Kleuterschool kampt met ruimtegebrek Verlies voor STV-Climax tegen Never Despair (6-4) Meisje (5) gewond John Woodhouse verkocht platen Sportraad in Leersum GEZAMENLIJK CONCERT GESLAAGD Initiatief van koren in toekomst voor herhaling vatbaar Werkgroep gevormd voor bouw dorpshuis Ederveense kleuters op wachtlijst Russen niet naar Rhenen Actie over enkele uren van start Caecilia nam te veel hooi op (stem)vork AGENDA Tafeltennis Reserves MIST u uw „Sparta" zette zieh in voor landelijke actie „Tiroler Kapel" was op stap Ledenvergadering Raiffeisenbank J OP VOORSTEL VAN H.D.S. Echtpaar reed beschonken met auto op hek Auto tegen boom door lastige lamp PERMANENT HEERLIJK 8URGERLIJKE STAND AMERONGEN Bel: 1055C 11079 Pony op hol: Opbrengst ruim f 1000 „Kom over de brug9* MAANDAG 18 MAART 1968 EDERVEEN De Hervormde kleuterschool in Edereveen kampt met een ruimte tekort. Momenteel heeft de school zes leerlingen teveel. Voor het volgende school jaar zal men hoogstwaarschijnlijk een groot aantal leerlingen moeten weigeren, omdat er voor hen geen ruimte meer is. Voor september staan nu al acht leer lingen op de wachtlijst, terwijl de meeste aanvragen pas in de zomermaanden komen. Een inspectrice van het kleuteronderwijs, die dezer dagen een be zoek aan de school aan de Hoofdweg bracht, achtte een derde lokaal noodzake lijk. Hiervoor moet de school echter minstens negenentachtig leerlingen tellen, gedurende hele schooljaar. Om nu het derde lokaal zo vlug mogelijk te kunnen verwezenlijken verzoekt het schoolbestuur de bevolking van Ederveen haar kin deren die dit jaar hun vierde verjaardag vieren thans reeds te laten inschrijven. Op het ogenblik telt de school zes leerlingen teveel. Voor het komende seizoen staan reeds acht leerlingen op de wachtlijst, terwijl de meeste in schrijvingen pas in mei plaats vinden. Bij handhaving van de twee lokalen zou men dus een groot aantal leerlin gen de toegang tot de kleuterschool moeten weigeren. Hoofdleidster mej. M. R. Gerritsen noemt dit een grote handicap. „Vooral op het platteland. De kinde ren komen hier toch al iets achter op de ontwikkeling van de kleuters in de stad. Zij zouden geweigerd moeten worden terwijl ze de opleiding juist zo nodig hebben", aldus mej. Gerritsen. Het huidige teveel van zes leerlingen noemde zij al een belemmering in de ontwikkeling: „We kunnen in de lo kalen geen behoorlijke kring maken". Bij het bezoek van de inspectrice deed de hoofdleidster de suggestie om voor Ede een mobiel lokaal in te scha kelen. Hiervan zou Ederveen dan kun nen profiteren. De inspectrice ging hier echter niet op in. Zij achtte het verstandiger een derde lokaal aan de school te bouwen. Er is ruimte genoeg voor. De school beschikt over een gro te speelplaats. „Die hebben we nooit helemaal nodig. We mogen maar een klas tegelijk op het plein laten spelen" vertelt mej. Gerritsen. Verder wordt er gesproken over een speellokaal. „Ik begrijp niet dat wij niet zo'n lokaal krijgen", verzucht mej. Gerritsen. „In de stad hebben ze over al prachtige speellokalen. Die zijn ook noodzakelijk voor de ontwikkeling op allerlei gebied. Denk maar eens aan de voetontwikkeling", 's Winters en ook 's zomers bij regenachtig weer zijn de kleuters genoodzaakt binnen te blijven. Er kan dan niet gespeeld worden, om dat er geen ruimte is. De voorzitter van het schoolbestuur, de Ederveense predikant J. C. de Bie denkt aan een eventueel noodlokaal dat op het terrein van de school geplaatst zou kunnen worden. „Maar misschien krijgen we ook wel een permanent ge bouw", zegt hij. Het schoolbestuur heeft nog geen verdere stappen ondernomen dan inschakeling van de onderwijsin spectie. Met ingang van het volgende MEJ. M. R. GERRITSEN belemmering schooljaar hoopt men het derde lokaal, waarvoor dan ook een derde leidster zou moeten worden aangenomen, in ge bruik te kunnen nemen. „Daarom wil len wij zo vlug mogelijk weten of we aan het vereiste aantal van negenen tachtig leerlingen komen", zegt hij. ,.We verzoeken de inwoners van Eder veen nu hun kinderen te laten inschrij ven, die dit jaar vier jaar worden. Dan kunnen we zo vlug mogelijk het derde lokaal aanvragen". Dominee De Bie hoopt maar, dat het lokaal er dan op tijd komt. „Bij de uitbreiding van de lagere school hebben we een lijdens weg van anderhalf jaar gekend", merkt hij op. Hoe oud het schoolgebouw aan de Hoofdweg te Ederveen is weet de voor zitter van het schoolbestuur niet pre- DEN BOSCH Dat STV-Climax zonder Vermeer ernstig is verzwakt blijkt wel uit het feit dat ook in Den Bosch van Nev^r-Despair 2 werd verloren. Na een spannende wedstrijd werd een 64 nederlaag geleden en het is voor de Veenendalers te hopen dat men straks in de promotiewedstrijden weer de be schikking over Vermeer heeft. Het 2e team handhaafde zich op de 2e plaats door WST met 73 terug te wijzen, terwijl het 3e team in z'n afdeling aan de kop kwam door RTTV 4 te verslaan. In de wedstrijd tegen Never-Despair 2 was Van Wely nog het beste op dreef. Hij won van zowel Wenting als Schraven met duidelijke cijfers (resp. 17-21, 14-21 en 9-21, 6-21). Van Kappen verloor hij na een snelle aantrekkelij ke wedstrijd met 2 x 21-19. Vos had te gen Kappen weinig in te brengen en verloor met de sprekende cijfers 21-12 en 21-3. Ook Wenting was met 21-18 en 21-12 duidelijk te sterk voor hem, maar tegen Schraven wist Vos met 18-21 en 15-21 tot winst te komen. Invaller Van Dam was deze keer ook niet erg op dreef, al wist hij, in drie games, Wenting aan de zegekar te binden. Van Kappen verloor hij met 21-17 en 21-15 en ook Schraven bleek met 21-16 en 21-8 te sterk voor hem. In het dubbelspel had de STV Cli- Heden, maandag BIOSCOOP Luxor-Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „De zeven vechters van de McGre gors". Morgen, dinsdag AMERONGEN Groene-Kruisgebouw, 20 uur: Cursus EHBO voor leden NVVH. BIOSCOOP Luxor-Theater, Veenendaal: geen voor stelling. max-combinatie winstkansen die ech ter door een veel te veel forcerende Vos verknoeid werden. Voor dit team is de competitie nu afgelopen en men kan zich gaan voorbereiden op de on getwijfeld zware promotie-wedstrijden. In de promotiegroep haddep de spe lers de volgende percentages: Vermeer 88 pet., v. Wely 73 pet., en Vos 53 pet. De STV-Climax-reserves stuurden WST met lege handen terug naar Nij megen. Van Dam won der traditiege trouw drie maal en samen met Van Eist het dubbelspel. Van Eist verloor van Hengst, een speler, waarvan hij nog nooit heeft kunnen winnen, maar met Jansen en Ebbelik had hij wei nig moeite. De Kleuver tenslotte was niet in top vorm en verloor zowel van Hengst als van Jansen, hetgeen de eindstand op 7-3 bracht. STV-Climax 2 gaat deze week in Nijmegen op bezoek bij Kol- ping 2 waarop het drie punten achter staat. Een nederlaag is hier te ver wachten, maar bij een verrassende winst zijn er nog kleine kampioenskan sen. Het derde team bereikte een uitste kend resultaat door koploper RTTV 4 met 6-4 te verslaan en meteen de eer ste plaats over te nemen. We verwach ten dat dit team, bestaande uit Van Beek, v. d. Brink en Hol, nu hoge ogen gaat gooien. De Ederveense kleuterschool, waar men een derde lokaal best zou kun nen gebruiken. O cies te vertellen. „Aan de bouwstijl te zien zal het zo in het midden van de dertiger jaren gebouwd zijn", meent hij. Het gebouw is echter nog in prima staat. Het is goed onderhouden. De lo kalen zijn gezellig ingericht en het licht heeft er vrij spel door de grote ramen die bijna tot op de grond komen. Deze winter werd de school voor het eerst centraal verwarmd. „Heerlijk", is het commentaar van de vriendelijke hoofdleidster, die iedere bezoeker van haar kantoortje een geurige kop koffie voorzet. Ze betreurt het dat de school te weinig ontwikkelingsmateriaal heeft. „Speelmateriaal hebben we gelukkig genoeg", lacht ze. „Ja", vult de domi nee aan, „bij het vertrek van de vori ge hoofdleidster en de komst van me juffrouw Gerritsen is de school even achtergebleven". De kleuterschool is voorheen openba re lagere school geweest. Deze bleek in Ederveen echter geen levensvat baarheid te hebben. Daarna is de kleu terschool er in gehuisvest. Om de nood zakelijke uitbreiding zo spoedig moge lijk te verwezenlijken verzoekt het schoolbestuur de voor het kleutero- derwijs iti aanmerking komende kinde ren zo spoedig mogelijk te laten in schrijven. Dat kan elke schooldag van negen tot twaalf uur 's morgens en van half twee tot half vier 's middags. Geboren: Cornelia Neeltje, d.v. A. van Manen en C. N. van der Meijden. Ondertrouwd: J. G. van den Bos en A. van Gjnkel. Ingekomen: J. J. Hensen van Rotter dam; H. M. Vogelzang van Arnhem, Vertrokken: P. Overeem-Hagen naar Rotterdam. dagblad DE VALLEI? tot 17.30 uur van 17.30- 10.30 uur Zaterdags 16.30—17.30 VEENENDAAL De vijfjarige Wil- ma Scholten moest zaterdagmorgen ernstig gewond naar het Julianazie- kenihuis worden gebracht, toen ze om ver was gelopen door een op hol gesla gen pony. De pony had in het Schrijverspark voor een schillewagen gestaan, maar plotseling brak de dissel, waardoor de pony een ijzeren deel daarvan tegen de achterbenen kreeg. Het beest schrok en rukte zich los uit het tuig. Het rende de Valleistraat op, waar het Wilma on dersteboven liep. Waarschijnlijk heeft de pony op Wilma getrapt en heeft ze ook een klap met het ijzer gekregen, dat de pony nog steeds meesleurde. RHENEN De Russische motorrij ders hebben het bestuur van de Macro laten weten, dat zij op Hemelvaarts dag (23 mei) niet zullen deelnemen aan de Leccius de Ridder Motocross op de Grebbeberg. Zij hebben op die dag verplichtingen in Frankrijk, intus sen hebben zeven nationaliteiten defini tief ingeschreven. Er zijn dertig con tracten getekend. Dit alles voor de klasse 500 cc internationaal. Onder de Nederlandse rijders bevin den zich o.a. Jan Keizer, Gerrit Wolsink, Frits Selling en alle Van Heug- tens. De Van Heugtens hebben een streepje voor op de andere rijders, om dat zij voorheen onder de Zuid-Neder landse Motorsport Bond al op het Greb- bebergcircuit hebben gereden en dit dus al kennen. De zijspanklasse belooft een specta culair nummer te worden. Er zijn onder de KNMV in Nederland 21 senioren equipes. Zij hebben allen ingeschreven. De puntentelling geldt voor het Neder lands kampioenschap. Het Macro-bestuur wilde nog niet mededelen welke buitenlandse renners aan de start komen. Men houdt de na men liever nog even achterwege. Intussen is de inschrijvingstermijn voor de Lecciüs de Riddercross nog niet verstreken, zodat het aantal deelne mers ongetwijfeld nog zal toenemen in de loop van de komende weken. Naast de 500 cc internationaael en de zijspanklasse komen op Hemelvaarts dag de 250 cc junioren nog aan bod. VEENENDAAL Ter gelegenheid van het 100-jarige bestaan van het Ko ninklijk Nederlandsch Gymnastiek Ver bond (KNGV) is zaterdag in het RAI- gebouw in Amsterdam de jubileumvie ring die bestaat uit vele feestelijke ac tiviteiten, op grootscheepse wijze van start gegaan. De landelijke actie die het KNGV on der andere heeft gevoerd onder het motto „Vreugde geven vreugde bele ven" is eveneens een groot succes ge worden. De zorgvuldige voorbereide actie werd gevoerd ten bate van het gehan dicapte kind en de ouden van dagen. Ook de Veenendaalse gymnastiekver eniging „Sparta" heeft massaal aan de actie deelgenomen. Zaterdagmiddag werd in bejaarden tehuis „De Engelenburg" een fruitbak geboden aan mevrouw Stip, terwijl de Sparta-delegatie ook mevrouw Van Barneveld aan de Kerkewijk bezocht om haar eveneens namens het jubile rende KNGV een fruitbak aan te bie den. De actie die Sparta heeft gevoerd voor het gehandicapte kind heeft ruim duizend gulden opgebracht in Veenen daal. Het bedrag is overgemaakt aan het KNGV, dat het landelijke totaalbe drag reeds een bestemming heeft ge geven. RHENEN De „Tiroler Kapel" van de muziekvereniging „Ons Genoegen" heeft het afgelopen weekeinde een pro gramma verzorgd in de gemeente Cu- lemborg. Binnenkort zal een tweede bezoek aan deze stad worden gebracht. Vrijdagavond speelden de Rhenenaren voor de Culemborgse konijnenfokver eniging. KESTEREN De coöperatieve Raiffeisenbank „Kesteren-Opheusden" houd op vrijdag 5 april in café „De Kuip" te Kesteren. De jaarlijkse alge mene ledenvergadering. De bijeenkomst begint om acht uur precies. De volledige agenda ligt vanaf vandaag voor de le den ter inzage op het kantoor van de bank in Opheusden. VEENENDAAL John Woodhouse alias Johhny Hols'huizen verkocht za terdagmiddag bij muziekhandel B. van Hees een uur lang zijn eigen grammo foonplaten. Vele fans maakten van de gelegenheid gebruik om kennis te ma ken met hun idool. De heer Woodhouse deelde links en rechts handtekeningen met foto's uit. „Als ik even een uurtje vrij heb, doe ik dit werk", zei hij. „Ik vind het leuk. Niet alleen uit zakelijk oogpunt. Het is fjjn om de dealer, die altijd zijn best doet om mijn platen te verkopen, eens een handje te kunnen helpen. Ik kom dan meteen in contact met mijn publiek. De show moet je natuurlijk ook niet vergeten". Met zijn magic-accordeon boekt John Woodhouse de laatste tijd veel succes. Hij ontvangt de ene na de an dere gouden plaat en vandaag wordt hem in Den Haag de platina plaat met diamanten uitgereikt voor de eerste langspeelplaat die hij met zijn nieuwe instrument maakte. Het gewone accordeon heeft Holshui- zen niet in de steek gelaten. Hij werkt er nog veel mee achter de schermen bij televisie-programma's van de Tros en bij de tv-show van de „Mounties". Toekomstplannen heeft Woodhouse nog niet. „Dat hangt van de vraag en het moment af. Ik maak nooit zelf plan nen. Als je zegt: Nu ga ik dit of dat doen", komt er helemaal niets van terecht". Dat zal wel waar zijn, want Johnny maakt er wel wat van. VEENENDAAL Vanavond om half acht start de actie „Kom over de brug". In Veenendaal zullen huis-aan- huis enveloppen worden afgegeven, waarin zich allerlei gegevens over de actie bevinden. In de andere plaatsen, voor zover men er gisteren geen extra collecte aan gewijd heeft, gaat men de leden van de samenwerkende kerken af. Vrijdag 22 maart vanaf 19 uur wor den de bijdragen opgehaald. De plaat selijke comités rekenen er op, dat zij hun deel van de gevraagde ƒ21.000.000 ofwel 1 pet van het maandsalaris van alle kerkleden, zullen ontvangen. In Veenendaal kan men nog enkele me dewerkers gebruiken, die hedenavond de enveloppen willen bezorgen en deze vrijdag weer op willen halen. Aanmel den Govert Flinckstraat 4, telefoon 10991. LEERSUM Tydens de raadsvergadering in Leersum komt voor de sportvereni gingen een belangrijk punt aan de orde, namelijk het instellen van een sport raad. Op initiatief van het bestuur van H.D.S., is bij B. en W. het verzoek binnen gekomen om zich te beraden over de oprichting van een sportraad. Na besprekingen te hebben gevoerd met de provinciale adviseur voor sport- aangelegenheden zijn B. en W. tot de conclusie gekomen, dat de instelling van een sportraad in de gemeente Leer sum zinvol is. In een dergelijke raad, waarin afgevaardigden van de Leer- sumse sportverenigingen zitting heb- VEENENDAAL In het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan werd zaterdag avond een concert gegeven door drie Veenendaalse koren plus de muziekvereni ging „Caecilia". Voor het eerst vond in Veenendaal een dergelijke grote uit voering plaats, gegeven door vier plaatselijke verenigingen. Gezien de redelijke opkomst en de reacties van het publiek mag het concert, dat een experimenteel karakter droeg, zeker een succes genoemd worden. De uitvoering werd geopend door wethouder C. N. van Kuyk. 9? „Het blijkt nu wel dat het sprookje, dat de Veenendalers niet cultuur-minded zouden zijn helemaal niet opgaat", sprak de heer Van Kuyk in zijn ope ningsrede. Hij baseerde deze uit spraak op het feit, dat een dergelijk massaal gebeuren mogelijk bleek te zijn en dat er ook nog voldoende be langstelling voor was. Hij sprak zijn waardering uit aan het adres van de initiatiefnemers van het concert. „Hun initatief verdient navolging", aldus de wethouder. Na deze woorden speelde „Caecilia" de openingsmars. Hiervoor had men een gedeelte uit de „Water-Music" van G. F. Handel gekozen. Het was jammer dat hierbij zowel het prachtige muziekstuk als het orkest niet tot hun recht kwamen. De „Water-Music" moet niet door een harmonie worden gespeeld omdat het helemaal niet voor een dergelijke instrumentale bezetting is bedoeld En de harmónie kan zich beter geen moeilijk klassiek repertoire aanmeten ..Caecilia" is een goed or kest in het genre van marsen. De leden spelen deze muziek met plezier en, na een goede studie, zonder veel moeite. De klassieke muziek vergt echter te veel van de muzikanten om met hun hele muzikale inzet de composities te kunnen vertolken. Heel duidelijk bleek dit uit de selectie melodieën uit „My Fair Lady". De liedjes kwamen er fijn uit, maar de iets meer gecompliceerde overgangen veroorzaakten vele schoon heidsfoutjes. De drie koren die aan het concert meewerkten waren het „Ritmeester Mannenkoor", het mannenkoor „De Veenzangers" en het „Veenendaals Da meskoor". Zij brachten een gevarieerd programma met onder andere Mendels sohn's „Laudate Pueri" door het da meskoor, „Rosen aus dem Süden" van Joh. Strauss door de mannenkoren met orkest en „Sur un marché persan" van W. Ketelby, gezamenlijke koren met orkest Dit laatste lied viel bij het publiek bijzonder in de smaak en werd op ve ler verzoek later op de avond herhaald. Het programma na de pauze moest enigszins gewijzigd worden, omdat twee dames van het dameskoor onwel waren geworden. Waarschijnlijk was de oorzaak hiervan de hitte op het po dium, waar de deelnemers dicht op el kaar stonden. De meeste stukken wa ren de moeite van het beluisteren waard. De kinderachtige tekst van „Als de rombom heeft geslagen" van Hans Keuning, uitgevoerd door de mannenkoren, was irriterend. Als sluitstuk brachten de gezamen lijke koren met het orkest „Land of hope and glory" van Edward Elgar. Dit bij velen zeer geliefde lied werd uitstekend vertolkt, al nam „Gaeci- lia" in het intro weer teveel muzikale hooi op de stemvork. Hun begeleiding van de koren was echter over het al gemeen uitstekend. Het concert haperde hier en daar, maar het was dan ook een experiment. Het is te hopen dat men volgend jaar weer de organisatie op zich zal nemen omdat dit regionale culturele evene ment voor herhaling vatbaar is. Het zou mooi zijn als het gezamenlijke concert van de vier vooraanstaande ko ren uit Veenendaal een jaarlijks terug kerende traditie zou worden. ben kan het college van advies dienen. In de sportraad zal een lid van de gemeenteraad zitting hebben alsmede een lid van het college, dat als voorzit ter optreedt. Dit zal de voorzitter van het college zijn. In de sportraad zijn vertegenwoordigd: 2 leden van de sv Larsheim, 2 leden van de sportvereni ging HDS en 1 lid van de sportvereni ging „Antilope". De sportraad heeft tot taak het geven van advies en het doen van voorstellen uit eigen beweging of op verzoek aan het college of aan de gemeenteraad. De raad zal bestaan uit tenminste 8 en ten hoogste 11 meerderjarige leden. Bovendien zal in de sportraad zitting hebben, een vertegenwoordiger van 't Dagelijks bestuur van de Stichting Bos- bad Utrechtse Heuvelrug. Als advise rend lid wordt aan de raad toegevoegd een technisch ambtenaar van de ge meente. VEENENDAAL Zondagmorgen om half vijf reed een Veenendaals echt paar met een personenauto over de Dr. De Visserstraat. Op een gegeven mo ment raakde de bestuurster de macht over het stuur kwijt en kwam op het ijzeren hekje naast de ventweg terecht. Het echtpaar was op de terugweg van een fuifje en verkeerde onder in vloed van sterke drank. De vrouw, die geen rijbewijs had, verklaarde de auto bestuurd te hebben. VEENENDAAL De auto van me vrouw H. uit Rhenen werd zwaar be schadigd en zelf moest ze naar het zie kenhuis worden gebracht, toen zij op de Polderweg tegen een boom reed. Mevrouw H. reed in de richting van de Buurtlaan-Oost, toen plotseling een pechlamp die zij in haar auto had, ging rollen. Ze probeerde de lamp vast te houden, maar verloor de macht over het stuur. Na de botsing klaagde ze over pijn in de borst. Ze had ook een grote hoofdwond. LEERSUM Vorige week werd in Leersum een bijeenkomst gehouden tussen de besturen van de plaatselijke verenigingen en „Leersums Belang". Het doel van de bijeenkomst was om tot oprichting te komen van eeh com missie die de realisatie van een Dorps huis voorbereidt. In Leersum is grote behoefte aan een grote toneelzaal. Het initiatief voor een Dorpshuis moet uitgaan van de burgerij. De overheid stelt de voorwaarde, dat alleen door samenwerking van de plaatselijke verenigingen, subsidie, zal worden verleend. De gekozen commis sie een zogenaamde werkgroep zal bestaan uit zeven leden. De vereni gingen Crescendo, V.V.V., Lars heim, H.D.S.Darthuizertoneelverenl- ging, Floraliavereniging en de Weer wolf zullen deel van de werkgroep gaan uitmaken. Na de besprekingen met het ge meentebestuur zal de gekozen werk groep worden omgezet in een commis sie van voorbereiding, terwijl deze in het eindstadium van de voorbereiding in een voorlopig bestuur kan worden omgezet. Wat de indeling en grootte van het gebouw betreft, zullen verschillende wensen naar voren komen. De kosten van het te realiseren Dorpshuis worden geraamd op onge veer f 600.000. Door de bevolking van Leersum moet tien procent van de in vesteringskosten worden opgebracht, hetgeen neerkomt op f 60.000.

De Vallei | 1968 | | pagina 3