„Je handen laten wapperen voor medemensen in nood" Vorm vanEva in praktijk brengen Elizabeth II onderscheidt vrouw in ijzeren long Jaap Schipper is goede buur voor heel Nieuwendam TARVO TARVOl Prijzen in beweging Oliehaarden meer in trek Weg jnet die afschuwelijke plastic regenkapjes! DINI DE BOER VOORLOPIG VOOR DRIE JAAR ALS DIAKONA AL ASSISTENTE NAAR SEMARANG Kleine dingen Nieuw-Guinea Steek nog maar eens op, Oma! Mooier kon niet Via de daad Gewoon gaan OUDE PILLEN HOREN IN DE VUIIMSBAK Bond voor Hulpservice Redactrice Recept ouDa©&G sOamCsj zelf proeven! Parfums zijn voor gecultiveerde parels schadelijk zemen zonder zorgen TIJDELIJK met gratis wafeldoekje 9© GDSSöjO Moutbrood j VRIJDAG 15 MAART 1968 het vooruitzicht een gesprek te zullen hebben met een juffrouw, die -L" binnenkort als diakonaal assistente van de Gereformeerde Kerken naar Indonesië vertrekt, ben ik geneigd een doodernstig gezicht te zetten voor een heel serieus onderhoud. Dit wat sombere image van het diakonale werk blijkt echter in het geheel niet van toepassing te zijn op mejuffrouw Berendina voor familie en vrienden ,,Dini" de Boer, die mij in haar ouderlijk huis te Steenwijk ontvangt. Zij draagt een leuke jurk, is bescheiden, lacht graag en blijkt een geweldig voorstandster te zijn van wat zij noemt „het evangelie in de praktijk", waarmee ze eigenlijk bedoelt: „het heeft bepaald wel zin je handen te laten wapperen voor mensen, die in nood verkeren." Naar Semarang gaat Dinl de Boer en 't aal wel mei of juni worden, dat hangt er van af wanneer het visum komt. En wat gaat zij er doen?? Dat is een beet je moeiiyk in één woord te zeggen, hoe wel men met „helpen" eigenlijk alles heeft verteld. In Semarang zijn twee kerken een Javaanse en een Chinese die een nauw contact met de gereformeerde zen ding onderhouden. „Dat „diakonaal as sistente" is een nieuw gecreëerd woord", zegt mejuffrouw De Boer. „Ik word in Semarang assistente van de diaconie en van een Chinese dame, die ook in dienst is van de Pelajanan Kristen, een dienst verlenende stichting. „Nood" en „be hoeften" zijn van die vervelende woor den maar we willen dus mensen helpen, die hulp nodig hebben, daar komt het op neer." Een paar dagen geleden woonde Dini de Boer nog in een comfortabele flat ln Emmeloord. „Het was er heerlijk", zegt ze. „Je gaat houden van het nieu we land van de Noordoostpolder". Ze was er maatschappelijk werkster, vijf jaar lang. Ze heeft er een enorme hoop menselijke problemen leren ken nen en soms aan oplossingen kunnen meewerken. „In het begin ging ik met die problemen naar bed", vertelt ze, „maar je moet leren om ze 's avonds van je af te zetten. Resultaten? Je moet met kleine dingen blij zijn; dingen die voor de buitenwereld soms niet eens te zien zijn". Je zou kunnen zeggen, dat het beroep van maatschappelijk werkster iemand „nederig" houdt. Nergens eens een be wieroking na een succes of succesje. Gewoon verder gaan. Het heerlijk vin den wanneer ergens iets geregeld kon worden of iets naars voorkomen. Niet wachten op de uitnodiging om naar het podium te komen en een toespraak in ontvangst te nemen. Gewoon verder, naar dat volgende gezin, naar dat vol gende probleem. Dan denk ik: Hoe komt iemand in de Noordoostpolder als maatschappelijk werkster? Is dat een roeping, heb je dat altijd gewild, word je daarvoor ge vraagd? Dinl de Boer wil het me wel vertel len. ,.Ik was onderwijzeres", zegt ze, „In Nieuw-Gulnea. Myn school stond in Seroei, zeg maar: ten zuiden van Biak. Ik ben er nog een half jaar na de overdracht gebleven. Jongens en meis- f'S had ik in de klas. allemaal Papoea- inderen dus. In april '63 wat 't voor bij en kwam ik terug naar Nederland. Je kunt moeilijk met je armen over el kaar gaan zitten en ik volgde in Am sterdam een urgentie-opleiding voor maatschappelijk werkster, terwijl ik in tussen in Emmeloord al ging werken. Nu net, eind februari, heb ik mijn diplo ma gekregen". In de kamer van haar ouders staan nog enkele bloemstukken met kaartjes •raan, die aan dat diploma herinneren. Terug naar de tropen, terug naar In donesië, dat zat wel altijd in het ach terhoofd van Dini de Boer. Maar haar enige zusje woonde met haar man en kinderen in Amerika en ze wist dat haar ouders het nu niet direct zo ple zierig vonden wanneer alle twee de kin deren ver weg waren. „Maar mijn zusje is intussen weer terug in Nederland en nu lag dus voor mij de weg weer een beetje open", lacht ze. Roken schijnt de gezondheid van oma Isabel Wilcox in Grapevine (Texas) geen kwaad te doen. De vrouw is 105 jaar oud en rookt twee pakjes sigaretten per dag en af en toe een paar sigaren. Tot haar honderdste was ze aan de pijp, waarmee ze op haar tiende jaar was begonnen Hoewel, mejuffrouw De Boer heeft helamaal niet gesolliciteerd naar die baan in Semarang. De diaken op Java van de protestantse kerken vroeg om een deskundige kracht, die niet alleen heel praktisch kon denken, maar die ook in staat was plannen te maken. Geen theoloog, maar een jonge vrouw, die bovendien nog jonge meisjes kon op leiden. Binnen de gereformeerde kerken ln Nederland keek men eens heel goed rond en opeens wist men het: Daar in Emmeloord woonde die jonge vrouw. Ze wist wat opleiden was, want ze was tenslotte onderwijzeres; ze wist ook wat praktisch denken was en plannen ma ken, want ze was ook maatschappelijk werkster. Mooiere combinatie kon niet en toen werd gevraagd: Mejuffrouw De Boer, zou u niet voor die functie in Semarang voelen? Dini de Boer heeft „ja" gezegd, voor lopig voor drie jaar. Ze heeft haar flat in Emmeloord opgedoekt, haar spullen bij haar ouders in Steenwijk opgesla gen, ze begint nu aan een vooropleiding in Baarn en wcht dan op haar visum, om naar Indonesië te vertrekken. Weet u al hoe u komt te wonen in Semarang? „Ja, dat weet ik", antwoordt ze. „Er is in Semarang een internaat, waar jon ge Indonesische meisjes, die een baan hebben of studeren, mogen wonen, wan neer ze er mee akkoord gaan een deel van hun vrije tijd voor diakonaal werk beschikbaar te stellen. Een tehuis, dat praktisch zichzelf kan bedruipen. Daar krijg ik ook een kamer." En die moet u dan weer opnieuw inrichten of neemt u spullen mee? „Och, van die kleine dingetjes, ja, die neem je mee, maar meubels kun je beter daar kopen; meubels, die tegen het klimaat kunnen, bijvoorbeeld", zegt juffrouw De Boer. „Men wil daar geen tweede tehuis neerzetten of zo maar de bestaande dingen uitbouwen. Er is een hoop te doen. Er zijn mensen die het arm heb ben en die moeten geholpen worden; er zijn bejaarden, die elke dag een maal tijd moeten hebben, dat soort werk, be grijpt u". Voelt u nee? zich nu een soort domi- Neen. helemaal niet", zegt Dini de Boer. „Ik ben geen evangeliste, waar ik van houd dat is het evangelie ver kondigen via de daad". „Via de daad" heeft ze ook gewerkt in de Noordoostpolder. Van die dingen bereiken, die eigenlijk nooit of nauwe lijks de buitenwereld in komen, maar die toch voor een kleine kring enorm belangrijk kunnen zijn. Zoals de vrouw van dat grote gezin, met een invalide man. eens per jaar eruit halen voor een vakantie. Een periode, waar die vrouw elk jaar weer naar toe leeft waardoor ze op de been blijft en het werk daarna opnieuw aankan. En vindt u nog Nederlanders, wan neer u in Semarang aankomt? „Er is daar een Nederlandse arts, een Nederlandse predikant, een Neder landse leidster van een kraamkliniek en een Nederlandse evangeliste. Maar verder wordt het natuurlijk Indonesisch praten. Dat heb ik destijds wel geleerd, maar in vijf jaar vergeet je natuurlijk behoorlijk dus ik ben de taal nu weer aan het bijspijkeren", aldus Dini de Boer. Het liefste zou ze met de boot gaan, maar het zal wel eerst het vliegtuig tot Djakarta worden en dan verder vliegen naar Semarang. Misschien noemen ze haar in de toe komst weer „Nonna Boeboer" en dat betekent dan letterlijk: juffrouw Pap. „De kinderen vonden altijd dat ik meer moest eten", lacht ze. Laat u voor uw gevoel veel achter in Nederland, wil ik graag weten. „Je laat hier van alles achter", vindt Dinl de Boer, „maar op deze manier kun je ook iets doen, zullen we hopen. Alleen praten en geld geven is misschien gemakkelijker, maar ik dacht, dat ik gewoon moest gaan". Er zijn kennissen die zeggen: Vind je het niet erg om je auto achter te la ten? Maar Dini de Boer lacht om haar rode Fiat-850 en zegt: „Dat doet me niks. De mensen achterlaten, dat doet me wel wat. Mijn ouders, de kinderen van mijn zusje, je vrienden. Maar ik neem een bandrecorder mee en kan dus gesproken brieven naar huis sturen, dan zijn ze weer van alles op de hoogte". Heeft mejuffrouw De Boer predikan ten in de familie? „Neen, mijn vader wordt wel eens voor dominee uitge maakt. maar hij is het helemaal niet", grinnikt ze. En dan ineens een heel gezond en praktisch standpunt, door Dini de Boer zo onder woorden gebracht: „Ik ga niet met een vooropgezet plan. Toen ik in Nieuw-Guina was zeiden ze: Je moet een beetje Papoea worden; in Sema rang zal ik een beetje Indonesische wor den. Tenslotte is er niemand die me dwingt om te gaan. Ik ga vrijwillig, hup, doen. Ik ontmoet daar ook wel weer mensen. Mensen, met wie je weL en mensen met wie je niet kunt op schieten. Zo gaat het overal op de we reld. En als ik me nu daar ook nog een beetje nuttig kan maken, dan ben ik alweer heel tevreden". Nog even en mejuffrouw Dini de Boer uit Steenwijk gaat naar Indonesië. Tenminste voor drie jaar. Niet naar het luxueuze hotel „Indonesia" in Djakarta, maar naar een kamer in Semarang. Niet met het doel besprekingen te voeren, wel om er voor oudere mensen maaltijden te verzorgen. „De han den laten wapperen", vindt ze zelf. In 1975 zal ongeveer de helft van de Nederlandse bevolking voor de verwarming van de woning aardgas benutten. Het overige deel zal kolen, olie en elektriciteit voor de verwar ming gebruiken. Volgens een publika- tle van de „Nederlandse organisatie van ondernemers in de metaalnijver heid", is het niet overtrokken te stel len, dat 40 tot 50 procent van de hui zen door olie verwarmd gaat worden. Het is opmerkelijk, dat ook na de introductie van het aardgas grote be langstelling voor de oliehaarden is blij ven bestaan. De concurrentie van de oliehaard richt zich steeds meer tegeh de gaskachel. Vele fabrikanten hebben de oliehaard, zowel naar uiterlijk als verbrandingssysteem gerekend, weer grotere aandacht gegeven. De oliehaard kwam in 1952 op de markt met 4.000 stuks op een totaal van 249.000 haarden. Vier jaar later waren 79.000 oliekachels verkocht en het jaar daarop veroverde de oliehaard 31,7 procent van de totale haarden- markt. In de periode van 1952 tot 1962 steeg de totale omzet van haarden van 249.000 tot 461.700 stuks. In 1962 was de oliehaard, mede als gevolg van min der goede ervaringen, in populariteit tot 12,7 procent van het totaal gezakt. Na de komst van het aardgas daal de de belangstelling van het publiek voor kolen- en oliehaarden sterk. Het aantal gashaarden steeg in 1966 tot 481.000 stuks, terwijl olie- en kolen- kachels tezamen niet boven de 103.200 kwamen. De voorraad gashaarden bij de han delaren is in 1966 opgelopen tot 421.500. De markt zit vol en het zijn velen die hun gashaard tegen afbraakprijzen de deur uit doen. Volgens de „Nederlandse organisatie van ondernemers in de me taalnijverheid" kan het mode-element geen compensatie geven voor de be trekkelijk kleine vervangingsmarkt, omdat de levensduur van een gashaard vrij lang is. ]Vu de schoonmaaktijd weer aan breekt 'n goede raad voor de huis vrouw: vergeet het medicijnkastje niet. Er is geen geneesmiddel, dat onbe perkt werkzaam blijft. In een aantal gevallen bevat het etiket op de ver pakking de uiterste datum van houd baarheid van het geneesmiddel. Ook indien die nog niet bereikt is, is voor zichtigheid geboden, omdat de moge lijkheid bestaat, dat het geneesmid del niet op de juiste wijze is bewaard. Men heeft er bijvoorbeeld een deel van gebruikt en tijdens de periode van toediening het flesje niet steeds goed gesloten. Vochtige warmte is zeer schadelijk voor vrijwel alle genees middelen en die is ruimschoots aanwe zig op de plaats, waar zich het medi cijnkastje meestal bevindt: in de bad kamer. Voor de eigenlijke geneesmiddelen geldt, dat wanneer het flesje of dood- je vaak is geopend het risico van voortijdig bederf elke dag groter wordt. Bewaar ze dus niet te lang, en wanneer u nu toch aan het opruimen gaat, doe het dan radicaal en werp ge neesmiddelen die u in lange tijd niet hebt gebruikt maar toch hebt bewaard, meteen in de vuilnisbak. Zo langzamerhand moeten de dames toch wel vreselijk het land hebben aan die onflatteuze plastic regenkapjes, dacht een heldere geest. Het resultaat van deze overpeinzing was een heel nieuw kapje wel van plastic, maar in een hip model en wel veertien frisse kleuren. Dit nieuwe soort hoofd doekje wordt in model gehouden door celluloid lamellen; het was te zien in Kopenhagen. vileda ADVERTENTIE Tyeter een goede buur dan een verre vriend. In Amsterdatns tuinstad Nieu- -L* wend am lijken ze zo'n goede buur te hebben: Jaap Schipper, vijftig jaar oud, de man die klaar staat om hulp te bieden bij al die kleine probleempjes die het leven soms zo onaangenaam kunnen verstoren. „Al is het midden in de nacht, ze kunnen me komen halen". Ofschoon het hoogst zelden gebeurt, dat hij 's nachts zijn bed wordt uitgebeld. Als een vorstin is de 42-jarige Engelse mevrouw Doris Page dinsdag naar Buckingham Palace gebracht om daar te worden onderscheiden door ko ningin Elizabeth. Zij maakte de reis van haar woning in Newbury, Berkshire, negentig kilometer ten zuidwesten van Londen, naar de hoofdstad in een ijzeren long. Daar ligt ze al in sinds ze in 1955 kinderverlamming kreeg. Het Is nog maar een paar maanden geleden, dat Jaap Schipper, schoonma ker van beroep en een man die een he leboel dingen in zijn leven heeft ge daan, zijn idee van een hulpdienst ging verwerkelijken. Het werd de Bond voor Hulpservice Amsterdam. De stoot er toe kwam eigenlijk, toen ik op een zondag een accu nodi,g had. Ik had de mijne leeg gestart en ik zocht er een te leen. Nu is dat in Nieu wendam, en trouwens in heel Amster dam-Noord, een moeilijke zaak. Ik heb er ten slotte een moeten kopen voor honderd gulden. Als je daar de prijs bij rekent van de taxirit die ik ervoor heb moeten maken (achttien gulden) dan kom je op een beste som uit." „Ik heb toen gedacht: zo iets kan iedereen overkomen, maar dat moet toch anders op te lossen zijn." Zo be gon de Bond voor Hulpservice. Voor vijf gulden in de maand kunnen de Nieuwendammers er lid van worden; zij kunnen dan altijd bij Jaap Schip per terecht. De bond begon met acht accu's, een paar televisietoestellen, radio's, twee Een speciaal Ingerichte ziekenauto haalde mevrouw Page 's ochtends vroeg van huis. Haar man, Kenneth, gemeenteambtenaar, en haar twee zoons Brian van zeventien en de twee jaar jongere Andrew, gingen mee naar Londen. De ziekenauto kreeg een escorte mo torrijders mee van de politie van Berkshire, dat bij de grens van Lon den werd afgelost door agenten op mo toren van Scotland Yard. Die zorgden voor een snelle en ongehinderde door tocht door het drukke verkeer. Mevrouw Page werd onderscheiden met de medaille van het lidmaatschap van het Britse imperium voor haar werk als redactrice van een krant voor poliolijders en voor mensen die long ziekten hebben. Daar heeft ze veel, suc ces mee. De oplaag van het blad is duizend exemplaren. Bovendien schrijft Doris Page in al lerlei kranten en tijdschriften. Dinsdag werd op Buckingham Pala- ADVERTENTIE oooo<\/y©U> ce een van de zogenaamde investitu ren gehouden. Dat is een uitreiking van koninklijke onderscheidingen aan een groot aantal mensen. Meestal doet koningin Elizabeth dat zelf. De plechtigheid wordt altijd ge houden in de grote balzaal van het paleis, op de eerste verdieping. Maar voor mevrouw Page was het onmoge lijk om die zaal binnen te gaan in haar ijzeren long. Daarom besloot de koningin, dat zij voor haar naar bene den zou komen naar een zaal, die uit zicht biedt op de paleistuin. Via de hoofdingang van het paleis werd Doris Page in een bed en ver bonden aan een draagbare ijzeren long naar binnen gereden. Ze werd geflankeerd door leden van de ko ninklijke bereden garde te voet, met hun glanzende koperen helmen en wit te pluimen en kleurrijke uniformen. Zij droeg een keurig rose bed jasje met een wollen sjaal en had een sprei in dezelfde kleur als haar jasje. Buck ingham Palace heeft iets dergelijks nog nooit eerder meegemaakt. Koningin Elizabeth bekeek de appa ratuur nauwkeurig en zei: „Ik hoop dat het goed werkt, zoiets hebben we hier nog nooit binnen gehad". Ze stelde allerlei vragen over het blad van mevrouw Page. „Ik ben blij te horen dat het zo goed gaat", zei de vorstin met een glimlach. Tenslotte speldde ze de trotse patiënte de onder scheiding op. ecultiveerde parels zijn zeer ge wild: snoeren of snoertjes, oor bellen en andere sieraden zijn, onaf hankelijk van de mode, altijd in trek. Maar wist u. dat wanneer ze met par fum in aanraking komen ze naar alle waarschijnlijkheid beschadigd zullen worden? Wie parfum uit een vapeur spuit met gecultiveerde parels om, loopt de kans. dat ze hun glans verlie zen en ineenschrompelen. Nu het ge bruik van parfum, die op de kleding ge spoten wordt, toeneemt zal elke vrouw, die ze draagt, hiermee reke ning moeten houden. bordjes in het levensmiddelenbedryf z(jn weer verhangen. Het duurder worden van suiker en koffie zette de pry zen in beweging. Zo gingen de prtyzen van chocolade en het meeste snoepgoed mee omhoog. Prijsverlagingen ztfn er bjj blikgroenten en soep. De onderstaande prijsverhogingen en -verlagingen gelden niet voor alle merken en fabrikanten. BISCUITS, KOEKJES E.D. Prijs in duurder centen Petit Beurre (pak)90 5 Marie (rol)76 8 Choco sticks55 3 Tuc (pak)49 5 CHOCOLADE Mellocakes (doos)90 15 Kersenbonbons (100 gr)i 99 4 Tabletten125 25 Croquettes, melk en puur, rol95 15 Volle chocolademelk (liter)115 5 Chocoladehagel, puur (twee ons)75 5 KANT EN KLAAR Rijst met goulash (730 gr)228 30 Rijst met kip in kerrysaus (730 gr)228 30 LIMONADE Sodawater (0.18 ltr)24 3 Tonic (0,18 ltr)29 3 Cola (1 ltr)64 5 meel- en bak artikelen Cakemeel (pak) 73 5 Zelfrijzend bakmeel (pak) 72 6 oliEn en vetten Slaolie (1 ltr)188 10 PEULVRUCHTEN Witte bonen (pond) 80 8 SPECERIJEN Kaneel (50 gr) 101 14 Kerrypoeder (50 gr)83 9 STROOP Appelstroop (pot 450 gr) 103 3 Perenstroop (pot 450 gr)103 3 VRUCHTENDRANKEN LN -SAPPEN Sinaasappelsap (blik 540 cc), gezoet125 20 Sinaasappelsap (blik 540 cc), ongezoet125 20 goedkoper GROENTECONSERVEN Sperziebonen (literblik) 92 7 Spruiten, extra fijn (literblik) 185 13 PEULVRUCHTEN Bruine bonen (500 gr) 59 4 Kookerwten (500 gr)55 2 SOEPEN Kippesoep met vlees (500 gr)98 20 SPECERIJEN Nootmuskaat (50 gr)115 13 Vanille, met drie stokjes140 5 wasmachines en nog wat spullen. De klandizie voor het lenen van een accu bleek zo groot, dat de voorraad is uit gebreid tot 25. De televisietoestellen staan op het ogenblik allemaal uit. Leden, van wie het toestel voor repara tie de deur uit moest, konden bij Jaap Schipper terecht. Het kost niets, want het is bij de prijs Van het lidmaat schap inbegrepen. „Het is met deze club zo iets als een ziekenfonds", zegt de helper-in-nood. Op 14 januari was het verschrikke lijk. „Dat was die kouwe dag, waarop haast geen auto, die 's nachts buiten had gestaan, wilde starten, 's Ochtends om acht uur kwamen ze me al halen, 's Avonds bij zessen was ik klaar; ik had toen nog geen hap eten gehad. Ze ker vijftig auto's heb ik toen op gang helpen brengen." En alles was bij het lidmaatschap inbegrepen. Maar het zijn allerminst de televisie toestellen en auto's, al ontstaat van zelf een klantenkring van mensen die (tegen een abonnenement van achttien gulden per maand) elke zaterdag hun auto door de Bond laten wassen. Ze kunnen het (tegen betaling van een gul den) overigens ook zelf doen, waarbij de Bond zorgt voor water, een wasmid del en een stofzuiger om de auto van binnen schoon te maken. Het zijn vooral ook al die andere din getjes waaraan Jaap Schipper in Nieu wendam zijn populariteit bij nu al tweehonderd leden dankt. Iemand heeft een gat in een muur te boren, hij kan bij de Bond een boormachine lenen; onverwacht bezoek op zondag en er zijn te weinig aardappelen of groenten; bij Schipper is altijd wel wat „in leen" te krijgen. Een ei, een fles limonade, een „kopje" suiker, lichtstoppen, een vogel kooi, kattebrood, of een paar liter ben zine, Jaap Schipper en zijn vrouw hel pen. Kinderen worden naar school ge bracht en van school gehaald. Zelf heeft Schipper er vijf; voor de mees ten is de tafel te hoog om er over heen te kijken. Voor een rijksdaalder per uur be zorgt hij een lid dat erom verlegen zit, een werkster :die de bond zelf drie gul den per uur kost). Voor een kinderledi- kantje kan worden gezorgd, voor boxen en eventueel voor een babysit ('s avonds een rijksdaalder vdor de pe- riodo tot tien uur, daarna een gulden per uur). Er is een soort lottootje, waarbij de leden waardebonnen kunnen winnen die taald zijn uit de „kas". Hij bemid delt tegenwoordig ook al voor autofi nanciering en hij wijst zijn leden de weg als zij met flinke korting elektri sche artikelen willen kopen. Een recept wegbrengen voor een zie ke, in een wasserette de was gaan doen voor iemand, die niet uit de voeten kan, oudjes die moeilijk ter been zijn, naar de andere kant van de stad brengen, een huisvrouw 's avonds aan een naai machinenaald helpen omdat haar laat ste het begeven heeft daaruit be staat nu een groot deel van 's mans le ven en van dat van zijn vrouw. Iemand kwam 's avonds laat om bad zout; het was, zij het min of meer toe vallig, voorradig. Een rol zuurtjes is er misschien nog wel, melk in het week einde zeker ook, maar geen reep cho cola. Toen iemand daar in een week einde om kwam, was 't de eerste en tot dusverre enige keer dat Jaap Schipper zelf omhoog zat. „Het is een mens met een hoofdlet ter, waar je ontzettend veel aan hebt", zegt een van de vrouwelijke leden.

De Vallei | 1968 | | pagina 15