onze samenleving Veiling Septer Tiel Gezin uit Renswoude „komt over de brug'' Overberg heeft beat-band „Christenen scheppen Tweemaal per jaar hearing REIN KOK's A.R,-voorzitter H. Hiensch: Presidente van VVV vertrekt Ere-medaille voor Leersum (16-10) MARKTEN AGENDA Veertigjarige pony „Frits" is dood Jaarvergadering van spuitgasten D.S.A. versloeg „Renswoude" Biddag voor gewas Veiling Kesteren Nieuw wegdek Ontwikkelingshulp op de Filippijnen Oud-wethouder W. van de Vate (91) overleden Optocht met Palmpasen gaat niet door Meer kans voor A. van de Grift op damtitel AR spreekt voor radicalen in eigen partij BURGERLIJKE STAND RENSWOUDE SCHOLIEREN VORMDEN „KRITER1UM" DINSDAG 19 MAART 1968 Hooghartig staken twee viervoetige schoonheden hun hoofden naar buiten toen een fotograaf zich voor hun geïmproviseerde stal posteerde om enkele opnamen te maken van het edele stel. De (gerechtvaardigde) trots van de jongelingen maakte echter spoedig plaats voor een grote nieuwsgierigheid toen de met allerhande vreemde accessoires behangen vreemdeling een vierkant kastje op hen richtte en hevig begon te klikken met het apparaat. Een hoogst onduidelijke zaak. Het tweetal was zich er echter niet van bewust, dat zijn anatomische schoon heid een schril contrast vormde met de wat onromantische omgeving AMERONGEN Op maandag, 25 maart zal in hotel het Rode Hert te Amerongen een afscheidsavond worden gegeven ter gelegenheid van het ver trek van de voorzitster, van de VVV, me vrouw Rolandus Hagedoorn-Meeter. Mevrouw Rolandus Hagendoorn is vanaf 1947 bestuurslid geweest van de plaatselijke vereniging voor Vreemde lingenverkeer na sedert 1 maart 1946 als lid te zijn opgetreden. Door haar vertrek uit de gemeente is zij thans genoodzaakt haar functie te beëindigen. Het bestuur verwacht bij deze afscheidsavond een grotere op komst dan bij de normale algemene le denvergaderingen, omdat men toch wel van de gelegenheid gebruik zal wil len maken afscheid te nemen. Behalve in de WV bekleedde Mevr. Rolandus nog diverse andere functies in deze gemeente. Zij is tevens o.a. be stuurslid van de Oranjevereniging en van het Groene Kruis. Zij zat in de zwembadcommissie, en is gemeente raadslid geweest. Zij had zelfs zitting in de noodraad in 1946. LEERS I'M Het college van bur gemeester en wethouders van Leersum wil in de toekomst een ere-piedaille in zilver toe gaan kennen aan personen, die zich ten opzichte van de gemeente of de burgerij bijzonder verdienstelijk heb ben gemaakt of daarin een bijzondere plaats innemen. Een daartoe strek kend voorstel wordt de raad aangebo den. Het ligt in de bedoeling van de uit reiking van een ere-medaille spaar zaam gebruik te maken, zodat het be zit ervan als een onderscheiding van betekenis kan worden beschouwd. De raad wordt voorgesteld tot de instel ling van de ere-medaille over te gaan. De toekenning van de ere-medaille zal geschieden door de gemeenteraad. Van het toekennen van de ere-medail le houden burgemeester en wethouders aantekening in een register, dat de naam „Ereboek der gemeente Leer sum" zal dragen. RENSWOUDE Geboren: Adriana. d. v. E. J. van de Glind en J. van En gelenburg; Hillegonda Regma Jacoba, d. v. M. H. J. van Raaij en E. G. Veenvliet. Gehuwd: M. van Veller en D. Over- eem. Paardemarkt Utrecht. UTRECHT, 18 mrt Op de Utrecht se paardenmarkt zijn vanmorgen 411 dieren aangevoerd. De prijzen waren: luxe paarden 12001600; werkpaarden 12001550; 3-jarige paarden 9001150; 2-jarige paarden 725925; veulens 400 625; hitten 725900; oude paarden 875 1425; slachtpaarden 2,803,60 p. kg gesl. gew. en jonge slachtpaarden 3,604,10 p. kg gesl. gew. De handel was matig. 1 I iH MMWMP Heden, dinsdag. AMERONGEN Groene Kruisgebouw, 20 uu: EHBO-cur- sus voor leden N.V.V.H. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, geen voor stelling. Morgen, woensdag OVERBERG Recreatiezaal Kamp Overberg, 19.30 u.: Jaarfeest C.J.V. RENSWOUDE Rehoboth, 19.30 uur: Jaarvergadering N.C.V.B. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „De zeven vechters van de McGre gors". RHENEN „Frits" is ingeslapen." Dat vertelde gisteravond de heer D. Kosters, oud-secretaris van de afdeling Rhenen van de vereniging voor dieren bescherming. „Frits" is de pony, die destijds door de dierenbescherming in beslag werd genomen, omdat hij was verwaarloosd. De heer Kosters heeft 't paardje al die tijd verzorgd. De kin deren uit de buurt kenden „Frits" al lemaal. Naar schatting is de pony, on danks alle tegenslagen in zijn paardele- ven ongeveer veertig jaar geworden. Hij leed echter de laatste tijd aan bloedvatvernauwing. De kwaal werd zo ernstig, dat dr. Sijpveld besloot „Frits" te laten inslapen. De familie Kosters heeft het leven van „Frits" nog aanzienlijk kunnen verlengen, waarvoor het dier al menig maal zijn dankbaarheid toonde. RHENEN De Rhenense vrijwilli ge brandweer komt donderdag 28 maart in hotel „De Koning van Dene marken" in jaarlijkse algemene leden vergadering bijeen. De agenda bevat dertien punten. Naast de gebruikelijke jaarverslagen van secretaris, penningmeester, propa- gandacommissie en kascontrolecommis sie komt een bestuursverkiezing aan de orde. Aftredend en herkiesbaar zijn de he ren H. Hendriks en W. Rebergen. Na de bestuursverkiezing wordt de propagan- da-reiscommissie 1968 gekozen en wordt er gesproken over de brand- weerreis van komende zomer. Er vol gen daarna nadere mededelingen over wedstrijd- en cursuswerk. Aangezien de bijeenkomst dient te worden beschouwd als een werkverga dering zo staat er aan de voet van de convocatie worden de dames niet uitgenodigd. Wel wordt als pleister op de wonde op donderdag 18 april in „De Munt" mèt de dames een contactavond gehouden, s VEENENDAAL De Anti-Revolutionaire Kiesvereniging te Veenendaal hield gisteravond in „De Korenbeurs" een algemene ledenvergadering. Voor zitter drs. H. Hiensch sprak in zijfi openingswoord over de evangelische politiek die zijn partij moet volgen. „Wij mensen, wij christenen „scheppen" de samen leving en scheppen is doorlopend bezig zijn, dus niet conformeren aan een be paalde gevestigde orde, ook al lijkt die ons vandaag ideaal", merkte hij onder meer op. Tijdens de vergadering werden voor de aftredende bestuursleden de heren S. Kroesbergen en J. Slok, de heren J. D. van de Nadort en J. A. Ver meulen gekozen. Er werd besloten om in het volgend seizoen vier openbare vergaderingen te houden. Bovendien zal de A.R.-fractie tweemaal per jaar een „hearing" organiseren. De eerste vindt eind april plaats. „Aan politiek doen is een belangrij ke zaak, waarbij een zo groot moge lijk deel van ons volk betrokken moet worden", zo begon de heer Heinsch zijn openingswoord. „Politiek bedrij- drijven wil zeggen, dat wij de macht van de overheid willen inzetten om aan onze samenleving, die rechtvaar dig en harmonieus moet zijn, vorm te geven. Als de samenleving niet goed functioneert gebeuren er nare dingen" De heer Hiensch haalde als voor beeld aan de industriële revolutie. Hij stelde, dat de werkgevers en werkne mers vroeger in feite niet veel anders waren dan nu. De werknemer, die zijn RENSWOUDE De jongensclub heeft opnieuw gezegevierd. De met veel spanning tegemoet geziene wedstrijd tegen de plaatselijke voetbalclub Rens woude is een verdiende overwinning geworden voor de veelzijdige DSA- club. De uitslagen van de wedstrijden wa ren: Aardrijkskunde: 1. W. Vink (DSA) 10 pt.; 2. G. Veldhuizen (DSA) 8 pt.; 3. W. v. Maanen (voetbal) 6 pt.; 4. B. J. Vink (voetbal) 4 pt.; 5. G. v. Leeu wen (DSA) 2 pt. Dammen: J. v. d. Bovenkamp (Renswoude)—J. Rijnders (DSA) 0-2; H. DeightonW. Vink 0-2; D. Hartog A. Veldhuizen 2-0; G. OvereemG. v. d. Broek 1-1. Dartspel: G. v. d. Haar (DSA) 10 pt.; P. v. Houten (voetb.) 8 pt.; J. Veldhuizen (DSA) 6 pt.; G. v. d. Pol (voetb.) 4 pt.; A. v. d. Bovenkamp (voetb.) 2 pt. Bij het flessenvoetbal dachten de voetballers van „Renswoude" een ge makkelijke zege te behalen. Zij wisten direct al 5 treffers te plaatsen. DSA deed het kalm aan en wist de volle buit langzaam maar zeker voor zich op te eisen. Beide keren behaalden zij de overwinning. Tafeltennis: „Renswoude" nam bij het tafeltennis wraak en de DSA-spe- lers Anton en Gert Veldhuizen werden door H. J. Bouman en W. v. Maanen naar een grote nederlaag gespeeld. De v.v. Renswoude was tijdens het zaalvoetbal voortdurend in de aanval, maar DSA-verdedigde met man en macht en kwam door een uitval zelfs op 1-0. De druk werd echter zo groot dat DSA 2 goals moest toestaan (2-1). Een derde treffer werd afgekeurd en Juist voor het eindsignaal scoorde DSA de gelijkmaker. De totale eindstand van de verschil lende wedstrijden werd onder veel spanning bekend gemaakt. DSA bleek tenslotte met 16-11 van „Renswoude te hebben gewonnen. De heer Derksen reikte de behaalde prijzen uit. Jeugdleider G. Bouman dankte DSA voor de fijne avond. vrouw en kinderen vanaf vijf of zes jaar 12-14 uur per dag lieten werken, was volgens hem zeker geen onmens. „Men heeft aanvankelijk niet door ge had wat er aan haperde. Men probeer de de zaak op te lossen door de gevol gen te bestrijden, door bedeling. De oorzaken bleven onaangetast. Pas toen men daaraan begon, kwamen er wer kelijke verbeteringen. Momenteel is er een werkeloosheid. Niemand wil dat, werkgever, noch werknemer. Geen van beiden is ook persoonlijk verantwoorde lijk. De conclusie moet zijn, dat als er werkeloosheid is, onze samenleving niet doeltreffend functioneert. De sociale maatregelen, hoe belangrijk ook helpen niet doeltreffend. De oorzaken moeten worden weggenomen". Als een ander voorbeeld noemde de heer Hiensch de armoede. Vroeger werd er door de christenen geredeneerd in de geest van „God schiep de armen en de rijken". „Een feit is echter, dat er in de gevestigde orde iets hapert. Deze moet tot in de wortel, dat is de radix, waar het woord „radicaal" van daan komt, veranderd worden. Vraag en aanbod op allerlei terrein moetén weer in evenwicht gebracht worden. In plaats van nationaal, zoals voor de oorlog en tijdens de crisis van de jaren dertig ook een fout van de samenleving moeten we interna tionaal gaan denken. Wat er in ons land en in de wereld gebeurt is geen noodlot. Zelfs kunnen we sinds Chris tus verlossende werk niet meer zeggen dat het onvermijdelijke gevolg is van de zonde. Als Christus werkelijk dege ne is, die ons gepredikt wordt, wat let ons dan nog. Een christelijke partij kan dan zelfs in de voorhoede de toon aangeven, met een christelijk ra dicalisme. Wij christenen scheppen de samenleving", aldus de heer Hiensch. De heer Hiensch stelde dat het christen zijn inhoudt, dat men dage lijks bezig moet zijn met vernieuwing van het persoonlijk leven en van het gemeenschappelijk leven. „Een chris ten en een christelijke partij leeft niet in de status quo, maar in de dyna miek. Hij is er met lichaam en ziel bij betrokken". De voorzitter van de kiesvereniging meent dat de christelijke partij een betere samenleving kan opbouwen, waarbij de één niet een wolf even tueel in schaapskleren is voor de ander. HetH pragmatisme van een D'66 werd door de heer Hiensch afge keurd, omdat dat een politiek op korte termijn oplevert. „Als de omstandighe den veranderen, verandert ook hun standpunt, maar wij moeten nu een standpunt bepalen voor een politiek op lange termijn". Verder in zijn openingswoord merkte RENSWOUDE Door verschillende omstandigheden is de biddag voor het gewas die, meestal de tweede woensdag van de maand gehouden wordt, voor de gereformeerde kerk te Renswoude uit gesteld tot woensdag 27 maart 's avonds om 7.30 uur. KESTEREN. De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren gisteren als volgt: Goudreinette: E I 75—85: 36—40; E II 6575: 20—25; E II 85—95: 32—37. EI 65—70:35—41; EI 75—80:51—52; E II 65—70: 32—36; E II 75—80: 42—46. EI 65—75:23—27; EI 85—95: 36—40; E II 75—85: 32—36; Aanvoer 60 ton. Laxton's Superb: EI 60—65: 30—32; EI 70—75:47—54; E II 60—65: 24—25; E II 70—75: 37—46; Aanvoer 10 ton. Golden Delicious: E I 60—65: 32; E I 65—70: 44; E I 70— 75: 53; EI 75—80: 55; EI 80—85: 53. E II 60—65: 31—32; E II 65—70: 37—45; E II 70—75: 44—49; E II 75—80: 48—50; E II 80—85 48. Aanvoer 16 ton. Jonathan: E I 60—65; E I 65—70: 34; E I 70—75: 43; EII 60—65:'22—26; E II 65—70: 24—30; E II 70—75: 28—37; Aanvoer 8 ton. Lombartscalville: E II 60—70: 29—30; EII 80—90: 32—33. E II 75—80 32—35. EII 70—80* 3237 Aanvoer 3 ton. Rode Goudreinette: E I 65—75: 26; E I 75—85: 40—41. Aan voer 3 ton. Conference: EII 55—65: 89—93; E II 65—75: 94—95. Aanvoer 2 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg. VEILBERICHT VAN DE TIELSE VEILING SEPTER VAN MAANDAG 18 MAART 1968 Zuurkroet per 100 kg blank f 12.60. Fabrieksfruit per 100 kg blank f 12.60. Rood kroet per 100 kg f 9.60. Stek en stip per 100 kg f 6.70. Zoetkroet per 100 kg f 6.00. de heer Hiensch op: „Het evangelie is waarlijk een blijde boodschap voor alle mensen. Bij de scheppende kracht van een waarlijk evangelische gezind heid vallen alle andere oplossingen in het niet. Dat kunnen wij niet rationeel bewijzen, maar dat moeten wij gelo ven. We kunnen het wel demonstreren en waarmaken. Daar vraagt de wereld om en daartoe zijn wij geroepen, daar toe moeten we ook present zijn. We moeten het evangelie en de gevestigde orde niet interpreteren van uit het establishment, maar dat establish ment toetsen aan het evangelie. Het evangelie is een vernieuwende kracht en we kunnen toch moeilijk beweren, dat de huidige samenleving de enig juiste is", aldus de heer H. Hiensch. DROGISTERIJ Gelderland/hk. Hoogstraat Veenendaal - tel. 12656 RHENEN De Rhenense Nude, de rijksweg die de Grebbe met de Wage- ningen verbindt, krijgt een nieuw geas falteerd wegdek. Op verschillende plaat sen zijn nieuwe parkeerhavens aange legd, terwijl talrijke bomen worden ge rooid ter bevordering van de verkeers veiligheid. Men is met de werkzaam heden gevorderd tot aan de uitrit bij de Haarwallen. Opgave na klasse mm maat. APPELEN w 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 Dijkmanszoet 48—51 22—28 x Goudreinet k.l 34—41 26—38 x Goudreinet k.2 30- 39 24—36 18—28 x Golden Delicious k.l 47—57 46—53 36—44 35—40 x Golden Delicious k.2 40—54 30—49 32—42 24—38 x Jonathan k.l 28—38 31—35 26—34 21—28 x Jonathan k.2 23—35 21—33 15—23 Jonadel k.l 50—54 48—50 45—47 Laxton Superbe k.2 60—70 56—64 34—46 20—30 x Lombarts Calville k.2 24—45 24—44 22—36 20—34 18—41 Pomme Rosa k.l 28—30 20—23 Pomme Rosa k.2 16—17 Winston k.l 72—74 Winston k.2 57—59 41—43 23—26 PEREN Brederode Conference k.2 133-135 120-122 94—96 88—90 RENSWOUDE Als Teamleider voor de Stichting Nederlandse Vrijwil ligers, die jonge mensen uitstuurt naar.de onderontwikkelde landen om daar hulp te verlenen, is de heer Ples- sius uit Renswoude vorige week maan dag naar Manilla op de Philippijnen ver trokken om daar een nieuw project voor te bereiden. In april zullen dan de eerste vrijwilligers komen, waarbij 'n verpleegster en enkele landbouwdes kundigen. De familie Plessius heeft tij delijk met verlof in Renswoude ge woond. Mevrouw Plessius die haar man deze zomer met haar beide dochtertjes na hoopt te reizen, was bereid een en an der te vertellen over hun werk in de diverse landen. „Aanvankelijk was mijn man in Ne derland werkzaam als deskundige op 't GROENTEN: prei 76—81, 46—74; sla per 100 krop f 25—25; veldsla 180—182; uien 1116, 810; aardappelen middel 1012. x Is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg, tenzij anders vermeld. Een jonge Nigeriaan is bezig met het houtsnijwerk, waarvan de mogelijk heden hem door de Nederlandse vrij willigers zijn geleerd. RHENEN Op 91-jarige leeftijd is in de Grebbestad overleden de heer W. v. d. Vate. Hij werd 11 februari 1877 in Poortvliet geboren en vestigde zich in 1920 in de gemeente Rhenen, komende uit Valburg. Reeds drie jaar na zijn vestiging in de Grebbestad werd wijlen de heer Van de Vate geïnstalleerd als li dvan de ge meenteraad voor de SGP. Hij is zes tien jaar lid van de raad gebleven en wel tot 5 september 1939. Al direct in de installatievergade ring van 1923 werd de heer Van de Va te gekozen tot wethouder met acht van de negen stemmen. Hij nam de benoe ming echter niet aan. Dat deed hij wel in de raadsvergadering van 24 oktober 1924, toen de heer E. P. van Dijk zich als wethouder terugtrok. Bij die gele genheid werden op de heer Van de Va te zes stemmen uitgebracht. In de raadsvergadering van 4 september 1935 werd hij opgevolgd door de ARP-afge- vaardigde A. v. d. Nadort. De heer Van de Vate was toen elf jaar en elf maanden als 'wethouder werkzaam ge weest. Bij zijn afscheid werden door de toenmalige burgemeester woorden van bijzonder grote erkentelijkheid gespro ken voor het vele en belangrijke werk, dat de heer Van de Vate als wethouder had verricht. Na zijn wethoudersperio de bleef hij nog vier jaar gemeente raadslid. Ook in het kerkelijk leven heeft de heer Van de Vate vele jaren een vooraanstaande plaats ingenomen. De teraardebestelling vindt komende donderdag plaats. AMERONGEN In Amerongen wordt een jarenlange traditie onderbro ken. De plaatselijke WV en de winke liersvereniging hebben n.l. besloten om dit jaar in Amerongen geen Palm- paasoptocht te organiseren. Er zijn enkele moeilijkheden opgetre den welke tevoren niet waren voor zien. Men heeft toen besloten om de gehe le optocht te laten vervallen en het oog maar weer te richten op het vol gend jaar. Jammer voor de jeugd van Ameron gen die waarschijnlijk alweer reikhal zend naar dit specifieke kinderfestijn hadden uitgekeken. gebied van bedrijfsorganisatie. Hij kwam qls zodanig in heel veel kleine bedrijven in geheel Nederland", vertelt zij. Dit werk werd voor de heer Ples sius het fundament voor de veel grote re arbeid, die hem wachtte in Suriname en Nigeria-Afrika. Het gezin Plessius ls van 1960-1963 werkzaam geweest bij de Stichting Industrie Ontwikkeling Suri name. De opzet was hier om de op brengst van het eigen land produktief te maken en onder leiding van deskundi ge hulp de bevolking te leren welke mogelijkheden er waren, zoals de bewerking van de vele soorten hout en het gebruik van de gomma (een soort stijfsel) dat gebruikt wordt voor de ver vaardiging van de missie-mutsen. Ook deze opbrengst kon worden uitgebreid. Over 'het algemeen lijdt de Surinaamse boslandbewoner erge ar moe, terwijl men niet inzag, dat het op de markt brengen van eigen produkten voor de bevolking alleen maar voordelen bood. Na een klein jaar met verlof in Neder land (waar men ook nog niet stil zat) is de fam. Plessius uitgestuurd naar Nigeria in Afrika. Hier is men begon nen met een project onder leiding van een Amerikaan, verder werkten er verschillende nationaliteiten aan mee, waaronder Zweden, Noren en natuur lijk ook Nederlanders. Men had hier graag enkele gezinnen in de omgeving van de inlanders zodat zij ook een beeld konden krijgen van het gezinsle ven, zoals dat in de beschaafde we reld wordt geleid. Ook mevrouw Plessius had haar taak in het veelomvattende werk van haar echtgenoot. Zij was het die de jonge vrijwilligers een thuis gaf in het vreemde land ver over zee. In Surina me Heeft ze zelfs een zwemclub opge richt waarbij de kinderen, maar later ook de moeders het zwemmen kwamen leren met als resultaat een erkend diplo ma. Het was pas in het laatste jaar in Nigeria, dat de heer Plessius als team leider werkzaam was. Als zodanig is hij vorige week maandag weer naar Manilla op de Philippijnen vertrokken om kwartier te maken voor de jonge Nederlandse vrijwilligers, die straks ver van huis zich in gaan zetten om hun naaste een deel mee te geven van wat zij zelf zo normaal zijn gaan vin den. De familie Plessius en de vele ande re vrijwilligers zetten zich daadwerke lijk in voor de ontwikkelingshulp. Hopelijk geeft het Nederlandse volk gehoor aan de actie „Kom over de brug", zodat het werk van het vrijwil ligerskorps gemakkelijker uitvoerbaar wordt. AMERONGEN Voor de onderlinge competitie werden de volgende wed strijden gespeeld. Meijer-Maris 1-1; A. van de Grift-Van de Berg 2-0; VeldhuizenRebergen 2-0; Van LoonVan de Kolk 1-1; Van Essen- M. v.d. Grift 0-2; E. van Zomeren Wildeman 1-1; Van ViegenDe Groot Sr. 2-0. VisserDe Groot Jr 0-2 en G. van ZomerenVan Ewijk 1-1. Door de remise van zijn concurren ten Maris en Meijer zijn de kansen van A. van de Grift gestegen. Indien hij zijn partij tegen Maris remise maakt is hij nagenoeg zeker van het clubkampioen schap. AMERONGEN De Anti-Revolutio- nairé Partij in Zuidoost Utrecht be legt op zaterdag 23 maart 's middags om half drie een vergadering in het dorpshuis te Amerongen. Doel van deze middag is in eigen kring een gesprek te houden over de kwestie van de radicalen binnen eigen partij en ook over de consequenties voor de politieke constellatie in ons land in verband hiermee. Gespreksleider zal zijn de heer M. W. Schakel lid der Tweede Kamer. OVERBERG Wie „Kamp Over berg" passeert, zal zich erover verba zen in deze meer agrarische streek beat-klanken te horen, die bij nader onderzoek uit een schuur blijken te ko men. Mag de accommodatie dan min der geriefelijk zijn, aan de muzikale kwaliteiten van de repeterende band doet het in ieder geval geen afbreuk. Tijdens de pauze vertelde de leider de heer P. Niesing uit Overberg, over het ontstaan en de samenstelling van het muzikale clubje. Na een verlegen lachje en wat schouderophalen zei hij: „We gaan iedere dag met nog een stel naar school in Veenendaal en dan praat je behalve over school over din gen die momenteel „in" zijn bij de jeugd, zoals gitaren en versterkers. Ik kwam vaak bij een van mijn mede scholieren en dan speelden we wat en zo is vanzelf de vraag gerezen: waar om niet geprobeerd een beat-band op te richten? Eerst viel het niet mee de juiste man op de juiste plaats te vin den. We hebben echter vol gehouden en dank zij dat en een beetje geluk zijn we tenslotte geslaagd. De beat-band bestaat uit: Kees v. d. Klift (solo-gitaar), Bram van Soest (zang), Jan Pilon (slagwerk), Peter v. Dijk (orgel) en D. Niesing (bas-gi taar). Een van de beat-artiesten kwam op het leuke idee het stopwoord „kri- terium" van een Duitse leraar als pas sende naam voor de band te gebrui ken. Veel medewerking heeft „Krite- rium" ondervonden van de vader van de solo-gitarist, die zelf ook erg muzi kaal is. Het is hard werken geblazen naast het toch al vele huiswerk voor de komende examens. Maar tot heden mag men tevreden zijn. De band treedt al op in Amersfoort, Scherpenzeel en Veenendaal. Bij het eerstvolgende op treden van Club 500 in „Kamp Over berg" hoopt „Kriterium" als gast-de- butant een steentje bij te dragen. ADVERTENTIE streepjes BEHANG bloemetjes BEHANG klassiek BEHANG modern BEHANG alle soorten BEHANG

De Vallei | 1968 | | pagina 3