Eist kan twintig jaar vooruit met nieuwe bestemmingsplan Wethouder J. van Eek met vuist bedreigd TUMULT IN S.G.P GROOT AANTAL GARAGES PALMPAASOPTOCHT NU OP ZATERDAGMORGEN Presentiegeld raadsleden gaat omhoog Kosten bijna drie miljoen gulden Het gevoelstiefmoederlijk te worden bedeeldleeft niet meer in Ede Scheuring in raadsfractie ZUIDELIJKE RONDWEG VOLDOENDE WINKELS TYPISCH WOONGEBIED HOEJES BIJ NIEUWE STRAAT NIEUWE BEGRAAFPLAATS RUIMTE VOOR 325 HUIZEN WEGEN HOFJES SPORT WOONWIJZE ONDERWIJS j§ AGENDA Bijna f 2000,— voor protestantenbond Raad vergadert Twee renners van Maero naar KNMV MARKTEN DE VALLEI VRIJDAG 22 MAART 1968 RHENEN Na een bijzonder lange tijd van voorberei ding is het gemeentebestuur klaar gekomen met het be stemmingsplan Eist II. Het vormt een afzondering van het bestemmingsplan 1953, dat de vorming van de kern Eist en een afremming van de lintbebouwing aldaar beoogde. De eerste aanzet daarvan nadert zijn voltooiing. Geble ken is, dat de behoefte aan nieuwe terreinen voor de wo ningbouw onder de bevolking van Eist onverminderd blijft bestaan. Blijkens regelmatig gehouden tellingen is er een constante woningbehoefte aanwezig van rond 75 huizen. De totale kosten van dit tweede plan zullen f 2.816.236. gaan bedragen, hetgeen neerkomt op een gemiddelde grondkavelprijs van f 7.875.(325 kavels). Tot deze bere kening is men gekomen door een bedrag van f 256.356, van de totale kosten af te trekken in verband met de te re serveren terreinen voor bijzondere doeleinden. De hoofdgedachte, die de raad heeft geleid tot de vast stelling van het uitbreidingsplan 1953, regelende onder an dere de bestemming in onderdelen van gronden, gelegen nabij het dorp Eist, behelsde het duidelijke streven de be staande en zich ontwikkelende lintbebouwing van het dorp af te remmen en daarvoor in de plaats een dorpskern tot stand te brengen. Met dit doel werden twee belangrijke bestaande wegen in Eist, namelijk de Rijksstraatweg en de Franseweg verbonden door de projectie van Schoolweg en Woudweg (oude onverharde paden), terwijl deze laatst genoemde wegen werden gekoppeld door twee nieuwe stra ten, de Beatrixstraat en de Irenestraat. Dit begin van de kernvorming van Eist is bijna voltooid. Met uitzondering van een klein gedeelte van de Irenestraat zijn de genoem de wegen aangelegd of volledig gereconstrueerd. Bij zijn besluit van 14 juni 1966 besloot de raad tot de uitgifte van de resterende beschikbare bouwterreinen langs de Schoolweg. Bij het ontwerpen van een tweede bestemmingsplan voor Elk is nauwe aansluiting gezocht bij de hoofdlijnen van het kernplan. Ook nu heeft de ontwerper zich bepaald tot het „opvullen van de ruimten tussen Beatrixstraat en Fran seweg, Irenestraat en Rijksstraatweg en het gebied omslo ten door Veenendaalsestraatweg, Rijksstraatweg, Woud weg en Franseweg. De stedebouwkundige heeft volgens de algemene toelichting op het plan een zodanige opzet ge kozen dat het dorp Eist zijn plattelandskarakter blijft be houden. De Rijksstraatweg, die dwars door het dorp Eist loopt. Het dorp Eist vormde van oudsher een afzonderlijke gemeenschap, die zich kenmerkte door eigen tradities en samenlevingsvormen. De bevolking van dit dorp heeft zich daardoor vroeger weinig gemengd met andere bevolkings groepen. De ontwikkelingen welke de gemeente Rhenen als geheel doormaak te zijn echter niet aan Eist voorbij ge gaan. Het dorp is in gelijke mate door de moderne tijd beïnvloed en het beeld, dat Eist voor de laatste wereldoorlog vertoonde is ingrijpend gewijzigd. De legering van de troepen in 1940 en de welvaartsstijging na de oorlog 1940-1945 zijn hieraan niet vreemd. De inwoners van Eist hebben deze tijd met zijn mo gelijkheden verstaan en zich hierbij aangepast. Vroeger voelde de bevolking van Eist zich door het gemeentebestuur wel verwaarloosd. Dit gevoel is thans vol komen verdwenen; het dorp is open gegooid en men heeft duidelijk met de oude tradities gebroken en een nieuwe levensvorm gekozen. Als ge volg hiervan biedt dit dorp thans een levendige en welvarende aanblik en naar het zich laat aanzien kan Eist met vertrouwen de toekomst tege moet zien. Van groot belang daarbij is de visie op de ontwikkeling van Eist en de ge bruikmaking van de mogelijkheden, die Eist door zijn geografische ligging biedt. Van het gemeentebestuur mag worden verwacht dat het aan deze visie gestalte geeft. Het bestemmingsplan Eist II kan als een onderdeel van een op een dergelijke visie steunend beleid worden beschouwd. Eist ligt op het ontmoetingspunt van Rijksweg 25 en de Veenendaalsestraat weg (provinciale weg 16). Door deze ligging heeft Eist uitstekende verbindin gen met Rhenen, Amerongen en Vee- nendaal, alsmede met de overige ge meenten op de Utrechtse Heuvelrug, de Gelderse Vallei en de Veluwezoom. De rivier de Rijn ten zuiden van Eist vormt een natuurlijke barrière, die de verbinding met de Betuwe beperkt. Het pontveer geeft op dit punt echter moge lijkheden voor de nodige contacten en verbindingen. Van een geïsoleerde lig ging van Eist is derhalve geen sprake. Op een bij het plan behorende eenvou dige structuurschets is deze ligging van Eist duidelijk aangegeven. De oorspronkelijke structuur van Eist kenmerkt zich door de zogenaamde lintbebouwing. Vooral de Rijksstraat weg, die Eist in oost-westrichting door snijdt, draagt deze kenmerken in zeer sterke mate. De afstand tussen de rooilijnen van de ter weerszijde van deze weg gele gen bebouwing is van dien aard, dat de Rijksstraatweg door zijn breedte slechts een lokaal karakter zou mogen dragen. In feite moet déze weg echter het door gaande verkeer verwerken en daar is hij niet op berekend. Omdat parkeer- mogelijkheden ter plaatse ontbreken zijn het vooral parkerende en deparke- rende motorvoertuigen, die de verkeers veiligheid in gevaar brengen. Met het oog hierop overweegt Rijkswater staat een wegomlegging ten zuiden van het dorp tot stand te brengen. Met het onderzoek dat aan de urgentiebepaling van dit werk vooraf moet gaan is blij kens verkregen inlichtingen een aan vang gemaakt. Het definitieve tracé zal bij de uit werking van de plannen nader worden bepaald. Wanneer deze wegomlegging tot stand zal zijn gekomen krijgt de huidige Rijksstraatweg een zuiver lo kaal karakter. Bij het ontwerpen van dit bestem mingsplan is vermeden het aantal uit mondingen op de Rijksstraatweg te vergroten. Ter hoogte van het plange bied blijven deze dus beperkt tot de uit monding van Schoolweg en Woudweg. Slechts op de Veenendaalsestraatweg is op een afstand van ongeveer 140 meter vanaf het kruispunt Veenen daalsestraatweg Rijksstraatweg één uitmonding geprojecteerd. Hieraan kon niet worden ontkomen, omdat anders het zuidelijk deel van on derdeel III van het plan onvoldoende ontsloten zou worden en daardoor een te besloten karakter zou gaan dragen. De genoemde afstand zal te minder een bezwaar vormen, nadat de Rijks straatweg geen doorgaand verkeer meer behoeft te verwerken. De economische structuur van Rhe nen en die van Eist vertontn nauwe verwantschap. Drs. Peet heeft met het oog op de ontwikkeling van bestem mingsplannen in 1965 een sociografisch rapport over Rhenen samengesteld. Men heeft in samenwerking met hem speciaal* ten behoeve van dit bestem mingsplan een afzonderlijke toe lichting opgesteld, waarin enkele bij zondere facetten van de economische structuur van Eist aan de orde worden gesteld. Eén der conclusies is, dat Eist in sterkere mate een woonfunctie dan een werkfunctie heeft. Het dorp biedt na melijk weinig werkgelegenheid aan de eigen inwoners. Het overgrote deel der beroepsbevolking werkt in bedrijven op Remmerden of Rheden-stad dan wel in de Veenendaalse industrieën. Het karakter van het bestemmings plan wijst ook in deze richting. Er is geen plaats meer ingeruimd voor am bachtelijke bedrijven. Hiervoor is vol doende gelegenheid in de bestaande onderdelen van Eist, o.a. langs Rijks straatweg, Franseweg en Veenendaal sestraatweg. Het plan is bedoeld om de groei van de eigen bevolking op te van gen, waarvan plm. 65 pet. in de indus triële sector werk vindt. III van het plan. Voor het overige is het plan naar traditioneel model opge zet en is aansluiting gezocht bij omrin gende wegen en bebouwing. In 't plan kunnen 325 woningen wor den gebouwd. Ten aanzien van de eco nomische structuur van Eist blijkt, dat een belangrijk deel van de bevolking tot de economisch-zwakkeren moet worden gerekend en derhalve voor zijn huisvesting is aangewezen op de ge subsidieerde woningbouw. Een duidelij ke aanwijzing vormt o.a. het feit, dat 75 pet. van de industriële werknemers een middelmatig loon verdient. Met deze wetenschap als achtergrond is bij de opzet van dit bestemmings plan bewust gekozen voor een bebou- wings- en verkavelingspatroon, dat mogelijkheden voor gesubsidieerde bouw in zich bergt. Ongeveer 85 pet. der geprojecteerde bebouwing kan in deze sector worden verwezenlijkt. Het blijft echter mogelijk om het ver delingspatroon aan te passen aan zich wijzigende omstandigheden en be hoeften. De begraafplaats in Eist ligt langs de Rijksstraatweg. Door de projectie van de weg tussen Rijksstraatweg en Irene straat ontstond de mogelijkheid de be graafplaats tevens een uitgang op deze straat te geven. Dit is echter bewust vermeden omdat plannen bestaan de begraafplaatsen van Rhenen en Eist niet verder uit te breiden en op den duur te sluiten en ergens tussen Rhenen en Eist op een ander te bepalen plaats een nieuwe begraafplaats te stichten. Bij de opzet van de wegenstructuur binnen het plan is in het algemeen het geijkte patroon aangehouden. In onder deel II is een parallelweg tussen Irene straat 'en Rijksstraatweg ontworpen met een tussenliggende verbindingsweg. In onderdeel I is vanaf de Beatrix straat een doorbraak naar het gebied tussen genoemde straat en Franseweg geprojecteerd met een uitmonding op de Woudweg. Aan deze nieuwe weg zijn een drietal pleintjes gedacht. In onder deel III wordt de bestaande Prinsen- weg verlangd, terwijl de Irenestraat wordt doorgetrokken naar de Veenen daalsestraatweg. Aan deze straat zijn ook een aantal zogenaamde hofjes gesitueerd, die voor verkeer toegankelijk z(jn, doch dan aan de achterzijde van de woningen. Ook de Beatrixstraat krijgt een verlenging, die uitmondt op de verlengde Irenestraat en ook verbinding heeft met de Prin- senweg. De wegen zijn zodanig geprojecteerd, dat er mogelijkheden zijn om het par- keervraagstuk het hoofd te bieden. In .de eerste plaats zijn in het plan een aantal terreinen bestemd voor garage- bouw c.q. parkeergelegenheid tot een totaal van 205. Bovendien zijn een aan tal parkeerhavens aangegeven. Daar naast is door de indeling van het plan de mogelijkheid aanwezig het aantal parkeerplaatsen op eenvoudige wijze uit te breiden. Hoogbouw is in dit plan vermeden, slechts in onderdeel II van het plan zijn een vijftal woonblokken van twee woonlagen geprojecteerd. Er is duide lijk gezocht naar een woonvorm in hof jes, die een rustig wonen beogen aan een plantsoen waarop de woonkamer uitzicht kan hebben. Het verkeer vindt plaats aan de van het plantsoen afge keerde zijde van de woning. Dit doel is het duidelijkst bereikt in onderdeel In het geldende bestemmingsplan voor Eist was een sportterrein opgeno men op de gronden die thans als on derdeel I zijn bestemd voor woning bouw. Deze wijziging in de bestemming is mogelijk geworden doordat in 1965 een terrein buiten de stedelijke bebou wingssfeer, gelegen aan de Verlengde Schoolweg tot sportveld is bestemd, en als zodanig in gebruik is genomen. Op verspreide plaatsen binnen het plan zijn een aantal overblijvende hoe ken bestemd tot speelterrein voor de jeugd. Naar gelang ••Van de behoefte kunnen hierop speelwerktuigen worden aangebracht of andere voorzieningen worden getroffen. In het geldende bestemmingsplan zijn bij de aansluiting van de Schoolweg aan de Rijksstraatweg enkele bouwstroken facultatief bestemd voor winkelbouw. De mogelijkheid is hierdoor ontstaan om ter plaatse een zogenaamd winkel centrum te stichten. In de sociografi sche toelichting wordt aangetoond, dat in Eist een zeer laag consumentenge middelde wordt aangetroffen, hetgeen inhoudt dat er in feite geen winkels bij behoeven te komen. In de praktijk is ook gebleken, dat de vestiging van nieuwe winkels niet mogelijk is. Daartoe in het werk ge stelde pogingen zijn mislukt. De winkel stand in Eist moderniseert en saneert haar bedrijven en neemt genoegen met een blijvende spreiding langs de hoofd wegen van Eist. Uiteraard is het oordeel hierover in de eerste plaats aan de betrokkenen voorbehouden. Het gemeentebestuur schept slechts de mogelijkheden om tot winkelconcentratie te komen. In de sociografische toelichting van het plan is een inventarisatie opgenomen van de onderwijsinstellingen te Eist. In de conclusies wordt aangetoond, dat de bestemming van één terrein voor een lagere school en één voor een kleuter school voldoende moet worden geacht. Bijzondere voorzieningen voor kerk bouw worden niet noodzakelijk geacht, gezien het bestaande aantal kerkge bouwen, die of in het gebouw de groei kunnen opvangen of op eigen terrein uitbreidingsmogelijkheid bezitten. Er is één extra terrein voor bijzondere doel einden aangewezen, dat een nadere be stemming kan krijgen. Het ligt in de bedoeling het plan in een drietal fasen uit te voeren. De sa menstelling van het plan leent zich hiertoe uitermate goed. Als eerste zal onderdeel II tot uitvoering worden ge bracht. Vervolgens waarschijnlijk on derdeel I en daarna onderdeel III. Het is uiteraard niet mogelijk om een en ander reeds nu exact aan te geven met een jaarplanning van een bepaald aantal woningen. Aangenomen mag worden, dat de uitbouw van Eist zich op deze wijze zal voltrekken in een pe riode van circa 20 jaar. OPHEUSDEN/KESTEREN Op een bijzondere bijeenkomst van de SGP- kiesvereniging in Opheusden is wethouder J. van Eek met de vuist bedreigd, omdat hij zich niet zou hebben gehouden aan de beginselen van zijn partij. De speciale vergadering vond plaats om de SGP-wethouder tot de orde te roe pen naar aanleiding van zijn houding in de raad. De voornaamste grief tegen de heer Van Eek was, dat hij als enige SGP-vertegenwoordiger voor de jeugd- in,stuif in „De Snellenburg" heeft gestemd tijdens de jongste gemeenteraads vergadering. De overige S.G.P.-raadsleden stemden tegen het voorstel. De kiesvereniging acht het optreden van de heer Van Eek in de raad onaan vaardbaar en heeft van de wethouder geëist, dat hij tijdens de komende raads vergadering in het openbaar een verklaring aflegt en zijn standpoint herziet. Een en ander deelde gisteren een betrouwbare zegsman mee. In Opheusden gonst het van geruch ten over interne moeilijkheden binnen de SGP. Velen verwachten, dat wethou der Van Eek niet aan de eis van zijn kiesvereniging tegemoet zal komen. Men meent, dat er een scheuring in de SGP is ontstaan. Er wordt zelfs be weerd, dat de heer Van Eek zijn wet houderszetel ter beschikking zal stel len. Het staat echter vast, dat tijdens de komende raadsvergadering het con flict in de SGP aan de orde wordt ge steld. Volgens de zegsman zullen de SGP- raadsleden stomden hier destijds vóór, van Eldik en P. Schaap op aandringen van de kiesvereniging in het openbaar hun standpunt ten aanzien van het dorpshuis in Resteren herzien. De drie raadsleden stemden hier destijd.v vóór, evenals wethouder J. van Eek. Volgens de kiesvereniging was een en ander eveneens in strijd met de beginselen van de SGP. Wethouder J. van Eek wordt echter verweten, dat hij de drie raadsleden hierop had moeten wijzen. De zegsman wist te vertellen, dat voor de buitengewone vergadering van de kiesvereniging grote belangstelling bestond. Ongeveer tachtig leden had den aan de oproep van het bestuur ge hoor gegeven. Tijdens de gehele verga dering hing er een uiterst gespannen sfeer. Een der aanwezigen heeft, vol gens de zegsman, wethouder Van Eek bedreigd met de vuist. Er wordt zelfs beweerd, dat dit «en van de bestuurs leden zou hebben gedaan, maar hier omtrent kon geen bevestiging worden verkregen. Een aantal vooraanstaande SGP-ver- tegenwoordigers wilde gisteravond geen Heden, vrijdag BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „Gevechtsklaar". Morgen, zaterdag SCHERPENZEEL Boschzicht, 1517 uur: Receptie t.g.v. 35-jarig bestaan DOTO. AMERONGEN Dorpshuis, 14.30 uur: Bijeenkomst dis trict Z.O.-Utrecht van ARP. Spreker: Tweede-Kamerlid Schakel. De Munt, 19.30 uur: Dansen met „The red singers" en „The two sisters". VFFVFVIU AT Beatclub „De Schuur", Dijkstraat, 19.30 uur: Beatfeest met medewerking van „Zip Fastening". Pniëlkerk, Hoofdstraat, 19.30 uur: Af scheid ds. J. Keuning. BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „Gevechtsklaar". RHENEN De bazaar, die in het „Eigen Gebouw" werd gehouden ten bate van de afdeling Rhenen van de Nederlandse Protestanten Bond heeft totnogtoe opgebracht f 1.967,36. Hier van werd f1600,- afgedragen aan het bestuur van de afdeling voor de inrich ting van het interieur van de in aan bouw zijnde nieuwe kerk aan de Beu kenlaan. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat de gemeenteraad dinsdag 26 maart 1968 des namiddags 8 uur ten gemeen tehuize in openbare zitting bijeen komt. Hij maakt de ingezetenen erop attent, dat de op deze vergadering betrekking hebbende stukken voor een ieder ter inzage liggen in de openbare leeszaal/ bibliotheek (Wilhelminaschool) op vrij dag 22 maart 1968 van 13.00—15.00 uur en van 18.30—20.30 uur. Rhenen, 19 maart 1968. De burgemeester voornoemd, L. Bosch van Rosenthal. •••••••••••••a Overzicht van het aantal in bestemmingsplan Eist II te bouwen woningen, gesplitst naar de onderdelen van het plan, bebouwingscategorie en subsidiërings- sector, waarin de bouw waarschijnlijk zal worden gerealiseerd. Tevens is het aantal garages c.q. parkeerplaatsen aangegeven, dat respectievelijk gebouwd of aangelegd kan worden. Parkeer- of stallingsmogelijkheden op particulier terrein (in de categorieën j B, D en E) zijn in dit overzicht buiten beschouwing gelaten. Onder deel plan: I II III Totaal Bebouwingscategorieën x) Totaal Aantal Woningwet-/premiesector: vrije sector: aantal garages A B C D E woningen 45 25 70 41 8 32 40 16 8 104 35 120 14 7 10 151 129 173 71 40 23 18 325 205 x) De bebouwingscategorieën zijn in het plan en de voorschriften als volgt gesplitst: A gesloten bebouwing B half gesloten bebouwing C middelhoge gesloten bebouwing D open bebouwing E lage open bebouwing. enkel commentaar geven op de gebeur tenissen in de partij. Men wees op de komende raadsvergadering, waar de nodige verklaringen zullen worden af gelegd. Ook de heer Van Eek zag af van commentaar en zal tijdens de eerst volgende raadsbijeenkomst zijn stand punt uiteenzetten. De overige politieke groeperingen in de gemeente Kesteren volgen de ontwikkelingen binnen de SGP met grote belangstelling. De explosie kwam niet geheel onver wachts. Reeds geruime tijd was er bij belangrijke raadsbeslissingen sprake van een duidelijk verschil van mening in de SGP-fractie. Wethouder G. VAN ECK orde AMERONGEN —De winkeliersver eniging van Amerongen heeft besloten om de Palmpaas-optocht op zaterdag 6 april 's morgens om half elf te laten doorgaan. Eerder was bekendgemaakt dat dit jaar geen optocht zou worden gehouden. De reden, die tot deze be slissing leidde was het feit dat de af- RHENEN Gedeputeerde staten stellen de presentiegelden vast voor het bijwonen van gemeenteraadsvergade ringen. Vanaf 1 januari 1964 geldt voor de Rhenense raadsleden een bedrag van f 19,voor raadsvergaderingen en f 11,voor de overige vergaderingen. Thans is er een schrijven ingeko men van gedeputeerde staten waarin zij mededelen voornemens te zijn de vergoedingen voor het bijwonen van alle vergaderingen te verhogen en op eenzelfde bedrag te brengen, namelijk f 25,per vergadering. Gedeputeer den vragen de raad vóór 1 mei een standpunt mede te delen indien tegen de voorgenomen verhoging bezwaren bestaan. B. en W. stellen dat zij de voorgestel de verhoging t.a.v. de commissieverga deringen rigoureus vinden. Toch menen zij dat het gelijktrekken van de vergoe dingen voor alle vergaderingen in prin cipe volkomen juist is. Alle vergaderin gen worden doorgaans in de avonduren gehouden en nog steeds aldus het college zowel door het bijwonen van raads- als van commissievergade ringen worden gemeentebelangen ge diend. RHENEN Van Macro-zijde wordt vernomen, dat de twee beste renners van de vereniging, de heren A. v. d. Berg en R. van Laar jr. overgestapt zijn van de Zuidnederlandse Bond, waarbij de Macro in eerste instantie was aangesloten, naar de KNMV. Bei de renners bezitten een gloednieuwe „Greeves". scheidsreceptie van wijkverpleegster Zustor Van de Bunt, 's middags op het zelfde tijdstip zou worden gehouden als de optocht. Het bestuur van de winkeliersvereni ging wilde toen voorkomen dat, of de optocht geen publiek zou trekken in verband met de receptie, of de recep tie weinig belangstelling zou ondervin den in verband met de optocht Door verschillende personen werd hiertegen geprotesteerd. Men wilde ten eerste de kinderen niet de feestelijke optocht onthouden en ten tweede vond men het onjuist de jaarlijkse traditie van de palmpaasoptocht te verbreken. Het bestuur van de winkeliersvereni ging is daarom weer in vergadering gegaan om tot een oplossing te komen. Men kwam tijdens deze vergadering tot het besluit de optocht 's morgens te doen plaatsvinden. Hier van onder vinden geen van beide gebeurtenissen op die dag hinder. Er werd ook nog een voorstel gedaan om de optocht vrijdagsmiddags te houden, maar hier tegen werden bezwaren aangetekend omdat de schooljeugd dan minder tijd heeft. Op zaterdagmorgen zijn alle scholen in Amerongen vrij. De optocht vertrekt nu zaterdag 6 april om 10.30 uur vanaf de Burgemees ter Van de Bosstraat hoek Molen straat om vervolgens via het centrum bij de eierzoekplaats uit te komen. Aaii de optocht doen de beide kleuter scholen mee. Hiermee is tevens het gerucht dat in Amerongen de ronde deed, als zou de winkeliersvereniging wegens gebrek aan financiën geen Palmpaas*-optocht willen organiseren, uit de wereld ge holpen, aldus een der bestuursleden van de middenstandsvereniging. Coöp. Veluwse E ierveiling Barneveld Aanvoer 667.530 st„ stemming kalm. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 55-56 g 12,14-12,22; 58-59 g 12,67- 12,99; 60-61 g 12,83-13,33; 64-65 g 13,30- 13,75. Eierveiling Barneveld: Aanvoer 687.160 stuks; stemming traag. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52-53 g 11,51-11,89; 57-58 g 12,40-12,80; 62-63 g 13,17-13,75; 66-67 g 13,76-14,04. Kruishoutem (België): Aanvoer 327.960 stuks; stemming rus tig. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 57-58 g 12,00-12,25; 62-63 g 13,30-13,50; 67-68 g 14,00-14,34. ADVERTENTIE WAT GEBEURT ER IN MIJN BUURT ZOEKT U EEN NIEUWE WERKKRING ZOEKT U EEN HUIS ZIJN DAT UW VRAGEN Het antwoord staat iedere dag in uw krant DAGBLAD VOOR VEENENDAAL EN OMGEVING VUL ONDERSTAANDE BON IN Bg\ opzenden in open enveloppe gefran- 11 lil keerd met 12 cent naar Prins Bern- hardlaan 28, Veenendaal. Naam Adres Woonplaats wenst zich te abonneren op de Vallei wenst een gratis proefabonnement Ik betaal f 3.90 per maand 11.55 per kwartaal per kwit./giro Doorhalen wat niet gewenst wordt.

De Vallei | 1968 | | pagina 4