Ds. Van Enk in afscheidspreek „Mijn taak is voorbij maar die van u blijft" Beroepen 10550 liri9 MUZIEK EN TONEEL OP NIVEAU BIJ UITVOERING VAN CAECILIA EN A.T.S. REDUCTIE BIJ AANVRAAG ZWEMABONNEMENTEN Drukke receptie in gebouw Trefpunt Weinig animo voor j eugdgemeenter aad Inbraak bij Majoni n.v. buit f3000,- Bazaar voor inrichting van nieuwe kerk Bekendmaking Instuivers stoven er uit Strovuur werd snel geblust Moeders hand toch veiliger E.H.B.O. komt morgen bij een Commissie werkt door Blikschade hij botsing Veiling Kesteren „Aan hemelpoort vindt geen dogmatisch gesprek plaats" „Ons Belang" viert twaalfde lustrum u uw MAANDAG II MAART 1963 Luxor Theater Veenendaal: 19.30 uur „Geheimgent voor HARM" Morgen, dinsdag VEENENDAAL La Campagne 20 uur Ledenvergadering speeltuinvereniging „Prins Willem Alexander" BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, geen voor stelling VEENENDAAL De Ned. Herv. predikant dr C. Graafland ontving een beroep van de Hervormde kerkeraad te Dordrecht. VEENENDAAL De leider van de Instuifavond in de kelder van dé Sions- kerk had zaterdagavond moeilijkheden met enkele jongens. De politie moest er aan te pas komen om die ongunstige elementen te verwijderen. dagblad DE VALLEI Bel: tot I7.3U uur van 17.au— 19.30 uur Zaterdags 16.30—17.30 VEENENDAAL Zaterdagmiddag even na één uur werd er achter de boer derij van de heer Van V. aan de Munni- kenweg brand ontdekt. De schade bleef beperkt tot een schuurtje met stro, dat in vlammen opging. De brandweer ging het vuur te lijf met een nevelspuit. Men heeft nog niet precies ontdekt wat oe oorzaak van de brand is. Zaterdagmiddag vermoedde men dat kin deren in de omgeving van het schuurtje met vuur gespeeld hadden, maar het on derzoek heeft hieromtrent nog geen ze kerheid verschaft. VEENENDAALDe nog geen twee jaar oude Martien H. werd zaterdag licht gewond toen hij tegen een -auto liep. In een onbewaakt ogenblik was hij de Hoofdstraat opgelopen en werd aangereden door een personenauto, be stuurd door de heer A. van G. uit Ederveen. Na een onderzoek in het Ju- lianaziekenhuis mocht het knaapje nog diezelfde middag naar huis terugke ren. SCHERPENZEEL Vrijdag- en za terdagavond gaf de Scherpenzeelse muziekvereniging samen met de toneel vereniging ATS een zeer geslaagde uit voering. Na de opening door de voor- AMERONGEN Voor het aanstaan de zwemseizoen kunnen nu reeds ten gemeentehuize formulieren worden af gehaald voor het aanvragen van abon nementen, 10 badehkaarten en zwem- leskaarten. Door de raad der gemeente werden de tarieven voor het a.s. seizoen vast gesteld op: Dagkaarten, waarvan de geldigheid vervalt zodra het zwembadterrein wordt verlaten voor volwassenen f 1,25 en voor kinderen tot en met 15 jaar f 0,85. De abonnementen zijn geldig van mei tot en met september. Hiervoor gelden de volgende tarieven: Gezins abonnementen, geldig voor twee vol wassenen en de overjge gezinsleden beneden de leeftijd van 21" jaar, voor zover zij geen eigen inkomsten genie- VEENENDAAL Zaterdagmiddag nam ds. D. van Enk officieel afscheid van „zijn" gereformeerde kerk. Honder den maakten van de gelegenheid ge- gebruik om hun pastor, nu hij met eme ritaat gaat, nog eens de hand te druk ken. De bezoekers kwamen niet alleen uit zijn eigen gemeente, maar ook van daarbuiten. Onder de aanwezigen wa ren veel plaatselijke predikanten en vertegenwoordigers van de overheid, waaronder burgemeester mr. dr. J. Ha zenberg. Een aantal bezoekers deed de hand druk vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van herinnering, vaak namens een vereniging of cathechisantengroep. Als herinnering aan deze receptie zal ds. Van Enk nog een fotoserie aangebo den worden. Indien dit nog niet duide lijk was, dan is het zaterdagmiddag wel gebleken, dat ds. Dirk van Enk in de 33 jaar dat hij in Veenendaal ge werkt heeft, zich een grote plaats in de gemeenschap heeft verworven. ten f45,—; Abonnement volwassenen f 17,50 en een abonnement voor een kind tot en met 15 jaar f 10,-. Wanneer een der bovengenoemde abonnementen tot één maand voor het zwembad „De Blauwe Schuur" zijn poorten opent, vermoedelijk op 1 mei a.s. ten gemeentehuize is aangevraagd en betaald ontvangen de aanvragers een reductie van 10 procent. Zij beta len dan resp. f40,50; f 15,75 en f9,—. Naast de dagkaarten en de abonne menten zijn er nog verkrijgbaar de z.g. 10 badenkaarten welke op naam zijn gesteld en een geldigheidsduur hebben van één maand. De prijs hiervoor bedraagt f 10, voor personen van 16 jaar en ouder en f 6,— per persoon voor kinderen tot en met 15 jaar. Tevens zijn verkrijgbaar de zwem- leskaarten. De prijs hiervoor bedraagt f 15,— per seizoen per persoon van 16 jaar en ouder en f 10,— per persoon tot 16 jaar. Deze prijzen zijn exclusief de entreeprijs. Kinderen, die op de eerste dag van de openstelling van het bad in het sei zoen nog geen drie jaar zijn, hebben onder behoorlijke geleide gratis toegang. zitter van Caecilia de heer D. Cozijn- seh, werd begonnen met een tamboer nummer. Dit nummer was ingestu deerd onder leiding van de heer Smits uit Ede. Tijdens het verdere programma kon den de aanwezigen horen, hoe de in strumenten bespeeld werden, die tij dens het-75-jarig jubileum door de Scherpenzeelse bevolking waren aahge- boden. Het muziekprogramma stond beslist op hoog peil. Jammer was het echter, dat de meeste muzikanten schuilgin gen achter de hoge lessenaars. De verschillende nummers werden op originele wijze aangekondigd door mej. G. Aarsen. Dat Caecilia leeft in Scherpenzeel bleek wel uit de grote be langstelling, want vrijdag was de op komst behoorlijk terwijl zaterdag „Phi- OPHEUSEN In de zaal van café „Rust Wat" in Opheusden wordt mor genavond de jaarvergadering gehouden van de plaatselijke afdeling EHBO. De agenda vermeldt onder andere de jarlijkse bestuursverkiezing. De heren J. Budding, G. J. H. van Rijswijk de Leeuw en D. van Schaik zijn aftredend en herkiesbaar. Mevrouw K. J. van Sui- lichem-Baars stelt haar bestuurszetel beschikbaar en is niet herkiesbaar. Na het huishoudelijk gedeelte van de vergadering zullen enkele films wor den vertoond een over het eiland Aru ba en een over auto-races. RHENEN Nadat er in eerste in stantie over gesproken was in de ge meenteraad, heeft een commissie, be staande uit de heren J. van Donselaar (CHU), A. Jansen (VVD) en H. L. Veenstra (PvdA), nagegaan of er in de gemeente belangstelling bestaat om te komen tot de vorming van een jeugd- gemeenteeraad. De heren Van Donse laar en Jansen zijn beiden lid van de gemeenteraad en de heer H. L. Veen stra is voorzitter van de afdeling Rhe- nen van de PvdA. De eerste conclusie van deze commis sie is, dat uit de plaatselijke politieke groeperingen te weinig jongeren naar voren kunnen worden gebracht om zo'n jeugdraad te kunnen vormen. Uit informaties bij kleine en grote ge meenten in ons land is de commissie gebleken, dat het enthousiasme voor de instelling van een jeugdraad totaal verschillend is. Nu er in de Grebbestad te weinig jeugd uit de politieke groeperingen naar voren kan worden geschoven, heeft de commissie zich in een rond schrijven gericht tot de besturen van kerkelijke jongerenverenigingen, plaat selijke verenigingen £n scholen. Hierin wordt gevraagd of wellicht in die krin gen bij jongeren tot circa 25 jaar lief hebberij en belangstelling bestaat voor de diverse bestuurstaken van de ge meentelijke overheid, om in een samen testellen jeugdraad, zonder dat deze jeugdraad dus politiek georiënteerd is, een adviserende stem te hebben in ge meentezaken. De commissie heeft de verenigings besturen verzocht eventuele kandida ten op te geven voor 15 maart. Ko mende zaterdag zullen we weten of de commissie al of niet met haar pogen succes zal hebben. De muzikanten van Caecilia in actie. lalethes" tot de laatste stoel bezet was. Dit was een extra stimulans om het beste beentje voor te zetten. De muzi kanten lieten dan ook horen, dat zij de afgelopen wintermaanden niet stil had den gezeten, maar actief hebben geoe fend om een goede uitvoering te bren gen. Het was een programma met ver zoeknummers: „Door u, voor u". Na de pauze kwam A.T.S. op de planken met het blijspel „En Jacob diende". Het was een vlot en boeiend stuk en er werd om de komisch ge deelten hartelijk gelachen. Onder regie van mevr. 'I. Valkenburg- Tinis stond het spelpeil op hoog niveau. Al met al een geslaagde avond, waarop door beide verenigingen met trots kan worden teruggezien. RHENEN Zaterdagavond vond op het Fred v.d. Paltshof een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. De heer E. v. H. uit Sliedrecht, die de Mo lenstraat afreed gaf geen voorrang aan de automobilist F. K. uit Den Haag. Beide wagens werden ernstig bescha digd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken bek kend: I. Dat zij bij hun besluit van 26 fe^ bruari 1968, nr. 46.834 hebben besloten het openbare pad, vormende de verbin ding tussen de Valleistraat en 't Schrij verspark, ter hoogte van de Potgieter flat, door het plaatsen van borden mo del 61 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens op de hiervoor in aanmerking komende plaat sen, aan te wijzen als voetpad; II. dat hun onder I. genoemde besluit onmiddellijk in werking is getreden; III. dat een afschrift van hun onder I. genoemde besluit gedurende 30 da gen, na heden voor 'n ieder in 't Raad huis (kamer 1.6) ter inzage ligt en dat gedurende deze termijn door iedere be langhebbende beroep kan worden inge steld bij de Kroon, in te dienen bij de Commissaris van de Koningin te Utrecht; IV. dat afschrift van hun meerge noemde besluit is gezonden aan: 1. gedeputeerde staten der provincie Utrecht; 2. de Hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat te Utrecht; 3. de Koninklijke Nederlandsche Auto mobielclub KNAC, Sophialaan 4 te 's Gravenhage; 4. de Koninklijke Nederlandsche Mo torrijders Vereniging, Bezuidenhoutse- weg 185 te 's-Gravenhage; 5. de Koninklijke Nederlandsche Tou- ristenbond ANWB, Wassenaarseweg 220 te 's-Gravenhage. Veenendaal, 6 maart 1968. Burgemeester en wethouders voor noemd: de secretaris, de burgemeester, Van Manen. J. Hazenbe KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren als volgt GOUDRENETTEN EI 65—75, 25—27; EI 75—85, 38—47; EI 85—95, 38—44; EII 65—75, 22—26; EII 75—85, 35—39; EII 8595. 3435. Aanvoer 60 ton. JONATHAN EII 60—65, 20—25; EÏI 65—70, 28—32; EII 70—75, 33—39; EII 7580, 2830. Aanvoer 17 ton. LAXTON'S SUPERB El 60—65; 25— 26; EI 65—70, 36—37; EI 70—75, 44— 51; EI 75—80, 46—54; EI 80—85, 47— 52; EII 60—65, 24—25; EII 65—70; 33—35; EII 70—75, 42—44; EII 75—80, 4648. Aanvoer 9 ton. KESTEREN In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken by Majoni Plas tics N.V. in Kesteren. Onbekenden openden met een snybrander de brandkast en ontvreemdden ruim 3000,Bovendien werden rookartikelen en geld uit een automaat gestolen. De daders richtten een enorme ravage aan en doorzochten de fabriek en kantoorruimten zeer intensief. De schoonzoon 'van de directeur ont dekte zondagochtend de diefstal. Volgens de politie is de brandkast op vakkundige wyze losgebrand met appara tuur, die zich in de fabriek bevond. De daders forceerden een deur om zich toe gang tot het bedryf te verschaffen. Het onderzoek van de politie is momenteel in volle gang. Men meent reeds enkele sporen te hebben gevonden, die door de re cherche nader zullen worden onderzocht. devolle gebruiksvoorwerpen liet men ongemoeid. De daders, die door een zolderraam het huis wisten binnen te komen, hebben bij hun strooptocht door de woning nagenoeg niets ver nield. Volgens de plaatselijke politie, die inmiddels een onderzoek instelde, zijn er nog geen aanwijzingen, dat er verband bestaat tussen de inbraak bij Majoni plastics en die in de woning van mevrouw Van Dun. Heden, maandag BIOSCOOP GOLDEN DELICIOUS EII 60—65, 34; EH 65—70, 45; EII 70—75, 56; EII 75— 80, 61; EII 80—85, 58. Aanvoer 5 ton. LOMBARTS CALVILLE EI 60—70, 35—36; EI 70—80, 44—50; EI 80—90, 4445. Aanvoer 5 ton. RODE GOUDRENETTEN EI 65—75, 33—45; EI 75—85, 43—50; EI 85—95, 5256. Aanvoer 3 ton. DIJKMANSZOET EI 60—65, 44; EI 6575, 59. Aanvoer 2 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg. Een tweede inbraak in Kesteren vond plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag. Onbekenden verschaften zich toegang tot de woning van mevrouw N. van Dun- Plas in de Bilderdijk- straat. Mevrouw Van Dun is reeds en kele weken afwezig en verblijft bij haar zoon in Italië. De daders door zochten de hele woning, doch er wordt niets vermist. Vermoedelijk heeft men alleen naar ged gezocht, want waar- VEENENDAAL In een volle Vaartbrugkerk nam ds. D. van Enk zondag avond afscheid van de Gereformeerde Kerk, die hij bijna 33 jaar gediend heeft. Reden voor dit afscheid is het bereiken van de 65-jarige leeftijd, waardoor hij emeritus wordt. De dienst werd bijgewoond door een groot aantal belangstel lenden uit brede kring, waaronder het voltallige college van burgemeester en wethouders, mevrouw Hazenberg-de Jonge cn gemeentesecretaris de heer D. van Manen. Van vrijwel alle kerken in Veenendaal waren er afgevaardigden, evenals van de gereformeerde kerken in de classis Amersfoort. Van die classis maakt ds. Van Enk al jaren deel uit van het nioderamen, de laatste jaren als scriba. Ook na zijn emeritaat zal hij deze functie blijven vervullen. Ook waren enkele afgevaardigden aanwezig van de kiesvereniging der Anti-Revolutionaire Partij, waarvan ds. Van Enk voorzitter is geweest en welke partij hij thans in de gemeenteraad vertegenwoordigt. Als tekst voor zijn prediking had ds. Van Enk gekozen Philippenzen 2 12 en 13: „Daarom, mijn geliefden, gelijk gij te allen tijde gehoorzaam zijt ge weest, blijft, niet alleen zoals in mijn tegenwoordigheid, maar nu des te meer bij mijn afwezigheid, uw behoudenis be werken met vreze en beven, want God is het die om zijn welbehagen zowel het willen als het werken in u werkt". „Het is onvoorstelbaar dat het 33 jaar geleden is, dat ik op deze zelfde preekstoel mijn intredepreek mocht houden. Wat is er veel veranderd. Van de kerkeraad van toen is er nu nog slechts één broeder in leven, namelijk broeder Doornebal. Honderden huwelij ken heb ik in de loop van die tijd ver bonden, duizenden kinderen zijn door mij gedoopt, velen daarvan deden bij mij belijdenis en hebben zelf ook al weer kinderen laten dopen", zo begon ds. Van Enk zijn prediking. „ïk ga mij vanavond in alle beschei denheid naast Paulus stellen. Paulus ging weg, zijn taak was afgelopen. Hij legde de nadruk op de taak van de ge meente: Mijn taak is'afgelopen, de uwe blijft. Het is zo eenvoudig, bij alles wat weggaat, die taak blijft. Paulus zegt: mensen denk er om, het j^aat in uw le ven niet om mijn aanwezigheid, maar om uw behoudenis. Straks aan de he melpoort wordt geen dogmatisch ge sprek gevoerd. Het gaat er om of Hij in uw hart is anders is het: Gaat heen in de buitenste duisternis, want ik heb u niet gekend. Maak in Gods naam ernst met uw behoudenis. Ik ga weg, maar verslapt gij niet. Blijf ge tuigen, blijf tot allen de behoudenis werken. Ik wil het woordje „want" in de tekst tienmaal onderstrepen, want Hij blijft werken. Er staat niet „als", zo dat ge niet moogt zeggen „als hij maar over komt". Als ik een dergelijke bood schap had moeten brengen, dan had ik hier nog geen 33 uur gestaan. Ik geef u nu rustig de hand, want Hij doet het om zijn welbehagen, in Zijn onuitputtelijke barmhartigheid. Nu ik weg ga. bid ik u: Werk. want Hij werkt, blijf, want Hij blijft, maak er alles van, want Hij maakt er alles van, bidt, want Hij bidt, getuig, want Hij getuigt, maak rijk, want Hij maakt rijk, wees de minste, want Hij is het die altijd weer uw zonden vergeeft". Ds. Van Enk besloot zijn oproep om getrouwheid met: „U kunt het niet uit uzelf, „maar het hoeft ook niet uit uzelf. Blijf bidden, elke dag want God is ge trouw". Aan het eind van de dienst hield ds. Van Enk een afscheidsrede, waarin hij onder meer zei te hopen nu wat meer tijd voor zijn gezin en familie te heb ben. Memorerend dat er een vertegen woordiging van het bestuur van het Streekziekenhuis in Bennekom aanwe zig was ds. Van Enk is voorzitter van het bestuur zei hij dankbaar te zijn voor hetgeen daar verricht is. „We hadden nooit kunnen denken dat we nu in het ziekenhuis ruim 300 en in de Breukelderhof 150 bedden hebben." Te gen burgemeester Hazenbesg zei hij: „Ik vind het erg, burgemeester, dat dit jaar ook uw afscheidsjaar is". De gemeente zong de vertrekkende predikant tenslotte staande een lied toe uit de gereformeerde bundel. RHENEN Nu de nieuwe kerk van de afdeling Rhenen van de Nederland se Protestanten Bond bijna gereed is, gaat de dameskring op woensdag 20 maart in de foyer van het „Eigen Ge bouw" een bazaar houden van 's mid dags twee tot 's avonds tien uur. De opbrengst wordt aangewend voor de inrichting van de kerk. Het bedehuis zal vermoedelijk met Pasen in gebruik worden genomen. Er is op de bazaar van alles te koop zoals kleding, handwerken, gebruiks voorwerpen, sieraden, bloemstukjes en gebak. Voor de kinderen zijn er een grabbelton, een sjoelbak en een ballen- werpspel. Verder vindt er een Ameri kaanse verkoop en een verloting plaats. SCHERPENZEEL Op 12 maart viert de Coöperatie „Ons eBlang" te Scherpenzeel® haar 60-jarig jubileum. De oprichters van de coöperatie wa ren de heren B. Osnabrugge en J. Veer (nog in leven). Het doel van de oprich ters was, om de werkende klasse tot steun te zijn in de toen wel zeer slech te tijden. Deze doelstelling is er nog steeds al zyn de tijden wel erg veran derd. „Ons Belang" is in deze 60 jaren uitgegroeid tot een bloeiend winkelbe drijf voor iedereen in Scherpenzeel en omstreken. De beginperiode was wel erg moei lijk. De eerste huisvesting van Ons Be lang was in een winkelpand tegenover de „Hertog van Gelte". Hier was het echter behelpen en daarom werd de zaak na verloop van tijd overgebracht naar de huidige plaats naast de open bare lagere school in de Dorpsstraat. Tot bedrijfsleider werd benoemd de heer C. de Man. Deze was destijds reeds werkzaam in de bakkerij. Onder zijn leiding is „Ons Belang" uitge groeid tot een winkel die in het gehele dorp een goede naam kreeg. Het aantal leden nam ook steeds toe. Zelfs in Woudenberg werd een klantenkring op gebouwd. De oorlog ging ook aan „Ons Belang" niet geruisloos voorbij. In de meidagen van 1940 werd de winkel beschadigd en bij de terugkomst uit het evecuatiecen- trum vond de bedrijfsleider een grote ravage. Er moest dagen gewerkt wor den om de boel weer op poten te krij gen. Na de oorlog ging alles echter weer zijn goede gang en de zaak ging steeds beter dank zij de grote toe wijding va» de heer De Man. Het was dan ook een grote klap voor de zaak toen hij in 1960 plotseling overleed. Als nieuwe bedrijfsleider werd be noemd de zoon van de heer De Man de heer M. A. de Man. Onder zijn lei ding is de zaak de laate jaren verder uitgebreid hetgeen ook blijkt uit een tweetal verbouwingen. Tegenwoordig is het een moderne zelfbedieningswin- kle die absoluut niet onderdoet voor winkels in de stad. In de laatste jaren heeft Ons Belang ook twee 40-jarige jubilea gekend na melijk de heren M. v.d. Broek die ja ren als bakker werkzaam is gewesst en de heer G. Inkenhaag, eerst bakker en later bezorger van de wijk in Wou denberg. Ook deze mensen hebben even als vele anderen bijgedragen tot de gro te bloei van Ons Belang. Het was de gehele zaterdagmiddag een druk komen en gaan in gebouw Tref- Onder de aanwezigen op de af scheids punt. receptie van ds. Van Enk was ook burgemeester mr. dr. J. Hazenberg.

De Vallei | 1968 | | pagina 3