Woning bruidspaar dag na huwelijk afgebrand Machinist van ramptrein voor de rechtbank Kamer ziet veel haken en ogen aan B.T.W. "jupperware lit vuurzee kon niets worden gered Twee broers lagen dagen uitgeput in keuken Rath Doodeheefver Kunstgebit? ZWAARDEMAKER u wilt kopen gr 2gezinsflessen89ct Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten Kamerlid boos over mogelijk uitstel atoomdebat Cartoon-tekenaar contra beschuitfabrikant Terug van de wintersport tl Voor verwaarlozen pony's boete geëist Nieuwe c.a.o. vuor meubelindustrie Huur in Brabant en Limburg volgend jaar vrij Werkgroep wil hulp voor buitenlandse arbeiders Voor investeringen in Tilburg premie Alweer on ijzersterk staaltje van Weer deserteurs naar Zweden NIET GEWOND Hoera! Lente. Overal bloemen. Te kust en te keur. Geniet ervan. Zorg voor versgevulde vazen. Want... met bloemen is het altijd TROUWJAPON Surinaamse zuster krijgt Friese koe maar hoe Samenspel van fouten eiste twee doden DRUK Goed voor de huid het gehele jaar door limonade Z' WOENSDAG 20 MAART 1968 IJSSELSTEIJN De bruid draagt een rok en een trui van haar zusje, haar schoenen zijn van een buurvrouw en het overhemd van de bruidegom van zijn zwager. Haar naam is Mariët Flinsenberg-Munsters. Ze is 22 jaar. Haar man is chauffeur in het transportbedrijf van z(jn vader. H(j is 24. Samen hebben zij vier en half jaar op een woning gewacht. Vijf weken geleden werd die toegewezen. Samen behangen en schilderden ze het half houten, half stenen huis. Zaterdag trouw den ze in het rooms-katholieke kerkje van Zeilberg, een dorpje vlak onder het Noordlimburgse plaatsje IJsselsteijn. OUDSTE OVERLEDEN AEGUM Het veertig inwoners tel lende Friese gehucht Aegum vraagt zich verbaasd af hoe het mogelijk is geweest dat twee samenwonende broers Sybolt (78) en Johannes (72) Huisman door honger en uitputting bewusteloos zijn geraakt. De oudste broer is later in een ziekenhuis in Leeuwarden aan uitputting bezweken. De jongste broer maakt het redelijk. Bakker Mulder uit Roodahuizen was zaterdag nog bij de broers aan de deur geweest, maar had geen gehoor gekre gen. Omdat de broers wel vaker geen brood nodig hadden kreeg hij geen arg waan. Toen hij gisteren op zijn kloppen weer geen gehoor kreeg ging hij op on derzoek en zag hij de broers op de keu kenvloer liggen. De keukendeur was, evenals alle deuren, hermetisch geslo ten. Politie en familie waren intussen ge waarschuwd. De politie sloeg een raam in om in de keuken te komen. In aller ijl werden de broers naar een zieken huis in Leeuwarden gebracht. Gister nacht is Sybolt daar overleden. De politie neemt aan dat Sybolt het koud had gekregen en voor een elek trisch kacheltje was gaan liggen. Jo hannes die met griep in bed lag, moet gedeeltelijk gekleed uit zijn bed zijn ge komen, over het snoer van het kachel tje zijn gestruikeld en naast zijn broer zijn gaan liggen. Daarna moeten hon ger en uitputting te machtig zijn ge- worde. De broers hadden wel telefoon in huis maar ^jaren niet meer in staat bij het toestel te komen. Ze hadden vrijwel geen contact met de buitenwereld. Aanvankelijk dacht de politie aan roofmoord omdat de broers er nogal warmpjes bijzaten. Hiervan blijkt ech ter geen sprake te zijn. De broers waren niet gewond. Al het geld is door de po litie op een bank gezet. ADVERTENTIE een beetje feest! 808 DEN HAAG Het is nog niet zeker of de Tweede Kamer vóór het paasreces een openbaar debat zal houdeh over het ultra-centrifugeproject voor het verrij ken van uranium. Gisteren hebben de commissies voor energiezaken en voor buitenlandse za ken met de ministers De Block (eco nomische zaken) en Luns (buitenland se zaken) over het Nederlandse project en de afspraak met de Amerikaanse re gering over de geheime houding hier van gepraat. Van dit overleg komt een verslag. De heer A. de Goede (D '66) is erg verontwaardigd over de mogelijkheid, dat de openbare behandeling van deze zaak tot na de paasvakantie zou wor den uitgesteld. Op 20 december heeft hij de aangelegenheid al aangesneden in een openbare commissievergadering. Op 19 januari sprak de commissie van economische zaken hierover. Nu is het, aldus de heer De Goede, twee maanden later en nu kan de Tweede Kamer nog geen datum voor een openbaar debat afspreken. Zondagavond betrokken ze hun huis je. Zij zette koffie en hij at een eitje dat zijn vrouw in de koekepan voor hem had gebakken. Voor de rest bleef alles onaangeroerd, nieuw en ongebruikt, de huisraad van twee pasgetrouwde men sen: totale waarde twintigduizend gul den en sinds eind vorige week verze kerd. •Toen beiden om tien over één in de slaapkamer stonden om naar bed te gaan zei de bruid: „Ga eens kijken het is net of het beneden naar binnen waait". Gerard Flinsenberg liep de trap af. Hij keek er in een verblinden de vlammenzee, greep de koffiepot en gooide nog wat water op de vlammen die vermoedelijk waren ontstaan door een lek in de schoorsteen. Toen hij zag dat het niet meer te redden was, riep hij zijn vrouw. In een oude jas, en in een pyjama broek, zo stonden ze even later buiten in de storm. Mariët Flinsenberg-Mun sters kreeg van een buurvrouw een paar schoenen. Het vrouwtje dat nog nooit had gerookt, stak die nacht acht maal éen sigaret op en huilde. Nu zegt ze lachend: „Alles was ook nog zo nieuw. Niets hebben we kunnen redden, niets, ook de cadeautjes niet die we zaterdag hadden gekregen. Mijn huwelijkscadeau, een gouden armband, mijn gouden horloge en mijn ringen; ik ben ze kwijt. Alles is tot op de grond toe afgebrand." „Toch", zegt ze even later, „vind ik dat nog niet zo erg. Wat ik het ergste mis is mijn trouwjapon. Daar had ik later de wieg mee willen bekleden als we misschien een baby krijgen." Hij: „Haar bruidsboeket lag op het kaptafeltje in de slaapkamer. Er was geen tijd meer om het mee te nemen. Toch zijn we niet verslagen. Er staan acht nieuwbouwhuizen. Misschien; je weet nooit, ook al zijn ze alle acht al aan andere mensen toegewezen." Beiden hebben ze nu hun intrek geno men in het huis van de vader van de bruidegom. Als we met het jonge paar tje over de puinhopen van de woning lopen waait de wind een muziekblad weg. Het is geschreven voor een orgel. „Ja", zegt de bruidegom, „ik bespeel hier het kerkorgel. Alleen zaterdag niet. Toen heeft een andere organist ge speeld en hij deed het voortreffelijk.1' Zijn vrouw zegt: „Ja het was een mooie trouwmis. Negen maanden gele den waren we al voor de wet getrouwd. Zaterdag was het voor ons eigenlijk de echte trouwdag, toen werd ons huwelijk ingezegend. Gelukkig dat de trouwfoto's nog niet waren afgeleverd. Die hebben we dan tenminste nog. Dat is eigenlijk het eni ge dat is overgebleven." Als we hen even later bij het ouder lijk huis afleveren zeggen ze dat ze het wel zullen rooiep. Ze zijn niet teneer- geslagen en er vallen geen tranen. Ma riët zegt: „We moeten toch die foto graaf opbellen, veronderstel dat ook de trouwfoto's nog zijn mislukt, dat zou pas een ramp betekenen." ALMELO Wim Boost, de Amster damse cartoonist, beter bekend als Wl- bo en de geestelijke vader van het jon getje dat met de kreet Ik wil Bolletje nationale faam kreeg, heeft gisteren een conflict met de directie van de be trokken beschuitfabriek bijgelegd. Voor de president van de Almelose rechtbank diende een kort geding, waarbij Boost eiser was en de N.V. ter Beek in Almelo en haar reclame- bureavde N.V. de Zuil en Enschede, de gedaagden. Inzet was het curieuze kereltje dat voor honderdvijftig kleine advertenties gebruikt is, die Boost 29.000 gulden hebben opgeleverd en de beschuitfabriek een recordomzet. Nadat de campagne in I960 was af gesloten verscheen het jongetje nog vele malen in advertenties, terwijl Boost nergens van wist. Toen het hem te gek werd, spande hij een kort geding aan tegen de beschuitfabrikant om aan het misbruik van zijn succesvolle ontwerp een eind te maken. Volledige genoegdoening kreeg Boost niet, maar Ter Beek N.V. maakte hem wel blij met de mededeling dat hij alsnog een schadevergoeding krijgt voor het gebruik van zijn geesteskind in ad vertenties, die na afsluiting van de Bol letje-campagne zijn geplaatst. Het probleem of de slagzin „Ik wil Bolletje" los van de ontwerpen van Boost mag worden gebruikt, werd niet opgelost. Daarover zal de president van de rechtbank uitspraak doen. ADVERTENTIE BAARN Na de vakantie in Lech is de koninklijke familie gistermor gen in Nederland teruggekeerd. Op de foto wordt de teiswieg van prins Willem-Alexander door prins Claus en een hofdame naar een auto ge dragen. Links prinses Beatrix. ADVERTENTIE Met Dentofix zit het steviger Dentofix vormt een zacht, beschermend laagje en houdt het kunstgebit veel vaster en veiliger op zijn plaats. Het zit prettig en men kan rustig eten, lachen, niezen en spreken, in vele gevallen even gemakkelijk als met een natuurlijk gebit. Dentofix ver mindert de .voortdurende angst voor los raken en verschuiven van het gebit en voor komt verwonding van het gehemelte. Den tofix houdt ook ae adem fris. Geen onaan gename smaak, of hinderlijk gevoel. Prijs per strooibus slechts f. 2,35, bi| apotheken en drogisterijen. KOM OVER DE BRUG AMSTERDAM Op het hoofdkwar tier van de actie Kom over de brug zit men met één probleem: hoe een koe naar Suriname te krijgen die een boer in Aalten heeft aangeboden voor zuster Calender die in Suriname een crèche heeft voor verwaarloosde kinderen. Een van de leiders van de actie, de heer J. Filius: „Die boer belde op en zei dat hij er niet van kon slapen na dat hij zondag zuster Calender op de televisie had gezien, en had gehoord dat zij voor „haar" kinderen maar zes liter melk per dag had. „Ik heb zelf vier kinderen", zei de boer. „U mag voor zuster Calender mijn beste koe hebben. Ze geeft dertig liter melk per dag". Zo komen er meer reacties binnen. Een caféhouder van de Amsterdamse Zeedijk belde maandagavond op: „We zitten hier naar dat televisieprogram ma te kijken; u kunt duizend gulden komen halen". Anderen wachten niet totdat vrijdag de („collecte") zakjes worden opgehaald, maar sturen al geld of zenden al kaarten in waarop kan worden ingevuld hoeveel men in hoe veel termijnen wil schenken aan de ac tie, waarmee een aantal kerkgenoot schappen 140 projecten in ontwikke lingsgebieden wil financieren. HALF MILJOEN „Voordat er vrijdagavond nog maar één zakje zal zijn opgehaald", schat de heer Filius, „zal er waarschijnlijk al een half miljoen gulden binnen zijn. De giften zijn gemiddeld ongeveer hon derd gulden groot. Ik geloof dat de ac tie naar verwachting loopt. Niet zo maar een rijksdaalder uit de huishoud- portemonnaie van de huisvrouw, maar echt een rib uit het lijf". „De eerste slag hebben we gewon nen; dat was het bezorgen van de fol ders en zakjes bij de 150.000 mensen die ze rond zouden gaan brengen. We hadden 1,2 miljoen zakjes laten maken maar in allerijl moesten we er nog 800.000 bij laten maken". „Het grappige is dat een heleboel mensen ons hebben gebeld omdat zij geen zakje hadden gekregen. Die heb ben niet begrepen dat de zakjes alleen werden verspreid op de adressen van mensen die voorkwamen op de lijsten Vein lidmaten van de kerken die aan de actie meedoen. Maar natuurlijk kan iedereen een bijdrage leveren". Vrijdag komt de tweede slag, de krachttoer. Want als voor half negen door heel Nederland de zakjes weer zijn opgehaald, hoopt men nog voor twaalf uur op detelevisie hetrstualta twaalf uur op de televisie het resultaat te kunnen meedelen, en, tevens te kun nen vertellen welke van 140 projecten die men wil steunen, tot stand zullen kunnen komen. Er zal 21 miljoen gul den binnen moeten komen, willen alle projecten verwezenlijkt kunnen wor den. UTRECHT De officier van justitie bij de Utrechtse rechtbank heeft giste ren tegen de 67-jarige vroegere hout handelaar C. D. uit Huizen tweehonderd gulden boete geëist. De man werd be schuldigd van verwaarlozing van een aantal pony's. Bij vijf van de twaalf pony's van D. waren de hoeven zodanig vergroeid dat de dieren nog maar moei lijk konden lopen. SPOORWEGEN NAMEN MAN TOCH WEER IN DIENST ARNHEM Dc treinbotsing van vorig jaar b(j Beesd was ontstaan door een samenloop van fouten van twee mensen. De treindienstleider van het station Beesd had tenminste twee fouten begaan, maar de machinist van de goederen trein, die daar 28 augustus tien voor zes in de zeer mistige ochtend passeerde had ook niet gehandeld zoals van een machinist met zeven jaar ervaring mocht worden verwacht want dan was h(j normaal en tydig gestopt. Aangenomen althans dat er geen door de deskundigen hoogst onwaarschijnlijk geachte technische storing in de remleiding was opgetreden. Daarom kwam de treindienstleider gisteren voor de Arnhemse rechtbank als getuige optreden terwijl de machi nist de 38-jarige J. van H. uit Rot terdam in de verdachtenbank zat. Met gebogen hoofd hoorde hij aan dat de officier van justitie hem schuldig achtte aan de dood van de machinist en de conducteur van de personentrein waar hij frontaal tegen op was gereden. Enkelsporig Het traject Leerdam-Geldermalsen waarop het ongeluk gebeurde, is enkel- sporig. Daarom moesten de treinen in Beesd op elkaar wachten. Gebruik was dat de goederentrein het hoofdspoor be reed en de passagierstrein uit Leer dam in het station van Beesd op het parallel lopende zijspoor werd geleid. De treindienstleider vergiste zich echter bij het overzetten van de wissel en het sein, zodat de goederentrein naar Het zijspoor werd geleid. Dat kon echter normaal worden opgevangen door de wissel en de seinpaal voor de personentrein naar het hoofdspoor te leiden en dat was ook de bedoeling. „Een dergelijke afwijking kan om technische redenen ook wel eens nood zakelijk zijn", vertelde de treindienst leider de rechtbank gisteren „en is ook geen dienstfout." Nog een fout De treindienstleider maakte echter nog een fout: de goederentrein had voor het station eerst moeten stoppen en pas nadat de machnist door een daarvoor vastgesteld geluidssignaal dat had laten horen had de treindienstlei der het inrijsein op „veilig" mogen zet ten. De treindienstleider had die ochtend een gewoon mistsignaal van de trein als het vastgestelde signaal beschouwd en toen door 'e mist kon hij de trein niet zien maar aangenomen dat de trein stilstond. Daardoor was het inrij sein al op veilig komen te staan voor dat de trein erbij stond. De machinist kon dus zonder eerst te stoppen het station binnenrijden. Hij kon wel begrijpen, en hij zei dat hij dat ook had gedaan, dat hij op het zijspoor moest stoppen omdat het uitrij- sein OP onveilig zou staan, maar vol gens hem hadden de remmen van de korte trein geweigerd. Hij had stand 1 en stand 3 van de remkraan geprobeerd, maar niet het ge sis van de luchtdrukremmen gehoord. „Je schrikt daar wel van", zei hij gis teren en even later zou zijn schrik in paniek zijn omgeslagen, toen hij ont dekte dat de personentrein nog niet op het ernaast gelegen spoor stond. Veertien seconden In de tussentijd had hij volgens be rekening van de deskundigen veertien seconden gehad om gebruik te maken van de drie andere remmogelijkheden die een locomotief nog heeft. Hij wist niet of hij dit nog had ge daan en ook niet of hij de gewone remkraan nog had doorgehaald naar stand 6, de snelremstand; hij was van de kaart geweest, legde hij uit. Daar om was hij ook het onveilige uitrijsein gepasseerd en was hij pas weer bij zijn positieven gekomen toen hij met zijn goederentrein weer op het hoofd spoor terug was en voor hem de perso nentrein opdoemde. HAARLEM De meubelindustrie en meubileringsbedrijven hebben een nieu we cao. Het contract gaat in per 1 april. De uurlonen worden met 41/» procent verhoogd. De werkweek wordt per 1 september bekort van 45 tot 43 3/4 uur. Tevens gaat dan ook een tweede verho ging van de lonen met 2,85 procent in. Zijn raadsman nam aan dat hij wel de snelrem had gebruikt maar dat de remmen niet hadden gewerkt. De rem men zelf waren intact gebleven zodat achteraf kon worden geconstateerd dat die geheel in orde waren geweest. De enige mogelijkheid zou zijn geweest dat een prop vuil één van de bij de bot sing vernielde remleidingen geheel had verstopt. Omdat de deskundigen dat in de prak tijk nog nooit hadden meegemaakt ver wierp de officier van justitie, mr. J. A. Kopp, die mogelijkheid. Hij geloofde de hele lezing van J. niet, maar nam aan dat de machinist niet had gemerkt dat hij op een zijspoor werd geleid zodat hij dus, verwachtende dat de personen trein op het zijspoor stond, met volle snelheid was blijven doorrijden door het station. Vrijstelling gevraagd voor dagbladen DEN HAAG De vaste commissie voor financiën uit de Tweede Kamer begrijpt dat de wet inzake de belastin gen op de toegevoegde waarde (BTW) moet worden ingevoerd. Dit nieuwe systeem van het heffen van omzetbelasting is namelijk een on derdeel van de eenwording van de be lastingen in Europa. Het neemt niet weg, dat de commissie een bijzonder groot aantal bezwaren en vragen veelal van technische aard heeft. Het voorlopige verslag is dan ook het grootste, dat de laatste jaren is ge maakt. Uiteraard geeft de commissie veel aandacht aan de vraag, of de kosten van levensonderhoud na 1 januari 1969 de streefdatum van ingang meer zullen stijgen dan minister Witteveen en staatssecretaris Grapperhaus (fi nanciën) hebben voorspeld. De minister zei in zijn memorie van toelichting op het wetsontwerp, dat die stijging ongeveer één procent zou zijn. Oud-minister Zijlstra heeft in januari 1967 echter tegen de Tweede Kamer gezegd dat het levenspeil met 2,5 pro cent omhoog zou gaan. De commissie wil van minister Witteveen weten hoe hij aan zijn berekening komt. Vele leden zijn bang, zo blijkt uit het voorlopig verslag, dat juist de laagstbetaalden het kind van de reke ning zullen worden. In dit verband wordt gevraagd, waarom de regering slechts twee tarieven wil: Vier en twaalf procent. Kunnen er geen tus- sentarieven voor bepaalde goederen en diensten komen? Voor vele andere leden is het ook vatn belang of het nieuwe wetsontwerp een rechtvaardige verdeling van de be lastingdruk geeft. Verscheidene leden willen daarente gen slechts een tarief, bijvoorbeeld tien procent. Een deel van de commissie zal zich verzetten tegen elke uitbrei ding van het aantal tarieven, als deze bejwaren voor het bedrijfsleven mee brengt. In het wetsontwerp is ook de moge lijkheid van vrijstellingen opgenomen. In dit verband wftrdt door verschillen de andere leden gevraagd of de op brengst van abonnementen op dagbla den niet onder dit nultarief zouden kun nen vallen. De commissie besteedt overigens in haar voorlopig verslag veel aandacht aan de dagbladen. De invoering van de nieuwe belasting mag geen invloed heb ben op de vrije meningsuiting. Verscheidene leden vonden het bil lijk dat voor advertenties het lage ta rief zal gelden. De tarieven voor de abonnementen zijn nu eigenlijk al te laag. Als hier straks nog eens twaalf procent omzetbelasting op komt, wordt de markt wel erg moeilijk. Een ander heet hangijzer is het voor stel om textiel en schoeisel onder het tarief van twaalf procent te brengen. Wat voor invloed heeft deze maatre gel op de inkomstenverdeling?, zo wordt in het voorlopig verslag ge vraagd. Op zeven Dat zou volgens mr. Kopp verklaren waarom de treindienstleider had ge hoord dat de dieselmotor van de goe derenlocomotief nog niet in de vrijloop was gezet bij het door het station rij den en waarom het snelheidshandel na het ongeluk niet in de neutraalstand maar op 7 had gestaan. „De redenering: als de treindienst leider geen fout zou .hebben gemaakt zou dit ongeluk niet zijn gebeurd", ging volgens de officier niet op. „Dan kan men ook zeggen: als er een andere machinist op de trein zou hebben ge zeten was er niets gebeurd." Wel wilde mr» Kopp bij de strafmaat daarmee rekening houden evenals met de omstandigheid dat J. na een nieuw psychotechnisch onderzoek door de NS opnieuw als machinist te werk was ge steld. Zo kwam hij tot een eis van 350 gulden boete en een maand gevange nisstraf voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Laatste man De raadsman >mr. A. J. Mondria uit Utrecht vond dat de treindienstleider die immers zelf ook fouten had gemaakt, wel de laatste man was waarop de offi cier bij zijn bewijsvoering mocht af gaan. Hij begreep ook niet waarom de officier wel in het requisitoir had ge bruikt dat het snelheidshandel na het ongeluk in een hoge stand was aange troffen, maar niet dat zowel de kraan van de gewone rem als die van de ran- geerrem na het ongeluk in de snellere stand bleek te staan. Voor alle han dels kon immerrs gelden dat ze bij het uizagen van de zelf ook gewonde machnist een klap hadden gekregen. „Er pleiten evenveel punten voor als tegen de verdachte", concludeerde mr. Mondria, zodpt het bewijs van grove schuld niet zou zijn geleverd en dus vrijspraak moest volgen. „We kunnen natuurlijk achteraf wel aan de hand van een schema gaan zeggen: „U had dat en dat moeten doen", aldus de ad vocaat, „maar dan kunnen we alleen maar James Bondfiguren. die altijd het juiste dóen in onverwachte situaties als machnist gebruiken. De meeste ma chinisten zijn echter gewone mensen". ADVERTENTIE DEN HAAG De Brabantse en Lim burgse gemeenten, die nog geen vrij huurbeleid kennen, zullen waarschijn lijk op 1 januari vrije huren krijgen. Over een verdere vrymaking van het huurbeleid in de drie noordelijke pro vincies wordt nog overlegd. Dit deelt minister Schut (volkshuisvesting en ruimtelijke ordening) aan de Eerste Kamer mee in zijn memorie van ant- word op de begroting van zijn depar tement. Dc minister zegt verder dat er plan nen klaar liggen voor projecten in stre ken met veel werklozen. Hij vindt het echter onjuist om alleen de hoogte van de plaatselijke of gewestelijke werk loosheid mee te laten tellen bij de beoordeling of bepaalde plannen moe ten worden uitgevoerd. Goede hoop Minister Schut heeft nog steeds goede hoop dat er dit jaar inderdaad vijftig duizend gesubsidieerde particuliere hui zen in aanbouw kunnen worden geno men. In de eerste twee maanden van dit jaar werd voor de bouw van ruim tienduizend woningwetwoningen mach tiging gegeven. De minister heeft niet de indruk dat het nieuwe beleid de bouwstromen stag neert. Het aantal woningwetwoningen in deze bouwstromen zal ongeveer 27.000 zijn, dat is duizend minder dan in 1967. Het is niet de bedoeling van minister Schut om binnenkort weer een serie rijksdiensten van Den Haag paar elders over te plaatsen. Er wordt nog steeds gestudeerd of er een tweede vliegveld moet komen. Die vraag wordt waar schijnlijk over twaalf jaar pas actueel. ADVERTENTIE ADVERTENTIE $$1 AMSTERDAM De (particuliere) werkgroep voor Turkse en Noordafri- kaanse werknemers in Amsterdam heeft de hulp van minister Roolvink (sociale zaken) ingeroepen. Voor de 2000 Marokkanen en duizend Turken in de hoofdstad is nodig een Algemene stichting bijstand buitenland se werknemers in Amsterdam, die met hulp van de overheid moet zorgen voor: maatschappelijke werkers voor de verschillende nationaliteiten: vrijstelling van een Marokkaan en Turk om als tolk te kunnen bemid delen en voor het geven van inlich tingen; verbetering van de soms ontoelaat bare woonsituaties en stimulering van betaalbare eetgelegenheden. Volgens de groep die tot nu toe vergeefs beroepen deed op overheids subsidies kennen andere plaatsen ook dergelijke stichtingen. ADVERTENTIE Dringt direct door tot aan de haard van de pijn Oeumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en doorstraalt verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt I Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. DEN HAAG Het kabinet-De Jong wil de werkloosheid in en om Tilburg bestrijden op twee manieren: Iedereen die een bedrijf in Tilburg wil vestigen, krijgt een premie van 25 procent voor de kosten gemaakt ten behoeve van grondaankoop, gebouwen, machines en dergelijke. De premie zal niet hoger zijn dan drie miljoen guliden. Administratieve instellingen en an dere bedrijven in de dienstverle nende sector kunnen gebruik maken van de prémie- en prijsreductierege ling. Onder bepaalde voorwaarden, als grootte van bedrijf en aantal werkne mers, krijgen de ondernemers een pre mie plus een reductie op de grondprijs bij aankoop of erfpacht. In dit geval kunnen premie en reductie niet meer dan anderhalf miljoen gulden bedra gen. ADVERTENTIE Uw behangleverancier heeft ijzersterk® staaltjes voor u klaarliggen. Radocota superafwasbaar behang van Rath Doodeheefver. Mooi behang dat tegen een stootje kan. Niet verkleurt. Waarvan u alle vlekken in een wip verwijdert. Ideaal voor èlk vertrek. Kwaliteitsbehang dat overal fleurig schoon blijft. Jarenlang. Vraag uw vakman. 53 cm Breed; ƒ1.20 per strekkende meter. schrijf of bel Firma Meurer, Binnenweg 13, Ellecom (Gem. Rheden). tel. 08330 - 5500 dan krijgt u alle gewenste inlichtingen ontwerpers en fabrikanten van behang STOCKHOLM De Zweedse autori teiten hebben acht Amerikaanse de serteurs vergunning gegeven in Zwe den te blijven. Sedert het begin van het jaar is aan 28 Amerikaanse deserteurs asiel verleend. Een van de Amerika nen keerde twee weken geleden naar zijn eenheid in Duitsland terug. Eetlust duiven uas te groot JAIPOER (India) De regering van de staat Rajastan in India heeft geweigerd de verklaring van een graan handelaar te gelove, dat duiven 100 ton vermiste tarwe hebben opgegeten. De minister van voedsel van Rajas tan heeft tegen het parlement van de staat gezegd, dat er een onderzoek was ingesteld naar de verdwijning van de ingevoerde tarwe. Ve

De Vallei | 1968 | | pagina 9