Cees van Oosterhout had het moeilijk maar bleef ongeslagen Godefroot sprintte naar etappezege in Parijs-Nice Ferdi Bracke bleef leider Van der Vleuten geschorst voor gebruik doping Vredestein presenteerde zijn nieuwe amateur-wielerploeg Europa Cup-voetbal op vele fronten Zwak spelende amateurs tegen Westduitsers met 0-2 ten onder Nieuw onderzoek naar vliegramp van München Hemmes uitgeschakeld Zondag al voor de eerste keer in actie Glasgow Rangers gewipt Nederland verloor van West-Duitsland Europees kampioenschap driebanden Geen samenwerking Activiteiten Nederlandse aanval vertoonde een opvallend gebrek aan schotkracht Niet aan te pas Landskampioenen Bekerhouders Jaarbeurssteden Tafeltennis DONDERDAG 14 MAART 1968 MADRID Dank zij zeer moeizame overwinningen op de Portugees Mario Rebeiro en de Westduitser Gert Tiedtke is Cees van Oosterhout ook op de tweede dag van het Europees kampioenschap driebanden in Madrid ongesla gen gebleven. Vooral de partij tegen Tiedtke zal hem lang in herinnering blij ven. Toen namelijk zag het ernaar uit, dat Van Oosterhout een smadelijke ne derlaag zou gaan lijden. Het was immers nog 3523 en 4334, in het voor deel van de Duitser. Maar wellicht heeft deze grote achterstand de Nederlandse kampioen over de mentale moeilijkheden, die hem vanaf het begin van dit kam pioenschap parten hebben gespeeld, heen geholpen. Van Oosterhout, die na het behalen van de nationale titel met een algemeen moynenne van 1.014 naarstig in z'n eigen biljartkamer thuis was gaan oefenen op de „gemakkelijke" ballen (bij de titelstrijd in Rotterdam zijn zwakke punt), had vanaf de eerste stoot in Ma drid gemerkt, dat hij eigenlijk niets was opgeschoten. De biljartfabrikant verloor dan ook snel zijn zelfvertrouwen en won steeds door voortdurend te ca- rotteren. Daarmee kreeg hij woensdag in de vooravond Libeiro nog op de knieën (53-60 in 68 beurten), maar het leek tegen Tiedtke niet te baten. Bij die grote achterstand nu moest Van Oosterhout echter, wilde hij niet door een nederlaag tegen een „kleinere" spe ler tot de praktisch kanslozen gaan be horen, in de aanval. En zie, het wonder geschiedde. Met zes series van drie en een van vier brak hij het moreel van Tiedtke, die vrijwel stil bleef staan. Van Oosterhout kende geen moeilijkhe den meer en won tenslotte nog zeer ruim. 46.60 in 72 beurten. Naast de tegenslag heeft hij echter het geluk gehad de eerste twee dagen alleen maar mindere goden op zijn pad te treffen. Hij zal het dan ook de ko mende dagen heel wat beter moeten gaan doen, wil hij een kans op een hoge klassering behouden. De algemene gemiddelden in de kopgroep spreken wat dat betreft boekdelen: Van Oosterhout 0.839, Ceulemans 1.374, Scherz 1.052 en Boulanger 1.143. Hanoun staat daar nog tussen, maar die is door verlies tegen Nadal praktisch zonder kans. Ceulemans en Boulanger verspeelden overigens op de tweede dag voor hun doen veel beurten tegen de Zwitser Blanc: Ceulemans had 45 beurten tegen deze fabrikant van cosmetica nodig. Bou langer zelfs 59. Later op de avond werd Rico het slachtoffer van de scorings drift van Ceulemans: in 38 beurten werd de Madrileen verslagen. Nadal (Sp.) 60 77 5 0.779 Hanoun (Fr.) 55 77 5 0.714 Ceulemans (Belg.) 60 55 6 1.090 Blanc (Zwits.) 41 55 5 0.745 LONDEN De Britse premier Ha rold Wilson heeft in het Lagerhuis be kendgemaakt, dat er een nieuw onder zoek zal worden ingesteld naar de toedracht van het vliegtuigongeluk bij München op 6 februari 1958, waarbij acht spelers van Manchester United 't leven verloren. Alle getuigen zullen weer worden verhoord. De piloot van het vliegtuig, kapitein Thain, wiens brevet is ingetrokken, staat nog steeds op het standpunt dat de sneeuw op de startbaan de oorzaak van het ongeluk was. De directie van het vliegveld heeft Thain de schuld gegeven. De kapitein hoopt nu, tien jaar later, dat zijn ge lijk kan worden aangetoond. Bij de ramp vonden totaal 22 perso nen de dood, onder wie drie spelers uit het Engelse nationale elftal: Duncan Edwards, Roger Byrne en Tommy Taylor. Het team van Matt Busby, die ernstig gewond raakte, kwam uit Bel grado, waar het zich een dag eerder door "een gelijk spel (3-3) tegen Rode Ster voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker had geplaatst. Scherz (Oost.) 60 49 8 1.224 Rico (Sp.) 33 49 4 0.673 Christensen (Den.) 34 67 5 0.507 Tiedtke (W.-Dld.) 60 67 7 0.895 Ribeiro (Port.) 53 68 5 0.779 Van Oosterhout (Ned.) 60 68 5 0.882 Blanc 36 59 6 0.610 Boulanger 60 59 8 1.016 Ceulemans 60 38 7 1.578 Rico 39 38 5 1.025 Nadal 39 60 6 0.650 Scherz 60 60 5 1.000 Ribeiro 21 50 4 0.420 Hanoun 60 50 9 1.200 Tiedtke 46 72 5 0.638 Van Oosterhout 60 72 4 0.833 MARIGNANE Ondanks het feit dat de zesde etappe van Parijs - Nice in de eindspriht werd beslist, is het geen rustige rit door het golvende land van de Provence geworden. De ploeg- makkers van Ferdinand Bracke en ook de werelduurrecordhouder zelf, hebben hard moeten werken om Bracke's eerste plaats in het algemeen klassement te behouden. De rit werd gewohnen door de Belg Godefroot, Ot- tenbros verscheen niet aan de start. Vrijwel direct na de start in Pont St Esprint begonnen de uitlooppogingen, waarin vooral de Fransen zich bijzon der actief toonden. Halverwege de wed strijd na bijna honderd kilometer Bracke had toen net een groep vluch ters met Steevens, Dolman en Wagt- mans teruggehaald ontsnapten zes renners: Samyn, Cadou, Novak, Gui- mard, Vandromme en Gerard Vianen. De groep kreeg snel een voorsprong die op een gegeven moment zelfs 4.15 min. bedroeg. De samenwerking liet echter te wen sen over, vooral omdat Guimard geen kop wenste te doen. Toch konden de vluchters hun voorsprong aanvankelijk handhaven maar na Alentours (160 km) begon het peloton aan een serieuze achtervolging, die pas enkele kilome ters voor de finish in de straten van Marignane succes had. In de eindsprint bleken de Belgen de snelsten. Godefroot zegevierde met en kele centimeters voorsprong op Rey- broeck en Seis. Jan Janssen bezette de vierde plaats. Omdat het peloton in gesloten formatie over de eindstreep kwam, deden zich geen wijzigingen voor in het algemeen klassement. Uitslagen van de zesde etappe, over 201,5 km van Pont St. Esprint naar Ma rignane: 1. Godefroot (Belg) 201,5 km in 5.09.38. 2. Reybroeck (Belg), 3. Seis (Belg), 4. Janssen (Ned), 5. Steevens (Ned), 6. van Sweefelt (Belg), 7. Via nen (Ned), 8. Wright (G.B.), 9. Swerts (Belg), 10. Preziosi (Fr), 12. De Roo, 13. Harings, 17. Karstens, 18. Van der Horst en 20. Schepers, 25. Zoontjes. 32. Wagtmans, 34. Dolman, 41. Schuuring en 49. Van der Vleuten, allen dezelfde tijd. Na de zesde etappe ziet het alge meen klassement er als volgt uit: 1. Bracke (Belg) 26.51.02, 2. Van der Vleuten, (Ned) 26.51.37, 3. Janssen, Ned. 26.51.48. 4. Grosskost (Fr) 26.52.20. 5. Wolfshohl (W-Did) 26.52.37, 6. B. Gu- yot (Fr) 26.52.47, 7. Airaar (Fr) 26.52.51 8. Izier (Fr) 26.53.15, 9. Bodin (Fr) 26.54.00 en 10. Anquetil (Fr) 26.54.03 19. De Roo 26.55.07. 21. Schepers 26.55.46, 23. Vianen 26.55.51, 24. Stee vens 26.55.53, 28. .Karstens 26.56.22, 29 Wagtmans 26.56.27. 40. Zoontjes 27.04.17. 44. Van der Horst 26.56.27, 50. Dol man 27.10.31, 65. Schuuring 27.29.49. MILAAN Jos van der Vleuten, die in de wegwedstrijd Parijs - Nice tweede staat ih het algemeen klasse ment, krijgt na dit evenement een maand gedwongen rust. Met ingang van 17 maart is hij door de Internatio nale Wielren Unie voor een maand ge schorst wegens het gebruik vah onge oorloofde stimulerende middelen. De Brabander is op het gebruik van doping betrapt in de Ronde van Sardi nië, die twee weken geleden werd ge houden. Behalve Van der Vleuten wer den ook de Italianen Adorni ebt Arma ni voor een maand geschorst. BEAULIEU Fred Hemmes is woensdag in de derde ronde van het heren enkelspel van het internationale tennistoernooi in Beaulieu aan de Fran se Rivièra uitgeschakeld, door de Ame rikaan William Tym. Hemmes verloor met 36, 26. De stand na vier ronden luidt: (resp. gesp., pnt., h.s. en alg. gem.) 1. Van Oosterhout 4 8 2. Ceulemans 3 6 3. Scherz 3 6 4. Hanoun 4 6 5. Boulanger 3 4 6. Tiedtke 4 4 7. Christensen 3 2 8. Rico 4 2 9. Nadal 4 2 10. Blanc 4 0 11. Ribeiro 4 0 8 13 7 13 7 6 6 7 0.839 1.374 1.052 J.863 1.143 0.733 0.657 0.927 0.734 0.677 0.650 ADVERTENTIE DOETINCHEM „U hebt voor 1968 de beschikking over een keurige ploeg" Met dit compliment aan de heer W. K. Oorlog, directeur van Rubber-fabriek Vredestein Doetinchem NV, vatte de heer W. van Steenbergen, voorzitter van de sportcommissie van de Konin klijke Nederlandse Wielren Unie, zijn waardering samen voor de 31 renners, die in het komende wielerseizoen de Vredestein-kleuren zullen hooghouden. De nieuwe ploeg onder leiding van de 26-jarige Henny Schouten (vorig jaar nog actief renner) werd gisteren, tij dens een bijeenkomst op de fabriek, of ficieel voorgesteld. In zijn begroetingswoord tot renners en officials kon de heer Oorlog onder meer verwelkomen de heer J. Midde- link, wegcoach van de KNWU, de heer J. Derksen, baancoach van de KNWU en kap. M. C. P. Zweedijk, lid van de sportcommissie van de KNWU. De heer Oorlog spoorde de renners aan voor een goede discipline en een sportieve geest in de ploeg te zorgen. Hij waar schuwde tegen het gebruik van do ping. „Degene, bij wie het gebruik van dope wordt geconstateerd, wordt on middellijk uit de ploeg verwijderd en dat zonder aanzien des persoon",' zo verklaarde de heer Oorlog." De heer Middelink stelde vervolgens de renners een voor een voor, waarbij duidelijk werd, dat verschillenden van hen een goede kans maken te worden uitgezonden naar de Olympische Spelen in Mexico, hetzij als lid van de weg- ploeg onder leiding van Joop Midde link, hetzij als lid van de baanploeg onder leiding van Jan Derksen. Van de 31 Vredestein-amateurs maken 6 baan renners deel uit. Tot de nieuwe Vredestein-ploeg beho ren de volgende renners: (in alfabeti sche volgorde): Jan Alings, Bunner- veen; Klaas Balk, Badhoevedorp; Frans Buermans, Wouwsche Plantage; Jan Buis, Halfweg; Rink Cornelisse, Am sterdam; Jos Dekker, Enkhuizen; Rob Duin, Alkmaar; Dirk Groen, St. Pan- cras; Dries Helsloot, Amsterdam; Jan Hesse, Arnhem; Harry Jansen, West- zaan; Jan Jansen, Westzaan; Jan Kemps, Srundel; Piet Kettenis, Den Haag; Cees Koeken, Achtmaal; Wim Koopman, Rotterdam; Gerrit Leferink, Haaksbergen; Leijn Louvestijn, Am sterdam; Theo Meyer, Denekamp; Hans v.d. Moot, Amsterdam; Frans Nie- meijer, Hengelo; Popke Oosterhof, Eel- de; Marcel Pennings, Nieuw Vennep; Wim Prinsen, Hank; Bert Romijn, Den Haag; Bart Solaro, Den Bosch; Jan Spetgens, Someren; .Hans Tesselaar, Kal verdijk; Peter Tesselaar, Kalver- dijk; Nico Vermeulen, Amsterdam; Jan Vlastuin, Scherpenzeel; G v.d. Win den, Beverwijk. De ploeg zal worden geleid door Hen ny Schouten, die tot vorig Jaar juni zelf actief renner is geweest. Door een O 'n Deel van de Vredestein-wielerploeg 1968 (met daartussen enkele officials) in de ontvangstzaal van het bedrijf. noodlottige valpartij in de ronde van Zuid-Holland zag hij zich genoodzaakt met fietsen te stoppen. Nadat de heren van de KNWU hun vértrouwen hadden uitgesproken in de leiderscapaciteiten van Henny Schou ten, gaf de nieuwe ploegleider een overzicht van een aantal voorname wedstrijden, merendeels klassiekers, waaraan één of meer ploegen van Vre destein zullen deelnemen. Het begint a.s. zondag met de Ster van Zwolle. Vervolgens komen deze maand nog aan de beurt de Ronde van Zuid-Holland, de Omloop van de Baro nie en de Ronde van Twente. Voor april staan de Rondes van Noord-Hol land, Zuidoost-Groningen, Friesland en Gelderland op het programma, voor mei de Rondes van Drente en Overijs sel, de Omloop van de Kempen en Olympia's Tour door Nederland en yoor juni de Ronde van Limburg en, Ronde van Midden-Zeeland en de Brabantse Pijl. Vast staat nu al, dat de Vrede- stein-ploeg zal deelnemen aan de Ron de van de Achterhoek, terwijl renners van Vredestein individueel verscheide ne malen in Achterhoekse criteria aan de start zullen komen. Er zijn voor de Vredestein-amateurs dus mogelijkhe den te over om zich te kwalificeren voor de felbegeerde uitzending naar Mexico. De heer Van Steenbergen deelde nog mee, dat de "KNWU zich de komende tijd in het bijzonder zal bezighouden met de vorming van het kader in de wielerverenigingen. Er komt een op leidingscommissie, die cursussen op verschillend gebied zal organiseren, o.m. voor juryleden en jeugdleiders. Naar aanleiding van dit laatste merkte de vqorzitter van de technische com missie nog op, dat de KNWU wat meer wil gaan doen aan het opvangen van jongen vanaf 8 jaar, die zich tot de wielersport voelen aangetrokken. De bijeenkomst werd besloten met de huldiging van de winnaar van het Vre- destein-wielersportklassement 1967. Dat was de Bosschenaar Bart Solaro, die met 339 punten zijn naaste rivaal René Pijnen, 13 punten voorbleef. De regel matige Vredestein-renner van 1967 werd beloond met een nieuwe racefiets. De Duitse doelman Kleff in een moei lijke positie tijdens een Nederlandse aanval. 0 ZABRE Manchester United heeft woensdag de tweede wedstrijd uit de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen tegen Gornik Zabrze met 0-1 verloren. Aangezien Manchester Uni ted de eerste wedstrijd met 2-0 ge wonnen heeft, gaat het dank zij betere doelcjjfers over naar de halve finales. Romaft Lentner maakte in de 70e minuut het enige doelpunt in de door 100.000 toeschouwers bijgewoonde wed strijd. Gornik heeft gedurende de hele wed strijd éen overwicht geha<j. „De Man- cunains" werden gedwongen het accent sterk op de verdediging te leggen en opereerden herhaaldelijk met elf spe lers op eigen helft. Er ontstonden tal van hachelijke situaties voor het doel van Stepney, oud-reservedoelman van Chelsea, maar de Britse ploeg met de uitstekend spelende Bobby Charlton aan het hoofd, slaagde erin tot de ze ventigste minuut stand te houden. Teon gelukte het de 31-jarige veteraan Ro man Lentner, die speciaal voor deze wedstrijd in de Poolse ploeg was ge haald om meer stootkracht aan de aan val te geven, eindelijk een gaatje in de Britse verdedigingsmuur te vinden. Hij kreeg de bal uit een afgeslagen vrije trap op acht meter van het doel voor de voeten en joeg de bal vlak on der de lat achter Stepney. In de laat ste twintig minuten probeerden de Po len, met Lentner en aanvoerder Oslizio als uitblinkers, nog een verlenging te forceren. Hoewel er nog enkele gevaar lijke scrimrfiages voor het Engelse doel waren, beleven doelpunten uit. MÜNCHEN Bayern München heeft woensdagavond de halve fi nales bereikt van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. De Duitsers zegevierden voor 22.000 toeschouwers op eigen terrein met 1-0 over Fc. Valencia. De eerste ontmoe- tihg tussen beide ploegen leverde een NIJMEGEN Het nationale amateurelftal heeft in de officieuze interland- wedstryd tegen een Westduitse combinatie geen moment kunnen imponeren. Het Duitse team, dat naar Nymegen was gekomen met slechts vier potentiële inter nationals en verder uit westelijke spelers bestond, heeft duidelyk aangetoond, dat de combinatie van trainer Siem Plooyer vele zwakke plekken telt. Twee doel punten, over de speelhelften verdeeld, vormden de beloning voor het Duitse zwoe gen. De Nederlandse aanval, die een opvallend gebrek aan schotkracht vertoon de, kon hier geen enkele treffer tegenover stellen. De oranje-formatie was sinds de laat ste interlandwedstrijd tegen Israël, die aan het begin van het seizoen met 1-2 verloren ging, op diverse plaatsen ge wijzigd. Leget en Jan de Wit stelden zich niet meer beschikbaar om studie redenen, doelman Bos en De Vos trok ken zich eveneens terug. Nieuwelingen kregen een kans. Van deze spelers was doelman Schulz betrouwbaar en had geen schuld aan de doelpunten. Dat was vrijwel 't enig lichtpunt. De weinige toeschouwers, die de televisie (twee bekerwedstrijden op het Duitse net) voor het Goffertstadion ruilden, konden zonder veel moeite constateren, dat er in de Nederlandse achterhoede ontstel lend grote gaten vielen, voornamelijk een gevolg van dekkingsfouten. Boven dien bleken Habisch en Bergfelder over veel snelheid te beschikken en dat kon Van Delmotte en Deen niet altijd ge zegd worden. De voorhoede, die uit Haan Monne de Wit en Wevers be stand (in 4-2-4 opstelling speelde Wim Groenewegen teruggetrokken) kwam zeer zelden tot sluitende combinaties en de individuele acties werden vaak be sloten met kansloze schoten van grote afstand. Het krachtsverschil kwam in de eerste^ helft nog niet zo duidelijk tot uiting en het doelpunt dat Habisch kon laten aan tekenen was het gevolg van een fout in de Nederlandse achterhoede. Berg felder, Cremer en Habisch konden on gehinderd combineren en laatste liet Schultz van dichtbij g^n kans (0-1). Na de rust kwam Nederland er helemaal niet meer aan te pas. Het bleef vol harden in de lange passes, die gemak kelijk door de fysiek sterkere Duit sers onderschept konden worden. Een van de weinige hoogtepunten was het doelpunt van Bergfelder. Een snelle so loactie besloot deze met een schitterend schot in de uiterste hoek, dat Nederland definitief op de knieën dwong. Siem Plooyer zal nog heel wat aan zijn team moeten dokteren wil hij meer succes hebben in de komende interlands tegen Oost-Duitsland en Saarland, die voor april en mei op het programma staan. Het Nederlands amateurelftal speelde in de volgende opstelling: Schultz (Alkmaarse Boys); Delmotte (Middelburg), v. d. Broek (MKC), Deen (AFC), Groener (DOS'19) en De Vries (ZW); Wagemaker (Alkmaarse Boys) en Mei tDCG); Haan (Noordster), De Wit (ZW), Groenewegen (Middelburg) Wevers (WVC). EDINBURGH Glasgow Rangers, een van de grote favorieten is woens dagavond uitgeschakeld in de competi tie om de Schotse voetbalbeker. In de overgespeelde wedstrijd voor de kwart finales verloor de ploeg in Edinburgh met 10 van Hearts of Midlothian. De andere prominente club uit Glasgow, Celtic, werd in de eerste ronde van het toernooi al door Dunfermline gewipt. In de h£lve finales, die zaterdag 30 maart worden gespeeld, komt Hearts uit tegen FC Mortin en Dunfermline tegen St.- Johnstone. 1-1 gelijk spel op. Aanvalsleider Muller scoorde reeds in de tweede minuut het beslissende doelpunt. Beide ploegen hadden het op het gladde veld, dat van een acht centime ter dikke sneeuwlaag was ont<faan, ui terst moeilijk. De eerste goede aanval van de Duitsers leidde al tot succes. Een snelle rush bracht rechtsbuiten Jung in vrije positie. Een pass naar de vrij gelopen Muller volgde, waarna de Duitse aanvalsleider weinig moeite had om doelman Abelardo te passeren. De snelle treffer maakte de Spaanse verdedigers nerveus. Bayern slaagde er echter niet in zijn overmacht in meer dere doelpunten uit te drukken. Valencia herstelde zich daarna en nam voor geruime tijd bezit van het middenveld. Toch waren de Duitsers ge vaarlijker. Na een half uur had Muller bijna opnieuw succes. Zijn schot ging echter juist naast. Ook na de hervatting waren de aan vallen van de Duitsers directer en ge vaarlijker. Een grootse ontmoeting werd het echter niet. Voor een belang rijk deel lag dat aan de moeilijke om standigheden waaronder werd gespeeld. LYON In een derde wedstrijd, die woensdag 20 maart in Hamburg wordt gespeeld, zal worden beslist of Hamburger SV dan wel Olympique Lyon overgaat naar de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. De tweede wed strijd tussen beide clubs, woensdag avond in Lyon gespeeld, leverde een 2-0 zege voor de Fransen op. De ploeg uit Hamburg won de eerste wedstrijd met dezelfde cijfers. De Fransen hadden het aan hun linksbinnen Di Nallo te danken, dat zij een derde wedstrijd bereikten. Nadat Di Nallo in de 19e minuut zijn team de leiding had gegeven zorgde hij, tot gro te vreugde van de 32.000 toeschouwers, in de vóórlaatste minuut voor een twee de treffer. Olympique speelde aanmerkelijk beter dan in de eerste' wedstrijd tussen beide ploegen. Een misverstand tussen doelman Oeczan en verdediger Dieck- mann gaf Di Nallo na 19 minuten een niet te missen kans om te scoren: 1-0. De Hamburgers werden daarna ge vaarlijker. De schoten van de Duitse aanvallers waren -echter bijzonder on zuiver. De laatste vijf minuten van de eerste helft waren onbetwist voor de Fransen. Verder dan een drietal hoek schoppen kwamen zij echter niet. Ook na de rust was Olympique ster ker. De schaarse aanvallen van HSV waren vrij ongevaarlijke, doordat voor al de vleugelspelers zwak speelden. Op het moment, dat zeker scheen dat HSV zich geplaatst had bij de laatste vier van het toernooi viel eindelijk het tweede, voor Olympique zo belangrijke doelpunt. Nadat rechtbuiten Schwinn, gefaald had toen het op schieten aan kwam kreeg een minuut voor tijd Dl Nallo op een tiental meters van het doel de bal in vrije positie toegespeeld. De Franse international maakte geen fout en passeerde doelman Oeczan op nieuw. MILAAN Ook AC Milan en stan dard Luik zullen een derde maal tegen elkaar moeten uitkomen. De tweede ontmoeting, woensdagavond it* Milaan gespeeld, eindigde evenals de eerste wedstrijd in een 1-1 gelijk spel. Bij de rust hadden de Italianen met 1-0 de leiding. De ploegen zullen elkaar op 20 maart in Lausanne voor de der de maal ontmoeten. De Milanezen, die een vermoeide in druk maakten, domineerden gedurende de gehele wedstrijd, die door 80.000 toe schouwers werd bijgewoond. Het ont brak hun echter op beslissende ogenblik ken aan beheersing om de aanvallen met doelpunten af te ronden. Zij na men slechts door geluk de leiding. De Belgische doelman Nicolay kon in de 40e minuut de bal niet klem vast krij gen, waardoor Rognoni een niet te mis sen kans kreeg om de score te openen. Hij maakte geen fout. Tot de rust kreeg AC Milan nog enkele mogelijkheden voor een treffer, maar die werden op soms onbegrijpelijke wijze gemist. Na de hervatting veranderde het spel- beeld niet. De Italiaanse ploeg was con stant in de aanval, maar verzuimde door te drukken. Bij een van de schaar se uitvallen van Standard Luik maakte Cayou gelijk in de 73e minuut. LISSABON FC Zürich heeft zich woensdag in Lissabot* ondanks een nederlaag van 0-1 tegen Sporting ge plaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de jaarbeursstedenbeker. De Zwitsers wonnen de eerste ontmoe ting met 3-0. Het enige doelpunt in de door 30.000 toeschouwers bijgewoonde wedstrijd werd in de 22e milraut ge maakt door linksbuiten Carlitos. BOEDAPEST Ferencvaros heeft woensdagavond de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de beker der Jaarbeurssteden te gen Athletico Bilbao met 2-1 gewon nen. De ruststand was 2-0. De tweede ontmoeting wordt 27 maart in Spanje gespeeld. HEERLEN Het Nederlands tafel- tennisteam heeft woensdag in Heerlen voor 350 toeschouwers met 1-6 an West-Duitsland verloren. Bert van der Helm heeft voor het enige Nederlandse punt gezorgd. In de beslissende game verspeelde Van der Helm een voorsprong van 20-17, maar de laatste twee punten waren toch voor hem. Frans Schoofs verloor gedecideerd van de Duitse jeugdspeler, Zolka, maar gaf evenals Van der Helm de gerouti neerde Eberhard Schöler uitstekend par tij. Van der Helm had tegen Schöler in beide games zelfs een aanzienlijke voorsprong. De solide verdediging aan het eind van de games bracht Schöler echter de zege, Mieke ten Broek was kansloos tegen de ervaren Agnes Simon. In de mixeddubbel slaagden Bert van der Helm en Mieke ten Broek erin een game te winnen. De gedetailleerde uitslagen luidden: Frans Schoofs (Nedlloyd) Claus Zolka 13-21, 16-21; Bert van der Helm (Scylla) Eberhard Schöler 18-21, 19-21 Mieke ten Broek (HOC) Agnes Si mon 8-21, 12-21 Bert Schoofs/Van der Helm-Schöler/Zolka 17-21, 15-21. Mie ke ten Broek/Van der Helm Agnes Simon/Schöler 15-21, 21-19, 10-21; Frans Schoofs Schöler 19-21, 19-21 en Van der Helm Zolka 16-21, 25-23, 22-20.

De Vallei | 1968 | | pagina 13