Barneveld houdt zondags zijn sportvelden gesloten Mj Elftallen voor zaterdag WD is voorstandster van stembusakkoord GVVV morgen in heksenketel favoriet Meo SKF 1 tegen Alles blijft het oude Wilde achtervolging van zweefvliegtuig Heren 1 ontvangt koploper Nijenrode Eerste teams van Salamanders naar Mezen-Harderwijk Bleijenberg trainer van „Apeldoorn" COLLEGE VOND IN DE RAAD NIET VOLDOENDE „1VERDRAAGZAAMHEID 25 mille voor 2 parkeerpla atsen Papoealeiders op bijeenkomst SGP Luxor Theater Gevechtsklaar Trainer gaf blauwwitten speciale opdracht voor titanenstrijd tegen IJsselmeervogels VRC-HHC Brug over Arno ingestort Klaverjaswedstrijd „De Zwaan" - Ede Verloting M.C.O.B. bracht f 93,— op BURGERLIJKE STAND Ede Sparta-Kesteren Afdeling Utrecht Meer boter over dan geschat Uitvoering van accordeonisten in Bennekom Verontrust Zondagsviering Respect Overdreven Stemming VERGROTEN AFSCHAFFEN VEENENDAAL legaal over de grens Korfbal Volleybal Pagina 16 VRIJDAG 22 MAART 1968 BARNEVELD De gemeentelijke sportterreinen in de gemeente Barneveld blij ven op zondag gesloten. Dat is het (niet onverwachte) resultaat van de donderdag avond gehouden raadsvergadering. Met 11 tegen 9 stemmen weigerde de raad onder het toeziend oog van vele tientallen belangstellenden mede te werken aan een door B. en W. zeer voorzichtige omschreven voorstel tot beperkte openstelling van de terreinen op zondag. Hoewel het hier niet ging om een uitspraak over al dan niet sport op zondag, liep de discussie toch uit op een principieel debat, waarin met name van de kant van de SGP kwistig met bijbelteksten en uit spraken werd gestrooid Een onlangs aan de raad toegestuurde brief van de kerke- raad der Nederlandse Hervormde Gemeente te Barneveld, waaraan adhesie was betuigd door een aantal kleine kerkgenootschappen in de gemeente, alsmede een brief van de Nederlandse Vereniging tot Bevordering van de Zondagsrust en de Zondagsheiliging werden ook steeds weer in het debat betrokken. Wat was er precies aan de orde in Barneveld? Bij de bestaande verorde ning over het in gebruik geven van ge meentelijke sportterreinen is de bepa ling opgenomen dat ingebruikgeving op zondag niet zal plaats vinden. Mede op verzoek van een tweetal sportvereni gingen in Barneveld kwam B. en W. nu met een voorstel deze gebodsbepa ling te handhaven onder toekenning van de bevoegdheid aan B. en W. om hiervan ontheffing te verlenen na 13 uur, en onder beding dat dit college daarbij voorwaarden zal stellen die handhaving van de zondagsrust waar borgen. Bovendien zou de bepaling moe ten worden opgenomen dat B. en W. bevoegd en verplicht zijn de verleende ontheffing indien zulks wenselijk voorkomt in te trekken. Verder was er een minderheids voorstel, afkomstig van de WD-wethouder H. H. Knoop, en gesteund door burgemeester Van Die pingen inhoudende de gehele gebodsbe paling te schrappen, welk voorstel tij dens de vergadering door het ARP-lid de heer H. v.d.Glind als volgt werd ge amendeerd, dat ingebruikgeving op zondag alleen kan worden geweigerd, als anderen in hun gezamenlijke zon dagsviering worden gehinderd. Dit voorstel kreeg slechts 5 van de 20 stem men. Het felste verzet tegen beide voor stellen kwam namens de SGP-fractie van de heer W. Verweij. Hij sprak over een ingrijpend voorstel van het aller grootste belang. Het tot nu toe ingeno men standpunt helemaal geen sport op zondag op de gemeentelijke terrei nen is het enig juiste standpunt, zo stelde de heer Verweij. De SGP is zeer verontrust over deze nieuwe voor stellen, en met haar fractie vele inwo ners van de gemeente en de kerken. De heer Verweij zou het onbegrijpelijk vin den wanneer iemand die de naam van Christus draagt hier anders over zou denken. Dat bleek echter toch wel het geval. De heer H. v.d. Glind (ARP) hield een uitvoerig betoog, waarin hij stelde dat de zondag inderdaad Gods dag is. „Ik waardeer het standpunt van de kerken, maar wij kunnen de prakti sche zondagsbeleving niet aan een an der opdringen. Wij kunnen van buiten af niet opleggen, wat er van binnen niet is", aldus de heer Van de Glind. „Wij kunnen wel wetten maken, en voort la ten bestaan, maar daarmee komen wij geen stap verder naar zondagsheiliging. Wij mogen ons niet schuldig maken aan machtspolitiek; wij stellen op zondag de wegen ook niet alleen open voor kerk bezoek." Een levenshouding, zoals door de heer Verweij geschetst, noemde de heer Van der Glind een onvruchtbare en goedkope manier van Christen zija De liefde moet ook in deze zaak de sleu tel zijn voor de oplossing, aldus spre ker, die zich onder voorbehoud dat an dere groepen daarbij niet gehinderd worden in hun gezamenlijke zondags viering. De heer Van der Glind deed tenslotte een ernstig beroep op alle Christenen in de raad verdraagzaam te zijn en niet ten koste van alles het eigen inzicht op te dringen aan anders denkenden. Minder steun vond het college bij de CHU. De heren Noorlander en P. RH EN EN Burgemeester en wet houders vragen aan de gemeenteraad een krediet van ruim vijf en twintig duizend gulden voor de aanleg vah twee parkeerplaatsen. Als gevolg van de te verwachten ver keerstoename in de Wilhelminastraat door de .reconstructie van de uitmon ding van deze weg op de Achterbergse- straatweg en de vestiging van de open bare leeszaal en bibliotheek in de open bare Wilhelminaschool wordt het nood zakelijk geacht dat een parkeerplaats wordt gemaakt. In verband met de vestiging van een aantal grote bedrijven langs de nabij gelegen Achterbergsestraatweg en het op deze weg geldende parkeerverbod aan de oostelijke zijde, achten B. en W. het gewenst een parkeerplaats te ma ken ter hoogte van de christelijke school. VEENENDAAL De SGP kies- en studievereniging houdt dinsdag 26 maart een gecombineerde vergade ring. De avond zal gewijd zijn aan de buitenlandse politiek, in 't bijzonder de kwestie „Voormalig Nederlands Nieuw- Guinea". Op deze avond zullen de heren M. W. Kaisiepo, president van de Hoge Raad van Volksvertegenwoordigers in West Nieuw-Guinea en de heer F. Korna, lid van die Raad, als gasten van de S.G.P.-Veenendaal aanwezig zijn. De heer F. Korwa zal spreken over kwes ties die in nauw verband staan met het in 1969 te houden plebisciet op Nw.- Guinea. De bijeenkomst wordt gehou den in de consistorie van het kerkge bouw der gereformeerde gemeente aan Fluitersstraat en begint om half acht. Bronkhorst stelden in eerste instantie dat zij om den gewetenswille aan deze voorstellen hun medewerking niet kon den geven. Alleen de heer W. de Rol ler stelde, voldoende vertrouwen in het college te hebben om zijn stem aan het voorstel te geven. De heer E. C. van Beek deelde namens de Boerenpartij mee dat zijn partij van mening was dat de minderheid respect moet hebben voor de meerderheid en was tegen de voorstellen. Steun kreeg het college wel van de PvdA en de KVP. Wethouder D. Rebel (CHU) had de niet eenvoudige taak om het standpunt van het college te verdedigen, lijnrecht tegen de mening van vrijwel al zijn partijgenoten in. Hij deed dit op een waardige wijze, waarbij* hij begrip toonde voor het standpunt van de te genstanders, maar ook niet veinsde de onbegrijpelijke uitlatingen kritisch te bekijken. „Uw reacties zijn voor mij geen nieuwigheid. Ik heb dat al jaren lang uitentreuren gehoord. Waar het hier om gaat is: kunnen wij een klein beetje verdraagzaam zijn? Er is ge steld dat het hier over zo'n belangrijke zaak gaat; ik ken veel belangrijker za ken, aldus de wethouder, die vervolgens stelde dat ook Jezus Christus regelma tig is lastiggevallen over zijn sabbats- vierirrg. „Overigens", aldus spreker, „is de zondag tot ver in de vorige eeuw nooit zo gevierd als nu het geval is. Is de zeer ernstige kerkelijke verdeeld heid niet een gevolg van dat al te dui delijk uitspreken van wij weten het al leen maar?" zo vroeg de heer Rebel. „Ik bedoel het niet sarcastisch, maar ik vraag mij toch af wie de zondag meer heiligt, pa, die nadat hij zich dik heeft gegeten in de stpel zakt en de zon dagmiddag verslaapt of de zoon die wat sport beoefent. Is ledigheid ook op de zondag niet des duivels oorkussen? Is het in onze gemeente, waar geen sport bedreven wordt op de gemeente lijke terreinen zoveel beter dan in ge meenten waar dit wel gebeurt. Wie durft daar ja op te zeggen? Dit college heeft zeker het welzijn van de kerken op het oog, maar wij mogen ons niet schuldig maken aan machtswellust." Wethouder H. H. Knoop (VVD) was nog wat feller in zijn verdediging. Hij rekende de raad voor dat gezien de stemmenverhouding van de laatste ver kiezingen ongeveer 42 procent van de inwoners voor sportbeoefening op zon- VEENENDAAL „Gevechtsklaar", de film die tot en met aanstaande zon dagmiddag in het Luxor Theater te Veenendaal draait, is misschien een te leurstelling voor de op sensatie beluste bioscoopbezoeker. De liefhebbers van „het betere" filmwerk die, ondanks de titel, toch de rolprent willen gaan zien, zal de film bijzonder meevallen. „Gevechtsklaar" is geen oorlogsfilm overladen met massale afslachtings scènes. Het verhaal vertelt van een oorlogsschip, van de kapitein en zijn bemanning, van hun emoties, hun te leurstelling, hun blijdschap, hun haat. en hun liefde. De bemanning van het schip, de „Be linda", is een bijzondere bemanning. Niet omdat het allemaal specialisten of helden zijn, zoals meestal in dit genre films. De bemanning is bijzonder omdat, een enkele uitzondering daarge laten, zij bestaat uit de meest onerva ren zeelui en stomme sukkels. Zelfs on der de officieren bevinden zich de grootste uilskuikens. Natuurlijk ont staan hierdoor komische scènes, maar dat is niet de opzet van de film. Waar het werkelijk om gaat is de kapitein (Jeff Chandler), die van dit domme sa menraapsel een bemanning maakt die gevechtsklaar en moedig is. Aanvankelijk haar „de ouwe" zijn schip met haar bemanning. Hij wil er echter wat van maken om kapitein op een kruiser te worden. De „Belinda" is een transportschip. Later gaat hij ech ter van „die ouwe Belinda" houden en zet zijn leven in voor de bemanning. Dit laatste weer niet door een geniale hel dendaad, zoals men zou verwachten. De kapitein waagt zijn leven voor „de Be linda" door als een gek op de brug „Blijf van mijn schip weg!" te gaan schreeuwen tegen een Japans zelf moordvliegtuig dat zich in de romp van „de Belinda" gaat boren. Het vliegtuig gaat niet weg. De kapitein raakt zwaar gewond en, erger nog voor hem, de „Belinda" is gedoemd ten onder te gaan. De bemanning vecht echter voor het behoud en als het zwaar gehaven de schip, onder luid gejuich, het anker laat vallen in een veilige haven, sterft de kapitein. Over het algemeen is het verhaal 'n sterk geromantiseerde weergave van 't harde zeemansleven. Maar toch domi neert de menselijkheid die het onder werp rijkelijk biedt. Er is goed van deze menselijkheid gebruik maakt en daar om valt het gebrek aan realiteit niet op. Het stoort althans niet. Dit is hoofdzakelijk aan de regisseur te dan ken, want het spel laat nogal te wen sen over. De beste speler is eigenlijk wel Richard Boone, die slechts een bij rol van een officier vervult Jeff Chand ler speelt de kapitein vrij goed. Dit is echter niet zo'n geweldige prestatie om dat het grotendeels een clichérol is. De film is in cinemascope en kleur opgeno men. Toegang: 14 jaar en ouder. Van zondagavond aanstaande tot en met woensdagavond draait de film „Shenandoah" met in de hoofdrollen James Stewart, Glenn Corbett en Ro semary Forsyth. Toegang 14 jaar. R. v. R. dag is. Wat er in de brief van de ker- keraad gesteld wordt, noemde de heer Knoop schromelijk overdreven en on gegrond. „Ik maak mij niet al te veel illusies wat de uitslag van de stemming betreft, maar ik weet wel dat het er een volgende keer met vlag en wimpel doorgaat. Als er weer verkiezingen ko men zullen de partijen die hier hun macht misbruiken de rekening onge twijfeld gepresenteerd krijgen", aldus de heer Knoop. De betogen van de wethouders brach ten geen verandering in de standpun ten. De wethouders motiveerden hun stem, hetgeen ook enkele raadsleden deden. Het geamendeerde minderheidsvoor- stel openstelling op zondag met voor waarde kreeg alleen de steun van de heren H. v.d. Glind (ARP), W. Dijk- horst (PvdA) en B. van Tilburg (PvdA) A. J. Willemars (KVP) en wethouder H. H. Knoop (WD). Het tweede voorstel kreeg 9 stemmen voor en 11 tegen. Voor stemden de wet houders H. H. Knoop (WD), D. Rebel en A. H. Nes (beiden CHU), W. Zand bergen (ARP), alsmede de raadsleden H. v.d. Glind (ARP), W. de Roller (CHU), W. Dijkhorst en B. v. Tilburg (PvdA) en A. J. Willemars (KVP). Te gen waren SGP en Boerenpartij en vijf leden van de CHU. De heer J. Klomp (ARP) was tijdens de stemming niet aanwezig. Een aardige bijzonderheid is, dat er in Barneveld op zondag wel wordt ge voetbald. De voetbalvereniging Barne veld gebruikt n.l. haar eigen terrein. Op het 2 miljoen gulden gekost hebbende gemeentelijke sportterrein mogen zij echter (voorlopig althans) niet komen op zondag. GVVV (uit) - IJsselmeervogels: doel: W. van Dijk; G. van de Bovenkamp, C. Hardeman, Th. van de Bovenkamp, G. Hoedeman, J. van de Bovenkamp, W. van Eijck, P. van de Bovenkamp, D. van Limburg, G. Beukhof, J. van Manen. VRC (thuis) - HHC: doel: B. Cornelis- sen; achter: P. Rebergen, R. van En gelenburg, C. Rebergen en L. Reber gen; midden: Gert van de Weerdhof en B. van de Weerdhof; voor: W. Ver woerd, H. Schoeman, C. Aalbers en G. Hasselaar. Sparta '57 (thuis) - Resteren: doel: Van Eist: achter: K. Schaap Pzn., A. van de Wardt; midden: A. van Omme ren, G. Schaap, B. van de Pol; voor: K. Schaap, J. C. Schaap, J. Vermeer, J. van Kleef en C. J. van de Kolk. Resteren (uit) - Sparta '57: doel: G. Meurs; achter: H. van Gelderen, D. van Gelderen, T. van Ingen; midden: D. van Kleef Tzn., D. van Kleef; voor: W. Derksen, J. Vermeer T. Nellestijn, G. Meurs en D. Meurs. Candia '66 (uit) - Hees: geen definitie ve opstelling bekend van de Rhenena- ren. Renswoude (thuis) - Seherpenzeel: doel: Van Ommeren; achter: N.N., G. Vink, V. Koetsier. R. Dijkstra; mid den: C. G. Vink, M. Hardeman; voor: N.N., J. Veldhuizen, N.N. en B. J. Vink. Seherpenzeel (uit) - Renswoude: geen opstelling doorgekregen. Valeivogels (thuis) - TOV: doel: J. Vlastuin; achter: W. Dorresteijn, P. van de Ham, J. Harskamp, J. van Rootselaar; midden: J. van Rootselaar Hzn., R. van Manen; voor: J. Werk man, W. Idzerda, R. van Domselaar en C. van Manen. (Onder voorbehoud). DVSA (thuis) - NS VS: doel: A. Wilde man; achter: J. J. v. Engelenburg, J. de Bruin, A. Henzen; midden: B. van de Berg Blankestijn, H. van Ree; voor: G. v.d. Berg, J. G. van Mourik, C. Wa- gensveld en G. de Kroon. NSVS (uit) - DVSA: doel: J. van Beek; achter: J. Stuyvenberg, W. Gaasbeek, Jac. Stuyvenberg; midden: C. Leppers, A. Gaasbeek, W. Heikamp, voor: Van Kesteren, Binsbergen, G. de Ruyter en P. Bleijenberg. DEN HAAG „De VVD is voorstander van het sluiten van stembusakkoorden. Indien de omstandigheden dat mogelijk maken", aldus een conclusie uit het rap port van de VVD-commissie „Kiezer-Gekozene". Door een afspraak vóór de ver kiezingen tussen politieke partyen om na de verkiezingen mede te werken aan de vorming van een regering krygt de -kiezer een aanzienlek grotere zekerheid over de betekenis van zyn stem, dan op het ogenblik het geval is, zo wordt in dit gisteren verschenen rapport opgemerkt. VEENENDAAL Het is lang niet zeker dat het grote duel in de tweede klasse C tussen IJsselmeervogels en GVVV morgen doorgang zal vinden in verband met de bijzonder slechte terreinomstandigheden in Spakenburg. Doch mocht dit wel het geval zijn, dan wordt de vissersplaats ongetwijfeld over spoeld met Veenendaalse supporters. De titelkandidaten in deze afdeling komen in deze titanenstrijd uit met als in zet de beste klassering op de ranglijst. DOVO dat een vrije dag kreeg van de KNVB speelt geen oefenwedstrijd en gaat zeker ook naar Spakenburg om de twee concurrenten in deze importante match aan het werk te zien. GVW is morgen in de heksenketel van IJsselmeervogels niet kansloos. En dat dankt de ploeg in zekere mate aan rivaal DOVO, die enkele weken geleden met 6-0 werd verpletterd door de thuis club. Dat kwam hoofdzakelijk doordat de roodwitten hun eigen spel wilden spelen (technische opbouw en in de frontlinie korte combinaties) en dat lukte tegen de Spakenburgers niet. Trainer Aarsman van GWV heeft dus wapens gezocht tegen de favoriete acties van de gastheren en die be staan dat is alom bekend uit een enorme inzet en het kick and rush- systeem. De blauwwitten spelen met een Aus- putzer, voor welke rol Gerard van de Bovenkamp is gekozen. De achterlinie wordt gevormd door v.r.n.l.: C. Harde man, Th. van de Bovenkamp, G. Hoe deman en J. van de Bovenkamp, ter wijl op het middenveld opereren W. van Eijck en P. van de Bovenkamp. De driemans-voorhoede bestaat uit van Limburg, G. Beukhof en Jan van Ma nen. De Veenendalers kregen de instruc tie een straffe mandekking toe te pas sen. Hoewel IJsselmeervogels als fa voriet moet worden aangemerkt, be hoort een gelijk spel zeker niet tot de onmogelijkheden'. Maar dan wordt het vermoedelijk een doelpuntloze punten verdeling. Een naar de mening van de commis sie „zeer voor de hand liggende vorm" wenst te blijven. Het kabinet zal dan, afspraak tussen de regeringspartijen, dat men ook in de komende kabinets periode in dezelfde combinatie bijeen wenst te blijven. Het kabnet zal dan, na overleg met de regeringspartijen, de hoofdlijnen van het program voor de komende periode opstellen en te vo ren bekend maken dat het bij een gun stige uitslag van de verkiezingen niet zal aftreden. De commissie wijst er op, dat het ook in deze gedachtengang mo gelijk moet blijven, dat de afzonderlijke partijen tijdens de verkiezingscampag ne eigen verlangens naar voren bren gen. Naar het oordeel van de commissie verzet de Grondwet zich in geen enkel opzicht tegen* het sluiten van een stembusakkoord. Het wordt in het rap port ,Jn de rede liggend" genoemd, dat de betrokken partijen bij een stem busakkoord ook te voren de hoofdlijnen van het te voeren regeringsbeleid be kend zullen maken. Eventueel kan ook reeds worden meegedeeld, wie als for mateur tevens kandidaat-minister-pre sident aan de koning zal worden voor gedragen. De commissie acht de kandi daatstelling van de formateur, tevens kandidaat minister-president door de Tweede Kamer „een verbetering vergeleken bij de thans bestaande procedure". Het voordeel is, aldus het rapport, dat de koning een veel positiever advies zal krijgen voor de aanwijzing van een formateur dan thans het geval is. In meerderheid spreekt de commis sie zich voorts uit voor: a. behoud van het bestaande stelsel der evenredige vertegenwoordiging; b. toekenning van grotere invloed aan de voorkeurstemmen c. afschaffing van de opkomstplicht bij verkiezingen; d. beperking van de totale zittingsduur der in haar geheel en gelijktijdig te verkiezen Eerste Kamer tot vier jaar; e. beperking van de begrotingsbehan deling in de Eerste Kamer tot de alge mene politieke en financiële beschou wingen. In het rapport wordt er voor gepleit de invloed van de kiezer op de rege ringsvorming te vergroten. Dit zou kunnen geschieden door het sluiten van stembusakkoorden, maar ook door wij ziging van het kiesstelsel. Na in het rapport te zijn ingegaan op de voor- en nadelen van de evenredige vertegen woordiging en van het districtenstelsel wordt geconcludeerd, dat de commis sie unaniem voor handhaving van enigerlei vorm van het nu bestaande stelsel van evenredige vertegenwoordi ging is. Wel bepleit de commissie een grote re invloed te geven aan de zg. voor keursstemmen, waardoor zo wordt gezegd in redelijke mate kan wor den tegemoet gekomen aan het verlan gen om de kiezer meer invloed te ge ven op de te kiezen personen. De meerderheid van de liberale stu- ROME Donderdag is bij Santa Croce, ten westen van Florence, een brug over de Arno ingestort. De 138 m lange brug had bij de ernstige overstro mingen van 1966 en bij de hoge water stand van enkele weken geleden scha de opgelopen. Zes arbeiders, die aan de brug herstellingswerkzaamheden ver richtten, konden zich bijtijds in veilig heid brengen toen het bouwsel begon te kraken. diecommissies spreekt zich voorts uit voor afschaffing van de opkomstplicht. De volkomen onverschilligen, die te vens meestal weinig begrip hebben van de vragen waar het om gaat, moe ten niet gedwongen worden ter stem bus te gaan", aldus de conclusie in 't rapport. Vanuit de commissie is er op gewezen, zo blijkt daaruit, dat afschaf fing van de opkomstplicht als gunstig effect heeft, dat daardoor de neiging en de behoefte om de kiezers zoveel mogelijk voor de lichten en op te voe den zal toenemen en de verkiezings strijd zou stimuleren en verlevendigen. De commissie acht het ongewenst om het ministerambt met het Kamer lidmaatschap te combineren. De meerderheid van de commissie heeft zich uitgesproken voor het be houd van de Eerste Kamer, al zouden wel twee correcties moeten worden aan gebracht, tw. enerzijds een wijziging in de werkwijze van de senaat. De commissie acht het ongewenst, dat alle begrotingsontwerpen nog eens in de senaat worden besproken, nadat in de Tweede Kamer daar over uitvoerig overleg is geweest. Het gevolg van de huidige werkwijze is, dat het laatste begrotingsdebat in de Eerste Kamer dikwijls nog in april of mei wordt gevoerd van het jaar waarvoor de begroting geldt en op een ogenblik dat de volgende begroting wordt voorbereid. De commissie zou 't een verbetering achten, wanneer de Eerste Kamer zich beperkt tot een al gemeen politiek en financieel debat. De Veenendaalse Racing Club speelt morgen om vier uur de voor de vijfde maal vastgestelde thuiswedstrijd tegen HHC. De gasten nemen, wanneer zij het duel aan de Brinkersteeg winnen, de leiding in de derde klasse-Oost over van het Wapenveldse WZC en zullen met inzet van alle krachten een over winning trachten te forceren. VRC heeft in zijn laatste wedstrijden echter de goede vorm teruggevonden en dwong vorige week WZC een gelijk spel af. De thuisclub heeft een achterstand van negen punten op HHC, maar toch geloven we dat Gert van de Weerdhof c.s. morgen zorgen. voor een verrassing zullen RENSWOUDE In Café „De Zwaan" hield de gelijknamige klaver- jasvereniging een prijsklaverjaswed- strijd tegen „Ede". Na afloop vond 'n verloting plaats, waarvan de hoofdprijs werd gewonnen door de heer H. Vink. De uitslagen van deze wedstrijd luid den als volgt: Ter Burg, 5068 pnt; Bovenkamp 4918 pnt; Diepeveen 4765 pnt; Groeneveld 4728 pnt; Plate 4630 pnt; Rijnders 4601; J. Vink 4502; De Vos 4456 pnt; De Vliert 4446 pnt; D. Rijnders 4279 pnt; Boon 4115 pnt; Wilgenburg 4068 pnt; Mevr. Rijnders 3897 pnt; H. Vink 3785 pnt; Fluiter 3622 pnt; l Oudste 3168 pnt. Op de jaarvergadering van de Ned. Chr. Vrouwen Bond te Renswoude heeft de verloting f 93,opgebracht. Het reisje, dat 15 mei zal plaats heb ben naar Brabant is nog niet volge boekt. Als men mee wil kan men zich opgeven bij mevrouw Vermeulen-Es- ser, aan de Barneveldsestraat. Op 5 april hoopt men een gecombineerde vergadering te beleggen in Wouden berg, met o.a. de afd. Woudenberg, Seherpenzeel, Maarsbergen en Maarn. VEENENDAAL Geboren: Alber- tus, z.v. G. A. van de Haar en H. A. Breeschoten; Harm, z.v. H. Pool en A. H. de Lange; Gijsbert, z.v. N. van Ma nen en J P. van Zoest; Cornelia, d.v. M. K. van den Heuvel en S. E. van Eden; Teunis, z.v. J. T. Smit en E. P. de Kruiff; Angelique Harriët, d.v. B. van de Kaa en A. A. Jansen; Johannes Wilhelmus, z.v. D. van de Kamp en W. Wisgerhof; Erwin, z.v. J. J. A. van Heijningen en J. G. Walinga; Gerrit, z. v. G. H. van de Pol en J. J. Jansen; Daniëla Carmen, d.v. F. Gonzéles Cues- ta en D. J. Arés Cao; Jannigje, d.v. P. de Ridder en A. van Esseveld; Cor nelia Elisabeth, d.v. G. P. Heikamp en G. C. Budding; Cornelis Edward, z.v. B. Dijkhuizen en J. van Boven; Marinus Johann, z.v. H. Gijsbertsen en J. Doldersum; Jan Marinus en Marinus Jacobus, zoons v. J. Torn Broers en C. W. Kool; Reynold, z.v. B. Toes en J. D. van Ginkel; Aris z.v. C. van de Haar en C. W. Klumpenaar. Ondertrouwd: T. Blotenburg en G. W. K. Demoet; T. G. Schoeman en S. W. Gerritsen; J. Sukkel en C. Faber; C. van der Neut en I. J. van den Brand; H. Schuilenburg en W. van de Boven kamp; M. Ta boas Ferreiro en C. van Burken; W. J. Brouwer en A. van de Haar. Getrouwd: G. van der Burg en A. B. van Wijk; A. Heijnink en M. Selhorst; C. Riemers en G. Veenhof; J. C. van de Pol en H. van der Laan. GEBOREN: Astrid M., d.v. P. J. M. de Jong en W. de Jong; Gijsbertus H., z.v. G. Meijer en T. van Holland; Harmen M. z-v. H. de Vries en P. M. Heerens; Ja cob, z.v. G. van Holland en B. Wolven; Cornelis, z.v. J. van Leeuwen en H. van de Hoef; Arie A., z.v. A. J. W. van Voorthuizen en G. H. van Meegden- burg; Johannes G. M., z.v. J. G. M. van Brakel en E. van Elden; Alfons W. M. z.v. L. Bacas en R. M. Kloër; Alex, z.v. J. Schroten en H. G. Buter; Marko, z.v. J. van Buren en M. Kuiper; Jacques A., z.v. C. A. de Rooij en J. van Roekei; Derk, z.v. R. van de Weerd, en E. Lourens; Hendrik J., z.v. H. J. Roelofsen en G. J. Roelofsen; Corne lia J., d.v. H. Fluit en M. Smid; Hen- drikus M., z-v. J. H. van Hunen en A. J. van de Lagemaat; Ronald W., z.v. R. W. van Etten en A. J. M. vam Boxel; Anthonie, z.v. E. van Ginkel en M. Beukhof; Ferdinand C., z.v. A. P. H. Horstman en C. A. M. Commandeur; Alida C.t d.v. A. van Maanen en A. C. Veldhuizen; Wouter, z.v. H. Berends en W. Altena; Johan W., z.v. P. Krone- man en R. van Dijk. ONDERTROUWD: Hendrik van Grootheest en Jantje Doornbos; Theodorus W. H. Hofs en Agatha M. Waterman; Jan Collée en Jenneke Schoonderbeek; Johannes H. van Wijk en Heintje H. Zoet; Karei Jacobs en Klara Snitselaar; David Koo- le en Johanna J. Vermeulen; Roelof Weijler en Geertje M. Doedens; GETROUWD: G. P. Siereveld en J. Morren; L. H. Schouwenaar en A. Kleijn; H. Schorte- meijer en E. van de Langemeen; A. Pe tersen en R. Smit; E. Jacobsen en R. Kennis; G. E. M. Roumimper en H. M. Hoogervorst. OVERLEDEN: Jacob de Meulmeester, 83 jr.; Derk- je van de Craats, e.v. J. van Driesten, 79 jr.; Gerrit Alink, 74 jr.; Maria W. Sijlmans e.v. H. P. Bruggers, 70 jr.; Krijn Peeneman, 83 jr.; Dirk van Hol land, 72 jr.; Derkje van de Craats geh. gew. met G. Kelderman, 79 jr.; Wil lem van Spelde, 82 jr.; Henriette J. C. Messer geh.gew. met P. A. Bijdendijk, 89 jr.; Aartje Beek geh. gew. met H. Versteeg, 57 jr; Harm M. Meelker, 66 jr.; Hendrik J. van Bekkum, 69 jr.; Jan van Ekris, 75 jr.; Sjouke Binksma, 70 jr. De grote derby tussen de Betuwse ploegen van SDarta-Opheusden en voet balvereniging Kesteren wordt ongetwij feld een spannende aangelegenheid. De ze streekontmoeting heeft in de afge lopen jaren altijd bestaan uit één gro te rivaliteitmatch en dat wordt mor gen nog tot grotere proporties opge voerd doordat beide teams in de vierde klasse A-Oost in degradatiegevaar ver keren. Het eerste treffen in Kesteren lever de een forse overwinning van de thuis club op (5-1) en ook morgen zijn de Kesterense gasten favoriet. Sparta heeft namelijk al geruime tijd te kampen met een inzinking, ter wijl zijn buren juist aan een herstel toe zijn in de laatste competitiewed strijden. In de tweede klasse A van de Afde ling Utrecht staat eveneens een streek ontmoeting op het programma. Koplo per Renswoude die zich de laatste we ken genadeloos toonde met respectieve lijk VVZ '49 en TOV beide ploegen werden met overtuigende cijfers ver slagen speelt een thuiswedstrijd te gen buur Seherpenzeel, dat een achter stand heeft van acht punten op de ranglijstaanvoerder en twee wedstrij den meer heeft gespeeld. Vorige week ging Seherpenzeel op eigen veld roem- BABBERICH Via de grenspost Elten-Babberich is in de nacht van woensdag op donderdag gepoogd een Diamant-zweefvliegtuig lengte 17 meter en waarde 45.000 gulden ille gaal Nederland binnen te brengen. Pas na eeh wilde achtervolging, slaagden douanebeambten erin de smokkelaar klem te rijden op de Rijksweg tussen Zevenaar en Duiven. Hij heeft gisteren een borgsom van 18.000 gulden moeten storten om het vliegtuig weer vrij te krijgen. Achteraf is gebleken, dat de Neder lander A. D. uit Utrecht, die lid is van het nationaal zweefvlieg-selectieteam, eerder in die nacht met zijn op een aanhanger geladen zweefvliegtuig uit Zwitserland bij de grenspost Bergh Autoweg was verschenen. Hij vertelde aan de douane met het toestel in Ne derland demonstraties te willen geven. Over twee maanden wil hij er ook mee deelnemen aan de jeugdkampioen schappen in Polen. De douane wees hem er ecjiter op dat het hier vrachtgoed betrof, dat in geklaard moet worden. Daar het 's nachts niet mogelijk is goederen in te klaren, werd afgesproken, dat D. zou wachten tot de morgen. In plaats van naar Emmerich terug te keren, zoals hij had gezegd, ging de sportvlieger bij Elten van de autoweg af en reed naar de grenspost Babbe- rich. Toen hij de grens naderde, kwam een douaneman naar buiten, maar de ze kreeg nauwelijks de kans een stop teken te geven. D. zwenkte naar de lin kerweghelft en kon, dank zg het feit, dat een van de slagbomen stuk was, ontsnappen. Onmiddellijk werd een achtervolging ingezet, die via Babberich en Zeve naar kort voor Duiven een einde vond. LUXEMBURG Dr. S. L. Mansholt vice-voorzitter van de Europese Com missie, heeft in Luxemburg meege deeld, dat zijn schattingen betreffende boteroverschotten in de komende ja ren in de gemeenschap nog te laag ge weest zijn. Zij zullen nog veel meer dan 40.000 ton per jaar bedragen. Dr. Matosholt baseerde dit op de jongste cijfers over melkleveranties aan fabrieken. In het Europees parlement zei de Europese commissaris, dat van 1 ja nuari tot 11 maart van dit jaar, verge leken met 1967, in België de melkle veranties aan fabrieken met ruim 8 procent zijn gestegen. In Duitsland was het percentage 3,4, in Frankrijk be droeg het meer dan 10 en in Neder land is zelfs de produktie met meer dan 10 procent gestegen. Het Europees parlement maakte don derdag een begin met bespreking van die maatregelen die de Europese Com missie heeft voorgesteld om op mid dellange termijn een structureel even wicht op de zuivelmarkt tot stand te brengen. Twee van die maatregelen kregen in het bijzonder de aandacht, namelijk die om de richtprijs voor melk te verlagen van 39 tot 38 pfennig per kilo en om een communautaire heffing te leggen op ingevoerde plant aardige en oliehoudende vetten die die nen voor margarine-fabricage. Tot dit laatste heeft de ministerraad overigens in 1963 al besloten, maar dat besluit is nooit geëffectueerd. BENNEKOM Op vrijdag 29 maart geeft het RAC-Streek-Accordeon-Orkest de jaarlijkse uitvoering in het Vereni gingsgebouw aan de Kerkstraat te Bennekom. De avond begint om acht uur. Na afloop is er gelegenheid tot dlinsen. loos ten onder tegen WZ '49 en de Scherpenzelers moeten ook nu rekening houden met een nederlaag. Candia '66 moet de reis naar Soest ondernemen om daar aan te treden tegen Hees. De thuisclub is vooral de laatste weken een gevaarlijke oppo nent, doch zij kan de Rhenenaren ver moedelijk niet van een zege afhouden. Valleivogels dat ferm is gezakt op de ranglijst, treedt als gastheer op van het Baarnse TOV. De gasten hebben de beste papieren voor de overwinning. Het Veenendaalse NSVS heeft in de derde klasse B de uitwedstrijd tegen DVSA uit Amerongen voor de boeg. De gasten hebben nog een kans op het kampioenschap in deze afdeling, doch de tijd dringt daar koploper Wouden berg nog slechts drie wedstrijden be hoeft te spelen en relatief twee punten voorstaat op de Veenendalers. NSVS zal dus moeten winnen om de titelkansen te behouden. VEENENDAAL De eerste uitga ve van korfbalvereniging SKF heeft vorige week door het gelijke spel tegen Excelsior een voorsprong van 2 pun ten genomen op hekkesluiter Hespa en wanneer de ploeg morgen de thuis wedstrijd tegen Meo in winst omzet, ia zij praktisch in veiligheid. De uitwedstrijd tegen Meo eindigde destijds in een overwinning van de Veenendalers (de eerste van de compe titie) en ook voor morgen is de thuis club favoriet. De wedstrijd begint om half vier. Het tweede gaat de lastige uitwed strijd tegen Kameo 2 tegemoet. Dit 12- tal is bijzonder produktief en heeft reeds 92 doelpunten gescoord. Beide punten zijn morgen vermoedelijk voor de Veenendaalse formatie. SKF 3 vecht morgen in een thuis wedstrijd voor zijn laatste (kleine) kans op de titel, wanneer koploper Meeuwen 1 op bezoek komt. SKF 4 speelt thuis tegen Gelria 1, terwijl de junioren 1 en 2 in een uit wedstrijd aantreden tegen respectieve lijk Meeuwen 1 en Olympia 1. Het jeugdprogramma vermeldt de volgende wedstrijden: SKF BDoorn A; Meeuwen D—SKF D; SKF E—Gel ria C; Meeuwen ESKF F; de A-jeugd is vrij. VEENENDAAL Morgen komen ln de zaal aan de Tuinstraat alle hoofd- ploegen van Panters binnen de lijnen. De dames beginnen om drie uur tegen het Amersfoortse VIOS 2, om vier uur het duel heren 2 tegen het reeds gede gradeerde Valbovol 4 en om vijf uur treedt heren 1 aan tegen koploper Nijenrode 1. Vooral de strijd van da mes en heren 1 zullen de aandacht trek ken. De dames wonnen destijds in de Amersfoortse Sporthal met veel moei te van het altijd fel vechtende VIOS 2, dat goed staat genoteerd. Het werd toen een moeizame 2-3 overwinning voor Panters, maar ditmaal moeten we Panters in eigen huis als de grote favoriet tippen. Intussen is bekend ge worden, dat het protest van Panters, aangetekend in de wedstrijd tegen BBSC, donderdag in Den Haag behan deld zal worden door de nationale straf- en protestcommissie. Bij Panters ver wacht men een goede afloop van de procedure. Heren 2 moet niet denken reeds van het gedegradeerde Valbovol 4 gewon nen te hebben. Verleden week nog klop te dit team Vives en het blijft oppas sen tegen deze ploeg. Wint Panters 2, dan komt het nog boven de midden moot terecht. Heren 1 zal vermoedelijk de strijd tegen Nijenrode gespannen beginnen. Nijenrode staat met slechts 1 pnt voor sprong aan kop, gevolgd door Hercules 2. De kans is groot, dat Nijenrode door het de laatste tijd goed spelende Pan ters 1 wordt gedesillusioneerd. Heren 4 gaat naar Utrecht om SOS 4 te bestrijden en de jongensjeugdploeg- speelt om twee uur thuis tegen DPC uit Utrecht De meisjes gaan naar Utrecht om Pioniers te bekampen. VEENENDAAL Het heren- en damesteam van de Veenendaalse hoc- keyvereniging Salamanders spelen dit weekend in Harderwijk een wedstrijd tegen Mezen. De damesformatie treedt om 13.00 uur aan tegen haar opponent, terwijl de heren om half twee van start gaan. De meisjes van de Veenendaalse hockeyclub ontmoeten zaterdag op het Panhuis de d-ploeg van Nijmegen en de jongens a treden als gastheren op van de c-selectie van de vereniging uit de Keizer Karelstad. APELDOORN Oud-international en -AGOW-speler Wim Bleijenberg, die onlangs zijn contract als trainer bij de Apeldoornse tweede-divisieclub heeft opgezegd, is benoemd als trainer van de zaterdagclub „Apeldoorn". Bleijenberg krijgt daar een bijzonder belangrijke taak, want in het komende, nieuwe seizoen zal beslist worden, of .Apeldoorn" al of niet deel uitmaakt van de in het seizoen 1969-1970 te vor men eerste klasse. Het is nog niet ze ker, of in, die nieuwe eerste klasse de eerste drie of de eerste vier van elke tweede klasse zullen worden ingedeeld.

De Vallei | 1968 | | pagina 16