H. van der Ven voorzitter T.C. Real Madrid, ondanks nederlaag (2-1) tegen Sparta Praag in halve finales Europa Cup 1 Ook Juvenilis plaatste zich Hamburger SV en AC Milaan bij laatste vier van bekerstrijd Frans Sigmans met vele andere „groten" 26 mei in Apeldoorn Ajax en MSV Duisburg besloten redelijk oefenduel met gelijke stand: 1-1 NEDERLANDSE MEISJES ZIJN GOED OP DREEF Nederlandse dames-estafetteploeg was in Russisch Minsk ongenaakbaar Coach Kerkhoven achteraf toch nog wel tevreden Nederlandse titels Kunstrijden niet van eigenaar veranderd Luxemburg wil Jef Jurion als voetbaltrainer AMANCIO UIT HET VELD GESTUURD Goede handel Hoofdrol Snel succes ENGELSE BADMINTONTITELS Geen verweer Maar één Hard aan trekken Uitslagen Schaatsen Eintracht Braunschweig in beslissingswedstrijd met 1 -0 verslagen DONDERDAG 21 MAART 1968 DEN HAAG Anneke Heidt en Ar- nout Hendriks, beiden uit Den Haag, hebben woensdag in de Houtrusthallen niet veel moeite gehad hun titels te be houden. Anneke Heidt legde de basis figuren. De voorsprong, die zij daarin voor de eerste plaats bij de verplichte opbouwde was, ondanks een bepaald niet vlekkeloze kür, voldoende voor het kampioenschap. Een geheel Haagse aangelegenheid was de strijd bij de dames niet meer. De Jaap Edenkunstbaan heeft er zorg voor gedragen, dat ook Amsterdamse meisjes zijn gaan meedingen naar de titel. Lia Does, die met haar stadgenote Yvonne Brink voor het eerst bij de se nioren uitkwam, reed een redelijke kür en verdrong daarmee Rienelijke Zen- de Zoete (Den Haag) 18 1024,8; 5. Arnout Hendriks was voor de derde keer de enige deelnemer bij de heren. Hij voldeed, ondanks gekneusde knie banden, ruimschoots aan de hem ge stelde eis voor het behalen van de titel. De eindstanden zijn: Dames: 1. Anneke Heidt (Den Haag) plaats- cijfer 8, 1076,5 pnt.; 2. Lia Does (Am sterdam) 11 1042,2; 3. Rieneke Zen- dijk (Den Haag) 15 1032,8; 4. Willy de Zoete (Den Haag 18 1024,8; 5. Yvonne Brink (Amsterdam) 24 997,6; 6. Marrie Joustra (Den Haag) 29 977,3. Heren: 1. Arnout Hendriks (Den Haag) plaatscijfer 5, 1118,1 pnt. Anneke Heidt: titel geprolongeerd. AMERSFOORT De uit vijftien le den bestaande technische commissie- nieuwe stijl van de Koninklijke Neder landse Schaatsenrijdersbond (KNSB) heeft gisteravond tijdens een vergade ring te Amersfoort de heer H. J. E. van der Ven uit Hilversum gekozen als voorzitter. Hjj volgt de afgetreden heer Van Daifsen op in deze functie. De heer Van der Ven, die tijdens de ze vergadering kandidaat werd ge steld, heeft jarenlang bestuurlijk werk verricht in het gewest Noordholland/ Utrecht van de KNSB. Overigens gaat de technische com missie binnenkort weer vergaderen om te komen tot een omlijnde werkverde ling. LUXEMBURG De Luxemburgse voetbalbond heeft de Belgische oud-in ternational en speler van Anderlecht Jef Jurion benaderd voor de functie van trainer van het Luxemburgse na tionale elftal. De ploeg van het Groot Hertogdom stond tot nu toe onder lei ding van de Westduitser Robert Heintz. Land Sport 13 cic Amancio (links), die later uit het veld zou worden gestuurd, in duel met de Tsjechen met 21 werd gewonnen. BERN Juventus, de Italiaanse kam- pioensploeg, heeft zich geplaatst voor de halve finales van het bekertoernooi van de landskampioenen. Juventus won de beslissingswedstrijd tegen de Duit se titelhouder Eintracht Braunschweig woensdagavond in Bern met 10. De Zweedse aanvaller Magnusson maakte elf minuten na rust het enige doelpunt van de wedstrijd. Voor de halve finales hadden zich reeds geplaatst: Benfica Lissabon (Por tugal), Manchester United (Engeland) en Real Madrid (Spanje). De Duitse kampioensploeg Eintracht Braunschweig begon de wedstrijd in re genachtig weer voor 41.000 toeschou wers in het Wanckdorfstadion met groot elan. In de eerste tien minuten forceerden de Duitsers twee hoek schoppen, waarvan de tweede bijna succes bracht. Linksbuiten Maas ver gat echter van vier meter te schieten. Na een kwartier spelen ontworstelde Juventus zich aan de Duitse druk en de achterhoede van Eintracht moest zich terdege inspannen om een treffer te voorkomen. In de 16e minuut bij voorbeeld glipte Cinesinoho langs de achterspeler Kaack maar de Italiaan schoot voor het vrije doel langs. Vijf minuten later kon Kaack nog juist tus senbeide komen, toen Cinesinho en Me- nichelli tot gevaarlijk dichtbij het Duit se doel combineerden. Beide elftallen verhoogde het spelpeil. Van de drie ontmoetingen tussen beide clubs was de beslissingswedstrijd ontegenzegge lijk de beste en spannendste. Zeer sterk was de Italiaanse achterhoede. Tot aan de rust werd er geen doelpunt gemaakt. Eintracht ging de tweede helft op de zelfde manier van start als de eerste: stormachtige aanvallen in de eerste tien minuten. Toch werd de Duitse ploeg al vrij snel een illusie armer. In de 56e minuut zag dribbelkunstenaar Roger Magnusson zijn kans schoon na dat hij een duel met Schmidt op het middenveld winnend had afgesloten. De Zweed omspeelde op zijn weg naar het vijandelijke doel Dülz en Base en liet daarna van 18 meter doelman Horst Wolter geen enkele kans (0-1). Het was een schitterende solo van Magnusson die vorig seizoen nog voor FC Köln uitkwam De Duitsers' gaven het nog niet op. In de 73e minuut kwanten zij nog eenmaal dicht bij de gelijkmaker, toen Elfert de bal vlak voor doel in de vanggrage armen van Anzolin kopte. De Italiaanse defensie gaf verder geen kansen meer weg. PRAAG „Ik voel er niets voor", liet de Westduitse scheidsrechter Hans Rade- macher gisteren in de Tsjechische hoofdstad weten, „om te gaan discussiëren over het tweede doelpunt van Spartak. Amancio heb ik in elk geval van het veld gestuurd, omdat hjj ruw tegen mij optrad. Hjj rukte de knopen van mjjn jasje." Real Madrid, dat door het wegzenden van Amancio de tweede helft met tien man moest spelen, wond zich over dit incident toen niet meer op. De Spanjaar den wisten zich al in de halve eindwedstrijden van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen, ondanks de nederlaag van 21 in dit hete gevecht. Real nameljjk had de eerste ontmoeting in Madrid gewonnen met 30 dank zjj drie treffers van diezelfde Amancio zodat het kon bogen op een positief doelsaldo. In de rust echter was de situatie nog hoogst gespannen. De 41.000 toeschou wers hadden kort tevoren Amancio het veld zien ruimen, Sparta leidde op dat moment met 2-0. „In de rust", vertelde Rademacher later, „kwamen er mensen van Real naar me toe om te vertellen dat de noppen onder de schoenen van Sparta's spelers te hoog zouden zijn. Ik heb die klacht onderzocht, maar er bleek niets aan de hand te zijn". Evenals in de Spaanse hoofdstad is ook nu de tweede helft de Tsjechen noodlottig geworden. Voor de pauze hadden zij de hoop op een verrassend resultaat levend gehouden. Na 35 minu ten namen zij via Kvashak een voor sprong en zeven minuten later mikte Vrana de bal na een door Masek haas tig genomen vrije schop achter de Spaanse doelman. „Die vrije schop is veel te vroeg genomen", wilde Aman cio de arbiter duidelijk maken. Hij deed dat zo onbeheerst dat de voortref felijk leidende Rdemacher hem naar de kleedkamer stuurde. Die hoop echter werd in de dertiende minuut van de tweede helft de bodem van het bomvolle stadion ingeslagen. Francisco Gento joeg de bal met een onverwacht schot net buiten het strafschopgebied langs doelman Kouba die door Sparta was verkozen boven de in Madrid verre van feilloos spelende Kramerius. Een stormachtig Spaans offensief, waaruit overigens geen tref fers meer voorkwamen, bewees daar na dat Real Madrid wel recht had op een plaats in de halve finales. Het Olympisch dorp, dat 10.000 at leten tijdens de Olympische Spe len in oktober moest huisvesten, zal een maand eerder gereed zijn dan vol gens het werkschema werd verwacht. Meer dan 7.000 bouwvakkers werken dag en nacht in een drie ploegensys- teem aan het project, dat eind mei zal worden opgeleverd. Het dorp bestaat uit een aantal torenflats. HAMBURG Hamburger SV heeft zich geplaatst voor de halve finales van het Europese bekertoernooi voor bekerwinnaars. HSV versloeg Olympique Lyon ln de beslissingswedstrijd, die werd gespeeld in het Hamburger Volksparkstadion met 20. Hamburger SV had de eerste wedstrjjd met 20 gewonnen, Olympique kwam vorige week in Lyon tot dezelfde score. Bij'de rust van deze wedstrjjd, die door 50.000 toeschouwers werd bijgewoond, was de stand nog 00. Uwe Seeler maakte in het eerste kwartier van de tweede helft beide doelpunten. H.S.V., dat vorig jaar de Duitse bekerfinale van Bayern München verloor, maar toch aan het Europa-Cuptoernooi kon deelnemen omdat Bayern houder is van de Europese beker, is de tweede Duitse ploeg bjj de laatste vier. Bayern München, was al zo ver door een overwinning en een geljjk spel tegen het Spaanse Valencia. De loting voor de halve finales van de Europese bekertoernooien voor lands kampioenen en bekerwinnaars vindt donderdag plaats in Praag. Hamburger S.V. heeft een goede handel bedreven. De 150.000 mark, die als afkoopsom aan Olympique Lyon be taald moest worden om toestemming te krijgen de beslissingswedstrijd in Hamburg te spelen, zijn er uit geko men. De wedstrijd trok ruim 50.000 toe schouwers en HSV plaatste zich door een overwinning van 2-0 bij de laatste vier. Het is overigens voor de Nederland se scheidsrechter Janus Aalbrecht geen rustige avond geworden. In de eerste helft, toen HSV de forse wind in de rug had, moest Olympique met man en macht verdedigen. De Franse beker houders bepaalden zich tot enkele uit vallen, die weinig te betekenen hadden doordat de gevaarlijke schutter Di Nal- lo door Horst volledig aan banden ge legd werd. Olympique, net als HSV een matige middenmoter in de nationale competi tie, hield zijn verdediging echter in de eerste helft gesloten door een aantal voortreffelijke reddingen van doelman Chaveau, die voortdurend onder druk stond. De Turkse doelman van HSV, Oeczan, kreeg in de gehele eerste helft slechts een schot op zijn doel. AC Milan werd de derde club, die de halve finales bereikte. Eerder plaats sten zich de Duitse clubs Beyern Mün chen en Hamburger S.V. Cardiff City en Torpedo Moskou moeten imeen be slissingswedstrijd uitmaken wie het kwartet zal completeren. De derde wedstrijd tussen Standard Luik en A.C. Milan was noodzakelijk geworden, nadat de uit- en thuiswed strijd beide in 1-1 waren geëindigd. De Italianen boekten al snel succes, toen prati in de tweede minuut raak schoot (1-0). De spelers van A.C. Milan kon den hierin moed puntten voor een enorm offensief, maar de Belgen weken voor lopig niet en slaagden er in de rust verder ongeschonden te bereiken. Zij kwamen intussen nauwelijks aan te genstoten toe. Na de pauze herhaalde Rivera het kunststuk van Prati. Na eveneens twee minuten spelen verhoogde hij de voorsprong van zijn club tot 2-0. In de resterende tijd kwam er geen verandering meer in de score, ondanks een voortdurend over wicht van A. C. Milan. APELDOORN De toprijders uit de Nederlandse motorsport komen naar Apeldoorn. Zij zullen op 26 mei a.s. in het „Orderbos" aan de start verschij nen, waar de bekende Apeldoornse mo torclub „VVR" onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging een unieke kampioensmo- tocross organiseert (500 cc klasse voor senioren en internationalen). Zoals bekend verwezen deze toprij ders vorig jaar 19 Europese belangrij ke coureurs naar het tweede plan. Hierbij waren de wereldkampioenen Joël Robert (België), Torsten Halman en Bill Nilsson (Zweden). Met grote spanning ziet men daarom het optreden van de Nederlandse top rijders in Apeldoorn tegemoet, waar zij elkaar moeten bestrijden om een deel van de voor hun zo fel begeerde kampioenspunten in de wacht te sle pen. Het gaat hier om: Frans Sigmans uit Bakel, kampioen van Nederland 250 cc; Pierre Karsmakers, kampioen van Nederland 500 cc; Jo Lammers, Schijn- del; Harry Driessen, Stein; Jan Kei zer, 's Heerenberg; F. Selling, Amster dam. In totaal zullen in de verschillen de klassen meer dan 180 rijders van de partij zijn. Ook na de rust toen HSV met de wind tegen speelde, hield de ploeg zijn greep op de wedstrijd. Uwe Seeler, die door trainer „Sjors" Knöpfle dit keer niet in de aanvalsspits was opgesteld, maar op het middenveld, speelde daar een hoofdrol, maar in de tweede mi nuut toonde hij ook zijn vuurkracht. Van 25 meter kogelde hij een vrije schop onhoudbaar langs Chaveau. Olympique heeft daarna een flink stuk hardheid in het spel gebracht, maar probeerde ook met snelle tegen stoten tot succes te komen. Kort na het doelpunt van Seeler kwam rechtsbuiten Pin plotseling vrij voor Oeczan, hij schoot echter naast doel. Een kwar tier na rust was de strijd beslist, toen scheidsrechter Aalbrecht HSV een strafschop toekende nadat Rocco een schot van Dieckmann met de vuist had gestopt. Seeler maakte van elf meter geen fout. Na afloop van de strijd deden zich een paar kleine incidenten voor toen Hamburgse supporters het speelveld opstormden en handtastelijk werden tegenover de Franse spelers. De politie slaagde er snel in de heet hoofden van het veld en de Franse spe lers naar de kleedkamer te leiden. AC Milan plaatste zich voor de hal ve finales door een overwinning met 2-0 op de Belgische bekerhouder Stan dard Luik. De beslissingswedstrijd werd in Milaan gespeeld. Prati en Ri vera scoorden voor de Italiaanse club, die bij rust met 1-0 leidde. AMSTERDAM In een bij vlagen goed gespeelde vriendschappelijke voet balwedstrijd heeft landskampioen Ajax in het Olympisch stadion in Amsterdam met 1-1 gelijk gespeeld tegen de West duitse Bundesligaclub MSV Duisburg. Ajax bereikte evenwel nimmer het ni veau, dat men van een kampioensploeg in vorm mag verwachten. De vijftien duizend toeschouwers verlieten dan ook teleurgesteld de arena. In de stijl van een echte cup-wedstrijd schoten enkele knallende vuurpijlen bij de entree van de spelers door het kille Olympisch stadion. De belangstelling tij dens dit vriendschappelijke duel gold in de eerste plaats het optreden van de Ne derlandse Westduitser Heinz v. Haaren bij MVS Duisburg en het tweede optre den van de Zweed Inge Danielsson bij Ajax na zijn geslaagde debuut van jongstleden zondag. Van Haaren was het eerst aan bod, want de Westduitsers namen meteen het initiatief. Hierbij ontpopte Van Haaren zich als een krachtige figuur op het middenveld. Het spel van MSV bleek in de aan- LONDEN De Nederlandse dames Agnes Geene en Margot ter Metz hebben hun partij voor de eerste ronde van het damesenkelspel van het badmintontoer- nooi om de internationale kampioen schappen van Engeland, in Londen, ge wonnen. Agnes Gene versloeg de Engel se Miles met 11-4 11-1 en Margot ter Metz schakelde de Zweedse Ekergren in drie games uit: 8-11 11-3 11-7. Agnes Geene zorgde in de tweede ronde voor een verrassing door de zeer sterke Engelse Angela Bairstow te verslaan met 11-8 11-7. In de derde ronde ont moet zij de Deense Karin Joergensen. Van de zusjes Ter Metz is Margot af gevallen. Zij verloor van Marie Louise Wackerow BW-DLd) met 5-11 9-11. Lili ter Metz was in de eerste ronde vrij en versloeg daarna de Britse Tompson met 11-8 en 11-4. Felice de Nooyer en de jeugdige Joke van Beusekom werden in de eerste ronde uitgeschakeld. Felice de Nooyer verloor van de sterke Britse Susan Pound met .tweemaal 11-7 en Joke van Beusekom moest buigen voor de geplaatste speelster Noriko Takagi (Japan): 4-11 0-11. Bij de heren werden Herman Leidel- meyer en Boudewijn Ridder reeds in de eerste ronde uitgeschakeld. Leidelmeyer verloor in drie games van de Westduit ser Winter: 12-5 15-18 9-15. Ook Ridder gaf zich pas na drie gamen gewonnen. Tegen de Brit Tank waren de cijfers 15-9 8-15 4-15. De meeste geplaatste spelers en speel sters wisten zich te handhaven. De fa voriete Denen Kops en Borch waren bin nen een half uurtje klaar met hun par tijen. Kops versloeg Mohsin uit Pakis tan met tweemaal 15-6 en Borch won van de Maleisische speler Tan Yee Khan De geplaatste Maleisiër Yew Cheng Hoe werd uitgeschakeld door Rattanu- sorn uit Thailand met 17-5 7-15 5-15, MINSK Andrei Doenajev lachte maar wat. Omstuwd door tientallen Russische verslaggevers en onder het schel le licht van aanschietende flitslampen zei hij op alle vra gen die op hem werden afgevuurd, alleen maar: „Da, da", (ja, ja). De Russische pers had op de laatste dag van de internationale zwemwedstrijden in Minsk eindelijk zijn grote held gevonden, maar Doenajev wenste zich niet als zodanig te gedragen. Hij wist, dat hij de man was, die met zijn overwinningen op de 400 meter wisselslag en de 1500 meter vrije slag (tussen de start van de twee nummers verliepen nog geen twintig minuten) eindelijk sfeer in het propvolle staatszwembad van Minsk had gebracht. Sfeer, die men op de andere dagen node had gemist. Maar voor de kleine, oersterke Rus was dat niet voldoende. Andrei Doenajev had zijn eigen Europese record op de 400 meter wisselslag willen verbeteren en in die opzet was hij niet geslaagd. Hij bleef er ruim een seconde boven en daarom wenste hij niet veel meer te zeggen dan „da, da". De Ne derlandse zwemploeg was heel wat praatgrager. Vooral de overwinning van de nationale damesploeg op de 4x100 meter wisselslag-estafette leverde iedere belangstellende ettelijke vellen kopij op met verhalen en grappen, die door ijverige tolken uit de monden van de Nederlandse meisjes werden overgedragen. Coach Kerkhoven had twee Neder landse ploegen ingeschreven: Nederland 1, bestaande uit Coby Buter, Klenie Bimolt, Ada Kok en Nel Bos en Ne derland 2 met Coby Sikkens, Marjan Janus, Mirjam van Hemert en Corrie Mulder. Beide ploegen bereikten de finale en zoals te verwachten viel was de strijd tussen de twee Nederlandse ploegen bijzonder fel. Coby Buter en Coby Sikkens, respec tievelijk 1.10,1 en 10.1,3 op de 100 me ter rugslag, gaven elkaar niets toe en ook Marjan Janus en Klenie Bimolt bleven dicht bij elkaar. Op de school slag waren de Nederlandse ploegen hun voorsprong echter kwijtgeraakt, doordat coryfeeën als Galina Prozoemensjiko- va en Anna Grebennikova twee Russi sche verenigingsploegen aan de kop van het veld hadden gebracht. Bij Ada Kok veranderde het beeld echter to taal. De wereldrecordhoudster schud de eerst Mirjam v. Hemert van Ne derland 2 van zich af en wierp zich toen in de strijd met de Russische vlinder slagspecialisten. Het was, of de Russinnen niet be stonden. Met machtige armslagen hoek te Ada Kok van de rest van het veld naar de wand van het bassin, waar Nel Bos klaar stond om het werk te vol tooien. De blonde, weer helemaal in haar oude vorm zijnde Zaanse, roffel de de laatste 100 meter af in 1 minuut 2,2 seconden en dat was ruim voldoen de om de eerste plaats voor Nederland 1 veilig te stellen. Corrie Mulder deed als laatste zwemster van de tweede Nederlandse ploeg ook goed werk, door van de zesde plaats, waar zij was be gonnen, op te rukken naar de vierde. Hennie Pentermann had op het eerste nummer van de laatste dag, de 400 me ter wisselslag persoonlijk, lange tijd goede kansen op de tweede plaats ach- ter de ongenaakbare Larisa Sacharova. Juist op de schoolslag, gewoonlijk het sterkste onderdeel van de Amsterdam se zwemster, kwam de Finse Eva Sigg opzetten. Hennie Pentermann had geen verweer tegen deze aanval toen de laatste honderd meter inging, had zij een achterstand van iets meer dan 2 meter. Zij heeft dat verschil niet meer kunnen wegwerken, want de Finse bleek op de vrije slag nog voldoende reserves over te hebben om Sacharova te bedreigen. Een tempoverhoging van de Russische zwemster, die ook nog lang niet aan het eind van haar krach ten was, voorkwam echter, dat de Fin se de eerste plaats greep: Eva Sigg eindigde dus op de tweede plaats, Hen nie Pentermann tikte als derde aan. Op de 800 meter voor dames startte Dolly Maanenman, zoals gewoonlijk, vrij langzaam. Na 200 meter lag zij op de derde plaats achter Olga Kocikova (Tsjecho-Slowakije) en de Russin Ta mara Konjoekova. Het was toen al dui delijk, dat zij 600 meter verder niet tus sen of voor dit tweetal zou aankomen. Een felle sprint op de laatste vijftig meter bracht haar nog wel dichter bij Tamara Konjoekova, die intussen de Tsjechische had moeten laten gaan, maar de 15-jarige Russische zwemster liet zich niet meer van de tweede plaats verdringen. Op de 1500 meter voor heren had Ne derland maar een vertegenwoordiger in de eindstrijd: Johan Schans. Dick Lan- gerhorst was namelijk al in de series uitgeschakeld en dat zat de Hagenaar zelf nog het meest dwars. Hij bleef met zijn tijd van iets minder dan 18 minu- nuut boven zijn Nederlandse record- prestatie ten daardoor was hij geëlimi neerd. De reden waardoor de Nederland se kampioen de laatste tijd zo „slecht" gaat is misschien niet onverklaarbaar. Waarschijnlijk heeft hij teveel aan het tentameft gedacht dat hij over enkele dagen aan de Haagse Academie voor Lichamelijke Opvoeding moet afleggen en waarvoor hij woensdagavond uit Minsk naar Nederland is- vertrokken. Hij komt pas in het Franse Font Ro- meu weer in de ploeg terug. Johan Schans had in de eindstrijd van de 1500 meter geen enkele kans. Hij werd achtste en laatste in 18.06.9 (een nieuw persoonlijk record). De wedstrijden in Minsk zijn weer voorbij en de Nederlandse ploeg kan er met redelijke tevredenheid op terugkij ken. Er is niet helemaal uitgekomen, wat coach Rob Kerkhoven ervan had verwacht maar de omstandigheden ziekte en vermoeidheid waren voor al bij het begin van de wedstrijden zo danig, dat de Nederlandse zwemcoach zich woensdagavond nog vrij lovend over zijn pupillen kon uitlaten. „Ze zijn echter nog lang niet waar ik ze wil hebben", aldus Kerkhoven, „en in Po len, waar we van vrijdag tot en met dinsdag zullen zijn, en in Font Romeu, de daaropvolgende twaalf dagen, zal ik ze er hard aan laten trekken. In Stockholm tijdens de zeslandenwed- strijd wil ik namelijk topprestaties zien en die krijgen we niet door stil te zit ten". DAMES 800 meter vrije slag: 1. Olga Kociko va (Tsj.-Sl.) 10.12.1; 2. Tama Konjoe kova (Rusl.) 10.18.2; 3. Dolly Maanê- 400 m wisselslag persoonlijk: 1. La- man (Ned.) 10.22.5. Sigg (Firil.) 5.29.1; 3. Henny Penter- risa Sacharova (Rusl.) 5.26.5; 2. Eva mann (Ned.) 5.31.4. 4 x 100 m wisselslag estafette: 1. Ne derland 1 (Coby Buter, Klenie Bimolt, Ada Kok, Nel Bos) 4.39.9; 2. Dynamo Moskou (Rusl.) 4.43.0; 3. ZCKA Mos kou (Rusl.) 4.43.1; 4. Nederland 2 (Co by Sikkens, Marjan Janus, Mirjam v. Hemert, Corrie Mulder) 4.44.3. HEREN 500 m vrije slag: 1. Andrej Doenajev (Rusl.) 17.22.5; 2. Vladimir Boere (Rusl.)17.31,0; 3. Vladimir Skrosnikov (Rusl.) 17.41.4; 8. Johan Schans (Ned.) 18.06.9. 400 m wisselslag persoonlijk: 1. An drej Doenajev (Rusl.) 4.48.3; 2. Ivan Novosolek (Rusl.) 4.54.8; 3. Michael Holthaus (West. Did.) 4.56.9. 4 x 100 m wisselslag: 1. Dynamo Mos kou (Rusl.) 4.07.4; 2. ZSKA Moskou (Rusl.) 4.08.2; 3. Oost-Duitsland 4.08.4. valslinie evenwel zo traag van opzet, dat de verdediging van Ajax er weinig moeite mee had. Onder leiding van een glanzende Bennie Muller kwam Ajax al spoedig tot felle tegenaanvallen. Nadat Bals op de rand van het stragschopge- bied de Zuidslaaf Pavlic van een doel punt had afgehouden, was de beurt aan Piet Keizer om een knappe solo te be sluiten met een hard schot. De bal stuit te echter op een muur van verdedigers af. Ajax werd steeds sterker, maar hoe geraffineerd een glanzende Cruyff de Heinz van Haaren, de Nederlandse aanvoerder van de Westduitse ploeg M.S.V. Duisburg. aanvallen ook opzette, de poort van MSV bleef voorlopig gesloten. Na een half uur werd die poort dan eindelijk ontgrendeld. Vasovic, reeds herhaalde malen diep in de vijandelijke verdedi ging doorgedrongen, bediende Daniël- sen van een zuivere pass. De harde pass van de Zweed werd vervolgens door Cruyff hard ingeschoten: 1-0 De Amsterdammers bleven sterker. De enkele tegenaanvallen van de West duitsers werden meestal vroegtijdig ge stuit door een excellerende Vasovic. Geheel onverwachts in de 44ste minuut, kwam toch de gelijkmaker. In een 1-2- combinatie met Lehman bracht Van Haaren de bal snel op. Zijn voorzet werd gemist door Pronk, waarna Buid- de onder de vallende Bals door raak schoot. De verdediging van Ajax maakte na dat doelpunt enkele benauwde momen ten door. Er kwam meer vaart in de voorhoede van de Westduitsers, vooral veroorzaakt door de sterk spelende Van Haaren. Cruyff doorbrak de Duitse aanvals lust met een ziedend schot, dat door doelman Manglitz slechts met de groot ste moeite kon worden gestopt. De tweede helft was aanmerkelijk minder boeiend en minder van kwali teit. Slechts bij vlagen kwam Ajax tegen de nu stug dekkende verdediging van MSV tot aanvaardbaar samenspel. Het meeste gevaar kwam van de als een furie werkend eBennie Muller, die met schoten van verre afstand doelman Manglitz op de proef stelde. Manglitz toonde zich een bekwaam vakman. Na twintig minuten had hij echter geluk, toen een kogel van Muller door de lat werd gekeerd. Ook MSV Duisburg, waarin linksbuiten Gecks met enkele snelle rushes de verdediging van Ajax aan het wankelen bracht, kon geen doeltreffende vuist meer maken. Toeschouwers 15.000. Scheidsrechter: Vervoort. AJAX: Bals, Suurendonk, Pronk, Va sovic en Hulshoff Groot (Haan) en Muller; Cruyff, Daniëlsson, Nuninga, en Keizer.

De Vallei | 1968 | | pagina 15