Vermoeide Nederlandse zwemploeg kwam in Minsk niet tot grootse prestaties Egbert Nijstadt won cross van ,De Gemzen' in Heerde Drie Nederlandse ruiters in Dortmund in de prijzen Blokkeer verloor ook tweede duel tegen Dynamo-Boekarest DE GRAAUWE HENGST Gatsometerprobleem voor de Russen Mol won strandloop Arbiter gemolesteerd Diny Koekkoek bij dames eerste Nederlands tiental zegevierde over West-Duitsland Competitie-uitslagen in volleybaltop Michelotte winnaar „Twee-Zeeëntocht" Noteringen laatste tijdvak van Engelse transfermarkt Claus-Jetten winnaar Homeland Rallye Atletiek-allerlei "ahhh.... Ie cheval gris....'' Nieuwe landelijke t.c. hardrijden gekozen KNGV begon feest om 100-jarig bestaan bijzonder stijlvol NEDLLOYD GEWIPT SLECHTS HANNIE PENTERMANN EN MARJAN JANUS VERBETERDEN RECORDS Ada Kok Records Heren stelden teleur Derde Kwart finales Europese volleybalbeker 11.30 Onnodig Schaken Vandenstock blijft tot eind seizoen in functie zoudt u willen zeggen en dan spreekt u van: 10.80 MAANDAG 18 MAART 1968 7/ MINSK De woorden: „Ik ben zo moe" hebben in de Nederlandse zwemploeg nog nooit zo vaak geklonken als dit weekeinde. In Minsk, waar de sneeuw uit het loodgrij ze wolkendek naar beneden dwarrelt, eisten twee weken van trainen, wedstrijdzwemmen en reizen in tochtige trei nen, hete vliegtuigen en soms ijskoude autobussen, hun eerste tol. Zaterdagmorgen al, op de eerste dag van de internationale wedstrijden, die tot en met woensdag zullen duren, dienden de „kneusjes" zich aan. Een voor een meldden zij zich op kamer 425 van hotel „Minsk", waar een zelf ook niet koortsvrije „dokter" Kerkhoven zitting hield. Aad Oudt en Rinus van Beek wilden wegens een fikse verkoudheid liever nog even in het hotel blijven. Klenie Bimolt klaagde over pijn in haar mond, nadat een Russische tandarts haar vrijdag op nogal hardhandige wijze van een verstandskies had verlost, Nel Bos liep proestend en kuchend door de gangen van het hotel. Bob Schouten's gelaat toonde een opvallend bleke kleur omdat hij verscheidene nachten al geen oog had dichtgedaan. En de overigen en dan in het bijzonder Hans Spijkerman, Bep Weeteling, Mirjam van Hemert en Elt Drenth voelden zich gewoon niet fit en heel erg moe. Of meneer Kerkho ven voor dat laatste ook een medicijn had? Meneer Kerk hoven had er wel iets voor: rust. Maar die kon en wilde hij niet geven. Hij wil de zwemmers en zwemsters op deze trip, vooral met het oog op Mexico laten wennen aan vergaande vermoeidheidsverschijnselen. Daarom mocht alleen Aad Oudt onder de dekens kruipen. De rest moest zich maar door de moeilijkheden zien heen te slaan. En dat gelukte bij sommigen nog wonderwel. De eerste twee wedstrijddagen wer den weliswaar beheerst door de Rus sen zij wonnen negen van de twaalf verzwommen nummers maar vooral op zondag stonden de in fleurige oran je trainingspakken gestoken Nederland se zwemsters vaak op het ere-platform. Ada Kok troonde na de 100 meter vlin derslag zelfs op de allerhoogste trede, maar zij bereikte die plaats niet dan na harde strijd met de Russische Tat- jana Devjatova en... Nel Bos. Ada, die in Rusland bijzonder populair is, had zich in de ochtenduren samen met Nel op haar gemak in de finale gezwom men. De Nederlandse meisjes plaat sten zich als een en twee en een dubbe le tiromf leek geen al te gewaagde voorspelling. Het pakte anders uit. De echo van het startschot was nauwe lijks verklonken, toen de oranje bad muts van Ada Kok resoluut aan de kop van het veld verscheen met direkt daar achteraan de Witte van Nel Bos. Tot op de 40 meterlijn bleef deze si tuatie ongewijzigd en pas na 70 meter maakte Tatjana Devjatova zich los van de achtervolgsters. Ze won steeds meer terrein op Nel Bos. die snipver kouden was en daardoor te weinig lucht had om deze Russische aanval te weerstaan. Ada Kok bleef echter onbe reikbaar voor de driftig aanhoudende Russin en finishte als eerste in 1.07.9, slechts een fractie van een seconde bo ven de tijd, die zij in de series had la ten afdrukken. Nel Bos werd derde en daarmee toonde de sportlerares zich toch nog erg gelukkig. Twee andere Nederland se meisjes, die goede prestaties lever den, waren Marjan Janus en Hennie Pentermann. Beiden verbeterden hun MINSK De Russische officials zijn wat verbaasd. Men had gedacht dat het splinternieuwe bad in Minsk zeer snel zou zijn. Daar stonden het egale bassin, speciale zwemlijnen, overloopgoten en ruime, brede wedstrijdbanen garant voor. Het heeft niet zo mogen zijn. Niet alleen de Nederlandse ploeg klaagde over een „zwaar" bad, ook zwemmer en zwem sters uit andere landen waren niet te vreden. ,JIet lijkt wel of het water hier zuigt", was de eerste reactie van de Rus Konov, nadat hij op de 100 m vlin derslag als derde had aangetikt. In de nacht van zaterdag op zondag is er in de bestuurskamer van het organisatie comité lang beraadslaagd over even tueel te nemen maatregelen. Dit kwam er niet uit, ook al omdat er nog een probleem teas, dat de wedstrijdleiding hoofdbrekens bezorgde. De speciaal voor deze wedstrijden aangeschafte gat- someter, deed zijn werk op de eerste dag niet naar behoren. De uitvinder van dit apparaat, dat de zwemmers met claxonsignaal van de startblokken laat gaan en dat de tijdwaarneming elektro nisch, verzorgt, de Nederlander Maus Gatsonides, was begin maart in Minsk om alles over zijn meter te vertellen. Hij heeft de mensen, die hetapparaat moeten bedienen, goed geïnstrueerd en hij heeft ook nog een boek vol gegevens achter gelaten. Het bleek niet voldoen de te zijn, want de gatsometer werd zaterdag en zondag slechts voor één ding gebruikt: om, voordat de wedstrij den begonnen, de zwemmers en zwem sters, die aan het trainen waren uit het water te toeteren. Tenslotte moesten ze het ergens voor gebruiken. Nederlandse record op resp. de 100 m schoolslag voor aspiranten (1.20.3) en de 200 m wisselslag (2.34.6). Van Hen- ny werd een record min of meer ver wacht, maar van Marjan Janus kwam de verbetering als een verrassing. In de series, zaterdagochtend, scheen de 16-jarige scholiere uit Heemstede het ritme te hebben teruggevonden. Dat werd niet alleen gehonoreerd met een nieuw record, maar zij plaatste zich te vens, samen met Klenie Bimolt, voor de eindstrijd. Daarin hebben de beide Nederlandse vertegenwoordigers overi gens geen prominente rol gespeeld. Ga- lina Prozoemensjikova won zoals ze wilde en Marjan en de met een van pijn vertrokken gezicht zwemmende Klenie eindigden op de twee laatste plaatsen. Ook Dolly Maneman (derde op de 400 m in een persoonlijke recordtijd van 4.56.9), Coby Sikkens (Derde plaatsen op resp. 100 en 200 m rug slag) en Coby Buter (tweede op de 100 m rugslag) kwamen tot goede presta ties. Bep Weeteling, van wie velen een nieuw Nederlands record op de 200 m rugslag hadden verwacht, was zo ver kouden dat Rob Kerkhoven er een ogenblik over heeft gedacht haar niet te laten starten. De Zaandamse wilde zelf echter graag zwemmen en deed dat naar omstandigheden niet eens gek, want ze bereikte in de beide rugslagnummers de finale. De Nederlandse heren stelden te leur. Vooral op de 100 m rugslag was het voor oranje een geduchte tegen slag, dat Bob Schoutsen zich niet voor de finale kon plaatsen. Krampachtig en zigzaggend over zijn baan zwem mend kwam de Amsterdammer op een tijd uit, die hem ver verwijderd hield vai de eindstrijd. Daarin liet de Oost duitser Roland Matthes duidelijk zien hoe nu eigenlijk rugslag gezwommen dient te worden. De lange, broodmage- DEN HELDER Onder gunstige weersomstandigheden en veel belang stelling van de zijde van het publiek heeft de Hilversummer Rudi Mol zater dag in Den Helder een strandloop over 15 kilometer gewonnen. Als tweede kwam Tjeerd van der lest met slechts luttele seconden achterstand op Mol over de eindstreep. De uitslag was: 1. Rudi Mol (GAC, Hilversum) 47.22.4; 2. Tjeerd van der lest (AV '55, Heerenveen) 47.26.0; 3. Henk Arends (Impala, Drachten) 48.08.6; 4. Jan Bassinghorn (Trias, Alkmaar) 48.12.5; 5. Gerard de Ridder (HAV, Den Helder) 48.16.4; 6. Kees van de £nde (LWA, Den Haag) 48.26.0. BAARN Na afloop van de voetbal wedstrijd Baarn D.O.S. '01 uit de derde klasse D van het district West I van ue K.N.V.B. is scheidsrechter H. van der Molen uit Bilthoven door toe schouwers aangevallen en mishandeld. De heer Van der Molen liep lichte ver wondingen (een bloedneus) op. Hij moest onder politiebewaking naar de kleedkamer worden gebracht. De scheidsrechter haalde zich de woede van de toeschouwers op de hals doordat hij in de tweede helft spil H. Elver- ding van Baarn uit het veld zond, na dat deze D.O.S.-speler Tonny van der Linden ten val had gebracht. D.O.S. '01 werd dank zij een doelpunt van Van der Linden kampioen. De wed strijd Kaaische Boys Zundert uit de derde klasse Zuid I is bij de stand t-0 in het voordeel van Kaaische Boys na tien minuten wegens de storm gestaak» IIEERDE De Nationale Veldlopen te lieerde, georganiseerd door de atle tiekvereniging De Gemzen, hadden vergeleken bij vorige jaren een zwakke bezetting. liet parcours was wel afgewisseld, maar veel te open, hierdoor kregen de atletes en atleten veel last van de storm, waar men op de open vlaktes, recht tegenin moest. Het geheel werd nu een nogal kille en sfeerloze wedstrijd, zonder ook maar enige spanning of hoogtepunten. De voornaamste uitslagen waren: Heren 5600 m. 1. E. Nijstadt DOS Dw. 18,39; 2. R. Veld DOS Dw. 19.00,4; 3. J. Buitenhuis A.V. '35 19.26; 4. D. Levrink De Gem zen 19.51,8; 5. G. Jonas De Gemzen 20.03. 2000 m. jongens B 1. P. Vos Nurmi (Gr.) 6.44,5; 2. C. Overmars D.V. NOP 6.51,4; 3. G. Knotnerus BOV 6.55,8. Meisjes D 1100 m. 1. D. Buskermolen DVD '64 4.10,8; 2. E. Schafthuizen DVVOG 4.31,4; 3. J. Schafthuizen DVVOG 4.41,1. Jongens A 2900 m. 1. F. Hendriks Ciko '66 10.02; 2. N. I d. Voort DV NOP 11.12; 3. T. Potjego* Daventria 11.55,6. Dames 1100 m. 1. D. Koekkoek D.V. '34 3.55; 2. D. Meyberg DOS (Ka) 3.59,6; 3. C. v. d. Berg RK DOS 4.31. Heren sprinters 1100 m. 1. W. Palmen DOS Dw. 3,26; 2. R. Krediet DOS (Ka) 3,28,2; 3. W. Spaar garen AVA '64 3,30. Militairen 4700 m. 1. J. Meyer 18.38,6; 2. G. Levrink 19.32,2; 3. G. Grave 19.35,4. Jongens D 900 m. 1. H. Bloemers DOS Dw. 4.02,5; 2. H. Luning DOS Dw. 4.04; 3. W. Dien der RK DOS 4,06,6. Meisjes C, 900 m. 1. J. de Vries RK DOS 4,03,4; 2. J. Rijks Daventria 4,04,6; 3. W. Smit DOS Dw. 4.12,5. Jongens C 1100 m. 1. R. Waanders DVVOG 3.53.2; 2. R. Mosterd Daventria 4.01,8; 3. G. Bronk DVVOG 4.04,2. Meisjes B 900 m. -1. B. Gerritsen Coubertin 4.07,2; 2. G. Hendriks DOS Dw. 4.10,3; 3. J. Gotner RK DOS 4.13. De wisselbekers voor verenigingen kwamen in het bezit van: herenbeker DOS Dwingelo; juniorenbeker DOS Dwingelo. In het totaal-klassement, was de be ker voor DOS Dwingelo. re wereldrecordhouder zwom zich schijnbaar moeiteloos en gemakkelijk naar een tijd even beneden de minuut. Het was een prestatie, waaraan de Russen Yoeri Gromak en Viktor Masa- nov bij lange na niet konden tippen. Rusland nam echter revanche op de 100 m vrije slag en de 100 m school slag, die door resp. Ilitsjev en George Prokopenko met overmacht en goede tijden werden gewonnen. Bij de Nederlandse ploeg is er nu een tijd van betrekkelijke rust aangebro ken. Men traint weinig en zwemt al leen maar wedstrijden. Tot en met woensdag is er tijd om zich enigszins te herstellen van de inspanningen en vermoeiende reizen van de afgelopen twee weken. Of dat echter genoeg zal zijn om alsnog tot de vrij scherpe pres taties te komen, die Kerkhoven al bij het begin van de trip van deze wedstrij den had geëist, valt te bezien. Daar voor maakt de ploeg momenteel een te vermoeide indruk. HENGELO Het Nederlandse schaaktiental heeft dit weekeinde in Hengelo de dubbelrondige ontmoeting tegen West-Duitsland met 10.59,5 ge wonnen. De eerste ronde eindigde in een overwinning van 6.53,5 voor Ne derland, zondag werd met 46 verlo ren. De tientallen bestonden uit acht se nioren, één dame en één junior. Dit ex periment met de dame en de jeugd- schaker heeft in belangrijke mate bij gedragen tot de Nederlandse overwin ning. Mevrouw Vreeken won haar bei de partijen en Jan. Timman bleef met 1,5 tegen 0,5 in het voordeel. De onverwachte nederlaag op de twee de dag was het gevolg van een vrij groot aantal blunders in de laatste speeluren. Waarschijnlijk vond dit zijn oorzaak in een gebrek aan hardheid. De uitslagen luidden: Donner( Ned.)- Darga (W. Did.) 0,5 —0,5, 0,5—0,5; Ree - Pfleger 0,5—0,5, 01; Bouwmeester - Besser 10, 0.5 0,5; Langeweg - Hecht 10, 01; Kuij- pers - Troeger 0,50,5, 0,50,5; Prins - ELing 0.50,5. 01; Van Scheltinga - Gerusel 0.5—0,5, 0.50,5; Van den Berg - Ellrich 0.5—0,5, 0—1; Mevrouw Vreeken - mej. Sorger 10, 10; Tim man - Kanonenberg 0,50,5, 10. HEREN EREDIVISIE OrawiLibanon '50 32 AMVJ/RC—Tornado 3—1 Valuas—H2C/01haco 3—1 CitoHevok 30 DAMES EREDIVISIE Achilles/3—HML/CLV 1—3 ValbovalArmada 30 Rapid/M—SOS 3—0 PSVKweekschool 13 KaranoiCelebes/O VC 23 BENEDETTO DEL TRONTO De Italiaan Claudio Michelotto is winnaar geworden van de „Twee Zeeëntocht", een vijf etappenwedstrijd van de Thy- reense naar de Adriatische Zee. Zijn landgenoot Giorgio Favaro won de laatste etappe, een rit over 217 km, die in Benedetto del Tronto eindigde, in een tijd van 5 uur, 36 min. en 43 sec. De eindstand luidde: 1. Claudio Mi chelotto (It.) 27 uur, 17 min. en 72 sec.; 2. Italo Zilioli (It.) op 18 sec.; 3. Rudi Altig (W.-Dld.) op 1.38. LONDEtf In de laatste dagen, voorafgaand aan de sluiting van de transfermarkt in Engeland, is de han del in voetballers tot een ongekende hoogte gestegen. Gedurende de laatste week waren er nog zeven opvallende transfers van voetballers, die gezamen lijk een waarde van meer dan drie mil joen gulden vertegenwoordigden. Over het gehele seizoen bedroeg het totaal aan transfersommen dat is betaald, on geveer 35 miljoen gulden. De meest opvallende noteringen van het laatste tijdvak waren: Spil Alan Stephenson van Crystal Palace naar West Ham United voor 80.000 pond ster ling (in Nederlands geld ongeveer 690.000 gulden); achterspeler Chris Cat- lin van Huddersfield naar Coventry Ci ty voor 70.000 pdst. (f 600.000); binnen- speler Ernie Hunt van Everton naar Coventry City voor 65.000 pdst (f 560.000); buitenspeler Ronnie Rees van Coventry City naar West Brom- wich Albion voor 65.000 pdst. (f 560.000); middenvoor Wilie Irvine van Burnley naar Preston North End voor 45.000 pdst (f 400.000); halfspeler Dick Erwards van Mansfield Town naar Aston Villa voor 30.000 pdst. (f 260.000); doelman Any Rankin van Everton naar Huddersfield Rown voor 25.000 pdst. (f 210.000). Coventry City heeft baat gehad bij de aankoop van Ernie Hunt en Chris Cat- lin, voor wie samen 1.100.000 gulden werd betaald. Het tweetal speelde een vooraanstaande rol in de ploeg, die za terdag Manchester United met 20 ver sloeg. BRUSSEL „Keuzeheer" Constant Vandenstock, die donderdag jl. zijn functie van directeur sportif van het nationale elftal neerlegde, heeft op ver zoek van het bestuur van de Belgische voetbalbond besloten deze functie tot het einde van het lopende voetbalsei zoen te blijven vervullen. DORTMUND De Nederlandse rui ter Tjeerd Velstra bezette in het puis sance springconcours tijdens het inter nationale indoorconcours hippique te Dortmund met het paard l'Espoir een gedeelde tweede plaats achter de win naar, de Brit Harvey Smith met O'Mal- ly. De Britse combinatie kwam als enige zonder fouten door de derde bar rage, waarin de 2.10 meter hoge muur de grootste barrière was. Zoals Velstra faalden ook de overige 2 nog overgebleven concurrenten, de Duit ser Hauke Schmidt met Gerona en Gert Wiltfang met Extra, op de muur. Even eens had zich de Duitse Olympische ruiter Alwin Schockemöhle voor de derde barrage geplaatst, maar hij trok zijn paard Wimpel hiervoor terug in verband met het drukke en zware sei zoen dat wacht. In het zondagmiddag voor 8000 toe schouwers gehouden internationale springconcours, waarin de tien hinder nissen met 13 sprongen waren opge bouwd tot een hoogte van 1.50 meter, bereikte de Nederlander Harry Wou ters van den Oudenweijer met Fabio- la uit het veld van 54 deelnemers de vijfde plaats. Winnaar werd de Duitser Fritz Ligges op Genesis met 0 straf- punten en een tijd van 44.5 sec. Ook Wouters van den Oudenweijer bleef zonder $trafpunten, evenals de num mers twee (Gockel), drie (Vosskamp) en vier (de Portugees Piementa da Ga- ma), maar zijn tijd was slechter: 48.6 sec. Antoon Ebben werd de Nederlandse prijswinnaar. In het zware springcon cours om de „Siegerpreis", waarvoor 29 paarden uit vijf landen aan de start kwamen, kwalificeerden zich vijftien combinaties voor de barrage, waarin de beslissing moest vallen. Daarvan bleven er zes ook in de barrage zon der fouten, waarbij de Nederlandse combinatie Ebben-Kairouan. De tijd was tussen dit zestal beslissend voor DEN HAAG Blokkeer heeft zaterdagmiddag ook in de tweede wedstrijd uit de kwartfinales van het toernooi om de Europese volleybalbeker een nederlaag tegen bekerhouder Dynamo Boekarest niet kunnen ontlopen. In de Haagse gemeente lijke sporthal gingen de Nederlandse kampioenen in vier sets (915, 1215, 159 en 1115) ten onder. Een herhaling van „de schande van Boekarest," toen Blok keer in één set zelfs geen punt kon scoren, is het echter niet geworden. De Roe menen stuitten op een tegenstand, die hun tot pen uiterste krachtsinspanning dwong. Wat de Roemeense „meesters in de sport" toen echter aan technisch in zicht en beheersing toonden, verhief voor de 2500 toeschouwers die ene set winst tot een „mini-overwinning". de verdeling der plaatsen. Met twee paarden was Alwin Schockemöhle de snelste. Winnaar werd hij met Donald- Rex met een tijd van 35.1 sec. en met Wimpel (35.4) legde hij beslag op de tweede plaats. Ebben legde het verkor te parcours, dat zes hindernissen met acht sprongen telde, af in 35.6 secon den en werd daarmee derde. Op de vol gende ereplaatsen kwamen 4. Jan-Olaf Johansson (Zweden) met Shalimar 0-35,9; 5. Hugo Simon (W. Did) met Funkturm 0-41,1; 6. Hans Giinter Win kel (W.Dld) met Enigk 0- 42.8. WEERT De combinatie Claus-An- dré Jetten (Stiphout/Boekei) is dit weekeinde winnaar geworden van de Homeland Rallye, waarmee de compe titie om het Nederlandse kampioen schap werd geopend. De start van deze rit was zaterdag in de omgeving van Weert. De 38 rijders in de sportklasse, waarvan er 32 de fi nish haalden, moesten 700 km afleggen. Het parcours voerde door de Ardennen. Van de 73 equipes in de toerklasse wer den er 57 geklasserd. De uitslag luidde: sportklasse: 1 Claus-André Jetten (Stiphout/Boekei) 6 strafpunten; 2. Haans-Verbunt (Til burg) 11; 3. Van Kimmenade-Stockx (Helmond) 13; 4. Van der Heijden-De Jong (Wassenaar/Rijswijk) 14. Toer klasse: 1. ex aequo Hennekens-Neven (Spaubeek/Nijmegen) en mej. M. Smeets en P. Smeets (Echt/Maas- bracht) 14; 3. Van der Voet-Kersten (Son/Valkenswaard) 17; 4. P. en H. de Bruijn (Maastricht/Tilburg) 25. MELBOURNE Tijdens atletiek wedstrijden in Melbourne waar ook een Amerikaanse ploeg aan de start verscheen, zijn enkele goede prestaties geleverd. Gayle Hopkins (VS) sprong 8,02 m ver, terwijl zijn landgenote Bar bara Friedrich het speerwerpen won met 54,64 m. Jim Kemp (VS) noteer de 46.2 sec. op de 400 meter. Een van de weinige Australische overwinningen kwam op naam van wereldrecordhou der Ron Clarke, die op de 5000 meter een tijd van 13 min. en 57,4 sec. liet afdrukken. Rusland heeft in de 17-jarige Nina Bryntseva een hoogspringster met zeer grote mogelijkheden. De Russin kwam in Bakoe tijdens de eerste wedstrijd in de open lucht van dit seizoen tot 1,78 m, waarmee zij slechts vier centime ter onder het nationale record van An ton i na Okorova bleef. Toch had Blokkeer een beter resul taat binnen bereik. Na een slordig be gin in de eerste set gaf Blokkeer tot 4-11 nodeloos veel punten weg be gon de Haagse ploeg steeds beter te spe len. Blokkeer wist, toen bleek dat de Roemeense netverdediging door varia ties in de aanval niet uit positie te spe len was, even zijn spel aan te passen en dat betekende, dat het in de twee de set van 4-11 via 9-13 tot 1? 14 terug kwam. In de derde set zette de stijgen de lijn zich voort. Het viertal De Vink - Tinkhof - Constandse - Kooien kreeg ADVERTENTIE vieux étalon vieux brandy special met effectief spel vat op de Roemeen se verdediging (15-9). En in de vierde set was dat aanvankelijk ook het geval. Bij 9-9 echter werd het spel van de Ha genaars te onbeheerst en binnen enkele minuten was de kans op een vijfde set verkeken. In tegenstelling tot het publiek, dat bijna twee uur van topvolleybal had kunnen genieten, heerste er bij de spe lers van Blokkeer weinig tevredenheid. Joop Tinkhof, de 29-jarige strateeg in de Haagse ploeg, meende dat de vier de set geheel onnodig verloren was ge gaan. „Onze instelling is nog niet de juiste. We spelen nog niet nuttig ge noeg. We kunnen niet, zoals de Roeme nen, de beheersing opbrengen ons spel aan te passen aan dat van de tegen stander. We scoren tot tien punten, maar die laatste vijf maken we niet, omdat elke bal dan zo hard mogelijk door het blok heen moet. En bij een ploeg als Dynamo wordt dat dan na tuurlijk in het blok." Die beheersing en dat inzicht zal Blokkeer zich moeten verwerven door veel trainen. Daarnaast zal echter ook het isolement verbroken moeten wor den. De formatie van Henk Hooger- waard speelt slechts enkele malen per jaar tegen een ploeg van klasse en in de Nederlandse competitie is zo'n ploeg alleen het Amsterdamse AMVJ. Blokkeer wil het dan het komende jaar ook over de grens zoeken om de nodi ge ervaring op te doen. Er bestaan reeds plannen voor enkele wedstrijden tegen het Franse nationale team. Al leen op deze wijze zal de doorbraak naar Oosteuropees niveau, die al twee jaar binnen bereik lijkt, gereali seerd kunnen worden. Blokkeer: Hans Kranenburg, Frank Constandse, Henk Schreuders, Jurrien Kooien, Joop Tinkhof en Jacques de Vink. Dinamo Boekarest: Eduard Erzsi, George Corbeanu, Constantin Ganoiu, William Schreiber, Mihai Tirlici en Ion Papugiu. AMERSFOORT De heer J. F. van Dalfsen is afgetreden als voorzitter van de Technische commissie hardrijden van de Koninklijke Nederlandse Schaatsen rijders Bond. Op een in Amersfoort ge houden vergadering, waar de T.C. „Nieuwe Stijl" (vijftien leden in plaats van zeven), is gekozen, stelde hij zich niet herkiesbaar. De vijftien leden van de nieuwe tech nische commissie zijn: J. Charisius (Friesland), H. van der Grift (Noord- Holland/Utrecht), W. Mulder (Overijs sel), J. Koeleman (Zuid-Holland), R. Weitering (Groningen), B. Jansen (Drente), J. Blok (Noord-Brabant/ Limburg), J. Pomper (Zeeland), H. Lam berts Gelderland), J. de Koning (Noord- Holland/Utrecht), S. Wynia (Friesland), J. Harkema (Friesland), H. Roos (Noord- Holland/Utrecht), A. van de Ven (Noord- Holland/Utrecht). G. Wolbers (Noord- Holland/Utrecht). De nieuwe Technische Commissie zal woensdag a.s. weer «in Amersfoort bij eenkomen om een nieuwe voorzitter te kiezen. AMSTERDAM Het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Verbond heeft de viering van het honderdjarige bestaan in de congreszaal van de RAI in Am sterdam bijzonder stijlvol ingezet. Het hoogtepunt van de herdenkingsbijeen komst. die in de morgenuren werd ge houden, was de bekendmaking van het resultaat van de actie „Vreugde bele ven is vreugde", die een bedrag van f 201.340.74 had opgeleverd. Het geld. dat voornamelijk bijeen was gebracht door de jeugdleden van het KNGV komt ten goede aan elf instellingen, die zich bezig houden met gebrekkige en gehandicapte landgenoten. Na de gloedvolle openingsrede van bondsvoorzitter J. D. de Jong, die be kend maakte dat het KNGV binnenkort in Utrecht een nieuw bondsbureau gaat betrekken, voerden mej. dr. M. A. M. Klompé, minister van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk, en jhr. mr. A. Feith, voorzitter van de Neder landse Sportfederatie, het woord. Op de receptie, die 's middags werd gehouden, kreeg het bondsbestuur na mens de leden een klokkenstoel met carillon voor het recreatie-oord in Beekbergen, een beeldengroep voor 't bondsbureau en een geldbedrag voor de inrichting van de nieuwe kantoor- Moment uit de volleybalontmoeting tussen Blokkeer en Dynamo Boeka rest. ruimten aangeboden. Tijdens de her denkingsbijeenkomst werd mevr. Jeane v.d. Most, de grondlegster van de rit mische gymnastiek, benoemd tot erelid van het KNGV, terwijl 's middags de dames R. Fentsahm en J. Klazema en de heer H. F. Kok werden onderschei den met de erespeld van het KNGV. De eerste dag van de eeuwfeestvie ring, die tot 30 november zal duren, werd besloten met een gala-avond, waarin alle aspecten van het KNGV werden belicht. STOCKHOLM Het Amsterdamse Nedlloyd .is zondag te Stockholm in de kwartfinales van het tafeltennistoernooi der Jaarbeurssteden uitgeschakeld. Boo Kfum versloeg de Nederlanders met 54. Frans Schoofs won alle drie zijn partijen gemakkelijk, Bert Schoofs zorgde voor het vierde Nederlandse punt. De gedetailleerde uitslag luidde: Dan Halfarsson (Zw.)Carel Deken 21—17, 21—15; Soeren MardbergBert Schoofs 2115, 22—20; Curt OesterholmFrans Schoofs 13—21, 9—21; Mardberg— Deken 21—12, 17—21, 22—11; Halfars sonFrans Schoofs 9—21, 15—21; Oes terholmBert Schoofs 1421, 1521; MardbergFrans Schoofs 1421,1521; Oesterholm—Deken 12—21, 21—12, 21— 19; Halfarsson—Bert Schoofs 2119 20—22, 21—14.

De Vallei | 1968 | | pagina 9