Real tegen Manchester United en Benfica tegen Juventus Dokter Rolink niet in Olympiad Toer Piet Kruiver moet stoppen mmi Agnes Geene uitgeschakeld in de kwartfinales Etappeschema Ronde van Italië Prognose betaald voetbal OP 3 MEI ONTBRANDT WEER DE STRIJD TUSSEN OLDTIMERS Hengelsportclubs kunnen weer steun van overheid krijgen Nationale sporttest op de televisie MVV en Fortuna sloten compromis Zwanenburg en De Graaf gehuldigd SVE IN FINALE BASKETBALLBEKER HANS KRAAY BLIJFT BIJ FEIJENOORD Arbiter schoot toeschouwer dood Spanje wellicht zonder Santana tegen Nederland Sangster/Cox door Kodes/Kukal geklopt SKF zoekt nieuwe oefenmeester YZC tegenstander van Wilskracht in bekercompetitie VOETBALPROGRAMMA Halve finale Europa Cup Zwaarste Niet verantwoord Fennie Heemskerk verloor opnieuw Engelse badmintonkampioenschappen Heren Mogelijk geen „amateurs" meer in skisport Veteranentoernooi 1968 Afdeling Utrecht Vrijdag 19 april Waterpolo Pagina 17 VRIJDAG 22 MAART 1968 PRAAG In Praag is gisteren de loting verricht voor de Europese voetbal toernooien. Manchester United en Real Madrid ontmoeten elkaar in de halve finales van het toernooi der landskampioenen. De andere halve finale gaat tussen Benfica en Juventus. Manchester en Benfica spelen eerst thuis. Bij de bekerwinnaars gaan de halve eindstrijden tussen AC Milaan en Bayern München en Hamburger SV en de winnaar van de beslissingswedstrijd tussen Cardiff en Torpedo. Bayern München moet eerst op bezoek in het Milanese San-Sirostadion en Hambur ger SV begint aan de strijd om een plaats in de finale op eigen terrein. Al le wedstrijden moeten vóór 6 mei zijn gespeeld. Het derde duel tussen het Russische Torpedo en Cardiff wordt woensdag in Augsburg of Düsseldorf gespeeld. Hoewel de bestuurderen van Man chester liever Juventus of Benfica als tegenstander hadden gehad wordt de strijd tegen de zesvoudige bekerwin naar Real toch met een gematigd op timisme tegemoet gezien. Manager Matt Busby, die de Spanjaarden woens dag in Praag heeft zien spelen, oor deelde: „Er is een goed.elftal voor no dig om Real uit te schakelen, maar ik geloof dat wij er wel toe in staat zijn. Het zal moeilijk zijn. Real heeft dan nog wel niet de hoogte bereikt van vroeger, maar de ploeg wordt wel ateeds beter". Busby zei, dat hij blij was met deze kans revanche te nemen voor de neder laag, die Manchester United in 1957 leed in het toernooi om de Europa Cup tegen Real. Manchester werd toen in de halve finales met een totaalscore van 53 verslagen. De meeste offi- VELSEN Dokter Rolink, de club arts van Ajax, zal dit jaar niet optre den als arts in Olympia's Toer door Nederland, die van donderdag 23 tot donderdag 30 mei wordt gehouden. In antwoord op een daartoe gedaan ver zoek van de organisatie-commissie heeft de heer Rolink meegedeeld dat hij op dit verzoek niet kan ingaan. De reden van zijn besluit is de wijze waarop tijdens deze etappewedstrijd voor amateurs de controle op het ge bruik van stimulerende middelen zal worden uitgevoerd. De arts uit Velzen kan zich niet ver enigen met de zienswijze van de medi sche commissie van de Koninklijke Ne derlandse Wielren Unie (KNWU) ten aanzien van politiële acties bij controle op doping. „Deze acties ter bestrijding van do ping, die naar mijn mening in geen en kel opzicht verantwoord zijn, hebben tot nu toe geleid tot onredelijke ver dachtmakingen, bezoedeling van de goede naam en lachwekkende toe standen. Toestanden, die de wieler sport geen goed hebben gedaan", aldus dokter Rolink. Dokter Rolink wees er voorts op dat een arts, die zich voor de goede zaak van sport en gezondheidszorg inzet, het risico kan lopen, door onverantwoorde lijke politiële acties van de medische commissies te worden getroffen. „Voorbeelden hiervan zijn", aldus dokter Rolink, „genoeg aan te tonen. Vooral in België, waar bedoelde acties zelfs door de wet worden geschraagd". Dokter Rolink heeft de organisatie commissie voorts laten weten dat hij dergelijke risico's liever niet loopt en zijn goede naam als medicus niet te grabbel wenst te gooien. „Het is be kend dat ik de bestrijding van doping langs andere dan politiële wegen wil laten verlopen". DEN HAAG Onder zekere voor waarden kunnen sportvissers-organisa ties, die met eigen middelen en met van derden verkregen bedragen verbe teringen financieren, welke de hengel sport bevorderen, ook dit jaar voor een overheidsbijdrage in aanmerking komen. Dit blijkt uit een beschikking van de minister van Landbouw en Vis serij, gepubliceerd in de staatscourant van 20 maart 1968. Bijdragen zullen slechts worden ver leend voor viswateren, waarvan een hengelsportvereniging of federatie van hengelsportverenigingen rechthebbende op het visrecht is, dat wil zeggen huur der of eigenaar is. De financieringsre geling is van toepassing op projecten ter verbetering van het viswater dan wel van de visstand in dat water. Bo vendien kunnen andere verbeteringen, waardoor de mogelijkheden tot uitoefe ning van de sportvisserij worden be vorderd, voor een financiële tegemoet koming in aanmerking komen. De verbeteringen moeten „de belan gen van de sportvisserij in algemene zin" dienen, hetgeen kan inhouden, dat de viswateren ook voor de sportvissers- niet-leden van de vereniging toeganke lijk zullen moeten worden. Naast deze algemene voorwaarden is de directeur-generaal voor de voed selvoorziening en de visserij gemach tigd bij de verlening van de bijdragen voorwaarden te stellen. De verenigingen van sportvissers en federaties van hengelsportverenigingen moeten hun aanvragen met omschrij ving van de verbeteringsprojecten, kos tenraming en opgaaf van eigen finan ciering, alsmede het bedrag, dat door derden is of zal worden bijgedragen, uiterlijk 31 augustus 1968 hebben inge diend bij de directeur van de visse rij te Den Haag. cials van de Engelse club, die zich zeer tevreden toonden over het feit, dat Amancio in de eerste wedstrijd niet kan meespelen, omdat hij in Praag uit het veld is gestuurd, beschouwen Real als de zwaarste tegenstander van de halve-finalisten. Verdediger Bill Foulkes achtte het geen nadeel dat zijn ploeg tegen de Spanjaarden had geloot. „In dit sta dium van de strijd", zo meende hij, „is het grootste gevaar, dat we misschien teveel zelfvertrouwen krijgen. Daarom is het goed, dat we tegen Real moeten spelen. Volgens mij kunnen we Real verslaan". De eerste wedstrijd wordt 24 april gespeeld op Old Trafford, de tweede ontmoeting is vastgesteld op 15 mei in Madrid. Een eventuele beslis singswedstrijd zou 17 mei in Lissabon worden gehouden. UTRECHT In samenwerking met de Nederlandse Sportfederatie brengt de AVRO-televisie op vrijdag 19 april de eerste nationale sporttest op het scherm. Evenals de nationale rijtest is de sporttest geproduceerd naar het voorbeeld van een Amerikaans CBS- programma, de „National Sport and Fitness Test". Het principe van de nationale sport test is ook gelijk aan dat van de rij test. De kijkers krijgen een aantal vra gen voorgelegd, waarbij een goed ant woord met punten gehonoreerd wordt. Het woord sport dient in dit geval in de ruimste betekenis van het woord uit gelegd te worden. Het programma zal zich niet alleen richten tot de fervente sportbeoefenaren en aanhangers, maar beoogt met zijn vragen ten aanzien van sportkennis, lichamelijke conditie, fei telijke waarneming en opinievorming in sportproblemen een breder publiek te bereiken. Het belang van deze uitzen ding is, dat door een bepaalde vraag stelling de kijkers bewust gemaakt worden van onjuiste meningen ten aan zien van lichamelijke conditie. Boven dien zal men attent gemaakt worden op de mogelijkheden, die het lichame lijk welzijn kunnen bevorderen. Sinds jaar en dag wordt er met name door de NSF ernstig naar gestreefd te ko men tot een beter begrip van het be lang van een goede lichamelijke con ditie voor jong en oud. In dit kader biedt de nationale sporttest de gelegen heid om juiste voorlichting te verstrek ken. GELEEN In een wedstrijd voor de Nederlandse voetbalbeker hebben de Limburgse ploegen MVV en Fortuna 54 gisteravond met 3—3 gelijkgespeeld. Bij de rust stond Fortuna met 20 voor. Giessen en Fischer (2x) scoorden de doelpunten voor Fortuna, Geurt en (2x) en Hoenen maakten ze voor MVV. De wedstrijd werd gespeeld op het ter rein van Fortuna en geleid door scheidsrechter Derks. VLAARDINGEN Op uitbundige wijze heeft Vlaardingen gisteravond in de Stadsgehoorzaal twee groten uit de schaatswereld gehuldigd: Piet Zwanen burg en Wim de Graaff. Het bestuur van de Vlaardingse IJsclub stelde zich op het standpunt dat deze beiden niet die hulde ontvangen hadden die zij na de prestaties van de beide oranje teams in het afgelopen seizoen hadden verdiend. En zo gebeurde het dat vele honderden schaatsliefhebers gister avond bijeen gestroomd waren om de beide heren in het zonnetje te zetten. De trainingsgroep kunstrijden van de Vlaardingsche IJsclub zette eerst de dames Zwanenburg en De Graaff in de bloemetjes, waarna het bestuur van de KNSB gewest Zuid-Holland, de actie Schaatssport Nederland en de Vlaar dingse IJsclub dat bij de heren fi guurlijk deden. Piet Zwanenburg werd benoemd tot erelid van de KNSB gewest Zuid-Hol land en ontving het gouden bondsinsig- ne. Wim de Graaff wérd benoemd tot lid van de verdienste en ontving het zilveren insigne. AMSTERDAM Landskampioen SVE heeft zich geplaatst voor de finale om het toernooi om de Nederlandse basketballbeker. In de Apollohal hadden de Utrechters gisteravond tegen alle verwachting in echter alle moeite met Herly, dat na een kwartier spelen zelfs een voorsprong van 1931 had. Hierna kwam SVE echter terug. Het kwam op 4940, maar kort voor tijd stond Herly vooral door het stimuleren de werk van Vrolijk (1310) toch weer op 5960. De diskwalificatie van De Block speelde Herly echter in de slot fase parten, waardoor SVE op de val reep nog met 6660 de winst kon grij pen. Tussen Landlust en de Blue Stars moet nog worden uitgemaakt wie de te genstander van SVE in de eindstrijd is. Bij de dames gaat de finale tussen de Blue Stars en de White Stars. Blue Stars versloeg BOB met 2676, terwijl White Stars zich met 2548 over Her ly superieur toonde. ROTTERDAM Feyenoord en zijn verdediger Hans Kraay zijn toch nog tot overeenstemming gekomen. Besprekin gen tussen de Rotterdamse club en de speler hebben geresulteerd in een nieuw contract. Kraay: „De zaak is bij na rond. Waarschijnlijk teken ik vol gende week al mijn contract." Hans Kraay gaf een paar weken ge leden te kennen te zullen stoppen met voetballen wanneer Feyenoord niet aan zijn (hoge) eisen wilde voldoen. Door verscheidene clubs was hij al benaderd voor de functie van trainer. AMSTERDAM Piet Kruiver's voetballoopbaan is ten einde. Foto's bü een specialistisch onderzoek heb ben uitgewezen, dat het voor de Zaan- kanter onverantwoord is nog langer te spelen. Kruiver lijdt aan een vernauwing in de tussenwervelschijven van de rug. Hij moet voorlopig rust houden. In juni loopt Kruiver's contract bij DWS af. Hij heeft in .zijn voetbalcarrière achtereenvolgens gespeeld voor KFC, PSV, Lanerossi, Feijenoord en DWS. RIO DE JANEIRO Een voetbal scheidsrechter, die zich kwaad maakte op het publiek, dat hem bij een pro vinciale wedstrijd uitjouwde, is met een getrokken revolver op de tribune toegerend, waar hij een toeschouwer, die hem probeerde tegen te houden, doodschoot, zo meldt het dagblad Jornal do Brasil. Het incident heeft zich in het afge lopen weekend voorgedaan in de stad Lajeado in de staat Rio Grande do Sul toen het publiek in een wedstrijd tussen de tweededivisieclubs Gaucho en Olaria de scheidsrechter voort durend uitjouwde. De man loste ten slotte drie schoten, die toeschouwer Hilario Rohr het leven kostte. Tijdens de in Cheltenham gehouden steeple-chase werd deze bijzondere opname gemaakt van twee „vliegen de" paarden. BELGRADO Fennie Heemskerk heeft ook in de negende ronde van het internationale damesschaaktoernooi in Belgrado de serie nederlagen niet kun nen onderbreken. Zij verloor van de Zuidslavische Katja Jovanovic en staat met nul punten op de laatste plaats. De Russische wereldkampioene Nina Ga- prinidasjvili behield door een remise te gen de Zuidslavische Zivkovic de lei ding. MILAAN Het etappeschema van de 51e wielerronde van Italië, die 21 mei in Campione d'Italia begint en een totale lengte heeft van 3.913 kilometer, ziet er als Volgt uit: Eerste etappe (21/5): Campione d'Ita liaNovare (128 km); tweede etappe (22/5): Novare—St. Vincent (189); derde etappe (23/5): St. Vincent—Alba (168); vierde etappe (24/5): AlbaSan Remo (162); vijfde etappe (25/5): San Remo San Remo (131); zesde etappe (26/5): San RemoAlexandrië (223); zevende etappe (27/5): AlexandriëPlaisance (170); achtste etappe (28/5): San Giorgio PiacentinBrescia (220); negende etappe (29/5): BresciaMeer van Caldonazzo (210); tiende etappe (30/5): Trente Monte Grappa (136); elfde etappe (31/5): Bassano del GrappaTriëst (198); twaalfde etappe (1/6): GoriziaLavare- do (213); dertiende etappe (2/6): Cortina d'AmpezzoVittorio Veneto (165); veer tiende etappe (3/6): Vittorio Veneto Marina Romea (194); vijftiende etappe (4/6): RavennaImola (140); 5 juni rust dag; zestiende etappe (6/6): tijdrit in San Marino (53); zeventiende etappe (7/6): San MarinoFoligno (197); acht- LONDEN Agnes Geene heeft het in de Engelse badmintonkampioen schappen tot de kwartfinales gebracht, maar daar kwam voor haar het einde. In de derde ronde versloeg zij de Deen se speelster Karen Jorgensen met 12-11, 11-3 en daarmee was zij een van de weinige niet-geplaatsten die zich handhaafden. In de kwartfinales, korte tijd later, kwam echter toch de uitschakeling. Ag nes Geene begon uitstekend: zij wonde eerste game met 11-1, maar toen kwam Irmgard Latz, het Westduiise meisje, dat onlangs de internationale titel van Nederland op haar naam bracht, op dreef en de Nederlandse zakte juist weg. Met 8-11, 10-12 werd Agnes uitge schakeld. Lily ter Metz kon in de derde ronde niet op tegem de Indonesische Minardi; 11-0, 11-1. Die laatste schakelde vervol gens in de vierde ronde de Duitse Ma rie Louise Wackerow uit met 11-6, 11-5. De Zweedse Eva Twadberg, met op haar naam de kampioenschappen van West-Duitsland, Zweden en Denemar ken, wordt nu ook wel definitief favo riet voor deze titel in Londen. Zij ver sloeg in de vierde ronde de Deense Lis- beth von Barnekow overtuigend met tweemaal 11-2. De Japanse Noriko Ta- kagi versloeg de Britse Ursula Smith overtuigend. Bij de laatste vier van de heren plaat sten zich twee Denen: titelhouder Er- land Kops en Sven Andersen, de Indo nesiër Hartono en Tan Aik Huang (Ma leisië). De resultaten van de kwartfinales zijn: Erland Kops - Kojima 15-2, 15-7, Andersen - Hansen 17-15, 15-8, Hartono - Johnson 15-5, 15-8, Tan Aik Huang - Ratana Saeng Suang 15-10, 15-7. In de eerste ronde van het gemengd dubbelspel wonnen Herman Leidelme- yer en Lily ter Metz met 15-8, 15-4 van Agnes Geene, die bij de All England- kampioenschappen zo verrassend be gon, maar in de kwartfinales toch werd uitgeschakeld. de Britse combinatie Stanford - Smith. In de tweede ronde werd de Nederland se combinatie uitgeschakeld door de Britten Mills en Perrin met 5-15, 9-15. In de tweede ronde dames dubbel spel zijn Agnes Geene en Joke van Beusekom donderdagavond uitgescha keld. Het Nederlandse duo verloor van de Westduitse combinatie Irmgard Latz- Marie Louise Wackerow. De cijfers wa ren 11-15, 3-15.. STOCKHOLM Het bestuur van de Internationale Ski Federatie (FIS) komt op 14 en 15 juni in Innsbruck bij een om te praten over een nieuw wed strijdreglement, waarin geen plaats meer is voor het begrip „amateur". Sigge Berman, de secretaris-generaal van de FIS, die het reglement heeft uitgewerkt, verklaarde in Stockholm, dat wanneer het Internationaal Olym pisch Comité wat zeer waarschijn lijk is de nieuwe bepalingen onaan vaardbaar zal vinden, tijdens de Olym pische Winterspelen van 1972 in Sap poro geen ski wedstrijden op het pro gramma zullen staan. Niet alleen de Alpine-nummers, waarvoor de industrie al vele jaren grote belangstelling toont, zullen van het Olympische programma moeten worden afgevoerd, ook de Noordse nummers (lange afstand, springen en biathlon) worden dan in Japan niet verwerkt. MADRID Volgens Jaime Bartroli, de aanvoerder van het Spaanse Davis- Cupteam dat 3, 4 en 5 mei in de eerste ronde van het toernooi om de Davis Cup uitkomt tegen de Nederlandse ten- nisploeg, zal Spanjes nummer één Ma nuel Santana niet spelen in de eerste ronde. Bartrol zei dat de Nederlandse spelers met uitzondering van Tom Ok- ker niet geweldig zijn en hij meende dat de conditie van Orantes, Gisbert en Arilla na hun langdurige training in Australië aanzienlijk was verbeterd. Santana zou pas eind mei in Spanje te rugkeren. O Het badmintonteam van Maleisië, dat momenteel deelneemt aan de All England Championships, zal op de te rugreis Nederland aandoen. De ploeg speelt op maandagavond 25 maart a.s. in Haarlem een wedstrijd tegen het Nederlands herenteam. Dit bestaat uit: Boudewijn Ridder, Piet Ridder, Loek Alders, Herman Leidelmeyer en Vic Leunissen. Ceylon heeft donderdag in Colom bo in de Davis Cup-wedstrijd (Aziati sche zone) tegen Maleisië een voor sprong van 2-1 genomen. De uitslagen luidden: Enkelspel: Kumara (Ceyl) Billy Yap (Mal) 6-0, 6-2, 6-4. Dubbelspel: Rupert Ferdinands/ Bernard Pinto (Ceyl) Mosses Tay/S. Azman (Mai) 6-8, 6-2, ?-5, 6-0. Bekerprogramma derde ronde: HeerenveenG.V.A.V2 S.C. CambuurVeendam3 F.C. TwenteDe Graafschap1 HeraclesS.C. Drente1 Go AheadP.E.C1 Zwolse BoysA'.G.O.V.V2 Vitesse—N.E.C2 H.V.C.Wageningen3 HilversumD.O.S2 VeloxElinkwijk2 Z.F.C.—D.W.S2 VolendamA.Z. '673 AjaxBlauw-Wit3 De VolewijckersS.C. Gooiland3 E.D.O.—R.C.H1 TelstarHaarlem1 Holland SportXerxes/D.H.C1 Fortuna VI.A.D.02 R.B.C.Feyenoord2 Excelsior—D.F.C2 SpartaHennes D.V.S1 S.V.V.—F.C. Den Bosch2 BaronieN.O.A.D1 Willem II—N.A.C.1 Helmond SportEindhoven1 P.S.V.—F.C. V.V.V1 LimburgiaM.V.V2 SittardiaRoda J.C1 De wedstrijden met ervoor gelden voor de toto van deze week; die met zijn reserve-ontmoetingen. tiende etappe (8/6): FolignoAbbadia San Salvatore (170); negentiende etappe (9/6): Abbadia San SalvatoreRome (195); twintigste etappe (10/6): Rome Rocca di Cambio (215); eenentwintigste etappe (11/6): Rocca di CambioBlock Haus 1 (198); tweeëntwintigste etappe (12/6): Chieti—Napels (238). O BONN De beslissingswedstrijd tussen Torpedo Moskou en Cardiff City, die op woensdag 27 maart zal worden gespeeld, vindt niet in Mün chen plaats, zoals oorspronkelijk de bedoeling was. Het duel, dat als inzet heeft een plaats in de hpl e finales van het toernooi om de Europese be ker voor bekerwinnaars, zal nu in Augsburg of in Dusseldorp gehouden worden. WILLEMSTAD. - De meest opvallen de uitslag van de derde dag van het internationale tennistoernooi te Cura sao was de nederlaag van het Engels» dubbel Mike Sangster/Mark Cox tegen het Tsjechische paar Jan Kodes/Jan Kukal. De Tsjechen wonnen met 6-4 en 62. De belangrijkste resultaten van de wedstrijden zijn: heren-enkelspel: Jan Kodes (Tsj. SI.) - Bora Jovanovic (Zd. SI.) 7-5, 6-1; Mark Cox (GB) - Jim McManus (VS) 6-3, 2-6, 6-1; Allan Fox (VS) - Ray Ruff els (Austr.) 6-4, 6-4; Marty Riessen (VS) - Jim Osborne (VS) 6-4, 11-9. Dames-enkelspel: Judy Tegart (Austr.) - Ingrid Lofdahl (Zwe.); 6-3, 6-0; Christine Sandburg (Zwe.) - Les ley Bowrey-Turner (Austr.) 6-4, 6-4. Heren-dubbelspel: Kodes/Kukal (Tsj. SI.) - Cox/Sangster (GB) 6-4, 6-2; Ed- lefsen (VS)/Gisbert (SP) - Fitzgibbon/ Fox (VS) 6-8, 6-1, 6-3. VEENENDAAL Het zo langzamerhand traditioneel geworden Veteranen-voet baltoernooi gaat op vrijdag 3 mei van start. De organisatie van dit toernooi is in handen van de commissie voor het veteranenvoetbal, bestaande uit de heren Middelhoven, Slotboom en Van Hall en gaat uit van de Veenendaalse vereniging „Oranjedag". Verwacht' wordt dat dit jaar twaalf veteranenteams zullen inschreven en de commissie die het elk jaar veel belangstelling trekkende evenement organiseert is bijzonder verheugd dat bekend is geworden, dat ook een veteranenteam van voetbalvereniging Veenendaal van de party zal zyn. Het toernooi heeft vorig jaar een ba tig saldo opgeleverd van 2000 gulden. Zoals bekend komt de recette van deze wedstrijden ten goede aan de uitgaans dag voor Veenendaalse bejaarden. Het is de bedoeling dat op 5 april de deel nemende verenigingen bijeenkomen om de poule-indeling en de wensen van elk team ten aanzien van het wedstrijdpro gramma te bespreken. De wedstrijden worden gespeeld op het terrein van Veenendaal (Bergweg) en het terrein van NSVS aan de Den nenlaan, welke door beide verenigin- VEENENDAAL De heer Hans Bosscher, trainer van korfbalver. SKF heeft het bestuur van de Veenendaal se club te kennen gegeven zijn trai nerschap te willen beëindigen in ver band met veranderde werkzaamheden. Dit is voor de hoofdteams van SKF uiteraard een grote handicap, te meer daar bijvoorbeeld de eerste uitgave nog niet geheel veilig staat en de vereni ging midden in het seizoen een nieuwe oefenmeester moet zoeken. Een nieuwe kandidaat heeft reeds een proeftraining gegeven en de me ningen hierover zijn nogal verdeeld. Volgende week komt een andere adspirant-trainer op bezoek bij de SKF-ers. Het bestuur wil dan even tueel in overleg met spelers en speel sters een beslissing nemen of deze oefenmeester zal worden aangenomen. VEHNENDAAL Morgenavond om half tien springen de spelers van VZC te water in Den Hommel te Utrecht om voor de eerste maal deze winter uit te komen in een officiële wedstrijd. Het is de bekerstrijd tegen het Utrechtse Wilskracht, evenals VZC 2e- klasser. Het zal geen gemakkelijke strijd worden voor de Veenendalers, want men heeft deze winter nog geen wedstrijd gespeeld. Met verschijnt ech ter goed getraind aan de start. Men treft het overigens niet zo bij zonder om direct al op een 2e-klasser te stuiten in deze bekercompetitie. Maar VZC is verleden zomer gepromo veerd naar de 2e klas en is nu eenmaal in die klasse-poule ingedeeld. VZC heeft de afgelopen wintermaanden hard ge traind in het kleine overdekte instruc- tiebad. Maar men zal goed voor de dag moeten komen' om zich deze gerouti neerde 2e-klasser van het lijf te houden. Intussen blijft het een vreemde zaak, dat VZC nog niet in de winter competitie heeft kunnen uitkomen. Men had ingeschreven, maar men deelde de Veenendaalse ploeg in de zgn. Gooi- se poule in hetgeen inhield, dat vrijwel alle wedstrijden op zondag gespeeld moeten worden. Daar bedankte VZC uiteraard voor, met het gevolg, dat men voor de ploeg geen wedstrijden plande. Dat was bij zonder jammer, want VC wilde juist deze winter veel trainen om straks in de 2e klas goed voorbereid aan de start te verschijnen. Maar nu treedt het dan aan tegen Wilskracht Verliest VZC de strijd dan is het meteen uitgebekerd. gen spontaan ter beschikking zijn ge steld. Door de Veenendaalse scheidsrech- tersvereniging is toegezegd dat aan de arbitrage medewerking zal worden verleend. Bovendien wordt tot 15 juni nog ge bruik gemaakt van het sportpark „Pan huis". De wedstrijden worden gespeeld op maandag en vrijdag. De laatste twee toernooien werden gewonnen door VRC dat steeds weer een bijzonder sterk elftal binnen de lijnen brengt en nu op nieuw de titel gaat verdedigen. Het ziet er in elk geval naar uit, dat er door de oldtimers weer fel gestreden zal worden en de groeiende publieke belangstelling is daaraan niet vreemd. Hoewel 't er soms warm aan toe gaat. compleet met incidentjes doch vaak ook bijzonder knap spel, is de opzet van het toernooi niet alleen voetbal te bedrijven maar een zo hoog mogelijke opbrengst ten bate van de Veenendaal se bejaarden bij elkaar te spelen. ADVERTENTIE 2de klasse C: IJsselmeervogelsG.V.V.V. D.O.S.K.Genemuiden S.S.V.U.—C.J.V.V. 3de klasse Oost: V.R.C.H.H.C. 4de klhsse A Oost: Sparta '57Kesteren 2de klasse A: HeesCandia '66 RenswoudeScherpenzeel Baarn—V.V.Z. '49 Valleivogels—T.O.V. 3de klasse B: D.V.S.A.N.S.V.S. LangbroekMontagnards Beverweerdse BoysBunnik

De Vallei | 1968 | | pagina 17