VAN DEll PLAATS extra kopje koffie „Hartstichting" wil geld uit „slapende fondsen" NIEUW KANTOOR VAN ANWB ADVERTEREN DOET VERKOPEN Belgische luchtmacht kampioen cross country op Ter let Kent u hem no. dezekop en scnotel? Nu weer gratis verkrijgbaar bij Van der Plaats- Groenmerk-koffie Permoglaze: De revolutionair - nieuwe muurverf voor binnen en buiten. Blijvend witte bescherming voor al uw muren. Supergemakkelijk voor de doe-het-zelver. een Jongeman stichtte tien maal brand: eis een jaar Twente helpt thans Indonesië 14 ondernemingen bouwen samen Vijfenveertig man tslagen Nog 40 Wimpy-bars Op terrein Het Dorp gewoon de beste Fijn, dat hij weer verkrijgbaar is. Gratis! Drink voortaan ook die heerlijke, Van der Plaats Groenmerk koffie. Vol en krachtig van smaak. Verkwikkend. Bij elk pak krijgt u een extra bon. Voor slechts 10 extra bonnen geeft uw eigen winkelier u zo'n kop-en-schotel, uitgevoerd in chinees blauw. Om lekkere koffie extra fraai te serveren. HAARLEM Wegens diefstal en een aantal brandstichtingen, in Haarlem gepleegd, eiste de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank gistermid dag tegen de 20-jarige glazenwasser W. W. van Voort een gevangenisstraf van 12 maanden waarvan twee maan den voorwaardelijk, echter zonder af trek van voorlopige hechtenis, en voor waardelijke terbeschikkingstelling van de regering. Eigenlijk had de officier 2V* jaar willen eisen, zei hjj, omdat verdachte die verdient, maar hij wilde de jongeman een kans geven. Gebleken is dat hij voor zijn daden veel dronk. Begin december werd de glazenwas ser in Haarlem aangehouden na 'n in braak in een warenhuis. Bij een onder zoek kwam aan het licht dat de jonge man in de loop van het vorige jaar tien maal betrokken was geweest bij brand stichting waarbij mensenlevens op het ipel hebben gestaan. Bij een binnen brand in een winkel konden de bewo ners, die boven sliepen, via het huis van de buren in veiligheid komen. De scha de bedroeg f 3.500. Op de Gedempte Voldersgracht ontstond in een huis brand waarbij de bewoners met moeite gered konden worden en verder zou ver dachte bromfietsen in brand hebben ge stoken en brand hebben gesticht in le ge woningen en pakhuizen. In totaal zou hij bij tien brandstichtingen betrok ken zijn geweest. Verdacht gaf toe de inbraken te heb ben gepleegd ein t.a.v. de brandstich tingen zei hij: „Ik zal het wel gedaan hebben maar ik weet het niet". Een re den kon hij niet opgeven en voordeel heeft hij van de brandstichtingen niet gehad. Gelet op de toestand van de verdach te verzocht de raadsman mr. Lobetn Usels een straf op te leggen gelijk aan het voorarrest en de jongeman dan on der psychiatrische behandeling te stel len. ENSCHEDE De Twentse textielin dustrie gaat Indonesië helpen met het vervaardigen van batikstoffen. Dit ge beurt als onderdeel van het technische hulpprogramma aan Indonesië. Een groep Nederlandse onderzoekers heeft na een reis naar Indonesië een afgerond plan klaar voor de fabricage van fijne en superfijne batikstoffen. Indonesiërs krijgen studiebeurzen voor de Hogere Textielschool in En schede. Ook wordt er een wetenschap pelijk onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid of het batikprocédé ge mechaniseerd kan worden. DEN HAAG De Nederlandse Hartstichting wil proberen geld te krjjgen uit de zogenaamde slapende fondsen, ingesteld met een charitatieve doelstelling, maar als zodanig niet meer effectief werkend. De stichting hoopt dat beheerders van deze fondsen bereid zullen zjjn mee te werken aan een herziening van de bedoe ling van de erflater. Volgens een wetsontwerp, dat inmiddels by de Tweede Ka mer is ingediend zjjn hiervoor mogelijkheden. In samenwerking met de overheid, de Wereldgezondheidsorganisatie en de Internationale stichting van hartstich tingen wil de Nederlandse stichting ko men tot studies over de oorzaken van hart- en vaatzieken. Zij vindt het ui terst belangrijk dat er revalidatiecen tra worden ingericht. Dergelijke in richtingen bestaan in ons land nog niet. Om meer geld te krijgen heeft de Nederlandse stichting een vereniging van vrienden opgericht, die in de enke le maanden van haar bestaan al vele honderden leden heeft gekregen. Voor lichting aan het publiek, deels via art sen, zal door de Nederlandse Hart stichting worden gestimuleerd waar door de hartpatiënt kan worden ge leerd hoe hij met zijn ziekte toch kan leven als een volwaardig lid van de maatschappij. Volgens de stichting vormen de hart- en vaatziekten in bijna de helft van de overlijdingsgevallen in Neder land de doodsoorzaak. De sterfte aan hart- en vaatziekten is, vergeleken met de totaalsterfte in Nederland, tus sen 1950 en 1965 met ruim zes procent toegenomen. AMSTERDAM Veertien Neder landse ondernemingen gaan samenwer ken bij de bouw en inrichting van scholen, ziekenhuizen, fabrieken en wo ningen. Daartoe is gisteren in Amster dam de NV Turnkey-Holland opgericht. Turnkey zal zowel in het binnenland als in het buitenland optreden. De ondernemingen zijn: Bruynzeel in Zaandam, het metaalbedrijf De Jong in Den Haag, de machinefabrieken Kiekens in Landsmeer en Mulder in Pekela, de KLM, de KNSM, de Haarlemse aanne mer Nelissen Groep NV, de NV Over zeese Gas en Electriciteits maatschappij in Rotterdam, de Nederlandse Metaal industrie Polynorm in Bunschoten, Sa- val Apparatenfabriek in Breda, verf- fabriek Pieter Schoen en Zoon in Zaan dam, ULC Internationaal in Utrecht (loodgieterswerk en verwarmingen) en het verpakkingsbedrijf Varekamp-Tail leur in Amsterdam. SLUISKIL De Nederlandse Stik stofmaatschappij in Sluiskil heeft 45 man ontslagen. Het bedrijf is steeds meer geautomatiseerd en daardoor is er al geruime tijd een overbezetting, aldus de directie. Het bedrijf hoopte het te veel aan personeel door natuurlijke af vloeiing op te vangen. Dat is niet ge beurd. AMSTERDAM Over het Europese continent zal een keten van vijfhonderd Wimpy-bars worden gelegd. Daarvan zullen er in Nederland, voornamelijk in de grote steden, een stuk of veertig ko men. De Wimpy-bar is een snackbar die er overal, waar ook ter wereld, ongeveer eender uitziet, dezelfde spijskaart heeft, als specialiteit de Wimpy-hamburger van overal dezelfde kwaliteit en samen stelling heeft, en die het midden wil houden tussen het conventionele restau rant en de broodjeswinkel. Amsterdam heeft al twee Wimpy-bars en Zevenaar en Heerlen hebben er elk één. Ze worden geëxploiteerd door Al- bert Heijn die er tot dusver de exclu sieve licentie voor Nederland voor had. Dat is nu veranderd, want Wimpy Service n.v., een dochter van Wimpy International, die op haar beurt een dochter is van het horecaconcern J. Lyons Co Ltd in Londen, wil ook li centies aan anderen gaan geven. Van het Amsterdamse kantoor uit zal de keten over Nederland en Europa worden gelegd. Over de hele wereld zijn er trouwens al 550, waarvan in Enge land vierhonderd. En allemaal verkopen ze dezelfde Wimpy-hamburger. EDE, ARNHEM Voor een groot ge deelte van de Veluwezoom, van Arn hem-West tot Ede en Wageningen, zal de leden van de ANWB binnenkort meer service kunnen worden geboden door de vestiging van een tweede Arnhems kantoor op het terrein van de stichting voor gehandicapten „Het Dorp". Het wordt het 28ste vaste kantoor waarvan niet alleen de bewoners van „Het Dorp" gebruik kunnen maken, maar vooral ook degenen die in de omgeving wonen. In het nieuwe kantoor komen zes per soneelsleden te werken waarvan twee in „Het Dorp" woonachtige gehandi capten. De loco-burgemeester van Arnhem, de heer A. Bennis, zal op dinsdag 19 maart het nieuwe kantoor van de ANWB officieel in gebruik stellen. Men ziet de vestiging van dit tweede kantoor in Arnhem als een grote ont lasting voor het centrale kantoor dat vlak bij het station is gelegen. De activiteit van de ANWB in „Het Dorp" vormt naast een mogelijkheid om een aantal gehandicapten te inte greren in de normale werkzaamhe den van de organisatie ook een ver ruiming van de dienstverlening ten behoeve van de gehandicapten. Op het gebied van de recreatiemogelijk heden heeft de Bond reeds verschil lende onderdelen van zijn toeristische voorlichting aan de gehandicapten aangepast. Voorts adviseert de ANWB de minder validen op technisch gebied zoals de aankoop en keuring van auto's. Ook op de weg worden gemotoriseerde gehandicapten bij pech gratis door de ANWB-wegenwacht geholpen. Voor deze toeristische werkzaamheden is de bond overigens vorig jaar reeds onderscheiden door de Nederlandse Centrale Vereniging ter Behartiging van de Revalidatie. Voor de in het nieuwe kantoor werkza me gehandicapten zijn speciale voor zieningen aangebracht zoals een apar te balie en elektrisch bediende róute- trommels. Het kantoor is gevestigd aan de Dorpsbrink 1 en telefonisch bereikbaar onder nummer 08300 - 53355. Voor de vierde maal in successie heeft een team van de Belgische lucht macht de jaarlijkse cross country ge wonnen, die ditmaal op het vliegveld Teriet werd gehouden. Andere deelne mers aan de strijd om dit kampioen schap waren de Westduitse luchtmacht, de in West-Duitsland gelegerde RAF en de Koninklijke Luchtmacht van Neder land, die ook in deze volgorde op de ranglijst eindigden, resp. met 77,86 en 110 punten. De Belgen haalden 38 punten. De Ne derlandse vliegers zijn daarmee onder aan de ranglijst gebleven, nadat zij in 1964 eerste waren geworden, in 1965 tweede, in 1966 derde en vorig jaar vierde. In de individuele wedstrijden behaal de sergeant Patist uit Apeldoorn, gele gerd in Nieuw-Milligen, een aardig re sultaat door als zeventiende te eindi gen. Het is een prettige, sportieve strijd geweest, waarbij twee ronden van vier kilometer moesten worden ge lopen. De commandant CDML, commodore v. d. Bosch, reikte gisteren de prijzen uit. i&S TORREMOLINOS Tijdens een va kantie in Torremolinos is op 78-jarige leeftijd overleden de heer H. J. Meyer, oud-secretaris van de „Alge mene bond Mercurius" en van de „Vereniging van ex-politieke gevange nen". De heer Meyer heeft een aantal jaren de St. Nicolaas actie van de VARA geleild. (spreek uit: Pürmogleez) permoglaze dit is uw teken voor de muur verf-het-zelvers: V-"*

De Vallei | 1968 | | pagina 12