Bracke nam leiderstrui over van Merckx in Parijs-Nice Leo Duyndam viel ver terug DE MORGENSTER" KAMPIOEN IN C-l Okker veroverde drie titels Sparta en Go Ahead hebben kleine kans Keizer mag weer gaan trainen Koplopers le klasse onder hoogspanning Manchester United en Benfica kunnen halve finales bereiken Poolse naar Nederland ploegen Mexico en Rusland speelden weer gelijk OOK SUZUKI TREKT ZICH TERUG Roomer fluit weer Beslissing valt wellicht op 1 april Onderlinge competitie Amerongse Damclub In april wederom massadamkamp Panters 2 contra Nijenrode 1 Valere van Sweevelt zegevierde opnieuw 8 DRAVERIJEN IN HILVERSUM Italiaanse voetbalrellen Last van knie Teruggezakt Kwartfinales FA Cup Henk Scholte zal titel band stoten niet verdedigen EUROPEES VOETBALTOERNOOI Gelijk HENK GROOT IN SELECTIEGROEP Tournee door U.S.A. Van Duivenbode 3 weken buitenspel Biljartcompetitie in de Rijnstreek Gescheurde enkelband Volgende week Overgangsklasse Klasse 1 t.m. 4 Volleybal DENK OVERAL EN ALTIJD WEER AAN HET KIND IN 'T VERKEER Volleybal Pagina 11 DINSDAG 12 MAART 1968 FERDI BRACKE ROTTERDAM Vanavond om zeven uur begint in het sportpark te Hilver sum een programma van acht drave rijen. NOOTDORPPRIJS (2000 m., autostart, eerste afd.): Gaela van Amstel, Gany- medes, Eland. WOLVEGAPRIJS (2400 m., autostart, met trio): Fan Pom B, Empereur CH, Fletje Princess. SAPPEMEERPRIJS (2040 m.): George van Rhea, Grand Geste, Gilia van Amstel. ALKMAAR VOORUITPRIJS (2020 m.): Zevenklapper, Caracara S, Buick Ma- gowan. DUINDIGTPRIJS (2000 m., met trio, autostart): Courage, Empereur Mac, Electra W. Outsider: Don Stuermann W. MEREVELDPRIJS (2400 m.): Eulogie II, Dox van Rood en Noot, Black Hollan- dia. GRONINGENPRIJS (2000 m., autostart, met trio): Eros Hollandia, Cotland, Dartel. Outsider: Delila. NOOTDORPPRIJS (tweede afdeling): Goldrose, Gravin van de Golf, Equus. ROME De Italiaanse pers heeft zich gekeerd tegen het „wilde" gedrag van toescho iwers zondag bij verschei dene voetbalwedstrijden. Het Romein se avondblad La Luna schreef maan dag in een artikel op de voorpagina: „Het wordt hoog tijd dat de politie krachtiger gaat optreden". Zondag hebben in het Flamingo stadion tijdens de wedstrijd Lazio Livorino de toeschouwers met stenen, gegooid, onder elkaar gevochten en zij zijn het veld opgedrongen. Volgens La Luna had het er in het Flaminostadion op geleken of daar een stierengevecht werd gehouden. De politie nam een slager in arrest, die te Fiano Romano bij Rome met een bijl mensen had bedreigd tijdens een vechtpartij, waarbij negen mensen onder wie een vrouw werden gewond. In Castiglione in Noord-Italië wer den de scheidsrechter en grensrechters drie uur in hun kleedkamer belegerd voordat zij door de politie ontzet wer den. ST. ETIENNE De leiders in Pa rijs-Nice volgen elkaar snel op. De Belg Eddy Merckx ondervond dat in de vierde etappe, een rit over 137 kilo meter van Charlieu naar St. Etienne. Zijn landgenoot Ferdinand Bracke nam de eerste positie in het algemeen klas sement van hem over door in St. Etien ne als tweede te eindigen. Bracke werd op de laatste 200 meter verslagen door de bijzonder snelle Valere van Swee velt, die zondag ook al zegevierde. Na ongeveer honderd kilometer lagen de jonge Belg David en Rini Wagtmans op kop maar Wagtmans kon de Belg niet volgen en werd ook nog gepasseerd door anderen die zich tenslotte bij Da vid voegden. Zodra Bracke David had ingehaald demarreerde hij. David die al een hele tijd alleen had gereden, moest lossen, maar Van Sweevelt bleef in het spoor van de houder van het werelduurre cord. In de sprint was Bracke volko men kansloos tegen de pure snelheid van zijn landgenoot. i Merckx die tevoren in de ploegen tijdrit, waarvan de individuele tijden niet maar de bonificaties wel meetel den voor het algemeen klassement, uit stekend reed, had moeite zich in de rit naar St. Etienne te handhaven. Tijdens de rit kreeg hij weer zoveel last van zijn rechterknie, dat hem de tranen in de ogen sprongen. Hij finishte welis waar in het eerste peloton, maar werd in het algemeen klassement gepasseerd door Bracke en de Fransman Gross- kost. Merckx liet na afloop van de etappe een röntgenfoto van de knie maken. (Belg) 137 km in 3 ur 21 min. 40 sec., 2. Bracke (Belg) u 3.21.44; 3. Grelin (Fr.) 3.21.51; 4. Hobrechts (Belg), 3.23.15; 5. Raymond (Fr.) z.t.; 6. Van der Linde (Fr.) z.t.; T. Grosskost (Fr.) 3.23.17; 8. Vianen (Ned) 323.22; 9 Sweerts (Belg). 3.23.25; 10. Van Co- ningsloo (Belg.) 3.23.26; 12. Karstens (Ned.) z.t.; 13. Schepers (Ned.) z.t.; 18. De Roo (Ned.) z.t.; 23 Janssen (Ned) z.t.; 35. Steevens (Ned.) z.t. 36. Wagtmans (Ned.) z.t.; 38. Merckx (Belg) zt.40 Van der Vleuten (Ned.) 3.23.26; 47. Duyndam (Ned.) 3.30.14; 48. Harings (Ned.) 3.31.13; 50. Zoon- tjens (Ned.) z.t; 60 Van der Horst (Ned.) z.t.; 62. Ottenbros (Ned.) z.t.; 66. Schuuring (Ned.) 3.32.12 Dies Kosten, de Zwitser Zimmer- mann en de Belg Delaere hebben de strijd gestaakt Het algemeen klassement: 1. Bracke 17.06.54, 2. Grosskost 17.08.12, 3. Merckx 17.08.16, 4. Anquetil 17.08.26; 5. Wolfshohl 17.0829, 6 Van Sweevelt 1708.35, 7. Poulidor 17.08.38, 8. Ber nard Guyot 17.08.39, 9. Seis 17.08.43, 10. Aimar 17.08.43; 19. Schepers 17.10.24; 21. Steevens 17.10.31, 22. Van der Vleuten 17.10.35; 25. Vianen 17.10.44; 29. Jans sen 17.10.48; 30. Wagtmans 17.10.50; 33. De Roo 17.10.59, 39 Duyndam 1715.24, 46. Van der Horst 17.18.18, 47. Zoon- tjens 17.18.35, 48. Harings 17.18.38, 51. Ottenbros 17.18.45, 56. Schuuring 17.19.34, 61. Dolman 17.21.47. TOM OKKER driemaal BARRANQUILLA Tom Okker heeft in het tennistoernooi van Barran- quilla (Columbia) drie titels veroverd. In het enkelspel versloeg de Haarlem mer de Amerikaan Marty Riessen met 86, 63, 63. Samen met Riessen veroverde Okker daarna de titel in het dubbelspel. In de finale versloegen ze de Britten Sangster en Cox met 57, 62, 119. In het gemengd dubbelspel kwam de Nederlandse kampioen, op merkelijk populair bij 't publiek, even eens tot winst. De Amerikaanse Nan cy Richey en hij rekenden in de eind strijd af met Riessen en de Engelse Ann Haydon: 63, 36, 63. De 25-jarige Amerikaanse Nancy Ri chey eiste de titel in het damesenkel spel voor zich op. Ze versloeg de Aus tralische Lesley Turner met 62, 60. Leo Duyndam, die na de derde etap pe de beste Nederlander was hij stond vijfde op slecht acht seconden van Merkcx verloor vele minuten H viel terug naar de 39e plaats. Hij kreeg bovendien een strafminuut en ongeveer vijftien gulden boete wegens het rijden in de zuiging van de auto van zijn ploegleider, de Belg Lom- me Driessens. De Belgische ploeg Faema had des morgens het eerste gedeelte van de vierde etappe, een ploegentijdrit over 44 km van Marcigny naar Charlieu ge wonnen. Faema had een tijd van 3.51.52,8 nodig. De Franse equipe Bic eindigde als tweede met 3.52.04,8 en Pelforth (eveneens Frankrijk) werd derde in 3.53.36.8. De uitslag luidt: 1. Van Sweevelt MEXICO STAD Het Mexicaanse en Russische voetbalelftal hebben zon dagavond in het Azteken-stadion in Mexico Stad ook in de derde en laatste ontmoeting gelijkgespeeld. Er vielen geen doelpunten. LONDEN Evenals Honda zal de Japanse fabriek Suzuki zich terugtrek ken uit de internationale motorsport. Dit werd gisteren in Londen bekendge maakt daar een woordvoerder van de Japanse renstal. Suzuki gaat zich in de toekomst waarschijnlijk wel bezighou den met de motocross. Aanleiding tot deze beslissing is het besluit van de Internationale Motor fietsfederatie (FIM, om voor de strijd om het wereldkampioenschap 1970 het aantal versnellingen en cilinders te be perken. Dat zou voor Suzuki betekenen dat het zijn motoren uitgebreid moet gaan aanpassen. De machines van Su zuki, die worden beschouwd als de meest ingewikkelde racemotoren, heb ben veertien versnellingen. Een andere overweging was dat nu Honda zich toch heeft teruggetrokken, de kosten voor een raceploeg niet langer zijn ver antwoord. DEN HAAG Begin april zullen de Poolse nationale volleybalploegen een trip door Nederland maken en in een aantal interlands tegen de Nederlandse dames en heren uitkomen. Voor de da mes staan reeds drie ontmoetingen vast: op 3 april in Breda op 8 april in Drachten en op 9 april in Dronten. Waarschijnlijk zal op 5 april in Woer den een vierde interland worden ge speeld. Voor de heren staam twee wedstrij den op het programma: 8 april Drach ten en 9 april Dronten. In september zullen de Nederlandse barnes en heren een tegenbezoek aan Polen brengen, daarvoor echter maakt de damesnloeg, die het afgelo pen jaar onder leiding van Joh. van der Haar aanzienlijk sterker is geworden, nog een trip door Tsj.-Slowakije. ROTTERDAM Scheidsrechter Piet Roomer zal zondag zijn eerste wedstrijd leiden na het auto-ongeluk, dat hem een paar maanden geleden overkwam. Hij brak toen zijn rechterknieschijf en moest uiteraard van alle activiteiten af zien; ook van de wedstrijd Schotland Engeland die toen door scheidsrechter Van Ravens werd geleid. Zeer waarschijnlijk zal Den Bosch Volewijckers in de eerste divisie de wedstrijd zijn die voor de Rotterdamse scheidsrechter de weg terug markeert. LONDEN Maandag is in Londen de loting verricht voor de kwartfinales van het toernooi om de FA Cup. Het re sultaat luidde: West Bromwich Albion - Tottenham Hotspur/LiverpoelArsenaal/Birming- ham City - Scheffield Wednesday/Chel sea; Leeds United - Sheffield United; Rotherham United/Leicester City Evertan. AMSTERDAM Henk Scholte zal zijn nationale titel in het bandstoten, die hij vorig jaar in Aalsmeer verovèr- de, niet verdedigen. De deelnemers aan het kampioenschap bandstoten, dat van 28 tot en met 31 maart in Venhui zen wordt gehouden, zijn nu: Hans Vul- tink (Aalten), Henk de Kleine (Hel mond), Pierre Duyssens (een in het Bel gische Heverlee wonende Nederlander, Hans Sundquest (Den Haag), Janus Ja cobs (Amsterdam), Bert Teegelaar, (Rotterdam), Jaap Ligthart (Alkmaar) en Lambert van Leur (Oss). ROTTERDAM Jos Coler, voorzitter sectie betaald voetbal van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) heeft de indruk, dat de Europese Voetbal Unie bereid is I april als uiterste inschrijf datum voor het zomertoernooi van Europese topclubs te bestemmen. „Er is nog geen beslissing genomen", wist hij gisteravond, „maar het lijkt me dat de UEFA bereid is tot 1 april te wachten. In de eerste week van april wordt dan in overleg met de clubs het programma samengesteld". ELST Het eerste team van de biljartvereniging „De Morgenster" in Eist is gisteravond kampioen geworden in de C-I-klasse van de KNVB, district Vee- nendaal. Het drietal Nellestijn, Van Mourik, Van Apelldoorn ontving thuis de eerste uitgave van „De Driehoek" uit Rhenen en had nog slechts vier punten nodig om de titel te bemachtigen. J. van Appeldoorn zegevierde over de Rhe- nenaar Van Baren en toen in de tweede wedstrijd Van Mourik zijn opponent versloeg was het kampioenschap een feit. De derde wedstrijd tussen Nellestijn en Schrijvershof overigens de beste par tij van de avond waS daardoor niet meer van belang. Wanneer de UEFA daartoe inderdaad bereid is hebben Sparta en Go Ahead die protesteerden tegen de aanwij zing van de huidige nummer drie op de ranglijst (ADO) als deelnemer nog een kans, te mogen deelnemen aan deze interessante krachtmeting. Zoals wij gisteren meldden stond de UEFA er onlangs op, dat de heer Burgwal, secre taris-penningmeester van de KNVB, ak koord ging met inschrijving van de teams, die op dat moment de eerste drie plaatsen bezetten in de competitie. Naast Ajax en Feyenoord, zou daarmee ook ADO deelnemer zijn. „Ook als Sparta niet had geprotes teerd", zegt nu Jos Coler, „hadden wij ons niet zonder meer bij deze beslis sing neergelegd. Zowel Sparta als Go- Ahead heeft gelijk, als het hiertegen be zwaar maakt". Het blijft overigens de vraag of pro testen van Nederlandse zijde met be trekking tot dit toernooi, waaraan de komende zomer prominente teams uit acht landen deelnemen, wel enige zin hebben. Jos Coler: „De UEFA heeft het recht de ploegen uit te nodigen. Zo als het er nu uitziet mogen wij met drie clubs komen. Een beloning voor het feit, dat wij altijd keurig met onze sterkste ploegen aan de intertotocompe- titie hebben deelgenomen. Maar als de UEFA besluit om het komende toer nooi met zestien ploegen uit acht lan- ZEIST De Ajacied Henk Groot is toegevoegd aan de kerngroep van bondscoach George Kessler. Hij zal deelnemen aan de contrale training, die voor woensdag in het sportcentrum in Zeist op het programma staat. Rectificatie Het Nederlands, mili taire voetbalelftal speelt morgen niet in Nijmegen tegen West-Duitsland, maar op het terrein van PSV in Eindhoven. den te spelen lopen we de kans, dat er maar twee Nederlandse clubs mogen komen. Ook dat is dus nog mogelijk. Maar als we met drie ploegen mo gen meedoen, heeft de UEFA toch al tijd het recht om te zeggen welke teams welkom zijn". Jos Coler noemt in dit verband een sterk voorbeeld, waaruit de geringe kansen van Sparta en Go Ahead kunnen blijken: „De UEFA heeft uit België AnderlecKt en StandarcTXuik aangewe zen, de nummers één en drie. Brugge, dat tweede staat, mag dus niet mee doen". Overigehs heeft Sparta als het pro test geen effect sorteert, voor deze zo mer nog een ijzer in het vuur. De Rot terdamse club heeft van de Noordame- rikaanse voetbalbond een uitnodiging ontvangen een drie weken durende toer- nee door de Verenigde Staten te ma ken. Vorig jaar kreeg ADO een derge lijke invitatie, die de Hagenaars gretig accepteerden. In de Cl-klasse waarin een dubbele competitie werd gespeeld zijn inge deeld: De Morgenster (Eist), Kunst min (Leerdam), De Driehoek (Rhe nen), De Hamsebrug (Kerk-Avezaath) en BW (Veenendaal). Kampioen De Morgenster komt nu AMERONGEN De uitslagen van de onderlinge competitie van de Ame rongse Damclub zijn deze week als volgt: A. N. Maris A. van Ewijk 20; Veldhuizen Faber 11; A. van de Grift De Groot sr. 20; M. v. d. Grift Van de Berg 2—0; E. van de Grift Van de Kolk 11; Van Vie- gen Visser 20; Van Loon De Groot jr. 11 en G. van Zomeren Wildeman 11. De enige kanshebbers op het kam pioenschap zijn nu nog Maris, Meijer en A. van de Grift. uit in de strijd om de titel van dis trict Oost en weet het team in dit toer nooi beslag te leggen op de eerste plaats dan klasseert het zich automa tisch voor de nationale eindstrijd. De Elstenaren hebben reeds eenmaal het Nederlands kampioenschap in deze af deling behaald. Van Appeldoorn trad gisteren in de eerste wedstrijd aan tegen Van Baren. De Elstenaar maakte de 115 carambo les in 26 beurten vol terwijl zijn Rhe- nense opponent finishte met 91 punten. Van Mourik speelde daarna tegen Erends. Won Van Mourik (hij moest 150 caramboles maken tegen Erends 230) dan was zijn team kampioen. De Driehoek-speler stond op 169 toen zijn Elster tegenstander de partij uitmaak te. De titel was behaald... Daardoor was de partij tussen Nelle- Het trotse kampioensteam van „De Morgenster" uit Eist. O stijn en Schrijvershof niet meer van belang. Eerstgenoemde speelde daar door geheel vrijuit en verpletterde zijn rivaal door in achttien beurten de 220. caramboles vol te maken. Schrij vershof, die 250 punten moest scoren, strandde op 103. VEENENDAAL De traditionele massadamkamp Utrecht Gelderland wordt dit jaar op zaterdag 6 april (aanvang twee uur) te Rhenen in het restaurant van Ouwehands Dierenpark gespeeld. HoWderd Gelderse senior dammers strijden dan tegen een gelijk aantal Stichtse senioren om de fraaie wisselcup, die de laatste jaren «teeds door Gelderland werd gewonnen. Het Gelders jeugdteam speelt die middag tegen het Utrecht jeugdteam Voor deze massakamp kunnen de Gel derse clubspelers zich opgeven bij de gewestelijke secretaris, de heer M. J. v. d. Peppel, Kolkakkerweg 114, Wage- ningen. PIET KEIZER meevallertje AMSTERDAM Piet Keizer kan weer opgelucht ademhalen. Gistermiddag ztfn in een ziekenhuis te Heemskerk in de buurt van Velsen, waar Ajax' clubarts dokter Rolink woont röntgenfoto's van de hersenen gemaakt, terwijl boven dien een specialist het geblesseerde oog aan een nauwkeurig onderzoek heeft on derworpen. Van beide onderzoeken luidde de uitslag, dat er niets ernstigs aan de hand is. VEENENDAAL De biljartcompetitie in de Rijnstreek loopt ten einde. Ver schillende klassen zijn al uitgespeeld, doch in enkele afdelingen staan nogal wat inhaalwedstrijden op het programma. Na de overgangsklasse kreeg ook de tweede klasse een kampioen, namelijk To- renzicht 4 uit Lienden, terwijl in de vierde klasse de titel terecht kwam bij Ons Genoeeen 5. Een opgeluchte dokter Rolink zei: „Piet Keizer is op het ogenblik dusda nig dat hij alweer aan de training mag deelnemen. Alleen heeft hij nog wat last van pijn in het hoofd. Maar dat is begrijpelijk na zo'n harde botsing. De pijnlijke plek zit in de buurt van het oude litteken. Gezien de narigheid, die Keizer enige jaren geleden met hersenletsel gehad heeft, vond ik het nodig geen enkel ri sico te nemen. Vandaar dat hersen- en oogonderzoek". In april 1964 moest Keizer een her senoperatie ondergaan in Utrecht, na een borsing met achterspeler Pijlman tijdens een bekerwedstrijd van Ajax tegen DWS. Toep moest geronnen bloed dat zich onder de schedel had vastge zet, operatief worden verwijderd. Theo van Duivenbode, die eveneens in Heemskerk is onderzocht, blijkt in derdaad een gescheurde enkelband te hebben. Aanvankelijk werd aan een gipsverband gedacht, maar de specia list vond dit bij nader inzien niet no dig. „Als alles goed gaat, kan Van Duivenbode over een week of drie weer fit zijn", aldus dokter Rolink. LONDEN Manchester United en Benfica, twee van de grote favorieten voor de Europese beker van landskampioenen, kunnen deze week de demi-finales berei ken. Manchester, met een 20 voorsprong na de eerste match, gaat naar Polen om daar woensdag tegen Gornik Zabrze te spelen. Benfica ontvangt thuis Vasas uit Boedapest. De eerste wedstrijd werd 00. In de voorafgaande ronden telden doelpunten die in een uitwedstrijd ge maakt waren, dubbel als de doelpun- tenstand na twee wedstrijden gelijk was. Maar vanaf de kwartfinales is de ze regeling hervallen. Van een ploeg, die thuis met 2-0 heeft gewonnen, kan verwacht worden dat zij verdedigend speelt. Maar Manchester United is altijd een aanvallende ploeg, en sterren als George Best en Bobby Charlton zullen tegen Gornik ijveren voor snelle doelpunten. Als ze dat lukt, zal Gornik er weinig meer aan kun nen doen want het is uiterst moeilijk een achterstand in te lopen tegen een verdediging, die sterren telt als Nobby Stiles, David Sadler en doelman Alex Stepney, die tot de beste in Engeland wordt gerekend. Benfica is sterk favoriet tegen Va- sas. Voor eigen publiek zullen de Ben- fica-voorwaartsen Augusto, Torres, Eusebio en Simoes moeilijk te stoppen zijn. Real Madrid, zes keer winnaar van de beker voor landskampioenen, staat met 3-0 voor op Spartak, Praag, maar de tweede match wordt pas de volgen de week gespeeld, evenals de beslis singswedstrijd tussen Eintracht, Braunschweig en Juventus, die na uit en thuis op 3-3 kwamen. In het andere grote toernooi, dat van de bekerwinnaars, zullen waarschijnlijk Milaan en Bayern München woensdag de halve finales bereiken. Beide spelen thuis en behoeven maar met een doel punt verschil te winnen. Milaan staat 1-1 tegen Standaard Luik en bekerhou ders Bayern, 1-1 met Valencia. De volgende week ontmoet Olympi- que Lyon thuis S.V. Hamburg. De Fransen staan met 0-2 achter. Tenslot te gaat Cardiff City een reis van ruim 3000 km maken naar Tasjkent in Oez bekistan om een kleine 1-0 voorsprong te verdedigen tegen Moskou Torpedo. De wedstrijd is in Tasjkent omdat er in maart wegens het winterweer niet in Moskou gevoetbald kan worden. In de hoofdklasse moeten nog twee ronden gespeeld worden en het gaat er wel naar uitzien dat Groene Laken uit Maurik de titel bemachtigt. Het wist in Veenendaal tegen DOH een uiterst kostbare 35 zege te behalen. ONA uit Opheusden zag geen kans om in Eist bij Zeldenrust een gelijk spel weg te halen en moest een 2—6 nederlaag incasseren. ONA heeft nu een achterstand opgelopen van 6 pun ten op Ons Genoegen. De stand in de hoofdklasse is: Groene Laken (Maurik) 20-105- 55 Nationaal (Wageningen) 20-103- 57 DOH 1 (Veenendaal) 19- 91- 61 Zeldenrust (Eist) 20- 91- 69 Ons Hoekje (Ingen) 20- 90- 70 DOS (Ochten) 20- 80- 80 Terminus (Wageningen) 20- 76- 84 Rijnstroom (Wageningen) 20- 70- 90 ABC (Maurik) 19- 68- 84 Ons Genoegen (Ingen) 20- 66- 94 ONA (Opheusden) 20- 60-100 Nationaal 2 (Wageningen) 18- 44-100 De overgangsklasse is vrijwel uitge speeld. Kampioen BVR 1 kreeg thuis met 26 klop van Zeldenrust 2 uit Eist, dat door deze zege opgeklommen is naar de 2e plaats ten koste van ONA 2 dat niet verder kwam dan een gelijk spel tegen plaatsgenoot VOP 1. Van VOP een goede prestatie, want deze ploeg die lang onderaan heeft gestaan, heeft zich nu opgewerkt naar de mid denmoot. Het Kesterse DVJ 1 kreeg geen kans om de onderste plaats te verlaten, daar de wedstrijd tegen Roskam werd ver schoven. De stand luidt: BVR 1 (Rhenen) 18-103-41 Zeldenrust 2 (Eist) 17- 80-56 ONA 2 (Opheusden) 18- 80-64 DOG 1 (Veenendaal) 18- 77-67 VOP 1 (Opheusden) 18- 71-73 Roskam 1 (Ommeren) 16- 63-65 Recticel 1 (Kesteren) 18- 59-85 Torenzicht 1 (Lienden) 17- 57-39 Ons Genoegen 2 (Ingen) 17- 56-80 DVJ 1 (Kesteren) 17- 50-86 In de le klasse boekte De Zwaan 1 uit Opheusden een 80 zege op Natio naal 3 en dit bracht dit team voorlopig op de eerste plaats. Groene Laken 2 dat tegen Torenzicht moest spelen zag deze wedstrijd uitgesteld, zodat de laat ste wedstrijd hier een beslissing moet brengen wie er kampioen zal worden. ODI speelde zijn laatste wedstrijd en won deze met 71 van Zeldenrust 3. De stand luidt: Zwaan 1 (Opheusden) 18-86-58 Groene Laken 2 (Maurik) 17-81-55 Terminus 2 (Wageningen) 18-81-63 ODI 1 (Lienden) 18-76-68 ABC 2 (Maurik) 17-73-63 Rijnstroom 2 (Wageningen) 17-71-65 Zeldenrust 3 (Eist) 17-66-70 Torenzicht 2 (Lienden) 18-59-77 Ons Genoegen 3 (Ingen) 18-53-91 Nationaal 3 (Wageningen) 17-50-86 Bij de 2e-klassers werd Torenzicht 4 kampioen. Zelf won het van ONA 3 (2-6) in Opheusden, terwijl Schans geen kans zag om van Torenzicht 3 te win nen. De stand luidt: Torenzicht 4 (Lienden) 18-92-52 Driesprong 1 (Tiel) 17-82-56 ONA 3 (Opheusden) 18-80-64 Schans 1 (Eek en Wiel) 18-80-64 Torenzicht 3 (Lienden) 18-68-68 Vogelenzang 1 (Echteld) 17-63-73 ABC 3 (Maurik) 16-61-67 Ons Genoegen 4 (Ingen) 17-61-75 Rijnstroom 3 (Wageningen) 16-54-74 Ons Hoekje 2 (Ingen) 18-46-98 In de 3e klasse blijft de spanning tot de laatste ronden gehandhaafd. Groene Laken 3 speelde gelijk bij De Zwaan 2 en Roskam 2 won met niet minder dan 80 van Torenzicht 5. Hier is de stand nu: Groene Laken 3 (Maurik) 16-86-42 Roskam 2 (Ommeren) 17-84-52 Torenzicht 5 (Lienden) 18-80-64 DOH 2 (Veenendaal) 16-69-59 BVR 2 (Rhenen) 16-68-60 DOS 2 (Ochten) 17-66-70 De Zwaan 2 (Opheusden) 18-63-81 ODI 2 (Lienden) 16-53-75 DVJ 2 (Kesteren) 15-50-70 Torenzicht 6 (Lienden) 17-41-95 In de 4e klasse heeft Ons Genoegen 5 beslag gelegd op de titel door een 26 zege op het laaggeplaatste Torenzicht 7. Onderaan is de strijd nog niet beslist. De stand is nu: Ons Genoegen 5 (Ingen) 17-96-40 Schans 2 (Eek en Wiel) 17-87-49 Recticel 2 (Kesteren) 16-76-52 Ons Hoekje 3 (Ingen) 16-76-52 Roskam 3 (Ommeren) 17-72-64 Rijnstroom 4 (Wageningen) 17-62-74 Driesprong 2 (Thiel) 17-60-76 ODI 3 (Lienden) 17-56-80 Torenzicht 7 (Lienden) 17-46-90 DVJ 3 (Kesteren) 16-41-87 VEENENDAAL Morgenavond reist de herenformatie van Panters 2 naar Breukelen om strijd te leveren met koploper Nijenrode 1. De spanning aan de top van deze eerste klas spitst zich toe, daar enkele kanshebbers op de ti tel de laatste weken grote fouten heb ben gemaakt. Als de heren van Panters 2 net zo goed voor de dag komen als in de laat ste wedstrijden, zou de alarmbel voor Nijenrode wel eens kunnen gaan klin ken. Alle huidige titelkandidaten zijn geenszins onverslaanbaar en vooral Nijenrode, dat het nu al gedegradeer de Valbovol 4 een gelijk spel moest toe staan, kan soms zeer zwak spelen. Een handicap voor Panters 2 is, dat het met drie invallers moet aantreden, daar en kele vaste spelers om studieredenen verhinderd zijn aan te treden. Panters 2 heeft geen degradatie-zorgen meer en kan vrijuit spelen, hetgeen niet van Nij enrode kan worden gezegd.

De Vallei | 1968 | | pagina 11