Overtuigende overwinningen van Panters op Valbovol en Vives Amateurvoetbal in cijfers Nederlaag van Candia Polar Bears zegevierde STV-Climax met 4-6 ten onder tegen RTTC SKF droeg rode lantaarn over aan Hespa Volkscross van Climax had geringe deelname Unitas moest wéér voorrang verlenen aan St. Maarten4-0 Geflatteerde zege van TOV op SVP Scherpenzeel had te veel kansen nodig NSVS-Langbroek bikkelhard duel GYW speelt morgen lichtwedstrijd in Ede Degradatiekandidaat Hees versloeg Vajleivogels3-0 Blauw Geel was de gelukkige winnaar Rentmeester winnaar Karei te Winkel won Gelderse schaatstitel Heren EVV boekten zege op Be Fair 2 Herenteams speelden zich uit degradatiezone Vreeswijk won van titelkandidaat (1-0) Vermeer kampt met armblessure Korfbal Dynamo 2-Panters (dames) Valbovol 4-Panters 1 Panters 2-Vives 1 Reserves Pagina 10 MAANDAG II MAART 1968 VEENENDAAL Het is de beide herenteams van Panters in de eerste klasse gelukt de volle winst te behalen. Panters 1 won van het fanatieke Val bovol 4 met 30 en heren 2 zag kans om het hoger geklasseerde Vives 1 uit UTRECHT Onder bijzonder slech te weersomstandigheden heeft Unitas zondagmiddag opnieuw verloren van het Utrechtse St. Maarten. Met sterke tegenwind begonnen de Veenendalers op te tornen tegen het aanvallende St. Maarten. Uitas kwam haast niet ver der dan de eigen speelhelft en al na tien minuten kwam de ploeg van trai ner Zupelli op een 1O-achterstand, toen een vergissing in de achterhoede de aanleiding was tot het eerste doel punt. Daarna bleef Unitas standhouden tot enkele minuten voor rust. Slecht wegwerken was er de oorzaak van dat de middenvoor van St. Maarten een schot kon lossen dat onhoudbaar bleek voor keeper Brekelmans (20). Harm- sen miste nog enkele fraaie kansen voor rust en na de hervatting keerden de kansen voor Unitas. Met de wind mee werd en veelvuldig aangevallen. De Veenendaalse voorhoede wist ech ter niet af te werken en ontstellend veel doelrijpe kansen gingen verloren. De uitvallen van St. Maarten waren bijzon der gevaarlijk en 15 minuten na rust kwam het derde doelpunt tot stand. Piet Brekelmans liet een effectvol schot uit z'n handen glippen en dat be tekende 30. Een hard schot van een der Utrechtse aanvallers had het vierde doelpunt ten gevolge, waarmee tevens de eindstand was bereikt In het Unitas-elftal ver ving G. Heinen de geblesseerde Marti na uitstekend, maar toch miste het Vee nendaalse team het nodige zelfvertrou wen om voldoende tegenstand te kun ne bieden. Na deze duidelijke neder laag ziet het er wel naar uit dat Uni tas in het resterende gedeelte van de competitie niet meer aan degradatie kan ontkomen. VEENENDAAL Tegen de verhou ding in heeft SVP zaterdag verloren van TOV uit Baarn. Ondanks het feit dat SVP nog steeds met enkele invallers moet uitkomen, kwamen de Panter-mannen goed voor de dag en vooral in het begin dwongen zij de Baarnse gasten tot uitsluitend verdedigend spel. Het middenveld was geheel in handen van de thuisclub. J. Rebergen excel leerde hier en gaf fraaie passes aan zijn voorhoedespelers. De verdediging van TOV hield een kwartier lang stand maar moest toen zwichten voor een hard schot van de mee naar voren gekomen Henny de Koning, die in samenwerking met J. Bolderman enkele verdedigers omspeel de en laag in de hoek scoorde (1-0). Op wat fortuinlijke wijze kwam TOV tien minuten voor rust aan de gelijk maker. Uit een onverwacht schot op het SVP-doel verdween de bal via de lat en het lichaam van doelman Van Kooten in het doel (1-1). Na rust werd SVP opnieuw wat ster ker. Schoten op het TO V-doel waren echter onnauwkeurig en bovendien ver dedigden de gasten zich bijzonder goed. Er kwamen prachtige kansen voor Bol derman en De Koning, maar evenals voor rust nam TOV na geruime tijd de aanval over en kwam het doel van SVP opnieuw in gevaar. Vijf minuten voor het einde van de wedstrijd viel de beslissing toen een afstandsschot van de Baarnse linkshalf het nodige effect meekreeg en via de handen van de SVP-doelman in het doel verdween. Een wat geflatteerde overwinning voor TOV. 4e klasse F-Oost: OpheusdenEWV afgelast; Hertog HendrikExcelsior Z. 1—0. Driel 16-30 Oost.b. Boys 15-14 Arnhemia 16-20 AVW 15-11 Hert. Hendr. 15-19 RVW 15- 9 Eendracht 14-17 Opheusden 14- 7 Excelsior Z. 15-15 EWV 14- 7 Oosterbeek 15-15 4e klasse H-west: FortitudoEMS 22; Zwaluwen VooruitSVF 41; VeenendaalJSV afgelast; KDSMid- landia 01; De MeernUtrecht 12; VreeswijkCandia 10. Candia '66 17-26 De Meern Fortitudo 16-21 Zw. Vooruit 17-21 Vreeswijk Veenendaal EMS SVF KDS 17-18 JSV 16-16 Utrecht 16-16 Midlandia 15-15 16-15 17-13 15-12 15-11 17-11 AFDELING UTRECHT le klasse B: PatriaSoesterberg 20; De MeeuwenUtr. Boys 15; Brederodes—VSK 2—0; DWSV—Hoog land 1—1. 15-27 DVSA 16-13 14-21 Hoogland 15-11 14-21 De Meeuwen 14- 9 16-19 Soesterberg 15- 8 14-15 VSK 14- 3 15-15 St. Boys DWSV Patria Utr. Boys Brederodes Roda '46 2e klasse B: 40; Oranje- last; Houten (U)—Olympia Scherpenz. St. Maarten DSO(U) Mal. Muda Barneveld St. MaartenRK Unitas WitScherpenzeel afge- Barneveld afgelast; DSO '25 2—1. 13-20 Olympia '25 15-14 15-20 Oranje-Wit 12-11 14-16 Houten 13-10 13-15 DVSU 14- 9 13-15 RK Unitas 14- 6 IJsselstein met een 31 nederlaag huiswaarts te sturen. Door deze over winningen zijn de teams thans vrij van degradatiezorgen en kunnen zelfs via een stevige eindsprint boven de mid denmoot eindigen. De dames speelden in Apeldoorn een saaie strijd tegen Dynamo 2 en won nen met 13. In Apeldoorn treden de Panter-da- mes aan tegen Dynamo 2, een ploeg uit de onderste regionen van de over gangsklasse. Panters nam weliswaar 'n fraaie 0-7 voorsprong, maar daarna was het woord en de daad aan Dyna mo. In de verdediging klopte het bij Panters niet best en het verloor deze set met 15-9. Maar in de tweede set toog Panters met meer moed ten aan val en Dynamo werd teruggedrongen. Slag op slag was raak en Panters liep weg van Dynamo tot 2-10. De Veenendaalse formatie bleef doorhameren, won de set met maar liefst 5-15 (1-1). Ook in de derde set gaf Panters zonder noemenswaardige inspanningen Dynamo geen kans. Via de standen 0-4 en 3-12 finishte Panters met ruime cijfers (3-15) en stond op 1- 2. In de vierde set bood Dynamo wat meer tegenstand. Het pleit scheen bij de stand 1-13 te zijn beslecht maar Dy namo 2 kwam terug met gevaarlijke serves. Het vocht zich naar 8-13, maar het was toch Panters dat de set beëin digde met 9-15 en daardor de strijd won met 1-3. De heren van Panters 1 wisten dat het oppassen was tegen Valbovol 4, want deze ploeg had verleden week te gen koploper Nijenrode 1 gelijkgespeeld. Maar Panters toog onvervaard aan de slag met aan 't hoofd Thedo Tuinstra, die keer op keer met hulp van Boven- schen en Van Harde veld de Valbovol - defensie doorboorde. Panters won de eerste set ruim met 15-0 (1-0). In de tweede set ging de strijd tot 7-7 gelijk op, waarna Valbovol op 12-13 kwam te staan. Panters vluchtte in een time out en met succes. Fraai werkte het zich door goede aanvallen naar een be- naauwe 15-13 setzege (2-0). In de derde set drukte Panters door naar 10-7, waarna Valbovol nog ophaalde tot 11- 10. Na veel rally's en spannende mo menten won Panters deze set ver diend met 15-11 en had de strijd met 3-0 gewonnen. Door deze nederlaag is het degradatielot van Valbovol 4 vrij wel bezegeld en speelde Panters 1 zich naar de middenmoot. Panters 2 moest ook winnen van Vi ves 1 om definitief onbereikbaar te worden voor de degradatiekandidaten. Fel aanvallend verkreeg het in de eer ste set een 7-2 voorsprong en liep daar na gedecideerd weg naar een 15-9 set- Se klasse B: DorestadRUC X1; Ri- vierwijkersSVMM Avant 31. Rivierw. 14-25 RUC 15-21 SVMM 15-19 HDS 14-12 50; AresEn Ares Dorestad Fa ja Lobi En Avant 14-12 12-11 14-11 14- 1 RHENEN Hoewel Candia zondag tegen Vreeswijk beslist niet slecht heeft gespeeld moest het toch genoegen ne men met een 1O-nederlaag. De gast heren waren wat fortuinlijker dan de Grebbebewoners, die vaak slecht af werkten door veel naast te schieten. Van Walsem moest worden vervangen door Van Stokkum. Daarbij kwam het slechte veld, waar mee Vreeswijk geen grote moeite had. Het was in de tweede helft de kant- half van Vreeswijk, die met een on houdbar afstandsschot doelpuntte voor zijn ploeg (10). Het was overigens een fors duel. De scheidsrechter liet nogal eens een steekje vallen in deze match. Er moeten nog vijf wedstrijden wor den gespeeld. Fortitudo heeft ook weer een punt verspeeld, zodat Candia er nog vijf voorstaat. Candia mag de beide uit wedstrijden nog verliezen, doch dan zul len de thuiswedstrijden alle moeten worden gewonnen wil de ploeg de kans op het kampioenschap behouden. Het vijfde van Candia werd gisteren kampioen, 's Avonds organiseerden de senioren een kampioensfeestje in het Candia-clubgebouw. HEEMSTEDE Polar Bears, heeft de nederlaag van verleden week goed gemaakt, door te zegevieren over HPC uit Heemstede. Het is een bijzonder spannende wedstrijd geworden. Het feit, dat oud-Europees kampioen Johan Bontekoe in het HPC-team speelde, maakte de overwinning v an Polar Bears des te mooier. In de eerste periode scoorden beide teams eenmaal. In de tweede periode kwam men van Ede zijde pas goed op dreef. Na wisseling van Wim Kok met Ad van de Bent scoorde laatstgenoem de onmiddellijk: 12. Methorst liet 1 3 aantekenen, door middel van een strafworp uit strafpunten. Goed positie kiezen van Epi Lagerwey, leverde ten slotte in deze periode het vierde doel punt op 14. In de derde periode kwam Bontekoe in actie en bracht de stand terug op 24. Wim Kok, die inmiddels weer was teruggekeerd benutte een strafworp uit strafpunten: 25. Toch konden de Heemstedenaren even later weer juichen, doordat Idema een fout beging, welke werd afgestraft: 35. Korte tijd later was de stand weer 36, door een goed geplaatste bal van Met horst, waardoor Kok kon scoren. In de vierde en laatste periode deed Polar Bears het te kalm aan. Hoewel het in eerste instantie door Wim Kok nog 3 7 werd, was het Bontekoe, die voor Heemstede twee treffers op zijn naam bracht: 5—7, hetgeen de eindstand was. zege. In de tweede set toog Panters bij de stand 10-11 weer ten aanval en bij 14- 11 stond het duidelijk in gewonnen po sitie. Maar enkele Panters-spelers de den toen onbegrijpelijk domme dingen, Vives sloeg toe en won de set onver wachts met 14-16 (1-1). In de derde set beet een fel geconcentreerd Panters 2 heftig van zich af. De Veenenda lers werden bij 5-5 beter en Vives 1 moest toezien, dat Panters 2 de set greep met 15-11. In de vierde en laat ste set wilde Panters koste wat kost de volle buit grijpen. Het kwam met 9-1 voor te staan en het scheen een walk over te worden. Maar Vives kwam fel terug tot 11-6 door vele misverstanden in de Pantersverdediging. Maar ineens waren daar weer de vloeiende aanvals- combinaties van Panters 2 en het won de set met 15-12 en de strijd met 3-1. De Veenendalers kwamen daardoor met één klap in de veilige zone. Dames 2 van Panters vertrok incom pleet naar Utrecht om strijd te leve ren met Athlon 2 met als inzet de tweede plaats. Het verloor met 3-0. De meisjes speelden gelijk tegen Boni en heren 3 ging door met de overwinnin genreeks en versloeg Cito 4 te Zeist met 1-3. Volgende week kan dit Pan- tersteam door een zege op DPC 5 in eigen huis de kampioensvlag hijsen. He ren 4 won met 1-3 in Utrecht van SSVU 2, terwijl heren 5 thuis de meerdere was van het Leersumse Larsheim 1 (3-1) waardoor dit team nog kam pioenskansen heeft en zeker promotie mogelijkheden. De jongens speelden thuis tegen Unitas uit Doorn een over tuigende partij en wonnen met 3-0. VEENENDAAL Het is STV-Climax niet gelukt de wedstrijden in de promotie- groep ongeslagen door te komen. Tegen het op de tweede plaats staande RTTC uit Ravenstein werd in eigen huis een 46 nederlaag geleden. De Veenendalers mis ten weliswaar het sterkste speler Vermeer, die door een hardnekkige armblessure voor enige tijd is uitgeschakeld, maar het verlies was niet nodig, daar minstens drie wedstrijden in een praktisch gewonnen stand verloren gingen. VEENENDAAL Na een uiterst nerveus slot gelukte het SKF zaterdag DTV uit Amsterdam te kloppen en dat mag op zichzelf toch wel een knappe prestatie worden genoemd. Ofschoon er door de Veenendaalse dames en heren aanmerkelijk beter werd ge korfbald dan tegen Hespa, was het toch geen grootse wedstrijd. Blijkbaar enigs zins verbaasd over de 31 voorsprong na de rust, raakte de ploeg naarmate het einde naderde, steeds meer in verwarring. DTV wist hiervan echter niet te profi teren, mede dank zij het feit dat de verdediging van SKF in ieder geval het hoofd koel hield. Het veld was redelijk goed bespeel baar en in het begin golfde het spel heen en weer met aan beide kanten enkele goede kansen. In het middenvak verving de inmid dels tot de veteranen behorende Jeen Kaspers (41) de geblesseerde Kees Hei kamp uitstekend en hij leverde met een fraai doelpunt een belangrijke bijdrage tot de uiteindelijke overwinning. De 1ste aanval van S.K.F. draaide goed, maar zag geen kans uit de toe gekende 2 strafworpen te scoren. Totdat door goed uitverdedigen Ina Hessels in vrije positie achter de paal de openings treffer kon laten noteren (10). D.T.V. glipte even later door de verdediging en maakte gelijk (11). In de volgende op stelling was S.K.F. sterker en slechts door pech bleef een doelpunt voorlopig uit. Plotseling verschalkte Jeen Kaspers zijn tegenstander, kreeg op tijd de bal terug en scoorde tot grote vreugde 21. Na de rust gelukte het Wout van Dijk met een ver schot 31 te maken en het leek er even op dat S.K.F. een stevige overwinning ging behalen. Maar de 3de aanval van S.K.F. stelde teleur en D.T.V. kon het spel verplaatsen. In deze belang rijke periode van overwicht hield de S.K.F.-verdediging echter goed stand en gaf weinig kansen weg. Eindelijk gelukte het Wout de Jong, die een zwakke 2de helft speelde, door te breken. De tegenstander van Gert van Schoonhoven nam echter snel over. De Jong wist evenwel nog juist de bal be hendig naar v. Schoonhoven te plaatsen, die de kans feilloos benutte (41). S.K.F. rook nu de overwinning, maar de gedachte daaraan maakte de meeste spelers en speelsters blijkbaar zo ner- BAARN In een redelijke wedstrijd heeft Scherpenzeel zaterdagmiddag in Baarn tegen de club van die naam een 11 gelijk spel weten te behalen. Het zag er lange tijd naar uit dat de blauwwitten met de volle winst huis waarts zouden keren want tot 8 minu ten voor tijd wisten zij hun al spoedig verkregen voorsprong te handhaven. Het was bijzonder triest dat de Baarn se gelijkmaker een buitenspelgoal was, hetgeen de wisselvallig leidende arbi ter ontging. In de eerste helft had Scherpenzeel windvoordeel en het was meer in de aanval dan de thuisclub. Al in de 4e minuut namen de blauwwitten de lei ding toen een verdedigingsfout Wes- terneng een vrije kans bood welke hij beheerst benutte (0-1). De gastheren bleken niet aangesla gen en trachtten de bakens te verzet ten maar hun acties stelden de blauw witte verdedigers voor niet al te moei lijke problemen. De aanvallen van Scherpenzeel veroorzaakten voor het doel der gastheren vele gevaarlijke si tuaties en waren de aanvallers met wat meer overleg met de kansen om gesprongen dan had de thuisclub al voor rust tegen een zeer ruime achter stand aangekeken. Ook in het eerste kwartier na rust behield Scherpenzeel het beste van het spel en het kreeg weer zeer goede kansen om de voorsprong te vergroten. Toen begon de thuisclub aan een steeds sterker offensief te bouwen en acht minuten voor tijd moest keeper Sangers capituleren voor een schot van dichtbij van de buitenspel staande mid denvoor Klaassen. Deze scheidsrechter lijke dwaling bezorgde de thuisclub de (overigens wel verdiende) gelijkmaker (1-1). In de slotfase wist Scherpenzeel nog tot enige zeer gevaarlijke acties te ko men en Hendriks kreeg de kans om de winnende goal te scoren. Zijn schot was echter veel te zacht. veus, dat fout op fout werd gestapeld. Voor D.T.V. bleek echter de opgave de achterstand te verkleinen toch te groot, want ook zij deelden in de misère. Met nog een kwartier spelen, begon S.K.F. op balbezit te spelen en dat was juist gezien, want verder dan 42 kwa men de Amsterdammers niet. Door deze overwinning kon S.K.F. de rode lantaarn overdragen aan Hespa. De stand is nu 2e klasse K.N.K.B. Allen W. 13 22 Excelsior 12 11 Aurora 13 19 Vogel 10 9 D.T.V. 15 14 S.K.F. 11 6 O.K.V. 10 13 Hespa 13 5 M.E.O. 13 11 Aanstaande zaterdag speelt S.K.F. tegen Excelsior, dat de 2de helft van de competitie goed is begonnen. Het won o.a. van koploper A.W. VEENENDAAL In een forse en soms ruwe wedstrijd heeft NSVS ge wonnen van Langbroek. Beide teams, maken aanspraak op de titel en dat gaf de wedstrijd een spannend karakter. Scheidsrechter Vos moest herhaalde lijk bestraffend optreden en kon slechts met moeite de orde binnen de lijnen handhaven. Langbroek trok bijzonder fel van start en gedurende de eerste'vijftien minuten moest NSVS zich geheel in de verdediging terugtrekken. In die verde diging was W. Gaasbek de uitblinker en pas na twintig minuten nam NSVS de aanval over. Van Kesteren schoot de bal h£rd tegen de paal en in tweede in stantie mikte G. de Ruyter de bal naast het doel van de tegenstanders. Acht mi nuten voor rust scoorde De Ruyter het eerste doelpunt, dat evenwel werd afge keurd wegens buitenspel. Na de doelpuntloze eerste helft, kwam NSVS in de tweede helft wat sterker voor de dag en reeds na zes minuten was het raak. Uit een hoekschop kwam de bal voor het doel van Langbroek. De keeper sloeg de bal juist voor de voeten van A. Gaasbeek, die ineens in- knalde (10). Langbroek begon nu fa natiek aan te vallen en NSVS kreeg het zwaar te verduren. Er werd min der sportief gespeeld en Binsbergen was het eerste slachtoffer van dit ru we spel. Geblesseerd verliet hij het veld en werd vervangen door W. Hei kamp. In de 65ste minuut scoorde W. v. d. Waal 20 uit een pass van H. van Kes teren. Langbroek wilde zich niet bij een ne derlaag neerleggen en er ontstond een bikkelharde strijd. Scheidsrechter Vos slaagde er niet in de zaak in de hand te houden en stuurde bij een op zich zelf lichte overtreding tenslotte Van de Waal van het veld. Met voetballen had deze ontmoeting in de slotfase niet veel meer te maken en onder geleide moest arbiter Vos na afloop vertrekken. VEENENDAAL De eerste uitgave van voetbalvereniging GVVV speelt morgenavond in Ede een lichtwedstrijd tegen de gelijknamige tweedeklasser, welk duel om 20.00 uur begint. Ede neemt in de tweede klasse A- Oost een plaats in de onderste regionen in en is nog steeds in degradatiege vecht gewikkeld met het Wageningse WAVV, DIO '30, en VDZ en SML. De vriendschappelijke wedstrijd tus sen de zaterdag- en zondagclub kan een aantrekkelijk duel worden. Deze strafworp van SKF leverde geen doelpunt op. SOEST Valleivogels heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen Hees, dat nog steeds in de degradatiezone verkeert, een 30 nederlaag geleden. Het was een rommelige wedstrijd, waarin veel blessures voorkwamen. Sportief bleef het duel echter wel, ondanks het feit, dat vier spelers zich moesten laten ver vangen. Reeds na tien minuten nam Hees een voorsprong. Aanvoerder De Veen knal de uit een vrije schop op de rand van het strafschopgebied ineens in (10). Valleivogels was allerminst ontmoedigd en zette gevaarlijke aanvallen op, maar aan een afwerker ontbrak het weer. Na een kwartier moest de linksbuiten van de thuisclub zich laten vervangen. Invaller Walet moest later eveneens het veld verlaten wegens een blessure. Na hervatting kreeg Valleivogels wel kansen, maar een afronder was er niet in de voorhoede. Hees vergrootte de voorsprong, door een doelpunt van Van Es. Valleivogels ging toen massaal in de aanval doch kwam niet tot scoren. Na 20 minuten moesten J. van Harskamp en R .Domselaar zich laten vervangen door resp. H. van de Ham en G. Veen- hof. Negen minuten voor het eindsignaal stelde Hees de zege veilig, door van een fout in de Vogels-defensie gebruik te maken (30). Het slotoffensief van de Scherpenzelers leverde ook geen tref fer op. Met de zwakste speler van RTTC. v. d. Vlugt. hadden de Veenendalers geen moei te maar de sterke Langehuizer nam uit stekend revanche voor zijn destijds geleden nederlagen. Hij won nu driemaal, al was dit tegen Vos en vooral tegen invaller v. Dam op het nippertje. Van Wely verloor met de cijfers 17-21, 21-8, 15-21. Tegen Vos werd het een slopende „schuifpartij", daar beide spelers niet durfden aan te vallen. Nadat beide spelers een game hadden gewormen stond Vos in de derde game steeds 4 a 5 punten voor, maar de Veenendaler verloor toch nog. De partij tussen v. Dam en Lan- EDE In een bijzonder matige ont moeting is Blauw-Geel tegen Otterlo als de meest gelukkige overwinnaar uit de bus gekomen. Het was geens zins veronderlijk geweest indien de stand andersom was geweest. Hoewel beide ploegen vol goede moed van start gingen bleek al vrij spoedig dat het niet liep. Otterlo kwam in deze periode nog het beste uit de verf maar wist geen raad met de geboden kan sen. Linksbuiten Bond was wat dit be treft een grootmeester. Nadat hij in eerste instantie al een prachtige kans gemist had, omspeelde hij enige tijd later doelman Landman en presteerde het toen nog de bal voor het lege doel tegen de lat te schieten. Ook de toege lopen Scherenburg, die de bal via de lat weer in bezit kreeg, miste voor open doel. Blauw-Geel had meer suc ces. Den Haan, die in vrije positie stond, ontving de bal van Eibersen en kon deze beheerst inschieten: 10. Er zat een buitenspelgeurtje aan dit doelpunt, doch de arbiter wees onver biddelijk naar de middenstip. Na de rust kwam er weinig veran dering in het spelbeeld. Een vrije trap van Brunekreeft werd goed over de lat getikt door Landman. Aan de ande re zijde kreeg Scbortemeier een rede lijke kans maar ook hij was de juiste richting kwijt en schoot naast. Een ge lijkmaker werd bijna gescoord door v. d. Wiel, die in een paniekerige situa tie de bal bijna in eigen doel schoot. Den Haan raakte in deze periode ge blesseerd (vermoedelijk een gebroken teen) en moest naar het ziekenhuis voor een nader onderzoek. Het tempo van beide ploegen zakte enigszins en er deden zich dan ook nog maar spo radisch gevaarlijke situaties voor. Schortemeier kreeg nog twee rede lijke schietkansen, echter zander re sultaat. Een schot van Frans de Hoop werd fraai door doelman De Wit ge stopt. Otterlo kreeg in de laatste mi nuut in de persoon van Bunt de kans van zijn leven om de gelijkmaker aan te laten tekenen Laatstgenoemde kreeg de bal tijdens een verwarde si tuatie voor het Blauw-Geel-doel in zijn bezit en had de bal voor het inleggen, maar er volgde een grandioze misser. De Blauw-Gelen keerden na afloop dan ook bijzonder blij met deze over winning huiswaarts. ICHTEGEM. De Zeeuwse wieier- amateur Cees Rentmeester (Ovezande) heeft zondag in Ichtegem de omloop van de Vlaamse Ardennen gewonnen. Rentmeester versloeg in de eindsprint van de 140 km lange rit, drie Belgen met wie hij 27 secon den voorsprong had genomen. De tijd van de winnaar was 3 uur en 47 minuten. EDE Zaterdag is onder vrij gun stige weersomstandigheden de tweede volkscross gehouden, georganiseerd, door de Edese atletiekverenging Cli max. Hoewel de deelneming vergeleken met de cross in 1967 gering was, had deze wedstrijd een sportief verloop. Ruim 70 enthousiaste sportliefhebbers verschenen rond twee uur aan de start, bij het protestants Militair tehuis. De jongens van 12 tot 16 jaar gingen het eerst van start. Hun afstand bedroeg 1100 meter. Als eerste ging door de fi nish: D. Polder, in de tijd van 4.15 min. Tweede werd P. Sneider in 4.37 en der de F. Kooymans in 4.38. De jongens van 15 tot 18 jaar liepen de 1700 meter. De tijden waren redelijk: 1. W. de Lange in 4.58; 2. A. Bos in 5.06 en 3. G. Klok in 5.11. Tenslotte de 3500 meter voor de heren. De ruim 30 deelnemers gingen in hoog tempo van start. Al spoedig vormde zich een kopgroepje, dat tot kort voor de finish bijeen bleef. Na een felle strijd kwam tenslotte G. Vink als eerste door de finish in 16.05 min. Twee de werd H. ten Berge in 16.06, derde Wijnands in 16.18. vierde G. Aalberg in 16.24 en vijfde Luinge in 16.32. Alle deelnemers liepen de wedstrijd uit. hetgeen gezien het vrij zware parcours een niet geringe prestatie was. Na af loop reikte Climax-voorzitter J. B. Har- tog de prijzen uit. DEVENTER Karei te Winkel is zaterdag op de kunstijsbaan te Deven ter schaatskampioen van het gewest Gelderland geworden. Hij werd eerste op de 1500 en 5000 meter en derde op de 500 meter. Bij de dames eindigde mej. Baerends op de eerste plaats. Zij zege vierde op de 500, de 1000 en de 1500 m. De eindstanden luidden: Heren: 1. Te Winkel (Brummen) 143.967 (500 m: 45.1; 1500 m: 2.22.7; 5000 m: 8.33.0); 2. Borgers (Apeldoorn) 145.423 (45.0, 2.24.1, 8.43.9); 3. Waanders (Twello) 146.473 (45.0, 2.24.4, 8.53.4). Dames: 1. Mej. Baerends (Laagkeppel) 172.883 (500 m: 54.4, 1000 m: 1.55.5, 1500 m: 3.02.2); 2. mej. Van der Meer (Harder wijk) 175.083 (54.8, 1.55.7, 3.07.3); 3. mej. Vruggink (Lochem) 181.267 (56.4, 2.03.2, 3.09.8). De deelnemers aan de Volkscross zet ten er, ondanks het zware parcours, een stevig tempo in. gehuizen was de mooiste van de wedstrijd. Een gelijkopgaande strijd tussen een fel aanvallende v. Dam en een prachtig ver dedigende Langehuizen werd pas bij 21-23 in de derde game in het voordeel van laatst genoemde beslist. Van Zuylen wist na veel spanning te win nen van v. Dam en Vos maar moest in v. Wely z'n meerdere erkennen. In deze laatste partij bleken beide spelers meesters in irriterende opmerkingen. In het dubbelspel lieten Vos en v. Wely in de derde game een fraaie voorsprong schieten wat een onnodige verliespartij op leverde. Volgende week gaat STV-Climax op bezoek bij Never-Despair voor de laat ste competitiewedstrijd. Indien men weer zonder Vermeer moet spelen, wordt dit on getwijfeld een zware opgave. De STV-Climaxspelers waren tegen RTTV 2 in uitstekende vorm (91). In de openingswedstrijd leed v. Eist een 3-games nederlaag tegen Lieftink, die ook v. Dam en De Kleuver handen vol werk gaf. De Grootmulder en Engelaar konden niet tot winst komen en daar v. Dam en v. Eist ook in het dubbelspel hun tegenstanders de baas bleven, werd een 91 zege geboekt. Vanavond krijgt STV-Climax 2 bezoek van WST uit Nijmegen. STV-Climax 3 treedt vanavond als gast heer op van RTTV 4 en dit belooft een zeer spannende wedstrijd te worden, zoals uit onderstaande stand wel blijkt RTTV 4 5—8; STV-Climax 3 4—6; SKF 1 4—4; Swift 2 4—4: RTTV 5 6—2. Ook STV-Climax 4 neemt de 2de plaats in op de ranglijst van zijn afdeling, maar hee'ft reeds 4 verliespunten meer dan bet bovenaan staande Nizo 3. DEVENTER Het eerste heren team van de Edese Volleybalvereni ging heeft zaterdag in de Europa- school in Deventer een 3-2 overwinning behaald op Be-Fair 2. In de eerste set speelden beide teams behoorlijk goed. Bij EVV functioneerden zowel de aan val als de verdediging bijzonder goed. Be-Fair kon dan ook niet beletten dat de Edenaren met 15-8 beslag legden op deze set. In de tweede set kon EW zich echter niet handhaven. Het moest toe zien hoe Be-Fair langzaam maar zeker een kleine voorsprong veroverde. Deze voorsprong werd wel wat ingelopen maar de Deventernaren hielden het heft in handen en wonnen de set met 15-13. Ook de derde set werd door Be-Fair ge wonnen (15-7). Na de derde set daalde het spelpeil van de beide teams. Dit was hoofdza kelijk te wijten aan de ondraaglijke hitte in de zaal. Ondanks het slechte spel wisten de Edenaren in de vierde en vijfde set een zeker overwicht te houden. Zij wonnen deze sets met 15-8 en 15-10. Ook in deze wedestrijd kwa men weer enkele, voor de Edese heren, karakteristieke fouten te voorschijn. Er werden verschillende serves gemist en ook aan het net werden bijzonder veel fouten gemaakt. Slechts de aanvallers J. Sybrandy en A. W. Haas konden voor de tegenstanders onhoudbare bal len plaatsen. A.s. zaterdag speelt het herenteam zijn eerste thuiswedstrijd in de sport hal achter Reehorst. De toegang is vrij. Het eerste damesteam, dat met en kele blessures kampt, heeft de return wedstrijd in Amersfoort tegen Spirit verloren. In de eerste set liet EW goed spel zien. Met enkele goede aan vallen zetten de Edese dames de verde diging van Spirit voor behoorlijke pro blemen. Zij wonnen de eerste set met 1513. Na deze set was het echter met EW gedaan. Door enorme misver standen in de verdediging wisten de dames uit Amersfoort veel puntep te scoren. EW werd in de derde set nog meer verzwakt door een enkelblessure van L. Achterop, die niet door een re serve vervangen kon worden. EW ver loor de wedstrijd met 3-1. Donderdag reizen de Edese dames weer naar Amersfoort, ditmaal om uit te komen tegen SVV.

De Vallei | 1968 | | pagina 10