Motocrosses in St. Anthonis Frans Sigmans, heer en meester in groot internationaal veld Outsider Hoogzaad won 8e Zwolse Ster Voetbal in het buitenland Resultaten eerste klassers Duitsland verloor van Pakistan0-3 Jeff Smith kwam er niet aan te pas Tom Okker door Riessen uitgeschakeld WIM MULDER ZWOM RECORD Gaston Roelants bleef ver achter EUROPESE TITEL DRIEBANDEN VOOR BELG CEULEMANS van Looy kreeg opnieuw dreigbrief Damesteam verloor van Zuidslavië KNAU VERGADERDE Favoriete Rentmeester werd door ordonnans misleid Pechvogel Engeland Duitsland Lont in kruitvat De MOTOR-, RACE- en CROSSKLEDING België Pedro Ramirez „Mexico gaai gewoon door met zijn voorbereidingen" Frankrijk Spanje Italië Handbal MAANDAG 18 MAART 1968 ST.-ANTHONIS Niet de Oostduitse renners Paul Friedrichs en Heinz Hop pe. noch de naar St.-Anthonis gekomen Brit Jeff Smith hebben een herhaling van een drievoudige zege van onze Nederlandse moto-crossers in deze inter nationale rit in de weg kunnen staan. Het was ditmaal de KNMV zelf, die door een voorlopig startverbod op te leggen aan Pierre Karsmakers en Frits Selling het grandioze succes van het vorige jaar in de weg stond. De internationale motocross van St.-Anthonis had hierdoor wel iets aan gewicht ingeboet, maar toch waren nog een 25.000 toeschouwers van heinde en verre naar dit Bra bantse Peeldorp gekomen om de bloem van de Europese motocrosswereld een geweldige strijd te zien leveren. NAIROBI Het Duitse hockey-elftal op tournee door Zuid-Afrika, heeft za terdag een 0-3 nederlaag tegen Pakis tan in een internationaal hockeytoer- nooi in Nairobi moeten incasseren. De Pakistani hadden bij rust reeds met 2-0 de leiding. Zij speelden een van de mooiste en beste wedstrijden van het toernooi. Met hun karakteristieke kort- gehouden spel sneed de Pakistaanse voorhoede in hoog tempo als een mes door de Duitse verdediging heen. Gelukkig hadden wij nog een Franske Sig man in de baan en hij heeft bewe zen, dat de zege van het vorig jaar geen uitschieter is geweest. Met groot machtsvertoon heeft hij de Nederland se kleuren hoog gehouden. En had een Jo Lammers niet net even te veel ge riskeerd in de derde manche, dan was ook aan de tweede mast het rood-wit blauw in top gegaan. Jeff Smith, de meervoudige Engelse wereldkampioen, was naar St. Antho nis gekomen om in dit laatste jaar dat hij aan de start komt met een zege de kroon op zijn werk te zetten. Dat is hem bitter tegengevallen. Franske Sig mans toonde zich weer zo'n gewelde naar, dat alle kunde die Smith in de strijd bracht, daar niet tegen was opge wassen. De klap kwam zelfs zó hard aan, dat een gedeprimeerde Smith de Zweed Jan Johansson ook nog voor moest laten gaan. Toch heeft het publiek kunnen genie ten van knap technisch rijden van de Engelsman. Door driemaal de manche te winnen toonde Sigmans zich verre superieur aan het gehele veld. Zijn fraaie techniek voerde hem na een aanvankelijke achterstand in alle drie manches al spoedig naar de lei ding van het veld, om deze niet meer af te staan. In de derde manche was het Jo Larifrners, die hem het vuur na aan de schenen legde. Lamme»s nam in die manche zelfs de leiding. Iets te veel show en risico brachten hem in die derde manche echter tussen het pu bliek en daarbij vloog zijn motor in brand. Hiermee verspeelde hij niet al leen de kans op de tweede plaats in het algemeen klassement, maar tevens de kans op een splinternieuwe motor, die hem door zijn supporters zou worden aangeboden bij het bereiken van de tweede plaats. De pech begon Jo Lam mers overigens in de eerste manche al te achtervolgen. Opgerukt naar de der de plaats maakte hij een val, toen de vooruitzichten op een nog betere klasse ring er waren. Er waren trouwens nog meer pechvo gels. Ton van Heugten die een uitste kende start had, moest wegens een val voortijdig de strijd staken. Ook de nieuwe crack Harrie Driessen stond voortijdig aan de kant met een gebro ken gaskabel. Einduitslag: 1. Frans Sigmans (Ned); 2. Jan Jo hansson (Zwe) 3. Jeff Smith (G. Br.); 4. Mogens Rasmussen (Den.); 5. Frans Slechten (Belg); 6. Ton van Heugten (Ned); 7. Jo Lammers (Ned); 8. Jan Keizer (Ned.); 9. Vic Eastwood (G.Br.); 10. C. Hammergren (Zwe); 11. Gerrit Wolsink (Ned); 12. Wolfgang Müller (W Did); 13. Leon Martens (Belg); 14. Henk Knuiman (NS). Zijspannen eerste manche: 1. Knut Roskvist; 2. Ben v. Goorbergh; 3. Jan ten Thije; 4. George van Tilt; 5. Steef van Heugten; 6. Leon Liekens; 7. Arthur Nuyts; 8. John Turner; 9. Ben Snijder; 10. Dave Treleaven. Tweede manche: 1. Knut Roskvist; 2. Broer Dirkx; 3. Ben v.d. Goorbergh; 4. Ben Snijder; 5. John Turner; 6. Steef van Heugten; 7. Mop de Haas; 8. Herbert Simon; 9. Geqrges Schwegler; 10. Arthur Nuyts. Einduitslag: 1. Knut Roskvit (Zwe) 50 pnt; 2. Ben v.d. Goorbergh (Ned) 47 pnt; 3. Steef van Heugten (Ned) 41 pnt; 4. John Turner (G. Br.) 39 pnt; 5. Ben Snij der (Ned) 39 pnt; 6. Jan ten Thije (Ned) 36 pnt; 7. Arthur Nuyts (Belg) 35 pnt; 8. Herbert Simon (W Did) '33 pnt; 9. Georges Schwegler (fr) 30 pnt; 10. Willi Neumann (W Did) 29 pnt; 11. Broer Dirkx (Ned) 24 pnt; 12. George van Rilt (Belg.) 2 pnt; 13. Leon Lie kens (Belgb 0 pnt. Bij de zijspannen was Broer Dirkx de grote pechvogel. In de eerste manche was hij in de eerste ronde al uit de strijd door motorstoring. In de tweede manche toonde hij zijn capaciteiten door met een geweldige vechtlust van de zesde plaats op te rukken naar een eervoile tweede plaats. Grote pechvo gels waren hier bij de Nederlanders de voortreffelijk rijdende Cor van Heug ten, die wegens een polsblessure met hevige pijnen de strijd moest taken.. Ben Braakhekke ontging een goede klassering door kettingbreuk. Ben van de Goorbergh reed in deze klasse een uitstekende wedstrijd en zijn tweede plaats in de einduitslag mag gezien wor den. Een andere Nederlander, Wiebe Plötz, kon deze middag zijn draai niet vinden en Gerrit Wolsink uit Hengelo (Gld) stelde bijzonder teleur. De ande re oostelijke vertegenwoordiger, Jan Keizer uit 's Heerenberg, deed het be ter en eindigde op de elfde plaats. De uitslagen laten aan duidelijkheid niets te wensen over: 500 cc eerste manche: 1. Frans Sigmans; 2. Jan Johansson; 3. Jeff Smith; 4. Jo Lammers; 5. Ton van Heugten; 6. Bengt Aberg; 7. Frans Slechten; 8. Harrie Driessen; 9. Mo gens Rasmussen; 10. Willy Plötz; 11. Jan Keizer; 12. Dave Bickers; 13. Henk Knuiman. Tweede manche: 1. Frans Sigmans; 2. Jo Lammere; 3. Vic Eastwood; 4. Jan Johansson; 5. Jeff Smith; 6. Mogens Rasmussen; 7. C. Hammergren; 8. Jan Keizer; 9. Frans Slechten; 10. Wiebe Plötz. Dèrde manche: 1. Frans Sigmans; 2. Jeff Smith; 3. Jan Johansson; 4. Vic Eastwood; 5. C. Hammergren; 6. Gerrit Wolsink; 7. Mogens Rasmussen; 8. Frans Slech ten; 9. Leon Martens; 10. Wolfgang Müller. CARACAS Tom Ookker heeft de halve finales heren-enkelspel van het internationale tennistoernooi in Cara cas niet kunnen bereiken. In de kwart finales verloor onze landgenoot met 75, 64 van de Amerikaan Martin Riessen. Okker had Riessen nog geen week tevoren in de finale van een toer nooi in Barranquilla verslagen. Tom Okker bereikte met zijn Ameri kaanse partner Martin Riessen de finale van het dubbelspel. Zij zegevierden met 97, 64 over de Tsjechen Jan Kodes en Jan Kukal. In de finale moeten zij het opnemen tegen de Spanjaarden Luis Arilla en Manuel Orantes, die de Brit se combinatie Mike Sangster-Mark Cox met 75, 97 de weg naar de eindstrijd versperden. In de finale van het heren-enkelspel zullen de Amerikanen Marty Riessen en Cliff Richey elkaar de hoogste eer be twisten. Riessen versloeg Jan Kodes met 75, 61, 64 en Richey won met driemaal 64 van Manuel Orantes. De finale in het dames-enkelspel zal gaan tussen de Britse Ann Jones en de Ame rikaanse Julie Heldman. De Franqaise Francoise Durr en de Britse Ann Jones hebben de finale van het dames-dubbel tegen Lesley Turner en, Judy Tegart (beiden Australië) met 60, 62 gewonnen. ADVERTENTIE werd geleverd door (Fa. Ohmann DE VAKMAN De Leder- en Suéde-Speciallst KoninginnelaCHI 40 Te1, 12096 - Apeldoorn LONDEN Leider Manchester Uni ted kreeg zaterdag een schok te ver werken toen het in de uitwedstrijd te gen degradatiekandidaat Coventry City met een 20 nederlaag naar huis werd gestuurd. Door deze nederlaag, waar schijnlijk het gevolg van de doorge maakte spanning voor de Europese be kerwedstrijd tegen Gornik Zabrze (de Mancunians bereikten de halve eind strijden) is Manchester United thans niet meer alleenheerser aan de top van de Engelse Ieaguerangijjst, maar moet het stadgenoot Manchester City naast zich dulden. Beide clubs scoorden 43 punten in 31 wedstrijden. Coventry, 20ste in de rij, speelde ver boven de gebruikelijke vorm, en toen Ernie Machin zijn club na 35 minuten de leiding gaf werd het veld over spoeld door enthousiaste supporters, die hun favorieten op de schouders namen. Maurice Setters, ex-Manchester United speler, zorgde voor het tweede doel punt na de hervatting. League Cup-winnaar Leeds United, 11 tegen Newcastle, laat de hoop op de eindoverwinning voorlopig nog niet varen. Met 42 punten staat Leeds slechts één punt achter op Manchester City en Manchester United. Fulham kreeg het bij Manchester Ci ty zwaar te verduren. De zwart-witten begonnen- goed, na twaalf minuten spe len namen zij de leiding. De vreugde duurde echter niet lang want twee tref fers van het veel sterkere Manchester City gaf hun de nekslag. Na de pauze legde Manchester er nog een schepje bovenop en bracht uiteindelijk de stand op 51. Voor een flinke score zorgde ook Everton in de ontmoeting met West Bromwich (62). Everton's wereldbe kerspeler Alan Ball was de grote ani mator. In elke speèlhelft nam hij twee doelpunten voor zijn rekening. De stand aan de top is thans: 1. e.a. Manchester City en Manchester United, elk 43 pnt. uit 31 wedstrijden; 3. Leeds United 42 uit 31; 4. Liverpool 41 uit 31; 5. Newcastle United 37 uit 32. Arsenal - Wolverhampton Wand. 02; Chelsea - Leicester City 41; Coventry City - Manchester United 2—0; Liver pool - Burnley 32; Newcastle United Leeds United 1—1; Manchester City - Fulham 51; Nottingham Forest - Tot tenham 00; Sheffield United - Sunder land 1—2; Southampton - West Ham United 0—0; Stoke City - Sheffield Wed nesday 01; West Bromwich Albion - Everton 26. De 1. FC Nürnberg heeft ook zater dag de voorsprong van vier punten in de competitie van de Duitse Bundeliga behouden. Weliswaar „verdienden" de Neurenbergers, die in Stuttgart tegen de gelijknamige club niet verder dan een 11 gelijk spel kwamen, slechts één punt, maar daat staat tegenover, dat ook runner-up Borussia Mönchen Gladbach de afstand niet kon verklei nen, omdat het op eigen terrein tegen Bayern München eveneens met een ge lijk spel (1—1) genoegen moest nemen. De Duitse kampioen Eintracht Braun schweig verliet in de generale repetitie voor de beslissende derde wedstrijd te gen Juventus Turijn in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen woensdag a.s. in Bern, als verliezer het eigen terrein. Volgens trainer Helmut Johannsen was de 01 nederlaag tegen Hannover '96 grotendeels te wijten aan het slechte afspelen, waardoor het veldoverwicht ven de Brunswijkers niet in doelpunten kon worden uitgedrukt. In de ranglijst staat Braunschweig met 27 punten uit 25 wedstrijden op de zesde plaats. De Hamburger SV, die eveneens door middel van een derde wedstrijd tegen Olympic Lyon moet uitmaken, welke club naar de halve finales van het toer nooi om de Europese beker voor beker winnaars overgaat, moest voor 12.000 toeschouwers in de thuiswedstrijd tegen Karlsruher SC, dat met 13 punten uit 26 wedstrijd onder aan de ranglijst staat en degradatie nauwelijks meer kan ont lopen, genoegen nemen met 'n „sma delijk" 00 gelijk spel. De negen wed strijden in de Bundesliga trokken nau welijks 170.000 toesch. 1. FC Nürn berg - Stuttgart trok de meeste kij kers: 55.000, FC Köln - Borussia Nèun- kirchen het minste aantal liefhebbers: 5.000. De stand aan de top is: Eintracht Braunschweig - Hannover '26 01; Borussia München Gladbach - Bayern München 11; Schalke '04 - MSV Duisburg 03; VFB Stuttgart - 1. FC Nürnberg 11; Hamburger SV - Karlsruher SC 00; Werder Bremen - 1. FC Kaiserslautern 21; 1. FC.Köln Borussia Neunkirchen 21; 1860 Mün chen - Alemannia- Aachen 6—0; Ein tracht Frankfurt - Borussia Dortmund 4—1. FC Nürnberg 26 14 8 4 36 59-30 Bor. Mönch. Gladb. 26 11 10 5 32 65-38 Werder Bremen 26 13 5 8 30 54-42 Bayern München 25 13 4 8 30 52-42 FC Köln 26 13 4 9 30 52-40 Racing White - FC Brugge 00; Olympic Charleroi - Daring 01; Wa- regem - FC Mechelen 01; FC Luik - SK Beveren 20; Beringen - Antwerp 01; Anderlecht - Standard 40; Lier- se - SC Charleroi 31; Beerschot - St. Truiden 0—2. De stand op kop: 1. Anderlecht 37 pnt.; 2. FC Brugge 34; 3. Standard 29. De rij wordt geslo ten door: 13. FC Mechelen en FC Luik, beide 17 pnt.; 15. Olympic Charleroi 16 en 16. Antwerp 15 pnt. Frans Sigmans in actie op het circuit van St.-Anthonis. MEXICO STAD De voorzitter van het organisatiecomité van de Spelen te Mexico heeft zaterdag bekend gemaakt dat Mexico met zijn voorbereidingen zal verder gaan alsof er niets is ge beurd. De heer Pedro Ramirez vertel de, dat Mexico het oorspronkelijke werkschema zal uitvoeren, hoe veel landen ook mochten besluiten niet deel te nemen aan het Spelen. Hoewel", voegde hij er onmiddellijk aan toe, „iedereen natuurlijk zal begrijpen, dat wij liefst zo veel mogelijk landen als deelnemers in Mexico zullen begroe ten". De route van de Olympische vlam van Olympia naar Mexico Stad is nu ook helemaal uitgestippeld. Op 23 au gustus zal het vuur in Olympia worden ontstoken en van daar in een estafette loop naar Athene en vervolgens naar Piraeus worden gebracht. In Piraeus gaat de vlam aan boord van een schip, dat het vuur via Genua naar Barcelo na zal brengen. Van de oude Catlaanse hoofdstad zullen Spaanse lopers het vuur via Madrid en Sevilla naar Puer to de Valos dragen, waar de vlam op nieuw aan boord van een schip gaat, dit keer een Spaans. De oversteek over de Atlantische Oceaan eindigt in San Salvador, een van de Bahama's, het eiland, dat op 12 oktober 1492 door Co lumbus als eerste stuk van de „nieuwe wereld" werd ontdekt. Het laatste ge deelte over water zal de vlam afleg gen aan boord van een schip van de Mexicaanse marine, dat de vlam ten slotte op 6 oktober in Veracruz defini tief aan land zal brengen. 626 Mexi caanse atleten zullen de vlam over de laatste 500 kilometer naar Mexico Stad brengen. ZWOLLE Cees Rentmeester liet zijn tranen de vrije loop. Vijfhonderd meter voor de finish op de Zwartewa- terallee werd hij door een motorordon nans van het goede pad gebracht. Voor vluchtmakker Henk Hoogzaad, die op het laatste moment wél de wanhopig gebarende wedstrijdleider Stef van de Berg zag, was het toen een koud kunstje om de achtste Ster van Zwolle op zijn naam te brengen. Hoogzaad, betrekkelijke outsider, en de zeer strijdlustige Rentmeester waren tussen Kampen en Zwolle uit de hoofd macht ontsnapt. Beiden behoorden ook tot de groep van tien renners, die na 90 van de 150 km tussen Balkbrug en Ommen de slag maakten. Bij Bergent- heim vielen zij ten prooi aan een fel jachtend peloton, dat inmiddels was uit gedund tot krap twintig renners. Over uitdunnen gesproken 1 In deze eerste grote krachtmeting van het nog prille seizoen hebben veel pedaleurs met weinig kilometers in de benen de man met de hamer ontmoet. Nog geen vijfde deel van de bij het PEC-terrein weggeschoten meute haalde de finish. Er werd erg hard gefietst in deze Ster, die voor het eerst het predikaat klassieker kreeg opgespeld. Al na enke le kilometers was het veld in talrijke groepen en groepjes uiteengevallen. Het was aanvankelijk erg moeilijk om de wedstrijd te volgen. De Zwolse gemeen tepolitie had van de voorgaande 7 ritten weinig geleerd. Mensen, die niets met het wielergebeuren te maken hadden, volgden de course „tan voren" en zij, die daar beroepshalve behoorden, wer den weinig elegant van de weg gedrukt. Omdat ook de Tourradio niet het ge wenste effect had duurde het tot Heino, voor we het contact met de groep te rughadden. Daar passeerden twee groe pen met in totaal ongeveer 50 renners. De rest was ver teruggevallen. Een gesloten overweg maakte de Apeldoor- ner Gunther Balthus en vele anderen volkomen kansloos. Niet echter Heerde- naar Hans Eckelboom, die vanuit het achterveld naar de hoofdmacht sprong. Zijn Spartaanse training in Italië leek vruchten af te werpen. Op de smalle Berkel-burg bij de tweede doorkomst in Zwolle lag een broeinest voor demar rages. De groten vonden het kennelijk nog te vroeg. Op de Rondweg om Dalfsen sprong Eckelboom weg. Hij kreeg Rentmeester aan zijn wiel. At tente Bennie Groen completeerde het groepje, dat geen kans kreeg veel voorsprong bijeen te fietsen. Ook Arie Versluis en Tijs v.d. Leeuw werden tot de orde geroepen toen zij getweëen aan de haal gingen. In ver sneld tempo voltrok zich de slijtageslag. Valpartijen zorgden voor extra oprui ming. Tussen Dalfsen en Ommen stak Cor Rentmeester de lont in het kruitvat. Slimme Henk Nieuwkamp was een van de negen volgers. Bij deze groep zagen we onder meer ook Hoekstra uit Dok- kum, Rini Cornelisse (Amsterdam), de latere winnaar Hoogzaad, Leen Poort vliet en Eckelboom. Niet meer mensen uit de stal van Herman Krott. De man die er bij had kunnen zijn, Fedor den Hertog, volgde de rit vanuit de jury wagen. Hij is nog niet de oude na zijn zware val van vorig jaar in België. De groep leek voldoende inhoud te hebben om een beslissende voorsprong op te bouwen. Langs de Dedemsvaart stuwde men de chronometers naar een tijd winst van 1 min. 10 sec. Op het boch- UTRECHT De Zwemlustzwemmer Wim Mulder, die wegens een minder goede conditie alleen werd uitgekozen om het laatste gedeelte van de voor jaarstrip van de voor- Olympische ploeg mee te maken (het verblijf in Font Ro- meu) heeft zondag bewezen in uitste kende vorm te verkeren. Hij deed in het binnenbad van De Hommel een aanval op het Nederlands record (25 meterbanen) op de 200 meter wissel slag en slaagde met glans. De pupil van Jan Bouman finishte in 2.19.5. De limiet voor dit nummer stond op 2.21.0. ADVERE\'TIE St. Etienne Lyon 11; Nantes - Ren- nes 20; Bordeaux - Nice 40; Red Star - Valenciennes 10; Sedan - An gers 31; Metz - Sochaux 20; Mona co - Rouen 13; Marseille Aix 3—2; Strasbourg Ajaccio 00; Lens - Lille 1—1. De stand aan het hóófd van de. rang lijst: 1. St. Etienne 39 pnt. uit 27 wedstrij den; 2. Bordeaux 31 pnt uit 26 wedstrij den; 3. Marseille 31 uit 27; 4. Sochaux 30 uit 27. Cordova - Real Madrid 33; Sevilla - Betis 00; Barcelona - Las Palmas 20; Atletico Bilbao - Espanol 12; Valencia - Real Sociedad 32; Sabadell - Malaga 12; Elche - Pontevedra 00; Atletico Madrid - Zaragoza 01. De stand na 25 wedstrijden: 1. Real Madrid 35 pnt.; 2. Barcelona 34 pnt.; 3. Valencia 31; 4. Las Palmas 30. Brescia - Atalanta Bergamo 21; Ca- giiari - Sampdoria 33; Fiorentina-Ju- ventus 20; AC Milan - Lanerossi 20; Napels - Bologna 00; AS Roma - Va- rese 10; Spar Ferrare - Internaziona- !e 1—2; Torino - Mantua 41. De stand op kop, nadat alle clubs '21 wedstrijden hebben gespeeld: 1. AC Milan 36 pnt.; 2. Torino 30 pnt.; 3. Varese Napels en Fiorentina, alle 23 pnt.; 6. Internazionale 27 pnt. tige gedeelte naar Genemuiden werd het niet meer en op de brede weg naar Kampen knabbelden de eendrachtig sa menwerkende volgers meter voor me ter van de achterstand af. Bij hen niet meer Eckeboom, die zijn inspanning van het vroege uur zwaar moest beta len. Hij werd ver teruggeworpen. In de aanhef schetsten we de dramatische on- knoping van deze achtste, door Ben Zomerdijk c.s. goed georganiseerde Ster, die door Joop Middelink met ar gusogen werd gevolgd. De uitslag: 1. Herman"" Hoogzand (Venhuizen) 3.32.5; 5. Cees Rentmeester (Ovezande op 10 sec.; 3. Rink Cornelisse (Amster dam) op 20 sec.; 4. Henk Nieuwkamp (Borne) z.t.; 5. Bart Solaro (Den Bosch) z.t.; 6. Leo Bogers (Oss) z.t.; 7. Cor Baars (Haarlem) z.t.; 8. Sander Douma (Grouw) z.t.; 9. Jan Serpent! (Wijk aan Zee) z.t.; 10. Ted Blom (Haarlem) z.t. TUNIS Mohamed Gamoudi heeft zaterdag een traditie in stand gehouden. De Tunesiër, die in Tokio tijdens de Olympische Spelen tweede op de 10 kilometer werd, bleef wederom in ftjn geboorteland ongeslagen. Ongeveer tien duizend toeschouwers zagen Gamoudi op het 12 kilometer lange parcours van de 55e Cross der Naties een machtige race lopen, die hij besloot met een eindsprint waar de Engelsen Ron Hill en Roy Fowler geen antwoord op had den. Voor Gaston Roelants, Olympisch steeple-chase kampioen en vorig jaar winnaar van de cross, werd de strijd een desillusie. De als favoriet gestarte Belg kreeg na acht kilometer een in zinking en viel ver terug. Roelants liep de race echter toch uit en ging, huilend als 31e over de eindstreep. MADRID De Belg Raymond Ceule- mans heeft met grote overmacht beslag gelegd op de Europese drlebandentltel. Ceulemans bleef ongeslagen, boekte met 1.379 het hoogste algemeen gemiddelde en scoorde met 15 caramboles ook de hoogste serie van het gehele toernooi. De tweede plaats was voor de Oosten- r(Jker Scherz en de derde voor Geule mans' l$ngenoot Boulanger, die o.a. een nederlaag moest incasseren van onze, in dit toernooi teleurstellende landgenoot Cees van Oosterhout. De uitslagen van de in het afgelopen weekend gespeelde partijen EERSTE KLASSE A ZVV—de Spartaan 1—I Hollandia—Hlllegom 1—1 BVCJOS 1—1 Alkmaar se BoysHRC 12 SDWZilvermeeuwen 21 DCGAFC 3—2 18 11 18 10 18 10 18 10 18 8 18 8 17 8 4 4 5 4 3 DCG SDW Alkm. Boys AFC HRC ZW De Spartaan BVC JOS Z.meeuwen Hlllegom Hollandia 16 18 18 17 18 3 10 0 13 2 13 26 32—16 24 30—21 24 24—14 23 29—20 21 20—18 20 33—18 19 24—18 13 19—28 13 15—26 13 18—29 8 16—34 8 19—37 NadaJ (Sp.) 44 56 6 0.785 Christensen Den 60 56 5 14)71 Boulanger (Belg.) 59 48 6 1.229 Scherz (Oostenr.) 60 48 6 1.250 Ribeiro (Port.) 52 75 6 0.693 Blanc (Zwits.) 60 75 4 0.800 Rico (Sp.) 48 74 6 0.648 Hanoun (Fr.) 60 74 4 0.810 Ceulemans (Belg.) 60 48 6 1.250 v. Oosterhout (Ned.) 40 48 5 0.833 Nadal 27 61 4 0.442 Ribeiro 60 61 7 0.983 Tiedtke (Did.) 33 80 3 0.412 Blanc 60 80 4 0.750 Rico 60 48 7 1.250 Christensen 37 48 5 0.770 Van Oosterhout 60 44 5 1.363 Boulanger 34 44 7 0.772 Christensen 47 64 6 0.734 Blanc 60 64 4 0.937 Rico 57 73 4 0.750 Tiedtke 60 73 13 0.821 Van Oosterhout 28 44 6 0.636 Scherz 60 44 9 1.363 Ribeiro 39 41 7 0.951 Boulanger 60 41 8 1.463 Hanoun 38 43 5 0.883 Ceulemans 60 43 11 1.395 Scherz 32 36 6 0.888 Ceulemans 60 36 15 1.666 De eindstand luidt: 1. en Europees kampioen Ceulemans 60 36 15 1.666 Z. Scherz 16 567 504 13 1.125 3. Boulanger 14 552 480 8 1.150 4. Hanoun 13 572 673 9 0.849 5. v. Oosterhout 11 532 628 8 0.847 6. Tiedtke 8 485 621 13 0.780 7. Blanc 8 520 672 7 0.773 8. Rico 6 506 590 7 0.857 9. Christensen 6 457 569 13 0.803 10. Ribeiro 4 472 617 9 0.781 11. Nadal 4 435 584 7 0.744 HERENTALS Voor de tweede keer in een vrij korte periode heeft Rik van Looy een dreigbrief ontvangen. In de brief, die behalve de adressering, ook het opschrift „strikt persoonlijk" droeg, maar die bij afwezigheid van de wiel renner door zijn echtgenote werd ge opend, stond dat mevrouw Van Looy. haar twaalfjarige dochter Marie Louise en haar elfjarige zoon André zouden worden vermoord, wonneer er geen af koopsom van 165.000 Belgische franken zou worden betaald. Het bedrag, in Ne derlands geld ongeveer 12.000 gulden, zou op een later te bepalen tijdstip op een vastgesteld plaats moeten worden gedeponeerd. Mevrouw Van Looy heeft de politie, die een onderzoek instelde, en haar echtgenoot, die in Frankrijk verblijft, op de hoogte gebracht van de inhoud van de brief. De brief is vrijdag te Herentals, de woonplaats van Van Looy, gepost en draagt op de enveloppe een speciale nummering, die de naamloze afzender bij de volgende gelegenheden zal her halen, zodat het echtpoar Van Looy niet behoeft te twijfelen over de inhoud van het eventuele volgende schrijven. EERSTE KLASSE B NeptunusPapendrecht 12 GSVGouda 00 De Musschen—CVV 0—2 VUCEBOH 1—0 OvermaasUnitas 21 UVSRoodenburg 10 UV8 17 8 5 4 21 32—15 Neptunus 17 7 7 3 21 35—24 De Musschen 17 7 6 4 20 30—24 Papendrecht 18 8 4 6 20 3330 EBOH 17 6 7 4 19 20—19 CW 17 5 8 4 18 30—28 Roodenburg 18 7 4 7 18 23—21 Gouda 18 7 4 7 18 23—28 Overmaas 17 6 5 6 17 30—35 Unitas 17 5 5 7 15 26—26 VUC 18 4 4 10 12 20—34 GSV 17 2 5 10 9 16—34 EERSTE KLASSE AlcldesDrachten Vel oei tasZwaagwesteinde JubbegaNeptunia Germanicus—rHarlingen EmmenNoordster Sneek—Spel. Assen Sneek 20 11 7 2 29 Emmen 19 11 6 2 28 Germanicus 19 11 4 4 26 Zw.westelnde 18 7 7 4 21 Spel. Assen 19 7 6 6 20 Alcides 18 6 6 6 18 Noordster 18 7 4 7 18 Velocitas 18 4 8 6 16 Neptunia 19 4 8 7 16 Drachten 19 5 5 9 15 Jubbega 19 3 5 11 11 Harlingen 20 2 4 14 8 O—O afg. 0—1 5—8 1—1 6—1 7—24 4—13 EERSTE KLASSE D DOS '19Jonge Kracht AZCSpel. Enschede Vosta—De Treffers HengeloBeQuick (Z.) WVC—Rheden Rheden 17 14 2 1 30 Hengel o 17 10 5 2 25 De Treffers 17 9 3 5 21 Spel. Enschede 16 7 6 3 20 DOS '19 16 4 7 5 15 Be Quick 16 6 2 8 14 VOSTA 15 3 7 5 13 Jonge Kracht 15 5 2 8 12 Quick '20 16 3 6 7 12 ESCA/VC 16 4 4 8 12 AZC 16 3 5 8 11 WVC 17 3 3 11 9 1—1 afg. 3—1 1—2 46—18 44—21 33—25 29—21 22—22 33—35 25—27 17—28 20—27 24—35 22—40 23—39 EERSTE KLASSE E Veerse BoysHelmond 12 RKC—Concordia SVD 1—0 1—2 VlissingenMiddelburg TOP—TSC UNA—DESK De ValkDe Spechten Spar£a '25 18 '9 6 3 24 Middelburg 18 11 2 5 24 TOP 19 9 5 5 23 UNA 19 9 4 6 22 TSC 17 8 5. 20 Veerse Boys 18 8 4 6 20 DESK 17 8 3 6 19 RKC 18 6 6 6 18 Helmond 18 5 7 6 17 Vlissingen 17 5 6 6 16 Conc. SVD 18 4 5 9 13 De Valk 19 3 5 11 11 De Spechten 18 2 3 13 7 15—39 KARLOVAC Het Nederlandse da mes handbalteam heeft zaterdag ln Karlovac de returnwedstrijd in de voor ronden voor de strijd om het wereld kampioenschap met 11-23 verloren van Zuid-Slavië. Bij rust hadden de Zuid- slavische dames met 10-7 reeds de lei ding. De eerste ontmoeting verleden week in Heerlen werd eveneens door Nederland verloren (10-21). Het toernooi om het wereldkampioenschap zaalhand bal wordt in november in Moskou ge houden. AMSTERDAM Dat de Nederland se clubs de atletiek 's winters ook graag op overdekte banen willen beoefenen, is zaterdag tijdens de jaarlijkse alge mene vergadering van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie in het RAI congrescentrum wel gebleken. Herhaal delijk dook het woord indooratletiek in de ruim zes uur durende discussies op. Tot positieve uitspraken kwam men ech ter niet. Unievoorzitter F. Jutte (Den Haag), die evenals zijn aftredende be stuursleden J. H .Breumelhof (penning meester), A. P. Koomen en N. L. Lem- mens (beiden commissaris) werd her kozen deelde de gedelegeerden wel mee, dat men in deze voorlopig niet op financiële steun van de KNAU behoef de te rekenen en dat de activiteiten van de clubs zelf moeten uitgaan. Het probleem van de kwaliteitszetel van de Nederlandse Katholieke Sport federatie in het bestuur van de KNAU, dat nu al enkele jaren speelt, kwam ook dit keer niet tot een oplossing. Het voorstel tot reglementswijziging haalde de vereiste tweederde meerderhid niet, waarna het bestuur gemachtigd werd op basis van de bestaande situatie met de NKS verder te onderhandelen. Het ziet er naar uit dat de moeilijk heden rond het bondsbureau van de KNAU, dat nu tijdelijk in Den Bosch is gevestigd, opgelost zullen worden. De atletiek unie heeft namelijk een optie gekregen op het oude bondsbureau van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond in Utrecht, dat deze organisa tie binnenkort gaat verlaten. De Amsterdammer Jo Moerman, se dert 1935 secretaris van de nationaal technische commissie, werd evenals het aftredende lid. J. Salari (Deventer) her kozen. De jaarlijkse onderscheidingen wer den uitgereikt aan: Mia Gommers (KNAU-beker), Joop v. Drunen (Thomp- son-beker) Piet Olofsen (Herman van I>eeuwenbeker). Sjef Hensgens (Albert Spreebeker) en Hennie Oorthuis (Fan ny Blankers-Koen plaquette). De heren Wijburg, Blankenstein en Saat kregen het unie erekruis.

De Vallei | 1968 | | pagina 8