Partijbonzen in Praag maken reuzenzwaai Beter met Bot ev Vijf dagen op eiland zonder eten of drinken Nasser laat Mohieddin vallen als opvolger HEEL WA T BLANKEN ZIJN TEGEN RACISTISCH BEWIND VAN SMITH Over de grenzen Bobby (mwK t WMETWLEKKER VEEL KIP TER KE KENNISMAKING VAN ifiS NU 1,39 (300 GRAM) Aftreden Novotny kwestie van tijd Democratie leefde sterk in volk Man spioneerde vergeefs Levenslang voor Griek :n) 3) {.Q; Da] an gewond door vallend gesteente Charles Chaplin jr. overleden Voorlopig geen fusie Fokker Nieuw Egyptisch kabinet Pleger aanslag op Soekarno vrij gelaten 20 jaar Uw bruine, botermalse biefstuk: niets is heerlijker dan gewoon zoals het hoort, échte boter voor zo'n sappig stuk vlees. Ent Razembainheems Rhodesisch nationalist Al 2 jaar Overtuigd mSÊMÊÊÊaSBBBÊSKHm DONDERDAG 21 MAART 1968 ADVERTENTIE kipperagout Dè verrassing voor de boterham, de rijst, de aardappels en de pasteitjes. Alle huis moeders en kipliefhebbers opgelet! Iglo heeft een verrukkelijk nieuwtje: pittige kipperagout uit de diepvries. Vol met de lekkerste stukjes kip en smakelijke ingrediënten. Haal gauw een pakje! (Van onze verslaggever Link van Bruggen) PRAAG De vraag, die heel Tsjecho-Slowakije intens bezighoudt, is of pre sident Novotny op korte termijn zal aftreden of voorlopig nog zal aanblijven. Waarnemers hadden de val van de tot voor kort machtigste Tsjechische com munist al veel eerder verwacht. Ook gisteren gonsde het weer van geruchten, terwijl de kranten en de uitzendingen van de radionieuwsdienst in het middel punt van de belangstelling stonden. Behalve Novotny zou ook de minister van Defensie, generaal Lomsky, het doelwit van de progressieven zijn. Hetzelfde geldt voor Hendrych, lid van het politieke bureau en van het partij-secretariaat ,voor de minister van Justitie dr. Neumann, die verantwoordelijk wordt gesteld voor ontelbare politieke berech tingen en voor vele andere grote partijbonzen. Een merkwaardige, maar toch ook weer begrijpelijke ommezwaai is door ontelbare kleinere partijbonzen ge maakt. De laatsten die in meer orthodoxe dagen door het oude regime geprote geerd werden, oefenen thans felle kri tiek op de in opspraak gebrachte po litieke figuren, wie ze tot voor kort haar de mond praatten en wie ze naar de ogen zagen. Het zijn dan ook de districtsafdelin gen van de Tsjechische communistische partij (met 1.6 miljoen leden relatief de grootste achter het scheurende IJzeren Gordijn), die het sterkst op de ver wijdering van Novotny en diens mede standers aandringen. Dat dit nog niet is gebeurd, kan twee oorzaken hebben. Of partijleider Dub- cek, die een algehele democratisering heeft beloofd wat dit dan ook in de praktijk moge betekenen! ziet slechts heil in een voetje-voor-voetje- politiek om de Sovjet-Unie niet voor het hoofd te stoten. Of Novotny, die zich officieel ziek heeft gemeld, kan nog op zoveel aanhangers rekenen dat een te scherp bijdraaien van het schip van staat tot misschien bloedige bot singen zou kunnen leiden. Van het staatshoofd, wiens standaard nog altijd boven de Praagse burcht wappert, kan in ieder geval worden gezegd dat hij tegendruk geeft. En ook dat hij niet van plan is zijn ambt vrij willig op te geven. Van Dubcek wordt venvacht dat hij de functie van president loskoppelt van hoge posten in de partij. Het nieuwe staatshoofd er worden al verschillende namen genoemd zou niet meer in het politieke bureau, het presidium en het secretariaat mogen worden benoemd, zoals indertijd met Novotny is gedaan. De Tsjechische premier Lennart, evenals Dubcek een Slowaak, heeft zich voor de progressieve beleidslijn van de nieuwe machtshebbers uitge sproken. De betekenis hiervan is dat deze volbloed communist, die ook nog lid is van het partij presidium en het politieke bureau, zich distantieert van zijn ministers, op wier aftreden het volk het heeft voorzien. Achter de schermen wordt inmiddels op een doorbraak aangestuurd die het land voorgoed in de gelegenheid moet stellen een onafhankelijke koers te va ren. Hoewel men er op straat weinig van merkt, is de hele achterban in bewe ging. Voor velen is het nu of nooit. BOHUM1R LOMSKY op de wip WEST-BERLIJN Een 22-jarige ar beider, die voor Oostduitsland gespio neerd zou hebben, om zijn bandopna me-apparaat terug te krijgen, is woens dag in West Berlijn tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld. De man, Ohnesorge geheten, zei tegen een West- berlijnse rechtbank, dat zijn zuster zijn bandopname-apparaat had meegeno men toen zij in 1966 naar Oost-Berlijn ging. Hij was daar ook heengegaan, om het ding te halen. De Oostduitse autoriteiten hadden tegen hem gezegd dat hij het terug kon krijgen als hij voor hen gewerkt had. Hij was er toen mee akkoord gegaan om in West Berlijn een jeugdorganisa tie te bespioneren, die Oostduitsers naar het Westen hielp ontvluchten. Een jaar later werd hij echter gear resteerd. Zijn opnameapparaat had hij nog steeds niet. De tijd dat Ohnesorge in voorarrest heeft gezeten, werd yan zijn straf af getrokken, hij mocht woensdag naar huis. ATHENE Het militaire tribunaal ln Athene heeft woensdag de 40-jarige pericles gikas tot levenslange gevange nisstraf veroordeeld wegens spionage voor Italië en Albanië, bedreven tussen maart 1963 en september 1965. Gikas, voormalig lid van de Griekse geheime dienst, verklaarde zich niet-schuldig. Als voornaamste getuige-a-charge trad op zijn vrouw. De democratische krachten, die zich voor het eerst sinds twintig jaar kun nen roeren door de slechte politieke en vooral economische gang van zaken de vlucht van generaal Sejna naar Amerika is slechts de aanleiding ge weest bleken sterker te zijn dan de orthodoxe communisten van Novotny ooit hebben vermoed. Terwijl de studenten nu op de ach tergrond blijven, hebben woordvoerders van allerlei groeperingen de fakkel der vrijheid overgenomen. Langzaam maar zeker druppelt er ADVERTENTIE *t Vs*" -•• t *- O ••v.' nieuws door van de ontelbare vergade ringen, die gehouden zijn, vergaderin gen, waarop door progressieven voor het vieren der teugels is gepleit, en waarop sprekers, die op een terugkeer van het conservatieve beleid aandron gen, zijn uitgejouwd. Zo hebben de kerken verreweg het grootste deel van de bevolking is katholiek meer vrijheden verlangd en een grotere onafhankelijkheid van de staat. Men wil van de eed van trouw af, die voor ambtsdragers geldt, en van de betutteling door de hiervoor aangewezen organen. Politieke uitspraken zijn door de ker kelijke bestuurders niet gedaan. Door de bisschoppen en door de synodele den van de protestantse kerken is dui delijk gesteld, dat men terug wil naar de tijd, waarin men zichzelf kon zijn. De cultureel geëngageerden hebben zich eveneens geroerd. Schrijvers en kunstenaars zijn op een protestverga dering tot de conclusie gekomen dat ze niet langer aan de hand willen lopen van Vadertje Staat. Ook wensen 'zij eigen vertegenwoordigers in het parle ment, opdat de specifieke belangen en de geestelijke vrijheid kunnen worden verdedigd. Gesteld kan worden dat er in Tsje cho-Slowakije grote dingen worden ver wacht en mogelijk ook zullen gebeuren. Tijdens de aan het eind van de maand te houden vergadering van het centrale comité zullen ongetwijfeld beslissingen worden genomen, die bepalend zijn voor de politieke toekomst van -Tsje chen en Slowaken. TEL AVIV De Israëlische minis ter van Defensie, generaal Mosje Da- jan, is woensdagmiddag ita een zieken huis van Tel Aviv opgenomen, nadat hij getroffen was door vallend gesteen te bij een archeologische opgraving. Aanvankelijk liet zijn toestand zich ernstig aanzien, later op de avond werd in een medisch bulletin meege deeld dat de generaal een wervel en enkele ribben heeft gebroken. Hij is niet buiten bewustzijn geweest. Dajan, een amateur-archeoloog, was alleen toen de instorting zich voordeed. Nadat hij was gevonden, werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Premier Esjkol, verscheidene andere ministers en de Israëlische stafchef, generaal- majoor Haim Bar-Lev, begaven zich naar Dajan in het ziekenhuis. De 53-jarige generaal verloor zijn linkeroog tijdens de tweede wereldoor log bij gevechten in Syrië. De wereld kent hem vooral als soldaat-politicus, de man die de succesvolle bliksemveld- tochten tegen Egypte in 1956 en in ju ni vorig jaar leidde. LONDEN Opnieuw is een van de oude geschutstorens in de monding van de Theems in het nieuws gekomen, ditmaal het fort Shivering Sands, waar destijds de radioparaten Radio-Essex en Radio-390 op hebben gezeten. De oorzaak is dat twee mannen, een van 24 jaar en een van 25, enkel da gen en nachten zonder voedsel of water op het bouwsel, acht mijl buiten de Engelse oostkust, hebben vastgezeten. Gisteren werden ze er door een helikop ter afgehaald. Vorige week vrijdag ging het tweetal per boot naar de geschutstoren om daar radio-apparaten weg te halen van de vroegere illegale zendstations. Zondag hadden ze weer afgehaald zullen wor den maar door de storm was dat on mogelijk. Zondagochtend aten de twee mannen dus hun laatste maaltijd, die bestond uit een korst brood en een half blikje ge condenseerde melk. Tot gisteravond was er niets anders dan wat peukjes sigaretten die ze verorberden om de honger te stillen. Woensdagochtend vroeg zagen de twee Britten een kustvaarder in de buurt van het fort. Ze staken wat kar tonnen dozen in brand om de aan dacht van het schip te trekken. Dat luk te, maar de boot kon in de ruwe zee niet langszij komen. Er ging een radiomelding naar het vasteland dat er waarschijnlijk illegale Pakistaanse immigranten op de toren zaten. Daarop steeg een helicopter van de Britse marine op om te zien wat er aan de hand was. Geen illegale immigranten maar twee vieze, uitgehongerde, verkleumde en dorstige radiomonteurs kwamen uit de toren te voorschijn. Op het politie bureau van Ramsgate kwamen ze later, tijdens een stevig maal. op hun ver haal. DEN HAAG De koningin en prins Bernhard hebben gistermiddag op pa leis Soestdijk voor éen afscheidslunch ontvangen de ambassadeur van de Ver enigde Arabische Republiek, Zijne Ex cellentie Sayed Fahmy en zijn echtge note. HOLLYWOOD Charles Chaplin jr. de oudste zoon van de filmer Charles Chaplin uit diens tweede huwelijk met Lita Grey, is gisteren dood aangetrof fen in zijn woning in Hollywood. De po litie schrijft zijn dood toe aan een on geluk. Chaplin jr. was pas eergisteren uit het ziekenhuis ontslagen, waar hij was behandeld voor een longontsteking en een gebroken enkel. Charles Chaplin jr. heeft als acteur alstijd in de schaduw van zijn vaders grote naam geleefd. In de tijd van de Amerikaanse communistenjacht kon hij zelfs geen emplooi krijgen omdat zijn vader van communistische sym pathieën werd beschuldigd. Enkele jaren geleden schreef hij een boek over zijn vader: My father Charles S. Chaplin" dat ook in een Nederlandse vertaling is verschenen. HAMBURG Een fusie van Fokker met de Vereinigte Flugtechnische Wer- ke in Bremen en de Hamburger Flug- zeugbau is op lange termijn gezien de normale en meest doeltreffende ont wikkeling. Maar dat zal niet binnen af zienbare tijd gebeuren, zo wordt van de Duitse vliegtuigindustrieën verno men. Twee jaar geleden is al intensief on derhandeld over een fusie tussen Fok ker en de VFW, maar men is het toen niet eens kunnen worden. De nauwe samenwerking tussen de drie vliegtuig bouwers betreft vooral de bouw van de F-28 Fellowship. Daarbij is ook het Noordierse bedrijf Shorts betrokken. Rederijen overwegen goedkoop „Bezoek- Amerika-tarieP' ROTTERDAM De zeventien passa giersrederijen aangesloten bij de At lantic Passenger Steamship Conferen ce overwegen een goedkoop „Bezoek Amerika tarief" voor 1968. Een specia le commissie zal op korte termijn ad vies uitbrengen. Dit is na afloop van de voorjaarsbijeenkomst van de confe renceleden te Cannes door de voorzit ter, de heer Johan Weber meegedeeld. De rederijen waaronder ook de Hol land Amerika Lijn zullen voorstel len indienen, omdat zij een uitbreiding van het aantal bezoekers aan de Ver enigde Staten van groot belang achten. De beide Egyptische vice-presidenten en vice-premiers Zakaria Mohieddin en Ali Sabri zjjn afgetreden. Zakaria Mohieddin heeft zelf om ontslag uit zijn functies gevraagd. Ali Sabri bljjft secretaris-generaal van de enige in Egypte erkende party, de Arabische socialistische unie. Er is nu nog een vice-president over, nl. Hoessein EI-SjaffeL Nasser heeft veertien hoogleraren en deskundigen voor de vakministeries m zijn regering Opgenomen. In een aantal belangrijke regeringsfuncties is echter geen wijziging gekomen. Behal ve de beide vice-premiers komen nog tien ministers van het oude kabinet niet terug. Onder hen zijn Mahmoed Joenes die minister voor oliezaken en het mijnwezen was en Abdel Moniem Kaissoeni, die aan het hoofd stond van het ministerie voor de planvorming en ook in het westen als econoom bekend heid geniet. De 50-jarige Zakaria Mohieddin, na de zelfmoord van maarschalk Amer in feite de tweede man in Egypte, is uit de regering verdwenen. Mohieddin, die met Nasser deel uitmaakte van het comité van 12 officieren dat in 1952 de machtsovername in Egypte voor bereidde, werd na de nederlaag van Egypte tegen Israël in juni van het vo rig jaar, tot opvolger van Nasser aan gewezen. Mohieddin zou voorstander zijn van toenadering tot de VS, en een grotere openheid tegenover het westen. Hij zou wat dit betreft Ali Sabri, de secretaris generaal van de socialistische unie, te genover zich hebben gevonden. Ali Sa bri zou meer voelen voor toenadering tot de Oostbloklanden en streven naar een grotere rol van de partij ln het po litieke leven van Egypte. Officieel is niets meegedeeld over de reden van Mohieddins ontslag. Tegen de verwachting in, is de nieuwe rege ring niet duidelijk linkser dan de vo rige. Nasser, die premier van de nieu we regering is, heeft geen uitgespro ken linkse politici in zijn kabinet op genomen. Mahmoed Riad is minister van Buitenlandse Zaken gebleven en generaal Mohammed Fawzi minister van oorlog. Hoessein El-Sjafei is behal ve vice-president ook vice-premier. Sabri bracht vorig jaar nog een be zoek aan Moskou, waar hem een groots onthaal werd toebereid. Hij kwam met het verzoek om Rus sische wapenleveranties en kreeg daar ook de toezegging voor. Tijdens zijn verblijf in Moskou nodigde hij de Rus- uit voor een bezoek aan Egypte. Dit bezoek werd voorlopig op later dit jaar gesteld. Dinsdag nog deelde een welingelichte Amerikaanse woordvoerder mee, dat Washington bereid is de betrekkingen met Cairo te herstellen wanneer Egyp te maar wil en dat een ontwerpverkla- ring waarin dit herstel van betrekkin gen wordt genoemd naar Egypte ter goedkeuring of wijziging is gezonden. AMSTERDAM „Ik heb gehoord dat tegenwoordig zelfs al verlaten mjj- nen worden gebruikt om vrijheidsstrij ders in op te sluiten." Dit zegt Ent Razemba. de 32-jarige donker-gekleurde Rhodesiër die deze en de volgende week in verschillende plaat sen in Nederland spreekt op avonden die worden belegd door de Actiegroep Zuid-Afrika. Op veel punten vertoont Rhodesië de zelfde kenmerken als Zuid-Afrika en het onder Portugees bewind staande Angloa", zegt Razemba. „We zijn de weg ingeslagen van de regelrechte ge wapende strijd tegen het regime van Smith". Juist gisteren kwam uit Rhodesië Razemba noemt het Zimbawe het be richt dat naar schatting vijftig Afri kaanse guerrillastrijders zich al vech tende langzaam een weg zouden banen naar Salisbury. De guerrilla's zouden hebben gezworen dat zij premier Smith en de minister van Justitie, Lardner- Burke, in handen zouden krijgen. „Onze strijd begon eigenlijk al twee jaar geleden. Vreedzame middelen blij ken niet te helpen, of ze worden al ver boden voordat je ermee begint. Van daar dat we voor de gewapende strijd hebben gekozen opdat de zwarte man eens echt als mens in Zimbawe zal kunnen leven." Ent Razemba is zyn land uitge vlucht. zoals veel andere aanhangers van de onafhankelijkheidsbeweging. In Rusland, Tsjecho-Slowakije en Cuba worden ze getraind tot guerrillastrij ders. Van die landen krijgen ze ook de meeste hulp. „Maar ik doe een beroep op alle progressieve mensen in de we reld om hulp in onze worsteling tegen het bewind in mijn land." Razemba en zijn onafhankelijkheids beweging vechten niet tegen alle blan ken in Rhodesië. „Want er zijn heel wat blanken in het land die aan onze kant staan en die net zo tegen het minder heidsbewind van Smith zijn als wij. Maar het is verschrikkelijk moeiljk om contact met hen te krijgen en te hou den. De actiegroep heeft hen naar Neder land gehaald ter gelegenheid van de In ternationale Dag van de verdwijning van de racistische discriminatie. Deze dag valt op 21 maart. Vandaag is het acht jaar geleden dat in het Zuidafri- kaanse Sharpeville een bloedbad onder de gekleurden werd aangericht. Wij vechten tegen die minderheid van blanken (en de paar Afrikanen die aan hun kant staan) die een bevoorrechte positie willen innemen ten opzichte van de zwarte meerderheid en die positie ook willen handhaven." Ent Razemba is ervan overtuigd dat de onafhankelijkheidsbeweging de strijd tegen Smith en zijn aanhang zal winnen en dat Rhodesië eens een rege ring zal hebben die is gebaseerd op de zwarte meerderheid in het land. „Hoe langer een gelijkberechting uit blijft en de blanke minderheid de zwar te meerderheid blijft overheersen, zal de afstand tussen de twee groepen al leen maar groter worden." De Actiegroep heeft hem uitgenodigd met de Zuidafrikaan George Peake (lid van het Pan-Africanist Congress) en de zendeling David Grenfell, die 35 jaar in Angpla werkte en toen het land werd uitgezet. George Peak woont in Londen sinds hij uit Zuid-Afrika vluchtte, waar hij drie jaar op het beruchte Robben-eiland heeft gevangen gezeten. David Grenfell bepleit de zaak voor de autochtone An- golezen en hun strijd tegen de Portuge zen. Een blanke soldaat van de Rhodesi- sche infanterie, die tijdens de gevech ten met guerrilla's sneuvelde, wordt hier met militaire eer begraven. DJAKARTA De Indonesische re gering heeft woensdag de Indonesische luchtmachtpiloot Daniel Maukar, ter dood veroordeeld wegens het mitraille ren van twee paleizen van ex-presi dent Soekarno, in vryheid gesteld. Nog acht mensen, betrokken bij deze schiet partij zijn vrijgelaten. Maukars beschieting van de paleizen in mei 1960, was het startsignaal voor de actie van een militaire beweging die Soekarno wilde dwingen tot onder handelingen met groepen rebellen op Celebes en Sumatra. Na Soekarno's paleizen in Djakarta en Bangor te hebben aangevallen, be schoot Maukar olietanks. Hij moest toen een noodlading maken, omdat zijn schietstoel het niet deed. Hij had per parachute willen landen op een voor af bepaalde plek om zijn bondgenoten te kunnen ontmoeten. Maukar zei voor de rechter, dat hij Soekarno geen letsel had willen toe brengen en dat zijn aanvallen be schouwd moesten worden als een vorm van machtsvertoon. De strijdmacht van de rebellen die naar Djakarta moest oprukken, werd vernietigd voor het zover kon komen. T")e strijd van senator Robert F. Kennedy tegen Lyndon B. John son om de democratische kandida tuur voor het ambt van president der V.S., zal wellicht feller en persoon lijker zijn dan Kennedy aanvankelijk schijnt te hebben bedoeld. „Het is geen persoonlijke zaak", zei Kennedy, toen hij zaterdag bekend maakte dat hij naar de kandidatuur zou streven. Hij verklaarde zijn cam pagne te zullen voeren rondom de grote vraagstukken die Amerika moet oplossen. Maar het is moeilijk, dat de uitwer king van twee emotionele bijeen komsten, waarin hij maandag is op getreden voor hysterisch krijsende studenten va nde universiteit in Kan sas City hierin verandering heeft ge bracht. Ook zijn reactie op berichten, volgens welke het Witte Huis had laten uit lekken, dat Kennedy had aangeboden zich buiten de strijd om de kandida tuur te zullen houden, als Johnson een met grote bevoegdheden uitge ruste Viëtnam-commissie wilde be noemen om de oorlogspolitiek van de V.S. opnieuw onder de ogen te zien, kan hiertoe hebben bijgedragen. Van mening, dat hij uit de woorden strijd over die commissie als over winnaar tevoorschijn gekomen, sprak hij maandag ten overstaan van 17.000 studenten van de universiteit van Kansas de volgende zin uit: „Dit land heeft eerlijkheid en oprechtheid nodig in zijn politieke leven en van de zijde van de president van de V.S." En tevoren had hij feller en krachti ger dan ooit tevoren gereageerd op de mogelijkheid dat hij de campagne- genoot van Johnson zou zijn. „Ik zou onder geen enkele omstandig heid het ambt van vice-president on der president Johnson aanvaarden", zei hij. T)e stijl vam de campagne van Ken nedy begon zich reeds na één hele campagnedag af te tekenen. Hij voelt zich, zoals altijd, het meest op zijn gemak onder jongeren en de ROBERT KENNEDY nog 1312 stemmen dol-geestdriftige reactie van meer dan 30.000 studenten van de univer siteit van Kansan was voor hem een waarborg dat de democratische se nator uit Minnesota, Eugene Mac- Carthy, niet de hele Amerikaanse jeugd voor zich heeft gewonnen. „MacCarthy mag alle studenten van het laatste jaar hebben", zei een journalist, die lang politiek verslag- gever is geweest, „maar het lijkt er op dat Bobby de oudere studenten heeft ingepalmd". T/ ennedy heeft op de eerste dag van zijn campagne duidelijk laten blij ken, dat de oorlog in Viëtnam het tempo van zijn campagne zal bepa len. Op het laatste ogenblik voor zijn openingsrede in Kansas zei hij over die oorlog het volgende: „Indien de verdediging van Khe Sanh zo belang rijk is voor de Zuidvitnamese rege ring, dan wil ik daar Zuidviëtname- se troepen zien en niet de Amerikaan se mariniers". Dobert Kennedy begint als een reeds beroemd man en behoeder van de Kennedy-legende, als een man die het vanuit een ongunstige positie op neemt tegen een fungerende presi dent als iemand, wiens stem en manier van optreden herinneren aan de campagne van 1960. Het zal de 42-jarige Kennedy weinig moeite kosten, grote menigten aan te trekken. Zij zullen samenstromen in het bijzonder de jongeren om de neuzige uitspraak van de man uit New England te horen, om hem zijn rechterhand in de lucht te zien ste ken om nadruk te geven, terwijl de vingers van zijn linker nerveus schuilgaan ni een zijzak van zijn jasje. Al wat hij nu nog mist, zijn 1.312 stemmen van afgevaardigden die in augustus op de nationale conventie van de democraten op hem moeten worden uitgebracht. Zonder deze zal zijn gave mensen te trekken niets waard zijn, al beweert hij nog zo vaak, dat hij „de problemen, waarvoor dit land zich thans zie tgesteld" wil stel len boven de goedkope rekenkunde van het tellen van stemmen. Bovendien zijn er vele democraten die het Kennedy zeer kwalijk nemen dat hij pas in het strijdperk trad tóen duidelijk werd, dat er plaats was voor een concurrent van president Johnson. Dit bleek uit de stemmen die MacCarthy in New Hampshire haalde. De aanhangers van de presi dent vinden dit een kwalijke geste. En feirness is iets wat ook de Ame rikaan in het politieke spel aan spreekt.

De Vallei | 1968 | | pagina 7