evenaar den in de laatste partijen uit deze ron de het Nederlands record door in één beurt 500 caramboles te stoten. Scholte heeft deze prestatie reeds meermalen verricht; voor Wijnen was het echter de eerste keer dat hij in een officieel kam pioenschap de 500 in één beurt maakte. Beide biljarters, in het kaderspel gro te rivalen van elkaar, staan nu ook in het libre eikaars mannetje. Zij speelden hun partijen tegelijkertijd. Het was een gescheiden prestigeslag, die Scholte in tijd leek te gaan winnen. Hij speelde moeiteloos zijn caramboles bij elkaar. In zes minuten tijd scoorde hij 100 pun ten. Op de andere tafel vocht Wijnen te gen zichzelf. Bij hem ging het niet be paald van een leien dakje, althans in het begin niet. Maar toen de ballen een maal in de goede positie lagen stevende ook hij regelrecht op de finish af. TINI WIJNEN eerste keer DEN HAAG De opzet van de twintigste internationale Tulpenrallye, die van maandag 22 tot en met donderdag 25 april a.s. wordt gehouden, zal vrijwel gelijk zijn aan die van de sterrit van de RAC-West van 1967. Opnieuw wordt het klassement opgemaakt volgens het z.g. „scratch-systeem", wat inhoudt dat de equipe, die de klassementsproeven in de kortste tijd aflegt en de geringste tijdsoverschrijding heeft in de speciale etappe winnaar van de wedstrijd wordt, die telt voor het Euro pees rallykampioenschap. Wederom is Annecy, ten zuiden van Genève gelegen, keerpunt in de 3550 kilometer lange route, die volgens de traditie in Noordwijk aan Zee begint. Uitslagen: Ligthart (Alkmaar) Scholte (Mierlohout) Stokkers (Boekelo) Wijnen (Oss) Van Hinthum (Oss) Rijvers (Den Haag) 108 500 85 500 108 108 500 500 85 85 500 500 De eerste deelnemer start maandag morgen om half acht. De rijders, die in Annecy langer dan een etmaal in ac tie zijn geweest en in de Vogezen een langdurige proeve van bekwaamheid hebben moeten afleggen, krijgen daar een rust van tien uur. In de nachtelijke uren zal daarna dat is althans de verwachting van wedstrijdleider Piet Nortier in de Franse Alpen het klas sement worden gevormd. Woensdag morgen vroeg wordt in Rumilly de da geraad afgewacht om te voorkomen dat een deel van de rijders een- proef in het duister rijdt en anderen bij dag licht. In de nacht van woensdag op donder dag neemt de karavaan opnieuw bezit van de Vogezen. De deelnemers, die op de vlasakkers bij Soesterberg hun laat ste proef moeten afleggen, worden van af tien uur in de morgen terug ver wacht in Noordwijk aan Zee, waar ho tel Huis ter Duin ook dit jaar hoofd kwartier is van Piet Nortiers organisa tie. In het NTS-Sportprogramma, dat zondag van 19.30 tpt 20.25 uur op Neder land 1 wordt uitgezonden, wordt onder voorbehoud van wijzigingen aandacht besteed aan: Het Internationaal Concours-hippique in de Brabant-hallen in Den Bosch, met name het Internationaal Puissance Springen; De nationale biljartkampioenschap pen ereklasse libre in Goirle; De derde etappe van de wielerwed strijd Parijs-Nice; De nationale indoor-atletiekkampioen- schappen in Leeuwarden; De schaatswedstrijden in Inzeil in Duitsland (revanches van de wereld kampioenschappen). In het NRU-sportprogramma „Langs de lijn zal op zondag (14.30-17.00 uur via Hilversum I en 18.05-18.30 uur via Hilversum II) veel aandacht worden ge schonken aan de wedstrijd Ajax-Feyen- oord (verslaggever: Theo Koomen), Van deze ontmoeting zal de NRU te vens een integrale en rechtstreekse uit zending (per lijnverbinding) verzorgen voor de Curagaose omroep CUROM, die aldaar vanaf 9.00 uur plaatselijke tijd wordt uitgezonden (verslaggever Dick van Rijn). Voorts in „Langs de lijn" de voet balwedstrijd FC Den Bosch-Elinkwijk; de zaalhandbalinterland voor dames Nederland-Zuid-Slavië in Heerlen; de hockeywedstrijd Venlo-EMHC in Venlo; het internationaal concours hippique In- door Brabant in Den Bosch; de paarden- courses in Hilversum; overzichten en uitslagen van amateurvoetbal, hockey en korfbal. DEN HAAG Voor het Nederlandse militaire elftal, dat volgende week woensdag in Nijmegen tegen West- Duitsland in het veld komt, zijn zestien spelers geselecteerd, waaruit voor het begin van de wedstrijd het elftal wordt geformeerd. De wedstrijd wordt ge speeld in de voorronden van het inter nationale militaire voetbalkampioen schap. De return is op 27 maart in Marburg De zestien spelers zijn: Van Beveren (Sparta), Van Straaten (FC Den Bosch), Achterberg (FC Twente), Hulshoff (Ajax), Graaumans (NAC), Mellaart (NEC), Van Essen (Telstar), Kunst (Haarlem), Renswouw (DOS), Rijnders (NAC), Klijnjan (DFC), Jur- ring (FC Twente), Stapper (Heracles), v d Kuylen (PSV), Rensenbrink (DWS) en Geurten (MW) Voor het Duitse team werden vijftien spelers aanwezig, nl. Müller, Rynio, Blome, Schamlz, Dorre, Pflüge, Bella, Jung, Neuberger, Schöll, Wagener, Wittkamp, Erler, Hoffmann en Gerst- l ner. BLOIS Twee jonge Nederlandse beroepsrenners, Leo Duyndam en Har ry Steevens, hebben vrijdag in de eer ste etappe van de wegwedstrijd Parijs- Nice onverwachte sucessen behaald. Op de kleine betonnen wielerbaan in Blois, het eindpunt van de 185 km lan ge rit, die in Athis-Mons was gestart, ging Duyndam, met zijn twintig jaar de jongste renner uit het veld, als eerste over de streep. Vlak achter hem finish te de blonde Harry Steevens als derde met een voorsprong van elf seconden op Eddy Merckx en Grosskost, voldoen de om de achterstand, donderdag op de „mini-tydrit" opgelopen, weg te werken en de eerste plaats in het algemeen klassement voor zich op te eisen. Kort voor Blois was ondanks de vele ontsnappingspogingen de grote groep renners bijna de gehele race ge steund door een sterke wind in de rug nog bijeen, tot een vijftal ren ners wegsprong en een kleine voor sprong nam. Duyndam kwam van dit groepje als vijfde en laatste de beton nen baan op, maar op de eindstreep had de jonge Westlander de Engels man Wright, Harry Steevens, de Duit ser Wolfshohl en de Belg Van Schil ach ter zich gelaten. De route wijkt slechts in details af van het traject, dat vorig jaar moest worden afgelegd. Om organisatoriscche redenen moesten de Luxemburgse we gen worden vermeden. Voorts is de slotproef op Zandvoort gevallen. Daar door wordt voorkomen dat de „cou reurs" in de slotfase van de rit ook nog hun deel kregen in de verkeersdrukte op de smalle wegen bij Hoofddorp en Aalsmeer. Het enige belangrijke verschil met de opzet van vorig jaar is dat bij de jubileum-Tulpenrallye het accent ster ker is gelegd op de speciale etappes, die met een hoger gemiddelde moeten worden afgelegd. Zelfs enkele vaste klassementsproeven zijn omgezet in etappes, die met een hoger gemiddelde moeten worden afgelegd. Zelfs enkele vaste klassementsproeven zijn omgezet in etappes. Daardoor hopen de organi satoren te bereiken dat de fabrieksrij- ders met hun zeer snelle wagens minder sterk uitlopen op de amateurs. Voor 22 klassementsproeven en speciale etap pes met een totale lengte van 157,3 ki lometer zijn bij de autoriteiten vergun ningen aangevraagd. DEN HAAG De traditionele schaakwedstrijd Nederland West- Duitsland wordt ditmaal zaterdag 16 en zondag 17 maart in Hengelo gehou den. In het Nedelandse tiental zijn op genomen de Nederlandse kampioene mevr. Corry Vreeken-Bouwman en de Nederlandse jeugdkampioen Jan Tim man. De ploeg bestaat verder uit Jan Hein Donner, Hans Ree, Hans Bouw meester, Kick Langeweg, Frans Kuy- pers, Lodewijk Prins, Theo van Schel- tinga en Carlo van der Berg. Het Duitse tiental bestaat uit Un- zicker, Darga, Pfleger, Besser. Hecht, Tröger, Eising, Gerusel, mej. A. Sor- ger en Hübner. 500 6 158 463 16 190 Beekman (Amsterdam) 344 11 242 Jacobs (Amsterdam) 500 11 371 31.25 30.86 31.27 45.45 EERSEL De negende en voorlaat ste partij van de schaaktweekamp tus sen de Nederlandse grootmeester Don ner en de Zuidslaviër Gligoric, die in Eersel wordt gespeeld, is vrijdag na 18 zetten in remise geëindigd. De stand is nu 6-3 in het voordeel van de Zuid- slavische grootmeester. Donner koos met zwart het aangeno men dame-gambiet, een speelwijze, die in deze tweekamp nog ndet was voorge komen. Gligoric bleef echter ook in de ze partij trouw aan zijn taktiek: spelen op initiatief zonder risico te nemen. De Zuidslaviër kreeg een stand, die door Bronstein enkele malen tot winst is ge voerd, maar Jan-Hein Donner was waakzaam. ADVERTENTIE 'lil ll\\\ Nog 2 weken. Dan begint het lieve leventje weer. 't Kwetteren en twin- keleren. 't Uitbotten en bloeien. Dan is 't lentel Wat doet Nü de winter wegsturen! Uit uw huis ban nen! Met stralend nieuw behang in fixa-color kwaliteit. Van Rath Doodeheefver. Uw vakman heeft de nieuwe R &D-Staalboeken 1968 al klaarliggen. Bekijk 't. Kies het behang van uw stoutste lente dromen. Dan bent u straks 't voor- jaör vóór als 't komt. En komen doet het! ontwerpers en fabrikanten van behang LEO DUYNDAM opmerkelijke prestatie LEON Het Russische voetbalelftal heeft donderdag in Leon (Mexico) voor 30.000 toeschouwers gelijk gespeeld met 11 tegen het Mexicaanse Olympische elftal. In de derde minuut van de twee de helft gaf Bisjevetz Rusland de lei ding. Hernandez bracht 27 minuten la ter de stand in evenwicht. Rusland speelt morgen tegen de nationale for matie van Mexico. Niet voor alle Nederlanders verliep de eerste etappe echter even succesvol. Henk Nijdam, die donderdag tijdens de tijdrit was gevallen, moest reeds kort na het begin de strijd staken en onder de 17 renners, die Nijdam volgden, be vonden zich nog twee Nederlanders; Bart Zoet en Gert Bongers. Teleurstel lend was ook het prof-optreden van de Brit Graham Webb, vorig jaar wereld kampioen op de weg bij de amateurs. De Brit staakte de strijd reeds kort na de start. De uitslag luidde: 1. Duyndam 4.01.01; 2. Wright (GB); 3. Steevens; 4. Wolfshohl (W.Dld.); 5. Van Schil (Belg.), allen z. t. als Duyndam; 6. Monty (Belg.) 4.01.12; 7. Seis (Belg.); 8. Reybroeck (Belg.); 9. Merckx (Belg.); 10. Van Swevelt (Belg.), allen z. t. als Seis. Het grote peloton volgde eveneens in dezelfde tijd als Seis. De plaatsingen van de overige Neder landers in de eerste etappe waren: 12. Koster, 13. Wagtmans, 15. Zoontjes, 17. Janssen, 19. iVanen, 22. Dolman, 24 ex aequo: Karstens, Van der Vleuten en De Roo, allen z.t. als Seis. Het algemeen klassement na de tijd rit van donderdag en de eerste etappe luidt: 1. Steevens 4.06,16; 2. ex aequo: Merckx (Belg.) en Grosskost (Fr.) 4.06,18; 4. ex aequo: Van der Vleuten en Anquetil (Fr.) 4.06,23; 6. ex aequo: Poulidor (Fr.) en Claude Guyot (Fr.) 4.06,25; 8. Duyndam 4.06,26; 9. ex aequo: Wolfhohl (W.Dld.) en Bracke (Belg.) 4.06,26; 13. ex aequo: o.a. Zoontjes, Schuuring, Vianen en Kar stens 4.06,33; 22. ex aequo: o.a. Wagt mans 4.06,35; 25 ex aequo: o.a. Ha rings 4.06,36; 29. ex, aequo: o.a. Sche pers en Janssen 4.06,38; 43 Otten- bros: 4.06,43; 44. ex aequo: o.a. Kosten en De Roo 4.06,44; 90. Dolman 4.06,48. VEENENDAAL Koploper Candia '66 heeft in de vierde klasse H.-West zijn voorsprong op Fortitudo vergroot met een punt, ondanks het feit, dat de Rhene- naren vorige week JSV een geiyk spel moesten toestaan. De Culemborgse con current verloor thuis namelyk van De Meern met 14. Morgen moeten de Candianen by Vreeswyk op bezoek, dat na een zwakke start de laattte wedstryden sterk is geklommen. De thuisclub heeft echter nog een ach terstand van tien punten op Candia. Voor het treffen van morgen zyn de Rhenen- se gasten favoriet en Vreeswyk zal moeten ondervinden, dat de pupillen van trai ner Te Kulve nog wel degelyk doelbewust op het kampioenschap in deze afdeling af gaan. Veenendaal heeft vorige week in Bun- nik tegen E.M.S. een puntje bemach tigd. De Geel-Blauwen hebben al een achterstand van tien punten op de rang lijstaanvoerder en zij zullen hoogst waarschijnlijk genoegen moeten nemen met een vierde of vijfde plaats op de ranglijst, aan het eind van de competi tie. De Veenendalers krijgen morgen J.S.V. uit Jutphaas op bezoek, de ploeg, die Candia het afgelopen weekend een gelijk spel wist af te dwingen. Wanneer de voorhoede van de thuisclub in een produktieve bui is, ligt een bescheiden overwinning in het verschiet. Anders nemen de gasten minstens de halve winst mee naar huis. In de vierde klasse F. Oost, staat mor gen een zeer belangrijk duel op het pro gramma, namelijk de streek-derby tus sen de twee grote degradatie-kandida ten in deze afdeling, Opheusden en E.W.V. uit Eek en Wiel. Beide ploegen hebben uit hun veertien wedstrijden slechts zeven punten vergaard en de verliezer van het duel is vrijwel zeker van een afdaling naar de onderafde ling. Het zal zonder twijfel een zeer spannende, doch nerveuze strijd wor den in Opheusden. Een prognose is geen sinecure, maar wij houden het op een kleine overwinning voor de thuisclub, ondanks het feit. dat Opheusden vorige week tegen het zwakke A.V.W. uit Arn hem hevig teleur heeft gesteld (24). In de eerste klasse B van de afdeling Utrecht, komt het Amerongse DVSA niet binnen de lijnen. De vorig jaar gede gradeerde vierdeklasser zal wel zeer benieuwd zijn naar de uitslagen van de wedstrijden. De Meeuwen tegen Utrechtse Boys en Patria Soester berg, want DVSA is nog niet geheel vrij van degradatiezorgen. Het Veenendaalse R.K. Unitas verloor vorige week op het Panhuis van St. Maarten en moet morgen alweer tegen deze opponent aantreden in een uit wedstrijd. Onverbiddelijk gaan de Veenendalers weer ten onder in Utrecht. Scherpenzeel nog steeds ongesla gen koploper moet in Eist bij Oran je Wit op bezoek, nadat het vorige week de Elster formatie in Scherpenzeel reeds met 20 heeft verslagen. De Scherpenzelers, zijn ook in deze match favoriet. Het Leersumse H.D.S. uitkomende in de derde klasse B heeft een vrije dag van de KNVlt. Janus Jacobs en Lambert van Hin thum handhaafden zich ook vrijdag avond. Bij eventuele misstappen van de koplopers Wijnen en Scholte staan zij klaar om de leidende positie van de „meesters" over te nemen. Zij boekten beiden hun derde zege. Jacobs wees Stokkers in twee tijdrovende beurten van gedegen spel terug via series van 287 en 213 caramboles. Van Hinthum haalde tegen Ligthart in de tiende beurt fors uit met 255 punten, die de Ossenaar niet alleen de zege bracht (500-69), maar ook weer boven de degradatiegrens in algemeen moyenne (41.65) tilde. Uitslag: Ligthart Van Hinthum Stokkers Jacobs 69 10 50 6.90 500 10 255 50.00 7 2 5 7 7(1 500 2 287 250!00 DUISBURG' Het Westduitse ama teurelftal, dat woensdag in Nijmegen Nederland ontmoet in het Goffertsta- dion, bestaat uit: doel: Schulte (Wattenscheiid '09); ach ter Zore en Ahmann (Lühner SV), Lam- bertin (Frechen '20) en Mietz (Watten scheid '09); midden: Hermes (Fa Köln) en Bauerkamper (Schwarz Weiss Es sen); voor: Giegeling (SSV Velbert), Bergfelder en Alger (FC Köln) en Cre- mer (Bonner SV). Als wisselspelers en reserves zijn aangewezen: Kleff (VFL Schwerte), Jonscher (SSV Velbert), Habermann (Eintracht Duisburg), Habisch (Ale mannia Aachen) en Lindackers (Rheyd- ter SV). KUALA LUMPUR De voorzitter van de Aziatische voetbalbond Koe Ewo Teik, heeft vrijdag in Kuala Lumpur be kend gemaakt dat India, Birma en Per zië zich teruggetrokken hebben uit groep 12 van het Olympische kwalifi catietoernooi voetbal. De wedstrijden voor groep 12 worden van 17 maart af in Tel Aviv gespeeld. Er zijn nu nog twee deelnemende landen, Israël en Ceylon. Het vijfde ingeschreven land, Noord-Korea, liet donderdag weten niet op de Olympische Spelen in Mexico t« zullen uitkomen. DEN BOSCH Het international» concours hippique Indoor Brabant is vrijdagmiddag in de Veemarkthallen in Den Bosch begonnen met een spring concours nationaal voor de landelijk® ruiters. De uitslag van dit eerste on derdeel, om de Prijs van de Land bouw (parcours 310 metèr, 9 hindernis sen, 12 sprongen), is na twee manche® en een barrage: 1. H. B. IJland (Dene kamp) met Jump 0 str. pnt. - 27,2 sec.; 2. F. van Herten (Grathem) met Loc MO 0 - 28,4; 3. J. ter Halle (Almelo) met Calypso 0 - 29,4. H. Aerts (Blit- terswijk) met Trace 0 - 30.7. Het concours hippique is vrijdag avond voortgezet met een springcon cours M. A. nationaal tabel A. Het par cours had een lengte van 315 metef, telde 12 hindernissen (maximale hoogt® 1.30 meter) en 14 sprongen. De toege stane tijd was 54 seconden. De uitslag luidde: 1. H. Wouters van den Oudenweyer (Nw.-Loosdrecht) met Helena II, 0 str. pnt. - 44,8 sec.; 2. S. M. Pruikemaker (Wassenaar) met Atilla, 0 - 45,5; 3. G. Maathuis (Gees teren) met Germaan, 0,75 - 54,2; 4. H. Wouters van den Oudenwyer met Ra- meau, 4 - 43,8; 5. L. Huet (Wassenaar) met Medrano, 4 - 44,1; 6. P. Bakker (Ermelo) met Pasquino, 4 - 44,6. Veenendaal (thuis) J.S.V. Doel: Blankespoor; achter: T. Lansing, W. Gerritsen, H. v. d. Bovenkamp, D. v. Dijk; midden: C. Gerritsen, J. Henzeni voor: H. Imbosch, G. Heikamp, R. Ha- vinga, J. Sukkel. Candia '66 (uit)Vreeswyk Doel: M. Kok; achter: H. Evers, J. P. v. Beek, D. van Baal, H. v. Walsem; mid den: C. Knechting, J. Mol; voor: C. van Esterik, G. van Veenendaal, J. van d® Pol, J. ten Braak. Opheusden (thuis)E.W.V. Doel: Van Eldik; achter: H. Huibers, M. Broekhuizen; midden: H. van Brink, G. Barten, A. Geurts; voor. Siahaja, H. Winkelman, A. Arends, A. Huibers, W. Huibers. R.-K. Unitas (uit)—St.-Maarten Doel: P. Brekelmans; achter: v. d. Beek, Mering, Romijn, Hoessen; midden: Ojik, Meulenbroek; voor: Harmsen, Nuyten, Mollemans, Martina. Scherpenzeel (uit)Oranje Wit Geen opstelling doorgekregen. Oranje Wit (thuis)Scherpenzeel Doel: Hayskh; achter: J. Hayskh, H. de Vries, C. van Dam; midden: W. Bosch, T. Drost; voor: K. van Burken, Leo Ha- ge, St. van Veenendaal, B. Bosman, H. C. Bos. 4e klasse H-West: Fortitudo—E.M.S. Zwaluwen VooruitS.V.F. VeenendaalJ.S.V. K.D.S.—Midlandia De MeernUtrecht VreeswijkCandia '66 4e klasse F-Oost: Opheusden—E.W.V. Hertog HendrikExcelsior AFDELING UTRECHT le klasse B: PatriaSoesterberg De MeeuwenUtrechtse Boy® Brederode'sV.S.K. D.W.S.V.—Hoogland 2e klasse B: 4 St. MaartenR.-K. Unitas Oranje-WitScherpenzeel HoutenBarneveld D.S.O. (U.)—Olympia 25 3e klasse B: Dorusstad—R.U.C. RivierwijkersS.V.M.M. AresEnhavent

De Vallei | 1968 | | pagina 7